Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Το τεύχος θα το χαρακτήριζα καλό, πάνω από τη βάση... :)

 

Φυσικά η πρώτη ιστορία ήταν η καλύτερη, αφού ο Σκρουτζ επιστρέφει στο βουνό της Αρκούδας για να τσεκάρει τις προθέσεις του Ντόναλντ, αλλά εκπλήσεται... Wtf Θείος Βασίλης, ο θείος του Άγιου :lmao:

 

Δεύτερη θα έβαζα αυτή του Φατσίνι χωρίς διάλογο... Κυριολεκτικά στο πνεύμα των γιορτών... :hug2:

 

Και τρίτη αυτή των 3 μερών... Καήλα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Άγγελε άσχετο αλλά ενημέρωσε την υπογραφή σου με τη λίστα γιατί πιστεύω έχεις πάρει πολλά από αυτά! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εγώ πάντως διάβασα λίγο την πρώτη ιστορία του διπλού τεύχους και μέχρι στιγμής μου άρεσε πολύ! Συνδέεται με την καταπληκτική ιστορία του Μπαρκς Τα Χριστούγεννα στο Βουνό της Αρκούδας όπου σε αυτήν έκανε την πρώτη εμφάνιση του ο Θείος Σκρουτζ. Όσο για τη νεα σειρά Πλανήτης Χ φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα!

 

Λες η νεα σειρά Πλανήτης Χ να είναι παρόμοια με την ιστορια αυτή;;;

http://www.greekcomics.gr/forums/chimage.php?image=0/66/MikyMaoys_0174.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λες η νεα σειρά Πλανήτης Χ να είναι παρόμοια με την ιστορια αυτή;;;

http://www.greekcomi...yMaoys_0174.jpg

Κανεις δεν ξερει μπορει ναι ,μπορει και οχι. Ισως τη σειρα να την εχουν εμπνευστει απο αυτη την ιστορια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34103
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν ξέρω αν το διπλό Χριστουγεννιάτικο τεύχος μου άρεσε ή όχι. :(

 

Επιστροφή στο Βουνό της Αρκούδας.

Ο Σκρούτζ γυρίζει πίσω στο χρόνο για να προσπαθήσει να αλλάξει το μέλλον.Τελικά το σχέδιο του δεν πετυχαίνει και...

Για μένα η καλύτερη ιστορία του τεύχους.Ωραία πλοκή,χιούμορ και μ άρεσε η σύνδεση με την ιστορία του Μπαρκς όπως ήδη ανέφερε ^^^ ο ΚΟΜΙΞ. :)

 

Το μυστήριο των Χριστουγέννων.

Στο τεύχος χωρίζεται σε 3 μικρές ιστοριούλες.Ενα γιγάντιο δώρο αιωρείται πάνω από την Λιμνούπολη.Ο Ντονάλντ μπένει σε αυτό με το ειδικό όχημα του Κύρου,μιας και μόνο αυτό μπορεί να το πλησιάσει.

Η πρώτη με τον Ντόναλντ είναι αρκετά καλή χωρίς τίποτα ιδιαίτερο.

Μετά(ενώ ο Ντόναλντ είναι μέσα)το δώρο φτάνει στο Μίκυ Σίτυ όπου βλέπουμε τον Μικυ(ποιόν άλλο;!)το μαύρο φάντασμα και τον Πητ.Τελικά να μην τα πολυλογώ ο Μίκυ βρίσκεται και αυτός μεσα στο δώρο με τον Ντόναλντ. (2η ιστορία)

Με απογοήτευσε!Και σαν να μην έφτανε αυτό,ήρθε το τέλος και με αποτελείωσε!!! :down:

 

Το ξεχασμένο γράμμα.Ο Γκούφυ ξεχνάει να στείλει το γράμμα του στον Αη-Βασίλη και με μια μάγισσα προσπαθούν να το βρούν για να του το δώσουν.Τελικά τον βρίσκουν μετά από πολλά ταξίδια αλλά...

Ωραία χαριτωμένη ιστορία!Τίποτα το τέλειο αλλά εντάξει μου άρεσε!Κλασσικός γκούφυ.

 

Αγια νύχτα.Ο θείος Σκρούτζ είναι μόνος του παραμονές Χριστουγέννων.Αποφασίζει για μια φορά να αλλάξει και έτσι κάνει ''δώρα'' στους φίλους αλλά και στους εχθρούς του!

Και αυτή η ιστορία μου άρεσε πάρα πολύ!Αν και μικρή και δεν υπάρχει διάλογος μου άρεσε αρκετά. :banana:

 

Ερχεται η θεία.Η θεία του Πητ πρόκειται να έρθει στο Μίκυ Σιτυ.Ο Πητ μη θέλοντας να μάθει ότι είναι εγκληματίας καταστρώνει ένα σχέδιο ώστε να αποδείξει ότι είναι Ντετεκτιβ.Το σχέδιο είναι να πιάσει το Μίκυ με τη βοήθεια του Ο'Χάρα!!

Ακόμα μια ιστορία που μου φάνηκε αδιάφορη!Αλλά ήταν καλύτερη από την κύρια του τεύχους,αυτό είναι σίγουρο! :yes:

 

Η μούμια του φαραώ.Μια μούμια κάνει τους ανθρώπους να μεταμορφώνονται προσωρινά σε λυκάνθρωπους.Ο Φέθρυ μαζί με τον Βδέλλα αναλαμβάνουν την υπόθεση να βρουν τον χαμμένο καθηγητή.

Μπερδεμένη ιστορία.5 φορές την άρχισα και άλλες τόσες τη σταμάτησα από τη βαρεμάρα.

 

Σε γενικές γραμμές δεν με πολυάρεσε το τεύχος/η.Όπως και πέρυσι τα Χριστούγεννα δεν μου άρεσε έτσι και τώρα! :wall:

 

Άντε να δούμε τώρα τον Πλανήτη Χ!!!

 

Άψογη παρουσίαση!!! Προσωπικά μου άρεσε πολύ η "Άγια Νύχτα". Μου αρέσουν οι ιστορίες που μιλάνε με τις εικόνες...

 

Γενικά ένα αρκετά καλό τεύχος ότι πρέπει για τις γιορτές... Θα επιστρέψω στις εβδομαδιαίες παρουσιάσεις μου από εβδομάδα. Μπούφε το "έχεις" με την παρουσίαση των περιοδικού. Πρόταση: Μήπως να αντικαθιστούσες τον Ορέστη τώρα που μας τον παίρνει η μαμά πατρίδα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:lol:

Θα δείξει! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Άγγελε άσχετο αλλά ενημέρωσε την υπογραφή σου με τη λίστα γιατί πιστεύω έχεις πάρει πολλά από αυτά! :)

 

Οκ... Α πα πα περίεργα γούστα έχεις, άκου να θέλει να δει τη wishlist μου :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Την άνοιξα κατά τύχη και είπα να στο πώ απλά! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5141 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μιας και βρηκα χρονο λογω εορτων, υπολογισα ποσο περιπου θα κοστιζε να αγορασει καποιος απο την αρχη ολα τα τευχη του εβδομαδιαιου Μικυ Μαους...

 

10.000 ευρω τα εβγαλα!!! :trixes:

 

με την παραδοχη οτι: εχουμε 2500 τευχη (κοντευουμε εξαλλου), τα αγοραζουμε ενα προς ενα και οχι πακετο, σε πολυ καλες καταστασεις και τιμες οχι υπερβολικες...

 

υποθετω σαν πακετο θα πηγαινε καπου στα μισα... :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7678
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δίκιο έχεις :respect: σε γενικές γραμμές

 

Σε πακέτο προσπάθησε γνωστός να τα πουλήσει γύρω στα 5000. :sun:

 

Απέτυχε και τελικά έφυγε σε χαμηλότερο άγνωστο :blob3: ποσό.

 

Εγώ δεν τα πήρα πάντως γιατί δεν είχα χώρο εκείνο το διάστημα και η γυναίκα :reap: φώναζε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

εάν σκεφτείς ότι το 1ο Μίκυ εκτιμάται γύρω στο 300-400e...ίσως και λίγο παραπάνω δεν είμαι σίγουρη...10000e... χμ χμ.. όταν τα βλέπεις μαζεμένα ... :shootme:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5141 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το πρωτο μικυ μαους το κοστολογησα στα 400 ευρω... γενικα εβγαλα μια σουμα 10.000-10.500, οχι οτι εχει πολυ σημασια γιατι κανεις δε θα τα αγοραζε ολα ενα ενα...

 

απο εμπορικης αποψης δινω 5 πουλαω δεκα σε βαθος χρονου συμφερει... αλλα και 5 χιλιαρικα ακομα και 4 στις μερες μας ειναι πολλα.

ειδικα αν δε σκοπευεις να πουλησεις αλλα να κανεις το κεφι σου.

 

απο την αλλη το χρημα, αν υπαρχει, πρεπει να ρεει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Βασικά, από χθες, είχε και κυκλοφορήσει και απορώ το γιατί, αφού σήμερα δεν είναι αργία. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34103
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μετά από απουσία 3 εβδομάδων επιστρέφω στις υποχρεώσεις μου. :D

 

Παρουσίαση-κριτική του #2425 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους

 

Εξώφυλλο: Σχετικό με την πρώτη ιστορία του τεύχους κάτι που είχαμε πολύ καιρό να δούμε στο Μίκυ Μάους.

 

Ιστορίες.

 

Τα χρονικά του Πλανήτη Χ: Η πόλη Τελιάν: Η πρώτη ιστορία μιας σειράς τεσσάρων επεισοδίων. Όπως όλα τα πιλοτικά επεισόδια έχουμε μία πρώτη γνωριμία με την πόλη και τους κατοίκους της. Η πόλη Τελιάν προστατεύεται απο ένα Τρόλο (θόλο) ο οποίος σκεπάζει όλη την πόλη.

 

Οι βασικοί ήρωες είναι οι εξής.

 

Μίκυ: Εργατικότατος κηπουρός που όταν ταράζεται μασάει μία μαντσάζ (Είδος Τελιανιανής γλυκόριζας). Σύνθημα του η φράση "Είναι ανάγκη να το κάνω εγώ?" υποδηλώνει χαρακτήρα που θέλει να αποφύγει την ενασχόληση με παντώς είδους προβλήματα. Σου δίνει την εντύπωση ότι έχει συμβιβαστεί ,απλώς, με την κηπουρική και δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί με κάτι άλλο. Προβλέπω ότι ,ως συνήθως, θα μείνουμε με την εντύπωση...

 

Οράτιος: Έχουμε και εδώ μία ανατροπή. Ενώ θα περιμέναμε ,βάσει του ιστορικού του, να είναι ο μηχανικός της Τελιάν... δεν είναι. Εδώ μας συστήνεται ως ο ηλεκτρολόγος και μηχανουργός της Τελιάν με σύνθημά του: " Ότι χαλάει φτιάχνεται". Οπότε είναι υπεύθυνος για την συντήρηση και επιδιόρθωση των μηχανημάτων που κατασκευάζει η...

 

Μίννι: Έξυπνη μηχανικός που στο βιογραφικό της έχει όλα τα μηχανήματα που ευθύνονται για την ορθή λειτουργία της Τέλιαν. Το αποδυκνύκνει και το σύνθημά της: "Το είπα, το σχεδίασα και το 'φτιαξα".

 

Γκούφυ: Ο χαρτογράγος της Τελιάν που την έχει χαρτογραφήσει ολόκληρη. Στόχος του είναι να βρει το Αστροντρόμ, μονοπάτι με γαλάζιες πλάκες, που βρίσκεται εκτός του Τρόλου. Σύνθημά του: "Είμαι απολύτως βέβαιος... κατά 50 τοις εκατό".

 

Μεγαλοιότατος Ο' Χάρα: Ο Άρχοντας της Τελιάν. Δίκαιος και σωστός με τους πολίτες του. Έχει μεγάλη εμπιστοσύνη στους ήρωές μας και ενθαρρύνει τον Μίκυ να βρεί και αυτός τον δρόμο του.Τους προάγει σε Υπάτους συμβουλάτορές του.

 

Μαύρος Πητ και Μαύρο Φάντασμα: Υφυπουργός και υπουργός του Άρχοντα αντίστοιχα. Τίποτα πρωτότυπο εδώ... Είναι οι κακοί της ιστορίας!!!

 

Υπόθεση.

 

Στην πόλη Τελιάν όλοι ετοιμάζονται πυρετωδώς για τον ενενηκοστό διαγωνισμο "Κεκοσέκ" όπου το πρώτο βραβείο παίρνει η πιο άχηστη εφεύρεση, Ο Άρχοντας Ο' Χάρα καλεί τους ήρωές μας στο παλάτι για να τους μιλήσει. Μετά από αυτό τον πλησιάζουν ο υπουργός και ο υφυπουργός του οι οποίοι του προτείνουν ένα δημοψήφισμα. Το δημοψήφισμα βγαίνει υπέρ τους και η Τελιάν ετοιμάζεται για εξερεύνηση νέων περιοχών εκτός Τρόλου...

 

(Μετά το τέλος της ιστορίας μαθαίνουμε τι χρειαζόμαστε για να μετικοίσουμε στον Άρη...)

 

"Πατίνι με βελτιώσεις": Στην Λιμνούπολη έχει πέσει τρέλα με κορδέλα αναφορικά με την χρήση πατινιού... Ο Κύρος αποφασίζει να το εξελίξει...

 

"Ο μαέστρος του μηχανικού βαβουρόφωνου": Ο Δήμαρχος της Λιμνούπολης δίνει άδεια στους Λιμνοπουλίτες να ξεδιπλώσουν το μουσικό τους ταλέντο. Οι Μουργολύκοι αποφασίζουν να ο εκμεταλευτούν και ο Σκρουτζ σώνεται χάρη στον Φέθρυ...

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Νέα χρονιά, νέα ζωή: "Η καλή αρχή".

Νέα χρονιά, νέα ζωή: "Τελευταίες αγορές".

Καλώς ήρθες 2013: "Υποσχέσεις".

 

Βιντεοπαιχνίδι. Παρουσίαση του: "Little Big Planet Karting" για PS3.

 

Αξιοπερίεργα, ανέκδοτα και παιχνιδάκια...

 

Πολύ καλό τεύχος με την βασική ιστορία να μας αφήνει θετικότατες εντυπώσεις. Η δεύτερη και η τρίτη διαβάζονται αρκετά ευχάριστα όπως και οι μονοσέλιδες...

 

9.5/10 (Εξαιτίας της πρώτης ιστορίας.)

Επεξεργασία από Μενίρ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα μονορούφι το διπλό Χριστουγεννιάτικο τεύχος και.... πω πω πω, τι τέλειο τεύχος ήταν αυτό! :wow: Η πρώτη ιστορία τέλειο ξεκίνημα, με πολύ ωραίο σχέδιο και χρώματα (βλέπω είναι από Faraci και Cavazzano, δεν μένω έκπληκτος :)).

 

Η τριλογία είχε επίσης φάση, αν και συμμετείχε η Τζίκε, μου άρεσε :P. Χαλαρά πρόλογος για Crisis on Infinite Earths, disney style! :giati:

 

Ο Γκούφυ μου την ψιλοσπάει στις ιστορίες με την Φούρκα, πίστεψε το ότι είναι μάγισσα !@#$%^&* το @#$%^& #$%^&*!!! :trixes: "Μικρέ, που είναι το αφεντικό σου;" :lol:

 

Η βουβή του Faccini είναι καθαρό 10άρι!!!!! :div: Αναμενόνεμο τέλος, παραμένει όμως απίστευτη ιστορία. Έβαλε ήδη υποψηφιότητα για ιστορία της χρονιάς από Disney! :D Με αυτά και με αυτά, ίσως θεωρώ πλέον τον Faccini από τους αγαπημένους μου δημιουργούς Disney.

 

Η επόμενη με τον Πητ μέτρια, αλλά διαβαζόταν....

 

..... Η τελευταία αντίθετα meh! :ego:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5513 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καλά δε το συζητάμε για την πρώτη ιστορία του Καβατσάνο. Σήκουελ του "Χριστούγεννα στο Βουνό της Αρκούδας"! :D Την είχα διαβάσει κανά δυό χρόνια πριν στο Mickey Parade Geant βέβαια, αλλά 'ντάξει. :P

Στην τριμελή ιστορία δόξα τω Θεώ υπήρχε και το τελευταίο επεισποδιάκι με την Τζίκε και έφτιαξε λιγάκι. Στο πρώτο μέρος βαρέθηκα τόσο που απλά κοιτούσα τις εικόνες στις τελευταίες σελίδες του. :P

Οι ιστορίες του Φατσίνι χωρίς λόγια πάντα τα σπάνε, ειδικά αυτή όμως ήταν τόσο ωραία και είχε χριστουγεννιάτικο κλίμα! :D Φοβερή.

Η τελευταία αν και είχε σχέδιο Μολινάρι, συμφωνώ με τον DC ότι δε διαβάζεται.

 

Όσο για τον Πλανήτη Χ, και στο Topolino και στο Mickey Parade Geant δεν το τίμησα γιατί με χαλούσε το σχέδιο... (βέβαια από το δεύτερο έχω τα τεύχη που υπάρχουν τα επεισόδια μέσα απλά δεν τα διαβάζω :P ). Τώρα με το Μίκυ Μάους λέω να του δώσω μια ευκαιρία. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εγώ την πρώτη ιστορία δεν θα την διαβάσω (ακόμη).Θα περιμένω λογικά να πάρω και τα 4 τεύχη και μετά μια και καλή :)

Το σχέδιο μου φάνηκε καλό με μια γρήγορη ματιά.Άρχισα να διαβάζω την υπόθεση στο σχόλιο του Πασχάλη και μου φάνηκε πολύ μάπα σαν ιστορία :(

 

Οι άλλες 2 του τεύχους ήταν μέτριες.Η 2η με τον Κύρο ήταν ωραία,ενώ η 3η με τον Φέθρυ αδιάφορη...

 

 

Αυτάααα :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34103
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εγώ την πρώτη ιστορία δεν θα την διαβάσω (ακόμη).Θα περιμένω λογικά να πάρω και τα 4 τεύχη και μετά μια και καλή :)

Το σχέδιο μου φάνηκε καλό με μια γρήγορη ματιά.Άρχισα να διαβάζω την υπόθεση στο σχόλιο του Πασχάλη και μου φάνηκε πολύ μάπα σαν ιστορία :(

 

Οι άλλες 2 του τεύχους ήταν μέτριες.Η 2η με τον Κύρο ήταν ωραία,ενώ η 3η με τον Φέθρυ αδιάφορη...

 

 

Αυτάααα :beer:

 

 

Σίγουρα η πρώτη δεν διεκδικεί δάφνες πρωτοτυπίας. Ούτε σεναριακά ούτε σχεδιαστικά. Ακριβώς επειδή όμως είναι η πρώτη της σειράς ήμουν λίγο πιο επιεικής. Στις επόμενες τρεις βδομάδες θα δούμε πως θα εξελιχθεί...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έλεγα ότι δεν θα διαβάσω την πρώτη ιστορία μέχρι να πάρω και τα 4 τεύχη αλλά τελικά δεν τα κατάφερα… Το σχέδιο λοιπόν είναι κάπως διαφορετικό, αλλά είναι καλύτερο, διότι ταιριάζει με το σενάριο.Αν τα σκίτσα ήταν πολύ «γιούχου», θα υποβάθμιζαν το σενάριο.

 

Έχουμε λοιπόν μια sci-fi υπόθεση, με έναν παράξενο πλανήτη και μια πόλη που καλύπτεται με προστατευτικό θόλο.

 

Οι πραξικοπηματίες, Μαύρο φάντασμα και Μαύρος Πιτ, ανατρέπουν τον Ο’Χάρα και χειραγωγούν τον κόσμο με άγνωστα προς το παρόν σχέδια!

 

Συνεχίζεται…! :blob3: :blob3: :blob3: :blob3: :blob3:

Επεξεργασία από Toutatis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45733
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Τα χρονικά του πλανήτη Χ είναι ό,τι καλύτερο έχει μπει στο Μίκυ Μάους τους τελευταίους μήνες, ακόμα και το άρθρο στην αρχή είναι πολύ προσεγμένο και επεξηγηματικό. Πολλοί μοντέρνοι Ιταλοί σχεδιαστές κατά καιρούς έδιναν βάση στο σχέδιο προσφέροντας ανοσιουργήματα χωρίς καμία ουσιαστική υπόθεση, απλά και μόνο για να προλάβουν την προθεσμία παράδοσης της ιστορίας και να πληρωθούν. Στην προκειμένη, το σχέδιο του Claudio Sciarrone δεν είναι και ό,τι καλύτερο, όμως είναι ταιριαστό με την ιστορία, η οποία είναι εξαιρετική και προβλέπεται ακόμα πιο ενδιαφέρουσα στην πορεία. Μπορεί να μην μου αρέσει πολύ ο σχεδιαστής, όμως στη συγκεκριμένη ιστορία νομίζω πως δύσκολα θα έβρισκαν κάτι πιο ταιριαστό.

 

Είχα πολύ καιρό να ανυπομονήσω για τη συνέχεια μίας ιστορίας. Αβάδιστα 10/10 από εμένα μέχρι στιγμής, αξίζει να αγοραστεί. Το υπόλοιπο τεύχος δεν το διάβασα.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα χρονικά του πλανήτη Χ είναι ό,τι καλύτερο έχει μπει στο Μίκυ Μάους τους τελευταίους μήνες, ακόμα και το άρθρο στην αρχή είναι πολύ προσεγμένο και επεξηγηματικό. Πολλοί μοντέρνοι Ιταλοί σχεδιαστές κατά καιρούς έδιναν βάση στο σχέδιο προσφέροντας ανοσιουργήματα χωρίς καμία ουσιαστική υπόθεση, απλά και μόνο για να προλάβουν την προθεσμία παράδοσης της ιστορίας και να πληρωθούν. Στην προκειμένη, το σχέδιο του Claudio Sciarrone δεν είναι και ό,τι καλύτερο, όμως είναι ταιριαστό με την ιστορία, η οποία είναι εξαιρετική και προβλέπεται ακόμα πιο ενδιαφέρουσα στην πορεία. Μπορεί να μην μου αρέσει πολύ ο σχεδιαστής, όμως στη συγκεκριμένη ιστορία νομίζω πως δύσκολα θα έβρισκαν κάτι πιο ταιριαστό.

 

Είχα πολύ καιρό να ανυπομονήσω για τη συνέχεια μίας ιστορίας. Αβάδιστα 10/10 από εμένα μέχρι στιγμής, αξίζει να αγοραστεί. Το υπόλοιπο τεύχος δεν το διάβασα.

 

Μετά το κόμιξ με το Δράκουλα, ψήθηκα να ξανασχοληθώ με κάποια disney και πήρα το τελευταίο μίκυ μάους. Συμφωνώ πολύ με τον ΡΚ!

Τα χρονικά του πλανήτη Χ είναι όντως ενδιαφέρουσα ιστορία με στοιχεία scifi parody και το μίνιμαλ σχέδιο της ταιριάζει πάρα πολύ.

Καλή δουλειά έχει γίνει και στο χρωματισμό. Σκοπεύω να συνεχίσω να παίρνω το Μίκυ μάους μέχρι να τελειώσει - τις υπόλοιπες ιστορίες ούτε γω τις διάβασα.

Αξίζει όντως να το πάρει κανείς, για τη συγκεκριμένη ιστορία.

 

:beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ψήθηκα να ξανασχοληθώ με κάποια disney

...

...

...Σκοπεύω να συνεχίσω να παίρνω το Μίκυ μάους μέχρι να τελειώσει

 

oh_jeez-1018.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καλά κάνει! :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

oh_jeez-1018.gif

 

όχι η κυκλοφορίας του Μίκυ Μάους γενικά, η συγκεκριμένη ιστορία! :P

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5347
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6094 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το εξώφυλλο του #2426, μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Delicious!

Εκτός από τη συνέχεια του πλανήτη Χ έχουμε και:

 

 

Η Εβδομάδα Καλής Θέλησης (Μουργόλικοι)

 

Η Σιωπή Της Παγωμένης Κοιλάδας (Σκρουτζ)

 

:3eyes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34103
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρουσίαση-κριτική του #2426 τεύχους του εβδομαδιαίου περιοδικού Μίκυ Μάους

 

Εξώφυλλο: Άψογο και εντός κλίματος...

 

Πρόλογος... Περίληψη πρώτου μέρους...

 

Ιστορίες.

 

Τα χρονικά του πλανήτη Χ: "Ένας κόσμος υπό εξαφάνιση". Ο στρατός του Μαύρου Φαντάσματος είναι έτοιμος για την εξερεύνηση και κατάκτηση περιοχών εκτός Τρούλου. Ο στρατός βέβαια έχει την ψευδαίσθηση ότι όλα αυτά γίνονται με την σύμφωνη γνώμη του Άρχοντα Ο' Χάρα. Ο Μίκυ καταλαβαίνει ότι κάτι δε πάει καλά και με το Αρματράζ αυτός και φίλοι του ετοιμάζονται για εκτός Τρούλου περιπέτειες.

 

Το δεύτερο επεισόδιο της σειράς ακόμα καλύτερο από το πρώτο. Με την αγωνία να ανεβαίνει σελίδα, σελίδα και ένα προσωρινό τέλος που σε κάνει να ανυπομονείς για την συνέχεια.

 

"Η εβδομάδα καλής θέλησης": Ο Δήμαρχος της Λιμνόυπολης έχει την φαεινή ιδέα να κάνει έναν διαγωνισμό κάλης θέλησης ώστε να ανέβει το κύρος της Λιμνούπολης. Οι Μουργολύκοι λαδώνουν τα αποτελέσματα σε μία ακόμη απόπειρα να βάλουν στο χέρι το αντικείμενο του πόθου τους. Συμπαθητική ιστορία με εκρήξεις εγκράτειας...

 

"Η σιωπή της παγωμένης κοιλάδας": Ο Σκρούτζ ψάχνει τρόπο ώστε να ρεφάρει τα χρήματα που είχε δώσει πριν πολλά χρόνια για την αγορά μιας παγωμένης έκτασης. Αλλά ,όπως λέει και το λαικό άσμα, ότι αρχίζει ωραία τελειώνει με πόνο... Καλύτερη απο την δεύτερη ιστορία του τεύχους...

 

Μονοσέλιδες ιστορίες.

 

Ο βασιλιάς του χάους: "Κατέβα την πλαγιά".

Ο βασιλιάς του χάους: "Παιχνίδια στο χιόνι".

Ο βασιλιάς του χάους: "Ίχνη παντού".

 

Ο Φέθρυ στα χιόνια...

 

Βιντεοπαιχνίδι. Παρουσίαση του "Just dance 4" για XBOX360, PS3, Wii και WiiU.

 

Αξιοπερίεργα, ανέκδοτα και παιχνιδάκια!!!

 

9.6/10...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7778
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  279
  • Reputation:   3131
  • Achievement Points:  325
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5604 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Ψάχνω το παρακάτω τεύχος της σειράς τα "Μεγάλα Σήριαλ".

 

14. "Φάντομ εναντίον όλων".

 

... κι εμείς. Τί σύμπτωση ! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ΟΥ-Α-ΟΥ! Περίμενα να βγει και αυτό το τεύχος με την 2ο μέρος του Πλανήτη Χ για να διαβάσω την μισή ιστορία μαζί. Ο χρόνος μπήκε απίστευτα καλά για το περιοδικό.

 

Χωρίς να έχουμε δει κάτι εξαιρετικά πρωτότυπο, το όλο σύνολο είναι τόσο καλοφτιαγμένο. Το σχέδιο χωρίς περιττές λεπτομέρειες, τύπου "the less is more", τα χρώματα καθόλου ζωηρά, ταιριάζουν απόλυτα με τον κόσμο της σειράς.

 

Η Μίννυ σπάνια είναι τόσο ενδιαφέρουσα σε μια ιστορία, επιπλέον στοιχείο και η "κόντρα" της με τον Οράτιο. Όλοι οι χαρακτήρες είναι εδώ και δεν θα με πείραζε να δούμε και κάνα δύο ακόμα στην συνέχεια (Κλάραμπελ και Χειροπαίδαρος, που δεν είναι και τρανταχτές απουσίες). Ο Γκούφυ δεν είναι απλώς ο γνωστός ιδιόρρυθμος, που-του-αποσπάται-η-προσοχή Γκούφυ. Για τον Μίκυ δεν αναφέρομαι καν, όλοι ξέρουμε πως θα καταλήξει. :P

 

Με μία λέξη: αξίζει!

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.