Μετάβαση στο περιεχόμενο

germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4991 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Υπάρχει περίπτωση να βγει και 4ος τόμος "Άρχοντας των μάγων" στην Ελλάδα;

 

Ωραία, ωραία κι άλλο τομάκι να προσθέσουμε στις έκτακτες εκδόσεις της συλλογής μας! Μόνο που θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ωραία, ωραία κι άλλο τομάκι να προσθέσουμε στις έκτακτες εκδόσεις της συλλογής μας! Μόνο που θα πρέπει να περιμένουμε μέχρι το καλοκαίρι...!

 

Δυστυχώς, το βλέπω δύσκολο γιατί από ότι είδα στο INDUCKS με αυτές που θα βγουν τώρα, θα τελειώσουν οι ιστορίες... :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4991 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Δυστυχώς, το βλέπω δύσκολο γιατί από ότι είδα στο INDUCKS με αυτές που θα βγουν τώρα, θα τελειώσουν οι ιστορίες... :wall:

 

E καλά τον Τερζόπουλο τον έχω κόψει ως ένα άτομο-εκδότη που ακόμα κι αν το τομάκι θα έχει 30 σελίδες, άντε 50 με τις διαφημίσεις θα το εκδόσει όπως και να χει. Όλα θυσία στο βωμό του χρήματος!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το #2367. Το format είναι ακριβώς το ίδιο με τα προηγούμενα τεύχη. Αγοράστε το πάραυτα, έχει ιστορία του Cavazzano, με συνέχεια από ιστορία του Gottfredson, ονόματι Crazy Crime Wave. Κρίμα που η πρώτη δεν έχει κυκλοφορήσει στα ελληνικά. Όσοι ενδιαφέρεστε πάντως, μπορείτε να τη διαβάσετε από scans, από τα αμερικάνικα Mickey Mouse #224 και #225, τα οποία μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ ;) Εγώ αυτό θα κάνω, πρώτα θα διαβάσω την original του Gottfredson και αμέσως μετά την καινούργια του Cavazzano για να την εκτιμήσω όπως πρέπει. Έφυγα για διάβασμα !

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

dionik_inducks_small.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Επιπλέον, όπως είπε και ο Duck στο Thread του Κόμιξ, περιέχει μονοσέλιδο άρθρο σχετικό με την ιστορία του Γκότφρεντσον (η συνέχεια της δημοσιεύτηκε σε αυτό το τεύχος).

 

Αναμείνατε στην "Αρθρογραφία". Σε 2 - 3 ώρες θα είναι έτοιμο. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Γι' αυτό κι εμείς αγαπάμε το Μίκυ Μάους. Και από την επόμενη εβδομάδα μπαίνουμε σε μαραθώνιο Wizards Of Mickey, ωραία πράματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12988
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  68
  • Reputation:   228
  • Achievement Points:  68
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5002 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Συμφωνώ και εγώ guys...Και όσο για το δάσος του γιγάντιου δρυοκολάπτη,έχω να πω ακόμα μια ιστορία προστέθηκε στη λίστα με τις αγαπημένες μου!

Μέσα στη δράση,με χιούμορ εκεί που πρέπει,συγκινητική,με γρήγορη ροή και γενικά ήταν σαν κινηματογραφική ταινία!Για άλλη μια φορά ,αν και έχουμε βαρεθεί να τα λέμε αξίζει να τα λέμε, ο Casty δημιουργεί μια ιστορία που σε ταξιδεύει πραγματικά σε ένα δικό του κόσμο..!

Επεξεργασία από Phantojim
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4804 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και το Μίκυ Μαους καλα κρατα!!!πραγματικα αρτιοτατο τευχος!!!!και η αναδημοσιευση με τα χομπυ του Γκουφυ ολα τα λεφτα!χαρηκα που την ξαναθυμηθηκα!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Καλά αυτό το τεύχος όποιος δεν το έχει είναι...

 

Μονοσέλιδο αφιέρωμα στον Γκοντφρεσον+συνέχεια μιας εκπληκτικής του ιστορίας από φαράτσι+καβατσάνο, μια αναδημοσιεύση που ε εντάξει καλή είναι και μαζαρέλλο ε δε το χάνεις εύκολα!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λοιπόν. Δεν έχω διαβάσει ακόμα το τευχάκι. Κατέβασα όμως και διάβασα τα άλλα 2 με την αρχική ιστορία του Γκοτφρεντσον. Και έχουμε και λέμε...

 

Ήξερα αυτή τη μανία του Τρύφωνα με τον συγκεκριμένο δημιουργό. Ήξερα ότι ήταν διάσημος και δημοφιλής. Δεν είχα διαβάσει όμως ποτέ μου κάτι. Κάτι εικόνες που είχα δει δεν με είχαν ενθουσιάσει αφού το σχέδιο είναι απίστευτα πρίμιτιβ. Ως εκ τούτου δεν είχα ασχοληθεί περαιτέρω. Αυτή τη φορά όμως, είπα ρε παιδί μου να διαβάσω πρώτα τις παλιές ιστορίες που μας βρήκε ο PK και μετά να διαβάσω το ΜΜ.

 

Λεπόν.... Μπήκαν στα προς ανάγνωση και τα υπόλοιπα του Γκοτφρεντσον. Ναι, το σχέδιο είναι πρίμιτιβ. Αλλά.... (α) οι χαρακτήρες είναι αρκετά πιο ενδιαφέροντες (β) το περιβάλλον έχει κάτι από την ατμόσφαιρα του Μπαρκς (ως προς το "επαρχιακή μικρή πόλη όπου όλοι ξέρουν όλους"... ή μάλλον ως προς το αμερικάνικη πόλη πριν το 60) (γ) το σενάριο είναι τίγκα στα γκαγκς και αν δεν ξελιγώθηκα στα γέλια, τουλάχιστον ήμουν συνέχεια με το χαμόγελο στο πρώτο μέρος και (δ) το σενάριο δεν είναι πουλημένο στο όχι αυτό, όχι εκείνο, όχι το παραπέρα γιατί θα αποξενώσουμε τη τάδε μερίδα του κοινού, τη δείνα μερίδα του κοινού, την παραπέρα μερίδα του κοινού (θάνατος στα μωρά φώκιας) (ίσως και διότι το κοινό στο οποίο απευθύνονταν ήταν πιο σκληρό και πιο ρεαλιστικό... πιο κοντά στη φύση και στην πραγματικότητα).

 

Γενικώς λοιπόν προτρέπω όποιον δεν το έχει ήδη κάνει, να διαβάσει τις (συγκεκριμένες έστω) ιστοριούλες του Γκοτφρεντσον :)

 

τώρα για το ΜΜ το ίδιο, δεν ξέρω. θα το διαβάσω αργότερα :)

 

:thanks: PK για τα σκαναρισμένα :) δεν θα τα έψαχνα άμα δεν μου τα σέρβιρες στο πιάτο :)

 

 

:cheers5:

 

 

εδιτ Λεπόν. νταξ η πολυθρύλητη ιστοριούλα-συνέχεια. Προτιμώ όμως την αρχική και μου έκατσε λίγο απογοήτευση η καινούργια μιας και δεν ήταν εξ'ισου καλή. Η δεύτερη ιστοριούλα είχε τις στιγμές της... Η τρίτη όμως, αυτή η βασίλισσα των ιαγουάρων, άμα δεν είχε το φινάλε που είχε, θα μιλάγαμε για διαμάντι :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Όπως φαίνεται και στη διαφήμιση, στο επεισόδιο παίζουν και η Τζένη με τον Λούλη. Το μόνο επεισόδιο του Wizards of Mickey με αυτούς τους ήρωες είναι αυτό: http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2796-2

 

Οπότε βρήκαμε και αυτής της εβδομάδας την ιστορία. :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4804 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

διαβασα την ιστορια του Μικυ Μαους..πολυ ωραια ηταν!βεβαια αναρωτιεμαι γτ δεν την εβαλαν στο ΚΟΜΙΞ ακομα και μαζι με την οριτζιναλ!θα κολλαγε πολυ και με την αναγγελια στην στηλη των νεων των τομων Γκοφρεντσον!ετσι ισως ο τερζο να μαζευε και γραμαμτα με εντυπωσεις για την εισαγωγη του γκοφρεντσον στο ΚΟΜΙΞ και να το συνεχιζε..τεσπα!9/10 για μενα η ιστορια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Από τις καλύτερες ιστορίες της χρονιάς (όσον αφορά τα Disney). Πέρα από το καταπληκτικό σχέδιο του Cavazzano, ήταν και το χιούμορ του Φαράτσι. Ζήτημα να γελάσω 1 φορά το μήνα από νέο τεύχος Disney. Ευτυχώς τώρα, γέλασα λιγάκι (χαμογέλασα και έβγαλα ένα ήχο που έμοιαζε με κραυγή μωρού φώκιας :P:germ: ). Και το εξώφυλλο ήταν totally :respect: , από την αναλογία του μαύρου και το lettering, μέχρι την έκφραση των χαρακτήρων! :)

 

Όσον αφορά την αυθεντική ιστορία του Gottfredson....... ήταν καταπληκτική και μου έδωσε ένα παραπάνω λόγο να αγοράσω τους τόμους της ξένης συλλογής του!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5512 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όμορφη ιστορία. Τη διάβασα χωρίς να διαβάσω πρώτα αυτή του Γκότφρεντσον, κατάλαβα πάνω-κάτω τι είχε γίνει πριν όμως... Εντάξει, σίγουρα έχω διαβάσει και καλύτερες από Καβατσάνο-Φαράτσι, όμως αυτή η ιστορία ήταν όμορφη, και για κάποιον που είχε διαβάσει την ιστορία του Γκότφρεντσον ακόμα πιο ελκυστική. ;)

 

Πριν διαβάσω την ιστορία, όταν ξεφύλλιζα το τεύχος (αλλά και κατά τη διάρκεια της ανάγνωσης, ακόμα περισσότερο) παρατήρησα κάτι. Το μελάνωμα (και ίσως και ο χρωματισμός; ) είχε το ίδιο ίχνος και στυλ με το μελάνωμα της Ληστείας του Αιώνα. Κάπως παχιά γραμμή, όχι ιδιαιτέρως λεπτομερή. Και οι δύο ιστορίες δημοσιεύτηκαν στο Topolino την ίδια εποχή (όταν δημοσιεύτηκε η ιστορία του Καβατσάνο δημοσιευόταν στο Topolino το δεύτερο κεφάλαιο της Ληστείας του Αιώνα). Οπότε εικάζω πως ο Καβατσάννο και η Τζίκε έχουν (ή είχαν εκείνη την περίοδο) τον ίδιο μελανωτή, δηλαδή τον Sandro Zemolin. :D

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

διαβασα την ιστορια του Μικυ Μαους..πολυ ωραια ηταν!βεβαια αναρωτιεμαι γτ δεν την εβαλαν στο ΚΟΜΙΞ ακομα και μαζι με την οριτζιναλ!θα κολλαγε πολυ και με την αναγγελια στην στηλη των νεων των τομων Γκοφρεντσον!ετσι ισως ο τερζο να μαζευε και γραμαμτα με εντυπωσεις για την εισαγωγη του γκοφρεντσον στο ΚΟΜΙΞ και να το συνεχιζε..τεσπα!9/10 για μενα η ιστορια!

 

Αν βάλει το ΚΟΜΙΞ Γκοτφρεντσον έστω και μία μόνο ιστορία πιστεύω πώς οι πωλήσεις θα αυξηθούν πάρα πολύ, ιδιαίτερα από τους γνώστες του θέματος αλλά ο Τερζόπουλος πάντα θα βρίσκει κάποια δικαιολογία για να μην ξοδέψει χρήματα... Το τεύχος ήταν πάρα πολύ ευχάριστο (μόλις χθες το τελείωσα, προηγούνταν το Μίκυ Μυστήριο) ειδικά η κεντρική ιστορία. Ένα must-have τεύχος! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4553
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με τον Τερζοπουλο...παλια θυμαμαι στα κομιξ ειχε λιστα με παλια τευχη και εδινε και τηλεφωνο παραγγελιας, επειδη θελω ενα αλμανακο και ενα μικυ μαους σχετικα προσφατα και ειμαι εκτος Αθηνας και δεν εχω και περιοδικα μαζι μου εδω στη Χιο που ειμαι τωρα...μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε ενα τηλεφωνο ωστε να μπορεσω να παραγγειλω αυτα τα 2 τευχη?προσπαθησα στο internet αλλα το τηλ που δινει και πηρα μου ειπαν οτι μαλλον εκανα λαθος και δεν καταφερα να βρω κατι αλλο...για βοηθηστε ρε παιδια να βγαλω μια ακρη...!!Συγγνωμη αλλα δεν ηξερα που επρεπε να θεσω την ερωτηση και την εβαλα σε αυτο το topic!

Επεξεργασία από Maniac
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1655
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για το θεμα υπαρξης του Γκοτφρεντσον στο Κομιξ, υπαρχει ηδη σε 11 τευχη (17,73-76,77,81,115,118,141,216). Ενα απο αυτα ειναι το 118 με την πρωτη εμφανιση του ΗΒ. Το πρωτο συνδρομητικο εχει δικη του ιστορια. Αναλογη εμφανιση εχει και στις "παλιες" συλλογες με ιστοιρες συνηθως μικρες.

Ομως θεωρω οτι αυτο που ολοι μας θα θελαμε ειναι οι πολυσελιδες περιπετειες με τον Μικυ και το Μαυρο Φαντασμα, πρωτοπορειακες για την εποχη τους. Κι επειδη ποιοτικη επανεκδοση τους υπαρχει σε διαφορα ξενα τευχη ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουσε να επιλεξει καποιες απο αυτες. Προσωπικα δεν αποκλειω αυτο το ενδεχομενο. Το ποσο πολυ θα απογειωνε τις πωλησεις του δεν γνωριζω αλλα επειδη το αντικειμεννο των εκδοσεων του ειναι ενα ειδος που χωριζεται στην κλασικη περιοδο και στην συγχρονη, ειναι σιγουρο οτι η επανοδος του στην κλασικη θα εκανε καλο και στις πωλησεις του και στα νευρα μας!!

Οπωσδηποτε η επανοδος στην πετυχημενη συνταγη των κλασικων ιστοριων στις διαφορες συλλογες, δηλ. να μπαινουν περισσοτερες, θα ικανοποιουσε την συντριπτικη πλειοψηφια αναγνωστων και θα μειωνε κατακορυφα τα εντονα παραπονα.

Κι επειδη ο τιτλος αφορα το Μικυ Μαους σημειωνω οτι υπαρχει με δυο ιστοριες στα Μ26-Μ1954-κλ62 και 496-1014-1536.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Στο Μίκυ Μάους γράφει πως δεν διατίθενται παλιά τεύχη του περιοδικού λόγω αυξημένου κόστους των ταχυδρομικών. Πάντως το τηλέφωνο που δίνει το περιοδικό για το τμήμα των συνδρομών είναι:

 

Τηλέφωνο: 210-619-8251

Fax: 210-610-6631

syn@terz.gr

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1655
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4613 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με τον Τερζοπουλο...παλια θυμαμαι στα κομιξ ειχε λιστα με παλια τευχη και εδινε και τηλεφωνο παραγγελιας, επειδη θελω ενα αλμανακο και ενα μικυ μαους σχετικα προσφατα και ειμαι εκτος Αθηνας και δεν εχω και περιοδικα μαζι μου εδω στη Χιο που ειμαι τωρα...μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε ενα τηλεφωνο ωστε να μπορεσω να παραγγειλω αυτα τα 2 τευχη?προσπαθησα στο internet αλλα το τηλ που δινει και πηρα μου ειπαν οτι μαλλον εκανα λαθος και δεν καταφερα να βρω κατι αλλο...για βοηθηστε ρε παιδια να βγαλω μια ακρη...!!Συγγνωμη αλλα δεν ηξερα που επρεπε να θεσω την ερωτηση και την εβαλα σε αυτο το topic!

 

Το τηλεφωνο παραγγελιων ειναι 2106198251 και απαντα η Μαρια Ζαμκοτζιαν. Ομως να ξερεις οτι στα γραφεια τους εχουν μονο των δυο τελευταιων ετων περιοδικα διαθεσιμα. Αν ειναι πιο παλια που θελεις πρεπει να ψαξεις κι αλλου.

Ενας αλλος τροπος ειναι να φτιαξεις εδω ενα δικο σου θεμα αναζητησεων και θα σου απαντησουν καποιοι αν τα εχουν διαθεσιμα. Υπαρχουν και καποιοι που εχουν θεμα πωλησεων, ή και δικα τους μπλογκς.

Μπορεις να ανοιξεις στα εδω περιεχομενα-εξωφυλλα και να σημειωσεις εκει που λεει αναζητουνται.

Μπορεις επισης να ρωτησεις αν υπαρχουν διαθεσιμα στην λεσχη ΛΕΦΙΚ και το τηλεφωνο της ειναι 2103318168.

Επεξεργασία από BarkScarpa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5140 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καλά αυτό το τεύχος όποιος δεν το έχει είναι...

 

Μονοσέλιδο αφιέρωμα στον Γκοντφρεσον+συνέχεια μιας εκπληκτικής του ιστορίας από φαράτσι+καβατσάνο, μια αναδημοσιεύση που ε εντάξει καλή είναι και μαζαρέλλο ε δε το χάνεις εύκολα!!!

 

πανε πολλα πολλα χρονια που ειχα να αγορασω το εβδομαδιαιο μικυ μαους και το πηρα για να μην ειμαι...

μονο και μονο επειδη μου αρεσει το μαυρο χρωμα του εξωφυλλου αξιζει το κοπο...

και λογω της ιστοριας του Γκοτφρεντσον θα ειναι μια καλη αγορα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πράγματι πολύ ωραία ιστορία..και πολύ καλό σχέδιο!

 

Τώρα πάμε για Μίκι Μυστήριο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Στο Μίκυ Μάους γράφει πως δεν διατίθενται παλιά τεύχη του περιοδικού λόγω αυξημένου κόστους των ταχυδρομικών. Πάντως το τηλέφωνο που δίνει το περιοδικό για το τμήμα των συνδρομών είναι:

 

Τηλέφωνο: 210-619-8251

Fax: 210-610-6631

syn@terz.gr

 

Καλά μη τους ακούτε, βλακείες λένε άμα πάρεις τηλ. και έχουν το τεύχος/τεύχη στα στέλνουν δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4553
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4623 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ευχαριστω πολυ για την αμεση βοηθεια και τις απαντησεις...παντως και εγω σε αυτο το τηλ ειχα παρει...τεσπα θα ξαναπροσπαθησω και θα επιμεινω αυτη την φορα γτ δεν ειναι πολυ παλια τα τευχη (περσινα με προπερσινα ειναι) οποτε λογικα θα τα εχουν, αρα θα βγαλουμε ακρη ελπιζω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το εξώφυλλο του τεύχους 2368:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Inducks Τεύχους

 

Την επόμενη εβδομάδα θα δημοσιευτεί η ιστορία "Ο Κρυστάλλινος Πύργος".

 

(Όπως ίσως αντιληφθήκατε, η σειρά αυτού του μήνα είναι λίγο διαφορετική από τους υπόλοιπους "Άρχοντες των Μάγων", καθώς πρωταγωνιστούν παπιά αντί για ποντίκια.) :cool:

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4687 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Επειδή εγώ δεν έχω inducks, τι θέση είναι η ιστορία?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μην φανταστείς τρελά πράγματα. Η ιστορία που δημοσιεύεται τώρα είναι στη θέση 17.663/22.199 και αυτή που θα δημοσιευτεί την άλλη εβδομάδα στην 20.654/22.199. Έχε υπ' όψιν σου πως οι συνολικές Disney ιστορίες που έχουν δημιουργηθεί είναι πολύ περισσότερες από 22.000. Στην κατάταξη μπαίνουν όσες έχουν βαθμολογηθεί κάποιες συγκεκριμένες φορές, ίσως περισσότερες από μία φορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5046 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ο Άρχοντας των Μάγων: Ο Χρυσός Δράκος 7,7/10 και κατατάσσεται 17663/22199

Ο Κρυστάλλινος Πύργος 7,6/10 και κατατάσσεται 20654/22199

 

Ελπίζω αυτό να εννοείς... :)

 

Edit: Πάλι με πρόλαβαν... :wall:

Επεξεργασία από Ironhide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

Edit: Πάλι με πρόλαβαν... :wall:

 

Ironhide, πιο γρήγορος και από την σκιά του! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4847 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η καταταξη που βλεπετε στο inducks βασιζεται σε μια περιεργη εξισωση που μπορειτε να δειτε στο θεμα του inducks.

Βαθμολογουνται αυτες που ειναι απο 2 σελιδες και ανω, και τιποτε αλλο.

Λαμβανει υποψιν οχι μονο η βαθμολογηση που δινει ο καθενας αλλα και ποσοι εχουν ψηφισει την ιστορια.

Αν δεν γινοταν αυτο παμπολλες ιστοριες, που θα επαιρναν αριστα 10 με τη ψηφο μονο ενος, θα συνωστιζονταν στην κορυφη εκατονταδες αγνωστες μαζι με τα πραγματικα αριστουργηματα και τις δημοφιλεις ιστοριες.

Επειδη υπηρξαν ομως και καποια προβληματα με ιδιοτροπους ψηφοφορους η κεντρικη ινταξικη ομαδα αποφασισε να μην φαινεται πλεον δημοσια τι ψηφιζει ο καθενας. Ο καθενας βλεπει μονο τι ψηφιζει ο ιδιος. Υπαρχει ενα αυτοματο συστημα που ανα καποιο χρονικο διαστημα κανει αναβαθμιση ψηφων κι ετσι η ψηφος του καθενος λαμβανεται υποψιν μετα απο καποιες μερες.

Τελος πρεπει να κοιταζετε και σε ποσες χωρες εχει τυπωθει μια ιστορια γιατι αν εχει τυπωθει μονο σε 2-3 ειναι πολυ δυσκολο να σκαρφαλωσει πιο ψηλα γιατι την ξερουν πολυ λιγωτεροι απο αυτες που εχουν τυπωθει σε δεκαδες ανατυπωσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το εξώφυλλο του τεύχους 2369:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Inducks Τεύχους

 

Την επόμενη εβδομάδα θα δημοσιευτεί η ιστορία "Η Απόδραση των Τριών" :mafia::dog:

 

1 ώρα αργότερα...

 

Πριν από την την κυρία ιστορία του τεύχους, έβαλαν ένα μονοσέλιδο άρθρο με τίτλο "Ο Αγαπημένος μου Κακός". Περιέχει τα αποτελέσματα μιας δημοσκόπησης που είχαν βάλει στο Facebook του Μίκυ Μάους (δεν την βρίσκω εκεί, μάλλον την διέγραψαν...).

 

Το παρατήρησα ενώ έκανα την αρχειοθέτηση στο Inducks. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.