Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Η αλήθεια είναι ότι έχω πάει πίσω με την ανάγνωση του Ερίκ Καστέλ. Μόλις εχθές διάβασα το 5ο άλμπουμ. Κυμαίνεται στα ίδια,υψηλά επίπεδα με τα υπόλοιπα,τόσο στο σενάριο όσο και στο σχέδιο. Τρομερή εντύπωση μου έκανε το plot twist με τους γονείς του Καστέλ. Πολύ όμορφα δοσμένο,συγγραφικά. :respect:  Την συγκεκριμένη έκβαση ομολογώ ότι δεν την περίμενα και με εξέπληξε ευχάριστα. :)  

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πολυσυζητημένο 8ο άλμπουμ του Ελρικ Παστέλ είναι επιτέλους  στα χέρια μας. Στο συγκλονιστικό αυτό τεύχος ο Παστέλ παίρνει μια απόφαση που θα του σημαδέψει την ζωή. Ο θρυλικός παστελοφάγος αλλάζει μάρκα παστελιού. Από Τζανής σε Μακεδονικό. Οι πιστοί οπαδοί του τι θα κάνουν; θα τον ακολουθήσουν; Ποια η μοίρα των Παστελίτος; Ποιοι θα τον κατηγορήσουν για Εθνικιστή; Θα εμφανιστεί στην μεγάλη συγκέντρωση αύριο; Ποια η αντίδραση του ΤΖΑΝΗ πηγή ζωής; Και η Δεβερτζη; Όλα στο 8ο άλμπουμ. Διαβάζεται τρώγοντας παστέλι κατά προτίμηση σουσαμιού. 

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μια αρνητικη κριτικη για βελτιωση στα προσεχη τευχη

Ειμαι σχεδον στην μεση και εχω δει ηδη 3 ορθογραφικα λαθη που βγαζουν ματι και προκαλουν ας το θεσω ετσι ξενερα !!!!!!!

Μαλιστα το πρωτο ειναι στην πρωτη σελιδα νομιζω.......

 

Κριμα τετοια πολυτελη εκδοση να εχει λαθη...... Πολυ κριμα !!!!!!!!

Μοιαζει αρπακολλα δουλεια χωρις να θελω να θιξω το προτζεκτ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ο Νεϊμάρ είναι γατάκι μπροστά στον Ερίκ. Τέτοια προδοσία τον βάζει στη κλειστη λίστα με τον Ιούδα και τον Εφιάλτη. Μα πως το σκέφτηκε αυτός ο σεναριογράφος? Ούτε κάν στο τέλος της σεζόν ρε παιδιά? Αν ήμουν Καταλανός όταν πρωτοβγηκε στάνταρντ θα σταματούσα να το αγόραζα...Ερίκ προδότη Ιούδα Ισκαριώτη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διαβαστηκε μονορουφι και το 8ο τευχος! :)

 

Με εξαιρεση ενα ορθογραφικο λαθακι, απο το πρωτο κιολας καρε (Ερικ Σταελ :oops: ), δεν βρηκα κατι αλλο το μεμπτο :)

πιθανον να υπηρξε και να μην το παρατηρησα.  :)

 

Επιτελους μου λυθηκε η απορια του γιατι εγινε τοσος ντορος με το συγκεκριμενο τευχος :) απο την μια βρηκα λιγο "ακυρο" 

το να γινεται μεταγραφη παικτη, εναν αγωνα πριν απο τον τελικο του κυπελλου :wow: αλλα απο την αλλη, ετσι οπως παρουσιαστηκε,

ηταν ενα καλο συμβολαιο και ως επαγγελματιας ποδοσφαιριστης, θαρρω πως ορθα επραξε ο Ερίκ. :)

 

Παρολο ομως που αγωνιζοταν με τα χρωματα της Παρι, δεν ξεχασε ουτε μια στιγμη τους Παμπλιτος,

τους Βαδελα, τον μπαρμπα Ναρανχα, την Πακιτα. :)

Περα ομως απο την μεταγραφη, ειδαμε και μπολικη μπαλιτσα! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_12_2015/post-13626-0-64849700-1451587659.gif

 

Επισης μου αρεσε που η ιστορια ειχα και λιγο αρωμα Ελλαδας μεσα! :)

 

Ανυπομονω για το επομενο. :)

 

 

:cheers5:

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 λεπτό πριν, Retroplaymo είπε:

Διαβαστηκε μονορουφι και το 8ο τευχος! :)

 

Με εξαιρεση ενα ορθογραφικο λαθακι, απο το πρωτο κιολας καρε (Ερικ Σταελ :oops: ), δεν βρηκα κατι αλλο το μεμπτο :)

πιθανον να υπηρξε και να μην το παρατηρησα.  :)

 

Επιτελους μου λυθηκε η απορια του γιατι εγινε τοσος ντορος με το συγκεκριμενο τευχος :) απο την μια βρηκα λιγο "ακυρο" 

το να γινεται μεταγραφη παικτη, εναν αγωνα πριν απο τον τελικο του κυπελλου :wow: αλλα απο την αλλη, ετσι οπως παρουσιαστηκε,

ηταν ενα καλο συμβολαιο και ως επαγγελματιας ποδοσφαιριστης, θαρρω πως ορθα επραξε ο Ερίκ. :)

 

Παρολο ομως που αγωνιζοταν με τα χρωματα της Παρι, δεν ξεχασε ουτε μια στιγμη τους Παμπλιτος,

τους Βαδελα, τον μπαρμπα Ναρανχα, την Πακιτα. :)

Περα ομως απο την μεταγραφη, ειδαμε και μπολικη μπαλιτσα! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_12_2015/post-13626-0-64849700-1451587659.gif

 

Επισης μου αρεσε που η ιστορια ειχα και λιγο αρωμα Ελλαδας μεσα! :)

 

Ανυπομονω για το επομενο. :)

 

 

:cheers5:

 

 

 

 

 

Βρε καλά τα λες. Αλλά και αυτός όμως...τόσο πορωμενος μπλαουγκρανα και ξέχασε την ομάδα του σε μια μέρα..είναι αυτό που λένε "αυτά δεν γίνονται ούτε στα Μίκυ μαους". Ανυπομονώ για τη συνέχεια. Παρεμπιπτόντως άλλο ένα τεύχος με φανταστικό σχέδιο. Το.  Park guel  το γήπεδο της Μπάγερν και το σεν Ζερμαίν κεντησαν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55399
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όχι δεν γίνονται ούτε στα Μίκυ Μάους, αλλά έτσι γίνεται πάντα: με το που σκάει το μπικικίνι όλοι οι όρκοι αιωνίου πίστης στην (ήδη πρώην) ομάδα ξεχνιούνται!

 

Έξτρα :up: για τον κυνικό ρεαλισμό της σειράς. Πως το'χε πει ο ποιητής σε κείνο το Αστερίξ:

 

"Αν δεν το'χα κάνει ήδη, θα πούλαγα για σένα και μάνα και πατέρα, ω Βρούτε, υιέ του Καίσαρος!"

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ατιμε Καστελ!! Παω να καψω την φανελα σου τωρα σαν ενδειξη διαμαρτυριας!! χεχε!!!

 

Λοιπον το τευχος εμενα μου αρεσε λιγοτερο απο τα αλλα οχι λογω της μεταγραφης αλλα νομιζω οτι ηταν πακτωμενο με πολλες πληροφοριες. Δηλ δυο ημιτελικους απο δυο αγωνες συν διπλος τελικος δηλ συνολο 6 αγωνες οταν σε αλλα τευχη εδειχνε μονο ενα. Πιστευω ανετα το χωριζε σε δυο τευχη. Παραηταν γρηγορα για τα γουστα μου.

 

Τελοσπαντων μπηκε και ο Καστελ στο Πανθεον με Φιγκο, Γαλακο, Καλαντζη και Τασο Μητροπουλο.

 

Στα λαθακια εγω παρατηρησα και μια ασυνεχεια σε ενα ονομα. Ο μπαρμπα Ναρανχα που εγινε θειος Ναρανχα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31062
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  632
  • Reputation:   8878
  • Achievement Points:  931
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σε ένδειξη διαμαρτυρίας δεν διάβασα τις δύο τελευταίες σελίδες!

Μετά το 5-4 το έκλεισα... Έτσι για να μάθει να φέρεται! Ακούς εκεί να πάει στο RTL!:PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ωραίος και ο περιβόητος όγδοος τόμος, με τον Ερίκ Καστέλ να αλλάζει ομάδα, και μάλιστα πριν από έναν πολύ σημαντικό αγώνα. Βέβαια έχω κάτι απορίες σχετικά με τη μεταγραφή και το όλο σύστημα των αγώνων εκείνης της εποχής, αλλά ίσως με λίγο ψάξιμο να τη βρω την άκρη. Επίσης, από άποψη γεγονότων ο τόμος μου φάνηκε λιγάκι παραφορτωμένος, μιας και παίχτηκαν κάμποσα ματσάκια και έγινε έτσι στα ξαφνικά η μεταγραφή του Καστέλ στην Παρί, γεγονότα που ίσως θα μπορούσαν να "απλωθούν" σε δυο τόμους. Κατά τ'άλλα όμως απόλαυσα μπαλίτσα, εικόνες και συναισθήματα. Και το σχέδιο παραμένει, φυσικά, εξαιρετικό, με ορισμένα μεγάλα καρέ γηπέδων και κτιρίων, να είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εμένα πάντως μου άρεσε περισσότερο από τα 2-3 τελευταία τεύχη.

 

Δηλαδή στο τεύχος που ονομαζόταν Αεροπειρατεία, τελικά η αεροπειρατεία αναφερόταν σε ελάχιστες σελίδες και τελικά αφορούσε κάποιους από το χωριό που δεν τους ξέρουμε. 

 

Το μυστικό του Παμπλίτο κι αυτό μας αποκαλύπτεται μερικές σελίδες πριν το τέλος, δεν έχει καμία σχέση με το 80% του τεύχους και τελικά δεν μας (με για να είμαι αντικειμενικός) ενδιαφέρει και ιδιαίτερα.

 

Η νύχτα του Τιμπιτάμπο, οκ έχει κεντρική θέση στο τεύχος αλλά και πάλι η ιστορία με την συγγραφέα που γράφει πιο αργά και από τον Τζόρτζ Ρ. Ρ. Μάρτιν δεν με κέρδισε. 

 

Αυτό εδώ είχε αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία, κάποια χιουμοριστικά στιγμιότυπα και αρκετές ανατροπές (αν και ομολογουμένως ίσως να χρειαζόταν 10-20 σελίδες ακόμα για να εξελιχθεί και κυρίως να κλείσει πιο ομαλά) και ο δημιουργός ξέροντας ότι το έχει με τα μνημεία έδωσε ρέστα στις "τουριστικές" βινιέτες. Και όπως προαναφέρθηκε δεν μου φάνηκε τόσο αλλόκοτη η συμπεριφορά του Καστέλ με την αλλαγή ομάδας (επαγγελματίας είναι) όσο το πόσο εύκολα τον συγχώρεσαν οι Παμπλίτος.

Επεξεργασία από thor77
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Προσπαθώ εδώ και καιρό να πω πολύ καλά λόγια γι αυτή την έκδοση, γιατί πράγματι μ΄αρέσει πολύ και μακάρι να υπήρχαν πολλές άλλες τέτοιες εκδόσεις. Όμως κύριε Λεωκράτη θα πρέπει να το πω, να παραπονεθώ. Η μετάφραση/επιμέλεια δεν λειτουργεί. Πέραν της έλλειψης κάποιων στοιχειωδών ποδοσφαιρικών γνώσεων που ανέφερα σε προηγούμενο σχόλιό μου, στο τελευταίο τεύχος #8, στη σελίδα 28 στο τελευταίο καρέ, αυτό το "γενικώ ενθουσιασμό" με έκανε να σταματήσω την ανάγνωση του τεύχους για αρκετή ώρα. Κρίμα τέτοια έκδοση να χαλάει από τέτοια εξόφθαλμα λάθη. :(

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@Dr Paingiver 

 

Ντοκτορ να σου πω την αληθεια για το αρθρο μπροστα απο την ομαδα δεν το βρισκω τοσο προβλημα γιατι στο προφορικο λογο κανουμε τετοια λαθη και εξαλλου σε πολλες περιπτωσεις δεν αποκαλουμε τις ομαδες με τα επισημα κανονικα ονοματα αλλα με συντμησεις παρατσουκλια κτλ πχ Λεμε η Μπαρτσα ή η Ρεαλ (χωρις το Μαδριτης) και ολοι καταλαβαινουμε για ποια ομαδα μιλαμε. Στα Ελληνικα δε εγω προσωπικα εχω ακουσει παμπολες φορες να συγχεουν την πολη με την ομαδα δηλ η Τριπολη (και οχι ο Αστερας Τριπολης) ή τα Γιαννενα (και οχι ο ΠΑΣ Γιαννινα) Συνηθως εδω τις ξενες ομαδες τις αποκαλουμε με θυληκο αρθρο βεβαια αλλα υπαρχουν και εξαιρεσεις οπως Ο Αγιαξ (που παλια ηταν και αυτος Η Αγιαξ) οποτε καταλαβαινω στο σκεπτικο σου.

 

Για τα ορθογραφικα λαθη βεβαια θα συμφωνησω οτι εχει πλεον σε καθε τευχος οποτε ισως χρειαζεται λιγο μεγαλυτερη προσοχη. Τους εχει κατσικωθει ο δαιμων του τυπογραφειου για τα καλα και δεν λεει να φυγει!

 

Αυτα φυσικα δεν αλλαζουν την παγια μου αποψη που επιβεβαιωνεται σε καθε τευχος οτι γενικα και συνολικα ειναι μια εξαιρετικη εκδοση! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

15 min ago , albertus magnus said:

@Dr Paingiver 

 

Ντοκτορ να σου πω την αληθεια για το αρθρο μπροστα απο την ομαδα δεν το βρισκω τοσο προβλημα γιατι στο προφορικο λογο κανουμε τετοια λαθη και εξαλλου σε πολλες περιπτωσεις δεν αποκαλουμε τις ομαδες με τα επισημα κανονικα ονοματα αλλα με συντμησεις παρατσουκλια κτλ

 

 

Η ομάδα πάντως είναι Η Μονακό και όχι ΤΟ Μονακό που είναι το πριγκηπάτο. Και άλλωστε, στο επόμενο τεύχος το διόρθωσαν. :)

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

1 min ago , Dr Paingiver said:

Η ομάδα πάντως είναι Η Μονακό και όχι ΤΟ Μονακό που είναι το πριγκηπάτο

 

Ναι το ξερω και το ξαναπες εξαλλου. Το μηνυμα σου διαβασα και σε αυτο απαντησα.  Δεν διαφωνησα. Επαμε αλλο το πριγκηπατο και αλλο η ποδοσφαιρικη ομαδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Μην με παρεξηγείς, ίσως να μην το διατύπωσα σωστά. Δεν το ξαναέγραψα γιατί θεώρησα ότι διαφώνησες μαζί μου, αλλά για να τονίσω το γεγονός ότι διορθώθηκε στην πορεία. :) Εσύ μια χαρά έγραψες ότι έγραψες. :)

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

3 hours ago, Dr Paingiver said:

Μην με παρεξηγείς, ίσως να μην το διατύπωσα σωστά. Δεν το ξαναέγραψα γιατί θεώρησα ότι διαφώνησες μαζί μου, αλλά για να τονίσω το γεγονός ότι διορθώθηκε στην πορεία. :) Εσύ μια χαρά έγραψες ότι έγραψες. :)

 

:Paingiver: 

 

Δεν παρεξηγηθηκα βρε συ! Και συγνωμη αν φανηκα ετσι γιατι τωρα που ξανακοιταξα το μηνυμα μου (που το γραψα αρκετα βιαστικα) ισως φαινομαι και καπως επιθετικος! :slap:

 

Δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου καθολου! Απλα ακομα να χωνεψω την φυγη του Κστελ! :sad1:

 

Ολα καλα και ελπιζω στα επομενα τευχη να μην βρουμε το παραμικρο ψεγαδι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

"κάπως επιθετικός"...!!!

 

στη φωτογραφία ο albertus magnus με μερικούς ακόμα που δεν μπόρεσαν να χωνέψουν τη μεταγραφή στην PSG. 

 

lead_large.jpg

 

ο albertus magnus διακρίνεται με το άσπρο/ανοιχτόχρωμο μπλουζάκι πάνω στον στύλο όπου μόλις είχε κρεμάσει τη νέα φανέλα (3η εμφάνιση της PSG εκείνη τη χρονιά) ουρλιάζοντας "προδότη Καστέλ και τα κουκιά σου είναι μετρημένα και τα όσπρια σου και οι παέγιες σου και τα botifarra σου και τα calçots  σου και τα pernil  σου" (και κάπου εκεί σταμάτησε διότι έπαθε ανακοπή και έτρεχαν μετά τα ασθενοφόρα)

 

εδώ τον βλέπουμε στο κέντρο με την κουκούλα και τα χρώματα της Μπάρτσα να προσπαθεί να ανακόψει την αυτοκινητοπομπή που θα πήγαινε τον Καστέλ από το Ντε Γκωλ στο Parc des Princes

 

download.jpg

 

"κάπως επιθετικός" λέει... μον Ντιέ! 

 

:D:D:D

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@germanicus  επιασες την ψυχολογια μου σε μεγαλο βαθμο!

 

Γιατι εχεις εκει τον κυριο τον Γαλλο που τον εχει ο Μορατι στη Ιντερ στους ιδιους γιατρους που ειχανε τραυματια 18 χρονια τον Ροναλντο και που εχουν ασπρισει τα μαλλια του απο την πεινα και την αφλογιστια και ερχεται στην Καταλονια στην Μπαρτσα του Κροιφ και τον ξανακανουν ανθρωπο και βαζει γκολ και διεκδικει κουπες και βρισκει πανω απο ολα μια οικογενεια με εξαιρετικους ανθρωπους ,παιδια να τον θαυμαζουν, ακομα και οι γονεις του τον ξανασυμπαθησαν και αποδεχτηκαν τον επαγγελματικο του προσανατολισμο και αντι να κατσει για παντα στη Μπαρτσα να κλεισει την καριερα του παει και μου προτιμαει τα πετροδολαρα και την παρεα του Ιμπραιμοβιτς στο Παρισι ΣΤΗΝ Παρι Σεν Ζερμαιν.

 

Ειναι μετα να μην τσαντιζεσαι?

 

Γιατι αυτος ο κυριος χαλασε και την επομενη γενια καθως εγω με το κληρονομικο χαρισμα το χω δει το μελλον!  Μετα το κρεμασμα των παπουτσιων θα γινοταν προπονητης στη Μπαρτσα και με βασικο αστερι τον Παμπλιτο θα ξεκιναγανε μια κυριαρχια ανευ προηγουμενου που θα εκλεινε με τον ιδιο προεδρο στη Μπαρτσα και τον Παμπλιτο προπονητη πλεον (και τον μπαρμπα Ναρανχα τεχνικο διεθυντη) να συνεχιζουν να οδηγουν σε επιτυχιες και τις επομενες δεκαετιες την Μπαρτσα. Ενω τωρα ο Παμπλιτο το πολυ πολυ να καταληξει σαν τον Παυλιτο απο το 50-50 δηλ γκομενιαρης και μακρια απο την μπαλα και ο κακομοιρης μπαρμπα Ναρανχα να μην εκπληρωσει ποτε το πεπρωμενο του (αχ οι ατυχιες του μπαρμπα και του Ρομπιν Αρρυν με εχουν στεναχωρησει πολυ)

 

Και ολα αυτα δεν θα γινουν ποτε εξαιτιας του  Καστελ που εφυγε.

 

Επαναλαμβανω λοιπον, ειναι μετα να μην τσαντιζεσαι?

 

Αλλα εχουν γνωση οι φυλακες και μολις ερθει ξανα Βαρκελωνη με το αμαξι του με τις ΠΑΡΙΣΙΝΕΣ πινακιδες θα τον περιμενουμε μαζι με τον Μπαμπη το Σουγια και θα ξηγηθουμε καταλληλως. Εχω φερει και ενισχυσεις απο Ρωσια πλευρα ψημενους παλιους χουλιγκανους (πληροφοριες μεσα στο σποιλερ) ωστε να νιωσει ο Φραγκοκαστελουλης το μεγεθος του λαθους του.

 

Spoiler

11.thumb.jpg.863d16b77bbcc81e0060d7988e053c1b.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Κλαίω από τα γέλια. Και συνεχίζω.

 

Που βάζεις γκολ στον τελικό και τολμάς να πανηγυρίζεις. Εναντίον στην ομάδα σου Ιούδα Ισκαριώτη. Που Ερίκ λέγαν και τον Καντονά και του βρωμιζεις το όνομα.

 

Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι πήγε σε μια ομάδα με διαφήμιση RTL. Το κανάλια παρηγοριά τις κρύες νύχτες των εφηβικών μου χρόνων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

 

 

Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι πήγε σε μια ομάδα με διαφήμιση RTL. Το κανάλια παρηγοριά τις κρύες νύχτες των εφηβικών μου χρόνων.

Μέχρι να έρθει το star και μετά το alter, έτσι; :D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Βλέπαμε την Τζαστίν φίλε μου; :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Red Shoe Diaries :xm:

Emmanuelle In Space με την Krista Allen :wow:

Click :xm:

 

EDIT: Ξέχασα τη "Βαλεντίνα", με τη "δικιά μας" Demetra Hampton!

 

Μη με κοιτάτε λοξά!

Σαν γνήσιος Retromaniac, οφείλω να τα γνωρίζω απ'έξω!!! :fiou:

 

 

THREAD_DERAILED.jpg.36da07cfe7d329e4b16612eae632efb8.jpg

 

 

 

 

Επεξεργασία από archon
Προσθήκη Βαλεντίνας...
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πω πω βλέπω όλοι του χώρου είμαστε!!!Μην ξεχνάτε τον αόρατο εραστή, τον fake Ιντιάνα Τζόουνς και τη σεξομηχανή. Αυτές ήταν παραγωγές.

 

Την Κυριακή ολοκληρώνεται η προδοσία.

 

Ερίκ Φαφούτη, να βλέπεις Tutti Fruti!!!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 8/2/2018 στο 10:38 ΠΜ, albertus magnus είπε:

@germanicus  επιασες την ψυχολογια μου σε μεγαλο βαθμο!

 

Μππλα μπλα μπλα

 

On 8/2/2018 στο 10:38 ΠΜ, albertus magnus είπε:

Ειναι μετα να μην τσαντιζεσαι?

 

Γιατι αυτος ο κυριος ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

 

Και ολα αυτα δεν θα γινουν ποτε εξαιτιας του  Καστελ που εφυγε.

 

Επαναλαμβανω λοιπον, ειναι μετα να μην τσαντιζεσαι?

 

ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

11.thumb.jpg.863d16b77bbcc81e0060d7988e053c1b.jpg

 

Καλα τα λες τυπε μου

 

 

Τσαντιστηκα κι εγω τωρα με τον Καστελ !!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να βάλω κι εγώ ένα εξώφυλλο :P

 

Το τεύχος 9, λοιπόν, στη διάθεσή σας :)

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

 

 

Υπόψιν το επόμενο φύλλο της εφημερίδας κυκλοφορεί εκτάκτως το επόμενο Σάββατο, λόγω της αργίας της Καθαράς Δευτέρας :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Mε μια πρώτη ματιά παρατηρούμε αλλαγή στον τίτλο σε σχέση με την έκδοση της Star Comics.

Ο τιτλος του 9ου τεύχους της Star ήταν "Τα Χαμένα Χειρόγραφα".

Εδώ βλέπουμε σαν τίτλο "Τα πέντε πρώτα λεπτά" :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αξιοπρεπεστατο και το 9ο τευχος. :)

 

Νεα προσωπα, νεες γνωριμιες και το αγορι μας, μας εδειξε οτι "παιζει" εξισου καλα και σε αλλα γηπεδα. :)

Εντυπωσιακη παρουσια η Ντιαν και εχει αυτο που λενε γαλλικη φινετσα :) καταλυτικη παρουσια και ο Ραγκονε,

που βγαζει, εντελως αναπαντεχα, απο την δυσκολη θεση τον Ερικ και την Ντιαν. :)

Τα εντυπωσιακα καρε δεν λειπουν και ετσι θαυμαζουμε για αλλη μια φορα μερικα εξαιρετικα τοπια. :)

 

Μπαλιτσα ειδαμε.... 5727.gif Τενις ειδαμε... 4722.gif....παμε για το επομενο τευχος. :) 

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33882
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Έκραξα τη μεταγραφή του παιδιού μας στην Παρί? ΝΑΙ!

 

Είχα δίκιο? ΝΑΙ

 

Τον συγχώρεσα? ΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΑΣ. Δηλώνω ευθαρσώς μεταμέλεια για το κράξιμο που έριξα στον Ερίκ μας διότι ξαφνικά σε μόλις 2 σελιδούλες εμφανίζεται η Ντιάν :awesome::dimis::dimis::dimis3:

Ποια Πακίτα και βλακείες? Ξανθιά, Τεννίστρια, σεξοβόμβα. Αυτά είναι. Φόρτσα Παρί! Ερίκ Καμάκι, ξανθό το γκομενάκι!!!!

 

Εντάξει τελικά άξιζε η μεταγραφή!

 

Υ.Γ. Φτάνει τόσο όμως. Από το επόμενο επιστροφή στη βάση. Ελπίζω να πάρει μαζί του κάτι φεύγοντας από το Παρίσι!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ο ποδογυρος θα σε φαει Ερικ!! Και θα εχανες και τα πολυτιμα γραπτα σου! Ημουν ετοιμος για κραξιμο παλι αλλα ειδα τη διαφημιση για το επομενο τευχος και αν ο τιτλος και η φωτογραφια ειναι ενδεικτικα τοτε μιλαμε για ομορφη εξελιξη!! Ελπιζω σε μονομαχια για το παλικαρι μας αναμεσα σε καλλιτεχνικο πατιναζ και τενις! Εξαλλου το γκριζο μαλλι παντα ειναι γοητεια και ο Καστελ ως γνωστον ειναι ο Κλουνει της εποχης του (ή ο Πατουλης...  :PPP:)

 

Επισης το τευχος βγηκε το 1984 οπου εκεινη τη σεζον ο Αγιαξ αποκλειστηκε απο τον ΟΣΦΠ στο κυπελλο πρωταθλητριων (με 2 γκολ του μουστακια Αναστοπουλου στη παραταση). Οποτε τι ελπιδες να ειχε απεναντι στον Καστελ το νεο Πλατινι?

 

Τελος να πω οτι ο μπαρμπα Ναρανχα απο θειος που εγινε στο προηγουμενο τωρα εγινε κυρ Ναρανχα και μετα ξανα μπαρμπα Ναρανχα! Η ζωη και τα ονοματα κυκλους κανουν!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.