Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα και ειδήσεις για τις ελληνικές Disney εκδόσεις


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  34474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  192
  • Reputation:   1083
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1801 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

17 ώρες πριν, doom είπε:

Κανείς δεν πήρε το νέο Μίκυ Μάους για να φτιάξει τόπικ και να μας ενημερώσει για τα περιεχόμενα;

Το έφτιαξα εγώ μόλις.

  • Like 3
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Για πείτε όσοι πήραν το Μίκυ Μάους, τι θα δούμε στο πρώτο τεύχος του Οκτωβρίου; Ξεκινάει κάποια νέα σειρά;

Επεξεργασία από Tsaklas
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  266
  • Reputation:   1418
  • Achievement Points:  288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1929 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Έχω  καιρό να μιας και τώρα τελευταία έχω βαρεθεί λίγο,αλλά θλεκω να πω πως βλέπω ότι στο ΚΟΜΙΞ θα έχουμε λογικά μια από τις τελευταίες μεγάλες ιστορίες του Ρόσα (φυσικά ανατύπωση) η οποία είναι το γράμμα από το σπίτι και θα ήθελα να πω πως όσοι δεν την έχουν διαβάσει είναι μια καλή ευκαιρία να αγοράσουν το συγκεκριμένο ΚΟΜΙΞ το οποίο έχει μέσα μια από τις καλύτερες ιστορίες του Ρόσα για μένα,εγώ έχω μώλις 1,5 χρόνο που μπόρεσα και πήρα το τεύχος του ΚΟΜΙΞ α' περιόδου που φιλοξενούσε την ιστορία από το site της νέας ακτίνας λίγο πριν κλείσει και αν το υποψιαζόμουν θα περίμενα να πάρω την τωρινή έκδοση μιας και το τεύχος που μου ήρθε είναι αρκετά ταλαιπωρημένο και λίγο δύσκολο πλέον να βρεθεί

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1662 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Για πείτε όσοι πήραν το Μίκυ Μάους, τι θα δούμε στο πρώτο τεύχος του Οκτωβρίου; Ξεκινάει κάποια νέα σειρά;

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορείς να μάθεις,εγώ σε όσα μίκι μάους έχω πάρει μόνο το εξώφυλλο  του επόμενου μπορώ να δω και την ημερομηνία που βγαίνει.Και όσο ξεφτίλα και αν ακούγεται,μπορείς να πας σε περίπτερο/ψιλικατζίδικο που τα πουλάει και να δεις τη τελευταία σελίδα και να φύγεις. :lol:

 

1 ώρα πριν, Νίκος Τσιλοπάνος είπε:

Έχω  καιρό να μιας και τώρα τελευταία έχω βαρεθεί λίγο,αλλά θλεκω να πω πως βλέπω ότι στο ΚΟΜΙΞ θα έχουμε λογικά μια από τις τελευταίες μεγάλες ιστορίες του Ρόσα (φυσικά ανατύπωση) η οποία είναι το γράμμα από το σπίτι και θα ήθελα να πω πως όσοι δεν την έχουν διαβάσει είναι μια καλή ευκαιρία να αγοράσουν το συγκεκριμένο ΚΟΜΙΞ το οποίο έχει μέσα μια από τις καλύτερες ιστορίες του Ρόσα για μένα,εγώ έχω μώλις 1,5 χρόνο που μπόρεσα και πήρα το τεύχος του ΚΟΜΙΞ α' περιόδου που φιλοξενούσε την ιστορία από το site της νέας ακτίνας λίγο πριν κλείσει και αν το υποψιαζόμουν θα περίμενα να πάρω την τωρινή έκδοση μιας και το τεύχος που μου ήρθε είναι αρκετά ταλαιπωρημένο και λίγο δύσκολο πλέον να βρεθεί

 

Κρίμα σε αυτούς που δεν θα το πάρουν για τον οποιοδήποτε λόγο.Όπως εγώ,γιατί έχω να πάρω κάτι άλλο και δεν με βγάζει τώρα.Συν πως αν πάρω ένα Κόμιξ θα θέλω να πάρω και άλλα (και κοστίζει 3,50 ευρώ έκαστο το άτιμο).Το έπαθα με τεύχη Μίκι Μάους δύο φορές (διάβασα βέβαια και εδώ πως είναι ωραία) και ίσως το πάθω και περισσότερες.  :lol:  

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33825
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  266
  • Reputation:   1418
  • Achievement Points:  288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1929 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Δεν έπρεπε να πλησιάσεις στην σκοτεινή πλευρά του μικυ μαους:lol: πέρα από την πλάκα είναι εθισμός (εγώ σε ένα μήνα περίπου κλείνω τρία χρόνια από την αγορά του πρώτου μικυ και πίστεψε ακολούθησαν πολλά μετά είναι εθισμός)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1662 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αν έχεις το Θεό σου,αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό. :lol:

 

Στην αρχή πήρα ένα του Μαύρου Κεραυνού και λέω "ωραία είναι άλλα τρία συν τα δύο τεύχη με τις ιστορίες για τις ταινίες και τελείωσα),μετά από λίγο καιρό ανεβάζει κάποιος εδώ "ΠΑΙΔΙΆ ΠΑΙΔΙΆ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΜΙΚΥ ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΟ" .Λέω εντάξει να το πάρω,όντως είναι ωραίο,άντε να πάρω και το δεύτερο μέρος και τέλος.

 

Βγαίνει το "Σταρ Τρακ/Τοπ" και λέει ο Μενίγ Πουαγώ εδώ πως είναι καλό με ωραίο σενάριο κτλ για τα περισσότερα από όσο είδα τεύχη του,3/4  (για το τέταρτο δεν έχει ανεβάσει κριτική ακόμα).Αλλά όχι δεν θα τα πάρω.....μέχρι που πήγα για μια δουλειά,είχα τέσσερα ευρώ για κολατσιό και είδα τα τεύχη με το δεύτερο και τρίτο μέρος του Σταρ Τρακ μαζί σε ένα περίπτερο.Να τα πάρω;

 

Και τα πήρα,εκείνη τη μέρα πήγα απευθείας για μεσημεριανό. :lol: 

Και τώρα μου μένουν τα άλλα δύο...το πρώτο και το τέταρτο/τελευταίο.Πάντως όχι Ντισνεϊκοί,δεν ερωτεύτηκα παθιασμένα τον Ποντικό Θεό σας ούτε θέλω να λουστώ με τα τεύχη του :lol:,αυτό το θέμα "πληρομανίας" το είχα από πάντα και σε πολλά πράγματα αν όχι  σε όλα ή στα περισσότερα.  :wall:

 

Αν κάποιος δει τη δραστηριότητά μου τις τελευταίες μέρες θα δει που ρωτάω για καταστήματα και σειρές για τις οποίες έχω τεύχη που θέλουν ολοκλήρωση και πως/που μπορώ να βρω τα υπόλοιπα,για παράδειγμα το DC Trinity Αλλόκοτη Παγίδα και ίσως το Νέοι Κίνδυνοι.Γιατί με το καιρό,σκέφτομαι να τα πάρω στρατηγικά.

 

Αυτό επείσης συμβαίνει και σε βιντεοπαιχνίδια παρακαλώ,είναι παιχνίδι ανοιχτού κόσμου; Θα το πάω 100%,έχει New Game+; θα ξεκλειδώσω όλα τα όπλα/ικανότητες και στολές και θα το τερματίσω ξανά,είναι fighting παιχνίδι; θα ξεκλειδώσω ή αγοράσω όλους τους χαρακτήρες που είναι στην οθόνη επιλογής χαρακτήρων (εντάξει,μόνο αν λίγοι θέλουν αγορά με χρήματα,μην πιανόμαστε τελείως κότσοι).  

 

"Μα Δημήτρη τι θα κάνεις με τα λειψά Φάντομ Ντακ;"

 

Ευτηχώς για μένα,είναι *κάπως ακριβά τα τεύχη και δεν μπορείς να τα αγοράσεις επίσημα (εξαιρώ το Μονασταράκι και τα μεταχειρισμένα) με αποτέλεσμα να μη δελεαστώ.Βέβαια υπάρχει ένα κεντρικό περίπτερο που είδα πως έχει τέσσερα πακέτα καλοκαιρινής προσφοράς με μίκι μάους και φάντομ ντακ μέσα.Με αρκετό μεράκι και χρήματα μπορεί να πάω κάποτε να δω αν έχει κανένα που δεν έχω.

 

*Σημείωση: Είδα πως γράφει στα Φάντομ Ντακ 1,90 ευρώ πάνω.Η οποία τελικά είναι πολύ καλή τιμή,αλλά και πάλι και σε αυτή τη τιμή να το πάρω θα πρέπει να πάρω πολλά.Κάτι που τα κάνει κάπως ακριβά.

 

Όταν οι αναρχικοί φωνάζουν κάτω ο καταναλωτισμός,μάλλον εμένα θα σκέφτονται. :lol:  

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
  • Like 7
  • Respect 1
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1875
  • Reputation:   11180
  • Achievement Points:  1890
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3545 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

2 ώρες πριν, O Φρατζάτος είπε:

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς μπορείς να μάθεις,εγώ σε όσα μίκι μάους έχω πάρει μόνο το εξώφυλλο  του επόμενου μπορώ να δω και την ημερομηνία που βγαίνει.Και όσο ξεφτίλα και αν ακούγεται,μπορείς να πας σε περίπτερο/ψιλικατζίδικο που τα πουλάει και να δεις τη τελευταία σελίδα και να φύγεις. 

Ναι σ αυτό αναφέρομαι. Στην διαφήμιση του επόμενου τεύχους στο τέλος. 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  886
  • Reputation:   5463
  • Achievement Points:  886
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άρα, λογικά, αυτή η ιστορία. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα, αν και ποτέ δεν ξέρεις.

 

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34591
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 9/26/2020 at 12:48 AM, O Φρατζάτος said:

Αν έχεις το Θεό σου,αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό. :lol:

 

Στην αρχή πήρα ένα του Μαύρου Κεραυνού και λέω "ωραία είναι άλλα τρία συν τα δύο τεύχη με τις ιστορίες για τις ταινίες και τελείωσα),μετά από λίγο καιρό ανεβάζει κάποιος εδώ "ΠΑΙΔΙΆ ΠΑΙΔΙΆ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΜΙΚΥ ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΚΑΛΟ" .Λέω εντάξει να το πάρω,όντως είναι ωραίο,άντε να πάρω και το δεύτερο μέρος και τέλος.

 

Βγαίνει το "Σταρ Τρακ/Τοπ" και λέει ο Μενίγ Πουαγώ εδώ πως είναι καλό με ωραίο σενάριο κτλ για τα περισσότερα από όσο είδα τεύχη του,3/4  (για το τέταρτο δεν έχει ανεβάσει κριτική ακόμα).Αλλά όχι δεν θα τα πάρω.....μέχρι που πήγα για μια δουλειά,είχα τέσσερα ευρώ για κολατσιό και είδα τα τεύχη με το δεύτερο και τρίτο μέρος του Σταρ Τρακ μαζί σε ένα περίπτερο.Να τα πάρω;

 

Και τα πήρα,εκείνη τη μέρα πήγα απευθείας για μεσημεριανό. :lol: 

Και τώρα μου μένουν τα άλλα δύο...το πρώτο και το τέταρτο/τελευταίο.Πάντως όχι Ντισνεϊκοί,δεν ερωτεύτηκα παθιασμένα τον Ποντικό Θεό σας ούτε θέλω να λουστώ με τα τεύχη του :lol:,αυτό το θέμα "πληρομανίας" το είχα από πάντα και σε πολλά πράγματα αν όχι  σε όλα ή στα περισσότερα.  :wall:

 

Αν κάποιος δει τη δραστηριότητά μου τις τελευταίες μέρες θα δει που ρωτάω για καταστήματα και σειρές για τις οποίες έχω τεύχη που θέλουν ολοκλήρωση και πως/που μπορώ να βρω τα υπόλοιπα,για παράδειγμα το DC Trinity Αλλόκοτη Παγίδα και ίσως το Νέοι Κίνδυνοι.Γιατί με το καιρό,σκέφτομαι να τα πάρω στρατηγικά.

 

Αυτό επείσης συμβαίνει και σε βιντεοπαιχνίδια παρακαλώ,είναι παιχνίδι ανοιχτού κόσμου; Θα το πάω 100%,έχει New Game+; θα ξεκλειδώσω όλα τα όπλα/ικανότητες και στολές και θα το τερματίσω ξανά,είναι fighting παιχνίδι; θα ξεκλειδώσω ή αγοράσω όλους τους χαρακτήρες που είναι στην οθόνη επιλογής χαρακτήρων (εντάξει,μόνο αν λίγοι θέλουν αγορά με χρήματα,μην πιανόμαστε τελείως κότσοι).  

 

"Μα Δημήτρη τι θα κάνεις με τα λειψά Φάντομ Ντακ;"

 

Ευτηχώς για μένα,είναι *κάπως ακριβά τα τεύχη και δεν μπορείς να τα αγοράσεις επίσημα (εξαιρώ το Μονασταράκι και τα μεταχειρισμένα) με αποτέλεσμα να μη δελεαστώ.Βέβαια υπάρχει ένα κεντρικό περίπτερο που είδα πως έχει τέσσερα πακέτα καλοκαιρινής προσφοράς με μίκι μάους και φάντομ ντακ μέσα.Με αρκετό μεράκι και χρήματα μπορεί να πάω κάποτε να δω αν έχει κανένα που δεν έχω.

 

*Σημείωση: Είδα πως γράφει στα Φάντομ Ντακ 1,90 ευρώ πάνω.Η οποία τελικά είναι πολύ καλή τιμή,αλλά και πάλι και σε αυτή τη τιμή να το πάρω θα πρέπει να πάρω πολλά.Κάτι που τα κάνει κάπως ακριβά.

 

Όταν οι αναρχικοί φωνάζουν κάτω ο καταναλωτισμός,μάλλον εμένα θα σκέφτονται. :lol:  

 

Κοίτα πόσο ξεκάθαροι είμαστε εμείς στα Ντίσνευ.:lol:

 

Αν θές να είσαι πλήρως ενημερωμένος για το σύμπαν μας υπάρχουν οι εξής επιλογές.

α) Μίκυ Μάους: Αγοράζεις τα 300 τελευταία τεύχη του Τερζόπουλου και τα 300 τεύχη της Καθημερινής. Με αυτά τα 600 τεύχη είσαι πλήρως ενημερωμένος για το τρέχον Ιταλικό Ντίσνευ. Επικουρικά αγοράζεις και τα 40 τομάκια από τα Μεγάλα Σήριαλ. 

Αυτό κοστίζει περίπου 600 * 1,90 = 1140 και αν θες και τα μεγάλα σήριαλ άλλα 150 ευρώ περίπου πάμε στα 1300 ευρώ.

β) Εγκυκλοπαίδεια Καρλ Μπαρκς και Ντον Ρόσα. Με 56 τόμους (Including Βίο και Πολιτεία) έχεις τις 600 καλύτερες ιστορίες του Αμερικάνικου Ντίσνευ. (ο Καρλ Μπαρκς είναι κάτι σαν τον Stan Lee για τα Ντίσνευ. Και παραπάνω από τον Stan Lee Μπορώ να πω)

Αυτό κοστίζει γύρω στα 700 ευρώ χονδρικά.

γ) Εγκυκλοπαίδεια Ρομάνο Σκάρπα για να πάρεις μια καλή μυρωδιά από το παλιό Ιταλικό Ντίσνευ. Μέχρι στιγμής έχουν βγει περίπου 37 τόμοι. Δηλαδή 370 ευρώ.

δ) Φάντομ Ντακ (αυτό με τις εξωγήινες ιστορίες) και Μίκυ Μυστήριο. Η πιο βασική πινελιά από το κάτι διαφορετικό. Με καμιά 500 ευρώ τα μαζεύεις και αυτά.

ε) Τα ΚΟΜΙΞ δεν χρειάζονται γιατί έχεις την εγκυκλοπαίδεια Μπαρκς - Ρόσα (βλ. β)

 

Με λίγα λόγια θέλεις 2800 ευρώ τελείως μπακάλικα για να μαζέψεις όλο το βασικό Ντίσνευ.

 

Η παλιοεγκυκλοπαίδεια της Marvel για 200 τόμους θα κοστίσει 2000 ευρώ και ανάθεμα και αν έχεις μια πολύ βασική πληροφορία για τον κάθε ήρωα. :lol:

 

Ορίστε, Μου φωνάζεις για τα Ντίσνευ!!!! :lol:

 

Welcome on Board. :beer5:

 

  • Like 5
  • Respect 4
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Read 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2355
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

56 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Εγκυκλοπαίδεια Ρομάνο Σκάρπα για να πάρεις μια καλή μυρωδιά από το παλιό Ιταλικό Ντίσνευ. Μέχρι στιγμής έχουν βγει περίπου 37 τόμοι. Δηλαδή 370 ευρώ.

 

Από πότε οι τόμοι του Σκάρπα κάνουν 10 ευρώ; :thinking:

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34591
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

25 min ago , mko said:

 

Από πότε οι τόμοι του Σκάρπα κάνουν 10 ευρώ; :thinking:

 

Ε και συ χοντρικά τα υπολόγισα. Όσο πουλάνε γενικά τέτοιους τόμους. Έβαλα και ένα καπέλο πάνω για να μην μας πουν και καρμίριδες. :lol:

Επεξεργασία από Manitou
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1366
  • Reputation:   9818
  • Achievement Points:  1382
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

1 hour ago, Manitou said:

Ε και συ χοντρικά τα υπολόγισα. Όσο πουλάνε γενικά τέτοιους τόμους. Έβαλα και ένα καπέλο πάνω για να μην μας πουν και καρμίριδες. :lol:

 

Στο εισόπ της ΛΕ.ΦΙ.Κ. υπάρχουν οι 12 από τους 34 τόμους και κοστίζουν 2,50€.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34591
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

18 min ago , jimakoszs97 said:

 

Στο εισόπ της ΛΕ.ΦΙ.Κ. υπάρχουν οι 12 από τους 34 τόμους και κοστίζουν 2,50€.

 

Ζωάρα τότε. @TheMetalBat βγάλε 280 ευρώ από το Budget.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1662 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

 

Ζωάρα τότε. @TheMetalBat βγάλε 280 ευρώ από το Budget.

 

Η τιμή με εμποδίζει από κάθε τυχόν κίνηση :lol: 

 

Αλλά πέρα αυτού,έχω άλλα στη λίστα για το τι να πάρω,κάπως Disney και μη Marvel.Τα πακετάκια προσφοράς που έλεγα,κάποια στιγμή θα πάω να δω τι παίζει,ευτυχώς δεν είναι μακριά. 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Επιστρέφουν οι Νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ στο Μίκυ Μάους. Περίεργη κίνηση, αφού τις είχαν ξεκόψει τελείως. 

image.thumb.png.c3b3ffad846f87b226df8b6642a19bcc.png

 

Επίσης στο ίδιο περιοδικό, η σελίδα περιεχομένων αλλάζει και γίνεται σαν αυτή του Σούπερ Μίκυ.

image.thumb.png.756b07df1b056d5de6cc1cb2875e2b9e.png

 

:)

  • Like 7
  • Ευχαριστώ 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34591
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

6 min ago , Gong said:

Επιστρέφουν οι Νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ στο Μίκυ Μάους. Περίεργη κίνηση, αφού τις είχαν ξεκόψει τελείως. 

image.thumb.png.c3b3ffad846f87b226df8b6642a19bcc.png

 

Επίσης στο ίδιο περιοδικό, η σελίδα περιεχομένων αλλάζει και γίνεται σαν αυτή του Σούπερ Μίκυ.

image.thumb.png.756b07df1b056d5de6cc1cb2875e2b9e.png

 

:)

 

Είναι σίγουρα οι νέες περιπέτειες? Μήπως είναι καμία άλλη ιστορία?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Ναι. Είναι αυτή η ιστορία.

Επεξεργασία από Gong
  • Like 6
  • Ευχαριστώ 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34591
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Μάλιστα! Ενδιαφέρον αν μη τι άλλο!!!

Το ΜΜ συνεχίσει να εκπλήσσει ευχάριστα! 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26873
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Μάλιστα! Ενδιαφέρον αν μη τι άλλο!!!

Το ΜΜ συνεχίσει να εκπλήσσει ευχάριστα! 

Ενδιαφέρον είναι αλλά από ότι θυμάμαι η ιστορία είναι μετά την σειρά που έκοψαν οεο :) Δεν είμαι 100% σίγουρος βέβαια. Και ανήκει στη σειρά PKNE - Paperinik New Era. Είναι θετικό που βλέπουμε αυτή την ιστορία καθως βγήκε πριν το TimeCrime που είναι ιστοριάρα. Άρα υπάρχει πιθανότητα να το δούμε στη χώρα μας :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Nooooo, αυτές είναι οι μετέπειτα ιστορίες που μπήκαν στο Topolino, πηδάμε όλες τις βασικές σειρές PKNA που είχαν βγει ποτέ. Είχα γράψει παλιότερα τις βασικές σειρές εδώ.

 

Εν ολίγοις αν θυμάμαι καλά και δεν έχει αλλάξει κάτι, η σειρά πρέπει να πηγαίνει:

PKNA (Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ που ακυρώθηκε στην Ελλάδα) --> PK2 --> PK Pikappa --> PK Reloaded --> PKNE (Paperinik New Era, αυτό που θα διαβάσουμε τώρα).

 

Εν ολίγοις πηδάμε όοοολες τις προηγούμενες σειρές και πάμε κατ' ευθείαν στην τελευταία. Αυτή όμως γιατί μπαίνει; Προφανώς επειδή οι νέες ιστορίες PKNE μπήκαν στο Topolino αντί να κυκλοφορήσουν σαν αυτόνομη σειρά. Το ίδιο δηλαδή με το Χ-Μίκυ, είδαμε τις σάπιες ιστορίες του Topolino μόνο και μόνο επειδή είχαν σαν κριτήριο εάν έχει μπει στις σελίδες του ιταλικού περιοδικού. Οι συγκεκριμένες ευτυχώς είναι καλύτερες και πολύ πιο αξιόλογες από το Χ-Μίκυ του Topolino, όμως πάρε το αυγό και κούρεφτο, καλή τύχη σε όποιον τυχαίο αναγνώστη το δει στα περίπτερα και προσπαθήσει να βγάλει άκρη χωρίς να έχει ασχοληθεί χρόνια με τις ελληνικές εκδόσεις. Ευτυχώς έχουμε γνωρίσει τους κύριους χαρακτήρες της σειράς σε αντίθεση με το Χ-Μίκυ που ήταν μια καταστροφή.

 

Βέβαια, από όλες τις προηγούμενες σειρές, κυρίως η πρώτη ήταν αυτή που άξιζε περισσότερο, την οποίαν και γνωρίσαμε σε μεγάλο βαθμό στην Ελλάδα. Δεν είναι να πεις πως θα χάσουμε και κάτι τόσο εξαιρετικά σημαντικό. Επίσης η εναλλακτική ποια θα μπορούσε να ήταν; Με ακυρωμένη την πρώτη (καλή) σειρά, σιγά μην καθόντουσαν να βγάλουν τις επόμενες. Ναι οκ, όμως και πάλι, νιώθεις πως η Καθημερινή μπουρδουκλώνει τον απλό αναγνώστη που θα προσπαθήσει να βγάλει άκρη. Υπό κανονικές προϋποθέσεις θα έλεγα πως αυτό θα λυνόταν σε μεγάλο βαθμό εάν έβαζαν ένα μονοσέλιδο με απλές πληροφορίες πριν την αρχή των ιστοριών, όμως δυστυχώς πλέον αυτά αποτελούν είδη υπό εξαφάνιση. Μακάρι πάντως να διαψευστώ.

 

Τέσπα, το ζουμί είναι πως αν άρεσαν σε κάποιον ο κόσμος και οι χαρακτήρες από το PKNA (Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ), δεν πρέπει να τις χάσει. Ανυπομονώ να τις διαβάσω και χαίρομαι που θα βγουν επιτέλους στην Ελλάδα. Και όντως, μακάρι αυτό να σημαίνει πως θα κυκλοφορήσει το TimeCrime που υπάγεται στη σειρά. Θα είναι μεγάλο επίτευγμα.

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 10
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1830
  • Reputation:   13169
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

5 ώρες πριν, Gong είπε:

[...]

Επίσης στο ίδιο περιοδικό, η σελίδα περιεχομένων αλλάζει και γίνεται σαν αυτή του Σούπερ Μίκυ.

image.thumb.png.756b07df1b056d5de6cc1cb2875e2b9e.png

 

Μήπως μεγάλωσαν και τα γράμματα στη ράχη ώστε να καλύπτουν και την εικόνα του εξωφύλλου? :thinking:

 

Πριν από 1 ώρα, PhantomDuck είπε:

Nooooo, αυτές είναι οι μετέπειτα ιστορίες που μπήκαν στο Topolino, πηδάμε όλες τις βασικές σειρές PKNA που είχαν βγει ποτέ. Είχα γράψει παλιότερα τις βασικές σειρές εδώ.

 

Εν ολίγοις αν θυμάμαι καλά και δεν έχει αλλάξει κάτι, η σειρά πρέπει να πηγαίνει:

PKNA (Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ που ακυρώθηκε στην Ελλάδα) --> PK2 --> PK Pikappa --> PK Reloaded --> PKNE (Paperinik New Era, αυτό που θα διαβάσουμε τώρα).

 

Εν ολίγοις πηδάμε όοοολες τις προηγούμενες σειρές και πάμε κατ' ευθείαν στην τελευταία. Αυτή όμως γιατί μπαίνει; Προφανώς επειδή οι νέες ιστορίες PKNE μπήκαν στο Topolino αντί να κυκλοφορήσουν σαν αυτόνομη σειρά. Το ίδιο δηλαδή με το Χ-Μίκυ, είδαμε τις σάπιες ιστορίες του Topolino μόνο και μόνο επειδή είχαν σαν κριτήριο εάν έχει μπει στις σελίδες του ιταλικού περιοδικού. Οι συγκεκριμένες ευτυχώς είναι καλύτερες και πολύ πιο αξιόλογες από το Χ-Μίκυ του Topolino, όμως πάρε το αυγό και κούρεφτο, καλή τύχη σε όποιον τυχαίο αναγνώστη το δει στα περίπτερα και προσπαθήσει να βγάλει άκρη χωρίς να έχει ασχοληθεί χρόνια με τις ελληνικές εκδόσεις. Ευτυχώς έχουμε γνωρίσει τους κύριους χαρακτήρες της σειράς σε αντίθεση με το Χ-Μίκυ που ήταν μια καταστροφή.

 

Βέβαια, από όλες τις προηγούμενες σειρές, κυρίως η πρώτη ήταν αυτή που άξιζε περισσότερο, την οποίαν και γνωρίσαμε σε μεγάλο βαθμό στην Ελλάδα. Δεν είναι να πεις πως θα χάσουμε και κάτι τόσο εξαιρετικά σημαντικό. Επίσης η εναλλακτική ποια θα μπορούσε να ήταν; Με ακυρωμένη την πρώτη (καλή) σειρά, σιγά μην καθόντουσαν να βγάλουν τις επόμενες. Ναι οκ, όμως και πάλι, νιώθεις πως η Καθημερινή μπουρδουκλώνει τον απλό αναγνώστη που θα προσπαθήσει να βγάλει άκρη. Υπό κανονικές προϋποθέσεις θα έλεγα πως αυτό θα λυνόταν σε μεγάλο βαθμό εάν έβαζαν ένα μονοσέλιδο με απλές πληροφορίες πριν την αρχή των ιστοριών, όμως δυστυχώς πλέον αυτά αποτελούν είδη υπό εξαφάνιση. Μακάρι πάντως να διαψευστώ.

 

Τέσπα, το ζουμί είναι πως αν άρεσαν σε κάποιον ο κόσμος και οι χαρακτήρες από το PKNA (Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ), δεν πρέπει να τις χάσει. Ανυπομονώ να τις διαβάσω και χαίρομαι που θα βγουν επιτέλους στην Ελλάδα. Και όντως, μακάρι αυτό να σημαίνει πως θα κυκλοφορήσει το TimeCrime που υπάγεται στη σειρά. Θα είναι μεγάλο επίτευγμα.

 

Γιώργο, μήπως έχεις και κάποιο πιο πρόσφατο αφιέρωμα στις σειρές του Νέου Φάντομ, ή κάτι δεν θυμάμαι καλά?

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλή η ιστορία, must-have για όσους ήταν φανς της παλιάς σειράς που κόπηκε. Δεν είναι τόσο δυσνόητη, άλλωστε μπήκε στο Τοπολίνο που το παίρνουν χιλιάδες νέοι αναγνώστες που δεν έχουν διαβάσει την παλιά σειρά, αλλά ελπίζω να έχει μερικές επεξηγηματικές σελίδες για τους χαρακτήρες και τα όσα έχουν συμβεί πριν.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35120
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  677
  • Reputation:   3596
  • Achievement Points:  678
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1662 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τελικά δεν τα είχε πια αυτα τα πακετάκια,ε δε βαριέσαι θα πάρω το πρώτο μέρος του σταρ τρακ που παράγγειλα και τέλος.

 

On 2/10/2020 στο 9:03 ΠΜ, Gong είπε:

Επιστρέφουν οι Νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ στο Μίκυ Μάους. Περίεργη κίνηση, αφού τις είχαν ξεκόψει τελείως. 

image.thumb.png.c3b3ffad846f87b226df8b6642a19bcc.png

:)

 

Και φυσικά κάτω ακριβώς από εκεί που γράφω πως τελείωσα επιτέλους,έρχεται ο Kong και δείχνει πως στο επόμενο ΜΜ θα έχει κάτι πολύ ενδιαφέρον.Και άντε ξανα πάλι εγώ να δελεάζομαι να πάρω και αυτά τα τέσσερα μέρη/τεύχη που σίγουρα θα έχει αυτή η ιστορία.Αρχίζω και πιστεύω ότι το κάνετε επίτηδες. :lol:

 

Valtasar εσύ φταις,που δεν ήθελες να ρωτήσω στο φωναχτόκουτο.Σας μισώ όλους,ΌΛΟΥΣ!!!!  :lol:

Και το χειρότερο είναι πως δεν φεύγω εγώ από μόνος μου,ΚΆΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΆΕΙ ΕΔΏ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ!!!!!!

 

Αμάν πια....

Φάντομ Ντακ είπαμε;......φαίνεται ενδιαφέρον,μου άρεσαν και τα δύο τεύχη της σειράς του που έχω....

 

Εδώ πάει η φράση του θρυλικού CJ:

 

Επεξεργασία από O Φρατζάτος
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26873
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 2/10/2020 στο 1:45 ΜΜ, PhantomDuck είπε:

PKNA (Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ που ακυρώθηκε στην Ελλάδα) --> PK2 --> PK Pikappa

Νομίζω Γιώργο τα PK2 & PK Pikappa δεν συνεχίζουν την ιστορία του PKNA αλλά είναι σαν reboot. Δεν νομίζω ότι επηρεάζουν κιόλας την νέα σειρά.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  144
  • Reputation:   983
  • Achievement Points:  144
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1673 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Δευτέρα 5 Οκτώβρη σήμερα (καλό μήνα και καλή εβδομάδα) αλλά στην Καθημερινή και στο ημερολόγιο των κυκλοφοριών έχουν ακόμα Σεπτέμβριο :D

Υπομονή κανα-δυο μερούλες ακόμα, μέχρι την Τετάρτη 7 του μηνού, καθώς αν κρίνω και από τον Σεπτέμβρη στις 7 γίνεται η ανάρτηση του νέου ημερολογίου. Για να δούμε ... :lol:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35177
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

6 λεπτά πριν, Nino είπε:

Δευτέρα 5 Οκτώβρη σήμερα (καλό μήνα και καλή εβδομάδα) αλλά στην Καθημερινή και στο ημερολόγιο των κυκλοφοριών έχουν ακόμα Σεπτέμβριο :D

Υπομονή κανα-δυο μερούλες ακόμα, μέχρι την Τετάρτη 7 του μηνού, καθώς αν κρίνω και από τον Σεπτέμβρη στις 7 γίνεται η ανάρτηση του νέου ημερολογίου. Για να δούμε ... :lol:

 

Είναι σαν τις πληρωμές σε κάτι εταιρείες που έχουν δουλέψει φίλοι μου που τους λένε ότι θα μπουν τα λεφτά δεύτερη εργάσιμη του επόμενου μήνα και τελικά η δεύτερη εργάσιμη είναι Δευτέρα που έχει παραγγελίες, την Τρίτη αρρώστησε η λογίστρια, την Τετάρτη είχε συνάχι ο κουνιάδος του αφεντικού και την Πέμπτη χάνουν κάθε ελπίδα :lol:

  • Like 2
  • Αστείο 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  192
  • Reputation:   1083
  • Achievement Points:  193
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1801 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λύστε μου μια απορία. Στο τελευταίο Ντόναλντ και στα τελευταία ΜΜ, όταν πηγαίνω στο ψιλικατζίδικο βρίσκω πάλι τεύχη με σελίδες που έχουν οριζόντιο σκίσιμο (έχει αναφερθεί και παλιότερα) στη σελίδα 35-36. Το ανέφερα στην καθημερινή, και μου είπαν ότι θέλουν να δουν απο κοντά το τεύχος (το οποίο στο μεταξύ δεν έχω γιατί τα ψάχνω συνήθως) και ότι δεν τους έχει αναφέρει κανένας αντίστοιχο πρόβλημα. Η ερώτηση λοιπόν: μόνο εγώ πετυχαίνω "συλλεκτικά" τεύχη;

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3805
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Δευτέρα βαριέμαι, Τρίτη δε μπορώ, Τετάρτη κάτι έχω... έτσι γίνεται και με το ημερολόγιο :lol:

Επεξεργασία από Gong
  • Αστείο 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, Nino είπε:

Δευτέρα 5 Οκτώβρη σήμερα (καλό μήνα και καλή εβδομάδα) αλλά στην Καθημερινή και στο ημερολόγιο των κυκλοφοριών έχουν ακόμα Σεπτέμβριο :D

Υπομονή κανα-δυο μερούλες ακόμα, μέχρι την Τετάρτη 7 του μηνού, καθώς αν κρίνω και από τον Σεπτέμβρη στις 7 γίνεται η ανάρτηση του νέου ημερολογίου. Για να δούμε ... :lol:

Έτσι κι αλλιώς ξέρουμε τι θα έχουν τα Μίκυ Μάους του μήνα οπότε δεν έχει και τόση σημασία.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.