Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤασίαΚούτ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

                 Επειδή εδώ μπορούμε να μιλήσουμε για οτιδήποτε πήρα το θάρρος να θέσω ένα ερώτημα, χωρίς να θέλω να επιβαρύνω την ψυχολογία εδώ των φίλων μου.Τι συμβαίνει και χωρίζουν οι άνθρωποι εφόσον παντρεύτηκαν καλά παιδιά; Θέτω αυτό το ερώτημα ως απορία διότι τον τελευταίο καιρό ακούω νέα από φίλες μου και φίλους μου ότι χωρίζουν.:( Και αυτό με λυπεί διότι, ήταν παντρεμένοι για μεγάλα χρονικά διαστήματα πχ από 10 έως και 20 χρόνια, άλλοι έκαναν παιδιά άλλοι όχι.Και όμως αυτό δεν ήταν αρκετό Άκουσα λοιπόν ότι όλοι οι πριν ήταν καλά παιδιά .Να την χώρισε και ήταν τόσο καλή κοπέλα.Εκείνος ήταν καλό παιδί εκείνη έφταιγε κλπ.Τότε εφόσον εκείνη ή εκείνος ήταν καλό παιδί τι έφταιξε; Και γιατί; Και το σημαντικότερο όλων Τι πραγματικά σημαίνει καλή κοπέλα και καλό παιδί; :giati:

                Μια σχέση έχει και τα δύσκολα της .Υπάρχουν στιγμές που όλοι μας κάνουμε λάθη όμως .Όμως το σημαντικότερο είναι η αισθηματική επικοινωνία. Το να φέρεσαι, σαν καλή κοπέλα δηλαδή με γλυκό τόνο φωνής, το να είσαι επιτυχημένη , στο να είσαι ευγενική, στο να είσαι εμφανίσιμη δεν είναι από μόνα τους αρκετά αν και είναι εξίσου σημαντικά.Το ίδιο συμβαίνει και με το καλό παιδί (κύριος ).Ο κύριος δήθεν κελεπούρι , ο ευγενικούλης , ο γλυκομίλητος ο έτσι ο δείνα .Επίσης, μεγάλο ρόλο παίζει  η ωριμότητα και κυρίως η αυτογνωσία. Μπορώ πχ να αντεπεξέλθω σε μια κατάσταση όπως είναι μια σχέση; Έχω το τσαγανό να πω όχι σε ότι με ενοχλεί; Η τα καταπίνω για να κάνω τον καλό/καλή; Έχω κάνει εναλλακτικά σχέδια αν η σχέση  μου δεν πετύχει; Έχω την  ψυχολογία να αντέξω τις κακουχίες ; Μπορώ να το κάνω και να παντρευτώ; :)

Το λοιπόν να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα.Διότι είναι απλά και τα γράφω αριθμητικά εξηγώντας το γιατί.

  1. . Αν φίλε μου, ή φίλη μου δεν το έχεις μην το κάνεις .:down:Καλύτερα μια σχέση φλερτ παρά, μια σχέση γάμου που θα σε φάει.Μπορεί και όχι αλλά πιστέψτε με, δεν υπάρχει χειρότερο από την σταδιακή φθορά και σήψη σε έναν γάμο .Διότι όταν  υπάρχουν λιμνάζοντα νερά πχ κακός διάλογος, δυσπραγία ενός εκ των δύο να αναλάβει τις ευθύνες του, άσχημη γλώσσα , δειλία στο  να εκφράσεις το τι ενοχλεί , άρνηση του άλλου να ακούσει τότε θα υπάρξουν και κουνούπια. Όπως κουβέντες από τρίτους ,τσακωμοί , τάσεις φυγής,τρίτα πρόσωπα (εραστές) και πολλά άλλα κακά που έπονται του πρώτου.Οπότε καλύτερα να χωρίσετε.Ακόμα και αν εκείνος ή εκείνη είναι το "καλό "παιδί ή η "καλή" κοπέλα..Ε δω μακροχρόνιες σχέσεις  μη παντρεμένων ζευγαριών φθείρονται για ψύλλου πήδημα.Στα σοβαρά θέματα θα κ@λ@σουμε; 
  2.  Διαζύγιο Διότι, αν σε πάρει το ψυχολογικό κάτω, μπορεί στο τέλος να χάσεις και την δουλειά σου .Που είναι η βασική πηγή της επιβίωσης σου και μάλιστα σε καιρούς, στους οποίους η ανεργία καλπάζει με τα χίλια. Δεν θα  μας φάει η "καλή" κοπέλα ή το "καλό" παιδί την αξιοπρέπειά μας να ζήσουμε .Τι να το κάνεις, όταν εσύ έρχεσαι από την δουλειά και σου κάνει ο άλλος ψυχολογικό πόλεμο; Δεν φτάνει η αγωνία σου για το αύριο και αν εσύ θα έχεις ψωμί να φας ή όχι .Να έχεις και την συμπεριφορά του/της η οποία είναι χείριστη;Οπότε άντε στον αγύριστο εσύ και η καλο καρδο σύνη σου.Είτε εσύ είσαι" καλή" γυναίκα είτε εσύ είσαι "καλός" άντρας.Το πάν είναι η ηρεμία και όχι τα σπασμένα νεύρα.:D
  3. Όταν έχεις παιδιά (εγώ ευτυχώς δεν έχω ) μην ελπίζεις ότι για χάρη τους, ο άλλος ή η άλλη θα αλλάξει και επομένως ο γάμος σου θα πάει καλά.Δεν θα πάει διότι, οι συμπεριφορές και οι χαρακτήρες έχουν ήδη εκδηλωθεί και δη φανερωθεί. :germ:Καλύτερα ,ένα διαζύγιο όσο οδυνηρό και αν είναι παρά μια ζωή" με τον καλό ή την καλή" που όπως τελικά θα φθείρει και τα παιδιά.Τι θέλετε; Ένα υγιές ψυχολογικά παιδί, ή ένα παιδί που θα τρέχει σε παιδοψυχολόγους έχοντας ταυτόχρονα βιώματα που θα το επηρεάσουν στο μέλλον ως ενήλικα; Διαλέξετε και πάρετε. 
  4. Όχι άλλη υπομονή:please:Διότι σε αυτές τις περιπτώσεις δεν τραβάει με τίποτε.Δεν πιάνει, γιατί ο άλλος ή η άλλη σε θεωρούν δεδομένο/η και με απεριόριστη ανεκτικότητα.Σκεφτείτε το εξής .Εδώ ο Θεός έχει υπομονή, αλλά με ορισμένα όρια δεν θα έχουν οι άνθρωποι;Τέλος, αν κάνεις υπομονή θα χάσεις, εκτός από την ψυχολογική σου υγεία και  τον πολύτιμο χρόνο σου Αν αναλογιστείς, πόσο χρόνο  αφιέρωνες  σε αυτά τα άτομα θα διαπιστώσεις ότι θα σου  έφτανε να ξαναφτιάξεις ομοίωμα του Τιτανικού.Οπότε, δεν είναι τρέλα αυτό που γίνεται;Ο χρόνος είναι χρήμα .Και  η ζωή δεν είναι dvd για να της κάνεις rewind .:D
  5. Επίσης όταν πρόκειται να χωρίσετε και του /της το πείτε, να μην πιστέψετε τα σχέδια και τις καταστάσεις του καλού παιδιού ή της καλής κοπέλας.:please: Όπως κλάματα ,φράσεις του τύπου σε αγαπώ και ότι θα κάνω τα πάντα να το επανορθώσω και πολλές άλλες μπαρούφες.Διότι στην ουσία το άτομο αυτό είναι αμετανόητο ,δεν πρόσεχε ,δεν έβλεπε και δεν έκανε τίποτε για να επανορθώσει και το σημαντικό; Θέλει να σας βυθίσει στο πάτο της θάλασσας με το να περνά΄καλά  να μην τον /την συγχύζεται να ζει την ζωούλα του /της .Και το μόνο θύμα θα είστε εσείς .Είτε εσείς είστε άνδρες είτε εσείς είστε γυναίκες.Με άλλα λόγια θα κάνει τα ίδια. Οπότε όχι άλλες ευκαιρίες. Τις είχε και τις έχασε.
  6. Αν κάποιος η κάποια  είναι αδύναμος χαρακτήρας ,καλύτερα να μην παντρευτεί καθόλου.:sorry:Ας πάρει ένα κατοικίδιο, ας ζήσει εφήμερες περιπέτειες, ας καλογερέψει και άλλα παρά να το κάνει αυτό και στον εαυτό του και στον άλλο.Διότι τι τα θέλει αν  δεν μπορεί να σηκώσει ανάστημα σε όλα τα δύσκολα; Δεν είναι καλύτερα να κάτσει σπίτι του/της παρά να ευτελίζεται; Και όχι μονάχα στα χέρια του/της συντρόφου του αλλά και στα παιδιά του/της;  Γιατί να κάνει το χατίρι, στον οποιοδήποτε που θέλει παιδιά και εγγόνια ; Οι λοιποί  θα τρώνε την μάπα καθημερινά ή εκείνος/η; Και γιατί να του  την λένε ότι είναι χειραγωγήσημος/η  σε  μορφή καυγάδων; Τι θέλει ; Να του/της δώσουν την τελική είδηση ότι απολύεται; Διότι κακά τα ψέμματα και ο γάμος, ένα είδος απασχόλησης είναι. Αν εσύ φίλε μου ή φίλη μου με τον χαρακτήρα σου ενεργείς σαν δούρειος ίππος τότε ο άλλος δεν θα κάνει τον Τρώα .Αλλα μην παραπονεθείς ότι δεν υπήρχαν Κασσάνδρες και Λακοώντες  που σε προειδοποιούσαν. Για αυτό πρόσεξε με δήθεν καλέ μου ή καλή μου.Σου λέω την αλήθεια, για να σε προστατεύσω έτσι ώστε, να μην μπεις σε μανούρες. Οπότε στην περίπτωσή σου,  άστο καλύτερα.Ζήσε με το κατοικίδιό σου και με τις αδυναμίες σου .Και άφησε τους άλλους να ζήσουν την ζωή τους.Δεν είναι όλοι για το ίδιο .Γινόμαστε όλοι μας γιατροί; Γινόμαστε όλοι μας  δικηγόροι; Έτσι είναι και ο γάμος είναι να το έχεις .Τι να κάνουμε ,έτσι είναι η ζωή.;)
  7. Μην αφήνετε την αγάπη σας για το δήθεν καλό παιδί ή την καλή κοπέλα να σας τυφλώσει :please:διότι όλοι αυτοί/αυτές είναι χειριστικοί χαρακτήρες.Μεγάλες καρακαλτάκες. Αλλάζουν την κουβέντα, λένε πράγματα που δεν τα εννοείς με αποτέλεσμα να μην βρίσκεις άκρη.Διότι δεν πιάνονται από πουθενά. Είναι αυτό που λένε οι ψυχολόγοι .Άτομα Ζόμπι Οπότε Προσοχή. Τι να την κάνεις την Αγάπη όταν αυτή πρόκειται να σε φάει; Δεν είναι καλύτερα να την αφήσεις στα άρλεκιν ; Πέτα την στα σκουπίδια ,διότι αγάπη δεν είναι ούτε ο άλλος σε αγαπά .Αλλιώς δεν θα ήταν τέτοιος /τέτοια και δεν θα έκανε αυτά.Για αυτό ακούσετε την σοφή ρήση του Σωτήρη Μουστάκα που έλεγε σε ταινία του: Γίνε θεριό και ζήσε.
  8. Επειδή στην πραγματικότητα τα δήθεν καλά παιδιά και οι δήθεν καλές κοπέλες είναι πρωτίστως δειλά, θα πρέπει το έτερον ήμισυ να μην κατηγορήσει τους τρίτους ανθρώπους .Διότι αυτοί στην ουσία δεν φταίνε σε τίποτε. Άλλοι έδωσαν τα δικαιώματα και δη τα πατήματα. Και αν οι άλλοι -οι απέξω -δεν θέλουν να πιστέψουν τα θύματα, για δικούς τους λόγους τότε καλύτερα να φύγετε και αφήστε τους να σας θεωρήσουν κακούς.Αφήστε τους να λένε διότι αργά η γρήγορα η αλήθεια θα λάμψει. Και για τους δήθεν καλούς ,κάποιος καλός δάσκαλος θα βρεθεί για να τους βάλει στην θέση τους.Και τότε οι υπόλοιποι θα μάθουν.Αρκεί εσείς να είστε μακριά.Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.:D
  9. Πως αυτή /αυτός φερόταν πριν τον γάμο; :idea:Ήταν ειλικρινής ή όχι; Τον /την ζούσαμε συχνά στις κακές και στις καλές του ή αραιά; Πως ήταν ο χαρακτήρας του όταν εσείς ερχόσασταν σε μια δύσκολη κατάσταση είτε από το στενό του/της περιβάλλον είτε από τους φίλους του /τις φίλες της .Είχατε τα μάτια σας ανοικτά; Η τα παραβλέπατε και δικαίως, εφόσον η παγίδα της αγάπης τα είχε κλείσει; Πως εκείνος ή εκείνη συμπεριφερόταν ακόμη και στα μικρά και ασήμαντα; Διότι εκεί κρύβεται ο διάβολος.Στις λεπτομέρειες μεγάλες η μικρές.Και έρχομαι στο ερώτημα που έθεσα πριν. Τι πραγματικά σημαίνει καλή κοπέλα και καλό παιδί
  •                                 Το πραγματικά καλό παιδί ή η καλή κοπέλα δεν είναι του φαίνεσθαι, αλλά του πραγματικά είναι.:DΜε άλλα λόγια είναι ειλικρινής, τόσο στον χαρακτήρα του/της, όσο και στην συμπεριφορά του /της.ΑΠ ΕΞΑΡΧΗΣ. Αν υπάρχει κάτι το ενοχλητικό θα  το πει- όχι για να  προσβάλλει. Αλλά, για να προστατεύσει. Επειδή ενδιαφέρεται πραγματικά,  για την ζωή του/της μαζί σας.Επίσης είναι ξεκάθαρος /η από την αρχή διότι θέλει να προστατεύσει και τον εαυτό του/της .Θέτει όρια , κόβει καταστάσεις και δρα ανάλογα . Άλλωστε δεν είναι τυχαίο, ότι οι καλοί λογαριασμοί εξ αρχής κάνουν τους καλούς τους φίλους και όχι τα κάθε μορφής κολπάκια, όπως και οι μάσκες.Ο άλλος ή η άλλη δεν είναι πίτα καλαμάκι η΄γύρος με από όλα, για να τον/την τυλίξει σε έναν γάμο χωρίς νόημα  :gyros:.Ούτε οι μάσκες είναι τρέντ για όλο τον χρόνο.Μόνο για τις απόκριες. Όχι για μετά που τότε θα  είναι η χαρά των δικηγόρων και η θλίψη για όλους τους υπολοίπους.(Παιδιά, γονείς, πεθερικά ,φίλοι ακόμα και στον ίδιο τον/την δήθεν καλό/η κά).
  • Ο πραγματικά καλός είναι και ο πραγματικά γενναίος:D . Θα θέσει βέτο , θα κόψει πράγματα που ενοχλούν τον γάμο του και δη το σπίτι του και θα μπει στην άμυνα για να το προστατεύσει .Και δεν φοβάται, ούτε τις αντιξοότητες ούτε τις ευθύνες των πράξεών του. Παραδέχεται και θα παλέψει για να αλλάξει .Διότι δεν φταίνε μονάχα τα τρίτα πρόσωπα πχ πεθερικά, αδέλφια, φίλοι, λοιποί συγγενείς ,παιδιά και εραστές.Φταίνε πρωτίστως οι αδυναμίες  , η άρνηση  παραδοχής των λαθών και δη την αλήθεια όπως και ο χαρακτήρας .Κυρίως αυτός.Διότι άλλο το καλό παιδί ή η καλή κοπέλα και άλλο ο ρόλος της καλής κοπέλας η του καλού  παιδιού η  σοβαρή και συστηματική ανάληψη του οποίου απο τα δήθεν άτομα είναι στο να κρύβει τις τρομερές ανεπάρκειες τους. Και εκεί έρχομαι στο αμέσως παρακάτω.

                                Τα πραγματικά καλά παιδιά και οι πραγματικά καλές κοπέλες είναι πρωτίστως άτομα, με πλήρη υγιής και ώριμη προσωπικότητα και όσες φοβίες και αν έχουν πρώτα τις αντιμετωπίζουν μόνοι /μόνες τους .:D Δεν έχουν σοβαρές ανασφάλειες, ούτε και οποιασδήποτε μορφής συμπλέγματα που τα βγάζουν με τον γάμο τους. Γάμος είναι .Και ο άλλος, άνθρωπος είναι .Και όχι σάκος του μποξ. Ούτε λεκάνη της τουαλέτας, όπου διαμέσω του πρωκτού της ψυχής και του στόματος του άλλου/άλλης βγάζει ότι κόπρανα έχει μέσα του/της και τα αφήνει εκεί.Διότι και οι τουαλέτες έχουν και τα όριά τους.Κάποτε βουλώνουν και ξεχειλίζουν και αυτό που βγάζουν δεν είναι καλό.

Γνωρίζουν τι πραγματικά θέλουν από την Ζωή, εφόσον  πρωτίστως έχουν  παλέψει σκληρά σε αυτήν. Μπορεί η ριμάδα να είναι σκληρή, αλλά τις αλήθειες της τις λέει και στο χέρι όλων είναι να τις ακούν. Πριν τα ακούσουν από άλλους .Είτε δικαίως είτε αδίκως.Επίσης .Θέλουν να είναι ανεξάρτητοι και πλήρεις .Θέλουν να σέβονται και να τους σέβονται .Και δη να βελτιώνονται.

  • Έχουν ρεαλισμό και αυτογνωσία ,ως προς τον εαυτό τους σε σχέση με τον γάμο.:DΑν το έχουν θα προχωρήσουν, αλλιώς τα λένε έξω από τα δόντια.Επίσης γνωρίζουν ότι αν φταίνε φταίνε το διορθώνουν και αν αυτό δεν βγεί εξαιτίας της άλλης μεριάς  τότε ως πραγματικοί κύριοι και  πραγματικές κυρίες φεύγουν αθόρυβα και με αξιοπρέπεια. Δεν τρώνε τον άλλον .Ούτε αναλώνονται σε πράγματα χωρίς ουσιαστικό νόημα.
  • Τα πραγματικά καλά παιδιά και οι πραγματικά καλές κοπέλες ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν και πως το κάνουν .:DΔεν κρύβονται πίσω από το πέπλο της καλοσύνης, όπως οι δήθεν καλοί/καλές .Ξέρουν επίσης την διαφορά μεταξύ της ποιότητας του χαρακτήρα και των τρόπων .Οι υπόλοιποι, που δεν τους καταλαβαίνουν συνήθως τους παρεξηγούν ως κακά παιδιά .Μάπες.Καλύτερα κακός εξ αρχής παρά άγιος και θύμα.Διότι ο Θεός -κακά τα ψέμματα- μια ζωή δίνει και μια ζωή παίρνει.Και επειδή, οι πραγματικά καλοί αυτού του κόσμου ξέρουν, ακούν και βλέπουν είναι επιφυλακτικοί με ποιους θα ζήσουν .Είναι με άλλα λόγια ,σοφοί και συνετοί επενδυτές .Όχι άπειροι .Ούτε ηλίθιοι. Αλλά΄οξυδερκείς και ψύχραιμοι.

Τέλος και να πούμε και την τελική αλήθεια.Αν όλοι αυτοί και όλες αυτές που τους χώρισαν οι άλλοι ήταν πραγματικά καλά παιδιά τότε δεν θα είχαν αυτήν την κατάληξη.:DΔιότι το πραγματικά καλό παιδί ή την πραγματικά καλή κοπέλα δεν τον/την χωρίζεις .Αλλά τον /την προστατεύεις και τον/την σέβεσαι .:DΓιατί το πραγματικά καλό πράγμα δεν το πετάς στα σκουπίδια. Ούτε το αφήνεις να χαθεί.:D Ζεις μαζί του για πάντα.Βάση ειλικρινείας ,βάση πείρας βάση πολλών άλλων πραγμάτων.:DΚαι αν οι άλλοι δεν θελήσουν να ακούσουν τότε, το πραγματικά καλό παιδί ή η πραγματικά καλή κοπέλα θα τους πει και δη θα ενεργήσει με τρόπο του τύπου :Άρον εκ των ποδών σου και ύπαγε εις τον οίκο σου. Όπως έλεγε και ο Κύριος μέρες που είναι.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους μας .:up:

 

 

 

         

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26433
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ξέχασες το χειρότερο. Να σε πρήζει για τα κόμικς που αγοράζεις... :P:)

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Αγαπητή Κυρία Κούτ Τασία (επιτρέψετε μου τον επιθετικό προσδιορισμό αγαπητή, διότι αν και δεν έχω την τιμή να σας γνωρίζω εκτός διαδικτύου, σας γνωρίζω από τα γραπτά σας), θα ήθελα να σας πω ότι με το εξαίρετο πόστ σας ( μια μικρή διατριβή θα το χαρακτήριζα) θίγετε ένα πολύ σημαντικό ζήτημα των ημερών μας. Μια μάστιγα θα έλεγα!

 

Επίσης θα ήθελα να μου επιτρέψετε να καταθέσω και εγώ την άποψή μου ως άρρεν και διαζευγμένος, ευχαριστώντας σας ταυτόχρονα δια την φιλοξενία, ελπίζοντας ότι  δεν καταχρώμαι του χώρου και του χρόνου σας.

 

Θα είμαι σαφής και ολιγόλογος σαν καταθλιπτικός Λάκων.

 

Η αλήθεια είναι κυρά Τασία μου ότι τσιλημπουρδίζω. Μ αρέσουν οι γυναίκες, ο ποδόγυρος όπως λέμε στα καθ’ ημάς. Είμαι κυνηγός! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Βλέπω μια μπεκάτσα να περνάει, θέλω να την πιάσω! Βλέπω μια φραγκόκοτα να περνάει θέλω να την πιάσω! Βλέπω μια φημισμένη πέρδικα να περνάει θέλω να την τσακώσω! Βλέπω μια τσίχλα να περνάει θέλω να τη φτύσω. Είναι στη φύση των αντρώνε να είμαστε κυνηγοί. Έτσι μας έφτιαξε η φύση! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Όπως βλέπεις κυρά Τασία μου, δεν κρύβομαι, τα λέω σταράτα. Παντελονάτα και αντρίκια. Τώρα βέβαια θα μου πείς, και με το δίκιο σου φυσικά, «ωραία τα λες ρε μάγκα! Είσαι γυπαετός της πιο ψηλής κορφής και δεν αφήνεις πούπουλο! Το γάμο τι τον θες;» Ααααα κυρά Τασία μου και δίκιο έχεις και το καπέλο μου σου βγάνω! Αλλά κάτσε να σου πω!

Για αρχή κυρα Τασία μου να σου πω το εξής, άλλο κυνηγός και άλλο λιγούρης. Δεν είμαι πέφτουλας όπως το λένε λαϊκά.  Το ασθενές φύλο το σέβομαι και το υπολήπτομαι. Δεν πάω βουρ στο ψητό! Πάω με τον καλό μου το λόγο, το χαμόγελό μου, κάνω και την κοπλιμενταρία μου βρε αδερφέ!  Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Αλλά καμιά φορά κυρά Τασία μου, εκεί στο πίτσι πίτσι, ανάμεσα στα μας και τα σας, στα μου και στα σου, συμβαίνει κάτι που δεν ξέρω πως να το εξηγήσω… Τα χέρια μου αρχίζουν και ιδρώνουν πιο πολύ και από σκαφτιά στο Κογκό κατακαλόκαιρο. Η καρδιά μου αρχίζει να χτυπάει πιο δυνατά κι απ ότι χτυπούσε ο Ρόκυ τον Ιβάν Ντράγκο στον 17ο γύρο. Στα μάτια μου βλέπω μόνο εκείνη και τα πάντα γύρω της αρχίζουν να γίνονται θολά και να πηγαίνουν πίσω, ενώ αυτή να έρχεται κοντά και να έχει πιάνει όλο το οπτικό μου πεδίο, σαν αυτό το εφφέ στις ταινίες που δεν ξέρω πως το λένε. Νοιώθω το στομάχι μου να γεμίζει πεταλούδες, πιο πολλές και από τη Ρόδο. Και τότε, αρχίζω να με βλέπω με Γκι Λαρός κουστούμι και την εν λόγω με νυφικό πιο άσπρο κι απ το χιόνι, απ το Βασίλειο Κωστέτσο. Εκκλησίες παπάδες, δεσποτάδες, ρύζια. Φουλ κομπλέ! Πάει, αυτό ήταν. Πρέπει να την παντρευτώ! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Και αυτό που μου τα κάνει όλα αυτά κυρά Τασία μου, γιατί θ αναρωτιέσαι και με το δίκιο σου, είναι εκείνη η μαγική στιγμή που καταλαβαίνω ότι η κυρία απέναντί μου έχει λεφτά! Διότι κυρά Τασία μου καλά τα αισθήματα αλλά υπάρχουν και ανάγκες. Και το τριαράκι μου το θέλω στη Νέα Σμύρνη και ένα καλό κουστουμάκι και καμιά καδένα στο λαιμό γιατί δεν είμαστε τίποτες τελευταίοι και το χαρτζιλίκι μου και ένα διαρκείας για τη μπάλα και με τη δουλειά αυτά δε βγαίνουν! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Και πριν με καταδικάσεις κυρά Τασία μου, κι εσύ κι η εκλεκτή ομήγυρης, πρέπει να σου πω ότι και γω απέναντί της εντάξει με τα όλα μου! Διότι είμαι κύριος, αλλά στο κρεβάτι, στην κουζίνα, στο ασανσέρ, στο τρόλεϊ, ταύρος! Δέκα φορές τη μέρα θέλει η κυρία? Δεκαπέντε εγώ! Διότι κυρά Τασία μου, όσο στάζει θα στα στάζει! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

  Αλλά κυρά Τασία μου, τίποτα δεν είναι παντοτινό. Διότι ο πανδαμάτωρ χρόνος δεν σέβεται την ευτυχία κανενός, ποσώς τη δική μου. Κι απ την άλλη βέβαια όσο καλά και να περνάς, κάποια στιγμή βαριέσαι. Και αστακοουρά να τρως κάθε μέρα, κάποια στιγμή θα θελήσεις να φας και φακές! Τίποτα ρεβίθια, σκέτο ψωμοτύρι βρε αδερφέ! Και τότε κυρά Τασία ξαναγίνομαι κυνηγός! Και τότε κυρά Τασία μου, έρχονται οι δικηγόροι, οι δικαστάδες, τα χαρτόσημα και αντίο στην κυρία! Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός…

 

Αυτά τα ολίγα περί του θέματος και ελπίζω να έγινα αντιληπτός!

  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31588
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  360
  • Reputation:   1948
  • Achievement Points:  404
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ο Μπουσκάλια θα έλεγε ότι χώρισαν, επειδή δεν υπάρχει πλέον αγάπη, δε φρόντιζαν να την ανανεώσουν και για αυτό έφυγαν αυτοί από την αγάπη(κι όχι η αγάπη από αυτούς).

 

Γράφεις κάποια σωστά πράγματα , αλλά νομίζω ανέπτυξες τις θέσεις σου με υπερβολικό κι απόλυτο τρόπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26433
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

4 hours ago, AndreasD said:

Βλέπω μια φραγκόκοτα να περνάει θέλω να την πιάσω!

 

Όχι και τη φραγκόκοτα ρε σύ.......

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"I guess you could say we broke up
Because of artistic differences.
He saw himself as alive
And I saw him dead."

 

Mona - Chicago (2002)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τους καημούς και τις αναμνήσεις όλες
μέσα σ’ ένα άλμπουμ τα πέρασα
έτσι να θυμάμαι μαζί με σένα
πόσο άσχημες μέρες πέρασα

 

Τώρα φεύγω, θα με ψάχνεις
στ’ άγρια χαράματα
τώρα πια δε θα γυρίσω
μ’ όλα σου τα κλάματα

 

Σ΄ ένα άλμπουμ - Σοφία Εμφιετζή (1981)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"So that night when he came home from work, 
I fixed him his drink as usual
You know, some guys just can't hold their arsenic"

 

Annie - Chicago (2002)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Οι χωρισμένοι δε γιορτάζουνε ποτέ
μη λες πως δε το ξέρεις
γι’ αυτό λουλούδια και ευχές
δε θέλω να μου φέρεις 

 

Οι χωρισμένοι - Λαίδη (1986)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"So I took the shotgun off the wall
And I fired two warning shots
Into his head"

 

Liz - Chicago (2002)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

If you're leaving close the door.
I'm not expecting people anymore.
Hear me grieving, I'm lying on the floor.
Whether I'm drunk or dead I really ain't too sure.

                                                              Deep Purple

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20249
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

«Τρία πουλάκια κάθονταν στου Διάκου το ταμπούρι
το 'να τηράει τη Λειβαδιά και τα’ άλλο το Ζητούνι,
το τρίτο το καλύτερο μοιρολογάει και λέει…»

 

κλέφτικο δημώδες.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10067
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

4 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

 

Όχι και τη φραγκόκοτα ρε σύ.......

 

Η γρια η φαγκοκοτα έχει το ζουμι

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"Έτσι καθώς το φεγγαράκι κοιτάς έξω απ’ το παράθυρό σου κάτι συμβαίνει ξαφνικά κι ανάβει της καρδούλας σου τους πόθους

Ω τι αχαλίνωτος ρομαντισμός κι η μαμά να συμπληρώνει "βίζιτα η κόρη μου, θα είστε τρελός!" "το καημένο επιστήμων τελειώνει"

 

Έτσι λοιπόν και ξαφνικά και έτερον ουδέν

Μα εγώ μικρό μου είμαι πολύ μακριά
Μην το ψάχνεις, δεν πειράζει

 

Μάταια φωνάζεις τ’ όνομά μου λοιπόν άδικα χάνεις τον καιρό σου μάταια γυρνάς στο παρελθόν και ρωτάς τι απ’ όλα αυτά ήταν δικό σου

Τίποτα μικρό μου, παρ’ εκτός κάτι λίγα η αμοιβή σου ξέρεις τι σημαίνουν όλ’ αυτά θαρρώ κι εσύ το ξέρεις κι οι δικοί σου"

 

Δήμος Μούτσης - Να!... (1987)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Όσες κυρίες ή δεσποινίδες επιθυμούν γνωριμία με σκοπό το γάμο, παρακαλώ αποστείλατε πι-εμ.
Διακριτικότης, Εχεμύθεια, Σιγουριά είναι το σλόγκαν μας !
Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

3 λεπτά πριν, AndreasD είπε:

Όσες κυρίες ή δεσποινίδες επιθυμούν γνωριμία με σκοπό το γάμο, παρακαλώ αποστείλατε πι-εμ.
Διακριτικότης, Εχεμύθεια, Σιγουριά είναι το σλόγκαν μας !
Θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητος.

Είσαι καλό παιδί????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είναι το καλύτερο! :up:

 

Με πιστοποίηση ISO 9001! :cool:

 

:cheers5: 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

2 hours ago, ikarukani said:

Είσαι καλό παιδί????

Αν και δε μ αρεσει να μιλάω για τον εαυτό μου, πολύ ταπεινά θα πω ότι είμαι αστέρι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26433
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Είστε μεγάλα τρολ... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32795
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

On 3/4/2018 στο 11:52 ΠΜ, AndreasD είπε:

Βλέπω μια μπεκάτσα να περνάει, θέλω να την πιάσω! Βλέπω μια φραγκόκοτα να περνάει θέλω να την πιάσω! Βλέπω μια φημισμένη πέρδικα να περνάει θέλω να την τσακώσω! Βλέπω μια τσίχλα να περνάει θέλω να τη φτύσω.

  

 

Τα ξεπουπουλιασες τα καημενα τα πετουμενα! :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  132
  • Content Count:  2612
  • Reputation:   16027
  • Achievement Points:  2662
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

"Δυο μπεκατσινια ητανε πολυ αγαπημενα

και περασε ενας κυνηγος και σκοτωσε το ενα"

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 4/4/2018 στο 10:55 ΜΜ, albertus magnus είπε:

"Δυο μπεκατσινια ητανε πολυ αγαπημενα

και περασε ενας κυνηγος και σκοτωσε το ενα"

 

On 4/4/2018 στο 10:55 ΜΜ, albertus magnus είπε:

"Δυο μπεκατσινια ητανε πολυ αγαπημενα

και περασε ενας κυνηγος και σκοτωσε το ενα"

Κρίμα το ένα μπεκατσίνι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πώς γίνεται αυτή η ριμάδα η πολυπαράθεση ; Για να απαντήσω στους φίλους μου; Ε; :DΤο λοιπόν έχω διαβάσει όλα τα σχόλια σας Α και με την ευκαιρία ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ όπως και χρόνια πολλά για τους Ανέστηδες αν και καθηστερημένα. Το Λοιπόν  κυνηγέ μου AndreasD Δεν φταις εσύ:D .Η φύση σου είναι η Ελευθερία ναι,  και δεν σας κάνω καθόλου πλάκα.Σας έχω καταλάβει απόλυτα, αλλά καλύτερα ελεύθερος και ωραίος σαν αγρίμι παρά στην κλούβα και δυστηχισμένος .Να χαιρόσαστε την ελευθερία σας .Καλύτερα ελεύθερος -:up:και κακά τα ψέμματα υπάρχει καλύτερη συντροφιά από την ελευθερία; Διότι δεν πρήζει, δεν αναστατώνει, δεν κάνει καταστάσεις και γενικά ούτε σε κάνει χάλια.:DΕλευθερία ίσον αξιοπρέπεια.Πρώτα από όλα εσείς.:xm:Εσείς να είστε καλά και βεβαίως να είστε ευτυχισμένος.Και πλήρης.Και όσοι σας ρωτήσουν" μα καλά πως αντέχεις και είσαι μόνος δεν σας πειράζει; Εσείς να απαντάτε Όχι Διότι ένας κυνηγός είναι πετυχημένος μόνο όταν έχει τα χέρια του λυμένα για να πιάνει και να απολαμβάνει.Τέλος ,αυτά τα οράματα περί  Γκι Λαρός κουστούμι και την εν λόγω με νυφικό πιο άσπρο κι απ το χιόνι, απ το Βασίλειο Κωστέτσο. Εκκλησίες παπάδες, δεσποτάδες, ρύζια. Φουλ κομπλέ!Α αυτό δεν είναι πεταλουδίτσες από την Ρόδο .Ούτε μια  απλή ρομαντική -ειδυλλιακή εικόνα.Το ALLIEN είναι:lol: .Όπως και ο εξωγήινος κατσαρίδα από την δεύτερη ταινία Men In Black .Παναγία μου  Αυτό είναι εφιάλτης.Οχι φίλε μου μακριά από ρυζάκια και κουφετάκια και λοιπά αγχωτικά .Καλύτερα να τα πετάς, παρά να σου τα πετάνε .Ξέρω τι λέω.Στην συνέχεια .Κύριε albertus magnus κρίμα στα πιτσούνια αλλά πιστέψτε με το ένα θα δόξασε τον Κύριο,:xm: επειδή δεν το πυροβόλησαν.Απο ότι φάνηκε ήταν "καλό παιδί" .Όσον αφορά τους στοίχους που αναφέρατε κύριε germanicus είναι πολύ σοφοί .:up:Επιστήμων η κυρία ήθελε να γίνει; Αστην -Ελπίζω ο άνθρωπος να βρήκε κάτι πραγματικά καλό .Μου άρεσε η απάντηση Μην το ψάχνεις, δεν πειράζει. Κύριε Bonadrug  από ότι κατάλαβα το συγκεκριμένο δημώδες αναφέρεται στον οποιοδήποτε Διάκο, που σουβλίστηκε από "καλά παιδιά. Όμως στην περίπτωση των θυμάτων, :(ούτε τα πουλιά δεν θα κλαίνε για τα θύματα αυτά .Αντιθέτως θα λένε από μέσα τους Δόξα τω Θεό που δεν μου έτυχε σε εμένα.:yahoo:Διότι  στην άτιμη την κενωνία που ζούμε έτσι λένε στα θύματα  .Ναι έχεις δίκαιο και μπλα μπλα μπλα και ύστερα πίσω από τις κλειστές τους τις πόρτες θα μονολογούν  .Μακριά από εμένα.:).ikarukani μου (δεν γνωρίζω αν είστε κύριος ή κυρία ) διάβασα με προσοχή, το ποίημα που γράψατε .Όχι δεν αξίζει να είμαστε στα πατώματα σαν νεκροί για τον κάθε βλακοχαρμόσυνο δήθεν καλό παιδί .:blabla:Οχι ΠΟΤΕ. Άστον/την να πάει από εκεί που ήρθε .Ακούς εκεί ....Lord Makro γιατί να σε πρήζει επειδή διαβάζεις κόμικ; :wall:Τι κακό κάνεις; Στο καζίνο της Πάρνηθας παίζεις; Κόμικ διαβάζεις και με την ευκαιρία τι κόμικ διαβάζετε; Α και να παίρνετε κόμικ να τα διαβάζετε και να τα απολαμβάνετε. :up:Ακούς εκεί να έχουμε στο τέλος θέμα επειδή διαβάζουμε κόμικ. Τέλος κύριε averel διάβασα την εξίσου σοφή ρήση του Μπουσκάλια που αναρτήσατε.(έχω βιβλίο του συγκεκριμένου με τίτλο, να ζεις να αγαπάς και να μαθαίνεις)Να αγαπάς αλλά αληθινά. Όπως ανέφερα και σε άλλο πόστ περί ερασιτεχνισμού ο γάμος ή η σχέση αντίστοιχα είναι προτήστως αληθινό ενδιαφέρον -Διότι και η σχέση δουλειά είναι όπως οι άλλες.Αν παρά ταύτα, αν κάποιος όσο καλός είναι αλλά δεν έχει το πραγματικό ενδιαφέρον:blush: τότε ,ο Εραστιτέχνης που στην ουσία είναι ο ΕΡΑΣΤΗΣ της ΤΕΧΝΗΣ θα καλύψει όλα τα κενά(μπορεί να είναι η μοναξιά μπορεί να είναι η ελευθερία μπορεί να είναι κάποιος/α άλλος/η ή οτιδήποτε ).Δεν πάει ο άλλος να είναι το καλό παιδί. Και λοιπόν ; Τι; Κάποιος Χ@στηκε και τι υπομονή να δείξεις σε δάυτον/ή ; Πόση ακόμη; Όταν θα έχεις πεθάνει; Φίλε μου κακά τα ψέμματα, δεν υπάρχει ζωή μετά τον Θάνατο παρά μονάχα στο Κόμικ του Αρκά .Η ζωή μετά.Το τώρα είναι που μετράει.Και όχι να μας τρώνε "τα καλά παιδιά"με ότι φανταχτερά προσόντα μπορεί αυτά να διαθέτουν.Οπότε όλοι μας συμφωνούμε με το εξής Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή που το τραγούδησε ο Παπακωσταντίνου.  Πολύ σοφό.Μα πολύ σοφό.:holidays4::holidays::Gantzos:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

ΚΡΙΣΗ!!!!! ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!!!! ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ, ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΥΡΙΟΣ Ή ΚΥΡΙΑ!!!!! ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!!!!! ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26433
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

1 hour ago, ΤασίαΚούτ said:

Lord Makro γιατί να σε πρήζει επειδή διαβάζεις κόμικ; :wall:Τι κακό κάνεις; Στο καζίνο της Πάρνηθας παίζεις; Κόμικ διαβάζεις και με την ευκαιρία τι κόμικ διαβάζετε; Α και να παίρνετε κόμικ να τα διαβάζετε και να τα απολαμβάνετε. :up:Ακούς εκεί να έχουμε στο τέλος θέμα επειδή διαβάζουμε κόμικ.

 

Οχι δεν υπάρχει πρόβλημα, γενικώς ομιλώ, εγώ την έχω σκίσει τη γάτα :P:D

:imac:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

On 4/3/2018 at 11:52 AM, AndreasD said:

Δέκα φορές τη μέρα θέλει η κυρία? Δεκαπέντε εγώ!

 

Ανδρέα,αν μπορείς ένα ΠΜ με τα συμπληρώματα διατροφής σου.

Ευχαριστώ.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Γιατί πμ? Εδω ανοιχτά. Η γνώση είναι για να μοιράζεται! Το μυστικό είναι σωστός συνδιασμός πρωτείνης, υδατάνθρακα και βιταμινών μαζί με σωστή πρόσληψη ασβεστίου. Και επειδή τα πολλά ξεχωριστά γεύματα με κουράζουν τα συνδιάζω όλα αυτά σε δύο πιτόγυρα μαπόλα, απο ένα σε κάθε χέρι για ισσοροπημένη διατροφή. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.