Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξτρα σελίδα για την ιστορία "Η αναζήτηση της Καλεβάλα"


Manitou

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4441
  • Reputation:   34552
  • Achievement Points:  4508
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί εδώ, αλλά η ιστορία "Η αναζήτηση της Καλεβάλα" έχει μια έξτρα σελίδα στην Φινλανδική έκδοση.

 

Αυτό το είχα πρωτοδιαβάσει στην ΚΟΜΙΞ WIKI του φίλτατου @ΚΟΜΙΞ - (http://el.komix.wikia.com/wiki/Ιστορία:_Η_Αναζήτηση_της_Καλεβάλα)

 

Παραθέτω αυτούσιο το κείμενου της ΚΟΜΙΞ WIKI

 

Στη φινλανδική σκληρόδετη έκδοση ο Ρόσα συμπεριέλαβε έναν επίλογο, όπου ο Τουόνι φέρνει πίσω στο Σκρουτζ το καπέλο του απ' την Τουονέλα. Ο Σκρουτζ τον ρωτά αν μπορεί να πάρει την περιουσία του μαζί του, όταν πεθάνει, αλλά αφού ο Τουόνι του ζητά 50 φινλανδικά μάρκα (περίπου 8,40 ευρώ) για το μυστικό, ο Σκρουτζ ζητά απ' τον Ντόναλντ να τον διώξει κλοτσηδόν απ' το γραφείο του, κάτι που το κάνει με αρκετή δύναμη ώστε να διαχωριστεί το κρανίο του Τουόνι απ' το σώμα του.

 

 

Καθότι αυτή η σελίδα περιέχεται στην έκδοση της Fantagraphics είπα να την βγάλω μια φωτογραφία (no scanner available) και να σας την δείξω.

 

Υ.Γ. Τα 8,40 ευρώ πάντως έγιναν 5 δολλαριάκια. Καταραμένη κρίση!!!:lol:

 

kalevala_extra.jpg

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 11
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4225
  • Reputation:   26861
  • Achievement Points:  4271
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχα ξεχάσει να βάλω και σύνδεσμο που οδηγεί σε ξεχωριστή σελίδα για τον επίλογο και μου το θύμησες :) Και οι 2 σελίδες δημιουργήθηκαν από τον @Monkey D. Luffy Στην σελίδα του επιλόγου έχουμε και εικόνα που προέρχεται από την Φιλανδική έκδοση και εάν θυμάμαι καλά ο Άλεξ έκανε την μετάφραση της. Και εγώ εντυπωσιάστηκα όταν έμαθα για την ύπαρξη του επιλόγου. Και είναι και ταιριαστός. Πιο πολύ μου αρέσει αυτό το τέλος. Ο Τουόνι απίστευτος :lol:  Ο Σκρουτζ δεν πρόκειται να δώσει δεκάρα τσακιστή (δολλάρια/φιλανδικά μάρκα/ευρώ) για τίποτα! Τσιγκούνης μέχρι το κόκαλο και σε οποιαδήποτε ζωή :P 

 

 latest?cb=20150613164339&path-prefix=el 

 

Χαίρομαι που έμαθες κάτι που δεν ήξερες από την wiki, διότι νιώθω ότι έτσι γίνεται καλή δουλειά. Έχουμε κάνει διάφορες αλλαγές σε σελίδες για τις οποίες θα μιλήσω με τα νέα της wiki. 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.