Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα και ειδήσεις για τις ελληνικές Disney εκδόσεις


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

23 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Ε εντάξει δεν έχω ασχοληθεί τόσο γιατί και ιταλικά δεν ξέρω και πλέον έχοντας την Fantagraphics δεν με αγχώνει το θέμα. Απλά από τα 250 ευρώ που κοστίζει η Fantagraphics στο 20*4 που ονειρευόμαστε εδώ νομίζω θα έχει αρκετή έκπτωση ποσότητας - ποιότητας. 

Βέβαια μετά τα ΚΟΜΙΞ που τα βάλανε όλα δεν νομίζω πραγματικά ότι το έχουν σαν σκοπό. Εγώ δεν θέλω κιόλας. Προτιμώ να τελειώσει ο Σκάρπα που δεν τον έχουμε κιόλας.

ΣΑΦΩΣ!

Γιατί να μην το έχουν έστω και μελλοντικά σκοπό; :) Αφού ξέρουν ότι ο Ρόσα πουλάει, Και εγώ και εσύ ξέρουμε ότι αν βγει η σειρά με τους 20 τόμους η Καθημερινή μόνο κερδισμένη θα είναι. Έχουν έτοιμες τις ιστορίες από το ΚΟΜΙΞ και τους μένουν τα άρθρα μόνο. Και στην Ιταλία είχαν παρόμοια ποιότητα με του Σκάρπα.

 

Συμφωνώ όμως ότι εννοείται να τελειώσει ο Σκάρπα. Το προτιμώ αλλά σκέψου ότι μπορούν να βάλουν την συγκεκριμένη έκδοση (Ρόσα) στη θέση του editor's choice ;)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

46 min ago , ΚΟΜΙΞ said:

Γιατί να μην το έχουν έστω και μελλοντικά σκοπό; :) Αφού ξέρουν ότι ο Ρόσα πουλάει, Και εγώ και εσύ ξέρουμε ότι αν βγει η σειρά με τους 20 τόμους η Καθημερινή μόνο κερδισμένη θα είναι. Έχουν έτοιμες τις ιστορίες από το ΚΟΜΙΞ και τους μένουν τα άρθρα μόνο. Και στην Ιταλία είχαν παρόμοια ποιότητα με του Σκάρπα.

 

Συμφωνώ όμως ότι εννοείται να τελειώσει ο Σκάρπα. Το προτιμώ αλλά σκέψου ότι μπορούν να βάλουν την συγκεκριμένη έκδοση (Ρόσα) στη θέση του editor's choice ;)

 

Και πάλι δεν ψήνομαι προσωπικά. Έχω εκατό εκδόσεις Ρόσα. Θέλω κάτι άλλο σαν editor's choice. 

Και ρε συ ας είμαστε λογικοί. Ποιος θα επιλέξει να βάλει Ρόσα σαν editor's choice? Αν είχε τη δυνατότητα να πάρει έστω τη φθηνή Ιταλική εγκυκλοπαίδεια που αναφέρεις παραπάνω θα γινόταν χαμός σε τυχόν έκδοσή της ΠΡΙΝ εκδώσει τις ιστορίες στο ΚΟΜΙΞ.

Εγώ νομίζω ότι δεν θα δούμε σύντομα εγκυκλοπαίδεια Ρόσα. Αλλά βέβαια καθημερινή είναι αυτή ποτέ δεν ξέρεις!

 

  • Like 3
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

16 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Και πάλι δεν ψήνομαι προσωπικά. Έχω εκατό εκδόσεις Ρόσα. Θέλω κάτι άλλο σαν editor's choice. 

Και ρε συ ας είμαστε λογικοί. Ποιος θα επιλέξει να βάλει Ρόσα σαν editor's choice? Αν είχε τη δυνατότητα να πάρει έστω τη φθηνή Ιταλική εγκυκλοπαίδεια που αναφέρεις παραπάνω θα γινόταν χαμός σε τυχόν έκδοσή της ΠΡΙΝ εκδώσει τις ιστορίες στο ΚΟΜΙΞ.

Εγώ νομίζω ότι δεν θα δούμε σύντομα εγκυκλοπαίδεια Ρόσα. Αλλά βέβαια καθημερινή είναι αυτή ποτέ δεν ξέρεις!

 

Κανονικά ούτε εγώ ψήνομαι αλλά κατάλαβες γιατί τα λέω... Δεν εννοούσα να είναι editor's choice αλλά να βγάλουν την συγκεκριμένη βιβλιοθήκη στη θέση του. Ξέρουμε και οι δυο μας ότι σε σχέση με το Editor's Choice η συγκεκριμένη θα πούλαγε πολύ περισσότερο.

 

Δεν γινόταν να βγει πριν μπει στο ΚΟΜΙΞ ο Ρόσα για τον απλούστατο λόγο ότι η εγκυκλοπαίδεια που λέω είναι τρομερά πρόσφατη έκδοση. Νοέμβριο του 2017 βγήκε ο πρώτος τόμος και ολοκληρώθηκε στις 10 Ιουνίου του 2019. Άρα δεν θα μπορούσαν να την βάλουν πιο πριν...

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αν τους ενδιαφέρει να την κυκλοφορήσουν, μπορούν να το κάνουν από του χρόνου το καλοκαίρι. Να βάλουν για παράδειγμα στην αρχή του καλοκαιριού 5 τόμους Ρόσα και να συνεχίσουν το υπόλοιπο καλοκαίρι με Σκάρπα. Όπως έκαναν με την Οικονομία του Θείου Σκρουτζ.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αυτή η οικονομία του Σκρουτζ ήταν τελικά μια βλακεία που μας στέρησε από 5 τόμους Σκάρπα. Ο Σκαρπα έχει 100 τόμους. Αν κόβουν κάθε καλοκαίρι από 5 τόμους θα την ολοκληρώσουν το 2030. Ακόμα και ο κορωνοιός θα έχει εξαλειφθεί τότε.

  • Like 4
  • Respect 1
  • Αστείο 3
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

21 λεπτά πριν, Bean είπε:

Αν τους ενδιαφέρει να την κυκλοφορήσουν, μπορούν να το κάνουν από του χρόνου το καλοκαίρι. Να βάλουν για παράδειγμα στην αρχή του καλοκαιριού 5 τόμους Ρόσα και να συνεχίσουν το υπόλοιπο καλοκαίρι με Σκάρπα. Όπως έκαναν με την Οικονομία του Θείου Σκρουτζ.

Όντως ή αλλιώς να βγάζουν 5 τόμους Ρόσα τον χειμώνα αντί για Editor's Choice.

3 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Αυτή η οικονομία του Σκρουτζ ήταν τελικά μια βλακεία που μας στέρησε από 5 τόμους Σκάρπα. Ο Σκαρπα έχει 100 τόμους. Αν κόβουν κάθε καλοκαίρι από 5 τόμους θα την ολοκληρώσουν το 2030. Ακόμα και ο κορωνοιός θα έχει εξαλειφθεί τότε.

Θα συμφωνήσω. Γενικά από Σκάρπα δεν περιμένω πλέον πάνω από 8-10 τόμους το καλοκαίρι.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

21 λεπτά πριν, Manitou είπε:

Αυτή η οικονομία του Σκρουτζ ήταν τελικά μια βλακεία που μας στέρησε από 5 τόμους Σκάρπα. Ο Σκαρπα έχει 100 τόμους. Αν κόβουν κάθε καλοκαίρι από 5 τόμους θα την ολοκληρώσουν το 2030. Ακόμα και ο κορωνοιός θα έχει εξαλειφθεί τότε.

 

Ισχύει! Αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε πώς σκέφτονται! Προσωπικά πιστεύω πως το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να υπάρχει ένα ένθετο Ντίσνεϋ στην εφημερίδα ώστε να την πάρει ο γονιός και να το δώσει στο παιδί του να διαβάσει το καλοκαίρι. Το αν αυτό είναι Σκάρπα ή Ρόσα ή Οικονομία του Σκρουτζ ή οτιδήποτε άλλο θεωρώ πως τους είναι αδιάφορο.

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα "σκάσει" κάνα μπαμ με Ρομάνο Σκάρπα, καημένοι, με ένα σκληρόδετο τόμο το 15ήμερο όπου θα το φυσάμε και δε θα κρυώνει για τα επόμενα 3-4 χρόνια! :lol: Προσέχετε τι εύχεστε!!  :D

  • Like 2
  • Respect 1
  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 hour ago, Bean said:

 

Ισχύει! Αλλά δυστυχώς δεν ξέρουμε πώς σκέφτονται! Προσωπικά πιστεύω πως το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να υπάρχει ένα ένθετο Ντίσνεϋ στην εφημερίδα ώστε να την πάρει ο γονιός και να το δώσει στο παιδί του να διαβάσει το καλοκαίρι. Το αν αυτό είναι Σκάρπα ή Ρόσα ή Οικονομία του Σκρουτζ ή οτιδήποτε άλλο θεωρώ πως τους είναι αδιάφορο.

 

Σίγουρα αυτό είναι το βασικό κίνητρο καθότι μιλάμε για εφημερίδα. Συμφωνώ απόλυτα

  • Like 3
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  189
  • Reputation:   1067
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Είχα βρει σε ένα post (το οποίο αδυνατώ να βρω τώρα :( ) εδώ ότι στο topolino #3232 είχε δημοσιευτεί η ιστορία Paperino e i ponti di Quackenberg. Είχα ενθουσιαστεί γιατί μου αρέσει το περιεχόμενο της ιστορίας πάρα πολύ λόγω ενασχόλησης με το αντικείμενο της, και έστειλα στην Κ μπας και δημοσιευτεί. Τους πήρε 35 μέρες αλλά μου είπαν ότι την έχουν στα υπόψιν τους, όχι όμως για τα αμέσως προσεχή τεύχη τους. 

Επεξεργασία από avalonlll
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πιστεύω πρέπει ο Σκαρπα να έχει περισσότερες σελίδες, αλλιώς, μέχρι να βγουν όλοι οι τόμοι... Ίσως να πρέπει να το δημοσιεύουν οχι μόνο το καλοκαίρι αλλά και σε άλλες διακοπές π.χ Χριστούγεννα Πάσχα η στο άσχετο. Δεν νομίζω να γίνει τίποτα από αυτά, αλλά ελπιζω:sad1:

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

"Δεν θελω Βιβλιοθηκη Ροσα στα ελληνικα επειδη εχω ηδη τις ολες τις ιστοριες του. Αλλα συνεχιζω να αγοραζω ανελλιπως το Κομιξ καθε μηνα κ ας μη μου αρεσουν οι υπολοιπες ιστοριες καθε τευχους κ ας ειναι το πιο ακριβο Ντισνευ περιοδικο που κυκλοφορει, 5 χρονια τωρα." :lol:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

6 ώρες πριν, Scrooge Mc Poor είπε:

Πιστεύω πρέπει ο Σκαρπα να έχει περισσότερες σελίδες, αλλιώς, μέχρι να βγουν όλοι οι τόμοι... Ίσως να πρέπει να το δημοσιεύουν οχι μόνο το καλοκαίρι αλλά και σε άλλες διακοπές π.χ Χριστούγεννα Πάσχα η στο άσχετο. Δεν νομίζω να γίνει τίποτα από αυτά, αλλά ελπιζω:sad1:

 

Θα έπρεπε αλλά δε νομίζω. Ο χειμώνας εμπορικά δεν προσφέρεται για ένθετα κόμικς. Αντίθετα, το καλοκαίρι όλοι θεωρούν ότι τα παιδιά έχουν πιο πολύ ελεύθερο χρόνο για να ασχοληθούν. Απλώς καλό θα ήταν να ξεκινούν από αρχές Ιουνίου με το Σκάρπα ώστε να βάλουν όσο πιο πολλούς τόμους γίνεται.

 

  • Like 3
  • Respect 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

On 6/5/2020 στο 7:37 ΠΜ, Μενίγ Πουαγώ είπε:

Εμένα πάντως αυτό που τρομάζει δεν είναι αν θα ξαναβγάλουν οι "Καθημερινές Εκδόσεις" τον Ρόσα σε τόμους... Αλλό ότι θα τους αγοράσω... Εκτός αν συντρέχουν σοβαρότοατοι λόγοι για να με αποτρέψουν...Είμαι καμένος!!!

 

1952647546_dinsneyonfire.thumb.jpg.9d1ff698dec776a82462690ada2b41c0.jpg

 

:lol:

 

  • Like 1
  • Respect 1
  • Αστείο 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

13 hours ago, Christaras said:

"Δεν θελω Βιβλιοθηκη Ροσα στα ελληνικα επειδη εχω ηδη τις ολες τις ιστοριες του. Αλλα συνεχιζω να αγοραζω ανελλιπως το Κομιξ καθε μηνα κ ας μη μου αρεσουν οι υπολοιπες ιστοριες καθε τευχους κ ας ειναι το πιο ακριβο Ντισνευ περιοδικο που κυκλοφορει, 5 χρονια τωρα." :lol:

 

Εγώ νομίζω ότι οι αγοραστές του ΚΟΜΙΞ που έχουν όλες τις ιστορίες του Ρόσα το κάνουν για δύο λόγους.

Για λόγους συλλογής-συναισθηματικούς (μην μου πείτε ότι είναι οι μόνοι θα γελάσουν και οι πέτρες) και

επειδή τους αρέσουν και αρκετές από τις συμπληρωματικές ιστορίες.

Εγώ ας πούμε ανήκω και στις δύο κατηγορίες. Κάποιες από τις ιστορίες που βάζει το ΚΟΜΙΞ μου αρέσουν πολύ. Θυμίζουν τις παλιές του Μπαρκς.

 

Επίσης δεν είναι κανόνας ότι μια ιστορία πρέπει να είναι καλή ενώ  δεν είναι Ρόσα, Μπαρκς, Ιταλική. Σας θυμίζω μια σειρά ιστοριών με τη χρονομηχανή του καθηγητή Ζάποτεκ που έβαζε το ΚΟΜΙΞ του Τερζόπουλου σαν κεντρικές κάποτε. Εξαιρετική σειρά που νομίζω ότι δεν ήταν Ιταλική.

 

 

 

 

 

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

59 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Εγώ νομίζω ότι οι αγοραστές του ΚΟΜΙΞ που έχουν όλες τις ιστορίες του Ρόσα το κάνουν για δύο λόγους.

Για λόγους συλλογής-συναισθηματικούς (μην μου πείτε ότι είναι οι μόνοι θα γελάσουν και οι πέτρες) και

επειδή τους αρέσουν και αρκετές από τις συμπληρωματικές ιστορίες.

Εγώ ας πούμε ανήκω και στις δύο κατηγορίες. Κάποιες από τις ιστορίες που βάζει το ΚΟΜΙΞ μου αρέσουν πολύ. Θυμίζουν τις παλιές του Μπαρκς.

 

Επίσης δεν είναι κανόνας ότι μια ιστορία πρέπει να είναι καλή ενώ  δεν είναι Ρόσα, Μπαρκς, Ιταλική. Σας θυμίζω μια σειρά ιστοριών με τη χρονομηχανή του καθηγητή Ζάποτεκ που έβαζε το ΚΟΜΙΞ του Τερζόπουλου σαν κεντρικές κάποτε. Εξαιρετική σειρά που νομίζω ότι δεν ήταν Ιταλική.

 

 

 

 

 

 

:thinking: ελπίζω να μην μιλάς για τη χρονομηχανή της Ούνας...

  • Αστείο 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

13 ώρες πριν, Bean είπε:

 

Θα έπρεπε αλλά δε νομίζω. Ο χειμώνας εμπορικά δεν προσφέρεται για ένθετα κόμικς. Αντίθετα, το καλοκαίρι όλοι θεωρούν ότι τα παιδιά έχουν πιο πολύ ελεύθερο χρόνο για να ασχοληθούν. Απλώς καλό θα ήταν να ξεκινούν από αρχές Ιουνίου με το Σκάρπα ώστε να βάλουν όσο πιο πολλούς τόμους γίνεται.

Το editors choice Κλασική Βιβλιοθήκη, το είχαν βάλει Ιανουάριο. Δεν ξέρω. Τα παιδία έχουν ελεύθερο χρόνο και στα Χριστούγεννα. Οπότε, μάλλον επειδή το καλοκαίρι είναι τρεις μήνες. 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29848
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  52
  • Reputation:   222
  • Achievement Points:  52
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3730 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

2 ώρες πριν, Scrooge Mc Poor είπε:

Το editors choice Κλασική Βιβλιοθήκη, το είχαν βάλει Ιανουάριο. Δεν ξέρω. Τα παιδία έχουν ελεύθερο χρόνο και στα Χριστούγεννα. Οπότε, μάλλον επειδή το καλοκαίρι είναι τρεις μήνες. 

 

Ναι αλλά αυτό έγινε μόνο μια φορά και δε συνεχίστηκε. Προφανώς δεν πήγε και τόσο καλά. Γενικά το καλοκαίρι είναι η καλύτερη περίοδος για ένθετα κόμικς που όλοι είναι πιο χαλαροί. Τα Χριστούγεννα είναι μόνο 2 βδομάδες έτσι κι αλλιώς.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4349
  • Reputation:   33886
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 hours ago, apetoussis82 said:

 

:thinking: ελπίζω να μην μιλάς για τη χρονομηχανή της Ούνας...

Όχι. Ήταν Μάρκο Ρότα. Και είχε πάπια τελικά. 

15889406342193618872994735196640.jpg

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

17 ώρες πριν, Retroplaymo είπε:

 

1952647546_dinsneyonfire.thumb.jpg.9d1ff698dec776a82462690ada2b41c0.jpg

 

:lol:

 

Είπε αυτός που ανεβάζει εξώφυλλα και έψαχνε την Καθημερινή σε καθημερινή βάση...

:hop::hop::hop:

  • Like 4
  • Αστείο 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Πάντως εάν είδε κανείς το βίντεο με τους Ιταλικούς τόμους του Ρόσα που έβαλε ο @Christaras, στο 2:29 μπορείτε να δείτε τα εξτραδάκια όπως άρθρα κλπ Ακόμα αν σκεφτούμε ότι είναι 116 σελίδες ο τόμος δηλαδή 64 σελίδες λιγότερες από του Σκάρπα άνετα τους βγάζει η Καθημερινή άμα θέλει σε καλή έκδοση στα 4 ευρώ :)

 

Σημείωση, σε αρκετούς τόμους της η Fantgraphics έχει τον ελληνικό χρωματισμό σε ιστορίες :)

 

 

  • Like 9
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9670
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

4 hours ago, ΚΟΜΙΞ said:

Σημείωση, σε αρκετούς τόμους της η Fantgraphics έχει τον ελληνικό χρωματισμό σε ιστορίες :)

Ναι, το γράφει στα περιεχόμενα των τόμων και στον τόμο της Ζωδιακής Πέτρας όπως είχε γράψει ο Manitou.

 

Επίσης στον πρώτο τόμο που έχω εγώ (First Fantagraphics Books edition: July 2014) στο πρώτο καρέ της τέταρτης σελίδας της ιστορίας "The Son of the Sun" έχουν αφήσει την επιγραφή «ΣΤΕΜΜΑ ΜΑΓΙΑΣ»

96267183_802297346963434_3406353186821242880_n.thumb.jpg.19f693c0213897aebd3068a3d699a390.jpg

ενώ στην ψηφιακή έκδοση το έχουν διορθώσει και έχουν γράψει «HANDS OFF!»

2088485406_Screenshot_2020-05-09WaltDisneyUncleScroogeandDonaldDuckTheDonRosaLibraryTPB1(Part1)-ReadWaltDisneyUncl....thumb.png.fe7626b62728de4739f95ff6d9f77743.png

(το κατεβασμένο αρχείο από Salem-Empire γράφει μάλιστα v2 (version 2)).

  • Like 5
  • Respect 1
  • Ευχαριστώ 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

96124085_10158348117659641_1533792839274

 

Ο Μάρκο Τζερβάζιο είπε ότι δεν είχε ξαναδει τόσα Topolino στο περίπτερο και πουλήθηκαν όλα την ίδια μέρα. Θετικά μου φαίνεται αυτό παιδιά.

  • Like 8
  • Ευχαριστώ 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

image.thumb.png.9136cf2c2e0c5963ea4216550dba2731.png

Ολοκληρώθηκε το ημερολόγιο.Μπορεί να μην είναι Ντάκενσταιν αλλά είναι και πάλι κάτι καλό.:D

 

Φαντόμιας!!!!!:dance:

Επεξεργασία από Ilias12
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλό. Ξερει κανείς ποια ιστορία μπορεί να είναι; (βάσει του εξωφύλλου)

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36177
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  156
  • Reputation:   842
  • Achievement Points:  165
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φαντομιιιας; Το παίρνω οπωσδήποτε. Οι άλλες του ΜΜ ξέρει κανείς τι παίζει. Αυτή με τον Φαντομια μήπως ξέρει κανείς ποια είναι; 

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

1 ώρα πριν, mko είπε:

Καλό. Ξερει κανείς ποια ιστορία μπορεί να είναι; (βάσει του εξωφύλλου)

Είναι αυτή εδώ.:)Και μάλιστα απαρτίζεται από δύο μέρη.

 

Επεξεργασία από Ilias12
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Ilias12 είπε:

Είναι αυτή εδώ.:)Και μάλιστα απαρτίζεται από δύο μέρη.

 

Σωστά. Και για να είμαστε πιο ακριβείς είναι το όριτζιν της Ντόλυ Πάπρικα :)

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

4 ώρες πριν, Ilias12 είπε:

Μπορεί να μην είναι Ντάκενσταιν αλλά είναι και πάλι κάτι καλό.:D

Φαντόμιας!!!!!:dance:

 

Σιγά σιγά θα'ρθεί κι ο Ντάκενσταϊν. Το καλό πράμα αργεί  :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  189
  • Reputation:   1067
  • Achievement Points:  190
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1781 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Έχω μια απορία, ελπίζω να μην είναι οφ τοπικ. Λογικά θα έχετε παρατηρήσει κι άλλοι ότι τουλάχιστον στα Μίκυ μάους και Ντόναλντ, τελευταία βάζουν άλλο χαρτί, πιο λεπτό από το προηγούμενο. Η απορία μου είναι η εξής: είμαι ο μόνος που πρέπει να κάθομαι να ψάχνω ποιο τεύχος δεν έχει οριζόντια σκισίματα στη μέση άκυρων σελιδών ή το παρατηρείτε κι άλλοι; Δεν θέλω να γίνω υπερβολικός, αλλά πλέον κάθε φορά που πηγαίνω να αγοράσω κάποιο τεύχος, κάτι θα πετύχω με σκισμένο ένα φύλλο στη μέση. Να αναφερω απλά ότι δεν μιλάω για σκισίματα στην άκρη που μπορεί να είναι αποτέλεσμα κακού κοψίματος του χαρτιού.

(edit:

Καρδούλες βλέπω οπότε μάλλον δεν είμαι ο μόνος...)

Επεξεργασία από avalonlll
  • Like 12
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.