Μετάβαση στο περιεχόμενο

Joker (2019)


Jim®

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Πριν από 1 ώρα, Mandrake είπε:

Εντάξει, κόλλησες στη λέξη "πραγματικούς", λες και εννοούσα τη δική μας "πραγματικότητα". Εκτός κι αν το παρέθεσες επειδή διαφωνείς και θεωρείς πως όντως ο Τζόκερ από το '40 μέχρι σήμερα παρουσιάζεται ως "διαφορετικός κακομοίρης, ταλαιπωρημένος και απ' την ανάλγητη κοινωνία του Gotham που το μόνο που ήθελε είναι να κάνει τον κόσμο και τα παιδάκια να διασκεδάζουν" (ενώ γνωρίζουμε πολύ καλά ότι είναι ένας αδίστακτος μαφιόζος, δολοφόνος, σαδιστής και ένας εκ των σημαντικότερων χαρακτήρων που έχει συμβάλει το μέγιστο για να 'χει το Gotham αυτή την εικόνα!), ο Thomas Wayne ως στυγνός καπιταλιστής που πατάει επί πτωμάτων, ο Bruce Wayne ένα αφελές πλουσιόπαιδο και ο Alfred Pennyworth ένας δειλός, δουλοπρεπής υποτακτικός. Προκειμένου να αλλάξουν παντελώς την εικόνα του Τζόκερ για να κάνουν μια δραματική αρεστή περσόνα στον κόσμο, έκαναν σαν τα μούτρα τους όλες τις υπόλοιπες. Δε ξέρω, βέβαια, χωρίς να τους συμπεριλάβουν αν θα μπορούσαν να του χτίσουν μια τέτοια ιστορία. Κατά τ' άλλα η ταινία ήταν απίστευτη, όπως προείπα και το υποκριτικό ταλέντο του Χοακίν Φοίνιξ αδιαμφισβήτητο, απλώς μου "κάθεται στο λαιμό" ότι ξεπλένεται έτσι ο Τζόκερ. Εάν ήταν άλλος χαρακτήρας δε θα είχα αυτόν τον "κόμπο στο λαιμό" (ειδικά όταν έχω φρεσκοδιαβασμένα τα "Batman: Ο Θάνατος της Οικογένειας" και "Batman: Endgame"), είναι βέβαιο όμως ότι δε θα είχε και τόση απήχηση στον κόσμο!

Κώστα, ήδη από τα τρέιλερς φαινόταν ξεκάθαρα ότι η ταινία δεν ακολουθούσε κόμικ μονοπάτια, στην καλύτερη θα ήταν μια elseworld ιστορία και ως τέτοια την βλέπω. Η disney για μένα έχει κάνει απείρως μεγαλύτερους και ασυγχώρητους βιασμούς στους χαρακτήρες της marvel. Πάντως για τον Τζόκερ αν και συμφωνώ μαζί σου στο πώς τον έχω σαν εικόνα στο μυαλό μου, δεν είναι όμως η πρώτη φορά που τον "ξεπλένουν", μην ξεχνάς το Killing Joke κι εκεί ένας τριτοκλασάτος κωμικός ήταν που πήρε 1-2 λάθος αποφάσεις που σφράγισαν τη μοίρα του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, μα δεν αντιλέγω και δεν εξετάζω ότι είναι κακό εναλλακτικό σύμπαν απλώς επειδή ο χαρακτήρας είναι τόσο κόντρα, προσωπικά δε μπορώ να τον συμπαθήσω το ίδιο, επηρεασμένος προφανώς απ' την ήδη γνωστή κόμικ περσόνα του. Σαν εναλλακτικό σύμπαν είναι ωραίο (με χαλάει βέβαια το πως παρουσιάζεται η οικογένεια Wayne, αλλά η αλήθεια είναι πως ίσως δε μπορούσες να βάλεις πιο ταιριαστή οικογένεια να παίξει αυτό το ρόλο)! Το καλλιτεχνικό κομμάτι και το μήνυμα που ήθελαν να περάσουν, ήταν απίστευτα!

Το "Killing Joke" το πιστεύεις ότι δεν το έχω διαβάσει ακόμη; Δεν το έχω αγοράσει και δεν έχω παρακολουθήσει ακόμη την ταινία κινουμένων σχεδίων (θέλω πρώτα να διαβάσω το κόμικ)... Διαβάζω απ' έξω απ' έξω (μην πέσω και σε spoilers) ότι είναι πολύ καλή ιστορία και μέχρι εκεί! Οπότε, με εξαίρεση το "Batman: White Knight" όπου πήγε να δείξει κάτι παρόμοιο, δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο ποτέ. Αυτά περί περιφρούρησης, απαγορεύσεων, συλλήψεων κτλ. είναι πραγματικά αστεία και ίσως υπερβολικά, μη ξεχνάμε όμως τον ελεεινό εκείνον τύπο που ντύθηκε Joker στις Η.Π.Α. και γάζωσε τους πάντες μέσα σ' έναν κινηματογράφο πριν 2-3 χρόνια. Εδώ δεν είμαστε Αμερική, βέβαια... Τους σιχάθηκα όμως ακόμη περισσότερο όταν είδα πως ενώ πήγαινε κηδεμόνας με το παιδί του έτρωγαν "πόρτα" γι' αυτό το λόγο... Εδώ κάτω δεν άκουσα για τέτοια περίπτωση, πάντως. Κοσμοσυρροή ακόμη και μιάμισι βδομάδα μετά στη μεγαλύτερη αίθουσα ενός Multiplex, σε βαθμό που έδιωχναν κόσμο και έκοβαν εισιτήρια μονάχα σε όσους δέχονταν να μπουν σε μικρότερη αίθουσα, σε άλλη παράσταση, μία ώρα μετά (το είχα αναφέρει κι αλλού νομίζω, εγώ είχα πάει να παρακολουθήσω την ταινία του Κώστα Γαβρά τότε, "Ενήλικοι στην Αίθουσα". Το "Joker" το 'χα δει με την παρέα στην avant premiere κι αφού είχα κάνει κράτηση 5 μέρες πριν)!

 

Υ.Σ. Το trailer το είχα κατεβάσει αλλά δεν το είχα παρακολουθήσει... Το έχω κάνει για διάφορες ταινίες τελευταία, γιατί μου την έχει βαρέσει που σε κάποιες "ξεφεύγουν" και πετάνε spoilers με σημαντικές σκηνές, για να τραβήξουν κόσμο στις αίθουσες. Των σειρων παρακολουθώ μονάχα που είναι λιτά και συνήθως δε μπορείς να "πιάσεις" πολλά πράγματα απ' τη συνέχεια.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

6 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Ναι, μα δεν αντιλέγω και δεν εξετάζω ότι είναι κακό εναλλακτικό σύμπαν απλώς επειδή ο χαρακτήρας είναι τόσο κόντρα, προσωπικά δε μπορώ να τον συμπαθήσω το ίδιο, επηρεασμένος προφανώς απ' την ήδη γνωστή κόμικ περσόνα του. Σαν εναλλακτικό σύμπαν είναι ωραίο (με χαλάει βέβαια το πως παρουσιάζεται η οικογένεια Wayne, αλλά η αλήθεια είναι πως ίσως δε μπορούσες να βάλεις πιο ταιριαστή οικογένεια να παίξει αυτό το ρόλο)! Το καλλιτεχνικό κομμάτι και το μήνυμα που ήθελαν να περάσουν, ήταν απίστευτα!

Το "Killing Joke" το πιστεύεις ότι δεν το έχω διαβάσει ακόμη; Δεν το έχω αγοράσει και δεν έχω παρακολουθήσει ακόμη την ταινία κινουμένων σχεδίων (θέλω πρώτα να διαβάσω το κόμικ)... Διαβάζω απ' έξω απ' έξω (μην πέσω και σε spoilers) ότι είναι πολύ καλή ιστορία και μέχρι εκεί! Οπότε, με εξαίρεση το "Batman: White Knight" όπου πήγε να δείξει κάτι παρόμοιο, δεν έχω διαβάσει κάτι αντίστοιχο ποτέ. Αυτά περί περιφρούρησης, απαγορεύσεων, συλλήψεων κτλ. είναι πραγματικά αστεία και ίσως υπερβολικά, μη ξεχνάμε όμως τον ελεεινό εκείνον τύπο που ντύθηκε Joker στις Η.Π.Α. και γάζωσε τους πάντες μέσα σ' έναν κινηματογράφο πριν 2-3 χρόνια. Εδώ δεν είμαστε Αμερική, βέβαια... Τους σιχάθηκα όμως ακόμη περισσότερο όταν είδα πως ενώ πήγαινε κηδεμόνας με το παιδί του έτρωγαν "πόρτα" γι' αυτό το λόγο... Εδώ κάτω δεν άκουσα για τέτοια περίπτωση, πάντως. Κοσμοσυρροή ακόμη και μιάμισι βδομάδα μετά στη μεγαλύτερη αίθουσα ενός Multiplex, σε βαθμό που έδιωχναν κόσμο και έκοβαν εισιτήρια μονάχα σε όσους δέχονταν να μπουν σε μικρότερη αίθουσα, σε άλλη παράσταση, μία ώρα μετά (το είχα αναφέρει κι αλλού νομίζω, εγώ είχα πάει να παρακολουθήσω την ταινία του Κώστα Γαβρά τότε, "Ενήλικοι στην Αίθουσα". Το "Joker" το 'χα δει με την παρέα στην avant premiere κι αφού είχα κάνει κράτηση 5 μέρες πριν)!

 

Υ.Σ. Το trailer το είχα κατεβάσει αλλά δεν το είχα παρακολουθήσει... Το έχω κάνει για διάφορες ταινίες τελευταία, γιατί μου την έχει βαρέσει που σε κάποιες "ξεφεύγουν" και πετάνε spoilers με σημαντικές σκηνές, για να τραβήξουν κόσμο στις αίθουσες. Για τις σειρές το κάνω μονάχα που συνήθως δε μπορείς να "πιάσεις" πολλά πράγματα απ' τη συνέχεια.

Παράτα ότι κάνεις και διάβασε "Killing Joke"!!!!!!!! Μην δεις τη ταινία, η ταινία έχει κάπου ένα μισάωρο στην αρχή παντελώς άσχετο και ανούσιο και μετά είναι καρέ-καρέ αντιγραφή του κόμικ. Πάρε και διάβασε το κόμικ.

Για τους Γουέιν, ναι έχεις δίκιο και εμένα μου κλώτσησαν ιδίως ο Τόμας και ο Άλφρεντ, αλλά αφού μιλάμε για elseworld δεν έδωσα σημασία. Και έτσι όπως το βλέπω, σ' αυτό το σύμπαν ο Μπρους μεγαλώνοντας προβλέπω να γίνεται ένας τύπου Flashpoint Batman με κουμπούρια, που απλά θα λέγεται Μπρους αντί Τόμας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ούτως ή άλλως η όλη ταινία είναι μέσα από τα μάτια του Τζόκερ, γι'αυτό και η συγκεκριμένη ματιά προς Γουέιν και Άλφρεντ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι, κάνεις λάθος φίλε Tsaklas!

 

Spoiler

Γίνεται σάλος σε τηλεοπτικές εκπομπές, ο Thomas Wayne κάνει δηλώσεις on camera και όσο για τον Alfred και τον Bruce βλέπουμε τις εικόνες που περιγράφω με τα δικά μας μάτια και όχι με του Joker. Ο Alfred, η φωνή της λογικής της οικογένειας Wayne που είχε πάντοτε το θάρρος της γνώμης του όταν δε συμφωνούσε με κάτι, έδειχνε να κουκουλώνει μια (ενδεχομένως, δε γίνεται ξεκάθαρο στην ταινία) μαύρη ιστορία του αφεντικού του ώστε να μη βγει παραέξω, αντί να τον "σπρώξει" να αναλάβει τις ευθύνες τους. Έτσι ήθελε να τους παρουσιάσει ο σεναριογράφος και όχι ο Τζόκερ. Ο Τζόκερ απλώς το κατέδειξε αυτό και κέρδισε συμπολίτες του που προφανώς έβλεπαν την κατάσταση που επικρατούσε όλα αυτά τα χρόνια, αλλά δε μιλούσαν!

 

Νίκο, όταν το πήρα απόφαση κάποτε, το συγκεκριμένο είχε εξαντληθεί. Όταν επανεκδόθηκε υπήρχαν παράλληλα πάμπολλα άλλα που δεν ήξερα τι να πρωτοδιαλέξω, οπότε το πήγαινα λάου λάου. Πρόσφατα προσπαθησα να το πάρω ξανά απ' το myboxes στο box set του Joker (για να διαβάσω επιτέλους και το "Joker"!), αλλά κι άλλα δύο που δεν είχα (ένα "Batman" κι ένα "Suicide Squad", τα τεύχη τα είχα ήδη) αλλά με 10€ ταχυδρομικά, όπως μπήκε στο καλάθι, ξαναβγήκε. Παρήγγειλα λοιπόν 3 μεμονωμένα graphic novels και 5 τεύχη απ' την "Anubis" που μου έλειπαν από αλλού και το συγκεκριμένο σκοπεύω να το πάρω απ' το box set της "Anubis" σε επόμενη παραγγελία (αρκεί να μην έχει εξαντληθεί και πάλι) κι ας έχει λιγότερα προϊόντα μέσα. Θα γίνει κι αυτό. Πάντοτε θα υπάρχουν ελλείψεις, τι να κάνουμε! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Δεν το πήγα τόσο κυριολεκτικά. Εννοώ πιο γενικά. Θεωρώ πως όλη η ταινία πρόκειται για μια αφήγηση του Τζόκερ.  Γι αυτό και βλέπουμε τόση κακομοιριά και αδικία στο πρόσωπο του σε υπερθετικό βαθμό. Έτσι τα βλέπει ο ίδιος και έτσι προτιμάει να τα θυμάται. Είναι η δική του εκδοχή όπως τον βολεύει που ταιριάζει και στο multiple choice past που θα δεις να αναφέρεται αν διαβάσεις το Killing Joke. Δεν λέω ότι δεν έγιναν τα γεγονότα, προσοχή, πολλοί λένε ότι όλη η ταινία είναι στο μυαλό του και διάφορες τέτοιες θεωρίες, εννοώ ότι έγιναν απλά τα εξιστορεί με την δική του οπτική. 

 

 

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On ‎6‎/‎10‎/‎2019 στο 9:27 ΜΜ, albertus magnus είπε:

Δεν ξερω οι κριτικες τι ρολο βαρανε καθως εγω αν δεν δω μια ταινια μονος μου συμπερασμα δεν βγαζω. 

Ακριβώς ,και εγω κάνω χάζι το πως αρκετοί από εσάς βασίζεσται στις κριτικές άλλων και ειδικά Αμερικάνων και  Ευρωπαίων που έχουν διαφορετική νοοτροπία από εμάς .Σιγά μην ακούσω αν αρέσει στον ΔΑΝΙΚΑ ή στον ΜΗΤΣΗ ή σε κάθε ΝΤΑΊ΄ΦΑ (οι παλιοί ξέρουν ) ή τον  Μάικ από Αμερικα ,ή τον  ΦΡΑΝΣΟΥΑ από Γαλλία αν θέλω εγω να πάω να δω μία ταινία .Θυμάμαι στα νιάτα μου όταν διάβαζα κριτική της ΣΩΚΚΟΥ αν της άρεσε κάποια ταινία εγω δεν πήγαινα σε αυτην αλλά σε αυτές που δεν της άρεσαν .Ε! ρε κόλλημα με τον ΤΡΥΦΩ που είχε και σ΄κατούλα να έκανε την αποθέωνε . 

On ‎21‎/‎10‎/‎2019 στο 6:43 ΜΜ, Bonadrug είπε:

Οι  δύο κυρίες του ΥΠΠΟ είναι σίγουρο πως πρόσθεσαν άθελά τους 150,000 εισιτήρια στην ταινία και την έκαναν το απόλυτο χιτ των τελευταίων 10 ετών!  :beer:

  ΑΘΕΛΑ  ΤΟΥΣ ; Μόλις το άκουσα σκέφτηκα ότι είναι ένα ωραίο κόλπο για διαφήμιση και για προσελευσή κοινού .τέτοια κόλπα γινόντουσαν από καταβολής ΧΟΛΥΓΟΥΝΤ .Ο ΛΙΝΚΟΝΤ τα βάζει με αληθινό λιονταρι και το σκοτώνει στον ΤΑΡΖΑΝ ,νεκροί θεατες  από καρδιά λόγω τρομάρας από την προβολή του ΚΙΝΓΚ  ΚΟΝΓΚ .κ.λ.π.

 

    

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30737
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  115
  • Reputation:   695
  • Achievement Points:  216
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3334 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

τόσο καλή είναι και γίνεται αυτός ο χαμός?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6266
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  410
  • Reputation:   2264
  • Achievement Points:  411
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5726 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έχοντας ξεπεράσει το 1 δις σε εισπράξεις, χθές έγινε γνωστό ότι θα υπάρξει sequel με τους ίδιους συντελεστές. Επίσης είναι αρκετά πιθανό ο Todd Phillips να ασχοληθεί και με άλλους χαρακτήρες της DC:

 

https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/joker-sequel-works-as-todd-phillips-eyes-more-dc-origin-movies-1256255

 

Αν αυτό είναι καλό η κακό, ο χρόνος θα δείξει.

Επεξεργασία από Hayate
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Δεν έχω πειστεί ακόμα ότι θα υπάρξει σίκουελ. Νομίζω η είδηση είναι απλά ότι ο Φίλιπς συναντήθηκε με την DC και πήρε το πράσινο φως για 1-2 ταινίες ακόμα με τους ήρωές της, αλλά το σίκουελ απλά το βάζουν στα clickbait τίτλο γιατί το θεωρούν αναμενόμενο, αφού έβγαλε 1 δις. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

adapted από τι? :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4373 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

On 14/1/2020 στο 7:05 ΜΜ, germanicus είπε:

adapted από τι? :) 

 

:cheers5: 

Killing Joke, Ταξιτζή και Βασιλιά της Κωμωδίας :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

να σε πω... :lol: 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23547
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Adapted δηλαδή δεν είναι original concept φαντάζομαι. Και τα MCU, DCEU, TSPCU etc στα adapted θα πήγαιναν υποθέτω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μία κωμική γνώμη για την ταινία.  :)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ακολουθούν spoilers!
 

 

 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Joker: Το σίκουελ προγραμματίζεται και θα ανήκει στο ίδιο σύμπαν με την ταινία του Batman

 

joker-3.thumb.jpg.b5625dbbac9767b3c00b8cbbb3a95afa.jpg

 

Από την πρώτη στιγμή της δημιουργίας της, η ταινία του Joker υποτίθεται ότι θα ήταν μία αυτοτελής ιστορία χωρίς πρόθεση για κάποιο σίκουελ. Βέβαια, η αδιανόητη πορεία της στο box office που έφερε εισπράξεις που ξεπέρασαν το ένα δισεκατομμύριο παγκοσμίως, έβαλε όλους τους εμπλεκόμενους σε δεύτερες σκέψεις και αυτό είναι απόλυτα λογικό.

 

Η πανδημία έφερε φυσικά καθυστερήσεις στον προγραμματισμό, όμως όπως αναφέρει το Hollywood Reporter, το σίκουελ της ταινίας είναι μέρος του σχεδιασμού της Warner Bros για το μέλλον.

 

Περισσότερες λεπτομέρειες δεν αποκαλύπτονται, αφού το θέμα αφορά κυρίως το τι θα γίνει με τις ταινίες για τον Superman, αυτό όμως που τονίζεται είναι ότι η ταινία του Joker θα ανήκει στο ίδιο σύμπαν με αυτό του Batman που ετοιμάζει ο Matt Reeves και της τηλεοπτικής σειράς για το Gotham που θα προβληθεί από το HBO Max.

 

Στο τιμόνι της ταινίας αναμένεται να είναι ξανά ο Τοντ Φίλιπς με πρωταγωνιστή φυσικά τον Γιοακίν Φίνιξ που κέρδισε το όσκαρ πρώτου ανδρικού ρόλου για την ερμηνεία του την ταινία του 2019.

 

Το σύμπαν της DC δεν θα είναι ενιαίο από εδώ και πέρα και η εξήγηση για όλα αυτά θα έρθει με την ταινία του Flash που ξεκίνησε πρόσφατα τα γυρίσματα της.

 

ΠΗΓΗ

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.