Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έχω δικιά μου εκδοτική, τι να βγάλω άραγε;


Θρηνωδός

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με μια πρόχειρη ματιά οι περισσοτερες από τις εκδοτικές σας παραπάνω είναι καταδικασμένες να φαλιρίσουν...  :lol::SmokingDevil:

Όχι ότι δε μου αρέσουν αρκετές από τις επιλογές αλλά πιστευω ότι δύσκολα είχαν ελπίδα στο ευρύ ελληνικό κοινό. Όπως φαίνεται είναι πολύ ζόρικο για έναν πραγματικό εκδότη να πάρει απόφαση.

 

Οι πιο σίγουρες επιλογές μου φαίνονται τα disney και τα super hero.

Μέτριο ρίσκο τα ελληνικής παραγωγής κομικς και graphic novels (συνήθως όταν αποτυγχάνουν συμβαίνει γιατί δεν "αξίζουν" και το κοινό είναι κάπως περιορισμένο για δυσαρεστημένους)

Μεγάλο ρίσκο θεωρώ τα ευρωπαικά και εναλλακτικά αμερικάνικα (τη σημερινή εποχή βλέπω αρκετά μικρό νεανικό κοινό σε αντίθεση με πριν 20-30 χρόνια).

 

 

Σαν εκδότης θα εξέδιδα δημοφιλή manga, ειδικά απο anime επιτυχημένες σειρές (π.χ. Attack on Titan). Έχει μεγάλο νεανικό κοινό στη χώρα αλλά δεν είναι μαθημένοι να βάζουν το χέρι στην τσέπη οπότε θα δούλευα πολύ το διαφημιστικό κομμάτι, τις μεταφράσεις και τη σταθερότητα κυκλοφορίας.

 

Υ.Γ. Έφυγα από το κλίμα αλλά χαλαλι...

Επεξεργασία από GeorgeTheSuper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32407
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εδώ η ΜΑΜΟΥΘ που βγάζει κάποιους απ΄τους top τίτλους της παγκόσμιας σκηνής και ίσα που επιζεί.
Εννοείται ότι θα φαλίριζαν οι εκδοτικές αν έβγαζαν αυτά που γράψαμε εδώ μέσα :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ξεκινάω με την TPB επανακυκλοφορία του ελληνικού Watchmen ,διοχετεύω τα ζεστά λεφτά όλων σας που θα το πάρετε σε offshore εταιρείες,κάνω crowdfunding καμπάνια για την έκδοση του επόμενου έργου αυτού του τύπου,καθώς θα προσποιούμαι πως δεν μπορώ να στηρίξω οικονομικά άλλη έκδοση μετά τις "απογοητευτικές πωλήσεις" του πρώτου εγχειρήματος,αποσύρομαι σε κάποιο ζαγοροχώρι καίγοντας υπερηρωϊκα της Anubis στο τζάκι μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ξεκινάω με την TPB επανακυκλοφορία του ελληνικού Watchmen ,διοχετεύω τα ζεστά λεφτά όλων σας που θα το πάρετε σε offshore εταιρείες,κάνω crowdfunding καμπάνια για την έκδοση του επόμενου έργου αυτού του τύπου,καθώς θα προσποιούμαι πως δεν μπορώ να στηρίξω οικονομικά άλλη έκδοση μετά τις "απογοητευτικές πωλήσεις" του πρώτου εγχειρήματος,αποσύρομαι σε κάποιο ζαγοροχώρι καίγοντας υπερηρωϊκα της Anubis στο τζάκι μου.

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Παίρνω το πρώτο αεροπλάνο (αγοραστό φυσικά, όχι με άλλους φτωχοπτήση του σωρού), πάω Γαλλία, Αμερική, Αργεντίνα και ψάχνω για νέα ταλέντα. Αφού περάσει μία δεκαετία (και παραπάνω) αδικαιολόγητης κρεπάλης και χασίματος, επιστρέφω στην Ελλάδα (μπορεί, μπορεί να πάω και στον Άρη, πάνω κάτω οι ίδιες συνθήκες ζωής και επιβίωσης είναι για τους περισσότερους), και με τα λίγα που θα μου έχουν μείνει, αγοράζω τα πάντα που έχετε εκδόσει και τις εκδοτικές σας μαζί άμα λάχει αφού οι περισσότερες θα έχουν το ένα πόδι στην χρεωκοπία, τις κλείνω όλες, κρατάω μερικά κομμάτια από την κάθε έκδοση και τα υπόλοιπα τα στέλνω για πολτοποίηση (θα είμαι παρών και θα τα μετράω μην τυχόν και εμφανιστούν μετά σε καμιά αποθήκη). Μετά από αυτά, ανοίγω ένα διαδικτυακό λογαριασμό και αρχίζω να πουλάω σε εξωφρενικές τιμές αυτά τα λίγα εναπομείναντα σε όλους εσάς (και άλλους πολλούς), καμμένους συλλέκτες. Δεν χρειάζεται να ξαναπαίξω τζόκερ, αφού θα έχω εσάς να με φροντίζετε δια βίου, σαν τον Αρκά ένα πράγμα. :P

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Η βαρεμάρα είναι τρομερό πράγμα, οπότε ορίστε και το λογότυπο των εκδόσεων Μαύρη Γάτα, όπως ορίζει το παιχνίδι. :)

black-cat.jpg

 

Κι επειδή, κόντρα σε κάθε πρόβλεψη ( :P ), η εταιρεία τα πήγε πολύ καλά, αποφασίστηκε να εγκαινιάσουμε μια νέα συλλογή αφιερωμένη αποκλειστικά στα manga, ονόματι Kuroneko. Και οι πέντε πρώτοι τίτλοι της είναι:

  • Domu: A Child's Dream του Katsuhirio Otomo. Μεγάλο μέγεθος, απλό εξώφυλλο και βιογραφικό σημείωμα του δημιουργού. :)
  • Gyo του Junji Ito. Σε έναν ενιαίο hardover τόμο, στο κλασικό μέγεθος των ιαπωνικών εκδόσεων.
  • Panorama of Hell του Hideshi Hino. Απλή έκδοση, με μαλακό εξώφυλλο, άντε και 2-3 κουβέντες για τον δημιουργό.
  • Vagabond του Takehiko Inoue. Έκδοση παραπλήσια με τα τυπικά tankobon, αλλά σε πιο μεγάλο μέγεθος για να θαυμάσουμε τη σχεδιάρα. :D
  • Otoyomegatari της Kaoru Mori. Το ίδιο κι εδώ.

Arigato για τη προσοχή σας! post-5259-1220702728.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Στο σοβαρό της υπόθεσης, θα έβγαζα κόμικς για παιδιά. Από πολύ μικρές ηλικίες αρχικά, και σταδιακά προεφηβικά, εφηβικά κλπ.

Με λίγα λόγια, θα έφτιαχνα κοινό για να με ακολουθεί τα επόμενα χρόνια.

 

Στο φαντασιακό της υπόθεσης :

 

α) Θα κυκλοφορούσα τόμους, στα πρότυπα που βγάζει η Σελήνη για τον Dredd, αλλά εγώ θα το γέμιζα με (ολοκληρωμένες ιστορίες) από τη 2000AD. 3-4 ιστορίες ο κάθε τόμος, γύρω στις 250 σελίδες και τιμή €15,00

 

β) Θα δημιουργούσα σειρά μεγάλων δημιουργών από όλες τις σχολές. Π.χ. ένα από Alan Moore, ένα από Stan Lee, ένα από Brubaker, ένα από Kirby, ένα BD, ένα manga κλπ

 

γ) Θα έψαχνα πολύ την γαλλική αγορά και θα κυκλοφορούσα κάποια χιουμοριστικά κόμικ, που γενικά πιστεύω ότι λείπουν από την ελληνική αγορά. Όχι καφροστριπ, καθαρά ευχάριστες/χιουμοριστικές ιστορίες. Και ασφαλώς, να μην υπάρχει αγγλική τους μετάφραση..

 

δ) Θα έβγαζα τις καλές ιστορίες της Image και της Vertigo, π,χ, Saga, Lazarus, Sheriff of Babylon κλπ

 

ε) Και για να κάνω και την κ#$%α μου, θα έβγαζα τα άπαντα Ennis!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Παιδια ακουω (μαλλον διαβαζω) ολο προβλεψιμα πραγματα για μεταφρασεις κτλ  Σιγα τους ξενους που μαθανε και τα κομικ τωρα που μια ζωη με "μικυμαου" ασχολονται

 

Θελει νεες πρωτοποριακες ιδεες που να  δωσει πνοη σε νεους δημιουργους ή εστω μεταφορες επιτυχημενων ελληνικων πραγματων απο αλλα μεσα ωστε να εχεις μια σιγουρη επιτυχια!!

 

Εγω για να εχω και μακροχρονιο σχεδιο και μεγαλη διαρκεια που θα επετρεπε εκτος απο τεραστιο αριθμο συμβατικων τευχων να εχουμε και μια πλειαδα TPBs, Omnibus, δερματοδετα, best of κτλ κτλ θα εκανα μια μεταφορα σε κομικ της "Λαμψης" του Νικου Φωσκολου! 

 

Θα ειχα 5 ημερησια τευχη τη βδομαδα (απο Δευτερα εως Παρασκευη) και καθε σουκου εννοειται τομακι με τα 5 τευχη συν παραλειπομενα αρθρα, συνεντευξεις κτλ. Φυσικα TPBs ανα μηνα ή ανα story arc και omnibus ετησια. Σε καθε απο αυτα θα ειχα εξτρα διαφορετικο υλικο ωστε ο αληθινος συλλεκτης να πρεπει να τα παρει ολα. Και επειδη υπαρχει αφθονο υλικο απο 3,457 επεισοδια με ενα τευχος να αντιστοιχει σε ενα επεισοδιο θα προγραματιζα 3,457 τευχη σε μια περιοδο 14 ετων περιπου ωστε να ξερουν και οι φανατικοι θαυμαστες μας ποτε θα ολοκληρωθει το αριστουργημα αυτο και να κανουν χωρο στη βιβλιοθηκη τους.

 

Εχω ηδη σκεφτει και το εξωφυλλο του πρωτου τευχους οπου θα εδειχνε την Καλισι Ντενερις Ταργκαρυεν (1η του ονοματος της κτλ) να καθεται φοβισμενη στην αγκαλια του Γιαγκου και η επιβλητικη Βιρνα που θα καθεται στο γραφειο της και θα τους κοιταει πανω απο τα γυαλια της με πυρινο βλεμμα λεγοντας τους "κυρια Ταργκαρυεν κατηγορηστε  για μοιχεια..." ενω ο Γιαγκος θα λεει "Βιρνα τι ακριβως εννοεις?"  και φυσικα απο πανω θα λεει "Λαμψη" τευχος 0001/3457 και σαν υποτιτλο "Τρεμε σκυλα η ΑΛΗΘΙΝΗ μητερα των Δρακων γυρισε"

 

Ελπιζω να σας αρεσει η ιδεα μου καθως η σχεδιαση της εχει γινει με αγαπη φροντιδα  και προδερμ σιγουρια για την εμπορικη και καλλιτεχνικη επιτυχια της.

 

ΥΓ

 

Ενταξει το ξερω πως η Βιρνα ηταν θετη μητερα των Δρακων και αληθινη τους ηταν η Ελενα Δρακου ερμηνευμενη απο την Μανια Τεχριτζογλου αλλα αυτο θα το ξεκαθαρισουμε στα επομενα τευχη. Προς το παρον μονο Βιρνα.

 

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και θα πήγαινα να βρω το Γιώργο Μπαζίνα (να είναι καλά ο άνθρωπος, δεν ξέρω πώς είναι με τα προβλήματα υγείας που είχε) και θα του έλεγα: "Ορίστε λεφτά να κάνεις ό,τι δεν μπόρεσες. Κοίτα να πετύχεις, θα σε στηρίξω οικονομικά".

 

Γιατί λίγοι τους ξέρουν τι να κάνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3402
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Για όνομα εκδοτικής δεν έχω έμπνευση τώρα, αλλά θα το σκεφτόμουν πολύ σίγουρα. Όσο για το τι θα έβγαζα έχω μερικά κατά νου :mafia:

 

Πρώτο και καλύτερο το Game of Thrones! Στα ελληνικά ό,τι έχει κυκλοφορήσει ήδη στο εξωτερικό και καπάκι συνεργασία με τον G.R.R. Martin για να βγάλω πρώτα σε κόμικς όλη την ιστορία μέχρι τέλους. :yes: και την 8η σεζόν προτού κυκλοφορήσει στην TV και πολύυυυυ πριν βγουν τα βιβλία :P Και μάλιστα θα έδινα το σχέδιο σε έλληνες δημιουργούς και θα το κυκλοφορούσα πρώτα στα ελληνικά για να κάνουν μετά εμάς σκανλέισα ε;; :lol: Και φυσικά.. ΦΥΣΙΚΑ!! όχι τευχάκια και μαλακοεξωφυλλάκια (κάπως ακούστηκε αυτό τώρα :SmokingDevil: ) αλλά μόνο HC και Omnibus σε τιμές ξεφτιλέ να πάρουν όλοι, γιατί είμαστε και λαρζ και τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα όπως λέει το σενάριο του τόπικ :lmao:

 

Μετά όλα τα The Sandman από την αρχή, βάζοντας τον McKean να μας κάνει καινούρια variant covers (ακόμα καλύτερα από τα υπάρχοντα) για να τα πάρουν ξανά κι αυτοί που τα έχουν ήδη! :godfather:

 

Τρίτη επιλογή θα ήταν τα Locke & Key γιατί είναι πολύ κρίμα να μείνουμε στο Ελλάντα μόνο στο πρώτο volume ενώ ο αγαπητός Joe Hill έχει πει τόσα και τόσα ακόμα..

 

Τέταρτο θα έβγαινε το Blacksad από την αρχή ξανά μανά, για να μη λείπει από κανέναν, συν τα δύο A Silent Hell και Amarillo που δεν κυκλοφόρησαν ελληνιστί ακόμα, γιατί είναι ζόρικος ο γατούλης και με αρέσει! :love4:

 

Στην πέμπτη θέση κονταροχτυπιούνται το Fables, Saga και Y: The Last Man (Willingham vs Vaughan σημειώσατε Χ) γιατί είναι εξαιρετικές δουλειές και είναι πολύ κρίμα να μην υπάρχουν ολοκληρωμένες σε κάθε γλώσσα. Και επειδή είμαι αναποφάσιστη λέω να τα εκδόσω τελικά και τα 3 γιατί μπορώ! :hop:

 

χρψψψ :sleep2:

Επεξεργασία από Lilian
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μινι κλασική σειρά τομών με τα απαντά του Φάντομ Ντακ (πιστεύω ότι όλες οι ιστορίες του στο κλασικό ύφος δεν ξεπερνούν τους 15-20 τόμους) με έξτρα ιστορίες με Μαρβελ ντακ  η οποίους αλλους έχει το Ντίσνεϊκό σύμπαν 

 

 

Αλλη ιδέα είναι μια σειρά με τις νέες περιπέτειες του φάντομ Ντακ σε σκληροδετη έκδοση με τουλάχιστον 4-5 επεισόδια κάθε τομος ολοκληρωμένη όμως με συλλεκτικά παιχνίδια δωράκια 

 

 

Αλλη μια ιδέα είναι να εκδοθούν ξανά σε τόμους τα καλύτερα Κομικς (Διαπλανητικα εκπληκτικά δυναμικά)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64278
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ενδιαφέρον.....

 

Έχουμε λοιπόν την εκδοτική και ένα τσουβάλι λεφτά.... τι κάνω ;

 

- Ένα μηνιαίο περιοδικό στα επίπεδα του Heavy Metal (2/3 με ξένα, 1/3 με ελληνικά)... με τεράστια προώθηση. Γιατί ο Έλληνας πρέπει να μάθει τι είναι κόμικ για να το σεβαστεί.

- Μια ομάδα με μισθωμένους δημιουργούς (σενάριο-σχέδιο-χρώμα) που να φτιάχνει αποκλειστικά ιστορίες Ντίσνευ (φυσικά με έγκριση της Ντίσνευ). Το κάνουν οι Ιταλοί, μπορούμε να το κάνουμε πολύ καλύτερα.... καιρός να εξάγουμε τα ταλέντα μας και να δείξουμε την αξία μας :)

- Υποτροφίες σε 5 ταλέντα τον χρόνο για σπουδές στο εξωτερικό με σύμβαση δουλειάς στην Ελλάδα μετά το τέλος των σπουδών.

- Μηνιαία έκδοση επιλεγμένων άλμπουμ BD από όλα τα είδη. Γιατί ο έλληνας πρέπει να μάθει ότι υπάρχουν και άλλα διαμάντια εκτός Υπερηρωικά και Ντίσνευ.

- Ερευνητές ταλέντων στην Ανατολική Ευρώπη για αποκλειστικότητα έργου στην Ελλάδα, έκδοση έργων στα ελληνικά και μετά προώθηση διεθνώς (μεταφρασμένα)

- Σεμινάρια ξένων καταξιωμένων επαγγελματιών του χώρου στην Ελλάδα για κατάρτηση ελλήνων επαγγελματιών.

 

Ξέρω, αυτά που έγραψα δεν ταιριάζουν στις προδιαγραφές που έγραψε ο Αλέξανδρος, αλλά αν είχα εκδοτική με λεφτά δεν θα περιοριζόμουν σε απλές εκδόσεις μεταφρασμένων.... ο έλληνας πρέπει να σεβαστεί την 9η τέχνη για να υπάρξει μέλλον. Κάποιος λοιπόν θα πρέπει να επενδύσει στην παιδεία του πριν μιλήσει για έσοδα.

 

Βέβαια όλα αυτά, δεν θα απόφεραν τίποτα όσο ζω, αλλά τουλάχιστον θα άφηνα μια παρακαταθήκη για τους επόμενους :)

 

:valt:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2865 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αν κέρδιζα το Λόττο,:xm: -λέμε τώρα- θα έκανα μια εκδοτική Amazon μονάχα, για κόμικ.Ακολούθως, θα αναδείκνυα και δη, θα προωθούσα νέους καλλιτέχνες με ταλέντο και μεράκι:). Ελληνες και Ξένους.Παράλληλα, θα έκανα τον κόσμο άνω κάτω για να βρω τις πιο cool, και τις πιο πετυχημένες εκδώσεις όλων των εποχών-:xm:Συν των άλλων, για τους κλασσικούς μας ήρωες ,θα προσελάμβανα πραγματικά ταλαντούχους συγγραφείς, ξένους και Ελληνες. :xm:Νέους, αλλά και γνωστούς /παλιούς στον χώρο.Την ίδια στιγμή, θα έδινα μάχη, για την αξία των κόμικ, όπως επίσης , την ανάδειξή τους ως εργαλεία  μάθησης στα σχολεία και στα πανεπιστήμια.;)Τέλος , με την εκδοτική μου θα προσπαθούσα, να αναβιώσω την αγάπη του κόσμου για αυτήν την Τέχνη. με καλές και δη ,πολύ προσιτές τιμές.:up:

 

 

 

On 21/12/2017 στο 6:51 ΜΜ, Valtasar είπε:

Ενδιαφέρον.....

 

Έχουμε λοιπόν την εκδοτική και ένα τσουβάλι λεφτά.... τι κάνω ;

 

- Ένα μηνιαίο περιοδικό στα επίπεδα του Heavy Metal (2/3 με ξένα, 1/3 με ελληνικά)... με τεράστια προώθηση. Γιατί ο Έλληνας πρέπει να μάθει τι είναι κόμικ για να το σεβαστεί.

- Μια ομάδα με μισθωμένους δημιουργούς (σενάριο-σχέδιο-χρώμα) που να φτιάχνει αποκλειστικά ιστορίες Ντίσνευ (φυσικά με έγκριση της Ντίσνευ). Το κάνουν οι Ιταλοί, μπορούμε να το κάνουμε πολύ καλύτερα.... καιρός να εξάγουμε τα ταλέντα μας και να δείξουμε την αξία μας :)

- Υποτροφίες σε 5 ταλέντα τον χρόνο για σπουδές στο εξωτερικό με σύμβαση δουλειάς στην Ελλάδα μετά το τέλος των σπουδών.

- Μηνιαία έκδοση επιλεγμένων άλμπουμ BD από όλα τα είδη. Γιατί ο έλληνας πρέπει να μάθει ότι υπάρχουν και άλλα διαμάντια εκτός Υπερηρωικά και Ντίσνευ.

- Ερευνητές ταλέντων στην Ανατολική Ευρώπη για αποκλειστικότητα έργου στην Ελλάδα, έκδοση έργων στα ελληνικά και μετά προώθηση διεθνώς (μεταφρασμένα)

- Σεμινάρια ξένων καταξιωμένων επαγγελματιών του χώρου στην Ελλάδα για κατάρτηση ελλήνων επαγγελματιών.

 

Ξέρω, αυτά που έγραψα δεν ταιριάζουν στις προδιαγραφές που έγραψε ο Αλέξανδρος, αλλά αν είχα εκδοτική με λεφτά δεν θα περιοριζόμουν σε απλές εκδόσεις μεταφρασμένων.... ο έλληνας πρέπει να σεβαστεί την 9η τέχνη για να υπάρξει μέλλον. Κάποιος λοιπόν θα πρέπει να επενδύσει στην παιδεία του πριν μιλήσει για έσοδα.

 

Βέβαια όλα αυτά, δεν θα απόφεραν τίποτα όσο ζω, αλλά τουλάχιστον θα άφηνα μια παρακαταθήκη για τους επόμενους :)

 

:valt:

 

Μου άρεσε πολύ η ιδέες σας για τις υποτροφίες, για τους ερευνητές ταλέντων ,για τα σεμινάρια με εισηγητές ξένους καταξιωμένους καλλιτέχνες .Όπως επίσης, και η πίστη σας, στα δικά μας ταλέντα.Μπράβο .Α το ξέχασα.Οπως και την προσπάθεια σας , για να γνωρίσει ο Ελληνας κάτι πέρα απο εκείνα που ξέρει.Ντίσνευ και υπερηρωικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πιστευω θα ειχε ενδιαφερον μια που πιασαμε τα ρετροκομικς να δουμε αυτονομες εκδοσεις ΦΛΑΣ ΓΚΟΡΝΤΟΝ - ΔΙΑΒΟΛΙΚ  και του Μαγου που διαβαζαμε στην περιπετεια (μου διαφευγει το ονομα της εκδοσης δεκαετεια 80 ειναι και του ηρωα ΜΙΣΤΕΡ ΜΑΤΖΙΚ νομιζω)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.