Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι παίζετε τώρα;;;


Dredd

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ας ξεκινήσουμε με ένα απλό θεματάκι. Τι παίζετε τώρα και 2 λόγια για αυτό.

 

Εγώ παίζω ΝΒΑ2Κ18 και Witcher 3.

 

NBA παίζω εδώ και πολλά χρόνια, κάθε χρόνο αγοράζω την καινούρια έκδοση. Πάντα παίζω MyGM, δηλαδή ολόκληρες σαιζόν (82 παιχνίδια + playoffs), 8λεπτες περιόδους, κατά τις οποίες

αναλαμβάνεις να τρέξεις όλη την ομάδα (αγορές,πωλήσεις, τιμές, scouting, coaching κλπ). Πάντα παίρνω Boston Celtics και πάντοτε αλλάζω την ομάδα με πολλές αλλαγές.

Φέτος έχω κάνει τις λιγότερες αλλαγές από κάθε άλλη φορά, με αρχική πεντάδα Irving, Booker, Brown, Tatum, Whiteside.

 

To Witcher 3 το έχω πιάσει 2-3 φορές στο παρελθόν, αλλά ποτέ δεν το προχώρησα (βαριέμαι εύκολα). Με αφορμή που βγήκε η τελική έκδοση που περιέχει και όλα τα expansions,

το ξαναεγκατέστησα χθες το απόγευμα και έπαιξα 3-4 ωρίτσες σερί. Γενικά μου αρέσουν ιδιαίτερα τα action-rpg, αυτά όμως που τείνουν περισσότερο προς το rpg και λιγότερο προς

το action. Γενικά για να ασχολήθω πολύ με ένα παιχνίδι, πρέπει να έχει καλό story. Το Witcher 3 έχει καλό action, καλό story (μερικές φορές όμως το παρακάνει και τα cutscenes κρατούν

10 λεπτά) πολύ καλά γραφικά. Γενικά, πολύ αξιόλογο παιχνίδι και ελπίζω να το τελειώσω αυτή τη φορά. 

 

Για πείτε!! 

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κατά καιρούς παίζω και ξαναπιάνω διάφορα παιχνίδια.

 

Στο PC παίζω αρκετές ώρες την εβδομάδα την τελευταία έκδοση του Crusader Kings 2 (από το 2012 και βγαίνουν ακόμα DLC και extentions), ενώ έπαιξα από περιέργεια το CIV6 το οποίο με εντυπωσίασε αλλά δεν με κέρδισε. Πρόσφατα δοκίμασα και μερικά ακόμα micromanagement games όπως το prison architecture που μου άρεσε πολύ. http://store.steampowered.com/app/233450/Prison_Architect/

 

Η κονσόλα είναι καλή για ομαδική φάση. Μέσα στην εβδομάδα ίσως να παίξω ένα Gran Tourismo με τη φίλη μου αλλά προχθές ξέθαψα το DS και παίξαμε Monopoly :P

 

 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Παίζω το FEZ, είναι puzzle platformer με έναν πολύ έξυπνο μηχανισμό που εκμεταλλεύεται την 3η διάσταση. Παίζω και το Outland... ή μάλλον το έχω αφήσει στη μέση επειδή μου τελείωσαν οι μπαταρίες του χειριστηρίου :lol:. Αλλά θα το συνεχίσω.

Κανένα "μεγάλο", δηλαδή. Και γενικά τείνω να παίζω αρκετά indie ή πιο παλιές επιτυχίες γιατί δεν δύναμαι να πληρώνω full price για καινούρια παιχνίδια :P.

Αυτόν τον καιρό παίζω και CS:GO, για να ξεχνιέμαι με κάτι ασήμαντο όταν κάνω διάλειμμα από το διάβασμα. Μου αρέσουν πολύ τα γρήγορα FPS. Αλλά είναι ένοχη απόλαυση: οτιδήποτε αρνητικό ακούσετε για την κοινότητα και την τοξικότητα της είναι αληθές. Δεν είμαι των competitive γενικά, απλά εδώ περνάω καλά.

 

Η λίστα είναι τεραααάστια, ακόμα και αν παραλείψω τα παιχνίδια που δεν έχω στην κατοχή μου. Όμως πλέον δεν παίζω με τους ρυθμούς που έπαιζα στο Λύκειο και ίσως ξοδέψω πολλές εβδομάδες για να τελειώσω ένα campaign.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχω βρει την χαρά μου με τους emulators. Έχω ένα laptopaki δεκαετίας περίπου και έχω κατεβάσει Snes (η μεγάλη λατρεία στην εφηβεία μου), Mega Drive, Ν64 και ΜΑΜΕ. Γενικά είμαι ρετρό τύπος και δε τα πάω καθόλου καλά με τις σύγχρονες κονσόλες και τα ρεαλιστικά γραφικά τους. Τώρα παίζω κυρίως Snes και ( Pocky & Rocky  στην παρούσα φάση. Το Ν64 το κατέβασα βασικά για το Super Mario 64 το οποίο το τερματίζω ξανά και ξανά... Λατρεμένο. Βασικά είμαι παιδί της Nintendo... 

:hop::hop::hop: 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94414
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ποτέ δεν ήμουν μεγάλος φαν των παιχνιδιών με τα φανταχτερά και βαριά γραφικά και το πολύπλοκο gameplay. Μου αρέσει να βλέπω άλλους να διαπρέπουν,αλλά προσωπικά αγχώνομαι όταν πιάνω το χειριστήριο. :P Είμαι κι εγώ της παλιάς σχολής των κλασικών κονσολών της Nintendo (ως επί το πλείστον) και της Sega. Όταν κάποια στιγμή (σπάνια) επιθυμήσω να παίξω κάτι,αυτό θα είναι κάτι από το ΜΑΜΕ.

 

:beer: 

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Χθες έπαιξα και "τελείωσα" (ας πούμε) σε ένα κάθισμα το Everything. Διαδραστική εμπειρία που συνήθως δεν είναι του γούστου μου, αλλά μου έκατσε καλά τελικά. Ένα από τα κύρια σημεία του είναι οι ηχογραφήσεις του Alan Watts, αλλά η φιλοσοφία που "διδάσκει" δεν περιορίζεται εκεί. Σίγουρα έχει να πει περισσότερα απ' όσα μου έμειναν το τριωράκι που έπαιξα και σίγουρα σε κάθε άτομο μιλάει διαφορετικά. Από τη μια μου άρεσε και το σκέφτομαι ακόμα, από την άλλη ξέρω ότι μπορεί να το έπαιζα σε άλλη φάση και να το μισούσα :lol:. Είχε και ενδιαφέροντες μηχανισμούς που -αν και μου πήρε ώρα να τους συνηθίσω- τελικά σε απορροφούν και αυτοί.

Ορίστε και ένα gameplay trailer.

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.