Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΩΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
Σενάριο/Kείμενα:
Malk
Σχέδιο:
Malk
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
2016
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
20.7 x 29.5
Σελίδες:
24
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

tn_ORAMATHIMATOS_0001.jpg tn_ORAMATHIMATOS_0001z.jpg

 
Περσινό κομιξάκι του Νίκου Γιαμαλάκη. Εμπνευσμένος από τα όσα ζει ο ίδιος ως εκπαιδευτικός, αλλά προφανώς και από τα όσα ακούει από όλους τους εμπλεκόμενους σε αυτό το μυστήριο πράγμα που λέγεται "εκπαίδευση", αντί να φτιάξει μια απλή γελοιογραφία γύρω από όλα αυτά, έφτιαξε μια χιουμοριστική ιστορία :) Χιουμοριστική? Συζητήσιμο :) Η ψυχή του το ξέρει :) Και η ψυχή του κάθε εκπαιδευτικού :) Μάλλον είναι περισσότερο ένας εξορκισμός, μια προσπάθεια εξευμενισμού των όποιων θεοτήτων ασχολούνται με τα όσα συμβαίνουν πίσω από τα όποια κάγκελα και τον όποιο μανδρότοιχο περικλείει τα εκπαιδευτικά ιδρύματα που στέλνουμε τους ανήλικους. Ο Μαλκ την έχει την αγάπη για τους ιδρυματίες, όπως την έχουν οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί που έχω γνωρίσει. Ίσως να κάνουν και την ανάγκη φιλοτιμία. Δεν ξέρω. Εγώ το μόνο που ξέρω, από κάποιες ιστορίες που ακούω από αυτούς, είναι ότι παραμένω ένθερμος οπαδός του Ηρώδη και ότι το Scarfolk Council όπως πάντα έχει δίκιο :)


18485975_1406415299423654_3028673220356662812_n.jpg

 
Νομίζω πως είναι προφανές ότι πέρασα καλά :) Δεν ξετρελλάθηκα, διότι όπως είπα είναι συζητήσιμο το άμα είναι χιουμοριστικό ή άμα είναι ιστορία συνεχόμενου παρατεταμένου τρόμου βγαλμένη από τη ζωή :D Όπως και να το κάνεις όμως, το σκίτσο του Μαλκ λέει. Πάντα λέει. Πολύ :)
 
Δείγμα δεν βάζω. Από τη μια δεν θέλω να το τσακίσω (είναι μεγάλο σε μέγεθος, κι ας είναι τεύχος με συρραπτικό που μπορεί να απλωθεί στο σκάνερ), από την άλλη, μιλάμε για Μαλκ. Περιμένετε σκανάρισμα για να μάθετε με τι μοιάζει? :D Τραβάτε εδώ, κάντε τον φίλο ή follow στο fb να περνάτε καλά με τα όσα ανεβάζει σε βάθος χρόνου και όχι απλά σε ένα τόπικ που έτυχε να ανοίξετε γιατί δεν είχατε κάτι καλύτερο να κάνετε στη ζωή σας :) Αντ'αυτού μερικές γελοιογραφίες που έχει ανεβάσει στο φβ που συσχετιζονται με αυτά του τα βιώματα :)
 

a.jpgb.jpgc.jpgd.jpge.jpgf.jpgg.jpgh.jpg

 
Ψάχνοντας το wall του για να βρω τα πράγματα που έχω δει τόσο καιρό και έχω γελάσει μαζί τους, πέτυχα και ένα τήζερ που είχε ανεβάσει σχετικά με αυτό εδώ το κόμικ :)

 
ddd.jpg

 
Απ΄έξω λέει δοκιμαστική έκδοση-πρόμο. Ελπίζω να μη μείνει σε αυτό αλλά να δούμε κι άλλα παρόμοια καλούδια :cool:
 
:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1130
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2866 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πολύ φλύαρο μου φάνηκε ίσως όμως και να κάνω λάθος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.