Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY: ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Εμένα το προηγούμενο ήταν μια χαρά, αυτό δυστυχώς δεν είναι. Μάλλον θα στάθηκα τυχερός την πρώτη φορά.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 868
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

30 λεπτά πριν, Bilis είπε:

Εμένα το προηγούμενο ήταν μια χαρά, αυτό δυστυχώς δεν είναι. Μάλλον θα στάθηκα τυχερός την πρώτη φορά.

Μια τα ίδια:sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τον πήρα και εγώ,έχω το ίδιο θέμα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ το ίδιο, ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν οκ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Η ζελατινα δε μου επετρεψε ουτε την προηγουμενη Κυριακη, ουτε και τωρα να τσεκαρω την κατασταση του τομου. Αποτελεσμα? φουλ τσαλακωμενο οπισθοφυλλο των 2 τομων και σε μενα. Μαλιστα σε απογοητευτικο βαθμο η εκταση του τσαλακωματος.

Καπου εδω σταματαω να στηριζω την εκδοση και θα τη βρω μεταχειρισμενη. Συγνωμη αλλά οταν αγοραζεις μια εφημεριδα που πανε ολα μονομιας για πεταμα πλην του τομου Σκαρπα, περιμενεις απο τον τομο να ειναι σε κατασταση καινουριου. Αν αυτοι δε νοιαζονται για το αυτονοητο, τοτε και εγω δε νοιαζομαι αλλο να στηριζω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ααα  μαλιστα και νομιζα οτι εγω ημουν μονο η ατυχη.tongue.gif

Νομιζω οτι ειναι η πρωτη φορα που μου συμβαινει με τομο Σκαρπα αυτο.

Τσαλακωμενο το οπισθοφυλλο και αρκετες σελιδες πισω συν μικρα σκισιματακια, και σε αλλο σημειο του τομου πιο πριν παλι σκισιματακια σε καποια φυλλα.

(Ωρυεται ο τελειομανης  εαυτος μου giati.gif  )

 

IMG_20200712_105400.jpgIMG_20200712_105834.jpgIMG_20200712_110308.jpg

Επεξεργασία από paola
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34945
  • Group:  Members
  • Topic Count:  76
  • Content Count:  618
  • Reputation:   3801
  • Achievement Points:  623
  • Days Won:  7
  • With Us For:  1668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  13

Ελπίζουμε αυτό να μην ξαναγίνει γιατί είναι κρίμα μια τόσο πολυτελείς έκδοση σαν τον Σκάρπα να ελλείπει από καλή ποιότητα:yes:.Παρακάτω τα δικά μου μικροσκισίματαtongue.giftongue.gif

 

image.thumb.png.5c0c00b3f80f5485e4c05786d3f81e87.png

Δεν είναι και πολύ, αλλά και πάλι....:moutra:

 

Και πίσω:image.png.38df934d188a25632b109f752cff2de9.png

 

image.thumb.png.18757e89896b17d7b154872bca5723c6.png

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33964
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και εμένα έτσι ήταν το χθεσινό... Το προηγούμενο άψογο...

:hop::hop::hop:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36408
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  307
  • Reputation:   1633
  • Achievement Points:  312
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  14

Και εμένα τσακισμένο αν και το προηγούμενο δεν είχε τίποτα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όπως στο μάθημα ζωγραφικής στο Είσαι το Ταίρι μου που είχε παιχτεί η ατάκα "Δε θα πρωτοτυπήσω, θα σας πω Χατζηκυριάκο Γκίκα", έτσι και εγώ δε θα πρωτοτυπήσω και θα σας πω πως και εμένα ο τόμος μου έχει τσάκιση. Και το προηγούμενο είχε ένα μικρό θεματάκι και είχα ξενερώσει, σήμερα προσπάθησα στο περίπτερο να τσεκάρω όσο μπορούσα να δω τον τόμο, αλλά δεν ήταν εύκολο, δυστυχώς και το δικό μου έχει τσάκιση, λίγο μικρότερη από τις φωτό που παρέθεσε η @paola και ο @Gong.

 

Ο @christs εξέφρασε σε μεγάλο βαθμό όσα ήθελα να πω κι εγώ, είναι η πρώτη χρονιά που παίρνω τόμους Σκάρπα από Καθημερινή, όλους τους άλλους τους μάζεψα μεταχειρισμένους σε καλή ή και εξαιρετική κατάσταση και ακόμα και μικρή τσάκιση να υπήρχε, τουλάχιστον τους είχα πληρώσει πολύ φθηνά. Πλέον που στο Μοναστηράκι βρίσκεις τους τόμους πάμφθηνα και σε πολύ καλή κατάσταση, γιατί να πληρώνεις την Καθημερινή να φορτώνεσαι και την εφημερίδα μαζί με όλα τα ένθετα που δε θα διαβάσεις και να έχεις και ελαττωματικό τόμο; Αφού όλοι οι τόμοι ήταν ελαττωματικοί απ' ότι φαίνεται, ας τους αγοράζουμε μόνους σε καλύτερη τιμή. Δεν ξέρω πραγματικά, αλλά με προβλημάτισε κάπως, θα δούμε και στα επόμενα τι θα γίνει και θα κινηθώ αναλόγως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αγοράστε τους όλοι από το μαναστηρακι παιδιά να γλιτώσετε τα 2-3€. (Αν κοπεί η σειρά μετά μην γκρινιάζετε όμως)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τα πράγματα είναι απλά, από την πολλή ποιότητα, δεν άντεξε  το χαρτί και λύγισε!  :lol:

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

15 λεπτά πριν, Retroplaymo είπε:

Τα πράγματα είναι απλά, από την πολλή ποιότητα, δεν άντεξε  το χαρτί και λύγισε!  :lol:

 

 

:cheers5:

 

Ωχ άμα μιλάμε για λύγισμα από ποιότητα, το βλέπω να σκάει και φοβερή κριτική-σεντόνι από @Indian και δε θα αντέξει ο τόμος, θα μείνει χωρίς οπισθόφυλλο :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Και εμένα καρμπόν το τσάκισμα ακριβώς όμως, ευτυχώς οι σελίδες είναι εντάξει. Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν μια χαρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Α το δικό μου δεν είχε τίποτα γιατί δεν μπόρεσα να το πάρω:crying: τα είχαν πάρει όλα λόγο του βιβλίου που είχε για την Αγία Σοφία οπότε υπάρχουν και χειρότερα 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

12 λεπτά πριν, budd είπε:

Και εμένα καρμπόν το τσάκισμα ακριβώς όμως, ευτυχώς οι σελίδες είναι εντάξει. Την προηγούμενη εβδομάδα ήταν μια χαρά.

 

Μόνο εγώ έχω 0/2; :crying:

 

8 λεπτά πριν, nikolas1503 είπε:

Α το δικό μου δεν είχε τίποτα γιατί δεν μπόρεσα να το πάρω:crying: τα είχαν πάρει όλα λόγο του βιβλίου που είχε για την Αγία Σοφία οπότε υπάρχουν και χειρότερα 

 

Εγώ όταν πήγα δε βρήκα τίποτα και τελικά ο περιπτεράς δεν τα είχε καν λύσει τα δέματα από το πρωί, γιατί δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Με το που πήγα εγώ ήρθαν άλλοι 2-3 τα λύσαμε και πήραμε την εφημερίδα, αλλά είχαν μείνει κάμποσα ακόμα. Γενικά καλό είναι να δοκιμάζεις σε 1-2 σημεία πώλησης, γιατί μπορεί στο ένα να εξαφανίστηκαν όλα και το άλλο να είναι γεμάτο. Αν μπορείς βέβαια :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν καταλαβαίνω γιατί γκρινιάζετε;  0,60 ευρώ δεν κάνει ο τόμος; Σε τέτοια τιμή τι ποιότητα περιμένατε να έχει; Πολλά θέλετε!:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34889
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5 λεπτά πριν, hudson είπε:

Δεν καταλαβαίνω γιατί γκρινιάζετε;  0,60 ευρώ δεν κάνει ο τόμος; Σε τέτοια τιμή τι ποιότητα περιμένατε να έχει; Πολλά θέλετε!:lol:

 

Μόλις συνειδητοποίησα ότι γράφει πάνω για 0,60 και στο Public αν το πάρεις στο κατάστημα κάνει 7,90. Απλά παρατήρηση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35697
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  256
  • Reputation:   1328
  • Achievement Points:  259
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1516 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

Μόνο εγώ έχω 0/2; :crying:

 

 

Εγώ όταν πήγα δε βρήκα τίποτα και τελικά ο περιπτεράς δεν τα είχε καν λύσει τα δέματα από το πρωί, γιατί δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Με το που πήγα εγώ ήρθαν άλλοι 2-3 τα λύσαμε και πήραμε την εφημερίδα, αλλά είχαν μείνει κάμποσα ακόμα. Γενικά καλό είναι να δοκιμάζεις σε 1-2 σημεία πώλησης, γιατί μπορεί στο ένα να εξαφανίστηκαν όλα και το άλλο να είναι γεμάτο. Αν μπορείς βέβαια :)

Δυστυχώς για όλο τον Δήμο υπάρχει ένα σημείο πώλησης και ενώ έφερε πάρα πολλές εφημερίδες τις πήραν όλες από ότι μου είπε λόγο της Αγίας Σοφίας είναι και επίκαιρο όσο να ναι 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εμένα και τα δυο ήταν τέλεια!!! Μέσα σε 3 σελίδες είχε ένα μικρο σκίσιμο.. μάλλον της επαρχίας τα προσέχουν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στην αρχή νόμιζα ότι μόνο εγώ είχα το θέμα :lol: Της προηγούμενης Κυριακής ήταν τέλειο και ενώ αυτής ενώ είχε τέλειο εξώφυλλο, το οπισθόφυλλο ήταν αυτό ξέρουμε όλοι πλέον....

 

Από τη μια μου φάνηκε λογικό καθώς η εφημερίδα είχε ένα σωρό πράγματα οπότε θα είχαν δέσει τα πακέτα πιο σφιχτά και άρα είχαμε αυτό το αποτέλεσμα :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4350
  • Reputation:   33893
  • Achievement Points:  4417
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και εμένα έτσι ήταν, αλλά (θα πρωτοτυπήσω) δεν με νοιάζει. Προφανώς όλη η σειρά είχε κάποιο πρόβλημα όπως εκτυπώθηκε.

Δεν θα κάτσω να σκάσω. Σιγά το πράγμα. Τα κόμικ τα αγοράζω για ευχαρίστηση για ξεκούραση και για να ξεχαστώ από τα προβλήματα της καθημερινότητας, που, όσο μεγαλώνεις, μεγαλώνουν και αυτά. 

Μία τσαλακωμένη ράχη θα τη δω μόλις πάρω τον τόμο, θα τη κρατάω όσο τον διαβάζω και μετά θα βάλω τον τόμο στη βιβλιοθήκη και τέλος.

Πάμε για άλλα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5250
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Παρατήρησα ότι έκτος από το οπισθόφυλλο είναι τσακισμένες και μερικές από τις τελευταίες σελίδες. Επίσης κάποιες έχουν ένα μικρό κόψιμο αλλά αυτό δεν φαίνεται τόσο έντονα. Για 'μένα ευτυχώς δεν είναι πρόβλημα να αγοράσω ολόκληρη την εφημερίδα αφού έτσι κι αλλιώς την διαβάζουν άλλα μέλη της οικογένειάς μου και τα υπόλοιπα ένθετα δεν παν χαμένα. Δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχο Μοναστηράκι στην περιοχή μου έτσι κι αλλιώς. Γενικά δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα σε αυτό το τεύχος ήταν τόσο σοβαρό. Όπως επισήμαναν κάποιοι, μάλλον θα έγινε κατά την εκτύπωση. Καλύτερα να μην επαναληφθεί βέβαια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

@Comichunter Οχι δεν τα προσεχουν. tongue.gif

@Manitou Βρε ουτε εμεις θα σκασουμε,εχουμε πολυ σοβαροτερα προβληματα.

Απλα οταν αγοραζεις κατι για καινουργιο,το θες και καινουργιο. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ διαφωνώ με αυτήν την άποψη. Δεν γίνεται να ψάχνω όλα τα αντίτυπα του περιπτέρου για να βρω κάποιο κολλαριστό που να μην έχει στραβοτυπωμένη ράχη, και όταν το ανοίγω να έχει τσαλακωμένο το μισό οπισθόφυλλο, τσακισμένες τις τελευταίες 15 σελίδες, να έχει τρύπες στο κάτω μέρος των σελίδων και το πάνω μέρος του εξωφύλλου να είναι λες και το έκοψαν με ηλεκτροπρίονο.

 

Αν μία εταιρία βασίζεται στην ελεημοσύνη του κοινού της, πάει, το έχασε το παιχνίδι. Δεν είμαστε πληβείοι, είμαστε μέρος του αγοραστικού κοινού που στηρίζουμε την εφημερίδα με τα χρήματά μας όποτε βγάζει Disney εκδόσεις. Δεν γίνεται η Καθημερινή να κάνει μόνο την άκρως απαραίτητη δουλειά στα Disney, και από την άλλη να περιμένει να καταιγίζεται από ορδές αγοραστών, αυξήσεις πωλήσεων και θετικά σχόλια. Αν είχε επαφή με τον κόσμο, μας ενημέρωνε, και γενικά αν υπήρχε ένας άλφα ενθουσιασμός, ο κόσμος θα ακολουθούσε. Όταν όμως είναι στον αυτόματο πιλότο και βγάζουν προχειράτζες, θα λαμβάνουν και τα αντίστοιχα σχόλια. Αν ο κόσμος βλέπει πως τον συμφέρει να αγοράζει τη σειρά μεταχειρισμένη αντί για καινούργια, δεν θα φταίει αυτός (ότ)αν ακυρωθεί η σειρά. Το φταίξιμο θα είναι της εκδοτικής, επειδή δεν έδωσε ένα προϊόν που να συμφέρει την αγορά.

 

Τώρα βέβαια αυτά είναι και λίγο αερολογίες μιας και ο συγκεκριμένος τόμος είναι ένθετο σε εφημερίδα, άρα είμαστε ένα μικρό κομμάτι μόνο των αγοραστών, επομένως ο λόγος μας μάλλον δεν έχει και μεγάλη αξία. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως τα παράπονα είναι αβάσιμα. Η βιβλιοθήκη του Scarpa δυστυχώς είναι απαράδεκτη από εκδοτικής άποψης. Δεν έχει περιεχόμενα, δεν έχει αρίθμηση, δεν έχει δομή. Καλή τύχη αν θέλει κάποιος να βρει μια ιστορία χωρίς Inducks. Κάθε χρόνο τη βλέπουμε να συρρικνώνεται με ολοένα και χειρότερη εκτύπωση. Φέτος έμεινε στο ίδιο μέγεθος με ελαφρά καλύτερο χαρτί και χαρήκαμε, όμως φάγαμε την φάπα εκ των υστέρων, όταν είδαμε πως τα περισσότερα αντίτυπα είναι ελαττωματικά.

 

Ας ελπίσουμε οι 2 πρώτοι αυτοί τόμοι να ήταν η εξαίρεση και να μην συνεχίσει έτσι. Δεν θέλω να σταματήσει η βιβλιοθήκη στη μέση, αν και η αλήθεια είναι πως εκεί στην Καθημερινή κάνουν ό,τι μπορούν ώστε να αυτοσαμποτάρονται. Λυπάμαι τους ανθρώπους που δουλεύουν στο εσωτερικό των περιοδικών και τελικά βλέπουν τη δουλειά τους πετσοκομένη όταν τελικά κυκλοφορεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1555 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

οταν ανααμβανουν μια τοσο σημαντικη σειρα, ολα πρεπει να ειναι αρτια, αρκετα εχουν γινει με την αλλαγη του μεγεθους, την ποιοτητα του χαρτιου..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το θέμα είναι και ποιος άλλος θα ζημιωθεί αν ακυρωθεί η σειρά. Μπράβο σου που θα τιμωρήσεις την τσαπατσουλα και κακή στη δουλειά της εκδοτική. Δεν αγοράζω για να στηρίξω την καθημερινή. Αγοράζω για να στηρίξω την έκδοση για εμένα, γιατί την θέλω πάρα πολύ. Εγώ θεωρώ πως αυτό που προσφέρει, ακόμη και έτσι, αξιζει πάρα πολύ περισσότερο από 4€. Αν δε συμφωνείς δικαίωμά σου. Μπορεί κάποιος να προτιμάει να ζει μια ζωή με ιστορίες του τζούνιορ και του Μακέτο σε γυαλιστερό χαρτί ή να θεωρεί τα άπαντα του Σκάρπα αδιάφορη έκδοση και να μην καίγεται να τα έχει. Μπορεί να προτιμάει να τα έχει, ποσα έχει τυπωμένα το 1989, μισά ασπρόμαυρα, με χάλια μεταφράσεις, και να τα πληρώσει 10-20€ για να τα βρει...όλα στο παιχνίδι είναι 

Επεξεργασία από hardivic
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Να πω την αλήθεια και η δική μου αντίδραση ήταν παρόμοια με του @PhantomDuck. Eίχα 3 χρόνια να πάρω τόμο από τα Άπαντα του Σκάρπα και η πρώτη μου εντύπωση ήταν απογοητευτική. Απορούσα πως το ανέχονται οι σκληροπυρηνικοί Ντισνεϊκοί. Εγκληματική αλλαγή μεγέθους, περιεχόμενα ανύπαρκτα, γενικά μια προχειρδουλειά για να πούμε ότι κάτι βγάλαμε. Το να λέμε κι ευχαριστώ σε κάτι τέτοιο επειδή δεν υπάρχει κάτι καλύτερο δεν το θεωρώ σωστό. Θα μου πείτε ασχολείται καθόλου η Καθημερινή; Έχει οπουδήποτε επαφή με τους αναγνώστες για να εκφράσουμε αυτό το παράπονο; Όχι. Πιθανότατα και με τις κανονικές πωλήσεις της εφημερίδας να 'ναι υπερευχαριστημένη για το πασάλειμμα που κάνει. Αλλά κάτι πρέπει να γίνει. Δεν ξέρω πώς και τι, στο χέρι μας είναι να ψάξουμε τρόπους να τους επικοινωνήσουμε ότι δεν γίνεται δουλειά με τα ελάχιστα δυνατά που επιλέγουν να κάνουν.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα πόσα αντέχουν οι σκληροπυρινικοί Ντισνεικοί η καρδούλα τους το ξέρει :lol: Αυτό που με εκνεύρισε σε αυτό είναι ότι είχαν το έντυπο για την Αγία Σοφία και δεν είχε  πάθει τίποτα ενώ το κόμικ που με τα χίλια ζόρια βγαίνει είχε τα θέματα του.

 

Δεν διαφωνώ ότι δεν είναι καλή έκδοση ή ότι μέσω αυτής βλέπουμε και ιστορίες που δεν έχουμε ξαναδει στην Ελλάδα αλλά όταν παίρνεις κάτι έτσι και για το καλαίσθητο του πράγματος θα πρέπει να είναι καινούργιο όπως σωστά είπε και η αγαπητή @paola. Αφού έχει τα χίλια δυο θέματα ας έχει τουλάχιστον αυτό. :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το μέγεθος είναι μια χαρά για κόμικ με 3 σειρές καρέ και μάλιστα σχέδιο δεκαετιών - όχι λεπτομερές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.