Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ DISNEY: ΤΑ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΡΟΜΑΝΟ ΣΚΑΡΠΑ


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  538
  • Reputation:   3166
  • Achievement Points:  546
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3859 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγω παντως εχω ενα excel με τις ιστορίες του Σκάρπα που εχουν εκδοθεί Ελλάδα και σε αυτό γράφω σε ποια περιοδικά υπάρχει η κάθε μία και ποια απο αυτα εχω στην κατοχή μου. δεν εξαρτώμαι από το inducks ούτε θα χρειαζομαι να ανοίγω εναν εναν ολους τους τόμους για να βρω σε ποιον βρίσκεται η ιστορία που ψάχνω..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 868
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Το σχόλιο του PhantomDuck για άλλη μια φορά έκανε τη διαφορά. :clap2:  :clap2: 

Θα ήθελα να προσθέσω και εγώ κάποια δικά μου συγκεντρωτικά σχόλια για την έως τώρα προσπάθεια

 

Σχετικά με την έκδοση με κάλυψαν πλήρως αυτά που έγραψε ο PhantomDuck αν και η αλήθεια είναι οτι δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα ούτε το χαρτί ούτε το χρώμα. 

Άσε που επειδή ακριβώς μου θυμίζουν παλιές εκδόσεις μπορεί κατά βάθος να μου αρέσουν κιόλας. 3-4 πράγματα με ενοχλούν εμένα. Καταρχάς η παντελής  έλλειψη περιεχομένων. Αυτό δείχνει άλλη μια φορά αυτό που κατά καιρούς έχω επισημάνει. Η Καθημερινή δεν υστερεί σε προθέσεις ούτε σε τεχνογνωσία. Υστερεί όμως φανερά σε ΜΕΡΑΚΙ. Αυτό δεν αγοράζεται εύκολα. Το δεύτερο που δεν μου άρεσε είναι το δέσιμο. Μια φορά διαβάζεις τον τόμο και αισθάνεσαι ότι θα διαλυθεί. 

 

Μ αρέσουν πολύ τα εξώφυλλα και οι ράχες. Θα ήθελα να υπήρχε νούμερο στις ράχες (και εδω έλλειψη από μεράκι). 

Με χαλάει που δεν είναι οι ιστορίες με απόλυτη χρονολογική σειρά - το οποίο αναλύθηκε εκτενώς στο Post του PhantomDuck.

 

Στα σημαντικά τώρα. Οι ιστορίες του Σκάρπα είναι διαμάντια. Αστείες με ωραίο σχέδιο και ωραίες χορταστικές υποθέσεις. Έκπληξη οι ιστορίες με Χιονάτη  και νάνους. Μου άρεσαν αρκετά θα έλεγα.

Κακή ιδέα τα storyboards στα Ιταλικά. Αλλά αν είναι να τα δημοσιεύσουν όλα, οκ ας δημοσιεύσουν και αυτά (λογικό).

 

Κάτι που δεν έχει αναλυθεί εκτενώς είναι οτι οι περισσότερες από τις ιστορίες των τόμων αυτών είναι πρακτικά αδημοσίευτες για τις νέες γενιές. Τι θέλω να πω? Παρακάτω έβαλα ενδεικτικά 11 ιστορίες από τους φετινούς τόμους. Σε αυτές περιλαμβάνονται τόσο αδημοσίευτες ιστορίες όσο και δημοσιευμένες μια φορά το μακρινό 81, 84, 89 δηλαδή πρακτικά αδημοσίευτες για τη νέα γενιά. Το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό της έκδοσης για εμένα είναι αυτό.

 

Το παπί των δασών - Κλασικά Ντίσνεϋ 98  (1989)

Το μαγικό δαχτυλίδι - Μίκυ Μάους 962  (1984) 

Ίδρυμα Μακ Ντακ Κόμιξ 63 - Ίδρυμα Μακ Ντακ (1993) 

Το τελευταίο Μπαλαμπού Κόμιξ 61 - Το Τελευταίο Μπαλαμπού (1993) 

Η αλυσοδεμένη νεράιδα - ΑΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗ

Το περιδέραιο των Τσιρικάουα - Κλασικά Ντίσνεϋ 52 (1981)

Ντόναλντ “3D”  ΑΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗ

Η πράσινη φλόγα ΑΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗ

Γκουφοταρζάν ΑΔΗΜΟΣΙΕΥΤΗ

Ο Θρύλος του Ιπτάμενου Σκωτσέζου - Κόμιξ 119  (1998) 

 

Συμπέρασμα.

 

SUPER VALUE FOR PRICE. Η καθολική δημοσίευση αυτών των ιστοριών με 4 ευρώ τον τόμο είναι όνειρο. Απλά χρειάζεται λίγο παραπάνω μεράκι. Κύριε editor του χρόνου πρόσθεσε νούμερο στη ράχη (ξεκινώντας από το 8), περιεχόμενα, φτιάξε και λίγο το δέσιμο και είσαι τρέλα!!!

 

 

Για το τέλος κάποιες απορίες.

 

Αλήθεια θα δώσουν 104 τόμους? ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΜΕ????  :blob3:

Του χρόνου θα έχουν το ίδιο format τα εξώφυλλα ή θα μας εκπλήξουν δυσάρεστα?
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32224
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  82
  • Reputation:   293
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Τελικά βλέπω οτι δεν υπάρχει καμία πληροφόρηση για το τι σκοπεύουν να εκδόσουν. Αν δηλαδή θα είναι όλα ή επιλεκτικά. Υποθέτω οτι είναι "βλέποντας και κάνοντας". Δε θέλουν να υποσχεθούν κάτι και μετά να μην το πραγματοποιήσουν.

Είδα και τη συζήτηση με τις κυκλοφορίες των εφημερίδων αλλά δε νομίζω οτι βγαίνει συμπέρασμα. Τέλοσπάντων μακάρι να το συνεχίσουν.

Πρόβλημα χώρου έχω αρχίσει να έχω και εγώ λόγω μεγάλης συλλογής. Να δούμε τι θα γίνει και με αυτό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

tn_SCARPAAPANTA_0003.jpg

 

Διάβασα τον τρίτο τόμο και έχω να πω τα εξής για τις ιστορίες:

  1. Γκουφοταρζάν: Μου άρεσε που βλέπουμε πολύ κοντινό συγγενή του Γκούφυ. Είχε φάση το πως ο Μίκυ με τον Γκούφυ αλλά και ο Πητ αντιμετώπιζαν τις δυσκολίες στην έρημο ή στο τροπικό δάσος. Μου άρεσαν και τα διάφορα γκαγκ. Άλλο ένα twist που μου άρεσε είναι η όλη υπόθεση του Γκουφοταρζαν. Δεν το περίμενα. Βέβαια, δεν μου άρεσε τόσο πως νικήθηκε ο Πητ στο τέλος αλλά εντάξει :P8/10
  2. Ο χρυσός κληρονόμος: Αυτή ιστορία δεν θα έπρεπε να λέει Ντόναλντ Ντακ στον τίτλο αλλά Γκαστόνε :P Η ιστορία δείχνει για άλλη μια φορά το πόσο εκνευριστικά τυχερός είναι ο Γκαστόνε. Τόσο που μέχρι ότι και να κάνει ο παμπόνηρος θείος Σκρουτζ του βγαίνει σε καλό ενώ ο Ντόναλντ είναι απελπιστικά άτυχος. Το τελευταίο καρέ με το κυνηγητό όλα τα λεφτά. Τα ανιψάκια μάλλον κάτι έμαθαν από αυτήν την ιστορία :lol:7,5 - 8/10
  3. Ο δολλαριοσκώληκας: Χμμμ... Κάτι η υπερβολή στην όλη ιστορία, κάτι το σχέδιο που σε κάποιες φάσεις δεν μου άρεσε... Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Γενικά η πιο αδύναμη ιστορία του τόμου για μένα. Ο Σκρουτζ και είναι υπερβολικός και πείθεται πολύ εύκολα. 7 - 7,5/10
  4. Ο μύθος του ιπτάμενου Σκωτσέζου: Η καλύτερη ιστορία του τόμου με διαφορά! Ξεκινάει με ένα μυστήριο, μετά πάει σε πιο γνωστά λιμέρια. Γενικά μου άρεσαν πολύ τα διάφορα γκαγκ, ο τρόπος που συνδέεται η ιστορία η οποία έχει μια αρχή, μέση και τέλος. Το Καϊμπι φοβερό πτηνό, ενώ τα καρέ με τον Σκρουτζ να ρωτάει εάν τον παίρνει να κάνει μια επένδυση δέκα δολαρίων ρωτώντας μέχρι και πόσο ουράνιο έβγαλε με πέθαναν στα γέλια :lol: Υπερβολή δεν λέω αλλά εντάξει κανονική υπερβολή με τα χρήματα αλά Σκρουτζ :) Το μόνο που δεν με άφησε ικανοποιημένο ήταν ο χρωματισμός σε κάποιες φάσεις αλλά και η εξήγηση για τον ιπτάμενο Σκωτσέζο στο τέλος. 9/10

Ωραίος και αυτός ο τόμος. :) Συνολική βαθμολογία θα βάλουμε 8/10

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

tn_SCARPAAPANTA_0006.jpg

 

Κριτική των ιστοριών του τόμου 6:

  1. Ίδρυμα Μακ Ντακ: Την συγκεκριμένη ιστορία την βρήκα πολύ καλή. Μου άρεσε σχεδιαστικά αλλά ο χρωματισμός στις σελίδες δεν ήταν και τόσο καλός. ήταν εκνευριστικό να βλέπεις μια τον Σκρούτζ με χρωματισμένες φαβορίτες και την άλλη κανονικά. Η αναμέτρηση του Σκρουτζ με τον Χρυσοχέρη έχει τις φάσεις της. Όμως το σενάριο γίνεται πέρα για πέρα προβλέψιμο με τα καρέ που έχουν τους 2 να συναντιούνται μυστικά. Οπότε το τέλος δεν ξαφνιάζει και αυτό για μένα κάνει την ιστορία να χάνει πόντους. Ο Σκρουτζ είναι αρκετά Μπαρκσικος. 8/10
  2. Το σχολείο της συμφοράς: Εδώ έχουμε στο σενάριο τον Ματρίνα οπότε περιμένουμε λίγο πιο "ακραία" πράγματα. Εντάξει νομίζω πως τραβάει από τα μαλλιά ότι ο Ντόναλντ δεν είναι μορφωμένος ή γενικά ότι υπερβολικά ατζαμής. Παρόλο που γέλασα με την όλη φάση με το σχολείο και με το κυνηγητό στο τέλος σαν ιστορία δεν με ξετρέλανε. Δεν το θυμόμουν αλλά σιγά σιγά με το διάβασμα της θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει κάποτε και στα κλασικά και μου έκαναν και τότε εντύπωση τα ίδια πράγματα. Σχεδιαστικά δεν έχω να πω κάτι. Πολύ ωραία, μόνο με τους Μουργόλουκους να υστερούν λίγο όχι μόνο στο σχέδιο αλλά και σε αριθμό. :P Αλήθεια γιατί όχι 3 και έχει 2; 7/10
  3. Ο άνθρωπος από το Ούλα-Ούλα: Ενδιαφέρον ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ιστορία με τις αφηγήσεις των παπιών. Ο καθένας δίνει ένα κομμάτι της ιστορίας που λέει πως έγινε η συνάντηση με τον Μπόνγκο και αποτελεί μέρος της ιστορίας. Ωραία γκαγκ και μου άρεσε το twist με τους Μουργόλυκους στο τέλος (γιατί πάλι μόνο 2; :P). Δεν ήταν και διαμάντι αλλά πολύ καλή. :)8,3/10

Αρκετά καλός τόμος. Και σχεδόν ισορροπημένος (εάν βγάλουμε τα προσχέδια :P) Γενική βαθμολογία: 7,8/10

 

tn_SCARPAAPANTA_0007.jpg

 
Κριτική των ιστοριών του τόμου 7:
  1. Οι πηγές των Μογγόλων: Ιστορία που μπορεί κανείς να διαβάσει στα Μίκυ Μάους 1,1000 και 2000. Έχοντας διαβάσει την συγκεκριμένη ήδη 3 φορές και με αυτήν εδώ να είναι η 4 ένιωσα ότι κάπου έχανε η ιστορία. Πάρα πολύ καλή αλλά έλειπε κάτι. Πολύ ωραίο σχέδιο με τον χρωματισμό να μην τόσο καλός αλλά τέλος πάντων :P Μου άρεσε και η συμμετοχή του Μπιπ Μπιπ ενώ ο Καπετάνιος που κυνηγούσε την πέστροφα όλα τα λεφτά :lol: Όπως είπα κάτι μου έλειπε οπότε θα βάλω 9/10
  2. Το μαγικό δαχτυλίδι: Την περίμενα χειρότερη αλλά δεν ήταν κακιά. Κυρίως δεν μου άρεσε ο χρωματισμός. Ακόμα, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι η Κακιά Βασίλισσα με μαγικές δυνάμεις δεν μπορεί να γίνει πιο απειλητική. Στο τέλος της την έφερε ο όγδοος νάνος :P Τέλος πάντων. Δεν ήταν άσχημη η ιστορία. Καλούτσικη ήταν. 6,5/10
  3. Το παπί των δασών: Εδώ τι να πει κανείς! Το διαμάντι του τόμου. Χορταστική ιστορία η οποία ήταν η καλύτερη σχεδιαστικά (επιτέλους οι Μοργόλυκοι είναι 3 και όπως πρέπει! :P:lol: ). Ο Σκάρπα και μπράβο του για αυτό βρήκε ένα πανέξυπνο τρόπο για να κάνει παρωδία την ιστορία του Ρομπέν των Δασών. Αρχίζουμε στη Λιμνούπολή και μετά μεταφερόμαστε σε έναν άλλο κόσμο, τηλεοπτικά όμως με τους χαρακτήρες του Σύμπαντος των Παπιών ως το καστ. Φανταστικά γκαγκ και έριξα πολύ γέλιο σε πολλές φάσεις. Καλά ο Σκρουτζ και ο Γκαστόνε ήταν τρομερά καλοί στο ρόλο τους. Μέχρι και το twist στο τέλος μου άρεσε και δεν το περίμενα. Αρκετά Μπράκσικο. Κύλησε πάρα πολύ ωραία και δεν κούρασε καθόλου αλλά ήθελα και άλλο στο τέλος. Η καλύτερη ιστορία του τόμου και μπορεί γενικά από όλους τους τόμους φέτος. 10/10 άνετα :)  :cheers3:

Εδώ έχουμε 2 εξαιρετικές ιστορίες. Και επειδή η ιστορία με τους νάνους μπορεί να ήταν πιο αδύναμη μακράν αλλά είναι και η πιο μικρή και άρα είμαστε λίγο πιο χαλαροί στη συνολική βαθμολογία. Συνολικά 9/10

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο readpoint έχουμε και preview του πρώτου και του δεύτερου τόμου :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  881
  • Reputation:   5421
  • Achievement Points:  881
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχουν βγάλει προεπισκόπηση για όλους τους τόμους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα Public πουλούν τους τόμους στην τιμή των 7,90€ ή 7,11€ εάν κάποιος παραγγείλει μέσω ίντερνετ. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32315
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  102
  • Reputation:   534
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 10/1/2017 στο 6:47 ΜΜ, ΚΟΜΙΞ είπε:

tn_SCARPAAPANTA_0006.jpg

 

Κριτική των ιστοριών του τόμου 6:

  1. Ίδρυμα Μακ Ντακ: Την συγκεκριμένη ιστορία την βρήκα πολύ καλή. Μου άρεσε σχεδιαστικά αλλά ο χρωματισμός στις σελίδες δεν ήταν και τόσο καλός. ήταν εκνευριστικό να βλέπεις μια τον Σκρούτζ με χρωματισμένες φαβορίτες και την άλλη κανονικά. Η αναμέτρηση του Σκρουτζ με τον Χρυσοχέρη έχει τις φάσεις της. Όμως το σενάριο γίνεται πέρα για πέρα προβλέψιμο με τα καρέ που έχουν τους 2 να συναντιούνται μυστικά. Οπότε το τέλος δεν ξαφνιάζει και αυτό για μένα κάνει την ιστορία να χάνει πόντους. Ο Σκρουτζ είναι αρκετά Μπαρκσικος. 8/10
  2. Το σχολείο της συμφοράς: Εδώ έχουμε στο σενάριο τον Ματρίνα οπότε περιμένουμε λίγο πιο "ακραία" πράγματα. Εντάξει νομίζω πως τραβάει από τα μαλλιά ότι ο Ντόναλντ δεν είναι μορφωμένος ή γενικά ότι υπερβολικά ατζαμής. Παρόλο που γέλασα με την όλη φάση με το σχολείο και με το κυνηγητό στο τέλος σαν ιστορία δεν με ξετρέλανε. Δεν το θυμόμουν αλλά σιγά σιγά με το διάβασμα της θυμήθηκα ότι είχα διαβάσει κάποτε και στα κλασικά και μου έκαναν και τότε εντύπωση τα ίδια πράγματα. Σχεδιαστικά δεν έχω να πω κάτι. Πολύ ωραία, μόνο με τους Μουργόλουκους να υστερούν λίγο όχι μόνο στο σχέδιο αλλά και σε αριθμό. :P Αλήθεια γιατί όχι 3 και έχει 2; 7/10
  3. Ο άνθρωπος από το Ούλα-Ούλα: Ενδιαφέρον ο τρόπος που ξεδιπλώνεται η ιστορία με τις αφηγήσεις των παπιών. Ο καθένας δίνει ένα κομμάτι της ιστορίας που λέει πως έγινε η συνάντηση με τον Μπόνγκο και αποτελεί μέρος της ιστορίας. Ωραία γκαγκ και μου άρεσε το twist με τους Μουργόλυκους στο τέλος (γιατί πάλι μόνο 2; :P). Δεν ήταν και διαμάντι αλλά πολύ καλή. :)8,3/10

Αρκετά καλός τόμος. Και σχεδόν ισορροπημένος (εάν βγάλουμε τα προσχέδια :P) Γενική βαθμολογία: 7,8/10

 

tn_SCARPAAPANTA_0007.jpg

 
Κριτική των ιστοριών του τόμου 7:
  1. Οι πηγές των Μογγόλων: Ιστορία που μπορεί κανείς να διαβάσει στα Μίκυ Μάους 1,1000 και 2000. Έχοντας διαβάσει την συγκεκριμένη ήδη 3 φορές και με αυτήν εδώ να είναι η 4 ένιωσα ότι κάπου έχανε η ιστορία. Πάρα πολύ καλή αλλά έλειπε κάτι. Πολύ ωραίο σχέδιο με τον χρωματισμό να μην τόσο καλός αλλά τέλος πάντων :P Μου άρεσε και η συμμετοχή του Μπιπ Μπιπ ενώ ο Καπετάνιος που κυνηγούσε την πέστροφα όλα τα λεφτά :lol: Όπως είπα κάτι μου έλειπε οπότε θα βάλω 9/10
  2. Το μαγικό δαχτυλίδι: Την περίμενα χειρότερη αλλά δεν ήταν κακιά. Κυρίως δεν μου άρεσε ο χρωματισμός. Ακόμα, δεν μπορώ να το πιστέψω ότι η Κακιά Βασίλισσα με μαγικές δυνάμεις δεν μπορεί να γίνει πιο απειλητική. Στο τέλος της την έφερε ο όγδοος νάνος :P Τέλος πάντων. Δεν ήταν άσχημη η ιστορία. Καλούτσικη ήταν. 6,5/10
  3. Το παπί των δασών: Εδώ τι να πει κανείς! Το διαμάντι του τόμου. Χορταστική ιστορία η οποία ήταν η καλύτερη σχεδιαστικά (επιτέλους οι Μοργόλυκοι είναι 3 και όπως πρέπει! :P:lol: ). Ο Σκάρπα και μπράβο του για αυτό βρήκε ένα πανέξυπνο τρόπο για να κάνει παρωδία την ιστορία του Ρομπέν των Δασών. Αρχίζουμε στη Λιμνούπολή και μετά μεταφερόμαστε σε έναν άλλο κόσμο, τηλεοπτικά όμως με τους χαρακτήρες του Σύμπαντος των Παπιών ως το καστ. Φανταστικά γκαγκ και έριξα πολύ γέλιο σε πολλές φάσεις. Καλά ο Σκρουτζ και ο Γκαστόνε ήταν τρομερά καλοί στο ρόλο τους. Μέχρι και το twist στο τέλος μου άρεσε και δεν το περίμενα. Αρκετά Μπράκσικο. Κύλησε πάρα πολύ ωραία και δεν κούρασε καθόλου αλλά ήθελα και άλλο στο τέλος. Η καλύτερη ιστορία του τόμου και μπορεί γενικά από όλους τους τόμους φέτος. 10/10 άνετα :)  :cheers3:

Εδώ έχουμε 2 εξαιρετικές ιστορίες. Και επειδή η ιστορία με τους νάνους μπορεί να ήταν πιο αδύναμη μακράν αλλά είναι και η πιο μικρή και άρα είμαστε λίγο πιο χαλαροί στη συνολική βαθμολογία. Συνολικά 9/10

Ενιαφέρουσα κριτική :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Άργησα λίγο σε σχέση με την ημερομηνία κυκλοφορίας τους, αλλά ολοκλήρωσα κι εγώ την ανάγνωση των 7 πρώτων τόμων των απάντων του Σκάρπα. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την έκδοση αυτή, καθώς ο Σκάρπα είναι σίγουρα ένας από τους 5 αγαπημένους μου δημιουργούς Disney, και αξίζει να έχει μια ξεχωριστή εκδοτική δουλειά αφιερωμένη σε αυτόν. Νομίζω ότι ευχαριστήθηκα όλες τις ιστορίες του, με εξαίρεση ίσως αυτές με τη Χιονάτη και τους νάνους, ήρωες που δεν είχα συνηθίσει να διαβάζω και δεν μου έκαναν καμία εντύπωση τώρα. Παρόλα αυτά, προκειμένου να είναι ολοκληρωμένο το έργο του, σωστά βρίσκονται και αυτές οι ιστορίες εδώ. Αυτό που θα μπορούσε να αποφευχθεί είναι τα storyboard που συναντήσαμε σε 2 τόμους, που δεν διαβάζονται και δεν καταλαβαίνω ποια είναι η χρησιμότητά τους. Η ποιότητα έκδοσης μπορεί να μην είναι κάτι το σπουδαίο, αλλά προτιμώ χαμηλή ποιότητα σε οικονομική έκδοση παρά υψηλή ποιότητα με μεγαλύτερο κόστος. Ελπίζω η προσπάθεια αυτή να ολοκληρωθεί!

 

:Ion:

Επεξεργασία από Ion
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Για πάμε σιγά-σιγά. :)

 

Τίτλος : Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Ο Δραπέτης του Αλκατράζ
Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ
Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. / Kathimerines Ekdoseis S.A.
ISBN: 978-960-585-168-2
Γλώσσες : Ελληνική (gre)
Ημ/νία Παραχώρησης : 03/05/2018

 

Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Το Κοραλλένιο Καγκουρώ
Τύπος Μέσου: έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ
Εκδότης: Ν. Φάληρο [GR] : Καθημερινές Εκδόσεις Α.Ε. / Kathimerines Ekdoseis S.A.
ISBN: 978-960-585-169-9
Γλώσσες : Ελληνική (gre)
Ημ/νία Παραχώρησης : 03/05/2018
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και όμως έχουμε πιο πολλά!! :D  Σύμφωνα με την Εθνική Βιβλιοθήκη κατοχυρώθηκαν σήμερα 9 τόμοι που μπορείτε να δείτε παρακάτω. (πιο κάτω από τις εικόνες γράφουμε πληροφορίες για τις ιστορίες)

 

scarpa8.thumb.png.f3bfb05ab900e3f2dc98b81960cc012c.png  scarpa9.thumb.png.87e0c90996febd209123e429c450eaa5.png scarpa10.thumb.png.8845db337a5090b97cc2f677dc3bfa0c.png scarpa11.thumb.png.4568c54dca5f74bbee537f274960e7b4.png scarpa12.thumb.png.e2c95521939be934ffeae06ebdb6d898.png scarpa13.thumb.png.d40ea1900875cc533e242cf74816cfde.png scarpa14.thumb.png.7b879617c98ac0dc3fb52fc55d2b53b3.png scarpa15.thumb.png.e4425301ab2e773c6c42a47bc6fef850.png scarpa16.thumb.png.964c4f681a865a5d15d525b3bad2c24d.png

 

Λοιπόν θα πάω με τη σειρά τους τόμους που βλέπετε παραπάνω και θα δώσουμε συνδέσμους για κάθε κύρια ιστορία. Δίπλα από τον τον τίτλου του τόμου θα έχω το νούμερο του αντίστοιχου Ιταλικού σε παρένθεση! Ξεκινάμε:

  1. Τόμος 8 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Ο Αυτοκράτορας του Μίκυ Σίτυ (Ιτ. #5)
  2. Τόμος 9 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Η Πεταλούδα του Κολόμβου (Ιτ. #6)
  3. Τόμος 10 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Η Αιώνια Φλόγα της Καλχόα (Ιτ. #6)
  4. Τόμος 11 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Τα Έλατα των Ιμαλαΐων (Ιτ. #8)
  5. Τόμος 12 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Το Κυνήγι της Γραφομηχανής (Ιτ. #8)
  6. Τόμος 13 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Ο Μαθηματικός Παπαγάλος (Ιτ. #7)
  7. Τόμος 14 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Πιστολίδι στο Φαρ Ουέστ (Ιτ. #7)
  8. Τόμος 15 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Ο Δραπέτης του Αλκατράζ (Ιτ. #9)
  9. Τόμος 16 Μεγάλες Ιστορίες - Τα Άπαντα του Ρομάνο Σκάρπα Το Κοραλλένιο Καγκουρώ (Ιτ. #9)

Λοιπόν έχουμε άλλους 9 τόμους σίγουρους για φέτος. Τώρα εάν θα είναι περισσότεροι δεν μπορούμε να το ξέρουμε ακόμα. Πάντως γιατί βγάζουν πρώτα ιστορίες του όγδοου Ιταλικού πριν του έβδομου είναι μυστήριο επίσης (σύμφωνα με τη σειρά των ISBN). Οι τόμοι από ότι βλέπω συνεχίζουν να είναι οι μισοί Ιταλικοί. Μάλλον μπορεί να μην δούμε πάλι φέτος Το Διπλό Μυστήριο του μαύρου Φαντάσματος από τον πρώτο Ιταλικό τόμο. Ελπίζω πάντως να διαψευσθώ και να μπει.

 

Σύνοψη

Γενικά είμαι πολύ χαρούμενος με την επιστροφή των τόμων. Μου αρέσει πολύ ο Σκάρπα και αρκετές ιστορίες του δεν τις έχω διαβάσω και δεν τις έχουμε δει στη χώρα μας. Πάντως μην ξεχνάμε και το Donald Quest τους νέους τόμους της Κλασικής Βιβλιοθήκης Disney. Μπορεί για αυτό το λόγο οι τόμοι να είναι 9 γιατί θα βγουν και αυτά. Μπορεί να βγουν και πιο μετά δεν ξέρουμε. Εικασίες κάνουμε. Το σημαντικό είναι ότι θα έχουμε πάλι τόμους το καλοκαίρι.

 

Το άρθρο και στο  DisneyComicsPress  :) 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32680
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  22
  • Reputation:   268
  • Achievement Points:  22
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ας ελπίσουμε κιόλας να έχουν βελτιώσει την ποιότητα των τόμων..Όχι ότι και να μην το έχουν κάνει δεν θα είμαι ευχαριστημένος.....Σκαρπα να 'ναι και ότι να 'ναι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21473
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάντως και πέρσι οι ελληνικοί τόμοι ήταν μπερδεμένοι.Δηλαδή

ο 1ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 2ο ιταλικό

ο 2ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 3ο ιταλικό

ο 3ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 2ο ιταλικό

ο 4ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 1ο ιταλικό

ο 5ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 4ο ιταλικό

ο 6ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 3ο ιταλικό και

ο 7ος ελληνικός έχει ιστορίες από τον 4ο ιταλικό.

Αυτό σημαίvει ότι βγάλανε ολοκληρωμένους τους 2,3,4 ιταλικούς και μισό τον 1ο.

Ας ελπίσουμε φέτος να βγάλουνε και τον υπόλοιπο 1ο ιταλικό τόμο.

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ ελπίζω να δούμε πιο ώριμες ιστορίες του Σκάρπα κι όσο για την ποιότητα της έκδοσης ότι γίνεται καλύτερο θα το δεχόμουν με πολύ ευχαρίστηση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιτέλους :dance:για μένα ότι καλύτερο  έχει βγάλει σε προσφορά -ενθετα-οι Καθημερινες Εκδόσεις μετά τον Μπαρκς ,ίσως και καλύτερο ακόμα και η φθηνή βιβλιοθεσια γιατι μου θυμιζε τις εκδόσεις του παρελθόντος και από την άλλη δεν είμαι μιζμιζσης.

Συμφωνω με τον Ιωνα <<  Η ποιότητα έκδοσης μπορεί να μην είναι κάτι το σπουδαίο, αλλά προτιμώ χαμηλή ποιότητα σε οικονομική έκδοση παρά υψηλή ποιότητα με μεγαλύτερο κόστος. Ελπίζω η προσπάθεια αυτή να ολοκληρωθεί! >> Κλασσικές ιστορίες με την μαγεία να ξεχύνονται από τα καρέ του πράγμα που δεν συμβαίνει με τις μόντερνες (αποψή μου ,παρακαλειται οι ντισνευκοι μην πετροβολάνε ,ειδικά με τις πέτρες που  τους πουλάει ο Δωσοπονιας.):slap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μια χαρα ευχαριστο νεο! Λογικα για καλοκαιρι θα τους παει φανταζομαι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

6 ώρες πριν, ΚΟΜΙΞ είπε:

Και όμως έχουμε πιο πολλά!! :D  Σύμφωνα με την Εθνική Βιβλιοθήκη κατοχυρώθηκαν σήμερα 9 τόμοι που μπορείτε να δείτε παρακάτω. (πιο κάτω από τις εικόνες γράφουμε πληροφορίες για τις ιστορίες)

 

Πάλι καλά που μπόρεσες να τα βρεις. Εμένα για κάποιο λόγο δεν εμφάνισε άλλα. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εξαιρετικά νέα. Καλοκαίρι χωρίς έξτρα τόμους Disney δεν λογίζεται. :dance:

Όσον αφορά την ποιότητα των τόμων εικάζω ότι θα είναι η ίδια με τους προηγούμενους. Δεν είναι κι ό,τι καλύτερο,αλλά προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα και με αυτούς. 

 

On 3/5/2018 στο 11:49 ΜΜ, GreekComicFan είπε:

Πάλι καλά που μπόρεσες να τα βρεις. Εμένα για κάποιο λόγο δεν εμφάνισε άλλα. :)

 

 

Είναι επειδή δεν διαβάζεις Disney. Δεν εμφανίζεται όλη η μαγεία σε "αλλόθρησκους". :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν ξυπνάω και δεν κοιμάμαι με Disney, έχει διαφορά. :P

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

@GreekComicFan Τώρα που το λες,είναι πολλές οι φορές που κοιμήθηκα και ξύπνησα με Disney. :thinking: Διάβασα στο κρεβάτι πριν κοιμηθώ κι όταν ξύπνησα στην τουαλέτα. :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3726
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Υπέροχα! Προσωπικά είχα λατρέψει τους τόμους του Σκάρπα πέρσι και ήμουν από αυτούς που περίμεναν και τη συνέχεια της έκδοσης. Τα νέα είναι άκρως εξαιρετικά! :yahoo:Και όπως ανέφερε ο @Indian Καλοκαίρι δίχως disney δεν γινεται!:mafia:

 

Αφού θα είναι 9 οι τόμοι μπορούμε να υποθέσουμε κιόλας πως θα ξεκινήσουν αρχές Ιουλίου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  8907
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  23
  • Reputation:   123
  • Achievement Points:  23
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5512 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Στο σημερινό μίκυ μάους έχει διαφήμιση και μάλιστα χωρίς ημερομηνία έναρξης, παρά μόνο '' Κάθε Κυριακή με την Καθημερινή'' κάτι που σημαίνει ότι ξεκινάει άμεσα.

Το θέμα είναι ότι βλέπω οχτώ τόμους

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αναμονή τέλος :D 

 

50049692_2018.thumb.jpg.e88b2d1121b45e558bcbe2bccf4fa31c.jpg

 

Όπως είχαμε πει πριν 2 μήνες, η Καθημερινή θα κυκλοφορήσει φέτος καινούργιους τόμους της σειράς Μεγάλες Ιστορίες Disney. Όμως εδώ και αρκετό καιρό δεν είχαμε κάποια επίσημη ανακοίνωση για το πότε θα άρχιζε η κυκλοφορία. Αναμονή τέλος λοιπόν, και από ότι φαίνεται από την παρακάτω διαφήμιση οι τόμοι μάλλον ξεκινούν από την Κυριακή 8 Ιουλίου. Λέω ΜΑΛΛΟΝ διότι παρακάτω η εφημερίδα λέει αυτήν την ημερομηνία αλλά η Καθημερινή και στο facebook και στο site της δεν έχουν βγάλει κάποια διαφήμιση! Αυτό με οδηγεί ότι ίσως ξεκινούν την Κυριακή 15 Ιουλίου. Θα δούμε. Το νου σας στα περίπτερα! 

 

Ο όγδοος (και φετινός πρώτος) τόμος (όπως είχα πει και πιο παλιά) θα έχει ως κύρια την ιστορία, Ο Αυτοκράτορας της Καλισότα (Καλισότα αντί Μίκυ Σίτυ...) . Στην Ελλάδα η συγκεκριμένη ιστορία έχει μπει 2 φορές, στο Μίκυ Μάους και στα Κλασσικά. Ο πέμπτος Ιταλικός τόμος από τον οποίο θα πάρει τις ιστορίες ο δικός μας έχει πολλές καλές ιστορίες όπως Οι Φακές της Βαβυλώνας και αρκετές αδημοσίευτες.

Από τη διαφήμιση ο τόμος φαίνεται πολύ όμορφος. Κάτι μου λέει ότι οι φετινοί τόμοι θα είναι πιο δυνατοί από τους περσινούς.

Σύνοψη

Ανυπομονώ για τον πρώτο τόμο! Υποθέτω πως θα είναι στην ίδια ποιότητα με τους περσινούς αλλά δεν με πτοεί τόσο πλέον αυτό. Σημασία έχει ότι θα έχουμε ιστορίες του Σκάρπα. Ακόμα, το τι θα γίνει με  Το Διπλό Μυστήριο του μαύρου Φαντάσματος από τον πρώτο Ιταλικό τόμο παραμένει άγνωστο. Ελπίζω να το δούμε σε έναν τόμο κάποια στιγμή. Πάντως μην ξεχνάμε και το Donald Quest τους νέους τόμους της Κλασικής Βιβλιοθήκης Disney. Αναρωτιέμαι τι θα γίνει με αυτά άραγε;

 

Αύριο θα ξέρουμε τι παίζει με τους τόμους :) 

Το άρθρο και στο DisneyComicsPress

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Στο κάτω μέρος της διαφήμισης, το φύλο της Καθημερινής αναγράφει 8 Ιουλίου, επομένως με γνώμονα το ότι η Καθημερινή λειτουργεί πολύ συχνά την τελευταία στιγμή, ποντάρω τα ρέστα μου πως θα έχουμε τον νέο τόμο μεθαύριο. Αν χάσω οκ, κερνάω ψηφιακές μπύρες :lol: 

 

Αυτό που με προβληματίζει κι εμένα, είναι το ότι βλέπουμε 8 τόμους, δεν υπάρχει το Πιστολίδι στο Φαρ Ουέστ. Θέλω να ελπίζω πως απλά δεν χωρούσαν παραπάνω στην διαφήμιση αλλά οκ, με λίγη υπομονή θα μάθουμε.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 λεπτά πριν, PhantomDuck είπε:

Στο κάτω μέρος της διαφήμισης, το φύλο της Καθημερινής αναγράφει 8 Ιουλίου, επομένως με γνώμονα το ότι η Καθημερινή λειτουργεί πολύ συχνά την τελευταία στιγμή, ποντάρω τα ρέστα μου πως θα έχουμε τον νέο τόμο μεθαύριο. Αν χάσω οκ, κερνάω ψηφιακές μπύρες :lol: 

 

Αυτό που με προβληματίζει κι εμένα, είναι το ότι βλέπουμε 8 τόμους, δεν υπάρχει το Πιστολίδι στο Φαρ Ουέστ. Θέλω να ελπίζω πως απλά δεν χωρούσαν παραπάνω στην διαφήμιση αλλά οκ, με λίγη υπομονή θα μάθουμε.

Θα προσθέσω ότι, ο τελευταίος τόμος έχει ως κύρια την ιστορία Ο Ντόναλντ Πράκτορας του FBI που είναι ιστορία του πέμπτου Ιταλικού τόμου! Δεν βλέπουμε την ιστορία Ο Δραπέτης του Αλκατράζ που είχαμε δει στην Εθνική Βιβλιοθήκη που ήταν ιστορία του ένατου Ιταλικού τόμου... Πάλι ανακάτεμα... Αλλά έπρεπε να το περιμένουμε. Καθημερινή είναι αυτή. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Now you 're talking!!  Γιατι η κυριακατικη Καθημερινη με Ντισνευ ειναι πλεον τοσο συνυφασμενη με το καλοκαιρι οσο και οι επαναληψεις του Ρετιρε! Και αφου τελειωσαν οι βροχες και επιασαν οι ζεστες αρα ηρθε για τα καλα το καλοκαιρι επιτελους Ντισνευ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4348
  • Reputation:   33881
  • Achievement Points:  4415
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ! Μπορούμε να μάθουμε αν είναι οντως για αυτή την Κυριακή?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 λεπτό πριν, Manitou είπε:

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ! Μπορούμε να μάθουμε αν είναι οντως για αυτή την Κυριακή?

Δεν σου κρύβω ότι περίμενα να δω πότε θα σχολιάσεις :D Θα το μάθουμε αύριο το απόγευμα ή πιο νωρίς εάν στείλει κανένας μήνυμα στο facebook της εφημερίδας και απαντήσουν :) 

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25930
  • Group:  Members
  • Topic Count:  115
  • Content Count:  881
  • Reputation:   5421
  • Achievement Points:  881
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4194 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, πήρα την εξής απίστευτη απάντηση από τον Disney Editor, σχετικά με το πότε θα κυκλοφορήσουν οι φετινοί τόμοι και πόσοι θα είναι:

Quote

για την ημερομηνία κυκλοφορίας της συγκεκριμένης σειράς, καθώς και για τον αριθμό των τόμων μπορεί να απαντήσει μόνο η Καθημερινή... καθώς την τελική απόφαση την έχει μόνο η διευθυνσή της και μπορεί ο προγραμματισμός να αλλάξει ανά πάσα στιγμή

 

Μη γνώτω η αριστερά σου τι ποιεί η δεξιά σου! Η σειρά ξεκίνησε να διαφημίζεται, και αυτοί, που την ετοιμάσανε, δεν ξέρουνε ούτε πόσοι από τους τόμους, που φτιάξανε, θα κυκλοφορήσουν, ούτε πότε θα κυκλοφορήσουν!
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.