Μετάβαση στο περιεχόμενο

3rd AthensCon [ 2 - 3/12/2017 @ Tae Kwon Do ]


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

8 λεπτά πριν, The_Sandman είπε:

Κανένα σκιτσάκι θα ανεβάσει κανείς να ζηλέψουμε λίγο; :D

Μου δίνεις θάρρος να ανεβάσω αλλά νομίζω θα γελάσεις.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πέρασα το πρωί του Σαββάτου.

 

κόσμος πάρα πολύς από νωρίς και φαντάζομαι πως πήγε καλά για τους περισσότερους εκθέτες.

 

στα θετικά

α) ο κόσμος δεν ήταν εκεί για την φάση. οι περισσότερο ήταν αυθεντικοί ορίτζιναλ νέρντουλες.

β) ο χώρος είχε καλύτερη διάταξη από ότι τις περισσότερες χρονιές

 

στα αρνητικά

α) τα 7 ευρώ. βέβαια αυτό φιλτράρει τον κόσμο και μαζεύει μόνο αυτούς που πραγματικά θέλουν να έρθουν.

β) η σούπα των καλεσμένων

γ) η απουσία εξωτερικής σήμανσης -> εδώ έχει γιορτή  και απουσία κατεύθυνσης στο χώρο της έκθεσης από το δρόμο.

 

Σε εμάς που διαβάζουμε κόμικ το comicdom παραμένει η βασική εκδήλωση της χρονιάς. Οι λίγες εκδόσεις που βγήκαν 4-5 αυτό δείχνουν. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

36 λεπτά πριν, totally_wired είπε:

Σε εμάς που διαβάζουμε κόμικ το comicdom παραμένει η βασική εκδήλωση της χρονιάς. Οι λίγες εκδόσεις που βγήκαν 4-5 αυτό δείχνουν. 

Το μόνο θετικό που έχει πλέον το comicdom συγκριτικά είναι ότι είναι δωρεάν η είσοδος. Τίποτα παραπάνω :) Προσωπικά τα 3 τελευταία χρόνια, κάθε φορά που πάω δεν παίρνω σχεδόν τίποτα και οι καλεσμένοι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ΚΟΜΙΞ το οτι εσύ δεν αγοράζεις δεν θα πει οτι κάτι δεν πάει καλά. ακόμα και να αγοράζεις μπορεί να μην πάει καλά η εκδήλωση. δεν είναι μέτρο η επιτυχία ενός con με βάσει τις ατομικές μας αγορές

 

πας και στα 2, περνάς καλά, :) και πάντα αγοράζεις αυτό που σ'αρέσει. αν κάτι ξέρεις ότι θα το βρεις την επόμενη του con 30% και 40% λιγότερα το αγοράζεις την επόμενη του con :)

 

αλλά όπως και να το δεις... οι νέες εκδόσεις βγαίνουν στο comicdom.

 

το ένα έχει μεγάλο νταβαντούρι, ένα κάρο pop culture πράγματα (καλά αλλά και πολλά μέτρια), λίγα κόμικς και 7 ευρώ είσοδο

και το άλλο έχει νταβαντούρι, φασέους, ιδρώτα αλλά και πολλές νέες εκδόσεις (καλές αλλά και πολλές μέτριες) και είναι τσάμπα


πάντως για μένα που έχω μια ελαφρά σχέση και με videogames το vintage festival στο gazi το προτιμώ από το athenscon αλλά και πάλι όλα είναι σχετικά :)

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 λεπτό πριν, totally_wired είπε:

@ΚΟΜΙΞ το οτι εσύ δεν αγοράζεις δεν θα πει οτι κάτι δεν πάει καλά. ακόμα και να αγοράζεις μπορεί να μην πάει καλά η εκδήλωση. δεν είναι μέτρο η επιτυχία ενός con με βάσει τις ατομικές μας αγορές

 

πας και στα 2, περνάς καλά, :) και πάντα αγοράζεις αυτό που σ'αρέσει. αν κάτι ξέρεις ότι θα το βρεις την επόμενη του con 30% και 40% λιγότερα το αγοράζεις την επόμενη του con :)

 

το ένα έχει μεγάλο νταβαντούρι, ένα κάρο pop culture πράγματα (καλά αλλά και πολλά μέτρια), λίγα κόμικς και 7 ευρώ είσοδο

και το άλλο έχει νταβαντούρι, φασέους, ιδρώτα αλλά και πολλές νέες εκδόσεις (καλές αλλά και πολλές μέτριες) και είναι τσάμπα


πάντως για μένα που έχω μια ελαφρά σχέση και με videogames το vintage festival στο gazi το προτιμώ από το athenscon αλλά και πάλι όλα είναι σχετικά :)

Σαφώς και οι ατομικές μα; προτιμήσεις δεν είναι μέτρο για να πούμε εάν ένα κον πήγε καλά. Στο ComicDom τα τελευταία 3 χρόνια δεν ένιωσα ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο και πέρσι πήγα μόνο για 2-3 ώρες σε αντίθεση με το AthensCon όπου κάθομαι όλη την ημέρα σχεδόν. Εάν με ρωτήσεις που πέρασα καλά θα σου πω στο δεύτερο ενώ στο πρώτο είναι σαν να έκανα μια βόλτα. 

 

Πολλές και νέες εκδόσεις δεν σημαίνει καλές εκδόσεις. Αν και πάλι δεν θυμάμαι να είναι συγκριτικά πολύ περισσότερες αλλά οκ. Ακόμα, δεν είδα και καμιά φοβερή έκπτωση ούτε στο ComicDom. Βέβαια, υπάρχουν και κόμικς σε καλές τιμές αλλά... Και το AthensCon έχει θέμα σε αυτό. Για αυτό φέτος αποφάσισα να παίρνω μέσω διαδικτύου κάποια πράγματα αφού δύσκολα θα τα βρω σε καλύτερη τιμή σε οποιοδήποτε κον. :) 

 

Εντελή υποκειμενικά είναι όλα. Τέλος θα ήθελα να πω ότι το τσάμπα είναι αυτό που ωθεί κόσμο στο ComicDom. Έχω φίλους που πάνε μόνο για αυτό και στο τέλος δεν παίρνουν τίποτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Νομίζω το Dom έχει αρχίσει να γερνάει. Ενδεχομένως, είτε λόγω κεκτημένης ταχύτητος (εννοώ παλαιότητος), είτε λόγω χρονικής περιόδου ευνοείται, η εκδοτική δραστηριότητα. Δεν παύει όμως να έχει πρόβλημα χώρου και καλεσμένων.Και στους καλεσμένους αναφέρομαι κυρίως στο χρόνο που είναι διαθέσιμοι στο κοινό ΤΟΥΣ. Θα είχαμε μέτρο σύγκρισης αν έκοβε και το Dom εισιτήριο - το τζάμπα είναι μια πρόκληση που το ευνοεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Για να γράψω κι εγώ εντυπώσεις. Την πρώτη ημέρα βρισκόμουν κυρίως στον πάγκο της Λέσχης και δεν κυκλοφόρησα με τόση άνεση και μην ακούσετε κάτι Πονοδότες και Σάκους με Ψύλλους, που θα προσπαθήσουν να σας πείσουν για το αντίθετο. :)

Τη δεύτερη ημέρα τεχνηέντως ξέφυγα και έκανα 2-3 βολτούλες. Κόσμος πολύς, αλλά δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με τις προηγούμενες χρονιές, καθότι φέτος πρέπει οι επισκέπτες να απλώθηκαν χρονικά και να μην ήρθαν μαζεμένοι. Τα cosplay με απογοήτευσαν ελαφρώς. Νομίζω τις προηγούμενες χρονιές είδα λίιγο καλύτερα πράγματα. Ωστόσο! Ο τύπος που έσκασε μύτη αλά Deadpool Bob Ross ήταν :awesome: 

 

deadpool.jpg

 

Την παράσταση για μένα έκλεψε ο Kovacevic. Φοβερό χέρι, συμπαθέστατος, καθόταν με το πάσο του να σχεδιάζει. Δυστυχώς δεν κατάφερα να πάρω σχέδιο για μένα, αλλά αγόρασα uberepic πριντάκι. :)  Η παρουσία του Howe, παρότι δεν ήταν στη σφαίρα των ενδιαφερόντων μου, ήταν κάτι που θα μου μείνει. Προσηνής με τους φαν, έδωσε ωραία ομιλία. Κατά τ' άλλα οι επισκέπτες δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

Όσο για τις αγορές και τα σκίτσα που τσίμπησα, θα μπουν στα αντίστοιχα θέματα εντός ολίγου :D 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 12/2/2017 στο 10:24 ΜΜ, rkronin είπε:

Έχω όμως να κάνω και ένα παράπονο. O Steve Cardenas χρέωνε την υπογραφη του στο πρόγραμμα tou con 10 γιούργια. Απλά έφαγε άκυρο όπως και το 99% που πήγαιναν να τους υπογράψει. Απλά άθλιο.

Και ένας έλληνας σκιτσογράφος είχε προτείνει να πληρώνονται 5 ευρώ ώστε να τους αποφεύγουν και να μην κουράζονται όταν τους ζητάνε να υπογράφουν πολλά αντίτυπα. Ενθουσιάζομαι όταν το θυμάμαι.

 

Ζήτησα ο Yan Whyte να μου υπογράψει το πρώτο άλμπουμ κόμικ του Game of Thrones αφού είχε σκιτσαρισμένο τον πρώτο White Walker της σειράς. Δέχτηκε και δε μου ζήτησε χρήματα :D

 

Πολύ καλύτερα φέτος. Ο επαναπροσδιορισμός των θέσεων ελλήνων καλλιτεχνών δούλεψε και ήταν ευχάριστη η βόλτα ανάμεσά τους. Τις προηγούμενες φορές ήταν λίγο παραπέρα, στη σειρά και άβολα. Υπέροχοι οι ξένοι καλεσμένοι καλλιτέχνες. Μπορεί να μην ήταν πρωτοκλασάτα ονόματα, όμως ακούγοντάς τους στα διάφορα workshops και συνεντεύξεις έβλεπες ότι και ενδιαφέρον άνθρωποι ήταν και ωραίες ιστορίες και συμβουλές είχαν να δώσουν για τη δουλειά τους. Δεν έχασα. 

Τα μισά workshops δεν είχαν κόσμο, όπως πχ. αυτό του Hopgood. Νομίζω 9 άτομα. Κρίμα, χάσατε :) Μικρή έλευση κοινού και όμως είχαν αρκετό ενδιαφέρον. 

 

Μπράβο τους. Ήταν καλή διοργάνωση.

Επεξεργασία από x for xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

H φετεινή σοδειά μου:

 

DSC00187.thumb.JPG.c241dba58efa14cf9be52412b75bee4f.JPGDSC00191.thumb.JPG.9a29a08c6fe24cd4d491ded34cc0d717.JPGDSC00196.thumb.JPG.8d036df7d9e8557d145155761ca12ec6.JPGDSC00198.thumb.JPG.25b91dad35849aecf85f408e45f51d91.JPG
DSC00184.thumb.JPG.04fa811c23f829cc3a48e1cea0644088.JPG

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3103 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Από κόμικ που αναφέρουν κάποιοι ότι είναι θέμα στο Άθενσκον. Υπάρχει ολόκληρος διάδρομος με πάγκους με μεταχειρισμένα, με 2-3 άτομα να έχουν και καλές τιμές συν στο περίπτερο του Comicworld είχε -25% επί της τιμής τόσο σε τόμους όσο και σε παλιά τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4609 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πράγματι, το φετεινό AthensCon δεν είχε τόσο μεγάλα ονόματα όσο οι προηγούμενες χρονιές, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ήταν ονόματα και ότι δεν υπήρχε ποιότητα. Σαν γενικό αίσθημα, πάμε καλά. Πάμε σε πιο ιδιαίτερα πράματα:
 

Εφέτο, δεν είχα όρεξη να παρακολουθήσω Ομιλίες και Workshops. Είχα όρεξη να κάνω βόλτες, να κάνω αγορές και να κάνω παρέα άτομα και να κάνω συζητήσεις μαζί τους. Σε τελική ανάλυση, αυτό είναι το νόημα αυτών των εκδηλώσεων. Να έρθεις σε επαφή με κόσμο. Ακόμα και οι αγορές μου άλλαξαν προσανατολισμό. Αντί να επενδύσω σε κόμικς, προτίμησα να επενδύσω σε artworks φιγούρες και λοιπά πραγματάκια.

 

24322079_10215377047165278_116552533_o.thumb.jpg.5a1ee43a5d735b423252dbc071e4a9fe.jpg

 

Αυτή είναι η φετινή μπάζα, συν δύο artwork που έχουν ήδη κρεμαστεί στους τοίχους του δωματίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31134
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   58
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3103 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

On 12/6/2017 at 1:58 PM, falconara90 said:

Πράγματι, το φετεινό AthensCon δεν είχε τόσο μεγάλα ονόματα όσο οι προηγούμενες χρονιές, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ήταν ονόματα και ότι δεν υπήρχε ποιότητα. Σαν γενικό αίσθημα, πάμε καλά. Πάμε σε πιο ιδιαίτερα πράματα:
 

Εφέτο, δεν είχα όρεξη να παρακολουθήσω Ομιλίες και Workshops. Είχα όρεξη να κάνω βόλτες, να κάνω αγορές και να κάνω παρέα άτομα και να κάνω συζητήσεις μαζί τους. Σε τελική ανάλυση, αυτό είναι το νόημα αυτών των εκδηλώσεων. Να έρθεις σε επαφή με κόσμο. Ακόμα και οι αγορές μου άλλαξαν προσανατολισμό. Αντί να επενδύσω σε κόμικς, προτίμησα να επενδύσω σε artworks φιγούρες και λοιπά πραγματάκια.

 

24322079_10215377047165278_116552533_o.thumb.jpg.5a1ee43a5d735b423252dbc071e4a9fe.jpg

 

Αυτή είναι η φετινή μπάζα, συν δύο artwork που έχουν ήδη κρεμαστεί στους τοίχους του δωματίου.

Η συγκεκριμένη φιγούρα του Spawn είχε πολλή πέραση στο Athenscon!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  444
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  474
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

On 4/12/2017 στο 9:58 ΜΜ, ikarukani είπε:

H φετεινή σοδειά μου:

 

DSC00187.thumb.JPG.c241dba58efa14cf9be52412b75bee4f.JPGDSC00191.thumb.JPG.9a29a08c6fe24cd4d491ded34cc0d717.JPGDSC00196.thumb.JPG.8d036df7d9e8557d145155761ca12ec6.JPGDSC00198.thumb.JPG.25b91dad35849aecf85f408e45f51d91.JPG
DSC00184.thumb.JPG.04fa811c23f829cc3a48e1cea0644088.JPG

Φίλε ikarukani ωραία σχέδια .Της Σκούρα τι είναι ,γοργόνα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

38 λεπτά πριν, konni είπε:

Φίλε ikarukani ωραία σχέδια .Της Σκούρα τι είναι ,γοργόνα;

Vampirella... Εχω αρχίσει ένα sketchbook αποκλειστικά για Vampirella

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32036
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   78
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2564 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

On ‎3‎/‎12‎/‎2017 στο 4:28 ΜΜ, rkronin είπε:

Αν παρακολουθεί το φόρουμ ο τύπος με την τραγιάσκα και τα γυαλιά που του έκανε σκίτσο τον Gandalf ο Howe ας το ποστάρει εδώ να το θαυμάσουμε οι υπόλοιποι.

To σκίτσο το είχα παραγγείλει εγώ από τον φίλο μου ( ο τύπος με την τραγιάσκα) . Έκανε 20 ευρώ μικρό ποσό για καλλιτέχνη αυτού του επιπέδου . Οποιος ήθελε μπορούσε να του ζητήσει ,  τα βιβλία που έφερναν για υπογραφή σε αυτόν  πιο ακριβά ήτανε. Τελος παντων επισυνάπτω το σκίτσο. Η απόψη μου είναι ότι οι καλοί καλλιτέχνες ΠΡΕΠΕΙ να χρεώνουν ενα λογικό ποσό για το σκίτσο τους . Αλιώς μαζεύονται πολλοί " είδα φως και μπήκα" δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη του forum.

John Howe Athens con  02-12-2017.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Ζωγράφιζε ο Howe  και δεν το πήρα χαμπάρι???:crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32447
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Καλησπέρα σας.Μπορούσατε να τον ρωτήσετε,όπως έκανα εγώ.

Think outside the box!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:lol: @pankargo κατ'αρχάς :welcome: ! :) Κάνε μια περατζάδα κι από δώθε :)

 

Κατά δεύτερο λόγο, μην τον χτυπάς τώρα που είναι πεσμένος! :) Η 4-2 ήττα, μόλις έγινε 5-2 με γκολ στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων :D

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32447
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  12
  • Reputation:   84
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2301 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ευχαριστώ και πάλι για την αποδοχή!Σε καμία περίπτωση δεν είναι χτύπημα.Απλά στη χώρα μας μετράμε μόλις τρία χρόνια σε τέτοιου τύπου εκδηλώσεις.Καλό είναι ότι ανακαλύπτουμε να το μοιραζόμαστε,για να προετοιμαζόμαστε καλύτερα την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

25 λεπτά πριν, germanicus είπε:

:lol: @pankargo κατ'αρχάς :welcome: ! :) Κάνε μια περατζάδα κι από δώθε :)

 

Κατά δεύτερο λόγο, μην τον χτυπάς τώρα που είναι πεσμένος! :) Η 4-2 ήττα, μόλις έγινε 5-2 με γκολ στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων :D

 

:cheers5: 

Δεν κατάλαβες καλά... 4-2 ήταν μέχρι εκεί που τα μέτραγα..:crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

@ikarukani Αστερίξ 025 - Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Mamouth Comix)-039.jpgΑστερίξ 025 - Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Mamouth Comix)-039 - Copy.jpg

 

όλα έχουν την εξήγησή τους :D 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

4 λεπτά πριν, germanicus είπε:

@ikarukani Αστερίξ 025 - Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Mamouth Comix)-039.jpgΑστερίξ 025 - Ο Αστερίξ στους Ολυμπιακούς Αγώνες (Mamouth Comix)-039 - Copy.jpg

 

όλα έχουν την εξήγησή τους :D 

 

:cheers5: 

@germanicus Αυτό το επεισόδιο είναι από την ήττα της ομάδας της ΛΕΦΙΚ στο διαγωνισμό του THECOMICCON της Θεσσαλονίκης. Η τωρινή περίπτωση είναι καθαρά μάτι. Πρέπει να ζητήσω χάντρα από τον dimious

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

On 4/12/2017 at 5:36 PM, GeoTrou said:

Την πρώτη ημέρα βρισκόμουν κυρίως στον πάγκο της Λέσχης και δεν κυκλοφόρησα με τόση άνεση και μην ακούσετε κάτι Πονοδότες και Σάκους με Ψύλλους, που θα προσπαθήσουν να σας πείσουν για το αντίθετο

 

Μάλιστα !!!! :NoNo:

Ψέμματα που δεν πείθουν ούτε τους πιο αφελείς !!!!! :ego::damn:   :out:

Η μόνη φορά που τον είδαμε στον πάγκο ήταν όταν βγήκαν αυτές οι φωτο !!! :spidey_yeah_that:

Γι αυτό άλλωστε τις βγάλαμε για να θυμόμαστε οτι υπάρχει κι αυτός,μιας και δεν τον ξαναείδαμε έκτοτε  !!! :slap:

Στις επίμονες δε ερωτήσεις που κάναμε στον κόσμο, "μήπως είδατε πουθενά τον geo trou ???" η μόνιμη απάντηση που παίρναμε ήταν : "Γιατί έχει έρθει κι αυτός ???" !!!!!!!!!   :lol:  :PPP:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εσύ αποκλείεται να εκανες αυτή την ερώτηση γιατί όλο έξω για τσιγάρο ήσουν!:cigar:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4357
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  350
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ήταν μεγάλη η χαρά μου που είδα φίλους μετά από πολύ καιρό, αλλά και συνέδεσα κάποια ονόματα με φάτσες!!!! :lmao:

Μακάρι να είχα και περισσότερο χρόνο να καθίσω μαζί σας. Υπόσχομαι του χρόνυ αν με το καλό είμαι πάλι εκεί, να μείνω περισσότερο.

 

Valt, Φλοκ, Paingiver, GeoTrou, Μενιγ εις το επανιδείν!

On 3/12/2017 at 8:20 PM, φλοκ said:

Kάθε φέτος και καλύτερα !

Αυτή είναι με μια πρόταση η αίσθηση που μου άφησε το φετινό Con .

Θα μπορούσα να γραψω πολλές αραδες για το τι είδα ,τα δρώμενα ,τους πολλούς και καλούς φίλους που και φέτος πλημμύρησαν το κλειστό του Φαλήρου ,τον πολύ κόσμο ,τα όμορφα κορίτσια και αγόρια cosplayers ,την δυναμική και οργανωμένη παρουσία της Λέσχης στο event αυτό και πολλά άλλα που συνέβησαν το όμορφο αυτό διήμερο.

Πιστεύω οτι υπάρχουν άλλοι που θα το κάνουν καλύτερα από μένα .

Επίσης πιστεύω στη δύναμη της εικόνας .

Οπότε αντι άλλων σχολίων παραθέτω μερικές φωτό που  δίνουν το κλίμα που έζησα(με)

 

 

20171202_145444.jpg

 

Φίλος μέλος του φορουμ απ τα παλιά (andstef) συναντά φίλους στο περίπτερο της ΛΕ.ΦΙ.Κ

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

9 ώρες πριν, andstef είπε:

Valt, Φλοκ, Paingiver, GeoTrou, Μενιγ εις το επανιδείν!

 

Έι,ήμουν κι εγώ εκεί. Το μικρό στρουμπουλό και κοντοκουρεμένο αγόρι στην φωτογραφία. :lol: 

 

Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα.Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα. yes.gif

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Πάντα είναι μαγική στιγμή να γνωρίζεις το πρόσωπο πίσω από το nickname. Κι εγώ χάρηκα για τη γνωριμία κι ελπίζω να τα ξαναπούμε. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

On 8/12/2017 στο 6:21 ΜΜ, pankargo είπε:

Καλησπέρα σας.Μπορούσατε να τον ρωτήσετε,όπως έκανα εγώ.

Think outside the box!

Το πρόβλημά μου είναι, ακριβώς, να ρωτήσω. Δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση ούτε τον καλλιτέχνη, ούτε να έρθω και εγώ. Μου άρεσε ιδιαίτερα στο φετινό Con, το οτι υπήρχαν τιμές από τους σχεδιαστές (αυτό άλλωστε με έκανε να πιστέψω οτι ο Howe δεν θα σχεδίαζε).

Νομίζω οτι θα πρέπει να παγιοποιηθεί η ανάρτηση 'τιμολογίου' για πολλούς λόγους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4357
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  350
  • Reputation:   1202
  • Achievement Points:  350
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5950 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ήμουν σίγουρος ότι κάποιον ξέχασα! Κι εγώ χάρηκα στρουμπουλό αγόρι! Ελπίζω να τα ξαναπόύμε λίαν συντόμως!

 

11 hours ago, Indian said:

 

Έι,ήμουν κι εγώ εκεί. Το μικρό στρουμπουλό και κοντοκουρεμένο αγόρι στην φωτογραφία. :lol: 

 

Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα.Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα. yes.gif

 

:beer: 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο Ανδρέας Πεφάνης κάνει έναν απολογισμό και μια αναδρομή του πώς χτίστηκε το AthensCon. O Matt Hawkings μιλάει για τη βιομηχανία των κόμικς, πώς έχει μεγαλώσει και ταυτόχρονα μικρύνει, αναφέρει μερικούς αριθμούς που χαρακτηρίζουν την πορεία της, και πώς βρήκε 2-3 έλληνες καλλιτέχνες που θα μπορούσαν να κάνουν καριέρα στο εξωτερικό.

Επεξεργασία από x for xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.