Jump to content
jimakoszs97

Ποιο theme χρησιμοποιείτε;

Ποιο theme χρησιμοποιείτε;  

77 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Όποιος θέλει μπορεί να γράψει και τους λόγους που προτιμάει κάποιο theme.

Edited by jimakoszs97
  • Like 10

Ψήφισα το chameleon γιατί προσωπικά είναι μακράν το καλύτερο αν και τώρα έχω το elegant μέχρι να ξεμπαγκάρει τελείως το φόρουμ. :)

• Like 11

Προς το παρόν INVISION  .....

Είναι πιο ξεκουραστο στο μάτι αλλα ο βασικός λόγος που το χρησιμοποιώ είναι για να εντοπίσω και να αναφέρω τυχόν προβλήματα.

Το chameleon είναι όμορφο αλλά πιο "γεμάτο" στο μάτι και μάλλον προσωρινά πιο βαρύ.

Λόγω δουλειάς έχω συνηθήσει να χρησιμοποιώ λιτά interfaces χωρίς πολλά εφέ  οπότε το Ιnvision δεν μου κακοφαίνεται ....

• Like 10

Για την ώρα παραμένω στο chameleon, γιατί μου αρέσουν οι αλλαγές και αυτό είναι το πιο "διαφορετικό". Επίσης μου αρέσει και η μαύρη απόχρωση, προσωπικά μου φαίνεται πιο ξεκούραστη. Αλλά είναι πιθανό να το βαρεθώ σε λίγο καιρό και να αρχίσω να χρησιμοποιώ κάποιο άλλο. :P

• Like 11

Πειραματίζομαι ακόμα μέχρι να βρω ποιο με βολεύει καλύτερα.
Προς το παρόν πιο λειτουργικό βρίσκω το chameleon κι αυτό χρησιμοποιώ.
Στο μέλλον όμως ίσως αλλάξω :)

• Like 9

Invision. Απλό και τίμιο :) παλιάαααααααα, πριν από 500 χρόνια περίπου (βάλε βγάλε κανάν αιώνα) χρησιμοποιούσα τα πρόσθετα σκιν. Τη μια ένα καφέ που είχαμε (comfy? ή έτσι έλεγαν το αντιστοιχο μετά?), την άλλη ένα μαύρο (πάντα υπάρχει ένα μαύρο :D ) Από κάποιο σημείο και μετά όμως κόλλησα με το βασικό της Invision. 

:cheers5:

• Like 10

ips default γιατι ειναι πιο ξεκουραστο στο ματι και μου φαινεται πιο "φυσιολογικο" δηλ σαν λευκη σελιδα με μαυρο μελανι.

• Like 9

Chameleon for the win!! :blob3:Μου φαίνεται καλύτερο, φρέσκο και διαφορετικό σε σχέση με τα άλλα :)

• Like 9

Elegant γιατί είμαι Elegant και γιατί έτσι

btw 1ο post στο ανανεωμένο forum!!! χεχε  :roll:

• Like 9

Invision επισης, θυμιζει λιγο το παλιο φορουμ!:)

Ενω στην αρχη μ'αρεσε το μαυρο look....:yes:.....στην πορεια, το βρηκα καπως "βαρυ" και κουραστικο για το ματι. :confuse:

• Like 9

Έχω καταλήξει στο elegant. Με βολεύει που δεν είναι διάφανα τα παράθυρα και θα αλλάζω χρώματα και σχέδια ανάλογα με την εποχή! :D Ή την διάθεσή μου! :xm: Ή γιατί έτσι!! :dance: Μου αρέσει το νέο φόρουμ!!!!!!!

:imac:

• Like 9

ips default προς το παρον :P μοιαζει και μ αυτο που ειχα στην προηγουμενη μορφη του φορουμ :)

ξεροντας με παντως, θα πειραματιστω λιγο και με τα υπολοιπα σκινς πριν ξανακαταλήξω σ αυτο παλι :lol:

• Like 10

Τα IPS Default (Invision) και Chameleon παίζουν μπαλίτσα μόνα τους. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το IPS Default μέχρι να συνηθίσω το νέο περιβάλλον του forum και μάλλον εναλλάξ θα χρησιμοποιώ αυτά τα δύο.

• Like 10

Chameleon, γιατί τα άλλα είναι πιο άσπρα και λαμπερά κι από τα πλακάκια στα Hondos Center. Με τυφλώνουν :P

• Like 8
  • Funny 1

Το ίδιο με τον Γιώργο από πάνω και για τον ίδιο ακριβώς λόγο... :) Με το Φθινοπωρινό background... 

• Like 9

Μέχρι στιγμής το μόνο θέμα που με ικανοποιεί κάπως είναι το Elegant...!Στο παλιό board είχα ερωτευτεί το comfy γιατί είχε γλυκά χρώματα που δεν κούραζαν το μάτι...!Εδώ όλα τα ανοιχτόχρωμα skins νομίζω ότι είναι πάνω-κάτω ίδια...!Από την άλλη το σκούρο δεν είναι του γούστου μου...!Αντιμετωπίζω λοιπόν ένα θέμα με τα skins (κι όχι μόνο,έχω πάθει ένα πολιτισμικό σοκ :P ) αλλά θα συνηθίσω...!

:beer:

• Like 9

Το Elegant επέλεξα τελικώς. Τα σκουρόχρωμα δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα του γούστου μου. Το Elegant το βρίσκω κομψό, στυλιστικά ό,τι πλησιέστερο στη παλιά μορφή του φόρουμ, και μου αρέσει η πρόσθετη δυνατότητα αλλαγής background. :)

• Like 9

Πονάνε λίγο το νέα themes για όσους δε πρόκειται να κάτσουν να παραμετροποιήσουν αυτά που δέχονται αλλαγές.

Ανήκω και εγώ σε αυτούς που τα IPS Default και Elegant με τυφλώνουνε. Το δεύτερο ειδικά με τσάκισε γιατί έκανα πολύ ώρα να βρω πως το βγάζω επειδή είναι καμουφλαρισμένη η συγκεκριμένη επιλογή.
Το Xpaider δεν καλύπει εμάς που θέλουμε σκούρο theme γιατί το transparency με ακίνητο background κατά το scroll κουράζει. Ελπίζω σε ένα εναλλακτικό σκούρο theme.

Το Chameleon είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. Μπορεί να έχει μπλέ αποχρώσεις αλλά δε κουράζει και ούτε για την ώρα δε φαίνεται "βαρύ". Εν καιρό ναι ίσως όσοι το χρησιμοποιηούμε προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε σε κάτι πιο σκούρο.
Εγώ το κρατάω γιατί κάτι μου αρέσει πολύ στο συγκεκριμένο και θέλω να καταλάβω τι είναι που το κάνει τόσο καλό και χωρίς να ενοχλεί το όλο μπλε.

• Like 9

IPS Default (Invision) δαγκωτό. Είναι το πιο ξεκούραστο και απλό για να μην κουράζεται το μάτι, τα άλλα τα βρίσκω κάπως παραφορτωμένα! 
  • Like 7

Δυστυχώς οι μισές μου σημειώσεις για τα τεύχη που περιέχονται στα 500 σκανς του Σπάιντερμαν ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ με το Chameleon Theme, κι έτσι το άλλαξα στο default IPS (γιατί αποκλείεται να καθήσω να κάνω edit 500 post). Οπότε, όποιοι θέλουν να δουν τις πληροφορίες εκεί και έχουν Χαμαιλέων, θα πρέπει να τις μαρκάρουν για να φανούν τα γράμματα.

Κατά τα άλλα, πάτησα να δω τι ψήφισαν οι άλλοι στο παρόν δημοψήφισμα και τώρα βλέπω ότι δεν μπορώ να ψηφίσω.

Παλαιά υπήρχε η επιλογή αναίρεση ψήφου που σου επέτρεπε να πας πίσω και να ξαναψηφίσεις.

Κρίνω ότι είναι απαραίτητο να μπει και σε αυτό το δημοψήφισμα όπου π.χ. εγώ χθες θα ψήφιζα Χαμελέων, σήμερα όμως θα έπρεπε να αλλάξω την ψήφο μου σε default IPS.

Διαφορετικά θα βλέπουμε την εικόνα όπως ήταν όταν πρωτοάνοιξε το φόρουμ και όχι όπως είναι σήμερα που οι μισοί από τους ψηφίσαντες μπορεί να έχουν αλλάξει theme.

Edited by constantinople
  • Like 6

1 hour ago, constantinople said:

Κατά τα άλλα, πάτησα να δω τι ψήφισαν οι άλλοι στο παρόν δημοψήφισμα και τώρα βλέπω ότι δεν μπορώ να ψηφίσω.

Παλαιά υπήρχε η επιλογή αναίρεση ψήφου που σου επέτρεπε να πας πίσω και να ξαναψηφίσεις.

Κρίνω ότι είναι απαραίτητο να μπει και σε αυτό το δημοψήφισμα όπου π.χ. εγώ χθες θα ψήφιζα Χαμελέων, σήμερα όμως θα έπρεπε να αλλάξω την ψήφο μου σε default IPS.

Το έχω γράψει στο αρχικό post. Το έκανα και bold τώρα.

Πάντως αυτός που φτιάχνει την δημοσκόπηση δεν έχει τέτοια επιλογή. Το μόνο που επιλέγεις είναι αν οι ψήφοι θα είναι φανεροί ή όχι.

• Like 4
  • Thanks 1

@constantinople κάποια πράγματα προσέχουμε που τα βάζουμε :) τι ψηφίζεις χωρίς να έχεις μελετήσει το θέμα? :) και άμα είναι χαβαλέ η φάση, άρα γιατί να μελετηθεί σε βάθος, τι σε μέλλει το άμα άλλαξες γνώμη 5 λεπτά μετά? :D Το ίδιο και με τα κόπυ πέηστ. Άμα δεν κάνει κάποιος πέηστ ας σιμπλ τεξτ, κοπιάρεται και το background και μετά βγαίνουν τα μάτια των υπολοίπων :D 

Διορθώθηκε :) Μπορεί ο καθένας να αλλάζει γνώμη κάθε 5 λεπτά και να τη δηλώνει :D (καλά. πολλές οι παράμετροι :) όχι μόνο αυτό. υπάρχουν και αυτές που ξαφνικά μπαίνουν έξτρα επιλογές, υπάρχουν χιλιάδες πράματα :) το θέμα είναι να διασκεδάζουμε :)

:cheers5:

• Like 3
  • Thanks 2

Για να αρχίσουμε να διασκεδάζουμε πρέπει πρώτα να το μάθουμε, προς το παρόν πονοκεφαλιάζουμε! :)

• Like 5

Σαν theme τον πρώτο καιρό , έχω το chameleon , που ήταν προκαθορισμένο και μες το χάσιμο που ένοιωσα ,το ψιλοσυνήθισα .

Το invision σαν πρώτη δοκιμή μου φάνηκε πολύ φωτεινό . Στο μέλλον μου φαίνεται πιο πιθανό να χρησιμοποιήσω το elegant , ή το xpaider άμα βρω να αλλάζει το φόντο .

:blob7:

• Like 6

Άργησα λίγο να απαντήσω στο θέμα γιατί δεν ήξερα σε ποιο θα καταλήξω, αλλά αυτό που φαίνεται ότι θα με κρατήσει τελικά είναι το Elegant.

:cheers2:

• Like 3

Δυστυχώς το Elegant αποτελεί ανάμνηση για εμένα γιατί δυσκολεύει πολύ την φόρτωση των σελίδων του φόρουμ στα (παλιά) μηχανήματά μου...! :(Αναγκάστηκα να βάλω το IPS...!

:beer: 

• Like 5