Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY: ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

1 ώρα πριν, rolandofshire είπε:

Παιδιά ξέρετε για πότε αναμένουμε τόμους για το 2023; θα βγούνε πάλι 4;

Για το 2022 το μάθαμε περίπου μια εβδομάδα πριν βγουν. Περιμένεις από τώρα το 2023 εσύ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 868
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

On 12/6/2022 at 11:59 AM, Manitou said:

Για το 2022 το μάθαμε περίπου μια εβδομάδα πριν βγουν. Περιμένεις από τώρα το 2023 εσύ?

Χαχα σωστά τα λες, αυτό που ήξερα ήταν ότι η Καθημερινή έκανε reserve τα ISBN των τόμων αρκετά νωρίτερα οπότε είχαμε μια γενική εικόνα για το πόσους τόμους θα βγουν την επόμενη χρονιά έστω και ήταν και μια ένδειξη ότι τουλάχιστον δε θα σταματήσει η εκδοτική προσπάθεια απότομα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Χαχα σωστά τα λες, αυτό που ήξερα ήταν ότι η Καθημερινή έκανε reserve τα ISBN των τόμων αρκετά νωρίτερα οπότε είχαμε μια γενική εικόνα για το πόσους τόμους θα βγουν την επόμενη χρονιά έστω και ήταν και μια ένδειξη ότι τουλάχιστον δε θα σταματήσει η εκδοτική προσπάθεια απότομα. :)

Νομίζω ότι είχε κάνει reserve τα ISBN πολύ πριν γιατί είχε σκοπό να εκδώσει περισσότερους την προηγούμενη χρονιά. Όπως και να έχει ας ελπίσουμε να διπλασιάσει τουλάχιστον τους τόμους της την χρονιά που έρχεται γιατί βλέπω να μένει στη μέση αυτό το ομολογουμένων μεγάλο έργο. :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για δείτε αυτό

334358360_.thumb.jpg.52f2295f5f13430d589c45b1c4a18009.jpg

https://vendora.gr/items/w316o3/disney-megales-istories-ta-apanta-tou-romano-skarpa.html

 

Όπως λέει και η αγγελία δεν έχει κυκλοφορήσει στο εμπόριο.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, hudson είπε:

Όπως λέει και η αγγελία δεν έχει κυκλοφορήσει στο εμπόριο.

 

Εκτυπωση πανω στο χαρτονι ειναι. 

Κακως δεν λεει ειναι δικη του κατασκευη ,γιατι ετσι παραπληροφορει με στοχο την εξαπατηση καποιου ευκολοπιστου(ηδη βλεπω στείλανε 4).

 

Ευκολο report αγγελιας απο εμενα :lol:

 

ΕDIT : Τωρα ειδα οτι μαζι με το κουτι-Lunch Box απο τα Goody's , δινει και 7 τομους. Οκ then. Δεν κανω report.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

25 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Τωρα ειδα οτι μαζι με το κουτι-Lunch Box απο τα Goody's , δινει και 7 τομους. Οκ then. Δεν κανω report.

Ο Αλαφούζος προσπαθεί να ξεπουλήσει :firedevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, hudson είπε:

Για δείτε αυτό

334358360_.thumb.jpg.52f2295f5f13430d589c45b1c4a18009.jpg

https://vendora.gr/items/w316o3/disney-megales-istories-ta-apanta-tou-romano-skarpa.html

 

Όπως λέει και η αγγελία δεν έχει κυκλοφορήσει στο εμπόριο.

 

Η ήταν στα σκαριά να το κυκλοφορήσουν και αυτό είναι ένα δείγμα που βρέθηκε στα χέρια του ή απλά το έφτιαξε μόνος του για να κοροϊδεψει.

Το θέμα είναι τι πουλάει 40 ευρώ; Το κουτί ή τους τόμους. Γιατί 7 τόμοι προς 40 ευρώ, ούτε με σφαίρες. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

44 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Το θέμα είναι τι πουλάει 40 ευρώ; Το κουτί ή τους τόμους. Γιατί 7 τόμοι προς 40 ευρώ, ούτε με σφαίρες. 

Αυτό συν ότι μια τέτοια θήκη μπορεί να φτιαχτεί χειροποίητη με λίγο κόπο . Επίσης κάτι ακόμα , σήμερα διάβαζα τον τελευταίο τόμο με τον φάντομ στο εξώφυλλο επειδή τα είχα αφήσει λίγο και έχω να πω ότι έχει πολύ ωραίες κλασσικές ιστορίες με καλύτερη την πρώτη "Η εκδίκηση του φάντομ :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

10 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Η ήταν στα σκαριά να το κυκλοφορήσουν και αυτό είναι ένα δείγμα που βρέθηκε στα χέρια του ή απλά το έφτιαξε μόνος του για να κοροϊδεψει.

Το θέμα είναι τι πουλάει 40 ευρώ; Το κουτί ή τους τόμους. Γιατί 7 τόμοι προς 40 ευρώ, ούτε με σφαίρες. 

Ρώτησα την Καθημερινή και μου απάντησαν αμέσως. :clap2:

 

capture1.jpg

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

10 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Τους ρώτησα και μου απάντησαν αμέσως :clap2:

 

capture1.jpg

Το φτιάξανε που το φτιάξανε , αντί να το προωθήσουν ευρύτερα το έδωσαν  για προσφορά στα goodys? Όπως είπε ο @ ManaLeak13  , ενώ θα μπορούσαν να το πουλήσουν όπως άλλες εκδοτικές...αυτό είναι....περίεργο . Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχουν ιστοσελίδα πώλησης :shit2:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 λεπτά πριν, nick_spartan είπε:

Το φτιάξανε που το φτιάξανε , αντί να το προωθήσουν ευρύτερα το έδωσαν  για προσφορά στα goodys? Όπως είπε ο @ ManaLeak13  , ενώ θα μπορούσαν να το πουλήσουν όπως άλλες εκδοτικές...αυτό είναι....περίεργο . Αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχουν ιστοσελίδα πώλησης :shit2:

 

 

Μαλλον μπερδευτικες. Εγω το εκανα σαν παρομοιωση, για αστειο ,με τα Happy Meals που δινανε στα 90ς τα Goody's. Που σου χε μεσα μπεργκερ πατατες + δωρο ενα παιχνιδακι.

 

Ο συγκεκριμενος ξεκαθαρα το εφτιαξε μονος του. Αποκλυεται να ειναι original και να μην εχει μαθει κανενας τιποτα εδω και 6 χρονια.

Σχολιασα γιατι δεν μου αρεσε ο τροπος που το πασαρει. Ας ελεγε προσωπικη μου δουλεια, 20 ευρω οι τομοι + 20 το κουτι =40. Θα το δεχομουνα. Ετσι οπως το παρουσιαζει,δεν συμφωνω.

Αν τα μελανια συν η προσωπικη δουλεια/μερακι κοστολογειται 20ευρω δεν ξερω. Αυτο ειναι περισσοτερο πως το βλεπει ο καθενας. Προσωπικα δεν θα το παιρνα ουτε τσαμπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Η απάντηση είναι όντως περίεργη. Κατά τα άλλα πράγματι θα μπορούσε ωραιότατα να το φτιάξει κάποιος χειροποίητα και να το πουλήσει αν θέλει. Προφανώς τα λεφτά είναι πολλά αλλά νομίζω σε αυτό το vendora βρίσκει κανείς αγγελίες με εξωφρενικά πανάκριβα χωρίς λόγο πράγματα.

@ nick_spartan  αν σου άρεσε αυτή η ιστορία ψάξε να βρεις το υπέροχο τομακι του Τερζοπουλου από τη σειρά μεγάλα σήριαλ που έχει τις πρώτες ιστορίες του ΦΝ. Λέγεται "Φάντομ ντακ η αρχή του μύθου". Για μένα ισως το καλύτερο τομακι αυτής της σειράς και ίσως ένα από τα καλύτερα τομακια Ντίσνεϋ ever 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Manitou είπε:

Η απάντηση είναι όντως περίεργη.

 

 

Επειδή κάποιοι βάζουν αντίδραση "read". Τι σημαίνει ακριβώς εκτός από το προφανές δεν ξέρω και επειδή ο Μάνιτου λέει ότι η απάντηση είναι περίεργη, να διευκρινίσω γιατί μπορεί να μην το κατάλαβαν όλοι, ότι η απάντηση είναι από την Καθημερινή και όχι από τον πωλητή.

Στην εικόνα από την απάντηση με email φαίνεται το Disney Editor.

Eπομένως το κουτί κυκλοφόρησε κάποια στιγμή κάπου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Είδα κι εγώ χαμό και μπήκα, λέω θα έχουμε ανακοίνωση για συνέχεια αλλά τσάμπα η χαρά:lol:

 

Εντάξει η βαλιτσούλα είναι ωραία χειροτεχνία αλλά πραγματικά δεν την είχαμε δει πουθενά να προβάλετε από τις Καθημερινές Εκδόσεις. Να την έφτιαξαν δοκιμαστικά και να είδαν ότι δεν τράβηξε; Ανάθεμα και αν ο ίδιος που την έκανε, το θυμάται. Εν τω μεταξύ, παρατήρησα ότι τα τομάκια μου έχουν πάρει λίγη υγρασία και στεναχωρήθηκα αλλά εντάξει, το ξέραμε ότι δεν ήταν και της καλύτερης ποιότητας το χαρτί ούτως ή άλλως, και μόνο για τις ιστορίες που θα έχεις αξίζει. Ξέρετε όμως κανένα τρόπο προστασίας ή αποκατάστασης; ή θα κοστίζει τόσο που δε συμφέρει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

20 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Επειδή κάποιοι βάζουν αντίδραση "read". Τι σημαίνει ακριβώς εκτός από το προφανές δεν ξέρω και επειδή ο Μάνιτου λέει ότι η απάντηση είναι περίεργη, να διευκρινίσω γιατί μπορεί να μην το κατάλαβαν όλοι, ότι η απάντηση είναι από την Καθημερινή και όχι από τον πωλητή.

Στην εικόνα από την απάντηση με email φαίνεται το Disney Editor.

Eπομένως το κουτί κυκλοφόρησε κάποια στιγμή κάπου. 

 

Ναι η απάντηση της καθημερινής είναι περίεργη όχι η δικιά σου. Η δικιά σου μια χαρά ήταν. Πως γίνεται να κυκλοφόρησε αυτό το κουτί κάπου και να μην έχει κανένας μας ιδέα. Μήπως και ο Disney Editor δεν ξέρει τελικά....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 ώρες πριν, Manitou είπε:

Προφανώς τα λεφτά είναι πολλά αλλά νομίζω σε αυτό το vendora βρίσκει κανείς αγγελίες με εξωφρενικά πανάκριβα χωρίς λόγο πράγματα.

Στο Metabook ειναι τρις χειροτερα τα πραγματα.Ασε που δεν μπορεις να δεις και φωτογραφιες.

Το Marketplace επισης δεν αξιζει γιατι πολλοι ανεβαζουν αγγελιες χωρις τιμη, για να ψαρευουν τιμες απο τους ενδιαφερομενους.

 

Το Vendora απο την αλλη σου προσφερει αξιοπιστια αγορων και σαν πωλητης και σαν αγοραστης. Εγγυημενη συναλλαγη και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Οτι ειναι πανακριβο, το προσπερνας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

22 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Στο Metabook ειναι τρις χειροτερα τα πραγματα.Ασε που δεν μπορεις να δεις και φωτογραφιες.

 

 

Εγώ τυχαίνει και από το metabook έχω πάρει βιβλία (πάνω από 10) σε πολύ καλή κατάσταση και πολύ καλή τιμή.

Ιδίως αυτό που το πήρα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 50 ευρώ ΚΑΙ τους δύο τόμους σε άθικτη συσκευασία (https://www.politeianet.gr/books/9789604067763-roubas-aggelos-ellinika-grammata-ellinikos-kinimatografos-ditomo-163916)

και την ΜΑΦΑΛΝΤΑ 25 που την βρήκα με νορμάλ τιμή μετά από χρόνια ψάξιμο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Θα βγω για λίγο εκτός θέματος

45 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Στο Metabook ειναι τρις χειροτερα τα πραγματα.Ασε που δεν μπορεις να δεις και φωτογραφιες.

Στο vendora όμως δεν βλέπουμε απλώς , τυφλωνόμαστε συνήθως :confuse:. Άρα δεν υστερεί και τόσο .

Και τώρα λίγο εντός θέματος 

3 ώρες πριν, rolandofshire είπε:

Ξέρετε όμως κανένα τρόπο προστασίας ή αποκατάστασης; ή θα κοστίζει τόσο που δε συμφέρει;

Όπως αναφέρεις είναι γνωστή η κακή ποιότητα της έκδοσης , πιστεύω ένας τρόπος για να αποφύγει την υγρασία είναι σε κλειστή βιβλιοθήκη .Τώρα για να αποκατασταθεί δεν γνωρίζω .:tik:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

5 λεπτά πριν, nick_spartan είπε:

Όπως αναφέρεις είναι γνωστή η κακή ποιότητα της έκδοσης , πιστεύω ένας τρόπος για να αποφύγει την υγρασία είναι σε κλειστή βιβλιοθήκη .Τώρα για να αποκατασταθεί δεν γνωρίζω .:tik:

 

Δε θα σου κρύψω πως εν μέρει αυτή η 'φθορά του χρόνου' δε με πειράζει. Σημαίνει ότι τα κόμιξ σου δεν είναι μόνο σα συλλογή, αλλά τα διαβάζεις κιόλας. Αλλά με φοβίζει μήπως αυτή η υγρασία τελικά τα κάνει αδιάβαστα αργότερα αν εξελιχθεί σε μούχλα κτλ κτλ.

 

Φτιάχνω σπίτι ευτυχώς ακριβώς από πάνω με αντίστοιχες προβλέψεις, ώστε να πάρω τα μέτρα μου:read:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Προσωπικά, ανακάλυψα ότι μπορείς να αναστρέψεις την πορεία και την εξάπλωση της υγρασίας, τοποθετώντας ένα περιοδικό πάνω στο άνοιγμα ενός αφυγραντήρα, την ώρα που είναι σε χρήση. Αυτό όμως, ενδέχεται να είναι ζημιογόνο για τη συσκευή, αλλά δουλεύει!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 1 ώρα, rolandofshire είπε:

 

 

Δε θα σου κρύψω πως εν μέρει αυτή η 'φθορά του χρόνου' δε με πειράζει. Σημαίνει ότι τα κόμιξ σου δεν είναι μόνο σα συλλογή, αλλά τα διαβάζεις κιόλας. Αλλά με φοβίζει μήπως αυτή η υγρασία τελικά τα κάνει αδιάβαστα αργότερα αν εξελιχθεί σε μούχλα κτλ κτλ.

 

 

 

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος!!!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, Manitou είπε:

Εγώ τυχαίνει και από το metabook έχω πάρει βιβλία (πάνω από 10) σε πολύ καλή κατάσταση και πολύ καλή τιμή.

Ιδίως αυτό που το πήρα ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ 50 ευρώ ΚΑΙ τους δύο τόμους σε άθικτη συσκευασία (https://www.politeianet.gr/books/9789604067763-roubas-aggelos-ellinika-grammata-ellinikos-kinimatografos-ditomo-163916)

και την ΜΑΦΑΛΝΤΑ 25 που την βρήκα με νορμάλ τιμή μετά από χρόνια ψάξιμο!

Aναφερομουν σε κομικς. Λαθος δικο μου που δεν το διευκρινησα.

Ισχυει οτι στα βιβλια συναντας καλες τιμες στο Metabook.Οπως και στο Vendora.

 

Aπλα επειδη εδω εμεις ειμαστε κομιξακιδες, το θεωρησα δεδομενο οτι μιλαμε για κομικς.

 

Γενικοτερα το θεωρω πιο αξιοπιστο σαν πλατφορμα το Vendora.Και πιο προσιτο για χρηση. Ασε που υπαρχει και app στο κινητο,να μπορεις να παιζεις μπαλα και οταν εισαι εκτος σπιτιου.

Θες γιατι το εχω μαθει και το χρησιμοποιω χρονια ; Δε ξερω.

 

Πριν από 1 ώρα, nick_spartan είπε:

Στο vendora όμως δεν βλέπουμε απλώς , τυφλωνόμαστε συνήθως :confuse:. Άρα δεν υστερεί και τόσο .

Αναλογως τι ψαχνεις παντα. Αμα θες τομους Ροσα 4-6 δυστυχως ή ευτυχως οι ελαχιστοι που τους δινουν τους κοστολογουν 300.Σαρεσει ; Τους παιρνεις. Δε σαρεσει; Προσπερνας και ζεις με κενα στη συλλογη σου. Προσωπικα ειμαι οκ να εχω κενα στις ακριβες σειρες. Σε αυτες που κυνηγαω ομως θα το πληρωσω το παραπανω,οταν κρινω οτι ειναι το σωστο timing.

Πχ το ΚΟΜΙΞ 1 οταν το βρηκα υπεραριστο δεν κολοσα δευτερολεπτο το ποσό που διεθεσα. Ούτε ειπα α ου με εξαπαταει με κανει με ρανει. Εν γνωση μου το αγορασα, συνειδιτα γνωριζοντας οτι και ο πωλητής πρεπει να ρεφαρει όσα τζογαρε αγοραζοντας τη Χ ποσότητα τευχων. Ηταν το προτελευταιο μου για να κλεισω, ημουν τρις ευτυχισμενος οταν το επιασα στα χερια μου. Ολα ειναι προσφορά και ζητηση.

 

Να ξερεις οτι κανενας δεν προκειται να σε χαρισει τιποτα. Ειτε στα κομικς ειτε στη ζωη.

 

Πριν από 1 ώρα, nick_spartan είπε:

Όπως αναφέρεις είναι γνωστή η κακή ποιότητα της έκδοσης , πιστεύω ένας τρόπος για να αποφύγει την υγρασία είναι σε κλειστή βιβλιοθήκη .Τώρα για να αποκατασταθεί δεν γνωρίζω .:tik:

 

 

24 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Προσωπικά, ανακάλυψα ότι μπορείς να αναστρέψεις την πορεία και την εξάπλωση της υγρασίας, τοποθετώντας ένα περιοδικό πάνω στο άνοιγμα ενός αφυγραντήρα, την ώρα που είναι σε χρήση. Αυτό όμως, ενδέχεται να είναι ζημιογόνο για τη συσκευή, αλλά δουλεύει!:beer:

 

Δεν υπαρχει αποκατασταση στην υγρασια. Οσο και να χτυπιεσαι απαξ και το τευχος εχει "παρει",αστο το χασες. Οτι υπαρχουν τεχνικες αποκαταστασης, υπαρχουν. Το θεμα ειναι ,αξιζει τον χρονο σου ; Αν εχεις ακριβο τευχος ισως το κανεις χειροτερα.(θα μου πεις ποσο να καταστρεψω άλλο το ηδη κατεστραμένο...οκ). Ισως το ανεβασεις την αξια του. Τζογαρεις εκει περα. Αν εχεις τευχος μονοευρου, αξιζει να ασχοληθεις αραγε;

 

Η μονη τεχνικη που γνωριζω ,η οποια διορθωνει (καπως) τσακισεις αλλά και μικροφθορες, ειναι η επαγγελματικη pressing machine η οποια κοστιζει 300 400 δολαρια και βαλε. Μονο αμερικανους εχω δει να εχουν τετοιο μηχανημα παντως.

 

Μη φυλασσετε ποτε τα τευχη σας σε υπογεια, σε παταρια , σε αποθηκες, σε εγκατελλημενα σπιτια (πχ στο χωριο) !

Παντα σε δωματιο ή χώρο ,όπου θα επικρατουν οι ιδανικες συνθηκες.

 

Για μενα αν εχετε κατεστραμενα τευχη, απλα ξαναγοραστε τα. Εφοσον ειστε μανιωδης με τις καταστασεις. Αν οχι, κλαιν. Και τι εγινε για λιγα τευχη αν ειναι χαλια, σωστα ; 

 

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μόλις τώρα, Manitou είπε:

 

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος!!!:lol:

:lol: 

Όχι, κι εμένα δε με ενοχλεί τόσο. Φαντάζομαι όταν ο θείος Σκρουτζ θα έβρισκε κάποιο χάρτη από κάποιο πειρατή πρόγονό του, δε θα ήτανε σε ζελατίνα:)

 

Έχει μια γοητεία το παλιό. Άσε που σε γλιτώνει από ψυχαναγκασμούς να μη τσακίσει εδώ, να μη χαλάσει εκεί:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

44 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

:lol: 

Όχι, κι εμένα δε με ενοχλεί τόσο. Φαντάζομαι όταν ο θείος Σκρουτζ θα έβρισκε κάποιο χάρτη από κάποιο πειρατή πρόγονό του, δε θα ήτανε σε ζελατίνα:)

 

Έχει μια γοητεία το παλιό. Άσε που σε γλιτώνει από ψυχαναγκασμούς να μη τσακίσει εδώ, να μη χαλάσει εκεί:lol:

Ναι και εγώ έτσι είμαι. Της ίδιας σχολής. 

 

@ ManaLeak13  κόμικ έχω πάρει από το metabook μόνο αυτή τη Μαφάλντα 25 με την οποία έμεινα φοβερά ικανοποιημένος γιατί ήταν υπερσπανιο. Άλλη εμπειρία δεν έχω από κόμικ. Νομίζω ότι γενικά το metabook είναι για βιβλία. Πάντως και το vendora νόμιζα ότι ήταν εξωφρενικά πανάκριβο αλλά βλέπω ότι το χρησιμοποιείτε  Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία λοιπόν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

18 ώρες πριν, Manitou είπε:

Ναι και εγώ έτσι είμαι. Της ίδιας σχολής. 

 

@ ManaLeak13  κόμικ έχω πάρει από το metabook μόνο αυτή τη Μαφάλντα 25 με την οποία έμεινα φοβερά ικανοποιημένος γιατί ήταν υπερσπανιο. Άλλη εμπειρία δεν έχω από κόμικ. Νομίζω ότι γενικά το metabook είναι για βιβλία. Πάντως και το vendora νόμιζα ότι ήταν εξωφρενικά πανάκριβο αλλά βλέπω ότι το χρησιμοποιείτε  Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία λοιπόν.

το παλιό το σωστό το μίκυ μάους, αυτό με τα συνδετηράκια, πρέπει να είναι τσακισμένο, διπλωμένο ανάποδα και να μην πω και γραμμένο και ζωγραφισμένο με στυλό :)

και εμένα τα πιο πολλά μου ΚΛΑΣΙΚΑ είναι ταλαιπωρημενα όσο δεν πάει, ξεκολλημένα, κολλημένα με σελοτέιπ κοκ Δε με νοιάζει καθόλου, αλλά η αλήθεια είναι ότι το ΚΟΜΙΞ και τους τόμους, τα θέλω προσεγμένα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

3 ώρες πριν, hardivic είπε:

το παλιό το σωστό το μίκυ μάους, αυτό με τα συνδετηράκια, πρέπει να είναι τσακισμένο, διπλωμένο ανάποδα και να μην πω και γραμμένο και ζωγραφισμένο με στυλό :)

και εμένα τα πιο πολλά μου ΚΛΑΣΙΚΑ είναι ταλαιπωρημενα όσο δεν πάει, ξεκολλημένα, κολλημένα με σελοτέιπ κοκ Δε με νοιάζει καθόλου, αλλά η αλήθεια είναι ότι το ΚΟΜΙΞ και τους τόμους, τα θέλω προσεγμένα

 

Εγώ ευτυχώς δεν τα έχω ζωγραφισμένα με στυλό (εννοώ τα παιχνίδια μέσα). Και λέω ευτυχώς διότι τα δίνω στην κόρη μου και τα κάνει. Οπότε ναι πλέον είμαι περήφανος κάτοχος παλιών Μίκυ Μάους  (αυτά με τα συνδετηράκια) με τις υπέροχες σπαζοκεφαλιές τους λυμένες από την κόρη μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δεν παίρνω καινούρια πια (αν και με το μικρό θα ξεκινήσω αργότερα μάλλον), τα καινούρια δεν έχουν;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33861
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

12 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Δεν παίρνω καινούρια πια (αν και με το μικρό θα ξεκινήσω αργότερα μάλλον), τα καινούρια δεν έχουν;

 

Ντσου!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31638
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3875
  • Achievement Points:  575
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

4 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Ντσου!!!!!!!

ΕΛΑ ΡΕ ΤΩΡΑ ΑΛΗΘΕΙΑ; Θα με κάνουν δηλαδή να ψάχνω παλιά Μίκυ Μάους; Αχ αχ αχ. Και το πρόβλημα δεν είναι αυτό, το πρόβλημα είναι ότι αν ξεκινήσω, μετά φοβάμαι μη μπει ο συλλέκτης μέσα μου και θέλω 3 ζωές για να τα βρω όλα:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1512
  • Reputation:   13487
  • Achievement Points:  1786
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

16 λεπτά πριν, rolandofshire είπε:

Δεν παίρνω καινούρια πια (αν και με το μικρό θα ξεκινήσω αργότερα μάλλον), τα καινούρια δεν έχουν;

Τα καινούρια κοστίζουν 1.90 την ημέρα κυκλοφορίας τους και 1.00 την αμέσως επόμενη εβδομάδα. Η ποιότητα τους ομως παραμένει ανεξίτηλη στο χρονο:lol:

Άραγε κάνουν ακόμα κράπα κράπα όταν τα ανοίγετε; Το ΜΜ 00 έκανε χθες που το άνοιξα τέτοιο θόρυβο, που εβαλα ακουστικά να μην τον ακουω:lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.