Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ο επισκέπτης bluesman

Αποθήκευση-διατήρηση περιοδικών κόμικς

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

1 hour ago, DaDiRa said:

Αν και δεν είναι διατήρηση αλλά αποκατάσταση, το βάζω εδώ μιας και σχετίζεται άμεσα. Μιλάμε για μεράκι. :D

https://imgur.com/gallery/fJwoQ

Τέλειο!

Παλιά έντυνα τα κόμιξ μου και, σε τελευταίο στάδιο, τα έδενα σε τόμους ανά ενότητες, μια και δε σκόπευα να τα πουλήσω ποτέ ένα-ένα (ή και συνολικά)... Είχα βρει έναν μερακλή σε παλιό βιβλιοδετείο και είχα περίπου 80 τόμους πανόδετους... Εξαίρεση μερικά σπάνια κόμιξ που τα είχα απλά ντύσει με διάφανο πλαστικό.

• Like 4

Κοινή χρήση αυτής της καταχώρησης

Σύνδεσμος προς την καταχώρηση
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους
On 14/3/2018 στο 12:37 ΜΜ, DaDiRa είπε:

Αν και δεν είναι διατήρηση αλλά αποκατάσταση, το βάζω εδώ μιας και σχετίζεται άμεσα. Μιλάμε για μεράκι. :D

https://imgur.com/gallery/fJwoQ

Μιλάμε για άψογη δουλειά. :wow: Ο τύπος πρέπει να έχει πολύ ελεύθερο χρόνο και...μεγάλη αγάπη στην μητέρα του. :P 

:beer: 

• Like 3

Ας αναφερω ενα συμβαν στα δικα μου κομικς. Πιο συγκεκριμενα στα τευχη που ειχα μεσα σε ζελατινα (υπολογιζω εδω και 3-4 χρονια). Σε αυτά που ειχα κλεισει ερμητικά, δηλαδη με αυτοκολλητο και πιθανοτατα ανεπνεαν με αυτον τον τροπο ελαχιστα, ειδα να δημιουργουνται κυματακια αρχικα στη ζελατινα, και σταδιακα γινονταν εμφανη και στα τευχη. Το φαινομενο ειναι πολυ μειωμενο εως μηδενικο και ανυπαρκτο σε οσα τευχη ειχα τοποθετησει σε ζελατινες χωρις να τις κλεισω, και επομενως απο την ανω μερια ειχαν μεγαλυτερη "αναπνοη". Εχει συμβει και σε εσας?

• Like 4

Μάλλον κράτησαν υγρασία στο εσωτερικό... Πώς τα πας γενικά σε αυτόν τον τομέα;

Πάντως, εγώ δεν κλείνω ποτέ με ταινία τα τεύχη μου, ουσιαστικά δεν έχει νόημα, αρκεί να διπλώνουν στο πάνω μέρος - και είναι και πολύ πιο εύκολο να τα ξεφυλλίσεις

• Like 4

καλησπέρα σε όλους και σε όλες. Είμαι νέος στην παρέα σας και μπορώ να πω οτι θαυμάζω όλες αυτές τις υπέροχες συλλογές σας. θέλω να ρωτήσω το εξής: πού μπορώ να βρώ νάυλον θήκες για τα δικά μου τεύχη?  είμαι σε φάση μετακόμισης και στο νέο σπίτι θέλω να τα βγάλω απο τις κούτες και να τα βάλω σε ράφια που έχω αλλα μέσα στα ειδικέσ αυτές θήκες που έχετε όλοι. μιλάω για τέυχη κομιξ disney, μικυ μάους καθώς και ξένα marvel. είναι αρκετά οπότε θα χρειαστώ λογικά μεγάλο αριθμό τμχίων. μπορώ να τα παραγγείλω απο κάποιο ελληνικό site?

• Like 4

Τσεκάρισε εδώ

• Like 1

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Συνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Οροι χρήσης μας.