Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεα απο εκδοσεις Μικρος Ηρως (2018)


kostas1969

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30791
  • Group:  Members
  • Topic Count:  66
  • Content Count:  674
  • Reputation:   7764
  • Achievement Points:  980
  • Days Won:  5
  • With Us For:  3309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Εγω θα παρω μονο Ζαγκορ και Μιστερ Νο.Ανυπομονω!!:)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5737 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Εκτος ΤΕΞ ολα τα αλλα σιγουρα

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Εδώ και το επίσημο νέο λογότυπο της εκδοτικής (θα το δούμε πρώτη φορά στα 4 βιβλία του Ζαγκόρ, Μίστερ Νο, Ντύλαν Ντογκ και Τεξ τον Οκτώβριο):

FB_IMG_1536497899500.jpg

  • Like 12
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

H κίνηση του εκδοτικού οίκου δείχνει πρώτα απ΄ όλα ευελιξία και στη συνέχεια επιμονή. Και τα δύο καλά στοιχεία αν λειτουργήσουν συνδυαστικά. Το κλειδί είναι στο ''περιορισμένος αριθμός αντιτύπων''. Είναι προφανές ότι μέτρησαν τις πραγματικές δυνάμεις της αγοράς και δεν παρασύρθηκαν από τον πρόσκαιρο ενθουσιασμό ορισμένων που δεν μεταφράστηκε σε ικανοποιητικές πωλήσεις. Ελπίζω το εγχείρημα να έχει καλύτερη τύχη αν και νομίζω ότι πλέον η διαχείριση του όλου θέματος γίνεται με μεγαλύτερη εμπειρία από την εκδοτική που δεν θα ξαναπέσει στην παγίδα. Το μοναδικό ίσως ζήτημα που πρέπει να δουν λίγο διαφορετικά είναι η ταυτόχρονη έκδοση 4 τίτλων που ενδεχόμενα θα αποτρέψει κάποιους από τη μαζική αγορά τους καθαρά για οικονομικούς λόγους. Από τη στιγμή που θα μένουν για αρκετό καιρό και στο στοκ βιβλιοπωλείων αλλά και στα περίπτερα ίσως έπρεπε να γίνεται με κάτι σαν ένα τίτλο αν μήνα. Προσωπικά θα αγοράσω και τους 4 τίτλους, οπότε δεν αποτελώ κριτήριο.

ΥΓ Δεν ξέρω αν διαβάζει κάποιος από την εκδοτική αυτά τα σχόλια και αν τα λαμβάνουν σοβαρά υπόψη τους. Έγραψα ότι θα πάρω και τους 4 τίτλους και προφανώς δεν θα είμαι ο μόνος. Θα είναι όμως κακή πολιτική μετά από 1-2 μήνες να δω τα συγκεκριμένα βιβλία κατευθείαν σε προσφορές και θα αισθανθώ ελαφρά κορόιδο. Τι εννοώ; Οτι για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα (και χωρίς να ξέρω τις σχέσεις του εδκοτικού οίκου με τις διάφορες αλυσίδες βιβλιοπωλείων) να μείνει σταθερή η τιμή τόσο στα βιβλιοπωλεία όσο και στο σάιτ τους. Διαφορετικά, θα μπούμε σε ένα γαιτανάκι του τύπου ''ασε σε 1-2 μήνες θα πέσει η τιμή, θα το βρω προσφορά και θα το πάρω'' που δεν θα έχει καλό αποτέλεσμα στη σχέση του εκδοτικού οίκου με το αγοραστικό κοινό του.

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μην απορείτε συνέχεια για το αν ο εκδότης διαβάζει τα σχόλια.
Ούτε καν με ψευδώνυμο μπήκε στο φόρουμ. Κανονικότατα με τ΄όνομά του είναι μέσα.
Και δεν είναι συνηθισμένο όνομα να πεις συνωνυμία.
Κι αν τα λαμβάνει υπόψιν, εκ του αποτελέσματος φαίνεται ότι το κάνει :)

Τώρα όσον αφορά τις εκπτώσεις, δεν χρειάζεται να περιμένετε.
Κάποια βιβλιοπωλεία με το καλημέρα κάνουν 25%.
Από εκεί θα τα πάρω κι εγώ :)
 

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 hours ago, luckystrike said:

H κίνηση του εκδοτικού οίκου δείχνει πρώτα απ΄ όλα ευελιξία και στη συνέχεια επιμονή. Και τα δύο καλά στοιχεία αν λειτουργήσουν συνδυαστικά. Το κλειδί είναι στο ''περιορισμένος αριθμός αντιτύπων''. Είναι προφανές ότι μέτρησαν τις πραγματικές δυνάμεις της αγοράς και δεν παρασύρθηκαν από τον πρόσκαιρο ενθουσιασμό ορισμένων που δεν μεταφράστηκε σε ικανοποιητικές πωλήσεις. Ελπίζω το εγχείρημα να έχει καλύτερη τύχη αν και νομίζω ότι πλέον η διαχείριση του όλου θέματος γίνεται με μεγαλύτερη εμπειρία από την εκδοτική που δεν θα ξαναπέσει στην παγίδα. Το μοναδικό ίσως ζήτημα που πρέπει να δουν λίγο διαφορετικά είναι η ταυτόχρονη έκδοση 4 τίτλων που ενδεχόμενα θα αποτρέψει κάποιους από τη μαζική αγορά τους καθαρά για οικονομικούς λόγους. Από τη στιγμή που θα μένουν για αρκετό καιρό και στο στοκ βιβλιοπωλείων αλλά και στα περίπτερα ίσως έπρεπε να γίνεται με κάτι σαν ένα τίτλο αν μήνα. Προσωπικά θα αγοράσω και τους 4 τίτλους, οπότε δεν αποτελώ κριτήριο.

ΥΓ Δεν ξέρω αν διαβάζει κάποιος από την εκδοτική αυτά τα σχόλια και αν τα λαμβάνουν σοβαρά υπόψη τους. Έγραψα ότι θα πάρω και τους 4 τίτλους και προφανώς δεν θα είμαι ο μόνος. Θα είναι όμως κακή πολιτική μετά από 1-2 μήνες να δω τα συγκεκριμένα βιβλία κατευθείαν σε προσφορές και θα αισθανθώ ελαφρά κορόιδο. Τι εννοώ; Οτι για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα (και χωρίς να ξέρω τις σχέσεις του εδκοτικού οίκου με τις διάφορες αλυσίδες βιβλιοπωλείων) να μείνει σταθερή η τιμή τόσο στα βιβλιοπωλεία όσο και στο σάιτ τους. Διαφορετικά, θα μπούμε σε ένα γαιτανάκι του τύπου ''ασε σε 1-2 μήνες θα πέσει η τιμή, θα το βρω προσφορά και θα το πάρω'' που δεν θα έχει καλό αποτέλεσμα στη σχέση του εκδοτικού οίκου με το αγοραστικό κοινό του.

 

Η κίνηση του εκδοτικού δεν δείχνει επιμονή. Δείχνει εμμονή και συγκεκριμένα εμμονή στο παρελθόν. Τα ανέκδοτα κόρτο που βγήκαν σε τελική ανάλυση και αυτά εμμονή στο παρελθόν ήταν. 

Όπως και να έχει, το τεξ και το μιστερ νο μ'αρέσουν και θα τα πάρω κάποια στιγμή

 

 

 

  • Like 5
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Είμαι από αυτούς που θα πάρουν και τους 4 τίτλους. Όμως για οικονομικούς λόγους θα τους πάρω από έναν κάθε μήνα στο τετράμηνο . Απαλλάχθηκα από το άγχος μήπως μου βουτήξουν το ένα από τα δύο ζάγκορ που έφερνε η καλή μου η περιπτερού. Τώρα αν κάποια βιβλιοπωλεία βγάλουν έκπτωση συμφέρει και εμάς και τον εκδότη. Λεωκράτη προχώρα παλικάρι μου, γέμισε μου τα ράφια κόμικς να γουστάρω.  Ε ρε και να 'χα μια αδερφή να σου δώσω...

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Συμφωνώ ότι όλους μας συμφέρει η χαμηλότερη τιμή. Αλλά έτσι θα υπάρχουν δύο ταχύτητες αγοραστών. Αυτοί που θα πάνε να τα πάρουν στην κανονική τιμή και αυτοί που θα τα βρουν σε κάποιο επιλεγμένο βιβλιοπωλείο του κέντρου σε φτηνότερη τιμή. Δεν θεωρώ ούτε ότι είναι έξυπνη κίνηση, ούτε σωστή. Αυτό είναι το πνεύμα του σχολίου μου. Δεν μπορώ να ψάχνω όλα τα σημεία πώλησης για να βρω σε ποιά ο εκδότης έχει κανονίσει προνομιακή τιμή. Εννοώ πολύ απλά ότι δεν είναι σωστή πολιτική πωλήσεων αυτή. Και επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι γκρινιάρης, σε θέματα τιμών, θα πάρω ούτως ή άλλως και τις 4 εκδόσεις αλλά θα νιώσω κάπου άσχημα αν μπώ στο επόμενο βιβλιοπωλείο και δω το ίδιο προϊόν 20 και 30% πιο φτηνό. Η σωστή λογική είναι να επιβραβεύεις αυτούς που σε στηρίζουν και όχι στην ουσία να τους ''τιμωρείς''. Αλλο πράγμα να ρίξεις την τιμή μετά από 4 μήνες (και πολύ συνηθισμένο αφού το ίδιο πλέον γίνεται και στα βιβλία κατά κόρον από το 90% των εκδοτικών οίκων) και άλλο πράγμα να υπάρχουν δύο και τρεις διαφορετικές τιμές από την πρώτη εβδομάδα της έκδοσης.

  • Like 10
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αν ένας τίτλος πάει σε Πρωτοπορία ή Πολιτεία, ο εκδότης του δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράματα. Θα βάλουν όση έκπτωση νομίζουν. Η μόνη λύση είναι να μην διανείμει σε μεγάλα εκπτωτικά βιβλιοπωλεία, αλλά από την άλλη έτσι λέει όχι στο 80% της ηλεκτρονικής πελατείας

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Θα ξαφνιαστώ εάν βγούνε με μια εφημερίδα που επέλεξε πολύ πρόσφατα τα Ερικ Καστέλ και Κορτο Μαλτέζε, ενώ στο κοντινό παρελθόν επέλεξε Αρκά, Αστερίξ, ΛΛ, Game of Thrones και μια ποικιλία πρωτοκλασσάτων χαρακτήρων της DC. Θα ξαφνιαστώ πολύ :)

 

 

 

Τα Ερικ Καστέλ και Κορτο Μαλτέζε, τα έβγαλε η νέα ιδιοκτησία της εφημερίδας ενώ τα υπόλοιπα η παλιά (Μπομπολας )

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να βρίσκονται και στα μεγάλα βιβλιοπωλεία ( βλέπε πρωτοπορία, public) καθώς θα τα βρίσκουμε πιο εύκολα αλλα θα μπορούμε να παραγγείλουμε και ηλεκτρονικά

επίσης έτσι θα γίνουν γνωστά και σε περισσότερο κόσμο

Επεξεργασία από budd
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Εγώ σκοπεύω να τα πάρω όλα πολλαπλές φορές. Σίγουρα η πρώτη θα είναι ηλεκτρονικά (σου έρχονται και νωρίτερα μερικές φορές) και η δεύτερη θα είναι από μία επίσκεψη στα public. Μπορεί να υπάρξει και τρίτη, καθώς μην ξεχνάμε έχουμε και ένα Athenscon μπροστά μας:D! Θα τα κάνω τρελή διαφήμιση, καθώς πρέπει να σκεφτούμε πως άμα δεν πάει καλά το εγχείρημα δυστυχώς θα πούμε αντίο τουλάχιστον στου Bonelli-κούς ήρωες...:sad1:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Προσωπικά, αν και δεν είμαι ιδιαίτερα εξοικειωμένος με τους  Bonelli-κους χαρακτήρες, η μονή μου επαφή ήταν η ιστορία του Zagor με τον Dragonero

που δημοσιεύτηκε στο Μπλεκ, θαρρώ πως είναι μια πάρα πολλή ευχάριστη είδηση το ότι θα κυκλοφορήσουν ανεξάρτητα άλμπουμ ανά χαρακτήρα.:)

Επίσης,  μιας και δεν έχω κάτι Dylan Dog, είναι μια πολλή καλή ευκαιρία να ξεκινήσω με αυτό το άλμπουμ. :)

 

Καλή αρχή στην νέα αυτή προσπάθεια και καλοτάξιδη! :)

 

:cheers5:

 

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

@luckystrike 
Mα αν κάποιος μπορεί να το πάρει πιο φθηνά γιατί να μην το κάνει;
Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο δεν θεωρείται σωστή ή έξυπνη αυτή η κίνηση του αγοραστή.
Εκτός κι αν αναφέρεσαι στην κίνηση του εκδότη να διανέμει και σε βιβλιοπωλεία που κάνουν έκπτωση.
Που και πάλι δεν τη θεωρώ λάθος και θα εξηγήσω παρακάτω.


Λες "θα νιώσω κάπου άσχημα αν μπώ στο επόμενο βιβλιοπωλείο και δω το ίδιο προϊόν 20 και 30% πιο φτηνό".
Μα το ξέρεις εκ των προτέρων ότι κάπου θα το βρεις πιο φθηνό.
Το αναφέρει η ανακοίνωση του εκδότη ότι θα διανέμουν και τα 2 γνωστά βιβλιοπωλεία(που ξεκινάνε από Π) και κάνουν 25%.
Και να μην το ξέρεις(που είναι δύσκολο, το έχουμε αναφέρει πολλές φορές εδώ μέσα) θεωρώ πως εν έτει 2018 και σε μια χώρα με οικονομική κρίση δεν υπάρχει κόσμος που αγοράζει κάτι χωρίς πρώτα να συγκρίνει τιμές.

Προσωπικά πάντως τα σχεδόν 7.50-8.00€ που είναι η αρχική τιμή, μου φαίνονται αρκετά για να τα δώσω σ΄ένα φουμέτι.
Ενώ με το 25% η τιμή έρχεται σε λογικά για μένα επίπεδα.
Ή να στο πω αλλιώς. Εγώ που δεν είμαι τρελός φαν των Bonelli-κών χαρακτήρων, χωρίς έκπτωση δεν ξέρω αν θ΄αγόραζα τα τεύχη.

Ίσως μόνο τον Ντύλαν Ντογκ.
Άρα θα έχανε έναν πελάτη ο εκδότης. Και σκέψου ότι σαν εμένα θα υπάρχουν πόσοι άλλοι.
Επομένως μια χαρά σωστή θεωρώ την κίνηση της εταιρείας να δίνει πολλές επιλογές στον αγοραστή :)

 

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έτσι είναι! Και το καινούργιο Αστερίξ που θα βγει όπου να ναι θα το πάρω αμέσως από Πρωτοπορία με έκπτωση, δεν θα το πάρω από την περιπτερού 5,30 €. Ο εκδοτικός οίκος παραμένει κερδισμένος από την πώληση, το ίδιο και ο αγοραστής επωφελείται από την έκπτωση. Ο μεσολαβητής (βιβλιοπωλείο, περίπτερο κλπ) χάνει λίγο ποσοστό κέρδους όμως παραμένει κερδισμένος και αυτός. Αν ήταν να μπει μέσα, δεν θα πούλαγε. Άρα τι έχουμε ; Πολλά χαρούμενα προσωπάκια!  

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Mετά από  κάποιο χρονικό διάστημα και ο ίδιος ο εκδοτικός οίκος τα βγάζει σε προσφορά.

Το θέμα είναι να βγουν προσεγμένα και όχι όπως τα ΜΠΛΕΚ, ΖΑΓΚΟΡ, MISTER NO.. που δεν μπορούσες να διαβάσεις τις σελίδες που βρίσκονται εσωτερικά, στο δέσιμο .

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Ζαγκόρ, Ντύλαν Ντογκ, Μίστερ Νο, Τεξ: 4 νέα Graphic Novels!
07Σεπ 18

Ζαγκόρ, Ντύλαν Ντογκ, Μίστερ Νο, Τεξ: 4 νέα Graphic Novels!

Οι προπαραγγελίες στο site μας ξεκίνησαν και οι αποστολές θα αρχίσουν από την Δευτέρα 1η Οκτωβρίου!

       Νέες εκδόσεις, νέα φιλοσοφία, όμως το μεράκι και η αγάπη για τα κόμικς παραμένουν αναλλοίωτα! Οι αγαπημένοι σας ήρωες Ζαγκόρ, Ντύλαν Ντογκ, Μίστερ Νο και Τεξ κυκλοφορούν από εδώ και στο εξής σε μορφή graphic novel, διάστασης 17Χ24 cm, με πολυτελή χαρτιά!

   Θα τα βρείτε (από τις αρχές Οκτωβρίου) σε επιλεγμένα σημεία πώλησης μέσω του κεντρικού Πρακτορείου ΑΡΓΟΣ σε όλη την Ελλάδα (θα αναρτηθεί σύντομα στο site μας λίστα με τα σημεία πώλησης), σε μεγάλα βιβλιοπωλεία και αλυσίδες βιβλιοπωλείων (PublicΒιβλιοπωλεία Ευριπίδης - Evripidis BookstoresΜαλλιάρης Παιδεία - Malliaris PaediaΠρωτοπορία / www.protoporia.grΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ~ POLITEIA BOOKSTOREΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΠΑΡ' ΗΜΙΝ κλπ.), σε κομιξάδικα (SolarisComicon-shopJemma Press - Jemma Books & ComicsBiblio Cosmos (στην Κύπρο), ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ), στη ΛΕΣΧΗ ΦΙΛΩΝ ΚΟΜΙΚΣ και βέβαια μέσα από το e-shop μας (από όπου μπορείτε ήδη να τα προπαραγγείλετε). Τα 4 πρώτα graphic novels είναι τα ακόλουθα:

Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΟΥ ΦΙΤΖΙ 

mikros iros gn zagor 01

Το κόμικς Η Δικαιοσύνη Του Περιπλανώμενου Φίτζι, αποτελεί μια από τις πρόσφατες ιστορίες του Ζαγκόρ – πρωτοκυκλοφόρησε στην Ιταλία τον Αύγουστο του 2018 – και σε αυτή μας αποκαλύπτεται ακόμη ένα άγνωστο κομμάτι από το παρελθόν του... τότε που ήταν ακόμη πολύ νέος και περιπλανιόταν στο δάσος του Ντάρκγουντ, υπό την επίβλεψη και προστασία του θετού του πατέρα, Φίτζι. Ένα απολαυστικό κόμικς που, όσον αφορά τον κεντρικό του άξονα, βασίζεται απόλυτα στο αριστούργημα του Victor Hugo [1802 – 1885], Ο Άνθρωπος Που Γελά [1869]. 

Προπαράγγειλε εδώ

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΝΤΥΛΑΝ ΝΤΟΓΚ 

mikros iros gn dylan dog 01

Στο κόμικς Η Ιστορία Του Ντύλαν Ντογκ, η μινιατούρα/μοντέλο της γαλέρας που ο Ντύλαν Ντογκ προσπαθούσε να φτιάξει από την πρώτη του ιστορία, έχει πια συναρμολογηθεί και τελειώσει. Ήρθε πια η στιγμή να διαλυθεί η ομίχλη και να αποκαλυφθεί το μυστηριώδες παρελθόν του Ντύλαν Ντογκ που ξεκινά τον 17ο αιώνα σε μια αγγλική γαλέρα, περνά από κάποια μακρινά άστρα και αστεροειδείς ή και από το υπερπέραν και το άπειρο και φτάνει στο σήμερα μέσα σε μια απολύτως ονειρική σουρεαλιστική διάσταση... έτσι ώστε η οικογένειά του - που έχει ανακαλύψει το ελιξίριο της αιώνιας ζωής - να ενωθεί ξανά, για μια στιγμή... που όμως είναι αρκετή. 

Προπαράγγειλε εδώ

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΣΑΤΑΝΑ 

mikros iros gn mrno 01

Το κόμικς του Μίστερ Νο με τίτλο Το Σπίτι Του Σατανά, ξεκινά στα 1910, στο πριγκιπικό παλάτι του μεγιστάνα του καουτσούκ στην Αμαζονία Χούλιο Σέζαρ Καμπράλ, του επονομαζόμενου «αυτοκράτορα», που απολαμβάνει να βασανίζει τους φτωχούς Ινδιάνους που δουλεύουν καταναγκαστικά στην τεράστια περιοχή του. Ο γιος του, Φρανσίσκο εκδηλώνει ασυνήθιστες πνευματικές, ψυχικές και μεταφυσικές δυνάμεις και πολλοί πιστεύουν πως τον κατέχει ο διάβολος. Πάνω από σαράντα χρόνια αργότερα, ο Φρανσίσκο, κυνηγημένος από πράκτορες της CIA, θα συναντήσει τον Μίστερ Νο και τότε όλα θα αποκαλυφθούν... 

Προπαράγγειλε εδώ

ΑΝΤΡΕΣ ΣΕ ΦΥΓΗ 

mikros iros gn tex 01

Στο κόμικς του Τεξ, Άντρες Σε Φυγή, ο τάφος της Λίλιθ έχει βεβηλωθεί από κάποιους αμαρτωλούς, αδίστακτους και χυδαίους ληστές, οι οποίοι θέλουν να αποπροσανατολίσουν και να απομακρύνουν τον Τεξ από την περιοχή, για να μπορέσουν ανενόχλητοι να ενεργήσουν ελεύθερα και να αποκτήσουν το χρυσό που βρίσκεται στα ιερά σπήλαια των βουνών στην περιοχή των Ναβάχος, κινούμενοι μέσα από ένα μυστικό πέρασμα που ο όμηρός τους, καθηγητής Φέργκιουσον, ανακάλυψε. Όμως, το μόνο που θα κερδίσουν θα είναι φόβος και σφαίρες από τον Τεξ και τους ανθρώπους του. 

Προπαράγγειλε εδώ

  • Like 17
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αρκετά ενισχυμένη λίστα βιβλιοπωλείων. Δεν νομίζω να δυσκολευτούν όσοι θέλουν να τα αγοράσουν. :respect:

Και φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να λείπει από τα σημεία πώλησης η Λέσχη μας. ;) 

 

 

:beer:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  733
  • Reputation:   6944
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2926 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Άντε με το καλό !!!

 

Μόλις τα προπαρήγγειλα..

 

Ανυπομονώ να τα πάρω στα χέρια μου.:mafia:

 

:mafia:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Λέει πουθενά πόσες σελίδες είναι το καθένα; :thinking:

 

:Paingiver:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

2 ώρες πριν, Dr Paingiver είπε:

Λέει πουθενά πόσες σελίδες είναι το καθένα; :thinking:

 

:Paingiver:

 

Τα είχαμε πει αυτά και σε προηγούμενο σχόλιο :P. Το Μίστερ Νο θα είναι 124 σελίδες, το Ζαγκόρ 132 σελίδες, το Τεξ στις 116 και το Ντύλαν Ντογκ στις 100! 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

2 hours ago, Dr Paingiver said:

Λέει πουθενά πόσες σελίδες είναι το καθένα; :thinking:

 

:Paingiver:

 

χαχα το ίδιο έψαχνα κι εγώ

 

20 min ago , Ionas Aggelis said:

 

Τα είχαμε πει αυτά και σε προηγούμενο σχόλιο :P. Το Μίστερ Νο θα είναι 124 σελίδες, το Ζαγκόρ 132 σελίδες, το Τεξ στις 116 και το Ντύλαν Ντογκ στις 100! 

 

εμείς τα έχουμε πει, το σαιτ τα λέει πουθενά;;;;;;;

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

1 λεπτό πριν, mr-d είπε:

εμείς τα έχουμε πει, το σαιτ τα λέει πουθενά;;;;;;;

 

Στην σελίδα τους στο facebook είχαν επικοινωνήσει τις σελίδες του κάθε άλμπουμ. Τώρα βέβαια στο site δεν λέει πουθενά, αλλά η τιμή μιλάει από μόνη της...

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

35 min ago , Ionas Aggelis said:

 

 αλλά η τιμή μιλάει από μόνη της...

 

εμένα δεν μου μίλησε πάντως... :sad1:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P

Επεξεργασία από mr-d
  • Like 5
  • Αστείο 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το ανέβασε η εκδοτική στο facebook της χθες. Της ευχόμαστε άλλα τόσα :) 

 

41863885_2007077479315776_7239614749791485952_n.jpg

  • Like 20
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7675
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Μάλλον από αυτό το τεύχος είναι η φιγούρα.

 

.

 

 

image.png

Επεξεργασία από crc
  • Like 15
  • Respect 8
  • Ευχαριστώ 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26346
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πολύ ωραία τα νέα, έπαιρνα το Ζαγκόρ ανελλιπώς και θα τιμήσω και τις νέες εκδόσεις. Η ευχάριστη έκπληξη για εμένα ήταν ο Τεξ αφού δεν είχα δοκιμάσει τον ήρωα παλιότερα και βρήκα πολύ ευχάριστες τις ιστορίες του. Το δε σχέδιό του ήταν μακράν το καλύτερο από τις ιστορίες που φιλοξενούσε το Ζαγκόρ. (το σχέδιο από την άλλη στον Μίστερ ΝΟ ήταν τελευταία κακό). Θα πάρω λοιπόν Ζαγκόρ και Τεξ σίγουρα και μάλλον και τα άλλα δύο για αρχή και βλέπουμε...

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Επίσημο trailer για το βιβλίο του Ζαγκόρ! Στα βιβλιοπωλεία 5 Οκτωβρίου...

 

Επίσημο Trailer - Ζαγκόρ: Η Δικαιοσύνη Του Περιπλανώμενου Φίτζυ

 

:beer:

Επεξεργασία από Ionas Aggelis
  • Like 11
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αν κάνεις επικόλληση το λινκ του βίντεο κατευθείαν, στο ενσωματώνει και μπορούν όλοι να το δουν από δω. :) Για την επόμενη φορά :) 

 

 

 

  • Like 16
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Trailer και για το Mister No:beer:

 

 

  • Like 15
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.