Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μάλλον Alejandro δεν έχεις καταλάβει έναν από τους κύριους σκοπούς του σαιτ :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ω, τι ανακάλυψα ο καψερός!!! Μιας και έπεσε το τεύχος στα χέρια μου και αλαφιασμένος από την επίθεση των Λύκων (ναι έτσι θέλω να τους λέω) και περνώντας στην αντεπίθεση ξέχασα να φορέσω τις γκέτες μου!!!

MikyMaoys_0227.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Άλλη μια Παρασκευούλα ήρθε..και ομολογώ γεμάτηα απο τευχάκια :D

στο σημερινό Μίκυ οι 3 ιστοριούλες είναι:

 

- Η λαιλαπα των αιώνων 3/4 --αγωνίαααα

- Η λαιλαπα των αιώνων 4/4 --final round

- Ο δρόμος για την Απαλουζα - 4ο επεισοδιο! :yahoo:

τευχος 2450

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δηλώνω επίσημα, εν γνώσει τών συνεπειών τού Νόμου, ότι το #2450 είναι ένα από τα καλύτερα τεύχη τού Μίκυ Μάους που έχω διαβάσει (και έχω διαβάσει πάνω από 2000).
Δυο σπουδαίοι δημιουργοί, που κατέχουν καλά την τέχνη τού crescendo το οποίο, σύμφωνα με το http://el.wiktionary.org/wiki/%CE%BA%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%BF , είναι "(μεταφορικά) η αύξηση της δύναμης με σταθερό τρόπο, ώστε να παρατηρείται κορύφωση σε κάποιο υψηλό σημείο", κατάφεραν να κορυφώσουν, την κατάλληλη στιγμή, το ενδιαφέρον μας και να το κρατήσουν αδιάπτωτο μέχρι το τέλος.

Θα ξεκινήσω από τον σεναριογράφο και τη σχεδιαστική ομάδα τού Δρόμου για την Απαλούζα: Τι τέλος ήταν αυτό! Γεμάτο ανατροπές, απρόοπτα, συνεχείς εναλλαγές καταστάσεων, αλλά και στιγμές ρομαντισμού από τους ενήλικους και παιδικών καμωμάτων από τους μικρούς ήρωες τής ιστορίας. ΄Οσο για τον Τζούνιορ, "έδωσε ρέστα". Δεν λέω περισσότερα για τον μικρό Ντόναλντ για να μην χρειαστώ σπόιλερ.

Και τώρα θα πάω στον Great Casty (αλήθεια, δεν φέρνει λίγο, ηχητικά, προς το Great Gatsby;). Εκεί που μας νανούριζε λιγάκι στα δύο πρώτα επεισόδια τού προηγούμενου τεύχους, με το παραμύθι τού Φοίνικα, ξαφνικά, "σαν ηφαίστειο που ξυπνά, εφτά γενιές σβηστό", μας ξεναγεί σε μια εξέλιξη που φέρνει τα "επάνω, κάτω", γεμάτη νεύρο, απροσδόκητες καταστάσεις, ιστορικές αναφορές και άλλα ενδιαφέροντα στοιχεία, η οποία κορυφώνεται με την αποκάλυψη ενός απίστευτου μυστικού που ανατρέπει άρδην τα πράγματα σε σχέση με έναν δευτερεύοντα χαρακτήρα τής ιστορίας. Και κάτι μικρό που με δικαιώνει γι' αυτό που έγραψα πιο πάνω στο ποστ #1752, ότι δηλαδή η σωστότερη (όχι όμως τόσο εντυπωσιακή, οφείλω να ομολογήσω, όσο το "Λαίλαπα") απόδοση του ιταλικού τίτλου τής ιστορίας "La Marea dei Secoli" είναι "Η Παλίρροια τών Αιώνων. Στις σελ. 51-52, η ηρωίδα από μέλλον Ούμα λέει "Κοιτάξτε! Μετά την πλημμυρίδα .... έρχεται η άμπωτις".

Τέλος, είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι για πρώτη φορά τον τελευταίο καιρό δεν υπάρχει χώρος σε τεύχος τού ΜΜ ούτε για μικρή ιστορία αλλά ούτε και για μονοσέλιδη.

Συνεπώς, φίλε Βασίλη aka The Sandman, σπεύσε να αγοράσεις το τεύχος (ελπίζω να πήρες και το/τα προηγούμενο/α).

 



Ο Φέθρυ δεν είναι χαζός. Απλώς έχει την δική του λογική. Όπως αντίστοιχα και ο Γκούφυ. Προσωπικά λατρεύω την "λογική" και τον δύο. Χώρια που ο τρόπος που σκέφτονται έχει όδηγήσει πολλές φορές σε λύση του εκάστοτε προβλήματος...


 




Οι ιστορίες με τον Φέθρυ απλά καταπληκτικές! :giati: δηλώνω επίσημος φαν του Φέθρυ :idea:


Φίλοι μου, κανείς δεν σας απαγορεύει να θαυμάζετε τον Φέθρυ. Ουδείς τέλειος :mafia: .
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τελικά την προηγούμενη βδομάδα ενέδωσα Τρύφωνα και δεν το μετάνιωσα καθόλου. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4805 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

η λενα παιρνει κομιξ,ο βασιλης δε μετανιωνει που παιρνει μικυ μαους....


32944479.jpg


 


Ποιος κρυβεται πισω απο όλα αυτα;;μην λειψουμε λιγο λογω εξεταστικής,αμερικαν μπαρ το κανατε ..


Α,και μην θυμηθω που πριν λιγο καιρο διαβασα (αν θυμαμαι σωστα) οτι ο paliakoudis πηρε τους Βοργίες!!!!!!!!!!!!!ΤΟΥΣ ΒΟΡΓΙΕΣ!!!


Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  402
  • Reputation:   5411
  • Achievement Points:  402
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4240 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Τι να μετανιωσει που ηρθε με λιστα Μικυ Μαους, τα ξεσηκωσε ολα :confuse:  (πανω απο 400) κ πηρε καμια δεκαρια!Παπακηδες ολου του κοσμου υποδεχθειτε τον Βασιλη... :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παιδιά άλλο ένα υπέροχο τεύχος. Η Λαίλαπα των Αιώνων είχε κάνει λίγο "κοιλιά" στα δύο πρώτα μέρη άλλα με τα δύο τελευταία μας αποζημίωσε και με το παραπάνω. Δράση, σασπενς και ανατροπές που διαδέχονταν η μία την άλλη. Αποκαλύψεις που κράταγαν τον αναγνώστη να διαβάσει την ιστορία μέχρι το τέλος!!! Προσωπικά λάτρεψα πιο πολύ τον ρόλο του Γκούφυ σε αυτή την ιστορία και την δυναμική πλευρά της Μίντυ.

 

Ο δρόμος για την Απαλούζα. Με διαφορά καλύτερη από την Λαίλαπα. Ο Ιούλιος ήταν ένας υπέροχος μήνας εξαιτίας αυτής της ιστορίας. Το τελευταίο επεισόδιο είχε τα πάντα και σε σωστές δόσεις. Μέχρι και ο καιρός συνέβαλλε στην αγωνία και στην δράση. Ο Ντόναλντ από μικρός έκρυβε έναν ΝΝ μέσα του!!!

Ένα μήνα περίμενα να μάθω ποιο είναι αυτό το μυστικό αλλά... δυστυχώς...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25030
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  1229
  • Reputation:   5838
  • Achievement Points:  1229
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Διάβασα και εγώ το Μίκυ και μπορώ να πω πως τα δυο τελευταία μέρη της Λαίλαπας δεν με ενθουσίασαν καθόλου... Πραγματικά (από προσωπική μου άποψη) μου άρεσαν πολύ περισσότερο τα δυο πρώτα μέρη της ιστορίας, μετά το χάλασε πολύ... Ένα 5/10

 

Το τελευταίο μέρος της Απαλούζας ήταν καλό, όχι τέλειο όμως όπως τα προηγούμενα... Το τέλος όμως ήταν πολύ ευφυές!!! Ένα 8/10 είναι αρκετό...

 

Ωραία..ξεμπερδέψαμε τώρα!

Ώρα για δράση με τον Πράκτωρ Ντόναλντ Ντακ τον Ιούλιο!!! :dog:

Επεξεργασία από Alejandro Foyn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μια Λαίλαπα που κατά την ταπεινή μου γνώμη μάμησε κόσμο. Εντελώς υποκειμενικά βέβαια αφού είμαι μεγάλος οπαδός του Casty. Σενάριο με τα γνωστά πλέον στοιχεία του δημιουργού που επηρεάζει όλο τον πλανήτη(και αυτή τη φορά όχι μόνο αυτή την εποχή) είναι η αρχή άλλου ενός μικρού "έπους". Στα + η επαναεμφάνιση της Ούμα. Καλύτερο σημείο κατ εμέ στη 42η σελίδα του 2ου τεύχους της σελίδας, " Άνθρωποι του Μέλλοντος, όποιος έχει αυτιά, ακούει! Ο κόσμος που σας περιβάλλει δεν είναι αληθινός! Είναι ψεύτικος! Κάποιος τον έχει δημιουργήσει!". Μου φάνηκε πολύ ωραίο, επαναστατικό...  :D Και φυσικά εκεί όπου σχεδίαζε το μεγάλο το πουλί/Φοίνικας. Τέτοιες σκηνές δεν τις βλέπεις σε Μίκυ Μάους εύκολα! :D

 

10+ και must have! :D

Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εντελώς αντικειμενικά βέβαια αφού είμαι μεγάλος οπαδός του Casty. 

 

Αφού είσαι μεγάλος φαν του Κάστυ, πως είσαι αντικειμενικός; 

 

:P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Αφού είσαι μεγάλος φαν του Κάστυ, πως είσαι αντικειμενικός; 

 

:P

Χαχαχαχαχα :sorry: υποκειμενικά εννοούσα, το διορθώνω :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα τού φόρουμ μας αυτόν τον πλουραλισμό απόψεων. Λέει ο καθένας τη γνώμη του, που μπορεί να απέχει "παρασάγγας" από εκείνη κάποιου άλλου, ανταλλάσσονται φιλικά πυρά και πειράγματα και κανείς (με ελάχιστες εξαιρέσεις που δεν άντεξαν στον χρόνο) δεν θίγεται. Για κόμιξ μιλάμε κι έτσι πρέπει πάντα να είμαστε, ελεύθεροι, ωραίοι κι αγαπημένοι. Εύχομαι να μπορώ για πολλά χρόνια ακόμη να απολαμβάνω τη συμμετοχή μου και να χαλαρώνω κουβεντιάζοντας μαζί σας. Να έχω συνομιλητές το Παλιακουδάκι, τον Σκοτεινούλη, τον Αλεχάντρο (αφεντικό τού Αλφόνσο) και όλα τα άλλα σημερινά "ανήλικα" (προς Θεού μην πειραχτεί κανείς σας, με τρυφερότητα το λέω) τριαντάρηδες κι εγώ να μπορω να είμαι στα 80 ενεργό μέλος και ίσως να καμαρώνω πως είμαι ο μόνος που έχω κόρη (ξέρετε η mevang είναι παλιότερη από μένα) και εγγονή μέλη! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το πρώτο τευχος του Ιουλίου είναι εδώ με πρώτο και καλύτερο τον αγαπημένο μας πάπιο :hug2:

έχουμε και λέμε...

 

1) Απόβαση στο Λονδίνο (1ο επεισόδιο) -Πράκτορ Ντακ

2) Επισκέπτης απο το παρελθόν - Μίκυ

3) Γενέθλια υπερπαραγωγή - Σκρουτζάκος - Τζενυ

 

εξώφυλλο τεύχους 2451

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2451 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους.

 

Εξώφυλλο (Φροσάν μου :hug2:).

 

tn_MikyMaoys_2451.jpg

 

Εδώ Λιμνούπολη!!! (by Silvia Ziche!!!) :yahoo:.

 

Ιστορίες.

 

Μυστικός πράκτορας Ντόναλντ Ντακ. Απόβαση στο Λονδίνο.

 

Μια ιστορία από το αρχείο της Μυστικής υπηρεσίας.

O καθηγητής Κατσαβίδας φτάνει στα γραφεία της υπηρεσίας. Περνάει κανονικά όλους τους ελέγχους ασφαλείας και φτάνει στο εργαστήριό του. Ενώ πάει να κάνει έλεγχο σε ένα κουτί που βρίσκεται σε μία προθήκη χτυπάει ο συναγερμός. Καταφτάνει η ασφάλεια του κτηρίου. Περιέργως ο Κατσαβίδας τους βγάζει άνετα εκτός μάχης και το σκάει ανοίγοντας τρύπα στον τοίχο.

 

Εν τω μεταξύ ο Ντόναλντ και η Κατρίνα βρίσκονται στο γραφείο του Εξφάιλ για να αναλάβουν την καινούρια τους αποστολή. Το έξυπνο humor του Ντόναλντ δε χαίρει καμίας εκτίμησης. Ο Εξφάιλ του δείχνει ένα βίντεο με τον Κύβο του Ολύμπου. Μια συσκευή που προοριζόταν για το κρατίδιο της Μπελγκράβια. Εκεί προέδρευε μέχρι πρότινος ο Έκτωρ Γκριμ ενώ πλέον έχει αναλάβει τα ηνία της ηγεσίας ο γιος του Γκριγκόρ. Με τελείως διαφορετικές απόψεις από τον πατέρα του προσπαθεί να προχωρήσει την χώρα μπροστά. Ντόναλντ και Κατρίνα παραλαμβάνουν τον καινούριο τους εξοπλισμό και παίρνουν την πρώτη πτήση για το Λονδίνο.

 

Λονδίνο, λίγο πριν τους Ολυμπιακούς αγώνες. Μετά από μία σύντομη ξενάγηση στην πόλη φτάνουν στην έδρα των Αγγλικών μυστικών υπηρεσιών. Η είσοδός τους στα ενδότερα γίνεται με... κινηματογραφικό τρόπο. Η Κατρίνα και ο Ντόναλντ, αφού πάρει το μπάνιο του, γνωρίζουν τον Σερ Έντμουντ Τάουερ. Τους λέει μερικά λόγια για την υπηρεσία,ΜΙ-ΧΧ, στην οποία ηγείται κι είναι παρακλάδι της ΜΙ-6. Μετά από ένα σύντομο πέρασμα από τους διάφορους χώρους της ΜΙ-ΧΧ καταλήγουν στο γραφείο του Σερ Έντμουντ. Εκεί τους περιμένει ο ολίγον αλαζόνας πράκτωρ Ντάνιελ Σινκλαίρ. Ο καλύτερος Βρετανός πράκτορας. Μετά από μια έντονη γνωριμία που έχει με τον Ντόναλντ το γραφείο του Σερ Τάουερ χρήζει άμεσης ανακαίνισης. Κατά την διάρκεια του καυγά τους εμφανίζεται ο Ντόκτορ Μπραίην (μόνο εμένα πήγε το μυαλό μου στο σκύλο της Πένυ, ανηψιάς του Αστυνόμου Σαίνη ;). Είναι ,καλά το μαντέψατε, το μυαλό της ΜΙ-ΧΧ. 

 

Ο Δόκτορ Μπραίην τους λέει ότι πίσω από την κλοπή του Κύβου του Ολύμπου κρύβεται η Οργάνωση Ζήτα που βγήκε πάλι στο προσκήνιο. Οπότε η καλύτερη λύση είναι να εισχωρίσουν στην Αθλητική ομάδα της Μπελγκράβια για να συλλέξουν πληροφορίες εκ των έσω. Ο Ντόναλντ αναλαμβάνει την μπουγάδα ενώ η Κατρίνα με τον Ντάνιελ το σφουγγάρισμα. Υπομονή εφτά μέρες, και νύχτες, για να μάθουμε την συνέχεια.

 

 

Επισκέπτης από το παρελθόν.

 

Ο Μίκυ φιλοξενεί έναν παλιό συμμαθητή του από το σχόλειο. Η ύποπτη συμπεριφορά του και η οικειότητα που του δείχνουν οι φίλοι του και ο Πλούτο τον βάζουν σε υποψίες. Κάτι περίεργο συμβαίνει... Τί όμως?

 

Γενέθλια υπερπαραγωγή.

 

Ντόναλντ και Φέθρυ με τον δεύτερο ,ως συνήθως, σε τρελά κέφια! Το γνωστότατο σενάριο με διαφοροποίηση περιεχομένου...

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Τα τζιμάνια της Π.Α.Π.Ι. :Μια όχι και τόσο μυστική ταυτότητα.

Τα τζιμάνια της Π.Α.Π.Ι. :Εκρηκτική έκπληξη.

Τα τζιμάνια της Π.Α.Π.Ι. : Λάθος επιλογή μεταμφίεσης.

 

Βιντεοπαιχνίδι.

 

Παρουσίαση του Donkey Country Returns 3D για 3DS.

 

Ανέκδοτα, αξιοπερίεργα και παιχνιδάκια!!!

 

Εν κατακλείδι.

 

Συνεχίζεται η παράδοση του πολύ καλού τεύχους και αυτή την εβδομάδα. Ο ΝΝ ξεκινάει δυναμικά το τεύχος. Το πρώτο ,εισαγωγικό επεισόδιο, της νέας του περιπέτειας αφήνει άριστες εντυπώσεις.  Όπως πάντα η συνέχεια αναμένεται με αδημονία. Η ιστορία με τον Μίκυ αφήνει διαβάζεται επίσης αρκετά ευχάριστα. Το τεύχος κλείνει με την πάντα κατώτερη , σε σχέση με τις άλλες δύο, τρίτη ιστορία.

 

8.5/10.

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα πω κι εγώ με λίγα λόγια την θετική άποψή μου για το ΜΜ #2451 που τόσο εμπεριστατωμένα μάς παρουσίασε ο φίλος Μενίρ:

 

Το πρώτο επεισόδιο με τίτλο "Απόβαση στο Λονδίνο" της νέας ιστορίας "Ο Κύβος τού Ολύμπου", στην οποία πρωταγωνιστή ο Πράκτορας Ντακ είναι πολύ ενδιαφέρον και προοιωνίζεται συναρπαστικές εξελίξεις.

 

Η ιστορία "Επισκέπτης από το παρελθόν" με τον παλιό συμμαθητή τού Μίκυ που εμφανίζεται από το "πουθενά", μας κρατά σε αγωνία και μας επιφυλάσσει εκπλήξεις.

 

Η ιστορία "Γενέθλια Υπερπαραγωγή" κινείται στα γνωστά πλαίσια τού καταστροφικού ρόλου που παίζει ο Φέθρυ κάθε φορά που προθυμοποιείται να βοηθήσει τον Ντόναλντ παρά τη θέληση τού τελευταίου, μόνο που αυτή τη φορά η πλοκή είναι πιο ενδιαφέρουσα από εκείνη άλλων παρόμοιων ιστοριών.

 

Τέλος, από τις τρεις μονοσέλιδες ιστορίες με τους "Πράκτορες ΠΑΠΙ" οι δύο πρώτες είναι αρκετά συμπαθητικές ενώ η τρίτη λιγότερο.

 

Βαθμολογία: 7,8/10.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Η Λαίλαπα των Αιώνων ήταν πολύ επική ιστορία, ο Κάστυ το πήγε τέρμα sci-fi με ταξίδια στον χρόνο, παράλληλες διαστάσεις που δεν είναι και τόσο παράλληλες (μου θύμισε λίγο Flashpoint). Εντυπωσιακές σκηνές, αγωνία, στρωτοί διάλογοι και ενδιαφέρον για τον διαφορετικό κόσμο. Το σχέδιο του κορυφή ως συνήθως. 

 

9/10 

 

Η Απαλούζα ξεκίνησε πολύ καλά, συνέχισε ακόμα καλύτερα, οι σελίδες με το 313 και το μπρελόκ τα έσπασαν, το τελευταίο επεισόδιο λίγο κατώτερο, αλλά σίγουρα αρκετά καλό. Το σχέδιο ήταν αρχικά ικανοποιητικό και προς το τέλος έγινε πιο πρόχειρο και..... απρόσωπο, generic. 

 

7,5/10 

 

Η ιστορία με τον Πητ και την Σκωτία ήταν μια ωραία περιπέτεια μυστηρίου, από αυτές που μας έχει συνηθίσει ο Ντε Βίτα. Η βουβή με τον Φέθρυ εξαιρετική και η μικρή με τους Μουργόλυκους ότι πρέπει για κλείσιμο. 

 

Αυτά τα 3 τευχάκια ήταν πολύ δυνατά και παράδειγμα προς μίμηση για το μέλλον. Όλες οι ιστορίες ήταν τουλάχιστον πολύ καλές, ενώ το τεύχος με Λαίλαπα και Απαλούζα από τα καλύτερα των τελευταίων χρόνων. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

(μου θύμισε λίγο Flashpoint)

 

:damn:  Θεοί του Ολύμπου!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:damn:  Θεοί του Ολύμπου!!

 

Αν το διαβάσεις, θα καταλάβεις τι εννοώ. :PPP: Κάποιος γύρισε στο παρελθόν, άλλαξε η ιστορία και οι ήρωες μας ουσιαστικά νομίζουν ότι όλα αυτά γίνονται σε παράλληλες διαστάσεις, ενώ δεν γίνονται! :D

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Μη μιλάς άλλο. κάνεις τα πράγματα χειρότερα. :antekale:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Αν το διαβάσεις, θα καταλάβεις τι εννοώ. :PPP: Κάποιος... :D

 

Spoilers!!! :PPP:

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Να πάρει! :wall: 

 

Έχει μια εβδομάδα που τελείωσε! :PPP: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ήρθε η συνέχειαααααα... γλυκιά Παρασκευούλα!!

Έχουμε και λέμε..

 

1) Ανελεητη καταδίωξη - (συνέχεια β επεισοδίο Πράκτορ Ντακ!)

2) Το κλαμπ των Φαντασμάτων - Γκούφυ!

3) Η απίστευτη μετάλλαξη - Ντοναλντ μουυυυ :hug2:  και Φέθρυ!

 

τεύχος 2452

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4894 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

1) Ανελεητη καταδίωξη - (συνέχεια β επεισοδίο Πράκτορ Ντακ!)

2) Το κλαμπ των Φαντασμάτων - Γκούφυ!

3) Η απίστευτη μετάλλαξη - Ντοναλντ μουυυυ :hug2:  και Φέθρυ!

Η δεύτερη και τρίτη ιστορία είναι σχεδιασμένες από τον Faccini (την τιμητική του έχει σήμερα :P), ενώ το σενάριο της δεύτερης είναι από τον Casty! Καλό τευχάκι συνολικά!

 

Τι άλλο; :thinking: Α, ναι :idea:, σύμφωνα με διαφήμιση στο χτεσινό Μεγάλο Σήριαλ, το τεύχος της ενάτης Αυγούστου (για το Μίκυ Μάους μιλάμε πάντα), θα είναι "ελληνικό", με "περιπέτειες στην Ελλάδα". :cool:

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5513 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

 

Τι άλλο; :thinking: Α, ναι :idea:, σύμφωνα με διαφήμιση στο χτεσινό Μεγάλο Σήριαλ, το τεύχος της ενάτης Αυγούστου (για το Μίκυ Μάους μιλάμε πάντα), θα είναι "ελληνικό", με "περιπέτειες στην Ελλάδα". :cool:

 

 

Χαλαρά θα έχει αυτήν την ιστορία! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Χαλαρά θα έχει αυτήν την ιστορία! :D

Και μένα αυτή μου ήρθε στο μυαλό θυμήθηκα την κριτική σου :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34111
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2452 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους.

 

Φροσάν μου!!!!!!!! :hug2:

 

tn_MikyMaoys_2452.jpg

 

Εδώ Λιμνούπολη! (by Silvia Ziche). :yahoo:

 

Ιστορίες.

 

Μυστικός πράκτορας Ντόναλντ Ντακ: Ανελέητη καταδίωξη.

 

Το δεύτερο μέρος της νέας περιπέτειας του ΝΝ είναι επιτέλους στα χέρια μας!!!

Ο Τάουερ συνομιλεί με τον Εξφάιλ μέσω βιντεοτηλέφωνου σχετικά με την μέχρι τώρα εξέλιξη της υπόθεσης: "Κύβος του Ολύμπου". Ο Ντόναλντ πάει νερό ,καθυστερημένα, στην Εθνική  ομάδα τοξοβολίας της Μπελγκράβιας. Συνεχίζει προς τον χώρο της πάλης όπου σωριάζεται κάτω παρέα με έναν σάκο του μποξ. Καλεί καταλάθος την Κατρίνα η οποία βρίσκεται μαζί με τον Σινκλαίρ. Ο τελευταίος, για άλλη μία φορά, δε χάνει την ευκαιρία να της την πέσει και να μειώσει τον Ντόναλντ στα μάτια της. Η Κατρίνα τον ξαναβάζει στην θέση του.

 

Ο Ντόναλντ με την Κατρίνα συναντιούνται το βράδυ στο πάρκο του Ολυμπιακού Χωριού. Έχουν χρέη φύλαξής του και πρώτος ξεκινάει ο Ντόναλντ. Η Κατρίνα του είχε δώσει προηγουμένς καφέ και κέικ. Ο Ντοναλντ επικοινωνεί με τα ανήψια του που βρίσκονται στο αγρόκτημα της Γιαγιάς Ντακ. Δε προλαβαίνει να κλείσει το τηλέφωνο και ένα μέλος της ομάδας κολύμβησης της Μπελγκράβιας εμφανίζεται ξαφνικά. Ο Ντόναλντ ενώ τον παρακολουθεί τηλεφωνεί στην Κατρίνα. Τελικά ο αθλητής συναντηθηκε με δύο τύπους. Οι τύποι είναι πράκτορες της οργάνωσης Ζ.

 

Ο Ντόναλντ κάνει αισθητή την εμφάνιση ους απειλώντας τους. Οι δύο πράκτορες ξεφεύγουν με το αυτοκίνητό τους. Πλέον είναι αντιμέτωπος με τον κολυμβητή. Βροχή απο σφαίρες γεμίζει την ατμόσφαιρα και ο αθλητής το σκάει. Η Κατρίνα εμφανίζεται με το αμάξι και αρχίζει η καταδίωξη. Κατεφέρνουν να του κλείσουν το δρόμο. Όμως με ένα σάλτο πηδάει πάνω από το αμάξι και συνεχίζει κολυμπώντας. Ο Ντόναλντ προτείνει να φωνάξου και τον Σινκλαίρ. Η Κατρίνα όμως αποφασίζει να πάρει την κατάσταση στα χέρια της.

 

Αρχίζει μία καταδίωξη με σκάφος. Ο αθλητής κολυμπάει πολύ γρήγορα, περιέργως , αλλά η Κατρίνα τον φτάνει. Εκείνη που τον απειλεί με τον πιστόλι της. Ο τύπος όμως βουτάει και με μία αφύσικη δύναμη αναποδογυρίζει την βάρκα ρίχνοντας την Κατρίνα στο νερό. Φεύγει με το σκάφος. Εν τω μεταξύ Ο Ντοναλντ έχει πιάσει το τιμόνι και καταδιώκει τον αθλητή. Φτάνει στη γέφυρα του Λονδίνου την ώρα που αυτή ανοίγει. Με ένα καταπληκτικό ,κινηματογραφικού τύπου, άλμα καταφέρνει να την περάσει.

 

Ο εχθρός ανεβαίνει ψηλά στην γέφυρα με τον Ντόναλντ στο κατόπι του. Μιά συγκλονιστική μάχη ξεκινάει.  Ο Ντοναντ του ρίχνει μία ισχυρή ποσότητα ηλεκτρισμού που απλώς τον γαργάλαει. Ξαφνικά ό ήρωάς μας βρίσκεται κρεμασμένο στο κενό από το χέρι του εχθρού. Καταφέρνει να σωθει την τελευταία στιγμή. Ενώ συνεχίζουν να παλεύουν ο Ντόναλντ τον σπρώχνει απότομα και πέφτουν και δύο στην θάλασσα... Ο Ντάνιελ εμφανίζεται και αρχίζει να λέει, πάλι ,τα δικά του. Η Κατρίνα του ζητάει , με πολύ συγκρατημένο θυμό και ευγένεια περίσση, να βγάλει τον σκασμό...

 

 

Το κλαμπ των φαντασμάτων.

 

Ο Γκούφυ εξασκείται στο στριγγλόφωνο και ο Μίκυ φοράει ωτοασπίδες. Το ταλέντο του δε χαίρει εκτίμησης και φεύγει αναζητώντας κοινό που θα εκτιμήσει το ταλέντο του.

 

Η απίστευτη μετάλλαξη.

 

Ο Ντόναλντ στήνει μια πανέξυπνη φάρσα στον Φέθρυ και ακολουθούν δίαφορα ευτράπελα. Η κατάληξη της ιστορίας είναι διδακτικότατη.

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Περιπέτειες στην Άγρια Δύση: Ο καλός καουμπόυ...

Περιπέτειες στην Άγρια Δύση: Η ώρα του φαγητού.

 

Βιντεοπαιχνίδι: Παρουσίαση του Game & Wario για το Wii U.

 

Ανέκδοτα, αξιοπερίεργα καιαιαιαιαιαι... παιχνιδάκια!!!

 

Εν κατακλείδι.

 

Ίσως η καλύτερη περιπέτεια του ΝΝ μέχρι τώρα. Το δεύτερο επεισόδιο ανέβασε πολύ ψηλά τον πήχυ. Τόσο πολύ που σε κάνει να αγωνιάς τι έχουν σκαρφιστεί για την συνέχεια ώστε να κρατήσουν το ενδιαφέρον αμείωτο. Δράση και αγωνία μέχρι το τέλος. Η ιστορία με τον Μίκυ και τον Γκούφυ πάρα πολύ καλή με σενάριο υψηλότατου επιπέδου. Ο Ντόναλντ με τον Φέθρυ σε μία ευρηματικότατη , σεναρικά, φάρσα κεντάνε!!! Γενικά είναι από τις ελαχιστες φορές και που οι τρεις ιστορίες του τεύχους είναι πάρα πολύ καλές!!!

 

9.5/10.

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ΝΝ πραγματι τρομερη ιστορια και οντως ισως η καλητερη !! μου φάνηκε τοσο συντομη ομως...την θέλω ολόκληρη αυτή την ιστορία!!! Ποιος περιμένει πάλι μια βδομάδα ... :wall: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προσυπογράφω την κριτική τού Μενίρ. Φίλε έτσι όπως πας θα μπορέσεις να διεκδικήσεις θέση βιβλιοκριτικού ή και -γιατί όχι- κριτικού κινηματογράφου.

 

1. Ο Πράκτορας Ντακ όσο πάει ανεβαίνει. Χαλαρά θα είναι -πιστεύω- η καλύτερη από τις ως τώρα ιστορίες του.

 

2. Ευρηματική η ιστορία με τον Γκούφυ, κερδίζει πόντους με την "παρουσία" τού Dizzy Gillespie

 

3. Από τις λίγες φορές που απόλαυσα ιστορία με τον Φέθρυ

 

4. Πολύ ωραία η μονοσέλιδη με τον Πασχάλη, φεθρικής νοημοσύνης αυτή με τον Φέθρυ.

 

΄Ισως η βαθμολογία τού Γιάννη είναι λίγο γενναιόδωρη, αλλά το 8,5-9 το δίνω κι εγώ.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Φτάσαμε και σε αυτήν την Παρασκευούλα επιτέλους... :yahoo:

για να δούμε τι θα γίνει με τον Ντόναλντ..

 

1) Ο Θεός του πολέμου - συνέχεια του Πράκτορ Ντάκ αλλα όχι και το τέλος.. :)

2) H δολλαριοφάγος ορχιδέα - Μάτζικα vs Σκρουτζάκος :magicadespel:

3) Το γούρι του γουρλή - ΠΑΠΙ

 

τεύχος 2453

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.