Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ [ ( Η ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ (DVD) ]


Θρηνωδός

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Όπως ενημερωθήκαμε από αυτό το θέμα, η εφημερίδα "ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ" κυκλοφόρησε το 2016 κάποια τεύχη του Λούκυ Λουκ μαζί με τα οποία έδωσε και 8 DVD. Το καθένα περιέχει δύο επεισόδια της σειράς κινουμένων σχεδίων "Οι περιπέτειες του Λούκυ Λουκ" που προβλήθηκε αρχικά στην Γαλλία το 1984 βασισμένη στο κόμικ. Εκτός από τα δισκάκια και τις αυτόνομες θήκες τους δόθηκε στο τέλος και μια χάρτινη κασετίνα σε περίπτωση που κάποιος θέλει να τα έχει όλα μαζί. Παρακάτω τα εξώφυλλα/οπισθόφυλλα των θηκών πέρα από το πρώτο που μου λείπει και περιέχει τις ιστορίες "Μαμά Ντάλτον" & "Οι Ντάλτον στα χιόνια". Η σειρά περιείχε 26 επεισόδια συνολικά, εμείς πήραμε τα 16.

 

DVD2: "Η εξαγορά των Ντάλτον" & "Η άμαξα"

1.jpg1b.jpg

 

DVD3: "Το τρυφερό πόδι" & "Η κούρσα του Μισισιπή"

2.jpg2b.jpg

 

DVD4: "Καλάμιτυ Τζέην" & "Οι παράνομοι"

3.jpg3b.jpg

 

DVD5: "Το σιδερένιο άλογο" & "Φιλ Ντεφερ ο Θεριστής"

4.jpg4b.jpg

 

DVD6: "Το ελιξήριο" & "Ο μεγάλος δούκας"

5.jpg5b.jpg

 

DVD7: "Μπίλυ ο τρομερός" & "Στη σκιά των Ντέρικ"

6.jpg6b.jpg

 

DVD8: "Ο θησαυρός των Ντάλτον" & "Ο λευκός ιππότης"

7.jpg7b.jpg

 

και η κασετίνα

8.jpg8b.jpg

 

:alex: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

8 ώρες πριν, Θρηνωδός είπε:

.... πέρα από το πρώτο που μου λείπει και περιέχει τις ιστορίες "Μαμά Ντάλτον" & "Οι Ντάλτον στα χιόνια".

 

Αλεξανδρε, το εχω, θα το σκαναρω αυριο και θα το ανεβασω.:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ακόμα παλιότερα τα είχε δώσει η Καθημερινή σε αυτή ακριβώς την έκδοση. Και ακόμα πιό παλιά, κάποιο άλλο έντυπο που δεν θυμάμαι όμως ποιό (νομίζω πάλι η Καθημερινή, αλλά δεν είμαι σίγουρος), έδωσε 26 DVD με 53 συνολικά επεισόδια. Τα έχω όλα αλλά πότε (και αν) θα μπορέσω να τα σκανάρω... :D

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

20 ώρες πριν, Θρηνωδός είπε:

.......πέρα από το πρώτο που μου λείπει και περιέχει τις ιστορίες "Μαμά Ντάλτον" & "Οι Ντάλτον στα χιόνια".

 

11 ώρες πριν, Retroplaymo είπε:

 

Αλεξανδρε, το εχω, θα το σκαναρω αυριο και θα το ανεβασω.:)

 

@Θρηνωδός Αλεξανδρε, τελικα με εφαγε η πολυ σιγουρια!!! :damn:

 

Τα τσεκαρισα εις διπλουν για να το σιγουρεψω, τελικα η θηκη του πρωτου DVD ειναι/ηταν η ιδια η κασετινα!!! :)

Οποτε αθελα σου, τα εχεις ανεβασει ολα.;)

 

 

11 ώρες πριν, Dr Paingiver είπε:

Ακόμα παλιότερα τα είχε δώσει η Καθημερινή σε αυτή ακριβώς την έκδοση. Και ακόμα πιό παλιά, κάποιο άλλο έντυπο που δεν θυμάμαι όμως ποιό (νομίζω πάλι η Καθημερινή, αλλά δεν είμαι σίγουρος), έδωσε 26 DVD με 53 συνολικά επεισόδια. Τα έχω όλα αλλά πότε (και αν) θα μπορέσω να τα σκανάρω... :D

 

:Paingiver: 

 

Παυλε, εξι ταινιες που εχω ειναι απο το Εθνος. :)

 

Πρεπει να δοθηκαν γυρω στο 2009 -2010 γιατι εχουν πανω το παλιο λογοτυπο του Εθνους.:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Άλλες είναι αυτές με το λογότυπο του Έθνους. Αυτές που λέω εγώ δεν έχουν λογότυπο αλλιώς θα ήξερα και από που είναι. :) Έχω και 2-3 με το λογότυπο του Έθνους.

 

:Paingiver:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Παλαιότερα η εφημερίδα "Ο Κόσμος Του Επενδυτή" είχε δώσει VCDs με τίτλο "Λούκυ Λουκ" και ένα επεισόδιο σε κάθε δισκάκι. Η συσκευασία ήταν σε cardboard sleeve και κυκλοφόρησαν τουλάχιστον 21 δισκάκια. Αυτά που έχω εγώ είναι τα εξής:

 

"Λούκυ Λουκ" (Disc 2) [Επεισόδιο: "Πιο Γρήγορος Και Από Τη Σκιά Του..." ("Ghosts And Bagpipes")]
"Λούκυ Λουκ" (Disc ??) [Επεισόδιο:  "Πρίμα Ντόνα"]
"Λούκυ Λουκ" (Disc 18) [Επεισόδιο: "Ο Στρατηγός Κάστερ Και Οι Εκλογές" ("Custermania")]
"Λούκυ Λουκ" (Disc 19) [Επεισόδιο: "Ο Πόλεμος Των Γιατρών" ("The War Of The Dogs")]
"Λούκυ Λουκ" (Disc 20) [Επεισόδιο: "Ένα Ράντσο Για Τους Ντάλτον" ("The Daltons Go Cowboy")]
"Λούκυ Λουκ" (Disc ??) [Επεισόδιο: "Οι Φιλάνθρωποι Ντάλτον"]

 

 

Το τηλεπεριοδικό "TiVo" έβγαλε αργότερα δική του σειρά VCDs με τίτλο "Lucky Luke", πάλι σε cardboard sleeve αλλά δε γνωρίζω σε πόσα δισκάκια ολοκληρώθηκε διότι έχω μονάχα το εξής:

 

"Lucky Luke" (Disc 5) [Επεισόδια: "Εναντίον Τζος Τζέημον", "T.N.T."]

 

Κάποια περίοδο η εφημερίδα "Το Βήμα" έβγαλε και αυτή μία σειρά με τίτλο "Λούκυ Λουκ" που πρέπει να ήταν σε ζελατίνες, χωρίς εξώφυλλα. Δεν τα 'χω μπροστά μου. Ήταν DVDs όμως με ένα επεισόδιο το καθένα και αυτά που έχω είναι τα εξής:

 

"Λούκυ Λουκ" [Επεισόδιο: ."Το Κοράκι"]
"Λούκυ Λουκ" [Επεισόδιο: ."Κάνυον Απάτσι"]

 

 

Ίσως θυμάται εκείνα ο Παύλος ή τη σειρά DVDs "Lucky Luke" που έβγαλε η εφημερίδα "Basket News" απ' το Γενάρη του 2008 που κάθε ένα είχε 3 επεισόδια και έφτασε  σίγουρα τα 17 δισκάκια (δε γνωρίζω για παραπάνω):

 

"Lucky Luke" (Disc 1) [Επεισόδια: "Η Μαμά Ντάλτον", "Οι Ντάλτον Στα Χιόνια", "Η Εξαγορά Των Ντάλτον"]
"Lucky Luke" (Disc 2) [Επεισόδια: "Η Άμαξα", "Το Τρυφερό Πόδι", "Η Κούρσα Του Μισσισσιπή"]
"Lucky Luke" (Disc 6) [Επεισόδια: "Ο Λευκός Ιππότης", "Στα Ίχνη Των Ντάλτον", "Επικίνδυνη Αποστολή"]
"Lucky Luke" (Disc 7) [Επεισόδια: "Το Σύρμα Που Τραγουδάει", "Σύρματα Στα Λιβάδια", "Οι Αντίπαλοι"]
"Lucky Luke" (Disc 8) [Επεισόδια: "Τζέσσε Τζαίημς", "Μαύροι Λόφοι", "Ντάλτον Σίτι"]
"Lucky Luke" (Disc 9) [Επεισόδια: "Το Καραβάνι", "Προς Την Οκλαχόμα", "Η Πόλη Φάντασμα"]
"Lucky Luke" (Disc 10) [Επεισόδια: "Ο Δικαστής", "Η Απόδραση Των Ντάλτον", "Το 20ο Σύνταγμα Ιππικού"]
"Lucky Luke" (Disc 11) [Επεισόδια: "Εναντίον Τζος Τζέημον", "Νιτρογλυκερίνη", "Τηγανίτες Για Τους Ντάλτον"]
"Lucky Luke" (Disc 12) [Επεισόδια: "Πόνυ Εξπρές", "Το Κοράκι", "Η Μνηστή Του Λούκυ Λουκ"]
"Lucky Luke" (Disc 13) [Επεισόδια: "Πρίμα Ντόνα", "Ο Πλανόδιος Έμπορος", "Η Μονομαχία Του Λούκυ Λουκ"]
"Lucky Luke" (Disc 14) [Επεισόδια: "Κάνυον Απάτσι", "Η Κληρονομιά Του Ραντανπλάν", "Ντέϊλυ Σταρ"]
"Lucky Luke" (Disc 15) [Επεισόδια: "Τα Ξαδέλφια Των Ντάλτον", "Οι Ντάλτον Στους Ινδιάνους", "Αντιμέτωπος Με Τον Πατ Πόκερ"]
"Lucky Luke" (Disc 16) [Επεισόδια: "Το Άλλοθι", "Συναγερμός Στους Γαλαζοπόδαρους", "Ο Ληστής Με Το Ένα Χέρι"]
"Lucky Luke" (Disc ??) [Επεισόδια: "Το Τσίρκο", "Φίνγκερς", "Επικίνδυνο Πέρασμα"]

 

Έχω σίγουρα κι άλλα στις ασφράγιστες ακόμη εφημερίδες και περιοδικά, όπως και κάποια που έχω βγάλει εκτός αλλά δεν έχω καταχωρήσει ακόμη. Κι επειδή γενικότερα στο αρχείο μου επικρατεί ΤΟ χάος, εάν προκύψει κάτι, θα ενημερώσω.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κώστα δεν στηρίζομαι στην μνήμη μου, τα έχω μπροστά μου και δεν είναι κανένα από τα παραπάνω που αναφέρεις. Άλλωστε Basket news, Κόσμο του Επενδυτή και Tivo, δεν αγόραζα ποτέ μου. :) 

 

:Paingiver:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Ο λόγος που τ' αγόραζα εγώ ήταν κάτι άλλο που μ' ενδιέφερε (ενδεχομένως κόμικς ή τις σειρές ταινιών "Χρυσές Ταινίες Του Video Club" & "Χρυσή Ταινία! Χρυσό DVD!") αλλά προέκυπταν και κάποια "Λούκυ Λουκ" (ή άλλα καρτούν). Είχα υπήρξαν παλαιότερα αρπαχτές στα "Λούκυ Λουκ" και δεν ολοκλήρωναν κάτι, οπότε δεν έδωσα σημασία να τα συγκεντρώσω και αυτά. Φράγκα δεν έπαιζαν κάθε βδομάδα, βέβαια, οπότε είναι αρκετά τεύχη που έχασα... Ή κάπου βρίσκονται μέσα στο σπίτι επιπλέον τεύχη (με τα δωράκια τους) και περιμένουν κάποια στιγμή να τα ανακαλύψω... :batman:  Υπάρχουν κι άλλες κυκλοφορίες που έχω, αλλά με λίγα δείγματα πάλι και ελλειπείς πληροφορίες, είναι όμως από δύο περιοδικά κι εφόσον ψάχνεις εφημερίδα και μου ακύρωσες ήδη τρεις, δε θα έχουν σχέση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.