Jump to content
GreekComicFan

EDITOR'S CHOICE: ΚΛΑΣΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ DISNEY

Recommended Posts

Εχασα το πρωτο τομο και δεν μπορω να το βρω τωρα σε περιπτερα ξερετε τι μπορω να κανω για να το βρω? Μηπως πρεπει να το παραγγειλω η υπαρχει αναλλακτικη λυση? ευχαριστω!

• Like 1

12 λεπτά πριν, indiana goofy είπε:

Εχασα το πρωτο τομο και δεν μπορω να το βρω τωρα σε περιπτερα ξερετε τι μπορω να κανω για να το βρω? Μηπως πρεπει να το παραγγειλω η υπαρχει αναλλακτικη λυση? ευχαριστω!

Αν αγχώνεσαι και θες να το διαβάσεις asap στείλε στην ίδια τη Καθημερινή, θα έχουν πολύ απούλητο στοκ. Αλλιώς περίμενε και όλο και κάπου θα το βρεις με την μισή τιμή ή και ακόμα λιγότερα σε μεταχειρισμένα κλπ.

• Like 2

Παιδιά, τι λέτε; Η έκδοση είναι μια χαρά και να πω την αλήθεια πολύ το γούσταρα το χαρτί γιατί μου θύμησε πολύ έντονα τα παλιά "χάρτινα" Μίκυ Μάους και τη μυρωδιά που θυμάμαι από τα κόμικς μου! Στο μεταξύ την έκδοση την είχα δει πρώτη φορά αραδιασμένη ολόκληρη σε βιβλιοπωλείο του αεροδρομίου στο Μιλάνο πέρσι που είχα βρεθεί για λίγο, νομίζω και μου άρεσε τόσο πολύ, αλλά ήταν τεράστια σε πάχος (με το συμπάθιο! λολ) τα τομάκια και δεν είχα άλλο χώρο -ούτε χρήμα για να είμαι ειλικρινής και έφυγα έτσι, ντάξει τότε είχα τσιμπήσει τα καινούργια Τοπολίνο με τον Duckenstein του Τσελόνι κι είχα χαρεί έτσι και αλλιώς! ;)

Αλλά, ναι, ήθελα να πω ότι για μας τους άρρωστους Ντισνεϊκούς, νομίζω είναι κάτι που είχαμε καιρό να δούμε και ακόμα και αν έχουμε τις ιστορίες στη συλλογή μας σε άλλα περιοδικά, αξίζει να τα έχουμε και μαζεμένα. Σιγά μη μου πείτε τώρα ότι δεν έχετε ιστορίες δύο και τρεις φορές, από οποιοδήποτε δημιουργό, από οποιαδήποτε σειρά ή ήρωα που αγαπάτε! :P

Στο μεταξύ, νταξ, δεν έχω διαβάσει ακόμα τη δεύτερη σελίδα του θρεντ, πριν ποστάρω, αλλά νομίζω την προηγούμενη εβδομάδα κυκλοφόρησε με την εφημερίδα του Σαββάτου, ενώ από αυτή τη βδομάδα θα βγαίνει την Κυριακή; Σήμερα που πήγα περίπτερο δεν τη βρήκα και σαν να πήρε το μάτι μου μια διαφήμιση που έλεγε για Κυριακή. Το νου σας, οι πιστοί! :batman:

On 12/1/2018 στο 1:54 ΜΜ, indiana goofy είπε:

Όσο για αυτό, δεν ξέρω πού μένεις, εγώ Πάτρα και Κόρινθο είχα από ένα πρακτορείο που ψώνιζα και όποτε έχανα κάποιο τεύχος της εφημερίδας τους έλεγα να μου το παραγγείλουν και το έφερναν μεσοβδόμαδα από Αθήνα, τσακ μπαμ! Όταν είναι πρόσφατο και υπάρχει, και αν το ζητήσεις ευγενικά πάντα, σου κάνουν την εξυπηρέτηση, να πουλήσουν θέλουν και οι μεν και οι δε, γιατί όχι; Μόνο εδώ στην Αθήνα δεν έχω βρει ακόμα κάποιον ΑΝΘΡΩΠΟ που να δύναται να το κάνει αυτό! Όλα είναι πιο δύσκολα στην Αθήνα τελικά... *sigh*

Υ.Γ. από την άλλη στην Αθήνα υποτίθεται ότι είσαι στο κέντρο της παραγωγής και κυκλοφορίας όλων αυτών των περιοδικών και εφημερίδων, αλλά τα κεντρικά είναι στη Ομόνοια, και δεν μένουμε όλοι στην Ομόνοια, ούτε είναι εύκολο να κατεβαίνεις κέντρο αν μένεις πχ ΒΠ ή ΝΠ ή κάπου που δεν βολεύει καθόλου. Ακόμα και εγώ που είμαι σχετικά κοντά λόγω έλειψης χρόνου έχω να "κατέβω" κέντρο από και εγώ δεν ξέρω πότε! :blush:

• Like 7
  • Respect 1

ΕΙΣΑΙ ΟΥΦΟ,ΕΙΣΑΙ ΟΥΦΟ

ΚΑΙ ΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΜΠΛΕ ΣΚΟΥΦΟ.

Λέγαμε μικροί και γελάγαμε ,οτι θυμόμασταν χαιρόμασταν .Το δεύτερο τομίδιο της σειράς για να έχετε να γκρινιάζετε .4 ευρω δίνετε οχι 14 .Γάιδαρο σς χαρίζανε στα δόντια τον κοιτάζατε .Αχάριστοι .

ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ για μερικούς ΚΑΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ για άλλους .

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης

• Like 8
  • Thanks 1

Ο 2ος τόμος παρεμπιπτόντως, μου ανοίγει πολύ πιο εύκολα, χωρίς τόσο πρόβλημα στην ράχη όσο ο πρώτος. Δεν ξέρω αν έτυχε μόνο σε εμένα, αν και πιστεύω πως μάλλον θα είναι γενικό σε όλα τα αντίτυπα.

• Like 7

Και σε μένα το ίδιο. Γενικά μου φαίνεται καλύτερος ο δεύτερος τόμος σε όλα!

• Like 2

Το πηρα και εγω και μου αρεσει παρα πολυ και το παχος και το χαρτι και ολα!!! Το τριτο τευχος ειναι την κυριακη παλι με τιτλο ΦΑΡΟΥΕΣΤ :mafia:

• Like 4

Και εμένα μ άρεσε. Όπως ίσως έχω ξανααναφέρει μου αρέσουν πάρα πολύ τα εξώφυλλα της σειράς!!!

• Like 2

On 1/10/2018 στο 6:57 ΜΜ, archon είπε:

ΥΓ. Η τελευταία ιστορία τέλειωσε κάπως απότομα; Έχω την αίσθηση οτι δεν έφταναν οι σελίδες; :giati:

Μα πραγματικά τι φάση? Τι τέλος ήταν αυτό? Μήπως κόψανε κάτι? Στο Inducks βλέπω οτι οι 34 σελίδες είναι το σωστό μέγεθος. Περίεργο...

• Like 2