Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ο ποδοσφαιριστής στο εξώφυλλο είναι υπαρκτό πρόσωπο και μάλιστα υπήρξε από τους καλύτερους Βέλγους παίκτες όλων των εποχών .

Αρχηγος και πολλές φορές διεθνής .

Το όνομα του μου διαφεύγει ομως (ου γαρ έρχεται μόνον).....:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 24/3/2018 στο 5:09 ΜΜ, germanicus είπε:

Αφού το ποστ μου προξενεί θέματα, παρόλο που αφορά ξένη ομάδα, διαγράφτηκε :)

 

:cheers5: 

Αγαπητέ φίλε Νίκο κακώς διεγραψες το ποστ σου εξαιτίας αυτά που είπα.Με κάνεις και αισθάνομαι άσχημα ,εγω γενικά μίλησα, και είμαι ο τελευταίος εδώ που θα σχηματίσω γνώμη για το ποιος είναι καλύτερος ποδοσφαιριστης,εκτος αν μου θίξετε τον αγαπημένο μου τον ΜΠΑΛΑΔΟΡΟ.Σου ζητώ συγγνώμη ,ειδικα σε σένα που οτι και αν πεις δεν θα το παρεξηγήσω.Εγω ότι γνωμη σχηματισα την εξεφρασα γιατι νοιώθω οτι είστε η καλή παρέα μου και αν δε το πεις στουν δικους σου αυτο που νιώθεις που θα το πεις.

Ο αγαπητος ΠΗΤ έχει απόλυτο δίκιο ,το φόρουμ αποτελείται απο 'ατομα επιπέδου και καλής συμπεριφοράς με καλή αίσθηση του χιούμορ,που καταλαβαίνουν πότε το κάνεις και με τι σκοπό.Εδώ ξέρουμε ο ενας τον άλλο και είμαστε ώριμοι στις σκέψεις μας(και ασε αυτους που μας υποτιμάνε γιατι διαβάζουμε μικυ μάους ,ειδα το πόσο ώριμοι είναι αυτοί που  διαβάζουν μόνο Προυστ ,Καφκα κ.λ.π )Αν τώρα υπαρχουν 2-3 καινούργιοι που θα φέρουν τον χαλασμό ,δόξα τον θεό υπαρχετε εσεις που τους δίνετε πόδι.Αν καμμιά φορα παρεκτρόπουμε και εμείς ,λόγω πίεσης εξωτερικών παραγόντων που μας θολώνει το μυαλό ,έχουμε τα κότσια να ζητήσουμε συγγνώμη και να πάμε παραπέρα.

Και τώρα στο επικείμενο εξώφυλλο και οπισφοφυλλο του 16ου άλμπουμ που περιέχει το 2ο μέρος του αφιερωματος στα καλυτερα ποδοσφαιρικά κομικς του (ποιανου άλλου)Λευτέρη Ταρλαντέζου.

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

 

Την Δευτέρα η αφίσσα της εβδομάδας 2.thumb.jpg.99e61c90536ca1d9ff70a19cba428ace.jpg

και το Μ.Σάββατο το τελευταίο τεύχος 0 3.thumb.jpg.af1bd2420a55c19dc38764dd7f9f5971.jpg

Επεξεργασία από ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΟΣ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32695
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  384
  • Reputation:   2405
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2218 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  75

8 hours ago, ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΟΣ said:

...αν δε το πεις στουν δικους σου αυτο που νιώθεις που θα το πεις.

Εδώ τα είπες όλα... Κι αυτό είναι που ξεχωρίζει τα τεχνικά sites από τα ανθρώπινα sites...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Με το νέο αφιέρωμα του Ταρλαντέζου σκέφτομαι πως θα έπρεπε να εκδοθεί μία έκδοση με μόνο ποδοσφαιρικά κόμικ μέσα. Σαν το "Γκολ" ή το "Football". Ειδικά για αυτά τα βρετανικά που δεν λένε να τελειώσουν! Σε στυλ Καστέλ και να έχει 4-5 ήρωες το κάθε τεύχος. Μιά χαρά μου ακούγεται!

Στο αφιέρωμα τα κόμικ που θα τους έδινα μία ευκαιρία είναι το "Κούτσα Κούτσα Προς Τη Δόξα", Γκάνερ", αλλά πιο πολύ θέλω τον "ΣΤΑΡΚ". Με τρέλανε ο άτιμος:xm:!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Πραγματικός διάλογος σήμερα με τον ψιλικατζή της γειτονιάς μου:

 

- Μου δίνετε το Έθνος παρακαλώ; Ορίστε 5 ευρώ.

- Δεν φτάνουν. Σήμερα το Έθνος έχει 8,5 ευρώ.

- ΓΙΑΤΙ;;

- Γιατί είναι πρωταπριλιά, χαρ, χαρ, χαρ!

 

:wall:

 

Και μετά από αυτό το κρύο ντουζ πρωινιάτικα, να παρατηρήσω πως το τεύχος 0 θα ονομάζεται κι αυτό "Έρικ Καστέλ".

 

Νόμιζα ότι θα είχε άλλο όνομα ο ποδοσφαιριστής σε αυτό, αλλά αν μπορούν να βάλουν το όνομα του Έρικ Καστέλ και ταιριάξει, δηλαδή δεν είναι σαν να βλέπουμε άλλον άνθρωπο που να τον γράφουν κι αυτόν Έρικ Καστέλ, τότε επικροτώ αυτή την απόφαση των εκδοτών/μεταφραστή!

:up:

Επεξεργασία από constantinople
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ: https://blekmagazine.blogspot.gr/2018/04/16.html?m=1

 

Η ιστορία "Εμπρός, Κόκκινοι Διάβολοι!" είναι μία μεγάλη έκπληξη, καθώς μπορώ να πω πως ήταν άψογη. Πολύ καλό σενάριο, που σε έκανε να νοιαστείς για  την Βέλγικη ομάδα! Πολύ όμορφα σχέδια και ο χρωματισμός ήταν απόλαυση. Μία παρατήρηση, θα έπρεπε προτού αρχίσει η ιστορία να μας προειδοπειήση πως θα είχε "τοποθέτηση προϊόντος" (η σκηνή με την Coca Cola).  
 

Spoiler

"Οι Παμπλίτος Ως Προπονητές" είναι μεν μία διασκεδαστική ιστορία, αλλά ως εκεί! Η αλήθεια είναι πως δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο, αλλά η απόφαση να βάλουν τον Έρικ τερματοφύλακα ήταν η χειρότερη ιδέα και πολύ αφελής. Επίσης, το σχέδιο καλό αλλά το χρώμα θέλει δουλίτσα... Θέλω να προθέσω πως πολύ χαίρομαι που ο προηγούμενος κόουτς επέστρεψε (ποτέ δεν ένιωσα τον Άγγλο).



"Ο Μυστηριώδης Καλεσμένος" είναι μία αρκετά διασκεδαστική ιστορία ξανά και το "break-the-fourth-wall" της ιστορίας ήταν πανέξυπνο! Λίγο αφελής ξανά αλλά πόσα να περιμένεις από 3 σελίδες ιστορία!

Επεξεργασία από tik
Προστέθηκε σπόιλερ γιατί από το ποστ έμαθα ήδη πολλές πληροφορίες για το τεύχος!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όλη η σειρά είχε τοποθέτηση προϊόντων. Απλά τώρα ήταν πιο έντονη. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αγοράστηκε και διαβάστηκε με συνοπτικές διαδικασίες κι αυτό και ομολογώ ότι είχε ενδιαφέρον αν και έξω από τα συνηθισμένα 

Με παραξένεψε λίγο το σχέδιο στις μικρότερες ιστορίες καθώς δίνει άλλο ύφος στην εικόνα. 

Τωρα περιμένουμε το τελευταίο τεύχος και φυσικά τις αφίσες 

 

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε σε αυτόνομο Κομικς τον μισθοφόρο ποδοσφαιριστή ΣΤΑΡΚ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Όχι άλλους ποδοσφαιριστές παρακαλώ! Γιατί να μην πάρουν τα Κάμελοτ ή τα Στορμ, είναι πολύ πιο αξιόλογα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εμενα παλι δεν μου φανηκε ενδιαφερον το σημερινο ειδικα αν δεν εισαι Βελγος. Ευτυχως που υπηρχε και λιγο ελληνικο ενδιαφερον στον ομιλο και το κουτσοδιαβασα. Οι συντομες ιστοριουλες παντως ειχαν την πλακα τους!

 

Επισης ρε Ερικ γιατι καθεσαι και ασχολεισαι με το Βελγιο αντι με την Γαλλια που ειναι η χωρα σου ή την Μπαρτσα???? Ο ποδογυρος και οι ξενες ομαδες θα σε φανε!!!

 

Τεστακι. Που αλλου στην μεγαλη ιστορια εκτος απο την Κυπρο πετυχαμε "ελληνικο" ενδιαφερον?

 

Μικρη βοηθεια στο σποιλερ

 

Spoiler

Αναφερθηκε ποδοσφαιριστης που εχει αγωνιστει εδω. Ποιος και σε ποια ομαδα?

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Δεν το διάβασα, αλλά ποντάρω στον Ρενέ βαν ντερ Κέρκοφ. Απόλλωνας. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

5 hours ago, Kurdy Malloy said:

Δεν το διάβασα, αλλά ποντάρω στον Ρενέ βαν ντερ Κέρκοφ. Απόλλωνας. 

 

Σωστος! Αν και ομολογω οτι δεν γραφει μικρο ονομα μεσα στο κομικ οποτε μπορει και να τανε ο διδυμος του ο Βιλυ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32703
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  4
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Έχω πάντως να πω πως και τα σκίτσα της Κύπρου (Μακάρειο Στάδιο, κέντρο Λευκωσίας με το Δημαρχείο σε πρώτο πλάνο, Hilton) είναι πραγματικά εξαιρετικά! Ακόμα και οι πινακίδες των διαφημίσεων στο Μακάρειο είναι αρκετά αληθοφανείς για την Κύπρο της εποχής. :D

 

Για το -νεόκτιστο το 1980- Μακάρειο Στάδιο (από τη βικούλα)


Το Μακάρειο Στάδιο είναι στάδιο στη Λευκωσία με χωρητικότητα 15 590 θέσεων. Η κατασκευή του ολοκληρώθηκε το 1978. Αποτέλεσε έδρα του ΑΠΟΕΛ και της Ομόνοιας πριν μεταφερθούν στο Νέο ΓΣΠ το 1999.[1] Σήμερα αποτελεί έδρα του Ολυμπιακού Λευκωσίας, της Δόξας Κατωκοπιάς, του Διγενή Μόρφου και του Εθνικού Άσσιας.

 

Όσον αφορά τα τεύχη 14 και 15, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες πως η ιστορία έχει πολλά κενά. Θα μπορούσε να κλείσει κάποιες ιστορίες (Diane, οι Vadela που χάθηκαν στα 2 τελευταία τεύχη, Tio Naranja, η εξέλιξη των Pablitos) παρά να ανοίξει καινούριες (περιστέρια, Liile, οικογένεια Martin). Πιθανότατα θα είχε στο μυαλό του και άλλα τεύχη, αλλά δεν κυκλοφόρησαν;  

Επεξεργασία από Marios Andreas Tofarides
Προσθήκη περιεχομένου
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

7 ώρες πριν, albertus magnus είπε:

 

Σωστος! Αν και ομολογω οτι δεν γραφει μικρο ονομα μεσα στο κομικ οποτε μπορει και να τανε ο διδυμος του ο Βιλυ!

Ο καλός Βαν ντε Κέρκοφ ήταν ο Βίλι (σα να λέμε Φρανκ ντε Μπουρ) οπότε αν αναφέρει έναν μόνο χωρίς μικρό όνομα, μάλλον αναφέρεται στον Βίλι. Στα προκριματικά του Μουντιάλ 82 πάντως έπαιξαν και οι 2.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

1 hour ago, Kurdy Malloy said:

Ο καλός Βαν ντε Κέρκοφ ήταν ο Βίλι (σα να λέμε Φρανκ ντε Μπουρ) οπότε αν αναφέρει έναν μόνο χωρίς μικρό όνομα, μάλλον αναφέρεται στον Βίλι. Στα προκριματικά του Μουντιάλ 82 πάντως έπαιξαν και οι 2.

 

Ο Βιλυ εμεινε μερικα χρονια παραπανω στην PSV και πηρε παραπανω τιτλους αλλα και ο Ρενε δεν ηταν αμελητεα ποσοτητα. Επαιξε βασικος (οπως και ο Βιλυ) στον τελικο του 1978 αλλα και ενα ημιχρονο στον τελικο του 1974 (σε αντιθεση με τον Βιλυ). Παντως για συγκεκριμενο ματς των προκριματικων δεν καταφερα να βρω πληρες ροστερ σε καποιο site οποτε δεν ειμαι σιγουρος! Παντως σιγουρα ηταν μεγαλο ονομα εκεινη την εποχη και επιτυχια του Απολλωνα που τον εφερε τοτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αν είναι το Βέλγιο - Ολλανδία του 1980 παίξανε και οι 2. Ο Ρενέ έπαιζε εξτρέμ, ο Βίλι μέσος αν αυτό σε βοηθάει, αν και το βράδυ θα έχω πάρει κι εγώ το τεύχος μου και θα έχω ιδίαν άποψη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32742
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   31
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2203 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  155

παρα πολυ καλη σειρα!!!! !

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αν θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί, είναι άκρως ικανοποιητικό το γεγονός ότι σε εξαιρετικά σύντομο χρονικό διάστημα και με ικανοποιητική τιμή, συμπληρώσαμε μια κλασική σειρά bd. Φυσικά υπήρχαν προβλήματα από τα οποία κάποια είναι παρόντα σε όλες σχεδόν τις ελληνικές (μεταφρασμένες) εκδόσεις κόμιξ (μεταφραστικά και κυρίως απουσία επιμέλειας του κειμένου -δεν υπάρχει ένας άνθρωπος που να μιλά ικανοποιητικά ελληνικά και/για να ελέγξει αν αυτό που λέει το κείμενο του μεταφραστή ή του λετερά 1. βγάζει νόημα γενικά ή 2. βγάζει νόημα σε αντιπαραβολή με το σκίτσο ή/και την προηγούμενη σελίδα) κάποια άλλα μπορούν ν'αποδοθούν στο σύντομο διάστημα που μεσολαβούσε ανάμεσα σε κάθε τεύχος. Η ποιότητα της εκτύπωσης όμως ήταν πολύ καλή.

 

Ένα άλλο αρνητικό (κατά την γνώμη μου) έχει να κάνει με τις εισαγωγές του Ταρλαντέζου. Προφανώς μπήκαν για να γεμίσουν οι σελίδες (γι'αυτό και είναι εξαιρετικά φλύαρες κατά την ταπεινή μου γνώμη) όμως θα θεωρούσα πιο λογικό και πρακτικό σε κάθε τεύχος να είχε τα σχόλια του Ταρλαντέζου για το συγκεκριμένο τεύχος (και να μην χρειάζεται να ανατρέχεις 3-4 τεύχη πριν για να δεις σε ποιο τεύχος υπάρχει η παρουσίαση του τεύχους που κρατάς στα χέρια σου. Στον υπόλοιπο κενό χώρο θα μπορούσε να μπει ένα τμήμα από την παρουσίαση των κλασικών ποδοσφαιρικών κόμικ που μπήκε σαν εισαγωγή μετά την (εξαντλητική) παρουσίαση των τευχών της σειράς. Αλλά τέλος πάντων αυτό είναι δευτερεύον, άλλωστε δεν νομίζω ότι πήρε κανείς κάποιο κόμικ για να διαβάσει την εισαγωγή του.

 

Στα του Ερίκ Καστέλ σαν κόμικ. Λοιπόν εγώ δεν το διάβασα στα παιδικά μου χρόνια οπότε δεν είμαι συναισθηματικά συνδεδεμένος μαζί του. Έχει εντυπωσιακό σκίτσο σε "τουριστικά" καρέ (κτήρια, γήπεδα, αξιοθέατα) το οποίο όμως δεν ξέρω αν πρέπει να αποδοθεί στον Raymond Reding ο οποίος είναι ο βασικός δημιουργός ή στην Francoise Hugues η οποία πέρα από το χρώμα, πιστώνεται και με τον σχεδιασμό του φόντου. Ένα δεύτερο θετικό που έχει να κάνει με το σενάριο είναι ότι ο Καστέλ είναι ένας ικανός παίκτης δεν είναι ο Σούπερμαν του ποδοσφαίρου όμως. Και ήττες έχει δεχτεί η ομάδα του και αποκλεισμούς.

 

Οι ιστορίες όπως θα ήταν αναμενόμενο από μια σειρά 15 τευχών, δεν είναι όλες το ίδιο καλές (ή ορθότερα δεν μου άρεσαν όλες εξίσου). Η χειρότερη κατά την γνώμη μου είναι η 14η. Θεωρώ ότι δεν στέκει τίποτα απ'ότι έγινε σ'αυτήν (αλλά οκ έχω στη συλλογή μου τα Ένας σεΐχης στο Φαρ Ουέστ και το ...Και ο ουρανός έπεσε στο κεφάλι τους, στο Συναγερμός στο μουσείο θα κωλώσω; ). Ακόμα με "ενόχλησαν" οι απότομες εξαφανίσεις δευτεραγωνιστών όπως οι Πακίτα, Στάνοβιτς, Νταϊάν (ίσως σ'αυτό να φταίει ότι τα διάβαζα κάθε βδομάδα ενώ αν τα διάβαζα με απόσταση ετών, όπως οι αρχικοί αναγνώστες να μην με ενοχλούσαν τόσο οι "εξαφανίσεις" αυτές, αλλά θεωρώ ότι θα μπορούσε πχ ο Στάνοβιτς να ξαναφανεί σε κάποιον αγώνα σαν αντίπαλος με τον Καστέλ).

 

Τελικά ήταν μια αξιόλογη σειρά, δεν ήταν βέβαια η απόλυτη σειρά, αλλά χαίρομαι που μου δόθηκε η ευκαιρία να την αποκτήσω. 

Επεξεργασία από thor77
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Στην ομώνυμη Γερμανική έκδοση πρόσεξα πως έγραφε ότι το "Das Grosse Talent" είναι 64 σελίδες! Άμα ισχύει αυτό και στην Ελληνική έκδοση, θα κλείσει πολύ ωραία αυτή η σειρά!:yes:

Το link εδώ

306045-20160113160513.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ο Ερίκ Καστέλ, αυτος ο βιρτουοζος της μπαλας, ο Γαλλος μπαλαδορος που μας μαγεψε με τις περιπετειες του για 16 εβδομαδες,

μας ξανασυστηνεται, μεσα απο τις 52 σελιδες του πολυσυζητημενου τευχους 0. :)

 

Το εξώφυλλο προστέθηκε στο πινακάκι της παρουσίασης.

 

 

Και οι δυο πρωτες σελιδες του κομικ, για να μπειτε/μπουμε στο κλιμα για τα τα καλα! :D

 

Eric Castel page 6.jpgEric Castel page 7.jpg

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εσυ που αύριο θα είσαι στην εξοχή και θα διασκεδάζεις.Εσυ που θα τραγανίζεις τις τραγανες πέτσες απο το ξεροψημένο αρνί.Εσυ που θα γέυεσαι το γάργαρο και λαχταριστό κόκινο κρασί.Εσυ που θα ρίχνεις τις γυροβολιές σου υπό τον ήχο των δημοτικών τραγουδιών.Εσυ σκέφτηκές τον άμοιρο ΕρικΚαστέλ που σε περιμένει θλιμένος και δακρυσμένος μόνος στο περίπτερο ;Τρεχα τώρα και αγορασέ τον και πάρτον αυριο  μαζί σου να τον χαρείς και να χαίρετε και αυτός .Προυπόθεση να τον καλύψεις με νάυλον σακουλάκι ,δεν θέλουμε να μας λερωθει.

Τεύχος 0 και τελευταίο ,μια σειρά έκλεισε αισίως,μαζί και ενα αρθρο του Λ.Τ.αφιερωμα στα 52 καλυτερα ποδοσφαιρικα κομικς που μεταφρστηκαν στηνΕλλάδα.

Εξωφυλλο

ΑΚΥΡΟ με προλαβαν άλλοι!

ΚΑΙ ΑΠΟ 15 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΚΟΡΤΟ ΜΑΛΤΕΖΕ

 

 

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Παει και ο Καστελ!! Καταρχας να πω οτι βρηκα συμπαθητικη την πρωτολεια αυτη ιστορια και χαιρομαι πολυ που τη δημοσιευσε και αυτη μετα το τευχος 16 ωστε να εχουμε ολοκληρωμενη την συλλογη μας.

 

Απλα να πω και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω και ενα μεγαλο μπραβο στις Εκδοσεις Μικρος Ηρως για μια πολυ ωραια εκδοση. Και οπως φαινεται οι συγκεκριμενες εκδoσεις θα μας απασχολουν για πολλες Κυριακες ακομα με ευχαριστο τροπο!

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Παει κι αυτη η σειρα ...... Οχι τιποτα αλλο μου εφυγε και το απωθημενο που ακομη ψαχνω να βρω που στα κομματια ειναι χωμενη η αυθεντικη σειρα της σταρ κομικς

Τεσπα στα κομματια να παει την εχω πλεον συμπληρωμενη και με το πολυ παραπανω και σε παρα πολυ καλη ποιοτητα εκδοσης (μου εφυγε και η καψα πλεον)

 

Το τελευταιο εξωφυλλο μονο εμενα μου φαινεται οτι τα σπαει ;;;;;;;;

Εξω απο το συνηθισμενο υφος χρωμματων της σειρας και σε διαφορετικο υφος ο Ερικ Καστελ

Φυσικα ολο αυτο χωρις να θιξω τα προηγουμενα τευχη που δεν υστερουν σε κατι περα απο τα σεναριακα κενα που τα εχουμε πει ηδη

 

Οποιοι δεν την προμηθευτηκατε την σειρα να ψαξετε να την βρειτε - οσο βρισκεται ακομη - γιατι ειναι διαμαντι καθε κομικσιστικης βιβλιοθηκης

 

Κλεινοντας να πω και παλι ενα ευχαριστω στην  εκδοτικη Ανεμοδουρα για την σειρα που μας προσφερε και η οποια πιστευω τιμηθηκε και με το παραπανω απο το αναγνωστικο κοινο

 

 

Παμε για αλλα τωρα !!!!!!!!!!!!!

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5971 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μια πολύ αγαπημένη σειρά έφτασε στο τέλος της! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Λεωκράτη Ανεμοδουρά που μας έδωσε την ευκαιρία να αποκτήσουμε όλα τα άλμπουμ του Ερίκ Καστέλ, σε τόσο ωραία ποιότητα έκδοσης, σε τόσο χαμηλή τιμή και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα! :thanks: Το ευχάριστο είναι ότι το κόμικ αγαπήθηκε τόσο από παλιούς αναγνώστες (όπως αναμενόταν), όσο και από αρκετούς νεότερους σε ηλικία, που το αγκάλιασαν και το στήριξαν με το παραπάνω. :cool: Στα πολύ θετικά, επίσης, θα προσθέσω και το ότι τα σχόλια που γράφτηκαν στο παρόν θέμα διαβάστηκαν από τον εκδότη και λήφθηκαν σοβαρά υπόψιν, κατά τη διάρκεια κυκλοφορίας (και μέχρι την ολοκλήρωση) της σειράς, ώστε αυτή σταδιακά να διορθώνεται και να γίνεται όλο και καλύτερη! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

;) Να πω και εγώ με την σειρά ένα μεγάλο μπράβο και πολλά συγχαρητήρια στο εκδότη Λεωκράτη Ανεμοδουρά, για την εξαιρετική αυτή έκδοση, την προσοχή και την αγάπη που της έδειξε και γενικά, όλη την εκδοτική που έκαναν την επιστροφή του πραγματικότητα. Επιπλέον, στον Λ. Ταρλαντέζο με τα εξαιρετικά αφιερώματά του. :best:

Στη νεολαία που ανήκω, ο Καστέλ μου χάρισε 17 αξέχαστες Κυριακές, και πριν από αυτές πολλές (μα πάρα πολλές) προσευχές! Τέλος, ως νέο μέλος του φόρουμ, να σας πω πώς αγάπησα όλα τα σχολία για την έκδοση αυτή και νομίζω πώς ήταν ότι καλύτερο να μπαίνω κάθε εβδομάδα (ίσως και πιο συχνά) με το νέο Καστέλ στο χέρι να διαβάζω αλλά και να σχολιάζω...

 

Εκδόσεις Μικρός Ήρως σε ευχαριστώ!:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32536
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  6
  • Reputation:   76
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2269 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Ένα εκπληκτικό κόμικ έφτασε στο τέλος του, μετά από ένα όμορφο ταξίδι (σχεδόν) 4 μηνών. Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που το ακολούθησα σε όλη του την πορεία.

 

Πλέον -όπως και στην ζωή- κάτι άλλο ξεκινάει, όμως αυτή την φορά δεν θα ακολουθήσω.

 

Μπράβο στις εκδόσεις Μικρός Ήρως σε όλους τους συντελεστές και ειδικά στον Λεωκράτη Ανεμοδουρά. Σίγουρα θα ξανασυναντηθούμε.  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και εγώ σήμερα αισθάνθηκα μια στεναχώρια που τελείωσε. Ένα τεράστιο μπράβο στις εκδόσεις Μικρός Ήρωας για την υπέροχη δουλειά που έκαναν. Καταπληκτική έκδοση για κάθε βιβλιοθήκη. Για ενιαίο hard cover τομο η τιμή μπορεί να έφτανε σε ψηλά επίπεδα. Το σημερινό τεύχος εξαιρετικό. Ένας άλλος Ερίκ Καστέλ. Δεν το περίμενα τόσο καλό. Μας έδειξε πραγματικά πως ξεκίνησαν ολα. Αλλά ρε παιδιά με ένα παράπονο έμεινα. Αχ Ντιάν!!!!! Δεν το πήρε τελικά το κορίτσι μας...

 

Respect στις εκδόσεις Μικρός Ήρωας. Φυσικά θα τιμήσουμε κ τα επόμενα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Παιδιά, μία κρίσημη ερώτηση. Στην βιβλιοθήκη μου έχω τοποθετήσει όλα τα άλμπουμ του Έρικ κάθετα. Αναρωτιέμαι που να βάλω το #0, στην αρχή (πριν το #1) ή στο τέλος (μετά το #16)?:giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολλά μπράβο κι από εμένα στον Ανεμοδουρά για την ολοκλήρωση της σειράς,μέσα σε περίοδο κρίσης. Ήταν ένα κόμικ που προσωπικά δεν το είχα διαβάσει και δεν είχα ασχοληθεί καθόλου μαζί του. Χαίρομαι που το τελικό αποτέλεσμα με άφησε 100% ικανοποιημένο.

 

Για πολλοστή φορά η συγκεκριμένη εκδοτική αποδεικνύει ότι αφουγκράζεται το αναγνωστικό κοινό και μας φέρνει ποιοτικές δουλειές σε προσιτές τιμές. :respect: 

 

Πάμε για Κόρτο τώρα. :up:

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55404
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

3 hours ago, Ionas Aggelis said:

Παιδιά, μία κρίσημη ερώτηση. Στην βιβλιοθήκη μου έχω τοποθετήσει όλα τα άλμπουμ του Έρικ κάθετα. Αναρωτιέμαι που να βάλω το #0, στην αρχή (πριν το #1) ή στο τέλος (μετά το #16)?:giati:

 

H αρχή πρέπει να είναι στην αρχή! Βάλτο πριν από το 1 !!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.