Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βooks etc. - http://www.booksetc.co.uk/


ramirez

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1619
  • Content Count:  5055
  • Reputation:   34580
  • Achievement Points:  5063
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ανταπόκριση από την τελευταία παραγγελία μου από το books-etc.com

 

Αρνητικά:

 

- Το site εξακολουθεί να καίει κάρβουνο, η αναζήτηση είναι αργή όπως και το log in στο λογ/σμό σου (βραδυνές ώρες είναι πιο εύκολο).

- Προσπάθησα να πληρώσω την παραγγελία μου με Paypal αλλά παρ' όλο που ήμουν ήδη συνδεδεμένος με την υπηρεσία το books-etc δεν μπορούσε να την ολοκληρώσει. Μπορεί να ήταν μια αδυναμία της στιγμής, αλλά μπορεί και να έχουν απενεργοποιήσει την πληρωμή μέσω Paypal επειδή πριν το προσωρινό κλείσιμο του site είχαν κάποια θέματα (τα χρήματα δεσμεύονταν από την Paypal για 30 μέρες χωρίς εν τέλει να σε χρεώσουν). Τελικά πλήρωσα απ' ευθείας με κάρτα.

- Η παραγγελία μου δεν εμφανίστηκε στο ιστορικό παραγγελιών μου στο site (αλλά μου ήρθε αυτόματο e-mail με την ολοκλήρωση).

- Δεν μου ήρθε e-mail ενημέρωσης λίγες μέρες μετά, που μου απέστειλαν το βιβλίο.

 

Θετικά:

 

- Λίγες μέρες μετά την παραγγελία, τους έστειλα e-mail ζητώντας λεπτομέρειες και την ίδια μέρα μου απάντησαν παρέχοντας και το tracking number.

- 9 Μαΐου έκανα την αγορά, 29 Μαΐου την παρέλαβα από τη Γενική Ταχυδρ. χωρίς άλλους δασμούς.

- Το κουτί ήταν γερό και μέσα του το omnibus ήταν τυλιγμένο σε άλλη γερή χάρτινη συσκευασία.

- Η booksetc είναι σοβαρή και αξιόπιστη εταιρεία, και τα τελευταία 6 χρόνια που παραγγέλνω απ' αυτούς δεν έχω κανένα παράπονο και όλες οι παραγγελίες μου έχουν φτάσει κανονικά και σε γερές συσκευασίες.

 

Υπ' όψιν ότι η παραγγελία που έκανα ήταν ένα omnibus. Δεν ξέρω αν σε απλά TPB βάζουν tracking number (λογικά όχι, εκτός κι αν είναι παραγγελία πολλών TPB μαζί)...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34656
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  57
  • Reputation:   557
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1766 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Θα ήθελα να πω για την πολύ καλή εμπειρία που είχα από την πρώτη μου παραγγελία από το site wordery.com (site παρόμοιο με το bookdepository με καλές τιμές θα έλεγα, και free delivery στην Ελλάδα). Έκανα μια παραγγελία στις 27/4/2023 ύψους 35,00€, με 3 comics της Cinebook. Σαν εκτιμώμενη ημερομηνία παραλαβής μου είχαν την 31/5/2023. Πράγματι λοιπόν, προς μεγάλη μου έκπληξη (από την εμπειρία μου με τις ημερομηνίες παραλαβής από το bookdepository) χθες 30/5/2023 παρέλαβα και τα 3 βιβλία. Ήταν πακεταρισμένα ξεχωριστά σε συσκευασία παρόμοια με του bookdepository και χωρίς καμία επιπλέον επιβάρυνση από τελωνείο  (παρότι από Αγγλία). Όλα καλά λοιπόν. Βρήκα μάλλον site για να παραγγέλνω πλέον!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.