Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετά το Eragon, τι;


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν σκοπός του παρόντος θέματος είναι να αντλήσω πληροφορίες ως προς πιθανά βιβλία ανάγνωσης για την μικρή. Επειδή έρχεται καλοκαίρι και είναι μία περίοδος χαλάρωσης και βολεύει να διαβάσει και κάτι πέραν των σχολικών βιβλίων, θα ήθελα προτάσεις και απόψεις για το τι θαμπορούσε να είναι κοντά στα ενδιαφέροντα της. Ποια είναι τα ενδιαφέροντα της;

 

Ο τίτλος Μετά το Eragon τί; Σχετίζεται με το τι έχει διαβάσει μέχρι τώρα και ξέρω επιβεβαιωμένα ότι της άρεσε. Νομίζω ότι τα Eragon είναι από τα πολύ αγαπημένα της βιβλία (επικεντρώνομαι σε αυτό και προσπερνάω τα δεκάδες άλλα που έχει διαβάσει και επίσης της αρέσουν όπως διάφορα από Π. Δέλτα κλπ).

 

Ξεκινάμε λοιπόν από το γεγονός ότι έχει διαβάσει τα 4 βιβλία της σειράς Έραγκον και της άρεσαν πολύ. Τώρα τελειώνει και τα βιβλία του Φίλιπ Πούλμαν: Η τριλογία του Κόσμου, δεν έχω πλήρη εικόνα για το πόσο τα ευχαριστήθηκε, νομίζω ότι γενικά της άρεσαν και αυτά.

 

Σκεφτόμουν πρόσφατα ότι θα μπορούσα να της πάρω τα βιβλία του G.R.R. Martin "Το τραγούδι της φωτιάς και του πάγου" αλλά παρακολουθώντας την τηλεοπτική σειρά και χωρίς να έχω ιδία άποψη για τα βιβλία, έχω ενδοιασμούς για το πόσο κατάλληλα είναι για την ηλικία της (13). Σκέφτομαι του ιδίου και το Περιπλανώμενος Ιππότης (The Hedge Knight), όπως επίσης πρόσφατα διάβαζα τα αφιερώματα στο φόρουμ μας στην σειρά Dragonlance αλλά είναι τόσα πολλά από που να ξεκινήσει κάποιος (chronicles?) και δεν ξέρω επίσης αν κρίνονται καλά, ενδιαφέροντα και κατάλληλα. Έχω και τα κόμικ από όλα αυτά που προανέφερα, αν και αρέσκεται περισσότερο στα βιβλία.

 

Οπότε αναμένω τις προτάσεις σας και την γνώμη σας, πριν αρχίσω να ψάχνω τυχόν Μοναστηράκι ή τις προσφορές στα βιβλιοπωλεία.

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν η Τριλογία του Κόσμου. :P

Θα σου πρότεινα τη Θάλασσα των Τρολ. Νομίζω το είχα διαβάσει κάπου στην ηλικία της (ίσως λίγο πιο μεγάλος) και μου άρεσε αρκετά.

Επίσης, είχα λατρέψει απίστευτα τα Αρτέμης Φάουλ, αλλά βλέπω ότι τα δύο πρώτα είναι εξαντλημένα. :(

Σε διαφορετικό στυλ κι αφού αναφέρεις την Δέλτα, σου προτείνω το Ένας Ήρωας Αλλιώτικος και Τα Παιδιά της Σκιάς. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Για την ηλικία της, στα ίδια περίπου πατήματα πάνω κάτω, θα σου συνιστούσα τα Χρονικά της Νιάρνια. :) 9 βιβλία που σημείωσαν μεγάλη επιτυχία. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Oχι, Game of Thrones ας μη διαβασει καλυτερα σε αυτη την ηλικια. Εχει πολυ ωμο λεξιλογιο μεσα. Εγω θα συνιστουσα τα τελειως κλασικα Χαρυ Ποτερ και Αρχοντα των Δαχτυλιδιων τα οποια και ειχα διαβασει σε τετοια ηλικια και ειχα ξετρελαθει. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μπορείς να κοιτάξεις και την πρώτη σειρά του πέρσυ τζάκσον . Πολύ διασκεδαστικά βιβλία, κυλάνε γρήγορα, απολαυστικές προσαρμογές της αρχαιοελληνικής μυθολογίας στο σύγχρονο κόσμο https://www.protoporia.gr/advanced_search_result.php?search_in_description=0&keywords=%CF%80%CE%AD%CF%81%CF%83%CE%B9+%CF%84%CE%B6%CE%B1%CE%BA%CF%83%CE%BF%CE%BD&Submit=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

 

Εξίσου ωραίες σειρές εφηβικής λογοτεχνίας είναι το μαγεμενο χαλι και το Imaginarium geographica, τα οποια ομως δυστυχως και εξαντλημενα ειναι και δεν τα ολοκλήρωσε ποτέ ο Ψυχογιός. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15849
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Εγω επειδη ειμαι μουχλας θα προτεινα κλασικα πραγματα οπως Αλεξανδρο Δουμα, Μαρκ Τουεην, Ιουλιο Βερν. Απο ελληνικα γιατι οχι Αλκη Ζεη, Ζωρζ Σαρρη, Λοτη Πετροβιτς και φυσικα Πηνελοπη Δελτα ή Μανο Κοντολεων.  Τωρα αυτο εξαρταται απο τα γουστα της και την ωριμοτητα της. Εγω στη 2α γυμνασιου (13 στα 14) ειχα διαβασει τους Αθλιους και τους ειχα λατρεψει αν και ηταν μεγαλο και εκανα καιρο να το τελειωσω. Παντως αν με το Εραγκον θελεις κατι σε φαντασυ για να ειναι ευληπτο το Χαρυ Ποττερ ειναι μια καλη αρχη αλλα σοβαρευει λιγο στα τελευταια βιβλια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μιας και αναφέρθηκε ο Κοντολέων, να προτείνω το Γάντι σε Ξύλινο Χέρι. Αρκετά spooky, αλλά ωραίο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Percy Jackson και Harry Potter book series. Ίσως της αρέσουν και επειδή είναι κοπέλα τα βιβλία της Cassandra Clare η οποία έφτιαξε έναν ενδιαφέροντα κόσμο ενώ ήταν και 'μαθήτρια' της Rowling.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30399
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  1480
  • Reputation:   8970
  • Achievement Points:  1480
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3481 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ωωωω χαίρομαι που λατρέψε το Εραγκον, ειναι απο τους αγαπημένους μου τίτλους! :)

 

Θα πρότεινα να διαβάσει τους Φυλακές του Χρόνου απο το Μεταίχμιο. Ειναι μεγαλη σειρά (οκτώ βιβλία και αναμένεται να μεταφραστεί και ένατο) αλλα αξίζει τον κόπο :) εχει πολυ ενδιαφέρον, φαση και πατάει σε αληθινά γεγονότα! Πιστευω πως θα της αρεσει αν προτιμάει βιβλία φαντασίας.

 

Άλλες ωραίες σειρές ειναι η Κληρονομιά του Κοπέρνικου και τα 39 στοιχεία και τις συνιστώ :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας. Έχω ξεχωρίσει διάφορα, επιβεβαίωσα τους φόβους μου για το GoT, νομζω είναι νωρίς. Τα LotR τα έχουμε δει σε ταινίες δεν ξέρω αν θέλει να τα διαβάσει εκ των υστέρων, τα ίδια και με το Harry Potter, δεν ξέρω καν αν της αρέσει κιόλας. Τα Φύλακες του Χρόνου έχω πάρει τα δυο πρώτα αλλά δεν της άρεσε ιδιαίτερα για κάποιον λόγο ίσως αργότερα να δοκιμάσουμε ξανά. Σαρρή, Δέλτα κλπ έχει διάφορα/μπόλικα, θα δω τι λείπει, τις αρέσουν γενικά. Δυστυχώς δεν μπορώ να πω το ίδιο για τον Βερν που μου αρέσει εμένα και έχουμε ένα σωρό από αυτά. Πάντως ήδη έχω μπόλικα στο μυαλό μου από τις προτάσεις σας, ρίξτε κι άλλες αν θέλετε, τα διαβάζει γρήγορα :-) έχουμε και μπόλικα τύπου 4,5 φίλοι, 5 λαγωνικά κλπ του είδους αυτού, αλλά μάλλον περνάει περίοδο φαντασίας με δράκους, ιππότες κλπ

 

:thanks:

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Μπορείς να της βάλεις να δει την ταινία "Τα χρονικά της Νάρνια #1" κι αν της αρέσει, προχωράτε και στα βιβλία. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δοκίμασε κανένα από τη σειρά Forgotten Realms. Απίθανες ιστορίες φαντασίας!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Σύμφωνα με αυτά που μας λες, δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλη επιλογή πέρα από τον Τροχό του Χρόνου του Ρόμπερτ Τζόρνταν. Ευκολοχώνευτο (για παιδί δεκατριών ετών) με ωραία νοήματα και ένα από τα πληρέστερα σύμπαντα και έργα πάνω στην επική φαντασία. 

 

Το περιπλανώμενος Ιππότης είναι αρκετά πιο "μαλακό" από το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου, οπότε θα ήταν καλή επιλογή. Κλασική ιστορία με underdogs, Ιππότες κλπ κλπ. 

 

Αλλά επιμένω, πήγαινε με Wheel of Time και δεν θα χάσεις ούτε εσύ ούτε η κορούλα σου. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Να προσθέσω κι εγώ μια σειρά που με ενθουσίασε και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, αν και είναι σε διαφορετικό ύφος από τα προαναφερθέντα, το Μια Σειρά από Ατυχή Γεγονότα του Λέμονι Σνίκετ (αν και έχω την εντύπωση ότι κάποιοι τόμοι είναι εξαντλημένοι πλέον) 

 

Αν όμως, δεν είναι, πιστεύω ότι θα σου αρέσει και εσένα. Εμένα πάντως με καθήλωσε. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Φοβερή σειρά, πράγματι. Αν και δυστυχώς κάποια είναι εξαντλημένα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ψαχνω χρονια τη συγκεκριμενη σειρα.... τα ειχα διαβασει μικρος και με ειχαν πορωσει. Δυστυχως ομως, δε βρισκονται πουθενα.... τι μου θυμισες :crying:

 

Να προσθέσω κι εγώ μια σειρά που με ενθουσίασε και τη συνιστώ ανεπιφύλακτα, αν και είναι σε διαφορετικό ύφος από τα προαναφερθέντα, το Μια Σειρά από Ατυχή Γεγονότα του Λέμονι Σνίκετ (αν και έχω την εντύπωση ότι κάποιοι τόμοι είναι εξαντλημένοι πλέον) 

 

Αν όμως, δεν είναι, πιστεύω ότι θα σου αρέσει και εσένα. Εμένα πάντως με καθήλωσε. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31933
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  373
  • Reputation:   3402
  • Achievement Points:  373
  • Days Won:  3
  • With Us For:  2642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ο Πατάκης πάντως έχει μεγάλη σειρά με μυθιστορήματα φαντασίας για ηλικίες 9-18. Μπορείς να τα δεις αναλυτικά και να διαβάσεις αποσπάσματα εδώ.

 

Το GoT δε θα το έδινα σε ηλικίες κάτω των 16, αλλά το ατμοσφαιρικό έπος της γαιοθάλασσας από την Ούρσουλα ΛεΓκεν με επιρροές από Τόλκιν θα ήταν στις επιλογές μου για τα επόμενα χρόνια αν συνέχιζε να την ενδιαφέρει το fantasy. :rabbit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ιστορία χωρίς τέλος του Mιχαέλ Εντέ.

Επεξεργασία από rkronin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6017 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Όλα τα βιβλία του Ende είναι εξαιρετικά και συστήνονται ανεπιφύλαχτα. Μόμο, Τζιμ Κνοπφ κλπ! :) Ειδικά η ιστορία χωρίς τέλος, γράφτηκε το 1979 και από τότε συνεχίζει να είναι best seller. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Από fantasy για τέτοια ηλικία, δεν κατέχω πράμα :) Το Earthsea της Le Guin πάντως δεν ακούγεται κακό ως πρόταση. Ούτε φυσικά το Ιστορία χωρίς τέλος του Έντε :) Στα 16-17 της πάντως, εάν ακόμα διαβάζει fantasy, να της πασάρεις τα Τιγκανα, Ενα τραγούδι για την Αρμπον και Λέοντες του Αλ Ρασάν (με αυτή τη σειρά) του Guy Gavriel Kay. 

 

Χάρηκα που είπες δουλειές της Edith Blyton :D Δεν ψάχνεις όμως τέτοια. (όχι ότι θα ήξερα και κάτι άλλο από εκεί :) αλλά χάρηκα γενικώς :)

 

Πέταξες Πηνελόπη Δέλτα. Πως της φάνηκε το Στον Καιρό του Βουλγαροκτόνου? Εάν τυχόν της έκανε ένα κλικ το Βυζάντιο (που προσωπικά το λατρεύω ως περίοδο :) ) να επισημάνω διάφορα βιβλία του Κώστα Κυριαζή που τα διάβασα στην ηλικία της πάνω-κάτω. Και κάτι που συνδυάζει Βυζάντιο, Φραγκοκρατία + Ιππότες είναι το λατρεμένο Πριγκιπέσσα Ιζαμπώ του Τερζάκη. Μέσω αυτού ερωτεύθηκα το Ναύπλιο (και άμα ήταν πιο κοντά μου ο Μυστράς πιθανότατα να τον είχα ερωτευθεί και αυτόν :) ). Φυσικά δεν έχει δράκους :lol: ούτε μάγους. Έχει όμως παπάδες :lol: για κάποιους αυτό είναι σχετικά κοντά :lol: Διαβάζεται στην ηλικία της, διαβάζεται στην ηλικία μας, 1,5 ώρα απόσταση είναι και το Ναύπλιο για να περπατήσει κανείς στα κάστρα του και στα σοκάκια του :) Αυτά τώρα με την προαίρεση ότι "τσίμπησε" με τον Καιρό του Βουλγαροκτόνου :) (και με δεδομένο ότι αγαπάω την αρχαία και τη μεσαιωνική ιστορία αυτού του τόπου και θα ήθελα να την αγαπήσουν εξ'ίσου κι άλλοι :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2596
  • Reputation:   15849
  • Achievement Points:  2644
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Και βεβαια συνδυασμος βυζαντιου και Guy Gavriel Kay ειναι το Σαραντινο Ψηφιδωτο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4610 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγώ στην ηλικία της πάντως (ή μήπως ήταν στα 15; ) είχα ξεκινήσει τα Dragonlance και είμαι ακόμα κολλημένος. Τα Chronicles είναι η πρώτη τριλογία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και βεβαια συνδυασμος βυζαντιου και Guy Gavriel Kay ειναι το Σαραντινο Ψηφιδωτο.

 

που δεν μου άρεσε όμως :) [ποζεριά μοντ ον]και μιλάς με άρρωστο φανατικό του Kay. έχω βιβλία με τζίφρα. απ'όταν ήρθε Ελλάδα για να κλείσει το deal με την Anubis. διότι ήξερα αυτόν που ήξερε εκείνον που ήξερε τον άλλον και ήταν παρών όταν συνέβη[ποζεριά μοντ οφφ]

 

ίσως επειδή ξέρω πολλά περισσότερα για το Βυζάντιο απ'όσα ήξερα για την Reconquista ή τη σταυροφορία ενάντια στους Αλγιβηνούς ή ή ή, οπότε καλώς ή κακώς αυτό με επηρρέασε :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Δεν νομίζω ότι έχει διαβάσει τον Καιρό του Βουλγαροκτόνου. Δεν θυμάμαι να κυκλοφορεί κάτι τέτοιο στο σπίτι, μάλλον τα πιο παιδικά κλασικά Μάγκας και Μυστικά του Βάλτου, δεν θυμάμαι αν έχει και κάτι άλλο. Στοκάρω ιδέες και θα κάνω μια γύρα με μια γενναία λίστα στο Μοναστηράκι κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 Φυσικά δεν έχει δράκους :lol: ούτε μάγους. Έχει όμως παπάδες :lol: για κάποιους αυτό είναι σχετικά κοντά :lol:

 

Οι Clerics, Monks, Druids, Sorcerers, Warlocks και οι Paladins είναι όλοι τους τελείως διαφορετικά classes.  :out:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.