Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY: ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 14/8/2021 στο 12:29 ΜΜ, albert είπε:

Toμος 39ος-Το χρυσο φλούρι

 

Αγαπητέ φίλε συγγνώμη που ξανα-ανέβασα το εξ . θα πρέπει να το ανέβασες όση ώρα ετοίμαζα τον μονολογό μου για ανέβασμα .Αν το έπαιρνα είδηση θα το κατάβαζα ,μόλις τώρα το κατάλαβα .Αλλες φορές με ειδοποιει ότιεχω νεα απάντηση αλλες οχι .

  ΚΑΣΤΑΝΑ !!εδω τα ζεστα κάστανα .Ο Καστανάααας!

ΤΟΜΟΣ 40ΤΑ ΕΞΩΤΙΚΑ ΚΑΣΤΑΝΑ που εκτος τα καθιερωμένα προλογικά σημειώματα εχουμέ σε αυτό το τεύχος και ειδικό  ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΩΤΙΑ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΌ (για τον ύμνο των ΜΑΚ ΓΚΡΕΓΚΟΡ .)Μαζί με την εφ. και ΒΙΠΕΡ για παραλία,τα είπαμε οχι νερά στο τομίδιο , τα αφήνουμε στο σπίτι στο ψυγείο για δροσιά .το καημενούλι.

 

SCARPAAPANTA_0040.jpg SCARPAAPANTA_0040z.jpg  Μεταφέρθηκαν στη βάση 

 

καλη παπιοαναγνωση

ΒτΚ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 868
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  33424
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2011 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

βασιλια δεν μπορουσες να βαλεις και τις ιστοριες που εχει μεσα το τευχος? :-)
και εχω μεγαλη απορια σε ποιο τευχος ειναι ή θα ειναι η ιστορια απο το ιταλικο τευχος 19,
αυτη:
https://inducks.org/story.php?c=S+66108
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Αυτή η ιστορία με τίτλο "Η διπλή παγίδα" βρίσκεται στον τόμο που κυκλοφόρησε πριν μερικές εβδομάδες, "Οι πελεκάνοι του Καπταιν Γλάρου".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33424
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2011 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

α σε ευχαριστω πολυ ;-)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Στην σελίδα της Καθημερινής λέει "Μην χάσετε τον τελευταίο τόμο Disney Romano Scarpa αυτή την Κυριακή με την Καθημερινή", άρα αυτό σημαίνει πως οι φετινοί τόμοι θα είναι 7 κι όχι 9.

 

:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Gong είπε:

Στην σελίδα της Καθημερινής λέει "Μην χάσετε τον τελευταίο τόμο Disney Romano Scarpa αυτή την Κυριακή με την Καθημερινή", άρα αυτό σημαίνει πως οι φετινοί τόμοι θα είναι 7 κι όχι 9.

 

:(

Όλα εκεί οδηγούσαν δυστυχώς... Από την μια δεν θα είναι κομμένη η Ιστορία & Δόξα... Από την άλλη είναι λίγοι 7 τόμοι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2709
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1167 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Εντάξει δεν είναι ανάγκη για στενοχώριες. Οι φετινοι τόμοι ήταν πολύ καλοί, με αναβαθμισμένα χρώματα και αυτά τα υπέροχα άρθρα! Όπως πάντα είναι καλύτεροι από το τίποτα! 

Το επόμενο καλοκαίρι τα υπόλοιπα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

6 λεπτά πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Όλα εκεί οδηγούσαν δυστυχώς... Από την μια δεν θα είναι κομμένη η Ιστορία & Δόξα... Από την άλλη είναι λίγοι 7 τόμοι...

 

Ναι δυστυχώς εκεί πήγαιναν όλα. Είναι πάρα πολύ λίγοι. Ας βάζανε έστω τον 8ο. Τη Δόξα την έχουμε από εκατό μεριές! Ας τη βλέπαμε μισή. Ή ακόμα καλύτερα ας αλλάζανε σειρά. Σιγά, ούτε αρίθμηση υπάρχει ούτε τίποτα. 

 

Σε άλλα νέα, ιστορίες όπως αυτή με τα κάστανα στον τελευταίο τόμο συνοψίζουν αυτό που είχε ο Σκάρπα και όλη εκείνη η γενιά. Αγνή διασκέδαση. Σενάριο παιδικό, αλλά δράση αμείωτη! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36809
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  34
  • Reputation:   320
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στις ειδήσεις του Google μου έβγαλε πως ο επόμενος θα είναι ο τελευταίος τόμος. Είναι αλήθεια; Δεν θέλω να τελειώσουν τόσο γρήγορα οι τόμοι.:crying:

IMG_20210823_130533.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλά να δούμε,  αν συνεχίσει του. Χρόνου να δίνει Disney.... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  150
  • Reputation:   998
  • Achievement Points:  150
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5484 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η καθυστέρηση της κυκλοφορίας των τόμων είχε ως αποτέλεσμα να είναι 7 φέτος και όχι 9 λοιπόν. Αρκετά απογοητευτικό, όχι για άλλο λόγο, απλώς θα τελειώσει το 2030 και αν η ιστορία. Απ'την άλλη, με τις εκδόσεις αυτές που έχουμε, λες και ένα ευχαριστώ και δεν πρέπει να περιμένεις και τίποτα. Αν μη τι άλλο το ότι βγαίνουν έστω και έτσι με μικρός κόστος είναι κάτι θετικό.
Δεν πρέπει να επαναπαύεται κανείς στη μετριότητα, αλλά κλασικά, τα Ντισνεϋκά έχουν καταλήξει (ελέω κοινού ιδιοκτήτη) να λειτουργούν σαν τον Παναθηναϊκό. Μαγαζί γωνία, που υπάρχει για να θυμίζει παλιά μεγαλεία και να βγάζει ένα μίνιμουμ κέρδος.

Σε κάθε περίπτωση, ήταν ένα ενδιαφέρον ταξίδι και φέτος, ανυπομονώ για την Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, μιας και έχω να το διαβάσω πάνω από 10 χρόνια αφού δεν είναι στην κατοχή μου κανένας τόμος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5314 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

On 8/21/2021 at 8:52 PM, Βασιλεύς των κόμικς said:

Αγαπητέ μου φίλε δεν τα έβαλα καθόλου μαζί σου ,ξέρω έτσι φάνηκε και φταίω ,(ξανα )απαντησα σε μερικά παιδιά μέσω εσού γιατί το έκαναν σήριαλ .Λες και ο ΣΚΑΡΠΑ είναι το πιο συλλεκτικο και δυσευρετο κομμάτι .Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για το λάθος μου.Πρέπει να έχει φανεί απο  απο παλιές καταχωρήσεις πόσο σε εκτιμώ εσ'ενα και τις απόψεις σου .:sad1: 

 

Βασιλέα μου όλα καλά μεταξύ μας! Καμιά φορά υπάρχουν και παρεξηγήσεις αλλά αλίμονο τα κουβεντιάζουμε και τα λύνουμε. Ήταν και οι μέρες λιγο περίεργες (με άγχος και στεναχώρια από τις φωτιές) και όλοι είχαμε πει δύο κουβέντες παραπάνω. Και εκτιμώ πολύ ότι ζητάς συγνώμη. Ειλικρινά το λέω. 

 

Και τώρα για να μπω ξανά ον-τοπικ ομολογώ ότι και εγώ απογοητεύομαι από τους 7 μόλις τόμους. Οι εποχές των 16 τομών κάθε καλοκαίρι (Καρλ Μπαρκς) είναι πολύ μακρινές τελικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  289
  • Reputation:   2321
  • Achievement Points:  351
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

On 24/8/2021 στο 6:31 ΜΜ, Aldark είπε:

Η καθυστέρηση της κυκλοφορίας των τόμων είχε ως αποτέλεσμα να είναι 7 φέτος και όχι 9 λοιπόν. Αρκετά απογοητευτικό, όχι για άλλο λόγο, απλώς θα τελειώσει το 2030 και αν η ιστορία. Απ'την άλλη, με τις εκδόσεις αυτές που έχουμε, λες και ένα ευχαριστώ και δεν πρέπει να περιμένεις και τίποτα. Αν μη τι άλλο το ότι βγαίνουν έστω και έτσι με μικρός κόστος είναι κάτι θετικό.
Δεν πρέπει να επαναπαύεται κανείς στη μετριότητα, αλλά κλασικά, τα Ντισνεϋκά έχουν καταλήξει (ελέω κοινού ιδιοκτήτη) να λειτουργούν σαν τον Παναθηναϊκό. Μαγαζί γωνία, που υπάρχει για να θυμίζει παλιά μεγαλεία και να βγάζει ένα μίνιμουμ κέρδος.

Σε κάθε περίπτωση, ήταν ένα ενδιαφέρον ταξίδι και φέτος, ανυπομονώ για την Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, μιας και έχω να το διαβάσω πάνω από 10 χρόνια αφού δεν είναι στην κατοχή μου κανένας τόμος!

Ακριβώς σαν τον Παναθηναϊκό όμως, καταπληκτική παρομοίωση φίλε @ Aldark ! Το μόνο καλό από την όλη υπόθεση είναι ότι δε θα χωριστεί η ιστορία και δόξα! Απ' το τίποτα καλοί είναι και οι 7 τόμοι και μάλιστα με άρθρα:beer5:!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33863
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 24/8/2021 στο 6:31 ΜΜ, Aldark είπε:

Η καθυστέρηση της κυκλοφορίας των τόμων είχε ως αποτέλεσμα να είναι 7 φέτος και όχι 9 λοιπόν. Αρκετά απογοητευτικό, όχι για άλλο λόγο, απλώς θα τελειώσει το 2030 και αν η ιστορία. Απ'την άλλη, με τις εκδόσεις αυτές που έχουμε, λες και ένα ευχαριστώ και δεν πρέπει να περιμένεις και τίποτα. Αν μη τι άλλο το ότι βγαίνουν έστω και έτσι με μικρός κόστος είναι κάτι θετικό.
Δεν πρέπει να επαναπαύεται κανείς στη μετριότητα, αλλά κλασικά, τα Ντισνεϋκά έχουν καταλήξει (ελέω κοινού ιδιοκτήτη) να λειτουργούν σαν τον Παναθηναϊκό. Μαγαζί γωνία, που υπάρχει για να θυμίζει παλιά μεγαλεία και να βγάζει ένα μίνιμουμ κέρδος.

Σε κάθε περίπτωση, ήταν ένα ενδιαφέρον ταξίδι και φέτος, ανυπομονώ για την Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, μιας και έχω να το διαβάσω πάνω από 10 χρόνια αφού δεν είναι στην κατοχή μου κανένας τόμος!

 

"τα Ντισνεϋκά έχουν καταλήξει (ελέω κοινού ιδιοκτήτη) να λειτουργούν σαν τον Παναθηναϊκό. Μαγαζί γωνία, που υπάρχει για να θυμίζει παλιά μεγαλεία και να βγάζει ένα μίνιμουμ κέρδος.".

Μεγάλη αλήθεια. Ο Αλαφούζος δεν ξέρει να διαχειριστεί αυτά που έχει δυστυχώς. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1653
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμεις οι ντισνευσκαρπαφανς ειμαστε ευχαριστημενοι ακομα και με τους 7 τομους. Και σιγουρα δεν θα λαμβαναμε υποψιν καμμια πλακα ή τρολ γιατι τιποτα δεν λυνει απορια οτι κατι κυκλοφορησε απο το να πας να το βρεις στο περιπτερο την μερα που κυκλοφορει. Δυστυχως ετσι οπως προχωραει το εκδοτικο στυλ δεν μπορεις να ρισκαρεις να χασεις αυτο που θελεις να αγορασεις, γενικως μιλαω. 

 

Το φετινο 5/7 ειναι η νωριτερη μερα κυκλοφοριας τομων απο το 2017. 

 

Η συνεχεια του χρονου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32289
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  332
  • Reputation:   2088
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  9
  • With Us For:  2358 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

SCARPAAPANTA_0041.jpgSCARPAAPANTA_0041z.jpg 

Προστέθηκε το εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τεύχους 41.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 22/8/2021 στο 1:19 ΜΜ, timos1981 είπε:

βασιλια δεν μπορουσες να βαλεις και τις ιστοριες που εχει μεσα το τευχος? :-)
και εχω μεγαλη απορια σε ποιο τευχος ειναι ή θα ειναι η ιστορια απο το ιταλικο τευχος 19,
αυτη:
https://inducks.org/story.php?c=S+66108
 

΄Δεν βάζω τις ιστοριες γιατι υπάρχει ειδικο τοπικ για αυτο ,π.χ.

 

 

 

8 ώρες πριν, BarkScarpa είπε:

Εμεις οι ντισνευσκαρπαφανς ειμαστε ευχαριστημενοι ακομα και με τους 7 τομους. Και σιγουρα δεν θα λαμβαναμε υποψιν καμμια πλακα ή τρολ ...

Πλάκα εχεις ,αφου το συνεχίζεις μονο γελω μαζι σου.

 

  ΤΟΜΟΣ 41 με τίτλο Ο ΜΟΡΙΑΚΟΣ ΣΥΡΡΙΚΝΩΤΗΣ (ΕΞ.ΑΠΟ @ Loss  ) και καμμιά διαφήμιση για επόμενο τεύχος.  Δυστηχώς ,και  εγω δεν το πιστευα αφου εδωσαν 9 isbn ,αλλα.... Μάλλον οταν τελειώσουνε σε καμμιά 15 χρόνια εγω δεν θα βρίσκομαι εν ζωή .Τι καλα θα ήταν να βγαίνανε κάθε μηνα ,να ειχαμε 12 το χρόνο να ειμασταν ολοι ευχαριστημένοι .

 Στο αφιέρωμα του 41ου τόμου Σούπερμαν και πότε οι Ιταλοι μαθανε το κανονικό όνομα του

και ΣΟΥΠΕΡ ΓΚΟΥΦΗ ,συν 6 ιστορές με Μικυ ( 1) Σ.ΓΚΟΥΦΗ (2) ΣΚΡΟΥΤΖ(3)

 

  ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΌΝΟΥ .

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ας στείλουμε αίτημα στη. Εφημερίδα,  σαν ιστοσελίδα, σαν λεφικ, όπως προτιμάτε να εκδοσουν έστω τους υπόλοιπους δύο. Έστω ανά μήνα. Τι λέτε; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Λυπάμαι, αλλά δεν νομίζω πως θα εισακουστεί  αυτό το αίτημα. Θα μού άρεσε πολύ να έβγαιναν και οι δύο ακόμη τόμοι, αλλά οι πιθανότητες είναι μηδαμινές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, Comichunter είπε:

Ας στείλουμε αίτημα στη. Εφημερίδα,  σαν ιστοσελίδα, σαν λεφικ, όπως προτιμάτε να εκδοσουν έστω τους υπόλοιπους δύο. Έστω ανά μήνα. Τι λέτε; 

Εαν ειναι να σταλει E-mail γιαυτον τον λογο,γιατι να μην συμπληρωθει(και να τονιστει ! ) οτι μην πω υπερβολικα χιλιαδες αλλα σιγουρα εκατονταδες συλλεκτες επιθυμουν τα απαντα του Ροσα να επανεκδοθουν σε σκληροδετα ?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και γιατί να μην προστεθεί ότι και δεκάδες χιλιάδες επιθυμούμε την επανέκδοση του Μπαρκς σε σκληρόδετα; Ή με μαλακό εξώφυλλο που δεν τα έχουμε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είπαμε να ζητήσουμε κάτι ρεαλιστικό,  σιγά μην ξιδεψουν χρήματα για να ξανά βγάλουν Παλιά τεύχη. Ας τελειώσουν τις εκδόσεις που εκκρεμουν και να είμαστε ευχαριστημένοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13488
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

29 λεπτά πριν, hardivic είπε:

Και γιατί να μην προστεθεί ότι και δεκάδες χιλιάδες επιθυμούμε την επανέκδοση του Μπαρκς σε σκληρόδετα; Ή με μαλακό εξώφυλλο που δεν τα έχουμε..

Γελάσαμε... Μπες ψαξου λίγο σε γκρουπ με αγοραπωλησιες να δεις τι τιμές πιάνει ο Βίος και όλα τα υπόλοιπα και έλα μετά να τα πούμε. Τις ειρωνιες να τις κάνεις αλλού μεγάλε σαυτούς που σε παιρνει! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

10 ώρες πριν, Comichunter είπε:

Ας στείλουμε αίτημα στη. Εφημερίδα,  σαν ιστοσελίδα, σαν λεφικ, όπως προτιμάτε να εκδοσουν έστω τους υπόλοιπους δύο. Έστω ανά μήνα. Τι λέτε; 

Εχει η ΛΕΦΙΚ τα νομικα δικαιωματα της εκδοσης των DISNEY??????

Πιστευω οτι η καθημερινη θα το αποτρεψει......για να το κανει αυτο η ΛΕΦΙΚ μαλλον θα πρεπει να εχει αδεια απο την ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ........επισης η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ δεν προκειτε να κανει τιποτα....ουτε mail θα διαβασει ....αλλα και να τα διαβασει ουτε θα απαντησει ουτε θα τα παρει σοβαρα......Να ανακοινωνουν 9 τομους και να μας αφηνουν στους 7......ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ......ΕΜΕΙς Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΩΛΕΙΟ ΣΤΙς ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΕς ΑΠΟΦΑΣΕΙς ΤΗς......RESPECT ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.......δεν θελω να ''κραζω''' τις ''νεες'' εκδοσεις η να της συγκρινω με του ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΥ αλλα οι καταστασεις δεν μας αφηνουν αλλα περιθωρια......Να καταπιουμε οτι δεν εχει περιεχομενα,χρονολογικη σειρα-αριθμηση κλπ......η εκδοση να μην ειναι καλη,η βιβλιοδεσια να ειναι μαυρα χαλια(περισυ ολα μου ετυχαν τσαλακωμενα και φεσον τα μισα ''σπασμενα'' και σκισμενα)......και ξαναλεω οτι ειμαι υπερ της Κ διοτι εχει κανει και καλες εκδοσεις οπως την εκδοση της ''Μ,ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ DISNEY'' ........

 

ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ.........ΕΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ..........Τελικα καλυτερα θα ηταν να τα εβγαζε η ΛΕΦΙΚ αν και το θεωρω δυσκολο.........(δεν ειμαι ειδικος στα περυ νομικων ζητηματων και πνευματικων δικαιωματων οποτε δεν μπορω να ξερω η καθε παραμετρο για το εαν οντως η ΛΕΦΙΚ μπορει να εκδοσει τους δυο τελευταιους τομους απο τα ''ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ'' αλλα θσ δσς ελεγα να μην δωσουμε περαιτερω σημασια......αυτα εχουμε και ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ........

 

Επισης δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει με τα πνευματικα δικαιωματα των κομικς............οποτε παω να ανεβασω καποιο βιντεακι στο ytb (LINK : https://www.youtube.com/channel/UCTWJLAtpvcUwHDAvSfzCjog ) μου το ριχνει (φυσικα μετα απο 10 ωρες upload με σταθερη ταχυτητα 12-18 mbps ) ή εαν ανεβει το βιντεο λογω χαμηλης αναλυσεις μου το βαζει for kids για να μην εχει σχολια...........ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ :

 

''ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΟΧΟ DISNEY ...... Ο ΟΠΟΙΟς ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙ ΛΟΓΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΩΜΑΤΩΝ''

 

ΑΣ ΤΕΛΙΩΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΕΛΟς Η Κ...............ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΑΞΙΖΕΙ.............(Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορουν καποιοι να κανουν και συδρομη.....να υπαρχει καποιος λογος ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥς ....ή το αλλο.....το οτι το super μικυ εχει παιχνιδια για παιδια  οξυνουν την αντιληψη των παιδιων......ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΕΙς???:lol:)..............

 

 

ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ,,,,,,,,,ΑΓΟΡΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΙς ΕΚΔΟΣΕΙς ΤΟΥς...........

 

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

 

Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΑΠΟ ΙΤΑΛΙΑ...ΤΑ ''ΣΟΥΛΟΥΠΟΝΕΙ'' ΟΠΩς ΟΠΩς ΒΑΣΗ ΤΟ BYDGET ΤΗς  ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.....ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ....ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑς ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ .......

 

 

 

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Super MIKY Disney Το περιοδικό Super MIKY έχει χιουμοριστικές και περιπετειώδεις ιστορίες κόμικς ,παιχνίδια και σπαζοκεφαλιές που ασκούν τις ικανότητες των παιδιών και οξύνουν την αντίληψη τους. ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ"

 

 

 

ΕΑΝ βγηκα εξω απο το θεμα συγγνωμη αλλα δεν μπορουμε  να κανουμε σαν να μην συμβαινει τιποτα......οι εκδοσεις τους ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ......αλλα θελουν πολλες βελτιωσεις.....να μην κανουν copy paste αυτα εδω και να τα μεταφραζουν μονο οτι εχει σχεση με κειμενο........Τα πρωτα χρονια οι εκδοσεις τους ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕς ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟ.....Αλλα ειναι λυπηρο να βλεπεις  τα κομικς που τοσο αγαπας να γινονται ετσι......

 

 

:cheers5::sick:

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

2 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Γελάσαμε... Μπες ψαξου λίγο σε γκρουπ με αγοραπωλησιες να δεις τι τιμές πιάνει ο Βίος και όλα τα υπόλοιπα και έλα μετά να τα πούμε. Τις ειρωνιες να τις κάνεις αλλού μεγάλε σαυτούς που σε παιρνει! 

ΕΓΩ το εχω δει απο 500-80 ευρω......Ας ΠΑΡΩ ΠΕΝΤΕ -ΕΞΙ ΝΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πάλι όνειρα θερινής νυκτός,  τι. Εκδόσεις Disney από λεφικ λέτε;;  Ας συνεχίσει η λεφικ τις ωραίες εκδόσεις που βγάζει. Εγώ ζήτησα να στείλουμε μαζικά αίτημα να βγάλουν τους επόμενους δύο τόμους ανά μήνα. Τα υπόλοιπα είναι πράγματικα ουτοπικα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

38 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Γελάσαμε... Μπες ψαξου λίγο σε γκρουπ με αγοραπωλησιες να δεις τι τιμές πιάνει ο Βίος και όλα τα υπόλοιπα και έλα μετά να τα πούμε. Τις ειρωνιες να τις κάνεις αλλού μεγάλε σαυτούς που σε παιρνει! 

Σου μίλησε κανεις και θα μου πεις τις ειρωνίες σε αυτούς που με παίρνει; Ή νομίζεις ότι είσαι πολύ σκληρό αντράκι και με απείλησες και φοβήθηκα τώρα; Ότι Θες άλλη μια φορά τον Ρόσα γιατί δεν τον πηρες όταν τον έδιναν και γιατί τον θες σκληρότερο και γιατί έτσι σου αρέσει στην τελική και εγώ θέλω άλλη μια φορά τον Μπαρκς για τους ίδιους λόγους ή γιατι βαριεμαι να ψάχνω αγγελίες και μαγαζιά. Ας τους στέλνουμε σωρηδον email λοιπόν και ας κόψουν τον Σκάρπα που δεν έχει εκδοθεί ποτε για να έχουμε αυτά. Εκτός αν νομίζεις ότι μπορεί να βγαλει και τα δυο παράλληλα η καθημερινή. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33424
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   25
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2011 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

βασιλια ναι υπαρχει αλλο τοπικ για τις ιστοριες αλλα δεν μπορω να γραψω σχολια σε εκεινο το τοπικ (δεν ξερω γιατι...δεν υπαρχει καν η επιλογη) και η ιστορια "Η διπλή παγίδα" που εψαχνα τελικα βρίσκεται στον τόμο "Οι πελεκάνοι του Καπταιν Γλάρου".  στο τοπικ για το συγκεκριμενο τευχος δεν αναφερεται αυτη η ιστορια.
τελος παντων απλα εψαχνα να δω που ειναι αυτη η ιστορια ;-)
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9667
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

11 hours ago, timos1981 said:

βασιλια ναι υπαρχει αλλο τοπικ για τις ιστοριες αλλα δεν μπορω να γραψω σχολια σε εκεινο το τοπικ (δεν ξερω γιατι...δεν υπαρχει καν η επιλογη) και η ιστορια "Η διπλή παγίδα" που εψαχνα τελικα βρίσκεται στον τόμο "Οι πελεκάνοι του Καπταιν Γλάρου".  στο τοπικ για το συγκεκριμενο τευχος δεν αναφερεται αυτη η ιστορια.
τελος παντων απλα εψαχνα να δω που ειναι αυτη η ιστορια ;-)
 

Νομίζω πως χρειάζεται να γίνεις μέλος πρώτα στο club της disney εδώ. Απλά πατάς το «join club» στα δεξιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29534
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   196
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3873 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήγα και γω να πάρω τον 8ο τόμο σήμερα όλο χαρά.(δεν είχα ενημερωθεί) Kαι του χρόνου πάλι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.