Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το σημερινό Μίκυ Μάους έχει διαφήμιση για τα τεύχη του Οκτωβρίου τα οποία θα έχουν ως θέμα τον Σκρουτζ και τον Ρόμπαξ. Δυστυχώς όμως δεν έχω scanner( :crying::grr: ) για να δείτε την εικόνα…

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:yes: The scanner is back!

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

EDIT: Inducks Τεύχους

 

Και μιας και αναφέρθηκε η διαφήμιση:

 

post-13632-13167732249702_thumb.jpg

 

Επίσης στο επόμενο (2359) θα υπάρχει ιστορία του Casty! :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

:yes: The scanner is back!

 

 

 

Inducks link

 

Και μιας και αναφέρθηκε η διαφήμιση:

 

post-13632-13167732249702_thumb.jpg

 

Επίσης στο επόμενο (2359) θα υπάρχει ιστορία του Casty! :cheers3:

 

 

 

:yahoo::yahoo: Και για τον καστυ, και για τη σειρα οκτωβρίου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σκρούτζ vs Ρόμπαξ...!

 

Ωραία θα περάσουμε...! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μάλιστα. Τέλεψα το Φαινόμενο της Πεταλούδας και το Μικυ Σιτυ 20802 Β Γύρος.

 

Δεν ξέρω εσείς τι λέτε, αλλά ο αχταρμάς της Πεταλούδας μου άρεσε. Η 4άδα τα έσπαγε :) Γουστάριζα Λούντβιχ ξερόλα, γουστάριζα όλους να του τη λένε, γουστάριζα γενικώς να τη λένε όλοι σε όλους. οκ, δεν είναι για Μ.Σ., αλλά πέρασα μια χαρά.

 

Μίκυ Σίτυ 20802 Β Γύρος :respect: . Όχι. Δεν μου άρεσε :) Και δεν μου άρεσε γιατί ήταν disney. Ή μάλλον ήταν με χαρακτήρες της disney. Και είναι ίσως η πρώτη φορά που με αγχώνει ιστορία εκείθε. Ρησπέκτ γιατί είναι βρώμικο. Ρησπέκτ γιατί είναι το Hill Street Blues της Disney. Η απάνθρωπη μεγαλούπολη, το καφκικό αδιέξοδο των κοινωνικών στρωμάτων, οι προσωπικές σχέσεις που σκοτώνονται μέσα σε ρεαλιστικά ψέμματα. Στα κόμικ μου (και στη διασκέδασή μου γενικότερα) ψάχνω άλλα πράγματα, όχι αυτά που ζω κάθε μέρα 24/7. Όταν όμως ένα κόμικ (και δη disney) κατορθώνει να μου ξυπνάει συναισθήματα, έστω και δυσάρεστα, έστω και αν με ενοχλεί βαθιά στο υποσυνείδητο, μόνο κακό δεν μπορώ να το πω. Δεν θέλω άλλο (νομίζω), αλλά.... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ο Β' κύκλος 20802 όντως με λίγη καλύτερη υλοποίηση, θα μπορούσε να αποδώσει πολύ καλύτερα αν ήταν εκτός Disney. Βέβαια δεν ήταν και άσχημος όπως ήταν. Το φαινόμενο της πεταλούδας όντως δεν πάει για Μεγάλα Σήριαλ, αν και θα ήταν καλύτερη επιλογή από π.χ. τα Εκατομμύρια του Σκρουτζ. Ήταν μία προσπάθεια για εκπαιδευτικές ιστορίες, όχι όμως στα πλαίσια της αγγαρείας. Χρησιμοποιούσε τον Λούντβιχ ως ευκαιρία για να δώσει στους αναγνώστες μικρές πληροφορίες, ίσως όχι χρήσιμες όμως πάντα ενδιαφέρουσες, με την κεντρική ιστορία να βρίσκεται στα πλαίσια της προστασίας του περιβάλλοντος.

 

Φαίνεται πως οι δημιουργοί εν γνώσιν τους δεν πήραν την ιστορία τους στα σοβαρά και έκαναν τον Λούντβιχ να φτάνει στο άλλο άκρο. Δηλαδή να μιλάει περισσότερο απ' όσο χρειάζεται, και όλους τους υπόλοιπους να του την μπαίνουν. Γενικά είχε ένα ιδιαίτερο χιούμορ. Αν κάποιος κάνει μία παραχώρηση αφήνοντας στην άκρη ορισμένα άσχημα σημεία και αν την δει ως μία ευχάριστη ευκαιρία να μάθει ορισμένες πληροφορίες που δύσκολα θα μάθαινε αλλιώς, πιστεύω πως θα την ευχαριστηθεί την ανάγνωση.

 

Τα Εκατομμύρια του Σκρουτζ που βγήκαν την ίδια περίοδο (ως Μεγάλα Σήριαλ) θα μπορούσαμε να πούμε πως έβαιναν στο ίδιο στυλ, δηλαδή ένα άρθρο με πληροφορίες για την ιστορία της εκάστοτε χρονικής περιόδου, και μία ιστορία βασισμένη στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Δέκα χρονικές περίοδοι με δέκα διαφορετικές ιστορίες για τα πρώτα δέκα εκατομμύρια του Σκρουτζ, η καθεμία από τις οποίες βασιζόταν σε "διδακτικά" στοιχεία. Για παράδειγμα ένα εκατομμύριο ο Σκρουτζ το έβγαλε από την ανακάλυψη του κινηματογράφου, ένα άλλο από το ταξίδι του με τον Ιούλιο Βερν σε 80 ημέρες και ένα άλλο από την πατέντα του τσιμέντου με την οποία τελείωσε την οικονομική κρίση του '29. Δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα, όμως η υλοποίηση σε συνδυασμό με την τιμή μας τα χάλασε.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ποια τιμή ωρέ? :) μετά τον Βιο και Πολιτεία, το θέμα δεν αγγίζεται. έκλεισε.

 

πάλι καλά που θυμάσαι και πλοκή από τα εκατομύρια. προσωπικά την είχα τραβήξει ντηλήτ και φορμάτ στο παρτίσιον της μνήμης μου :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ναι, είναι όμως τι αγοράζεις με την τιμή. Ο Βίος και Πολιτεία ήταν ακριβός όμως τα άξιζε τα λεφτά του. Αν με ~7€ έπαιρνα τα Double Duck που περιμέναμε θα ήμουν κομπλέ. ~7€ όμως για αυτό το Μεγάλο Σήριαλ δεν αξίζει τον κόπο. Ακόμα και αν αγοράζεις 10 εκατομμύρια :P

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

μωρέ και μισό ευρώ να στο δίνανε.... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ε, ναι τα Εκατομμύρια ήταν εντελώς ελεεινή ιστορία, και ειδικά γιατι υπάρχει ήδη ο ''Βίος''. Πως να το κανουμε, αν διαβασεις τον Βιο, οτιδηποτε αλλο ασχολειται με το ίδιο θέμα σου φαινεται απαράδεκτο.

 

Η πεταλούδα δεν ήταν ενοχλητική, αλλά ήταν ανύπαρκτη. Τη διαβαζεις και μετά από 4 λεπτά την έχεις ξεχάσει. Μη σου πω πως ήταν και κακογραμμένη - οι χαρακτήρες ήταν εντελώς λάθος, όπως και να το κάνουμε. Όσο για το στοιχειο ''ολοι την μπαινουν σε όλους'', ουδέποτε το αγάπησα στα Ντίσνευ κομικ.

 

Ο Β' κυκλος Μίκυ Σίτυ ήταν σκάλες ανώτερος από τον επεικώς απαράδεκτο Α κύκλο. Διαβαζόταν ευχάριστα, αλλά δεν βλέπω όλα αυτά τα εσωτερικά νοήματα και τα κοινωνικά μυνήματα που λετε. Εχω την εντύπωση πως ολα αυτά που ειδα στο Μικυ Σιτυ Β γυρος (ο μικυ λεει ψεματα στη μιννι και στο τελος γινεται παρεξηγηση, ενω στο τελος της ιστορίας ο μικυ εχει μαθει πως πρεπει να λεει παντα την αληθεια οπότε και το εφαρμοζει στη δουλειά του και μετά επιβραβεύεται κλπ), είναι τα κλασσικά παιδικά ηθικά διδάγματα που έχουμε δει σε δεκάδες άλλα ντίσνευ κομικ. Και γενικώς, όταν έχω διαβάσει το ''Mικυ Μυστηριο Β κύκλος'', οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια να μεταφερθούν οι ήρωες του Μικυ Σιτυ σε ενα πιο ενήλικο και ρεαλιστικό περιβάλλον μου φαίνεται εντελώς παιδική και αποτυχημένη. Καλούτσικη ήταν η σειρά, αλλά στην τελική είναι απλώς ακόμη μια ιστορία με τον Μίκυ και τους φίλους του.

 

Με λίγα λόγια, κάφτε τα Εκατομμύρια και διαβάστε το Βίο, αφήστε το Μίκυ Σίτυ και διαβάστε το Μίκυ Μυστήριο, ξεχάστε την Πεταλούδα και διαβάστε οτιδήποτε άλλο. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ο Μίκυ σε μια βόλτα στον διεθνή διαστημικό σταθμό ρίχνει ένα βλέφαρο στον πλανήτη Γη.Μη το χάσετε!!Στο τεύχος 2359!

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Και επειδή είστε καλά παιδιά,θα σας δείξω και τα παρακάτω!Είστε έτοιμοι????Ε??ΕΕ??Αντε πάμε!!!

 

post-2818-13173739281548_thumb.jpgpost-2818-13173739427223_thumb.jpgpost-2818-13173739532775_thumb.jpg

 

Ένα τομάκι(γκράφικ νόβελ) για τον βασιλιά των λιονταριών και 2 νέοι τόμοι της σειράς "Βιβλιοθήκη κόμιξ"!!

 

:beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Φαίνεται πως ύστερα από τόσο κράξιμο που φάγανε για το Cars 2, αποφάσισαν να βγάλουν τον βασιλιά των λιονταριών ως αυτόνομο τεύχος :P

 

Βέβαια το "γκράφικ νόβελ" -τρομάρα του, έχει δημοσιευτεί 4 φορές μέχρι στιγμής. 2 φορές στο Μεγάλο Μίκυ, μία στο Disney Cinema από τα ΝΕΑ, και μία στα Κλασικά Αριστουργήματα του Κόσμου Ντίσνευ. Ελπίζω να είναι διαφορετική ιστορία και όχι αυτή για την οποία μιλάμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Νταξ. Κλασικά το βγάζουν επειδή παίζει τώρα σε 3D

 

 

Χρήστο μου, χαίρομαι που στα 16 σου, δεν σου άγγιξε καμία υποσυνείδητη χορδή το ότι τον πετάει από το σπίτι του κάποιος πλούσιος κάνοντας στεγνά επίδειξη δύναμης, έχοντας μια στρατιά δικηγόρων να φτιάχνουν πλαστά έγγραφα, με ένα γλοιώδες υποκείμενο να του ρουφάει τα λεφτά με τη μπουρεκοσωλήνα και να του δημοπραττεί την περιουσία του με τον Μίκυ να παίρνει το απολύτως τίποτα από τα όσα αξίζει αυτή η περιουσία :) Μπροστά μου αυτή τη στιγμή έχω μια ειδοποίηση από την εφορία για έναν πελάτη μου με θέμα "προ-κατάσχεσης". Κάνε χάζι σε αυτό το αρθράκι για να πάρεις μια γεύση του πως λειτουργούν οι πλειστηριασμοί στην Ελλάδα. Που πας εσύ ας πούμε να χτυπήσεις κάτι, και σε διπλαρώνουν δυο τυπάδες ενημερώνοντάς σε πολύ φιλικά ότι το ακίνητο είναι "πιασμένο"... (οπότε αντιλαμβάνεσαι τι τιμές πιάνει η δημοπρασία....) :D Εγώ τώρα στα 39 μου.... :) πουρόγερος μέσα στα άγχη :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νταξ. Κλασικά το βγάζουν επειδή παίζει τώρα σε 3D

 

 

Χρήστο μου, χαίρομαι που στα 16 σου, δεν σου άγγιξε καμία υποσυνείδητη χορδή το ότι τον πετάει από το σπίτι του κάποιος πλούσιος κάνοντας στεγνά επίδειξη δύναμης, έχοντας μια στρατιά δικηγόρων να φτιάχνουν πλαστά έγγραφα, με ένα γλοιώδες υποκείμενο να του ρουφάει τα λεφτά με τη μπουρεκοσωλήνα και να του δημοπραττεί την περιουσία του με τον Μίκυ να παίρνει το απολύτως τίποτα από τα όσα αξίζει αυτή η περιουσία :)

 

Εεε.. :P Καλα εχεις δικιο βασικα αλλά δεν το εχουμε δει εβδομηντα εκατομμύρια φορές αυτό το μοτίβο στη σχέση Ντόναλντ-Σκρούτζ;

 

υ.γ. Στο ΜΜ της εβδομάδας έχει και διαφήμηση για 2 νέες ''Βιβλιοθήκες Μπάρκς''. Γιατί δεν την σκανάρατε βρε; :thinking:

Επεξεργασία από Duck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6133 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Σωστός ο Duck!Ορίστε και η διαφήμιση για τη "Βιβλιοθήκη Μπαρκς"!

 

post-2818-13173855943119_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εεε.. :P Καλα εχεις δικιο βασικα αλλά δεν το εχουμε δει εβδομηντα εκατομμύρια φορές αυτό το μοτίβο στη σχέση Ντόναλντ-Σκρούτζ;

 

ναι. ή μάλλον περίπου ναι. Ο Σκρουτζ ως στυγνός καπιτάλας που ξεζουμίζει κόσμο και κάνει απατεωνιές είναι χαρακτηριστικό των χειρότερων ιταλικών ιστοριών. Στο μοτίβο του Καρλ Μπαρκς και του Ρόσα, ο Σκρουτζ είναι πιο σκληρός από τους σκληρούς, αλλά ταυτόχρονα έχει και μια καλοσύνη μέσα του. Για παράδειγμα ο Μακ της Αραβίας ή οι Χαμένες Μετοχές (?) του Μπαρκς. Εκεί η σκληράδα του έναντι του Ντόναλντ έρχεται κυρίως από την χαμηλή εκτίμηση στην οποία τον έχει.

 

Ακόμα και στους Ιταλούς, το σύνηθες μοτίβο είναι ο Ρόμπαξ να φέρεται σαν απατεώνας και ο Σκρουτζ να θριαμβεύει. (το σύνηθες. διότι έχουμε και ιστορίες όπου πάει να τη φέρει στον Ντόναλντ, αλλά την τρώει από τον Φάντομ)

 

Στις χείριστες ιταλικές ιστορίες όποτε παρουσιάζει τέτοια συμπτώματα απατεωνιάς, άνομης φιλαργυρίας κ.ο.κ. μου χαλάνε τη διάθεση. Είναι κάποιες που έρχονται από τη δεκαετία του 70 κυρίως (ή έστω με αυτή την εντύπωση ζω). Προφανώς εκεί δεν με αγγίζει υποσυνείδητα διότι (α) δεν συμβαίνει σε έναν αμιγώς μεγαλοαστικό περιβάλλον, αλλά σε προάστια/χωριουδάκι (έτσι όπως απεικονίζεται η Λιμνούπολη) και (β) υπάρχουν όλες οι υπόλοιπες ιστορίες που ρεφάρουν/διορθώνουν το πρόβλημα :)

 

άσε δε που στην Β Γύρος μπήκε πάλι σπίτι του, αλλά τα έπιπλα είναι πουλημένα :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5003 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Για άλλη μια φορά ο Casty έδωσε ρέστα..

Φοβερή η ιστορία ο δορυφόρος του τρόμου..

¨Εχει έναν μοναδικό τρόπο αυτόςο άνθρωπος να δημιουργεί κόσμους,γεγονότα και καταστάσεις

που σε ταξιδεύουν και σε κάνουν μέρος της ιστορίας...

Η κάθε ιστορία του μπορεί να διαβαστεί και να διαβαστεί και να ξαναδιαβαστεί χωρίς να τη βαρεθείς ποτέ!

Το όλο σκηνικό που έστησε στο διάστημα,η όλη πλοκή,οι χαρακτήρες που έπλασε οι οποίοι συμμετείχαν στο διαστημικό ταξίδι,οι ανατροπές με τον εχθρό(δεν τν αναφέρω για αυτούς που δν το διάβασαν ακόμα),καθώς και το τέλος αυτης της αγωνιώδης ,με γρήγορους ρυθμούς περιπέτεια έφτιαξαν μια κορυφαία ιστορία η οποία δικαίως κατέχει τη θέση 705 ανάμεσα στις 22000 περίπου ιστορίες που έχουν δημοσιευτεί στο topolino..!

:respect:

 

Περιμένουμε και άλλααα casty..ΤΡΕΛΑΝΕ ΜΑΣ! :yahoo::valtnino::cheers3:

 

:beer:

...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

λοιπόν..... με ψήσατε.... με έχετε ψήσει τόσο καιρό τώρα με αυτή την Αβαλόα (δεν το έχω πάρει, δεν το έχω διαβάσει ακόμα, λογικά θα φτάσει στα χέρια μου σε κανα δίμηνο-τρίμηνο), με έχετε φάει με αυτόν τον Casty, οπότε σηκώνομαι τώρα από το γραφείο μου και πάω να πάρω το τελευταίο Μίκυ Μάους.

 

αν δε μου αρέσει θα σας ρίξω την κατάρα του Σεϊχη Μπιν Φαρφάλα, γαμπρού του δούκα Ταλιατέλα (αυτή που δεν μπορείς να ξαναφάς ζυμαρικά........ ). Να το ξέρετε!

 

:)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

λοιπόν..... με ψήσατε.... με έχετε ψήσει τόσο καιρό τώρα με αυτή την Αβαλόα (δεν το έχω πάρει, δεν το έχω διαβάσει ακόμα, λογικά θα φτάσει στα χέρια μου σε κανα δίμηνο-τρίμηνο), με έχετε φάει με αυτόν τον Casty, οπότε σηκώνομαι τώρα από το γραφείο μου και πάω να πάρω το τελευταίο Μίκυ Μάους.

 

αν δε μου αρέσει θα σας ρίξω την κατάρα του Σεϊχη Μπιν Φαρφάλα, γαμπρού του δούκα Ταλιατέλα (αυτή που δεν μπορείς να ξαναφάς ζυμαρικά........ ). Να το ξέρετε!

 

:)

 

:cheers5:

 

 

Δε ξέρεις τι χάνεις!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45736
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Η συγκεκριμένη ιστορία δεν μου φάνηκε και η καλύτερή του, την είχα διαβάσει πέρσι στο Walt Disney's Comics & Stories. Η Αβαλόα ήταν πολύ καλύτερη. Βέβαια ζω και αναπνέω για τη στιγμή που θα δημοσιευτεί στα ελληνικά το "Il Mondo Di Tutor". Μέσα σε έναν χρόνο μπήκε στη θέση 270 στη συνολική κατάταξη, και έχει δημοσιευτεί μόνο στην Ιταλία και Βραζιλία. Πού να κυκλοφορήσει και σε υπόλοιπη Ευρώπη και Αμερική δηλαδή !

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

οκ. τη γλυτώσατε τη κατάρα! :)

 

δεν έκανα και κωλοτούμπες από τη χαρά μου, αλλά Σαββάτο βραδάκι με δροσούλα και τον ήλιο να έχει πέσει, μου έκατσε ταμάμ η ιστοριούλα :)

 

άμα το πάλευε λιγάκι, με λίγο παραπάνω τρόμο/περιπέτεια/συμβάντα πάνω στον σταθμό, κοτσάριζε και έναν Ήτα-Βήτα και το πήγαινε και σε 2ο τεύχος, μπορεί και να γούσταρα ακόμα περισσότερο :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Η συγκεκριμένη ιστορία δεν μου φάνηκε και η καλύτερή του, την είχα διαβάσει πέρσι στο Walt Disney's Comics & Stories. Η Αβαλόα ήταν πολύ καλύτερη. Βέβαια ζω και αναπνέω για τη στιγμή που θα δημοσιευτεί στα ελληνικά το "Il Mondo Di Tutor". Μέσα σε έναν χρόνο μπήκε στη θέση 270 στη συνολική κατάταξη, και έχει δημοσιευτεί μόνο στην Ιταλία και Βραζιλία. Πού να κυκλοφορήσει και σε υπόλοιπη Ευρώπη και Αμερική δηλαδή !

 

Δηλαδή αυτά???

 

Topolino e le regolissime del Guazzabù

Topolino e Pippo nella valle del Picchio Gigante

Topolino e la neve spazzastoria

Topolino e il tocco di fuoco

Topolino e il grande Pippunga(Φαίνετε να θυμίζει Αβαλόα) :respect:

Topolino e l'isola di Quandomai

Topolino e le miniere di Fantametallo

Topolino e la sorpresa delle noci giganti

Topolino e la rivolta delle didascalie

 

Σλούρπ!!!! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Σήμερα διάβασα και εγώ το νέο τεύχος του Μίκυ Μάους και οφείλω να ομολογήσω πως έμεινα πολύ ικανοποιημένος,από την συγκεκριμένη ιστορία του.Και το σκηνικό με τον Γκούφυ με ξάφνιασε λίγο,γιατί δεν περίμενα πως θα οφειλόταν σε αυτόν ότι έγινε.Πάντως ήταν μια αρκετά καλή ιστορία,με ωραία πλοκή,όμως οφείλω να ομολογήσω πως χρειαζόταν λίγο παραπάνω μυστήριο,λίγο απότομα τελείωσε.Όσον αφορά την σύγκριση της με την Αβαλόα,θα συμφωνήσω πως η Αβαλόα,είναι πολύ καλύτερη (γι αυτό μετακόμισε άλλωστε και ο Ορέστης εκεί) :P .Πάντως,εκτός από την ιστορία του Κάστυ και η ιστορία του Καβατσάνο με του προέδρους,ήταν φοβερή.Οι Ληστές Υπεράνω Πάσης Υποψίας,του Μασταντουόνο ήταν λίγο δυσκολοχώνευτοι,όμως είναι κλάσης ανώτεροι από μια ιστορία του Κόμιξ.Το τεύχος με την Χαμένη Σταρ του Σινεμά δεν το διάβασα ακόμα,αλλά δεν νομίζω να ξεπερνάει Κάστυ και Καβατσάνο.Όσον αφορά τα νέα τεύχη με Σκρούτζ και Ρόμπαξ,ελπίζω μα δούμε και καμιά ιστορία του Καβατσάνο,ή Ντε Βίτα(αν και από αυτόν τα τελευταία χρόνια δεν βάζει,ιστορίες με Σκρούτζ).Όπως και να χει,το Μίκυ Μάους είναι κορυφή και δεν το σταματάω για κανέναν λόγο.

 

Υγ Μια συμβουλή στο ηρωικό πλήρωμα του Κόμιξ.Καλύτερα να βγάλετε την επιγραφή συλλεκτικό τεύχος από το Κόμιξ και να την βάλετε στο Μίκυ Μάους.Έτσι τουλάχιστον θα δικαιολογείται η ύπαρξη της στο εξώφυλλο. ;)

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94910
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4645 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Στο τελευταίο Μίκυ Μάους (# 2359) έχει διαφημίσεις δύο τόμων της Βιβλιοθήκης Κόμιξ ("Ο Μικροσκοπικός Τσιγκούνης" και "Ο Τελευταίος Άρχοντας Του Ελντοράντο) καθώς και της Βιβλιοθήκης του Κάρλ Μπάρκς ("Η Φιλοσοφική Λίθος" και "Μήνυμα Από Την Μυστηριώδη Νήσο")...! :yahoo:

 

Θα καταθέσουμε τον μισθό μας πάλι...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ΥΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ !!!!!!!!!!!!!!!τελεια νεα!!!! ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το εξώφυλλο του Μίκυ Μάους 2360:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Inducks Εξώφυλλου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πολλά και ενδιαφέροντα γράφετε αγαπητοί φίλοι. Στα πλαίσια της πολυφωνίας και της υποκειμενικότητας της γνώμης θα έλεγα ότι εμένα "το Φαινόμενο της Πεταλούδας" μού άρεσε πάρα πολύ. ΄Οχι μόνο δεν την ξέχασα σε 5 λεπτά αλλά την θυμάμαι ακόμη με αρκετές λεπτομέρειες. Πολύ ωραίες επίσης και οι ιστορίες του Σεπτέμβρη με Μίκυ και Παρέα (Αβαλόα, Ληστές υπεράνω υποψίας, Δορυφόρος του τρόμου, Χαμένη Σταρ, 4 Πρόεδροι). Επίσης μου άρεσε το Μίκυ Σίτυ 20802 και κυρίως το Β΄Μέρος, καθώς και η ιστορία με τον Double Duck το Νησί του Χογκ. Ακόμη δεν διάβασα την πρώτη ιστορία του Οκτώβρη με Σκρουτζ/Ρόμπαξ αλλά ελπίζω ότι κι αυτή και οι επόμενες της σειράς θα μας ικανοποιήσουν. Τέλος υπερθεματίζω στην πρόταση του καλού μου φίλου και Προέδρου της ΛΕΦΙΚΛΑ να μεταφερθεί ο υπότιτλος "Συλλεκτικό τεύχος" από το Κόμικς στο Μίκυ Μάους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5003 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Εδώ έχω δημιουργήσει ένα οργανωμένο topic όπου θα έχουμε τη δυνατότητα να σχολιάζουμε,αξιολογούμε,συζητάμε και να βαθμολογούμε κάθε βδομάδα τα τεύχη του Μίκυ Μάους.Βεβαίως δεν ανήκω σε κάποιον από τους admins του site απλώς επειδή παρατηρησα ΄ότι δν υπήρχε τόσο κίνηση όσον αφορά το περιοδικό ΜΜ είπα να δημιουργήσω ένα thread για να κάνουμε μια πλήρη ανάλυση των τευχών.Πιστεύω ότι έτσι θα πάει και αρκετα πιο μπροστά το site!

Εννοείται πως δίνω το παρόν στο greekcomics οσον αφορά το σχολιασμό του ΜΜ.Απλώς ως φανατικός ήθελα να φτιάξω κάτι πρόσωπικο και κάτι πιο ολοκληρωμένο όσον αφορά το περιοδικό!Oπότε όσοι θέλετε να κάνετε μια εκτενέστερη ανάλυση των τευχών σας αλλά και να συζητάμε-κριτικάρουμε την εβδομαδιαία ιστορία ,είστε ευπρόσδεκτοι!

 

Όσοι πιστοί προσέλθετε! :valtnino:

 

http://www.komixmag.gr/forums/showthread.php?tid=623

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάντως ο άφαντος μεγιστάνας στο Μίκυ Μάους 2360 ήταν (α)φανταστική ιστορία, μου άρεσε πολύ με ωραία πλοκή και επίσης επειδή για ακόμη μια φορά την πάτησε ο κακόμοιρος ο Ρόμπαξ!!! :mafia::mafia::mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Ας σχολιάσω και εγώ το Μίκυ Μάους #2360,το οποίο διάβασα προχθές,όμως δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.Και όμως, παρότι τους δυο προηγούμενους μήνες σχεδόν όλες οι κύριες ιστορίες ήταν φοβερές,η σειρά του Οκτωβρίου έκανε κακή αρχή.Γενικώς όλες οι ιστορίες του τεύχους και η τελευταία που είναι επανέκδοση,δεν άξιζαν.Οπότε όποιος δεν το έχει αγοράσει το τεύχος, καλό είναι να επενδύσει τα χρήματα του κάπου αλλού.Όμως επειδή το τεύχος αυτής της εβδομάδας δεν ήταν καλό, δεν σημαίνει ότι καταδικάζουμε το περιοδικό.Άλλωστε στο Μίκυ Μάους είναι λογικό, όπως έχουμε πει (2343 φορές) :P να βάζει και ιστορίες πιο παιδικές,αφού απευθύνεται σε παιδιά μικρών ηλικιών και όχι σε συλλέκτες.Ένα τεύχος ήταν δεν πειράζει,θα έρθουν άλλα που θα μας αρέσουν περισσότερο.Όμως θέλω να πιστεύω πως μια από τις ιστορίες του Οκτωβρίου θα είναι και του Καβατσάνο.Γιατί ντάξει Σκρούτζ-Ρόμπαξ χωρίς Καβατσάνο δεν λέει. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.