Μετάβαση στο περιεχόμενο

Reed Comics


CaptainMarvel17

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είχα κάνει μία μικρή αναφορά στο https://www.reedcomics.com/ αλλά απέφευγα να κάνω μία πιο εκτενή παρουσίαση αφού δεν είχα αγοράσει τίποτα. Τώρα λοιπόν που έχω πραγματοποιήσει αγορές από το εν λόγω κατάστημα μπορώ να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία.

 

Το Reed Comics είναι ένα Αγγλικό κατάστημα που έχει αρκετή ποικιλία από κόμικς (απλά τεύχη, graphic novels, omnibus κλπ) σε πολύ καλές τιμές και είναι αρκετά ενημερωμένο. Κατάφερα να βρω εκεί paperbacks τα οποία ήταν out of stock στο Book Depository και στο Amazon.

 

Το μόνο που με χάλασε ήταν τα ακριβά μεταφορικά. Αν και στην ιστοσελίδα του γράφει ότι για Ευρώπη το paperback έχει περίπου 13 euro συν άλλα τρία για κάθε επιπλέον βιβλίο, πλήρωσα περίπου 22-23 euro για δύο πολύ χοντρά TPB's (διευκρινίζει πάντως ότι παίζει ρόλο και το βάρος, και ότι μπορεί να κοστίζουν περισσότερο ανάλογα με την περίπτωση).

 

Τα βιβλία ήρθαν στο διάστημα που αναγράφονται στην ιστοσελίδα, δηλαδή 5-7 εργάσιμες μέρες (για Ευρώπη πάντα) με κούριερ, ενώ ο ιδιοκτήτης έκανε το shipping την επόμενη ημέρα από την παραγγελία μου (πολύ γρήγορα δηλαδή) αν και στην ιστοσελίδα γράφει για 2-3 ημέρες μετά από την παραγγελία. Πολύ καλή εξυπηρέτηση και τα βιβλία ήταν σε άριστη κατάσταση.

 

Αν δεν ήταν τα ακριβά μεταφορικά (καθώς στέλνει με κούριερ, ενώ εγώ προτιμώ τα φθηνότερα συστημένα μέσω ΕΛΤΑ) θα έκανα κι άλλες παραγγελίες. Πάντως αν κάτι έχει τελειώσει από το Book Depository και το Amazon (που κάνω τις περισσότερες αγορές μου) μπορείτε ίσως να το βρείτε στο Reed Comics.

 

Σε γενικές γραμμές, η εντύπωση που αποκόμισα από το συγκεκριμένο κατάστημα ήταν θετική. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.