Μετάβαση στο περιεχόμενο

Comic-Zine Weekend


GeoTrou

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Λίγα λόγια και από εμένα.....

 

Ήταν ένα πολύ κουραστικό αλλά και πολύ συγκινητικό Σαββατοκύριακο. Τηρουμένων των αναλογιών, ήταν μια καλή εκδήλωση. Μπορεί να γίνει πολύ καλύτερη, αλλά θέλω να κοιτάξω λίγο τα γεγονότα με πιο ήρεμο μάτι γιατί αυτή τη στιγμή σε-ρνο-μαι.  :lol:  :lol:

 

Θέλω να αυχαριστήσω, πρώτον από όλους, τον Κώστα (GCF) γιατί χωρίς αυτόν απλά η εκδήλωση δεν θα γινόταν. Είχαμε μια άψογη συνεργασία, συντονιστήκαμε και συγχρονιστήκαμε τέλεια, ήταν γρήγορος και άμεσος σε ότι χρειάστηκε να κάνει. Απλά, respect!

 

Δεύτερον, να ευχαριστήσω το Παναγιώτη (τον Βασιλέα μας), κυριώς για τη λίστα δημιουργών που μου έδωσε (χωρίς αυτή δεν είχαμε ούτε τους μισούς) αλλά και για την παρέα αυτές τις δύο ημέρες.

 

Τρίτον, τον Γιώργο (GeoTrou) για την αγορά και την τοποθέτηση των αφισών, την παρουσία του αλλά και την βοήθεια του στο τελικό συμμάζεμα κατά το οποίο εγώ ήμουν ΧΑΜΗΛ ΜΠΑΤΑΡ  :lol:

 

Τιμητικές αναφορές πρέπει να γίνουν στον Γιώργο (Valtasar) για την χωροθέτηση και την τοποθέτηση των τραπεζιών (τετραγωνοποίηση του κύκλου) αλλά και την σημαντική ηθική υποστήριξη, στον Μενίγ για την παρουσία του, την βοήθεια του σε ότι του ζητήθηκε αλλά και το τραγούδι του (θα ακούω την φωνή του στο μυαλό μου για 1-2 μήνες ακόμα  :lol: ), στην Όλια για τα τραπεζομάντιλα, στον Μάκη (totally_wired) για τις αφίσες και τις παρουσιάσεις που θα ακολουθήσουν αλλά και στα 5-10 μέλη της Λέσχης τα οποία αψήφησαν την κόλαση του Δάντη και ήρθαν να μας δείξουν την υποστήριξη τους. Σίγουρα ξεχνάω και άλλους, στους οποίους ζητω συγνώμη προκαταβολικά.

 

Ανεξάρτητα της όποιας επιτυχίας (ή μη) του Comic-Zine, το σημαντικότερο που πρέπει να μας αφήσει είναι ότι, έστω και με το τρέξιμο 2-3 ανθρώπων κατά βάση, μπορούμε να κάνουμε πολλά και ωραία πράγματα. Ως υπεύθυνος εκδηλώσεων, θα ήθελα να δω και άλλα άτομα να βγαίνουν μπροστά, όχι πλέον μόνο με ιδέες και προτάσεις, αλλά με την διάθεση και την πρόθεση να υλοποιήσουν και να τρέξουν αυτές τους τις ιδέες. Από εμένα θα έχουν ότι βοήθεια μου ζητηθεί.

 

Και πάλι, σας ευχαριστώ όλους, και τα λέμε σε κανέναν μήνα όταν σταματήσουν να πονάνε τα πόδια μου. :lol:  :lol:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά της Λέσχης :) Η εκδήλωση ήταν πολύ ωραία οργανωμένη και εγώ και η ομάδα περάσαμε πολύ ωραία στον πάγκο μας. Είδα και κάποιους φίλους σε άλλο πάγκο και γνώρισα και κάποια άλλα άτομα. Γενικά θα ξαναπω ότι χαίρομαι πολύ που η Λέσχη ήταν ο χώρος στον οποίο βγήκε το δεύτερο τεύχος του φανζιν μας. 

 

Γενικά πολύ καλή η όλη ιδέα και μπράβο σε οποίον το σκέφτηκε! Άντε τώρα να περιμένουμε το επόμενο με το καλό :beer:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Περασα για λιγο την Κυριακη το απογευμα, φροντιζοντας να εχει πεσει και λιγο η θερμοκρασια :P Δεν θα προσθεσω κατι πρωτοτυπο αν πω οτι την θεωρω απο τις πιο ζωντανες εκδηλωσεις της Λεσχης με πολυ καλο κλιμα (και κυριολεκτικα αφου ευτυχως η Λεσχη διαθετει επαρκη κλιματισμο :P ) και πολυ καλο κοσμο. Ηταν μια εκδηλωση που επρεπε να γινει. Απο μενα απειρο :respect: σε ολους οσους ενεπλακησαν με οποιοδηποτε τροπο για την επιτυχια του Comic-Zine Weekend. :beer:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3199 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ένα έχω να πω για αυτό το διήμερο: ΜΠΡΑΒΟ. :respect: Μπράβο στη Λέσχη, για την οργάνωση, την υλοποίηση της ιδέας, το στήσιμο, το φιλικό κλίμα, το ερκοντίσιον :P Μπράβο στους δημιουργούς που στήριξαν την προσπάθεια και προώθησαν τις υπέροχες και ξεχωριστές δουλειές τους. Μπράβο σε όλους όσους αψήφησαν τον καύσωνα και ήρθαν. Να δουν, να αγοράσουν, να συνομιλήσουν, να μάθουν. Είναι σίγουρα μια ανανέωση για τη Λέσχη. Και όχι μόνο. Είναι ένα ακόμα βήμα για τη διεύρυνση της κομικσικής κοινότητας. Για τη στήριξη των δημιουργών που έχουν όρεξη να προσφέρουν στην τέχνη αυτή.

 

Δεδομένων των συνθηκών, έχω την εντύπωση πως πήγε πολύ καλά. Και ήταν και πρώτη φορά. Είμαι σίγουρος πως αν καθιερωθεί κάθε φορά θα πηγαίνει όλο και καλύτερα. Εγώ ήμουν στον πάγκο του ντισνεϋκού φανζίν και τις δύο μέρες, από τις 4-5 το απόγευμα μέχρι λίγο πριν το κλείσιμο... Συνάντησα πολλούς από εδώ μέσα που είχα καιρό να δω και γνώρισα κι άλλους.

 

Από φανζινάκια τσίμπησα λίγα γιατί είχα low budget :P Πήρα τη δουλειά της Γεωργίας Ζάχαρη, το «Ξεμάτιασμα» (με εξτραδάκι έναν σελιδοδείκτη σε σχήμα πιτόγυρου :P) και τον «Πόναν τον Μάρμαρο» του Ρουμπούλια. Πήρα και 3 πριντάκια :P Είδα πάντως πολύ ωραία πράγματα εκεί μέσα και στάμπαρα ήδη μερικά για να πάρω από το πωλητήριο της Λέσχης :D Όλα τα παιδιά στους πάγκους ήταν ορεξάτα και πρόθυμα για συζήτηση πάνω στη δουλειά τους :)

 

Πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα για τη συνέχεια. Τα καλύτερα έρχονται :D

 

post-30992-0-00686900-1499103703_thumb.jpgpost-30992-0-67149000-1499103775_thumb.jpg

Επεξεργασία από Darrell
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18683
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  1663
  • Reputation:   13474
  • Achievement Points:  1663
  • Days Won:  4
  • With Us For:  4665 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  103

Να πω κι εγώ  εντύπωσεις... καταρχάς ένα μπράβο στον επικεφαλή της ομάδας εκδηλώσεων (τον Γιάννη δηλαδή :up: ) για όλη την οργάνωση ,τις ιδέες ,την όρεξη για διευθέτηση προβλημάτων άνα πάσα στιγμη κτλ, άλλα και σε όλους σε όσους βοήθησαν :clap2: , αν και  η εκδήλωση έπεσε πάνω σε βάρβαρο κάυσωνα κι αυτό ήταν γκαντεμιά, αυτό δεν εμπόδισε κανέναν να περάσει ένα τέλειο Σαββατοκύριακο! Χαρούμενες φάτσες, πολλά φανζινς, αριθμός συμμετεχόντων ανάλογος με τα μεγάλα φεστιβάλ στον τομέα των αυτοεκδόσεων, γενικά η λέσχη ήταν ο καλύτερος χώρος για τέτοια καλοκαιρινά φεστιβάλ , επειδή διαθέτει κλιματισμό, ενώ τα υπόλοιπα είναι υπαίθρια. Αν κάποιος έφτανε μέχρι εδώ θα έβλεπε μια όαση :pool2: , έμενε όμως να βγάλει τη διαδρομή.

  Για τους δημιουργούς νομίζω ότι ήταν μια ακόμη εξτρα ευκαιρία για σύναξη, ήταν πολύ ωραία, γενικότερα τέτοιες δράσεις είχα προτείνει και εγώ και άλλοι  (και έιχα τονίσει την άναγκη να γίνει φιλικότερη η λέσχη προς τους δημιουργούς παλιότερα με διάφορους συγκεκριμένους τρόπους), άλλα επιτέλους ήρθε η ώρα να το πάρει ζεστά ο νεός ομαδάρχης και να υλοποιηθεί στην πράξη, κάτι που νομίζω ότι θα διευρύνει πολύ τους ορίζοντες της κοινότητας αυτής και θα προσθέσει νέες υφές σε αυτό που αποκαλούμε ΄ΛΕΦΙΚ!

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λίγο αργοπορημένα, ας γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου. Ήταν ουσιαστικά η πρώτη εκδήλωση στην οποία αναμείχθηκα ενεργά, αλλά λόγω εξεταστικής δεν ήμουν όσο «μέσα» θα ήθελα. Όπως και να 'χει, νομίζω ήταν ένα πολύ ωραίο διήμερο, με πολύ κόσμο και μάλιστα κόσμο που δεν είχε ξανάρθει στη Λέσχη. Είδα ωραία κόμικς, είδα χαμογελαστές φάτσες και είδα (θα 'χω να το λέω αυτό) άτομο να κερνάει μπουγάτσες σε ανθρώπους που μέχρι πριν λίγο δεν είχε ξαναδεί, έτσι, για τα γενέθλιά του. :P

Ήταν όμορφη φάση και έχω βάσιμες υποψίες ότι η επόμενη φορά θα είναι ακόμα ομορφότερη. :)

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια βδομαδα μετα, να πω κι εγω ότι χάρηκα παρα παρα πολυ με αυτη την εκδήλωση :)

 

Εξαιρετικα οργανωμένη - μπράβο σε όλους κι ειδικά στο Γιαννη :best:

 

Πολύ φιλικο κι ευχαριστο κλίμα, πολύ επικοινωνιακοι οι δημιουργοι,  πολλή δροσια μεσα στη λεφικ για τα δεδομενα του ΣΚ :P, πολλά και ενδιαφέροντα φανζινακια! 

 

Μπραβο και παλι σε όλους ετρεξαν για να πραγματοποιηθει, ανυπομονω και για τα επόμενα!  :yahoo:

 

 

και μια φωτο απο αυτα που τσιμπησα :)

 

20170708_092203.jpg

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.