Μετάβαση στο περιεχόμενο

MARVEL & DC ΣΟΥΠΕΡΗΡΩΕΣ - Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΛΛΟΓΗ [ Eaglemoss Figurines ]


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ορέστη γιατί το μαρτύρησες;Μερικοί δεν το έχουν πάρει ακόμα.Ασε τους να έχουν αγωνία :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Να πας γρήγορα να ποστάρεις να σε καλωσορίσουμε φίλε μου...

 

Νομίαψ ότι το 4ο θα είναι φοβερό.Πρόσεξα λεπτομέρεια στα ζυγωματικά....Θα δείξει.... :cheers3:

 

λεπτομερεια στα ζυγωματικα λεει,χεχε.ναι οντως πολυ λεπτομερεια στα μαγουλακια του!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26496
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Φοβερό το πράγμα! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μήπως,λέω μήπως,έχει υπολογίσει κανείς πόσο θα πάει όλη η συλλογή;Πόσο θα πάει το πακέτο στο τέλος;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Απλό φιλε Κωστη. 10 Ευρώ επι το σύνολο των φιγουρών. Αν πχ βγούν 100 φιγούρες είναι 1,000 Ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Ναι,αλλά δεν ξέρεις πόσες φιγούρες είναι...Τον πολλαπλασιασμό ξέρω να τον κάνω! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δύσκολο να το υπολογίσουμε αυτό. Το κανονικό δεν έχει τελειώσει ακόμα και είναι στο 85. Αν πούμε ότι θα βγουν 85 και υπολογίσουμε και τα specials τότε πάει κάπου στα 830 + τα special που δεν ξέρω αν θα έρθουν στην Ελλάδα και πόσο θα κοστίζουν. Ίσως ακούγονται πολλά αλλά εγώ πιστεύω το αξίζουν. Όταν έμαθα ότι κυκλοφόρησε σκέφτηκα να αγοράσω μόνο λίγα (κάπου 20-30) αλλά τώρα που έχω στα χέρια μου τα 3 πρώτα και είδα πόσο φοβερά είναι σίγουρα θα τα αγοράσω όλα! Άλλωστε δεν νομίζω ότι κάποιος δεν μπορεί να δίνει 10 euro ανά 2 βδομάδες για κάτι τόσο τέλειο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εγώ μαζί σου είμαι.Αλλά όταν υπολογίσεις στο τέλος πόσο θα πάει,δε θα είναι και τόσο ωραίο. :confuse:

 

Ελπίζω να μην κάνουν κι άλλη αύξηση και το πάνε 14,95

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κοίτα έτσι όπως το θέτεις….ακούγεται κάπως άσχημα. Από την άλλη όμως δεν έχω δει σε πολλές συλλογές να κάνουν αύξηση οπότε ελπίζω ότι ούτε και εδώ θα κάνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190251
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δε νομίζω πως θα παίξει αύξηση. Πάντα εξ'αλλου το πρώτο έρχεται στη μισή τιμή για να τσιμπήσεις και μετά το πάνε στα κανονικά. 100 φιγούρες σημαίνει 4 χρόνια. Μπορεί λοιπόν να είναι χιλιάρικο το σύνολο, αλλά βγαίνει 250 γιούργια το χρόνο.

 

πάντως ρίχνετε μια καλύτερη ματιά στη φιγούρα πριν την τσιμπήσετε... Στο χτεσινό Thing, όταν το άνοιξα διαπίστωσα ότι η βάση του ήταν χτυπημένη στη γωνία και ψιλοσπάστηκα...

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Όντως εκνευριστικό αυτό,αλλά δεν γίνεται να το δεις και τόσο προσεχτικά....

 

Νομίζω πάντως ότι η DeAgostini ή κάποια άλλη,το είχαν πάει και 14,95,αλλά δε θυμάμαι σίγουρα και δε θυμάμαι και σε ποια συλλογή ήταν... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Με χίλια τόσα ευρώ, τσιμπάω μία Full HD σε 42" ίντσες μαζί με μία κονσόλα τελευταίας γενιάς και τα γλεντάω τα λεφτά μου (είδες να ασχολείσαι με πολλά πράγματα, πρέπει να βάζεις προτεραιότητες). Αυστηρά για συλλέκτες και μόνο, αφού η μόνη χρήση που έχουν τελικά είναι να τις βλέπεις σε βιτρίνα, και πάλι είναι πολύ μικρές και πρέπει να βγάλεις τα μάτια σου για να τις απολαύσεις. Πάντως προς στιγμήν σκέφτηκα να τις πάρω με το σκεφτικό ότι 10€ ανά 15 ημέρες δεν είναι πολλά, αλλά όταν σκέφτηκα το σύνολο, μου "έκατσε λίγο βαρύ" και θυμήθηκα κάνα δυο συλλογές που είχα ξεκινήσει και πόσο κόπτομαι για αυτές σήμερα. Πάντως, είναι όμορφες οι άτιμες και είμαι αδύναμος χαρακτήρας όταν κάτι μου αρέσει, οπότε με ψιλοτρώει το πορτοφόλι μου, αλλά από την άλλη όταν λέω κάτι είναι Νόμος, οπότε εφόσον είπα ότι δεν τις παίρνω, το αποφάσισα... :nek: βοηθάει και το γεγονός ότι δεν συλλέγω φιγούρες... (ευτυχώς έχω και καιρό να τις δω στα περίπτερα - όχι ότι ψάχνω κιόλας, αλλά βοηθάει ότι δεν τις έχουν φάτσα κάρτα). Αυτό που φοβάμαι είναι ότι δεν θα τελειώσει ποτέ αυτή η σειρά... ήδη προσθέτουν και προσθέτουν και προσθέτουν... Περί ορέξεως - κολοκυθόπιτα τελικά. Ελπίζω σήμερα που θα πάω περίπτερο να μην τις δω μπροστά μου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μάλλον θα σου κάνουμε καμιά δώρο, για να κυλίσεις και εσύ στο βούρκο της αμαρτίας! :devil:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

ειχα χασει το 1ο τευχος οπως ανεφερα και πηγα σημερα σολαρις και το ειχαν.ειχαν αλλο ενα αν δεν κανω λαθος και αρκετους WOLVIE.thanx djo για τη ιδεα να παω κατα κει...α,και για οσους ασχολουνται με χαρτια κολπα και ετσι,πιο κατω απο σολαρις εχει ενα μαγαζι magic shop στο ονομα και εκει εκτος των αλλων βρηκα επιτελους τραπουλα bicycle,την προηγουμενη την ειχα παρει απο τα ελληνοβουλγαρικα συνορα :s!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μάλλον θα σου κάνουμε καμιά δώρο, για να κυλίσεις και εσύ στο βούρκο της αμαρτίας! :devil:

:oops: OXIIIII!!! MHHHHH!!! :crying::help: ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ :sad1::angel:

 

:thinking::idea: Εκτός και εάν μου χαρίζει ο καθένας σας και μία διαφορετική... :kisses::blob7::yes::xm::D:love2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1366
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Είμαι ομοιοπαθής με τον global μας. :(

 

Από την μία θέλω να τις πάρω όλες και από την άλλη μου κάθεται βαρύ το σύνολο. Σύνδρομο των Διδύμων.Μία έτσι , μία γιουβέτσι.... :collapse:

 

Πάντως αποφεύγω να περνώ μπροστά από τα περίπτερα.... :praff:

 

Πίσω μου σε έχω..... :firedevil::papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όλοι λίγο πολύ σκεφτόμαστε τα λεφτά. Αυτός ακριβώς ήταν και ο λόγος που δεν ήθελα να τα αγοράσω όλα , αλλά μετά το πρώτο πορώθηκα.

Θα σε καταραστώ να τα βλέπεις συνέχεια μπροστά σου ώστε τελικά να μην μπορέσεις να αντισταθείς. :devil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Θα σας επισκέπτονται τα βράδια στον ύπνο σας και θα μάχονται...YOSHI ήθελες να είναι πιο πολύ σε στρατιωτάκια να μπορείς να παίζεις κιόλας έτσι;Αλλά δεν είσαι λίγο μεγάλος για στρατιωτάκια; :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3018
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  201
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  201
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6123 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάντως κάπου πήρε το μάτι μου μια συνέντευξη του υπευθύνου της Eaglemoss που έλεγε για την Αγγλική έκδοση πως οι πωλήσεις τους είναι

 

αξιοθαύμαστα σταθερές και πως όσο είναι έτσι η σειρά δεν πρόκειται να σταματήσει.

 

Δήλαδή πρόκειται για μια ongoing σειρά. Απλά σχεδιάζονται ομάδες ομάδες από φιγούρες και λένε π.χ. θα κυκλοφορήσουν 20 ακόμα, 30 ακόμα κλπ.

 

Πάντως είναι φοβερές και αν και για μένα ήταν δύσκολη απόφαση τώρα πια δηλώνω φαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όντως εκνευριστικό αυτό,αλλά δεν γίνεται να το δεις και τόσο προσεχτικά....

 

Νομίζω πάντως ότι η DeAgostini ή κάποια άλλη,το είχαν πάει και 14,95,αλλά δε θυμάμαι σίγουρα και δε θυμάμαι και σε ποια συλλογή ήταν... :thinking:

 

Παιδιά, εννοείται ότι πρέπει να το τσεκάρετε πριν το αγοράσετε, ειδικά αν είναι από περίπτερο, γιατί μέχρι σπασμένο χέρι έχω πετύχει! Βέβαια ο περιπτεράς το είχε πετάξει λες και ήταν σακί με αλεύρι... :collapse:

 

Κωστή, κάτι τέτοιο είχε κάνει η DeAgostini στα άλλα μολυβένια, τα στρατιωτάκια που ξεκινούσαν από τη Ναπολεόντια περίοδο, όμως εκεί είχε το 1ο τεύχος τιμή γνωριμίας, το 2ο προσφορά και από το 3ο είχε μπει η κανονική, εδώ δεν παίζει κάτι τέτοιο, αφού και τα ξένα άμα τα πετύχεις πουθενά κάπου στα 11 ευρώ κάνουνε. (Εννοείται ότι είχα φάει τρελό κόλλημα και με εκείνη τη σειρά μέχρι που άρχισαν οι παραφωνίες και έφτασε να βάσει Βόρειους & Νότιους, σαουδάραβες και ό,τι να'ναι, αλλά όσες είχανε βγει από τη Ναπολεόντια περίοδο τις είχα πάρει σβάρνα. Ασχολιόμουνα και με το μοντελισμό τότε, οπότε... :) )

 

Επίσης έβαλα σε spoiler το ποστ για τον Cap :P

 

 

 

Γιόσι, μην κατέβεις τότε στον σταθμό του Πειραιά όπου το ένα περίπτερο έχει καμιά ντουζίνα Thing παρατεταγμένα μπροστά-μπροστά.... :lol:

 

 

Πάντως, εγώ δεν θα τα πάρω όλα, θα πάρω μονάχα τους χαρακτήρες που με ενδιαφέρουνε αλλά δεν θα πω όχι και σε κάποιο που του έχουν πετύχει το μολυβένιο :) .

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Βασικά και εγώ αυτό είχα κατά νου αλλά όταν πήγα στο επίσημο site έλεγα: Οοο αυτό είναι ωραίο , και αυτό , ΚΑΙ ΑΥΤΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ……!!!! Και τελικά θα τα πάρω όλα εκτός από 5-6 που μισώ ή δεν έχουν πετύχει τη φιγούρα. Βέβαια ο αριθμός με ανησυχεί λίγο γιατί αν συνεχίσει για πολύ θα πάω στρατό και θα παίρνω τηλέφωνο την μάνα μου και θα της λέω έλα μάνα πήρες το νέο τεύχος; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5705 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Βασικά και εγώ αυτό είχα κατά νου αλλά όταν πήγα στο επίσημο site έλεγα: Οοο αυτό είναι ωραίο , και αυτό , ΚΑΙ ΑΥΤΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ , ΚΑΙ ΑΥΤΟ……!!!! Και τελικά θα τα πάρω όλα εκτός από 5-6 που μισώ ή δεν έχουν πετύχει τη φιγούρα. Βέβαια ο αριθμός με ανησυχεί λίγο γιατί αν συνεχίσει για πολύ θα πάω στρατό και θα παίρνω τηλέφωνο την μάνα μου και θα της λέω έλα μάνα πήρες το νέο τεύχος; :lol:

Και εγω απο την μια θελω να τα βγαζουν εβδομαδιαια για να τελιονουν,αλλα απο την αλλη 500 ευρω τον χρονο?.... :lefta:

 

Με χίλια τόσα ευρώ, τσιμπάω μία Full HD σε 42" ίντσες μαζί με μία κονσόλα τελευταίας γενιάς και τα γλεντάω τα λεφτά μου (είδες να ασχολείσαι με πολλά πράγματα, πρέπει να βάζεις προτεραιότητες).

Κοιτα δεν ειναι ετσι.Ειναι οτι θα παρεις μια Full HD σε 42" και μια κονσολα,αλλα σε 4 χρονια απο τωρα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6948
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  28
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

εγω οποτε το περνω απο περιπτερο ντρεπομαι,ειδικα αυτο εδω στη γειτονια που το δουλευει μια ομορφουλα και το φερνω πλαγιως το θεμα: εεεε,μηπως εχετε αυτο το περιοδικο με τις μολυβενιες φιγουρες?(η λε3η υπερηρωες αποφευγεται,το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος μου).αλλα σε οσα περιπτερα εχω παει μεχρι τωρα δεν το ξερουν καν,πρεπει να ψαχνω στους πακους στο πλαι.τωρα με το θεμα της συνεχειας,σκοπεβω να παρω οσο πιο πολλες μπορω και εχοντας το φοβο οτι μπορει απο το πουθενα να διακοψουν τη σειρα..σκοπευω προς το παρων τουλαχιστον να τισ παιρνω ολες!!!αν και απο οτι παρατηρησα και στη ξενη εκδοση οι πρωτες ειναι απο τις πιο γνωστες(οπως κανουν και εδω),αργοτερα εβγαλαν μεχρι και την παρατελευταια φιγουρα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

εγω οποτε το περνω απο περιπτερο ντρεπομαι,ειδικα αυτο εδω στη γειτονια που το δουλευει μια ομορφουλα και το φερνω πλαγιως το θεμα: εεεε,μηπως εχετε αυτο το περιοδικο με τις μολυβενιες φιγουρες?(η λε3η υπερηρωες αποφευγεται,το ιδιο προβλημα εχει και ενας φιλος μου).αλλα σε οσα περιπτερα εχω παει μεχρι τωρα δεν το ξερουν καν,πρεπει να ψαχνω στους πακους στο πλαι.τωρα με το θεμα της συνεχειας,σκοπεβω να παρω οσο πιο πολλες μπορω και εχοντας το φοβο οτι μπορει απο το πουθενα να διακοψουν τη σειρα..σκοπευω προς το παρων τουλαχιστον να τισ παιρνω ολες!!!αν και απο οτι παρατηρησα και στη ξενη εκδοση οι πρωτες ειναι απο τις πιο γνωστες(οπως κανουν και εδω),αργοτερα εβγαλαν μεχρι και την παρατελευταια φιγουρα...

 

Τι να ντραπείς; Πληρώνεις, δεν το παίρνεις τζάμπα! Αυτοί χαρές κάνουν! Για τα λεφτά που δίνουμε ας ντρεπόασταν :)

 

Τραβάτε με και ας κλαίω είμαι! :dance: <---Μ'αρέσει αυτό το εικονίδιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5705 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγω οποτε το περνω απο περιπτερο ντρεπομαι,ειδικα αυτο εδω στη γειτονια που το δουλευει μια ομορφουλα και το φερνω πλαγιως το θεμα: εεεε,μηπως εχετε αυτο το περιοδικο με τις μολυβενιες φιγουρες?

χαχαχα και εγω εχω αυτο το prob,"εεε εχετε μια καινουργια συλλογη που βγααιιιιινει τωρα?"Ιδικα μια φορα που ειχα παει με εναν φιλο μου και επρεπε να ζητησω 2 τα ειχα παιξει :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Xάχα εγώ είμαι αυτός ο φίλος που αναφέρει ο Johnny. :lol: Ευτυχώς που αυτός που έχει το ψιλικατζίδικο είναι νέος και βασικά νομίζω ότι διαβάζει και αυτός comic. Πάντως κάθε φορά παίρνω σακούλα και το κρύβω μέσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3585
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6139 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν θα έπρεπε να ντρέπεστε καθόλου για τις αγορές των κόμικς που κάνετε!!!!

 

Εγώ πήρα π.χ σήμερα το 3ο τεύχος και στο δρόμο για το σπίτι το κράταγα περήφανος και το χάζευα!!!

 

Αυτή είναι η τρέλα μας και είναι ωραίο να έχεις πράγματα που αγαπάς και να μην ντρέπεσαι γι αυτά!!!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4675
  • Reputation:   26496
  • Achievement Points:  4709
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Κι εγώ ξεκίνησα από την πρώτη φιγούρα να δω "τι παίζει" και είναι όλες φοβερές! :dance: :dance:

 

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι θα τις πάρω ΟΛΕΣ! :dance:

 

Με υπολογισμούς συνόλων κόστους κλπ δεν πρόκειται ποτέ να ασχοληθώ, δεν έχει νόημα εφόσον μιλάμε για κάτι που "τρέχει" σε μεγάλο διάστημα, αν ήταν να μετρούσα σύνολα για τα κόμικς π.χ. που έχω θα έπρεπε να πηδήξω από το μπαλκόνι.

Στο κάτω κάτω, τα έξοδα είναι 20 ευρώ το μήνα και δεν το βρίσκω εξωφρενικό σαν ποσό, ειδικά αν είναι κάτι που μας αρέσει πολύ.

 

Yoshi προλαβαίνεις ακόμα... :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

H συγκεκριμένη συλλογή πραγματικά αξίζει. Είχα πάρει κι εγώ 4 από την πρώτη σειρά που είχε βγει (thanks Γερακομάτη!) και στη συνέχεια πήρα από ebay όσες ακόμα με ενδιέφεραν.

 

Όντως το κόστος άμα τα βάλεις κάτω μπορεί να θεωρηθεί μεγάλο. 10€ όμως ανά 2 εβδομάδες δεν είναι και τόσο τραγικό ποσό. Άλλοι σκάνε πολλά περισσότερα σε εβδομαδιαία βάση - όσοι καπνίζουν πχ πόσα δίνουν στα τσιγάρα κάθε 2 εβδομάδες; Σίγουρα πάνω από 10€. Ε, εμάς θα μας μείνουν και οι φιγούρες! (και η υγεία μας αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, μην το ανοίγουμε τώρα). Η λογική "στο σύνολο θα μου έρθει 1000 ευρώ" δε νομίζω ότι στέκει. Δε λέω, είναι ένα σεβαστό ποσό. Αλλά τόσο αραιά που δεν καταλαβαίνεις εξοδο. Με την ίδια λογική κάτσε και υπολόγισε και πόσα έχεις δώσει τα τελευταία χρόνια σε σοκολάτες, τσίχλες (τσιγάρα το είπαμε ήδη) και διάφορα άλλα μικροέξοδα.

 

Επιπλέον, όπως έχω ξαναπεί κάπου, προσωπικά προτιμώ να δώσω τα λεφτά αυτά και να έχω "φιγούρες" να στολίζουν το σπίτι μου, παρά να τα δώσω και να πάρω βάζα Svarowski ή κρυστάλλινα σερβίτσια... (για ποιον αυτή η σπόντα άραγε; :P ). Τη συλλογή μου απ' αυτές τις φιγούρες (καμιά 20ριά) την έχω εδώ και καιρό σε βιτρίνα και κάθε μέρα κάθομαι και τη χαζεύω. Δείχνουν απίστευτα όλες μαζί η μια δίπλα στην άλλη. Παλιά σκόπευα να πάρω μόνο αυτές που ήθελα από ebay, αλλά τώρα που βγαίνουν κι εδώ το σκέφτομαι σοβαρά να τις μαζέψω όλες σιγά σιγά... Να δούμε αν θα βγάλουν και της DC βέβαια.

 

Α, και για όσους δεν το ξέρουν, εδώ έχω ανεβάσει φωτογραφίες από όλες τις φιγούρες της σειράς που έχουν κυκλοφορήσει έξω ώστε να μπορείτε εύκολα και γρήγορα να τις δείτε όλες συγκεντρωμένες κάπου.

 

Cheers! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Επιπλέον, όπως έχω ξαναπεί κάπου, προσωπικά προτιμώ να δώσω τα λεφτά αυτά και να έχω "φιγούρες" να στολίζουν το σπίτι μου, παρά να τα δώσω και να πάρω βάζα Svarowski ή κρυστάλλινα σερβίτσια... (για ποιον αυτή η σπόντα άραγε; :P ).

Πορσελάνινα σερβίτσια βρε... λευκή κατάλευκη αγγλική διαφανής πορσελάνη, η καλύτερη σου λέω :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

 

Συνέχισε... σχεδόν με έψησες...

(και ήταν βαρύς ο αναθεματισμένος ο Ben Grimm... ασήκωτος σου λέω, αφού δεν τον πήρα τελικά σπίτι μαζί μου)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.