Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con 4 [ 4 - 6/5/2018 @ Συνεδριακό Κέντρο Ιωάννης Βελλίδης ]


x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55519
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Γενικότερα σκάει η μία ονοματάρα μετά την άλλη :respect: στους υπεύθυνους :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30797
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  90
  • Reputation:   310
  • Achievement Points:  90
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3325 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νταξ, οποιος ειναι υπευθυνος για τους καλεσμενους πρεπει να παρει αυξηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28467
  • Reputation:   190044
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βασίλη τον λένε (τον έναν τουλάχιστον) και επί του παρόντος έχει πλουμιστή γενειάδα. :) 

 

επί του παρόντος :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ποιο καλό παιδάκι θα μου πάρει έναν Ranxerox από τον σινιόρ Liberatore;; :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3120
  • Reputation:   23694
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2961 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Θα σου έπαιρνα εγώ, αλλά δεν είμαι ούτε καλό ούτε παιδάκι :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3648 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2770
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

On 26/3/2018 στο 10:15 ΜΜ, germanicus είπε:

Στη Νέα Υόρκη τον Οκτώβρη ήταν δωρεάν αλλά στο booth της Dark Horse. (φαντάζομαι πως θα έπαιζε το ρόλο του αυτό, όπως σίγουρα παίζει το ρόλο του το ότι υπέγραφε το Xerxes στο προαναφερθέν event)

 

Στο Dallas πριν από 2 χρόνια έπρεπε να έχεις αγοράσει ένα ειδικό εισιτήριο 99$ για να σου υπογράψει. Εκεί ο Azzarello χρέωνε 10$ την υπογραφή, ο Neal Adams 30$ και ο Stan Lee 100$.

 

Σύμφωνα με μια περσινή συζήτηση εδώ, είχε εξαφανιστεί γενικώς, και όταν επανεμφανίστηκε (πριν κάτι χρόνια) ξεκίναγε ζητώντας 400$ στην υπογραφή ενώ όταν έγινε η συζήτηση πήγαινε 100$ η υπογραφή (μέσω του site του τουλάχιστον). Και άμα καταλαβαίνω καλά από τα συμφραζόμενα, το κόστος διαφοροποιείται εάν του στείλεις τευχάκι που έχει γίνει graded. :)

 

Πάντως και στον Καναδά ήταν τζάμπα πέρυσι.

 

Στο Τέξας πριν 2 εβδομάδες έπρεπε να έχεις ειδικό εισιτήριο για να σου υπογράψουν τζάμπα αυτός και ο Jim Lee.

 

Οι rock stars και οι ηθοποιοί του Hollywood ζητάνε λιγότερα χρήματα απ' όσα ζητάνε οι Stan Lee, Neal Adams, Frank Miller. Τους αγαπάμε, τους λατρεύουμε, έχουμε σχεδόν όλα τα κόμικς τους αλλά σιγά μην δώσω $100 για μία υπογραφή. Καλύτερα να τα φάμε σε σουβλάκια (που λέει ο λόγος).

 

Πάντως ο Miller είναι σίγουρα το μεγαλύτερο όνομα που έχει έρθει στην χώρα μας. Δεν θυμόμουν ότι είχε έρθει ο υιός Romita στην Ελλάδα. Δεν το πήρα χαμπάρι. Μου διέφυγε εντελώς. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28467
  • Reputation:   190044
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

12 min ago , CaptainMarvel17 said:

 

Οι rock stars και οι ηθοποιοί του Hollywood ζητάνε λιγότερα χρήματα απ' όσα ζητάνε οι Stan Lee, Neal Adams, Frank Miller.

 

Νομιζεις. Άμα δεις τη συζήτηση στο 3ο λινκ θα δεις πως η Daisey Ridley (η τύπισσα στη νέα τριλογία Star Wars) ζητάει 350$ και ο Samuel Jackson 500$ :D

 

O Jr είχε έρθει στο Comicdom το 2010 :)

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2770
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

3 λεπτά πριν, germanicus είπε:

 

Νομιζεις. Άμα δεις τη συζήτηση στο 3ο λινκ θα δεις πως η Daisey Ridley (η τύπισσα στη νέα τριλογία Star Wars) ζητάει 350$ και ο Samuel Jackson 500$ :D

 

O Jr είχε έρθει στο Comicdom το 2010 :)

 

:cheers5: 

 

Μάλλον τα $350 θα ήταν για σεξ. Εγώ δεν θα τα έδινα ούτε στην Meryl Streep, πόσο μάλλον στην συμπαθή κατά τα άλλα Daisey Ridley.  :lol:

 

Για κόμικς θα μπορούσα να τα δώσω, αλλά δεν έχω τέτοια προσωπολατρεία για να τα ακουμπήσω σε κάποιον artist (με εξαίρεση ίσως την Kate Bush που είναι η αγαπημένη μου τραγουδίστρια όλων των εποχών). :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Φαντάζομαι οι «ταρίφες» των καλεσμένων θα μαθευτούν live στο Con, ε; Πολύ το φοβάμαι ότι θα ανέβω πάνω και δεν θα πάρω ούτε μια υπογραφή στο τέλος. :thinking: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26430
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

2 hours ago, CaptainMarvel17 said:

Πάντως ο Miller είναι σίγουρα το μεγαλύτερο όνομα που έχει έρθει στην χώρα μας. Δεν θυμόμουν ότι είχε έρθει ο υιός Romita στην Ελλάδα. Δεν το πήρα χαμπάρι. Μου διέφυγε εντελώς. :)

 

Βρε παιδιά μην βλασφημείτε!  Έχει έρθει την δεκαετία του '90 ο Moebius. Ο MOEBIUS

Και προφανώς δεν είναι δυνατόν να έρθει ποτέ μεγαλύτερος καλλιτέχνης γιατί δεν υπάρχει. :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5987
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ο καθένας έχει τον δικό του αγαπημένο. εγώ θα έδινα άνετα κανά νεφρό αν μου έλεγαν πως θα ερχόταν ο Kevin Smith.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63248
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

@saveapenguin  Πλην του Μίλλερ, για τον οποίον ΔΕΝ ξέρουμε ΑΝ θα χρεώνει, άντε ίσως και του Αζζαρέλλου,  οι υπόλοιποι θα μου φαινόταν λίγο περίεργο να χρεώνουν για υπογραφές.

 

Σϊμψον και Ρίμπιτς έχουν ξαναέρθει και ήταν τσάμπα.

 

Λιμπερατόρε, ποιος τον θυμάται; Πιστεύω ότι θα χάρηκε και μόνο που θα έρθει.

 

Μάρκο Τζερβάσιο (δεν ανακοινώθηκε ακόμη αυτός;). Τι; Θα χρεώνει υπογραφές δημιουργός Ντίσνεϊ; Πού ζούμε; Άσε που αν το κάνει θα τον απειλήσω ότι θα το πω στον Ντον Ρόσα να τον μαλώσει.

 

Θεμιτό είναι να χρεώνουν τα σχέδια. Ίσως μάλιστα είναι καλύτερα να χρεώνουν τα σχέδια ώστε να μην έχει και πολύ ουρά και να μην πάνε και εύκολα για μεταπώληση.

 

 

On 29/3/2018 στο 11:43 ΠΜ, x for xepeta είπε:

 

 

SpiderManKabanas_0115.thumb.jpg.f37f46d853c51d19a39ba925d809d300.jpg  

 

Τελικά το έβαλα στη στοίβα για να το πάρω μαζί. Αν μπορέσω να πάρω δυο υπογραφές θα είναι το δεύτερο :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9587
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5455 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

@tik Δεν με κατάλαβες. Μπορώ να το καταλάβω το να χρεώνει ένας καλλιτέχνης για την υπογραφή του, έχει δουλέψει σκληρά για να φτάσει στο σημείο να μπορεί να το κάνει αυτό.

Και (ευτυχώς ή δυστυχώς) έχουμε ελεύθερη αγορά και μπορεί να ζητήσει όσα θέλει.

 

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εγώ, όπως και οι περισσότεροι νομίζω, ανεβαίνω για τον Μίλερ και τον Αζαρέλο. Και για να έρθω τρεις μέρες από Αθήνα, σημαίνει ότι το ταξίδι θα μου κοστίσει x ευρώ και δεν θα θέλω να δώσω άλλα τόσα για μια δυο υπογραφές. Οπότε θα πάνε στράφι και τα λεφτά του ταξιδιού. Και θα ήταν ωραία να ξέραμε τυχόν χρεώσεις προκαταβολικά. Αυτό. :)

 

Κουβέντα να γίνεται δηλαδή. Θα ανέβω και θα είναι και ωραία. :beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

26 λεπτά πριν, saveapenguin είπε:

@tik Δεν με κατάλαβες. Μπορώ να το καταλάβω το να χρεώνει ένας καλλιτέχνης για την υπογραφή του, έχει δουλέψει σκληρά για να φτάσει στο σημείο να μπορεί να το κάνει αυτό.

Και (ευτυχώς ή δυστυχώς) έχουμε ελεύθερη αγορά και μπορεί να ζητήσει όσα θέλει.

 

Ούτε κατάλαβα πώς πήγε η συζήτηση για τις επι πληρωμή υπογραφές, και κάποιοι θέλουν να υπάρχει αυτό, θέλω να σε θυμήσω πόσα χρήματα έχεις ξοδέψει εσύ και ο καθένας αγοράζοντας δουλειές τους.

 

Πχ. βλέποντας τι έχω αγοράσει από Miller υποθέτω όχι έχω δώσει καμιά 500 ευρώ σε δουλειές του. 2 Omnibus, 3 regular oversized hc, τη σειρά Sin City σε τευχάκια και tpbs, τα 300άρια σε 3 εκδόσεις, τα διάφορα Batman του, τα σκόρπια Dark Horse, καμιά 50αριά διάφορα Daredevil και κοντινά limited series, πολλά ελληνικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55519
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και εγώ αν έβλεπα ότι διάφοροι γύπες χρεώνουν τευχάκια (δεν μιλάω ούτε καν για graded, εκεί ξεφεύγουμε) με την υπογραφή μου για 150$ κατ'ελάχιστον και έβγαζαν λεφτά στην πλάτη μου, θα την χρέωνα την τζίφρα. Τσεκάρετε ebay, heritage, catawiki κλπ κατά καιρούς να δείτε τι ποσά φεύγουν σε κάτι πραγματικά ξεπλύματα που έχουν μια υπογραφή. Για σκίτσο ούτε λόγος. :) 

 

100 ευρώ δεν θα έδινα παρά για ελάχιστους που θα ήθελα να έχω την τζίφρα τους. Αλλά καταλαβαίνω γιατί να το κάνει, δεν μπορεί να ξέρει αν απέναντι του έχει τον καμένο Μιλεράκια που κόβει φλέβα για τις δουλειές του ή τον έμπορα που είδε φως και μπήκε. :) Όποιος θέλει διακαώς τα σκάει, όποιος δεν θέλει τον βλέπει από μακριά και χαίρεται που βρέθηκε στον ίδιο χώρο. :) 

 

Καταλαβαίνω την ξενέρα έτσι; Αν τελικά ζητήσει γιατί μόνο εικασίες κάνουμε. Αλλά καταλαβαίνω τον Μίλερ όπως κατάλαβα και τον Μοέμπιους όταν το '90 του έφεραν μια από τις 500 θήκες που είχαν δωρίσει οι εκδότες στους υπαλλήλους της Citroen ως ευχαριστήριο όταν πρωτοβγήκε το Edena και ήρθε 15 χρόνια μετά θαυμαστής για υπογραφή και του είπε ότι το είχε αγοράσει *τότε* 4 χιλιάδες φράγκα. Η απάντηση του μέσες άκρες ήταν "εγώ φταίω ο μ@λ@κας που έκατσα και έκανα και 500 ξεχωριστά σκιτσάκια και τα έκανα και τσάμπα αντί να ζητήσω λεφτά". 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63248
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

@saveapenguin 

 

Και 100 ευρώ να πάει η υπογραφή και να μην πάρεις καμία, δεν έχει σημασία μιας και θα έχεις την χαρά να με ξαναδείς. Και θα σου υπογράψω ό,τι θέλεις. :tik:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Δεν βλέπω κίνηση από τους Ντισνευκούς.

Κι επειδή The Comic Con 4 - Thessaloniki Comic Convention χωρίς δημιουργό Disney δεν γίνεται, επόμενος καλεσμένος μας για φέτος, ο ανανεωτής του αριστοκράτη ληστή Φαντομία, αλλά και σχεδιαστής πολλών πολλών ακόμα αγαπημένων ηρώων της Disney. Μαζί μας αυτόν τον Μάιο, ο Marco Gervasio!

--

 

15 ώρες πριν, x for xepeta είπε:

 

Ούτε κατάλαβα πώς πήγε η συζήτηση για τις επι πληρωμή υπογραφές, και κάποιοι θέλουν να υπάρχει αυτό, θέλω να σε θυμήσω πόσα χρήματα έχεις ξοδέψει εσύ και ο καθένας αγοράζοντας δουλειές τους.

 

Πχ. βλέποντας τι έχω αγοράσει από Miller υποθέτω όχι έχω δώσει καμιά 500 ευρώ σε δουλειές του. 2 Omnibus, 3 regular oversized hc, τη σειρά Sin City σε τευχάκια και tpbs, τα 300άρια σε 3 εκδόσεις, τα διάφορα Batman του, τα σκόρπια Dark Horse, καμιά 50αριά διάφορα Daredevil και κοντινά limited series, πολλά ελληνικά.

Κατανοητό το παραδειγμά σου και η αγανάκτησή σου, από την άλλη όμως, εγώ θα αγανακτούσα αν έπρεπε να περιμένω στην ουρά και οι μπροστά από μένα να είναι τζαμπατζήδες που σε άλλη περίπτωση δεν θα πλησίαζαν καν και τελικά να μην πάρω και τίποτα γιατί δεν πρόλαβα.....Για να μην αναφερθώ στους εμπόρους που επενδύουν 50 για να τα κανουν 5000.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Βασικά δεν έδειξα πουθενά αγανάκτηση. Αντιθέτως δεν είπα καμιά βαριά κουβέντα για οποιονδήποτε. Κάνω υπομονή στις σειρές, χαβαλεδιάζουμε μεταξύ μας, μιλάμε ευγενικά στον καλεσμένο, τον τιμάμε αυτόν και τη δουλειά του. Και έτσι έχω να θυμάμαι από όλους όμορφες αναμνήσεις. Ακόμη και από την Λουπατσίνο που της πήγα άγνωστη δουλειά της, και το χάρηκε πάρα πολύ που τλιμησα τη δουλειά της.

 

Ακόμη και ο Τρύφωνας έκανε υπομονή στη σειρά για το Μανάρα για να πάρει υπογραφές. Μαζί του ήμουν. Έχω και φωτογραφία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28692
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4802 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

On 20/3/2018 στο 2:33 ΜΜ, totally_wired είπε:

εμένα με βλέπω για αυθημερόν με κτελάκι τελικά. Αναχώρηση σάββατο βράδυ, 5.00 άφιξη θεσσαλονική, μπουγάτσα, φραπέ και στο κον.

 

 

Θα εχει και κον με ειδη υγιεινης εκεινες τις μερες στη θεσσαλονικη;; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Πριν από 1 ώρα, x for xepeta είπε:

Βασικά δεν έδειξα πουθενά αγανάκτηση. Αντιθέτως δεν είπα καμιά βαριά κουβέντα για οποιονδήποτε. Κάνω υπομονή στις σειρές, χαβαλεδιάζουμε μεταξύ μας, μιλάμε ευγενικά στον καλεσμένο, τον τιμάμε αυτόν και τη δουλειά του. Και έτσι έχω να θυμάμαι από όλους όμορφες αναμνήσεις. Ακόμη και από την Λουπατσίνο που της πήγα άγνωστη δουλειά της, και το χάρηκε πάρα πολύ που τλιμησα τη δουλειά της.

 

Ακόμη και ο Τρύφωνας έκανε υπομονή στη σειρά για το Μανάρα για να πάρει υπογραφές. Μαζί του ήμουν. Έχω και φωτογραφία.

Ok... Ούτε κι εγώ έχω πρόβλημα με τις ουρές. Το πρόβλημά μου είναι, αφού περιμένω στην ουρά και φτάνει η σειρά μου, να αρχίζουν τα 'τέρμα τα σκιτσάκια', 'μόνο μια υπογραφή' κτλ, γιατί οι μπροστινοί ξεθέωσαν τον καλλιτέχνη, με τα 'φτιάξε ένα μικιμάο του παιδιού'. Υπ' αυτό το πρίσμα προτιμώ να ΄την ξεκάθαρη σχέση μιας επιπλέον εμπορικής συναλλαγης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3767 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@dimious200 Λες και έχετε νερό για να κάνω μπάνιο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2770
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

19 ώρες πριν, x for xepeta είπε:

 

Ούτε κατάλαβα πώς πήγε η συζήτηση για τις επι πληρωμή υπογραφές, και κάποιοι θέλουν να υπάρχει αυτό, θέλω να σε θυμήσω πόσα χρήματα έχεις ξοδέψει εσύ και ο καθένας αγοράζοντας δουλειές τους.

 

Πχ. βλέποντας τι έχω αγοράσει από Miller υποθέτω όχι έχω δώσει καμιά 500 ευρώ σε δουλειές του. 2 Omnibus, 3 regular oversized hc, τη σειρά Sin City σε τευχάκια και tpbs, τα 300άρια σε 3 εκδόσεις, τα διάφορα Batman του, τα σκόρπια Dark Horse, καμιά 50αριά διάφορα Daredevil και κοντινά limited series, πολλά ελληνικά.

 

Μα αυτό ακριβώς λέμε. Οτι προτιμώ να δώσω $100 για τα κόμικς όλων αυτών παρά για τα αυτόγραφά τους. Ας πούμε έχω δώσει $150 για τους τρεις σκληρόδετους τόμους του Neal Adams και την δουλειά του πάνω στον Batman (που κυκλοφόρησαν την περασμένη δεκαετία), αλλά δεν θα τα έδινα για να πάρω μία υπογραφή (που για μένα δεν έχει καμία αξία) από τον ίδιο.

 

Τα έχουμε ακουμπήσει χοντρά για να αποκτήσουμε τα κόμικς όλων αυτών των σπουδαίων δημιουργών, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω ούτε 1 ευρώ για μία τζίφρα. Το θεωρώ κοροιδία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55519
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

και η φωτογραφία για να υπάρχει :) 

 

29598028_870113233160596_3915528783475965477_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Για μένα το πιο σωστό και δίκαιο σύστημα, στα πολύ μεγάλα ονόματα, που φέρνουν στις ουρές τους εκατοντάδες φαν είναι η δωρεάν υπογραφή για 1-2 items και χρέωση μετά.

Έτσι και οι απλοί φαν μένουν ικανοποιημένοι και οι εμποράκοι κλαίνε και οι ουρές φεύγουν γρήγορα.

Σωστό, δίκαιο και it works like a charm που λεν και στο χωριό μου!

 

Σε άλλα νέα, έχω κλείσει διαμέρισμα μέσω Airbnb για το ΠΣΚ του Con, στην πλατεία Αγ Σοφίας. Στα πλαίσια του ευρύτερου geek galore του τριημέρου λέω να κάνουμε και καμιά βραδιά επιτραπέζιου.

Εμ για να μην παρεξηγηθώ,   όταν λέω επιτραπέζιο δεν εννοώ Monopoly, Trivial, Φιδάκι κλπ αλλά κάτι του στυλ Century Spice Road, Fields of Green, Pillars of the Earth κλπ.

Αν δε γνωρίζετε τα παραπάνω, ευκαιρία να τα μάθετε, αν έχετε και άλλα δικά σας, ευκαιρία να τα φέρετε!

Και παρ όλο που δεν αφορά το παρόν τόπικ αν υπάρχει θέληση μπορούμε να οργανώσουμε αντίστοιχες «ημερίδες» στη Λέσχη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μόλις έκλεισα και εγώ Airbnb, από το Σάββατο όμως. Άντε να μαζευόμαστε!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6166 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ θα είμαι το Π/Σ/Κ μιας και θα με φιλοξενήσει φίλος (κλασικά :P). Τα λέμε πάνω, θα με πετύχετε όσο πρήζω θαυμάζω τον Gervasio.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Λοιπόν, θα φτιάξω ένα πμ με όσους έχουν επιβεβαιώσει ότι θα ανέβουν και όσους είναι ντόπιοι. Για να μην ψάχνω πίσω, θα το ξεκινήσω με AndreasD, PhantomDuck,Kurdy,tik. Όσους έχω ξεχάσει, γράφτε εδώ ή στείλτε μου πμ για να σας βάλω στο συλλογικό πμ.

 

Ο σκοπός θα είναι να συντονίσουμε τη δράση μας στα πλαίσια των πολιτιστικών εκδηλώσεων (ξέρετε, τσίπουρα, μπύρες, μεζεδακια κλπ) :lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5997
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

19 λεπτά πριν, PhantomDuck είπε:

Εγώ θα είμαι το Π/Σ/Κ μιας και θα με φιλοξενήσει φίλος (κλασικά :P). Τα λέμε πάνω, θα με πετύχετε όσο πρήζω θαυμάζω τον Gervasio.

Σε βλέπω να τον περιμένεις στο αεροδρόμιο και να του κουβαλάς και τη βαλίτσα. Απορώ που δεν ανέβασες ακόμη πληροφορίες-προτάσεις για υπογραφές.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6166 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το δεύτερο τευχάκι ΚΟΜΙΞ Wiki Fanzine θα του πάτε, που έχει δικό του αδημοσίευτο σχέδιο σαν εξώφυλλο και λήξαμε, δεν υπάρχουν άλλες επιλογές :D  

 

KOMIXWIKIFANZINE_0002x.jpg

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 11
  • Respect 1
  • Αστείο 1
  • Ευχαριστώ 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.