Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Boys (2019- )


GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Μετά από ένα σκασμό από teasers, μικροσκηνές και φωτογραφίες, το trailer της δεύτερης σεζόν είναι εδώ. Και είναι τέλειο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Συνήθως δεν βλέπω σειρές αλλά έχω την "παράδοση" να βλέπω τουλάχιστον μία την χρονιά, στις διακοπές μου. Ξεκίνησα λοιπόν το The Boys επειδή είχα ακούσει πολλά καλά λόγια και γενικά είμαι φαν των υπερηρώων. Εδώ είναι ένα σύντομο review, φυσικά ακολουθούν ελαφρά spoilers.

 

Τα δύο πρώτα επεισόδια της σειράς ήταν φανταστικά. Οφείλω να πω ότι είχα εντυπωσιαστεί. Μετά όμως μου συνέβη κάτι παρόμοιο με τον @germanicus. Γύρω στο επεισόδια 4-5 ο ενθουσιασμός μου άρχισε να σβήνει. Από τα πρώτα επεισόδια, αυτό που περίμενα να δω ήταν μια μικρή ομάδα ατόμων να βρίσκει "επιστημονικές" εξηγήσεις για τις δυνάμεις τον υπερηρώων και να χρησιμοποιούν τις αδυναμίες τους για να τους νικήσουν. Εκεί φαινόταν να καταλήγει η σειρά όμως μετά άρχισαν να προσθέτουν συνέχει καινούρια πράγματα και το αποτέλεσμα ήταν τελείως διαφορετικό. Το finale έμοιαζε με επεισόδιο σειρας DC του CW. Εδώ είχαν δύο ευκαιρίες να σκοτώσουν τον A-Train αλλά τον άφησαν ζωντανό, ενώ την δεύτερη φορά τον βοήθησαν κιόλας(!) Εκεί που αυτήν η σειρά θα μπορούσε να γίνει κάτι ολοκαίνουριο, φαίνεται να ξεκινάνε μια πιο mcu προσέγγιση. Το τρέιλερ για την δεύτερη σεζόν ξεκινάει με ηχητικά εφέ που είμαι σίγουρος ότι έχω ακούσει σε τρέιλερ της Marvel. Μπορεί να τιμήσω την δεύτερη σεζόν μιας και βγαίνει μια μέρα μετά τα γενέθλιά μου και οι χαρακτήρες της σειράς είναι αρκετά καλοί για να μου κρατήσουν λίγο ακόμα το ενδιαφέρον αλλά φαίνεται πως αυτή η σεζόν θα είναι "Τύποι με όπλα εναντίων τύπων με υπερδυνάμεις". Επίσης έκαναν την βλακεία που συνηθίζεται πολύ συχνά τώρα τελευταία και "έκαψαν" τις ταυτότητες των ηρώων. Περιορίζεται πολύ η δημιουργικότητα όταν αφαιρείς από τους πρωταγωνιστές το σημαντικότερο τους πλεονέκτημα. Τέλος πάντων, η σειρά δεν είναι απαίσια. Τα visuals είναι άψογα, οι χαρακτήρες είναι καλοί (εκτός από τον Deep που κατάντησε comic relief και τον βλέπαμε σε άκυρες σκηνές να υποφέρει, με το μόνο που αλλάζει στο τέλος να είναι το κούρεμά του):lol: Αυτό που με χαλάει είναι πως η σειρά φαίνεται να απαρνιέται όλα τα δυνατά χαρτιά της για να γίνει κάτι πιο mainstream.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μου πήρε μερικούς μήνες, αλλά επιτέλους τελείωσα τη δεύτερη σεζόν. Ο λόγος που άργησα είναι γιατί την έβλεπα μαζί με τον αδερφό μου, γιατί και οι δύο τη λατρεύουμε και επειδή είναι ό,τι καλύτερο να τη βλέπεις σχολιάζοντας με κάποιον ακόμα. Ντάξει μιλάμε για μια ακόμα κορυφή που κατακτά το The Boys. Η δεύτερη σεζόν δεν υστερεί σε τίποτα της πρώτης, θα τις κατέτασσα στο ίδιο επίπεδο. Το σενάριο είναι καλά στημένο και η αφήγηση της ιστορίας είναι πάρα πολύ καλή, ουσιαστικά έχουμε να κάνουμε με μια αυτοτελή ιστορία που παρουσιάζει ένα υποτυπώδες τέλος πριν φυσικά γίνει ο χαμός που αναμένεται στην επόμενη σεζόν. Η σάτιρα στο υπερηρωικό είδος και τα μηνύματα βρίσκονται πάντα εκεί πάντα λουσμένη με εξαιρετική δράση και απίστευτα εφέ για τηλεοπτική σειρά. Δε λείπει η ακραία βία που μας συνήθισε αυτή η σειρά. Πραγματικά δε μπορώ να περιμένω να έρθει επιτέλους η τρίτη σεζόν, αλλά πρώτα μάλλον θα έχω διαβάσει όλο το κόμικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Περίμενα την κριτική του @nikolas12 πριν γράψω την δική μου, επειδή ήμουν σίγουρος πως θα είναι θετική και θα μπορεί να λειτουργήσει ως αντίβαρο στο δικό μου "θάψιμο". :mafia:

Τέλος πάντων, ακολουθεί η κριτική μου για την δεύτερη σεζόν, με μπόλικα σπόιλερς. Για να γίνει πιο κατανοητή, θα την χωρίσω σε διάφορες ενότητες. Επίσης αξίζει να σημειωθεί ότι από τότε που είδα την πρώτη σεζόν διάβασα και το κόμικ οπότε μερικές συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες.

 

Η πλοκή

Η εντύπωση που μου έδωσε αυτή η σεζόν είναι πως οι δημιουργοί δεν είχαν κάποια ιδέα για την πλοκή παρά μόνο μερικές σκόρπιες ιδέες που προσπάθησαν να συνδέσουν με άγαρμπο τρόπο. Δεν υπάρχει κάποιο κεντρικό θέμα, σε αντίθεση με την πρώτη και το κόμικ, όπου η Vought θέλει να βάλει τους υπερήρωες στην εθνική ασφάλεια. Οι κακοί είχαν κάποιο σχέδιο για την διανομή του Compound V αλλά ποτέ δεν φαινόταν απειλητικό και αναφερόταν κυρίως στα τελευταία επεισόδια. Κατά τα άλλα, η σεζόν αποτελείται κυρίως από υποπλοκές και τα περισσότερα επεισόδια είναι σχεδόν αυτοτελή. Στην πρώτη σεζόν υπήρχε ρυθμός, μέχρι να μαζευτεί όλη η ομάδα και να καταλάβουν τι ακριβώς παίζει με το Compound V. Τώρα που δεν τους έχει μείνει και πολύ υλικό από το κόμικ, είναι σαν να μην ξέρουν πως να χειριστούν την σειρά που δημιούργησαν.

 

Οι χαρακτήρες

Ένα από τα μεγαλύτερα προβλήματα της πρώτης σεζόν για εμένα ήταν το ότι υπήρχαν πάρα πολλοί χαρακτήρες και οι δημιουργοί θέλουν να νοιάζεσαι ισάξια για τον καθένα. Το ίδιο ισχύει και εδώ, με τους Deep και A-Train να έχουν μια εντελώς άκυρη και άσκοπη υποπλοκή. Ευτυχώς κάποιους τους χειρίστηκαν καλά, όπως τον Frenchie που του έδωσαν ένα κανονικό backstory και τον M.M. που φαίνεται πως κάτι παρόμοιο σκοπεύουν να κάνουν και με αυτόν. Κατά τα άλλα, ο Χιούι παραμένει ο κλασσικός Χιούι, η Άννι δεν θυμάμαι να έκανε τίποτα αξιοσημείωτο και προσπάθησαν να κάνουν πιο ανθρώπινη την female/Kimiko κάτι που μου είναι απλώς αδιάφορο. Ο Billy πάει από δω κι από κει, μιλάει με κανα δυο τύπους, αρκετό exposition, έχει και μια πλοκή με την γυναίκα του. Καμία σχέση με τον Billy από το κόμικ. Μου φαίνεται πως προσπάθησαν να του ξαναδώσουν ένα origin story το οποίο κατά κάποιον τρόπο αναιρεί τον χαρακτήρα του.

 

Από την πλευρά των κακών, ο Homelander, ο οποίος στο τέλος της προηγούμενης σεζόν είχε ξεφορτωθεί την μόνη αδυναμία του (την Stillwell), περίμενα να παρουσιαστεί ως ένας φαινομενικά ανίκητος αντίπαλος αλλά τον μετέτρεψαν σε έναν χαρακτήρα γεμάτο ψεγάδια. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την μανία που έχουν όλοι με το να κάνουν τους κακούς συμπαθητικούς. Επίσης ο Giancarlo Esposito είναι φοβερός ηθοποιός αλλά ο χαρακτήρας του, ο Stan Edgar, είναι βαρετός και σχεδόν άχρηστος για την εξέλιξη της πλοκής. Μένει ο Black Noir που έχει γίνει απλώς ένας τύπος που δίνει μπουνιές και το βρήκα εντελώς γελοίο που τον έβαλαν να έχει αλλεργία στα αμύγδαλα.

 

Από καινούριους χαρακτήρες γίνεται ένας χαμούλης. Έχουμε την Stormfront, που μου άρεσε πως εμβάθυναν περισσότερο στα origins της σε αντίθεση με το κόμικ που απλώς πετάει ξερά ότι είναι ο πρώτος υπερήρωας. Ως χαρακτήρας όμως είναι αρκετά ρηχή. Λένε ότι είναι Ναζί και περιμένουν το κοινό να την μισήσει αυτόματα. Δεν θίγουν με καθόλου ευαισθησία το θέμα του ρατσισμού και το reveal της βασίζεται 100% στο shock value. Η γυναίκα και ο γιος του Billy πήγαν χαμένοι. Μόνο με την παρουσία του, ο Homelander ήταν απειλητικός στο σπίτι τους και θα μπορούσαν άνετα να δημιουργήσουν ένα story arc για τις τοξικές σχέσεις ή την τοξική αρρενωπότητα αλλά απλώς τον έβαλαν να απαγάγει τον Ryan στο τέλος για να βρεθεί αντιμέτωπος με τον Billy. Τέλος, δεν πρέπει να παραλειφθούν ο Kenji που εμφανίζεται για τρία επεισόδια και πεθαίνει και ο Lamplighter που εμφανίζεται για τρία επεισόδια, λέει λίγο exposition και πεθαίνει.

Το γράψιμο

Θυμάμαι πως μια από τις ανησυχίες μου μετά το τέλος της πρώτης σεζόν ήταν ότι έκαψαν τις ταυτότητες των ηρώων πολύ γρήγορα. Ευτυχώς, αυτό δεν φαίνεται να απασχολεί τους σεναριογράφους, αφού οι χαρακτήρες μπορούν να σουλατσάρουν ανενόχλητοι στην πόλη ή ακόμα και να πηγαίνουν στο νοσοκομείο ενώ είναι καταζητούμενοι. :lol: Επίσης υπάρχουν άπειρες καταστάσεις που οι πρωταγωνιστές βρίσκουν μια προσωρινή λύση γιατί η πλοκή δεν επιτρέπει να υπάρχουν συνέπειες και να μην αναφέρω καν τις 3-4 φορές που χρησιμοποιήθηκε το ίδιο plot device όπου ένας χαρακτήρας έχει βίντεο ή φωτογραφίες ενός άλλου και τον απειλεί ότι θα τις δημοσιεύσει. Τουλάχιστον οι διάλογοι ήταν αληθοφανείς και καλογραμμένοι. 

Fan service & shock value

Κάτι που δεν περίμενα από αυτή την σεζόν ήταν το πετυχημένο fan service. Είδαμε τον Terror και τον Jack-from-Jupiter και διάφορα μικρότερα references. Το μόνο που με χάλασε είναι ότι χαράμισαν τον Love Sausage. Μόλις άκουσα πως θα ήταν στην σεζόν περίμενα πως θα βοηθούσε τους πρωταγωνιστές να πολεμήσουν την Stormfront. Αντί αυτού εμφανίστηκε για περίπου δύο λεπτά, για ένα αστείο, και πέθανε. :lol: Μπορώ να καταλάβω γιατί το έκαναν αυτό μιας και ο χαρακτήρας δεν θα ταίριαζε τόσο με τον τόνο της σειράς αλλά ήθελα πολύ να τον δω εν δράσει. :sad1:

Όσο για το shock value, κυρίως υπήρχε στην "ανατροπή" με την Stormfront. Οι περισσότερες από τις σοκαριστικές σκηνές είχαν το κατάλληλο set-up όπως η σκηνή με τα κεφάλια ή το "Girls get it done". Απλώς δεν πιστεύω ότι το σοκ χρησιμοποιήθηκε όσο αποδοτικά όσο στην προηγούμενη σεζόν ή και στο κόμικ.

Τα θετικά

Για να μην είμαι τέρμα αρνητικός, οφείλω να επαινέσω την σειρά για οτιδήποτε τεχνικής άποψης. Τα ειδικά εφέ είναι φοβερά για μια σειρά τέτοιου μεγέθους αλλά και τα πρακτικά εφέ είναι πολύ επαγγελματικά, που αναλογούν σε μεγάλη παραγωγή. Οι  ηθοποιοί είναι καλοί, ακόμα και αυτοί που έχουν μικρούς ρόλους, όπως η τύπισσα στο άσυλο, που έχεις τις ίδιες δυνάμεις με αυτή από το Stranger Things. Από άποψη σκηνοθεσίας ή διεύθυνσης φωτογραφίας δεν έχει τίποτα το συναρπαστικό αλλά πετυχαίνει τον σκοπό της. έλος, οι επιλογές μουσικής για τα credits ήταν καταπληκτικές.

Συμπέρασμα + Σεζόν 3

Κατά τη γνώμη μου, η σεζόν ήταν μέτρια έως κακή. Καμία σχέση με την πρώτη. Βρίσκω το κόμικ πιο πετυχημένο (λογικά κάποια στιγμή θα γράψω κριτική και για αυτό) επειδή είναι πιο απλό και έχει ξεκάθαρο σχέδιο από την αρχή, ακριβώς το αντίθετο απ' ότι είδα σε αυτή τη σεζόν. Δεν θα ασχοληθώ με την τρίτη σεζόν όμως αφού έχω τώρα την ευκαιρία, θα σχολιάσω μερικά από τα rumors. Αρχικά ακούγεται πως θα δούμε Soldier Boy αλλά τον Soldier Boy από τον Β' Παγκόσμιο. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο, αφού είναι άχρηστος χαρακτήρας, αλλά λογικά θα ξεφύγουν από το κόμικ και θα κάνουν κάτι παρόμοιο με την Stormfront. Επίσης επιβεβαιώθηκε το Herogasm (το οποίο σαφώς και θα είναι πιο ελαφρύ από το κόμικ) αλλά και ότι ο Homelander θα γίνει μανιακός, κάτι που πιστεύω πως είναι ακόμα νωρίς να κάνουν, ειδικά αν έχουν πλάνο 5 σεζόν όπως έχει αναφερθεί. Τέλος, χαίρομαι που θα κάνουν κάτι με την Victoria Neuman. Είναι ένας από τους λίγους χαρακτήρες που εκτελέστηκαν καλύτερα στην σειρά, αφού ο Vic the Veep είναι υπερβολικά καρτουνίστικος.

Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου αν καθίσατε και το διαβάσατε όλο αυτό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34884
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Τρέιλερ τρίτης σεζόν και τα πράγματα παίρνουν μια αρκετά σκοτεινή τροπή αφού όπως φαίνεται ο Billy Butcher θα γίνει έστω και για λίγο Supe δείχνοντας τους υπόλοιπους να αντιδρούν, τον Homelander να είναι στα όρια του να σπάσει οριστικά και φυσικά έχουμε την πρώτη εμφάνιση του Soldier Boy του Jensen Ackles. Περιμένω πολύ να δω πως θα πάει φέτος και ειλικρινά ευελπιστώ να δούμε κάτι καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είδα χθες το τελευταίο επεισόδιο της 3ης σεζόν και τι ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ ήταν αυτό!!!!! Με άφησε με το στόμα ανοικτό! Δράση, ανατροπές, τέλεια ιστορία! Αξίζει μακράν! Και φανταστείτε ότι δεν  έχω διαβάσει το κόμικ. Δεν θέλω να το συγκρίνω με τις υπερηρωϊκές ταινίες του σινεμά (καμία σχέση), αλλά σου δίνει την αίσθηση πως μπορεί να γίνει κάτι τόσο καλό, χωρίς να είναι υπερπαραγωγή και με τεράστιο budget. Μην το χάσετε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 hours ago, papous26 said:

Είδα χθες το τελευταίο επεισόδιο της 3ης σεζόν και τι ΕΠΕΙΣΟΔΙΑΡΑ ήταν αυτό!!!!! Με άφησε με το στόμα ανοικτό! Δράση, ανατροπές, τέλεια ιστορία! Αξίζει μακράν! Και φανταστείτε ότι δεν  έχω διαβάσει το κόμικ. Δεν θέλω να το συγκρίνω με τις υπερηρωϊκές ταινίες του σινεμά (καμία σχέση), αλλά σου δίνει την αίσθηση πως μπορεί να γίνει κάτι τόσο καλό, χωρίς να είναι υπερπαραγωγή και με τεράστιο budget. Μην το χάσετε!

 

Είναι καλή σειρά. Απλά τυχαίνει να έχει υπερήρωες. Ή δεν τυχαίνει γιατί θέλει να κάνει σχόλιο και γι'αυτούς. Πάντως ακόμα και να έχει διαβάσει κάποιος το κόμικ, είναι άλλη εμπειρία κάθως έχει διαφορές. Διαφορές που δεν το κάνουν καλύτερο ή χειρότερο. Απλά το κάνουν διαφορετικό.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μόλις χαμπάριασα ότι η σειρά έχει μεταφραστεί (ο Θεός να την κάνει μετάφραση...) στα Ελληνικά ως "Σώμα Δίωξης Υπερηρώων". Μου σηκώθηκε η τρίχα όταν το είδα. :) Εδώ έρχεται και βεντουζάρει το πιο πρόσφατο Κουραφέλκυθρο.

image.jpeg

 

 

Απ'ότι διαβάζω εδώ η σειρά παίζει πλέον και μεταγλωττισμένη. (δλδ το έλεος το ίδιο) Τας φωνάς δανείζουν αι Κώστας Τερζάκης, Βαγγέλης Χαλκιαδάκης, Τάσος Νταπαντάς, Αφροδίτη Κατσαρού, Πάρις Παρασκευάδης-Πλάνετς, Μαριλένα Λιακοπούλου, Δημήτρης Μπαμπανιώτης, Δημήτρης Πίτσος, Ειρήνη Κουτρουμάνου και Κώστας Αποστολίδης. 

 

εκνευρίζομαι :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 min ago , germanicus said:

εκνευρίζομαι :)

 

Γιατί θα το δεις στα ελληνικά και εκνευρίζεσαι; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

γιατί θεωρώ ότι οι νεότερες γενιές θα πρέπει να μιλάνε άπταιστα αγγλικά. :) Και προφανώς δεν συμβαίνει :) Ακόμα χειρότερα κάποιοι κρίνουν ότι το επίπεδο είναι τέτοιο που ίσως να αξίζει τον κόπο να μεταγλωττίσουν. Που απ'ότι αντιλαμβάνομαι το έκαναν ήδη στον Άρχοντα (την σειρά). κ.ο.κ. :) 

 

:cheers5:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, germanicus said:

γιατί θεωρώ ότι οι νεότερες γενιές θα πρέπει να μιλάνε άπταιστα αγγλικά. :) Και προφανώς δεν συμβαίνει :) Ακόμα χειρότερα κάποιοι κρίνουν ότι το επίπεδο είναι τέτοιο που ίσως να αξίζει τον κόπο να μεταγλωττίσουν. Που απ'ότι αντιλαμβάνομαι το έκαναν ήδη στον Άρχοντα (την σειρά). κ.ο.κ. :) 

 

:cheers5:  

Καλά το ζήτημα της μεταγλωττισης δεν έχει να κάνει με το επίπεδο αγγλικών απαραίτητα. Αλλά επειδή και σε άλλο topic έγινε συζήτηση για τους λόγους που πρέπει να υπάρχει η επιλογή της μεταγλωττισης, νιώθω ότι γίνομαι κουραστικός αν επαναλαμβάνω τα ίδια. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.