Μετάβαση στο περιεχόμενο

HAPPY! (2017-2019)


Blackbeard

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

5a2e77f9d85cc_MV5BNzk2NjYxMDMxMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzQxODcwNDI@._V1_SY1000_CR006731000_AL_.thumb.jpg.676e34a0fbc9aa299f613bc00d14e3a4.jpg

 

Στις 6 Δεκεμβρίου έπαιξε στο κανάλι Syfy το πρώτο επεισόδιο της μεταφοράς του κόμικ HAPPY!(Grant Morrison, Darick Robertson - Image Comics). Το adaptation έχουν αναλάβει ο Grant Morrison με τον Brian Taylor.

 

24331815_518933085149954_7517747065124814848_n.thumb.jpg.9dc8a07384b5f3e250472bd48de09ea7.jpg

 

Στην πρώτη σεζόν ακολουθείται η ιστορία του κόμικ με προσθήκες ώστε να αναπτυχθεί η μυθολογία του κόσμου για να μπορέσει να μεταφερθεί και μακροχρόνια σε ένα διαφορετικό μέσο όπως η τηλεόραση. Πολύ συνοπτικά, ο Nick Sax, hitman και πρώην αστυνομικός, πρέπει να ξεφύγει από τη μαφία και την αστυνομία που θέλουν μια πληροφορία που πιστεύουν πως έχει, ενώ ταυτόχρονα ο Happy (ένα μπλε καρτουν αλογάκι και φανταστικός φίλος της Haley) χρειάζεται τη βοήθεια του για να σώσουν τη Haley την οποία έχει απαγάγει ένας κακοποιός με στολή Αγιου Βασίλη. 

 

happy_hero_0.thumb.jpg.131f1fa1f49758ec8041b18391771179.jpghappy-not-happy-fb.thumb.jpg.e7250fa08494eb2beeb408ef5a94895e.jpg

 

To πρώτο επεισόδιο ήταν γεμάτο χιούμορ, δράση, και δράμα σε εξαιρετικό συνδυασμό. Ίσως θύμιζε λίγο και τις ταινίες Crank του Brian Taylor. Η βία είναι αρκετή και οι χαρακτήρες φαίνεται να έχουν κεντρική θέση. Ο Μόρρισον έχει πει πως τα επεισόδια θα αλλάζουν ύφος συχνά και πως θα υπάρχουν πράγματα που δεν τα περιμένουμε. Συμμετείχε στο writer's room και έγραψε και δύο επεισόδια με τον Brian Taylor, οπότε εξασφάλισε η ιστορία του να παραμείνει σε κατεύθυνση που θα ήθελε χωρίς, όμως, να αποκλείει αλλαγές που επιφέρει μια τέτοια μεταφορά. 

 

happy-syfy-4.thumb.jpg.549c84c79c2800ee7a2ace5d1e1ccfe0.jpgHappy_Blog_02.thumb.jpg.9eebd7cbe550e7e6a8faf24ad7cbe4bb.jpg

 

Στον ρόλο του Nick Sax είναι ο Christopher Maloni, και τη φωνή του Happy δίνει ο Patton Oswalt. Επίσης πρωταγωνιστούν οι Joseph D. Reitman, Lili Mirojnick, Patrick Fischler, Ritchie Coster. 

 

 

 

[imdb=tt2452242]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κατέβασα και είδα το πρώτο επεισόδιο.

Δεν έχω διαβάσει το κόμικ, για να μπορώ να συγκρίνω.

Επίσης, νομίζω πως δεν έχω δει κάποια σειρά σε παρόμοιο στιλ, επίσης για να συγκρίνω γενικά.

Σαν πρώτη επαφή, μου άρεσε. :up:

Έχω περιέργεια να δω τι ρόλο βαράει ο τυπάς που απήγαγε την Haley και αν θα συνδέεται με κάποιον τρόπο με το υπόλοιπο plot, μου φαίνεται λίγο χαζό αλλά άπειρα αστείο το όλο κόνσεπτ του φανταστικού μπλε αλογακιού, γενικά μου αρέσει το hard-boiled αλλά και στα @@ μου στυλάκι του πρωταγωνιστή και η (κλισέ αλλά πάντα ωραία) σχέση με την μπατσίνα, που από τη μία προσπαθεί να το παίζει σκληρή αλλά από την άλλη του έχει μεγάλη αδυναμία για να τα καταφέρει.

Ελπίζω να έχουμε παρακάτω (πιο) έντονη παρουσία της μαφίας, γιατί σίγουρα αποτελούν πιο πειστική απειλή από τους μπάτσους.

 

Για να δούμε...

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έπεσαν λίγο οι τόνοι στο 2ο επεισόδιο και στράφηκε η προσοχή περισσότερο στους χαρακτήρες. Δε με χάλασε. Με επανέφερε στο γεγονός ότι βλέπω σειρά. Ενώ είχε τα τρελά του, έβαλε και πράγματα που χτίζουν έναν κόσμο και κάποια σημασία σε αυτόν. Φαίνεται να έχουν ζουμί όλοι οι χαρακτήρες και πήραμε μια γεύση. Αυτό που μου έμεινε είναι ότι μοιαζει να είναι η μόνη σειρά που έχω δει που εφαρμόζει πιο πολύ μοτίβα και πλοκές κόμικς ή κινουμένων σχεδίων. Το όλο (κάπως άμεσο) ηθικό και συναισθηματικό στήσιμο με έκανε να νιώσω σαν να ζω σε έναν fictional κόσμο και να νοιάζομαι πολύ για τους πρωταγωνιστές. Συνήθως σε πολύ καλές σειρές αυτό το στοιχείο πάντα χάνεται υπερ της προσπάθειας να χιστεί ένας χαρακτήρας που αντικατοπτρίζει πιο πολύ την πραγματικότητα. Είναι κάτι που μου αρέσει στις δουλειές του Μόρρισον πάρα πολύ, ότι ασχολείται με τον κόσμο που έχει χτίσει και δεν προσπαθεί να τον χωρέσει στους νόμους του πραγματικού κόσμου. Δεν ξέρω πως το βλέπετε οι άλλοι(Γιατί σκέφτομαι μήπως απλά το βλέπω έτσι επειδή διαβάζω πολύ Μόρρισον:lol:).

 

Είχε πάντως κάποια κορυφαία σκηνικά που ανατρέπουν κάθε ιδέα που έχεις για στερεοτυπικές καταστάσεις. Ειδικά τη σκηνή μεταξύ των δύο γυναικών δεν την περίμενε κανένας πιστέυω. Και εννοείται ο τρόπος που έδειξε τη μεταφυσική κατάσταση του Nick. (Που επειδή μου ήρθε, όποιος δεν το έχει πάρει πρέφα Nick Sax έτσι πως ακούγεται θα μπορούσε να γράφεται και Nick Sucks (στο κόμικ ήταν δύσκολο να μου μπει στο μυαλό αλλά στη σειρά δε μπορώ να μη γελάω κάθε φορά που το λένε:lol:)

 

Επίσης ο Μόρρισον ήταν καλεσμένος στον Seth Meyers.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πιο πολύ με κρατάει το χαβαλετζίδικο στοιχείο, παρά το ηθικό πλαίσιο, το οποίο για μένα παρουσιάζεται αρκετά κοινότυπα και χωρίς να ωριμάζει όσο πρέπει... Ο Nick Sax (πραγματικά εξαιρετικό το λογοπαίγνιο με το όνομα) έχει πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σα χαρακτήρας, για να βγάζει νόημα πως μεταπείθεται από το μονοκεράκι. Θα μου πεις, στο πλαίσιο της μεταφυσικής παράνοιας που τον έχει πιάσει, όλα είναι ρευστά (πόσο αστεία η φάση με το talk show!). Γι' αυτό και δε με χαλάει καθόλου σεναριακά, αλλά σε καμία περίπτωση δε θεωρώ πως γίνεται τόσο ομαλά και με καμιά τρομερή αφηγηματική δεξιοτεχνία.

Όντως ωραία και η σκηνή μεταξύ των δύο γυναικών. :D Και με το δεύτερο επεισόδιο, καθιερώθηκε σαν μία χαλαρή, κάφρικη σειρά που θα με συντροφεύει την περίοδο των Χριστουγέννων. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

2 hours ago, JohnnyMZ said:

 Ο Nick Sax (πραγματικά εξαιρετικό το λογοπαίγνιο με το όνομα) έχει πολύ συγκεκριμένα χαρακτηριστικά σα χαρακτήρας, για να βγάζει νόημα πως μεταπείθεται από το μονοκεράκι.

 

Έχοντας διαβάσει το κόμικ, μου είναι φανερό το πως μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο και πιστεύω θα φανεί πολύ καλύτερα στη σειρά μόλις αρχίσουν να εξετάζουν το παρελθόν του και γιατί έφτασε εκεί που έφτασε. Σύμφωνα με το κόμικ πάντα, είναι ξεκάθαρο ότι δεν είναι ο σχετικά μονόπλευρος χαρακτήρας που φαίνεται στην αρχή. Και μου αρέσει πολύ αυτή η τροπή στο μοτίβο του Ντίκενς(με βάση την animated ταινία που έχω δει :lol:). Όπου αντί απλά να είναι κάποιος που ήταν πάντα κάπως μίζερος και κλειστός και συνειδητοποιεί τι έχει χάσει τόσο καιρό, ο Sax, είχε σκαμπανεβάσματα που τον έκαναν να φτάσει σε ένα τέτοιο σημείο. (Αν και τώρα που το σκέφτομαι δε θυμάμαι αν όντως ήταν πάντα έτσι ο Σκρουτζ αλλά σίγουρα έχω τέτοια εντύπωση). Στο κόμικ δείχνει όλο το παρελθόν σε 3-4 σελίδες και έχει πολύ ζουμί οπότε πιστεύω στη σειρά θα γίνει μια πιο βαθεια παρουσίαση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Με το τρίτο επεισόδιο μου δημιουργείται η εντύπωση ότι ομαλοποιείται πολύ η σειρά. Δίνει έμφαση στο στόρυ οπότε δεν έχει περιθώρια για πολλά ακραία. Κρίμα. Από το πρώτο επεισόδιο περίμενα ότι θα δούμε μια σειρά που θα αλλάζει τα δεδομένα με κάθε επεισόδιο. Σίγουρα έχει πολύ πρωτότυπο τρόπο παρουσίασης (το παρελθόν πως το έδειξε για παράδειγμα) και είναι πάντα ανατρεπτικό σε θέματα χαρακτήρων και πλοκής. Απλά νιώθω πια σα να βλέπω μια πολύ καλή σειρά. Το πρώτο επεισόδιο με προετοίμαζε για κάτι με πολύ περισσότερο μπαμ. Όλο το καστ και ο Μόρρισον ισχυρίζονται ότι γίνεται χαμός μέχρι το τέλος οπότε ελπίζω ακόμα. Και το τέλος, βέβαια, του 3ου επεισοδίου παρά ήταν απρόβλεπτο και κορυφαίο ακόμα και για αυτούς που έχουν διαβάσει το κόμικ. Δε μπορώ να περιμένω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Επειδή μάλλον μόνο εγώ το βλέπω (και ελπίζω ακόμα και ο JohnnyMZ), και επειδή δεν έχει επεισόδιο αυτή την εβδομάδα και το κανάλι βάζει μίνι μαραθώνιο τα 4 πρώτα, παίρνω την ευκαιρία να σπαμάρω το θέμα λίγο ακόμα γιατί το 4ο επεισόδιο ήταν ίσως το πιο επικό της σειράς και μετά από αυτό άνετα δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή σειρά και την προτείνω σε όλους. Τολμώ να πω ότι είναι ό,τι πιο ενδιαφέρον και απολαυστικό μπορείτε να δείτε στην τηλεόραση αυτή τη στιγμή. 

 

Υποθέτω μερικοί σκοπεύετε να τη δείτε όταν βγουν όλα; Έτσι κι αλλιώς, επόμενο σχόλιο θα κάνω όταν τελειώσει η σεζόν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64279
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Μην στεναχωριέσαι, δεν είσαι μόνος σου :) Είναι μία σειρά που ξεκίνησα μετά τα γραφόμενά σας και δεν έχω μετανιώσει καθόλου !

 

Απολαυστική, ανατρεπτική και πρωτότυπη. Εννοείται θα συνεχίσω μέχρι το τέλος :)

 

Σημείωση : δεν έχω διαβάσει το κόμικ

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, Blackbeard είπε:

Επειδή μάλλον μόνο εγώ το βλέπω (και ελπίζω ακόμα και ο JohnnyMZ), και επειδή δεν έχει επεισόδιο αυτή την εβδομάδα και το κανάλι βάζει μίνι μαραθώνιο τα 4 πρώτα, παίρνω την ευκαιρία να σπαμάρω το θέμα λίγο ακόμα γιατί το 4ο επεισόδιο ήταν ίσως το πιο επικό της σειράς και μετά από αυτό άνετα δεν έχω καμία αμφιβολία ότι είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή σειρά και την προτείνω σε όλους. Τολμώ να πω ότι είναι ό,τι πιο ενδιαφέρον και απολαυστικό μπορείτε να δείτε στην τηλεόραση αυτή τη στιγμή. 

 

Υποθέτω μερικοί σκοπεύετε να τη δείτε όταν βγουν όλα; Έτσι κι αλλιώς, επόμενο σχόλιο θα κάνω όταν τελειώσει η σεζόν. 

 

Ε τώρα με πληγώνεις. Εγώ δεν είμαι fanboy του Θεού; Στο πηγάδι κατούρησα;

Γιατί ξηγιέσαι έτσι ρε Μαυρογένη; :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Το επεισόδιο 7 είναι μέχρι στιγμής το καλύτερο για εμένα. Επικούρα μιλάμε. Ειδικά το opening :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

On 6/1/2018 στο 6:33 ΜΜ, Blackbeard είπε:

Επειδή μάλλον μόνο εγώ το βλέπω (και ελπίζω ακόμα και ο JohnnyMZ)

Από τις γιορτές και μετά το σταμάτησα λόγω εξεταστικής, όταν το τελειώσω θα επανέλθω για πλήρη αποτίμηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το τελείωσα επιτέλους!

Μου άρεσε πολύ, σε βαθμό να μου δημιουργεί... αμηχανία το πώς, αφού θεωρώ ότι από άποψη ιστορίας δεν ήταν και κάτι ιδιαίτερο.

 

Αυτό που το ξεχώρισε στα μάτια μου είναι πως κατάφερε αφενός να κρατάει αμείωτο το ενδιαφέρον (και, οκ, μία υποτυπώδη αγωνία), ενώ αφετέρου διατηρούσε διαρκώς τον κάφρικο και φουλ χαβαλετζίδικο χαρακτήρα του. Δεν υπήρχε επεισόδιο στο οποίο δε γέλασα, είτε πολύ είτε λίγο. Η φάση με τον Mr. Bug ας πούμε είναι τόσο what-the-f@ck-am-I-watching. Το ίδιο και η σκηνή με τον Smoothie. Και όλες οι σκηνές του Happy με τα υπόλοιπα φανταστικά πλασματάκια.



Αυτό που δεν κατάλαβα πολύ ήταν σε τι χρησίμευσε (πέρα από κάποια -μέτρια- αστεία) η νεκρανάσταση του Mickey.

Επίσης δεν περίμενα να υπάρξει και δεύτερη σεζόν και με προβληματίζει πολύ το τι θα πραγματεύεται από εδώ και πέρα, αφού το βασικό plot της πρώτης σεζόν ολοκληρώθηκε. Ας είναι.

Έχω περιέργεια να διαβάσω το κόμικ τώρα, κυρίως για να συγκρίνω και να δω τι προστέθηκε στη σειρά.

 

Nick Sax και McCarthy, οι δύο αγαπημένοι μου χαρακτήρες της σειράς (καλά και ο Happy εννοείται :lol:)

 

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@JohnnyMZ Spoiler ακραίο με τον Mikey. Καλύτερα να γίνει edit. Είσαι σίγουρος ότι είδες όλο το τελευταίο επεισόδιο; Στο τέλος τέλος (μπορεί και μετα τα credits) δείχνει γιατί γίνεται αυτό και με τι θα έχει να κάνει περίπου η δεύτερη σεζόν. (Η οποία λογικά θα έχει Mr Bug πάλι). 

 

 

Επεξεργασία από Blackbeard
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

3 λεπτά πριν, Blackbeard είπε:

@JohnnyMZ Spoiler ακραίο με τον Mickey. Καλύτερα να γίνει edit. Είσαι σίγουρος ότι είδες όλο το τελευταίο επεισόδιο; Στο τέλος τέλος (μπορεί και μετα τα credits) δείχνει γιατί γίνεται αυτό και με τι θα έχει να κάνει περίπου η δεύτερη σεζόν. (Η οποία λογικά θα έχει Mr Bug πάλι). 

 

 

 

Damn, δεν είχα δει την post-credits σκηνή, πράγματι. Την τσέκαρα μόλις.

Και πάλι, αρκετά τραβηγμένο μου φαίνεται όλο το κομμάτι αυτό, αλλά θα μου πεις, βλέπεις σειρά με συμπρωταγωνιστή ένα ιπτάμενο φανταστικό μπλε μονόκερω, αυτό σε πείραξε...; :lol:

(Καλά, ότι θα έχει Mr. Bug ήμουν σίγουρος)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έχουμε υποδείξεις και ότι και ο Mr Bug ασχολείται με παράξενα πράγματα οπότε υποθέτω η κατεύθυνση θα είναι πιο Hardcore και προς τα κει. Ίσως λίγο πιο μεταφυσικό και πιο ακραίο. Αυτά ήταν και τα στοιχεία που δεν υπήρχαν στο κόμικ. Μου φαίνεται ότι θα έχει πολύ διαφορετική πορεία από δω και πέρα. Και η πρώτη σεζόν ήταν και περιορισμένη στο χριστουγεννιάρτικο theme. Περιμένω πολλά, πάντως, και ελπίζω για το καλύτερο. Εϊχα διαβάσει σχόλιο από το κανάλι ότι θα είναι πιο τρελά αυτά που ετοιμάζουν για επόμενες σεζόν οπότε αναμένουμε. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μια πρώτη ματιά στη δεύτερη σεζόν. Θα έχει πασχαλινό θέμα αυτή τη φορά και έρχεται το 2019. Έχει πολλά backstage κυρίως το βίντεο και δημιουργοί και ηθοπιοί να μιλάνε.

 

Εκεί που θα έλεγα πρώτη σεζόν την βλέπουν όλοι και θα τους αρέσει κιόλας, η δεύτερη φαίνεται να πάει σε άλλο επίπεδο. Το κόβω συνδυασμό καθαρού Μόρρισον και καθαρού Brian Taylor. Δηλαδή αριστούργημα.

 

 

Επεξεργασία από Blackbeard
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 λεπτά πριν, Blackbeard είπε:

 

 

WTF did I just watch?! :lmao:

Προβλέπεται επική η δεύτερη σεζόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

27 Μαρτίου. Μας βασανίζουν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δε ξέρεις πόσο πολύ σου έλειψε αυτή η σειρά μέχρι να δεις το πρώτο επεισόδιο του δευτέρου κύκλου. Έκλαιγα από τα γέλια. Προβλέπεται υπερβολική παράνοια :up: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όντως. Είναι πιο λασκαρισμένες οι βίδες στην δεύτερη σεζόν. :xm: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μπήκε πολύ δυνατά αλλά δε μας δειχνει τι περίπου πάει να γίνει. Μόνο υπονοούμενα πετάει και δεν αντέχω να είμαι στο σκοτάδι. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Καλά το 7ο επεισόδιο άφησε ιστορία. Η σειρα ξεπέρασε τον εαυτό της. Τα επόμενα τρία προβλέπονται μυθικά. :awesome:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η σειρά ακυρώθηκε χθες αλλά θα προσπαθήσουν να την πουλήσουν σε άλλο κανάλι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Επιτέλους κάποιος έγραψε. Δεν ήθελα να ξανακάνω εγώ ποστ και περίμενα τόσο καιρό τρώγοντας τα νύχια μου. :lol:

 

Λοιπόν, η σειρά έχει αφήσει μύθο. Είναι ό,τι πιο αυθεντικό παίζει εκεί έξω. Και το φινάλε της δεύτερης σεζόν άφησε ιστορία. Ένιωσα απόλυτη ικανοποίηση και πόρωση για τη συνέχεια. Την οποία σήμερα μας την πήραν μέσα από τα χέρια. Μόλις το έμαθα κατάλαβα γιατί ό,τι σειρά κυκλοφορεί πια είναι μέτρια. Γιατί μόνο οι μέτριοι βλέπουν σειρές μάλλον. Τεράστια αδικία. Πραγματικά κανένας δε μπορεί να το φτάσει σε ταυτότητα, πρωτοτυπία και τόλμη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.