Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ΣΠΗΛΙΑ ΤΩΝ COMICS (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΕΚΛΕΙΣΕ


doxaios

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το κατάστημα βρίσκεται στην Δημοσθένους 7(ένας μικρός κάθετος δρόμος κάτω κάτω στην Αριστοτέλους) Ιπποδρομίου 3, ΤΚ:54621. Τηλέφωνο 2310237727.Το site που υπάρχει είναι το www.comicscave.gr οπού μπορείτε να δείτε περισσότερες πληροφορίες.Προσωπικά το προτιμώ αν και τό άλλο μαγαζί που γράφω έχει νομίζω μεγαλύτερη ποικιλία.Πολύ βασικό οτι τα παιδιά που έχουν το μαγαζί δεν σε ζαλίζουν και σε αφήνουν να ψάξεις ελεύθερα ότι θέλεις στο μαγαζί και παρεμβαίνουν μόνο όταν τους ρωτήσεις κάτι.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  4354
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  45
  • Reputation:   28
  • Achievement Points:  45
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

πολύ ενημερωμένο και πολύ καλή εξυπηρέτηση!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3734
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  50
  • Reputation:   23
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δύο φορές έχω κάνει παραγγελία για Αθήνα κι ήταν άψογοι. Αν αντέχει η τσέπη σας τα (βαρβάτα) μεταφορικά, το συνιστώ για nation-wide αγορές.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  5553
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5808 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η Σπηλιά εδώ και χρόνια είναι η αγαπημένη μου γωνιά.Πλέον με τη νέα τους τιμολογιακή πολιτική θα μείνετε άφωνοι όπως και εγώ."Δεν μεταδίδω άλλο..."

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθειά τους γιατί δείχνουν σεβασμό σε όλα εμάς τα "αρρωστάκια" με τα comics.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6015 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μέχρι να ανακαλύψω το Public αγόραζα απο τη Σπηλιά και πίστευα οτι τα κόμικς είναι ακριβά παντού.Τώρα απλα ξέρω οτι τόσα χρόνια η Σπηλιά και το Μετρόπολις λήστευαν τους φάν των κόμικς.Δεν ξέρω τι "νέα τους τιμολογιακή πολιτική" ακολουθούν αλλά δεν πρόκειται να τους εμπιστευτώ.Εκτός αν δώ θαύματα.

Πάντως σε περσινό crash test που έκανα είδα οτι πουλούσαν σε διπλή σχεδόν τιμή απο το Public και αφού δε μου περισσεύουν τα φράγκα,ψάχνω πια πολύ την τιμή κάθε κόμικ πριν το αγοράσω και το αγοράζω απο τον φτηνότερο.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μέχρι να ανακαλύψω το Public αγόραζα απο τη Σπηλιά και πίστευα οτι τα κόμικς είναι ακριβά παντού.Τώρα απλα ξέρω οτι τόσα χρόνια η Σπηλιά και το Μετρόπολις λήστευαν τους φάν των κόμικς.Δεν ξέρω τι "νέα τους τιμολογιακή πολιτική" ακολουθούν αλλά δεν πρόκειται να τους εμπιστευτώ.Εκτός αν δώ θαύματα.

Πάντως σε περσινό crash test που έκανα είδα οτι πουλούσαν σε διπλή σχεδόν τιμή απο το Public και αφού δε μου περισσεύουν τα φράγκα,ψάχνω πια πολύ την τιμή κάθε κόμικ πριν το αγοράσω και το αγοράζω απο τον φτηνότερο.

 

Έχεις δίκιο, μεγάλες διαφορές στις τιμές από οπουδήποτε αλλού. Γενικώς μέσα σε 5 χρόνια γύρω στα 15 περιοδικά δε μου κρατήσανε, δικαιολογόντας τον εαυτό τους σχεδόν με άσχημο τρόπο. Αν και τώρα που μπήκε συνέταιρος ο Τάσος, το παλικάρι που δούλευε μέχρι πριν από 3 χρόνια σαν υπάληλος, αλλάξαν αρκετά πράγματα θετικά. Τι εννοείτε με την "νέα τους τιμολογιακή πολιτική"; Δε γνωρίζω τίποτα γι' αυτό.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα post έχει κάνει όλο κι όλο ο χρήστης apostas κι αυτό είναι διαφήμιση μαγαζιού. Κάτι μυρίζει άσχημα... :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καλησπέρα. Θα καταθέσω κι εγώ την άποψη μου για τη Σπηλιά. Συμφωνώ ότι είναι πολύ ακριβό μαγαζί. Έχει μεγάλη ποικιλία και η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή. Τη νέα τιμολογιακή πολιτική δεν την καταλαβαίνω. Εγώ αγοράζω από το εν λόγω κόμικς Disney της Gemstone. Είναι πολύ ακριβά, το ξαναγράφω. Στο site έχουν άλλες, καλύτερες τιμές αλλά στο μαγαζί οι τιμές είναι οι γνωστές και υψηλές. Ήμουν κι εγώ συνδρομητής εκεί. Στους 15 μήνες δεν έχασα τεύχος. Γενικότερα πιστεύω είναι καλύτερο από τον εκνευριστικό τύπο του Metropolis με τη μάνα του, ως προς την εξυπηρέτηση, αλλά το Public έχει καλύτερες τιμές.

Επεξεργασία από ariskal67
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5553
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5808 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Φίλε ramirez δεν μπορώ να καταλάβω τα όρια διαφήμισης και δυσφήμισης.Το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα και πολλές φορές την υποχρέωση να λέει την αποψή του και όσα γνωρίζει.Συμφωνώ ότι η σπηλιά ήταν αρκετά πιο ακριβή από από καποια άλλα μαγαζιά.Συγκεκριμένα το public που είναι και το πιο φθηνό.Τώρα που η σπηλιά έριξε τις τιμές και μάλιστα αρκετά ώστε να εξισωθούν σχεδόν(οι διαφορές τώρα είναι κοντά στο ευρώ) και για να είμαι συγκεκριμένος πάλι, χτες ήμουν στο public και ένα album των 14,99$ είχε 14 ευρώ και στη σπηλιά 15 ευρώ.Και ειδικά στα τευχάκια που τα προτιμώ εδώ και 15 χρόνια "εθισμού" η εξίσωση της τιμής του εκδότη με την τιμή της σπηλιάς μου έκανε μεγάλο καλό στη συλλογή μου.Εγώ ένιωσα ότι τα "αρρωστάκια"¨όπως και εγώ έπρεπε να ενημερωθούν.Καλόβουλα όπως και εγώ ενημερώνομαι και βλέπω πολλες απόψεις στο forum.Αυτά και πάντα φιλικά

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5961
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Public έχει πολύ μικρή ποικιλία για να κάνουμε σύγκριση τιμών. Η σπηλία είναι λίγο (πλέον) πιο ακριβή αλλά έχει πολύ καλύτερη εξυπηρέτηση , εξειδίκευση στα comics και έναν άνθρωπο να σε βοηθήσει αλλά και να σε συμβουλεύσει σε αυτό που ψάχνεις τον Τάσο . Συνεπώς δεν μπορεί να γίνει ακριβώς σύγκριση με το Public , που πρέπει να είσαι πολύ τυχερός να φέρει τον τίλο που σε ενδιαφέρει ( ένα μήνα μετά την σπηλιά) για να έχεις καποιο μικρό κέρδος . Παντώς πρέπει να παραδεχτώ ότι πριν τον Τάσο υπήρχε πρόβλημα εξυπηρετησης στην σπηλία .

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2293
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  33
  • Reputation:   57
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

αυτο ξαναπεστο!

οι ανθρωποι ηταν για σφαλιαρες και για αυτο τους εκοψα...στην εφηβεια μου,οταν ακομη ημουν στα Χανια,αγοραζα μηνιαιως με αντικαταβολη και απο Σολαρις και απο Σπηλια. οι τελευταιοι μου εκαναν διαρκως λαθη με τις παραγγελιες μου,κοινως μου εστελναν οτι ηθελαν.

Μια φορα εκανα το σφαλμα να στειλω τον πατερα μου εκει μιας και πηγαινε Θεσσαλονικη. του εδωσα και λιστα....κ αυτοι παλι εκαναν λαθη.

εκτοτε σιγουρευτηκα οτι αυτο γινοταν σκοπιμως για να ξεφορτωνονται οτι εχουν,ασχετα αν ειχαν η δεν ειχαν αυτο που εσυ,ο πελατης,ηθελες.

Παντελης ελλειψη επαγγελματισμου και αγενεια στο τηλεφωνο.βεβαια αυτα ισχυαν μεχρι 1996-1997 περιπου.

μετα τους διεκοψα. παντως ακομη και για τοτε,την παλια καλη εποχη των δραχμων,ηταν ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ με τα τοτε δεδομενα! :thinking:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μπορεί κάποιος να πεί πόσο κάνουν τα κόμικ των 2,99 δολλαρίων στη σπηλιά;

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

πανω-πανω, στο 1ο ποστ, εσυ μας δινεις το τηλεφωνο του καταστηματος... δεν τους παιρνεις ενα τηλ να μαθεις και στα σιγουρα;

 

:beer:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Έχω να πάω πάρα πολύ καιρό και είπα μήπως ήξερε κανείς.

Επεξεργασία από doxaios
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5553
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5808 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Χρόνια πολλά και υγεία σε όλους!!!

Φίλε από τη Δράμα (εγώ Προσοτσάνη είμαι μισός) λίγο πιο πάνω είχα γράψει

ότι εξίσωσαν τις τιμές με αυτές του εκδότη.

Συγκεκριμένα αυτό που ρωτάς 2,99$=2,99euro.

Ελπίζω να βοήθησα :best:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λοιπόν έχω νεότερα από τα 2 μαγαζιά της πόλης και είπα να ενημερώσω.Λοιπόν τα πράγματα έχουν αλλάξει σε ότι αφορά τις τιμές.Πλέον η σπηλιά είναι φθηνότερη από το μετρόπολις.Συγκεκριμένα για τη σπηλιά ισχύει ότι είπε ο φίλος από πάνω 3δολάρια=3ευρώ που εντάξει σε έναν πάρα πολύ μεγάλο βαθμό είναι νορμάλ(αν και 3δολάρια=2,2ευρώ).Βασικά για κάποιους (όπως εγώ) που δεν αγοράζουν δεκάδες comics τον μήνα αλλά 2-3-4 τον μήνα συμφέρει να αγοράζω από τη σπηλιά. Στο μετρόπολις 3δολάρια=3,60. Δεν θα σχολιάσω κάτι παραπάνω.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  8021
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  29
  • Reputation:   32
  • Achievement Points:  29
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5569 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η Σπηλιά των Κόμιξ είναι ένα από τα παλιότερα -αν όχι το παλιότερο- κατάστημα του χώρου στην Ελλάδα. Αυτό από μόνο του σημαίνει ότι, με το που μπαίνεις στο μαγαζί, έχεις να κάνεις με ανθρώπους που γνωρίζουν καλά το αντικείμενο, την αγορά, αλλά επίσης έχουν την ίδια τρέλλα με εσένα. Η διαφορά είναι ότι κάποιοι ζούμε για τα Κόμιξ, ενώ τα παιδιά εκεί ζούνε από τα Κόμιξ. :lol: (προφανώς και υπερβάλλω, αλλά καλό είναι να μην ξεχνάμε πόσο δύσκολο είναι ένα χόμπυ να γίνεται επάγγελμα κι ένα όνειρο να μετατρέπεται σε βιοπορισμό).

 

Προτιμώ να ψωνίζω από εκεί εδώ και 15 περίπου χρόνια, διότι μου αρέσει το περιβάλλον, εκτιμώ τους ανθρώπους, εξυπηρετούμαι άριστα και αν μη τι άλλο, από πολύ νωρίς ένιωσα πως βρήκα ένα στέκι οικείο και ζεστό. Δεν μπορώ να καταλάβω όσους ακόμη υποστηρίζουν ότι η Σπηλιά των Κόμιξ είναι το ακριβότερο κατάστημα, όταν μια βόλτα στην αγορά μου λέει εντελώς διαφορετικά πράγματα. Στα κόμιξ είναι αρκετά φτηνότεροι από το Metropolis, στις φιγούρες και στα αγάλματα είναι ΠΟΛΥ φτηνότεροι από όλους τους υπόλοιπους (Clip Art, Cine Shop, Model Planet) και τέλος είναι οι μόνοι που εξυπηρετούν on time, με τα φτηνότερα δυνατά μεταφορικά, για όσους παραγγέλνουν online ή τηλεφωνικώς.

 

Δεν συμπεριλαμβάνω το Public στην σύγκριση τιμών για τους εξής απλούς λόγους: Δεν έχει ούτε κατά διάνοια την ποικιλία και την ταχύτητα στην παραλαβή των τίτλων, δεν είναι αμιγώς κομιξάδικο (πράγμα που σημαίνει αφενός ότι ενώ εσύ ψάχνει με την ηρεμία σου κάποιο TPB, γιατί από τευχάκια η κατάσταση είναι για γέλια και για κλάμματα, δίπλα σου το πιτσιρικάκι θα παίζει XBOX και Wii, η θείτσα θα ρωτάει για τον φούρνο μικροκυμάτων, η ξανθιά θα αγοράζει ροζ i-pod nano, ο κύριος θα αναζητεί βιβλία με συνταγές μαγειρικής και αφετέρου ότι οι άνθρωποι που δουλεύουν εκεί, δεν γνωρίζουν το αντικείμενο -κι εδώ που τα λέμε είναι αδύνατο να μπορείς να γνωρίζεις το ίδιο καλά για ό,τι εμπορεύεται αυτό το μεταμοντέρνο παντοπωλείο- και τέλος -ίσως το σημαντικότερο- δεν σου δίνεται η δυνατότητα να παραγγείλεις κάτι που θέλεις.

 

Επειδή παρατήρησα πως το ζήτημα των τιμών είναι κάτι που απασχολεί πολλούς και ότι μάλιστα έχουν αρνητική (προ)διάθεση απέναντι στο συγκεκριμένο κατάστημα, θα ήθελα να αναφέρω ότι σαφώς και δεν είναι η φτηνότερη λύση να αγοράζεις κόμιξ από οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα. Κανείς δεν μπορεί να συγκριθεί με τις τιμές των internet stores (όχι μόνο της Amazon) αλλά από ένα σημείο και μετά, διαλέγεις αν θέλεις την ψυχρή αγορά του προϊόντος ή την επαφή με το φυσικό κατάστημα, μια geek (όχι απαραίτητα, αλλά καμιά φορά όλους μας πιάνει) κουβέντα με τους ιδιοκτήτες/πελάτες/θαμώνες. Εγώ προσωπικά, επιθυμώ το δεύτερο, τόσο γιατί περνάω όμορφα όσο και γιατί νιώθω πως στηρίζω μια αξιέπαινε προσπάθεια, ανάλογη του κυρίου Progressive Art και των υπολοίπων "ηρώων" κομιξάδων στην Ελλάδα. Κομιξάδων όμως. Όχι μεγαλοεπιχειρηματιών, όπως ο Γερμανός.

 

Για να είμαι όμως ακριβοδίκαιος, θα ήθελα να αναφέρω ότι πράγματι, στο παρελθόν το μαγαζί ήταν ακριβότερο. Όχι πιο ακριβό από το Metropolis ή τα αντίστοιχα της Αθήνας, απ' όσο μπορώ να γνωρίζω από φίλους Αθηναίους που ανέκαθεν έβρισκαν την χαρά τους -ακόμη ή μάλλον ιδιαίτερα τώρα- όταν ψώνιζαν από την Σπηλιά. Θα πρέπει όμως να ειπωθεί ότι, η μεγαλύτερη αύξηση τιμών έγινε γύρω στο '97-'98 πριν την έλευση του Ευρώ με τις απανωτές υποτιμήσεις της δραχμής. Θεωρώ πως οι παλιότεροι θα το θυμούνται αυτό. Όπως επίσης θεωρώ πως, οι περισσότεροι έχουν ακόμη την γνώμη πως η Σπηλιά είναι ακριβή, επειδή -όπως λέμε- "έμεινε η ρετσινιά". Κάτι όμως που δεν ισχύει πλέον.

 

Επίσης, δεν είδα πουθενά να αναφέρεται ότι η Σπηλιά των Κόμιξ έχει την μεγαλύτερη ποικιλία σε Manga και Anime. Το αναφέρω μάλιστα, χωρίς να είμαι φαν της συγκεκριμένης κατηγορίας. :cool:

 

Τέλος, θα ήθελα να πω ότι οι apostas και doxaios έδωσαν ακριβείς πληροφορίες, όσον αφορά τις τιμές -που εδώ και καιρό πλέον είναι στην αναλογία του 1 προς 1- ενώ γνωρίζω πως υπάρχει σκέψη για περεταίρω μείωση τιμών. Αν πάλι κάποιοι θεωρούν ότι οι τιμές όφειλαν να είναι χαμηλότερες, λόγω του ισοζυγίου δολλαρίου με ευρώ, θα πρέπει να αναλογιστούν πιστεύω τα "κρυφά" έξοδα που υπάρχουν στην όλη διαδικασία, που δεν φαίνονται στην τιμή του εξωφύλλου. Εκτελονισμός, μεταφορά, έξοδα λειτουργίας καταστήματος είναι παράγοντες που κάνουν τρομερή διαφορά, όσο κι αν δεν το πιστεύετε. Κι όσοι έχουν επαφή με το εμπόριο, ως επάγγελμα, θα το γνωρίζουν.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Συμφωνώ απολύτως με το φίλο OniBocho για την ιστορία του μαγαζιού και την ατμόσφαιρα που κυριαρχεί εκεί. Πραγματικά η εξυπηρέτηση είναι πάρα πολύ καλή. Πρώτη φορά πήγα εκεί το 1996 ή το 1997. Την ανατριχίλα που ένοιωσα όταν πρωτοπήγα και είδα ένα μαγαζί ΓΕΜΑΤΟ με κομικς τη νοιώθω κάθε φορά που πηγαίνω, αν και σπάνια πλέον. Το θεωρώ το κορυφαίο κατάστημα ΚΟΜΙΚΣ στην Ελλάδα. Το ότι υπάρχουν ή υπήρχαν φθηνότερα καταστήματα από τη Σπηλιά δεν αποτελεί μομφή προς το κατάστημα αλλά διαπίστωση, που σε καμία περίπτωση δε μειώνει την αίγλη του εν λόγω καταστήματος.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Και εγώ ξανασυμφωνώ με τον φίλο. Η αλήθεια είναι οτι στο παρελθόν(προ 5-6 χρόνων) ήταν ακριβότερο μαγαζί από το μετρόπολις αλλά ΣΗΜΕΡΑ είναι αισθητά φθηνότερο και μάλιστα με μεγάλη διαφορά που σε πολλές περιπτώσεις συμφέρει ακόμα και από το να αγοράσεις από το εξωτερικό αφού τιμή+μεταφορικά βγαίνουν πιό πολλά. Επίσης είναι κλάσεις ανώτερο όσων αφορά τη συχνότητα αφίξεων των τίτλων από τα άλλα μαγαζιά της πόλης.Εγώ αγοράζω από εκεί πλέον και το συνιστώ σε όλους. Το μοναδικό μειονέκτημα οτι δεν θα βρείς τευχάκια από comics αλλά θα πρέπει να τα ζητάς να στα φέρει. Σε κάποιον που αγοράζει συγκεκριμένα δεν είναι πρόβλημα αυτό(όπως εμένα) αλλά εντάξει θα μπορούσες να ρίξεις και μια ματιά σε κάτι άλλο αν υπήρχε.Για την μείωση των τιμών όντως μπορεί να υπάρξει και νέα αν και λίγο δύσκολο.Προσωπικά είναι από τα λίγα παραδείγματα που κάποια κατάσταση βλέπω να πηγαίνουν στο καλύτερο και όχι στο χειρότερο και μάλιστα σε ένα κατάστημα που η πελατεία του είναι περιορισμένη.Μπράβο στον Τάσο που έχει το μαγαζί.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  6578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  49
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  49
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5683 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Απλά να επιβεβαιώσω και εγώ αυτό που είπε ο οnibocho για τα manga.Δεν το έχω ψάξει στην Αθήνα αλλά στην Θεσσαλονίκη νομίζω ότι δεν υπάρχει άλλο κατάστημα με ανάλογη ποικιλία.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ 15/06 ΜΕΧΡΙ 18/06

FREE SHIPPING FOR YOUR ORDERS!‏

Κάντε τις παραγγελίες σας σε κόμικς, μπλουζάκια και αξεσουάρ από την Δευτέρα 15 Ιουνίου 2009 έως και το Πέμπτη 18 Ιουνίου 2009 και θα παραλάβετε το δέμα σας χωρίς χρέωση ταχυδρομικών εξόδων.

 

 

***Η προσφορά ισχύει μόνο για παραγγελίες σε κόμικς, άλμπουμς, μπλουζάκια και αξεσουάρ (όχι φιγούρες, αγάλματα, προτομές)

***Η προσφορά ισχύει για αποστολή δεμάτων μόνο εντός Ελλάδος με ΕΛΤΑ

 

Σας ευχαριστούμε που εμπιστεύεστε το comicscave.gr για τις παραγγελίες σας

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10053
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  60
  • Reputation:   132
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5422 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

ναι μου εστειλαν και μενα αυτο το email !!

αλλα εχω ενα προβλημα.. ειχα κανει μια παραγγελια πριν 2-3 βδομαδες.. και τους ρωτησα ποτε περιπου θα μου το φερουν... και ενω λεει οτι μπορειτε να ρωτησετε οτι θελετε για την παραγγελια σας δεν μου απαντησαν :grr:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  5955
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   35
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Η Σπηλιά Των Comics προσφέρει έκπτωση 20% σε όλα τα trade paperbacks και 35% σε όλα τα μπλουζάκια σε όλους όσους περάσουν αποκλειστικά από το κατάστημά από τη Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου μέχρι και την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου.

 

Η διεύθυνση του καταστήματος είναι Δημοσθένους 7 και Μητροπόλεως 26, Θεσσαλονίκη και το τηλέφωνο για περισσότερες πληροφορίες 2310237727.

 

 

 

Comics Cave offers discount 20% to trade paperbacks and 35% to t-shirts to all those that will visit the store that it is located in 7 Demosthenous Street & 26 Mitropoleos Street, Thessaloniki, in the period of 7.11.2009 until 11.11.2009.

 

This offer can\'t be used in the internet store.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8098
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  67
  • Reputation:   99
  • Achievement Points:  67
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5565 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τη σπηλιά των comics την έχω ανακαλύψει εδώ κ 5-6 χρόνια περίπου κ πρέπει να πω πως είναι το αγαπημένο μου μαγαζί από Σαλόνικα! Έχει μεγάλη ποικιλία κ πάντα μένω ικανοποιημένος! Όσον αφορά τις τιμές, δεν τις βρίσκω ακριβές πολύ, normal θα έλεγα! Για το προσωπικό μόνο καλά λόγια έχω να πω, δε νομίζω να έχω ξανασυναντήσει τόσο εντάξει τύπους! Στο Metropolis όλα είναι πανάκριβα, μπάχαλο κ το προσωπικό.... χμ περίεργοι (πολύ περίεργοι!). Το Public τώρα ναι, έχει πολύ καλές τιμές, αλλά πολύ λίγα πράματα (για μένα). Φαντάζομαι όμως πως όταν ανοίξει το καινούριο κατάστημα που είναι σχεδόν δίπλα στη σπηλιά κ φέρει κάποια ποικιλία comics, ίσως να έχουν πρόβλημα εκεί στη σπηλιά.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Παρατηρησα οτι το συκγεκριμενο site ελειπε απο την λιστα σας και σκεφτηκα να σας πω 2 λογια καθως το θεωρω καλο...!!!

 

Η Σπηλιά Των Comics ξεκίνησε τη λειτουργία της το 1990 στη Θεσσαλονίκη οπου μπορουν να το επισκευτουν οι Θεσσαλονικοις φιλοι του forum.

Από τότε και μέχρι σήμερα προσφέρει μοναδικά προϊόντα στους πελάτες της, γύρω από το χώρο των κόμικς, έχοντας έτσι δημιουργήσει μια πολύ μεγάλη λίστα ικανοποιημένων πελατών. Οπως μπορειτε να διαπιστωσετε και στο www.comicscave.gr

to Comics Cave εχει μια τεραστια συλλογη και παρα πολες κατηγοριες απο ολων των ειδων τα comic. Επισης εχει μια μεγαλη γκαμα απο Action Figures, T-Shirts και Accessories και διαφορα μπιχλιμπιδια οπως μπρελοκ,τραπουλες....... Οι τιμες του ειναι σχετικα καλες κατα την αποψη μου και συχνα δινει στα μελη του μεγαλες και καλες

προσφορες.! Οσον αφορα τις αγορες επιλεγετε οποιοδήποτε προϊόν σας ενδιαφέρει και μεταφέρτε τον στο καλάθι αγοράς και επιλέγε τον τρόπο πληρωμής (Pay Pal ή αντικαταβολή) καθώς και τον τρόπο αποστολής (Ταχυδρομείο ή Ταχυμεταφορά με διαφορετικές τιμές και ανάλογα με τα κιλά της παραγγελίας σας).Σε αυτο το link μπορειτε να δειτε ακομα ποιο πολες λεπτομεριες ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ.

 

Εχω επισκευθει το συγκεκριμενο Store στην Σαλονικα και ομολογω οτι επικρατουσε μια πολυ ωραια ατμοσφαιρα..! Επισης εχω παραγγειλει και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,δεν υπηρχε καθυστερηση και το προιον ηταν σε αριστη κατασταση σε πολυ καλη συσκευασια..!!!

 

Kαντε μια επισκεψη στο site και πειτε μου την αποψη σας..!

Σας το προτινω ανεπιφυλακτα..!!!!!!!! :best::cheers3:

Επεξεργασία από fellipos
  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Kαι μετά πονούσε ο πισινός σου γιατί διαπίστωσες πως οι τιμές τους ήταν στην καλύτερη εξωπραγματικές....

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Έλα ρε συ. Για κομιξάδικο στην Ελλάδα μια χαρά είναι ο τιμές. Ξαναλέω: ΓΙΑ ΚΟΜΙΞΑΔΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ μια χαρά είναι οι τιμές. Το ποσό που αναγράφεται (σε δολάρια) σε κάθε βιβλίο, σε ευρώ. Ξέρω, αν κάνεις την αντιστοιχία είναι αρκετά περισσότερα, σκέψου όμως οτι είναι μαγαζί και πρέπει να βγάλει και κέρδος. Και μιλάμε για ένα 'προϊόν' το οποίο απευθύνεται σε πολύ περιορισμένο κύκλο 'πελατών'. Αν δεν έχεις πρόσβαση σε ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο, συμφέρει. Για τα ταχυδρομικά δεν ξέρω μιας και δεν χρειάστηκε να παραγγείλω. Περνάω συχνά-πυκνά από το μαγαζί και κάνω τις καταθέσεις μου.

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11510
  • Group:  Member
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  151
  • Reputation:   464
  • Achievement Points:  151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εγω θεωρω οτι ειναι μια χαρα το ComicsCave..>>!!! Σε ευχαριστω πολυ SandMan για την επιβεβαιωση..!!!!! :thanks::cheers3:

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  4538
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  8
  • Reputation:   104
  • Achievement Points:  8
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καλησπέρα και από εμένα. θα ήθελα απλά να ενημερώσω ότι την Δευτέρα 16 Νοεμβρίου θα βρίσκεται στο κατάστημά μας ο William Simpson. Για όσους δεν γνωρίζουν δουλειές του, να αναφέρω απλά ότι έχει σχεδιάσει JUDGE DREDD για το περιοδικό 2000 A.D, Hellblazer(εποχή Garth Ennis) και Batman για τη DC καθώς και πολλούς αλλούς τίτλους. Η εκδήλωση θα διαρκέσει από τις 17:00 έως και τις 21:00. Ο William θα είναι εδώ για να υπογράψει κόμικ και να σχεδιάσει για όλους, όπως και για να συζητήσει μαζί μας θέματα σχετικά με τα κόμικ και τον κινηματογράφο. Σας περιμένουμε για να τα πούμε και από κοντά!

Επεξεργασία από invisibles
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  10053
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  60
  • Reputation:   132
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5422 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

σημερα που πηγα στην σπηλια των κομικς ενημερωθηκα για την μετακομιση της στην ''Ιπποδρομιου 3'' κοντα στην πλατεια ναυαρινου με τον ερχομο του 2010. Αν πατε με το λεοφωρειο ειναι στη σταση ''κεντρου ιστοριας θεσσαλονικης''. :)

Επεξεργασία από SmileyBone
  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.