Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η ΜΙΝΝΙ & Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ / ΜΙΝΝΙ


ftsgr

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΜΙΝΝΙ & Η ΠΑΡΕΑ ΤΗΣ (Η) / ΜΙΝΝΙ
Σενάριο/Kείμενα:
Διάφοροι
Σχέδιο:
Διάφοροι
Hμερ. έκδοσης:
07-1995
Εξώφυλλα:
160 + 55 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
160
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Περιοδικότητα:
Μηνιαία
Μέγεθος:
14.5 x 20.5
Σελίδες:
196 (1-7), 100 (8-138), 164 (139- )
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ιταλική
Iστορίες στη βάση:
166

  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Minni_0001.jpg  Minni_0002.jpg  Minni_0003.jpg  Minni_0004.jpg

 

Τον Ιούλιο του 1995 η Νέα Ακτίνα κυκλοφόρησε ένα νέο περιοδικό με τους θηλυκούς ήρωες της Disney το οποίο απευθύνεται σε κορίτσια.
Από όσο γνωρίζω κυκλοφορεί ακόμα.

Μικρό μέγεθος 14,5 χ 20,5, 100 σελίδες, έγχρωμο. Τα πρώτα 7 τεύχη είχαν 196 σελίδες και ήταν μηνιαίο. Από το 139 και μετά έχει 164 σελίδες και έγινε τριμηνιαίο.

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τους kolotoubas, Dr. Paingiver, lunatic, Duck, Quackmore Duck, The_Sandman, Λένα, imacmaria, comicsking, ariskal67, tryfev & Maniac.

dionik_inducks_small.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Είχα αγοράσει κανα-δυο τεύχη επειδή μου άρεσαν οι σχεδιαστές, αλλά οι ιστορίες ήταν ..... κοριτσίστικες. Ας μην μιλήσω για τα αφιερώματα.

 

Κάπου πρέπει να έχω καταχωνιασμένα κανα δυο τεύχη. Αν είναι διαφορετικά από αυτά που έβαλε ο ftsgr, θα σκανάρω τα εξώφυλλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Φώτη..αυτό το αφιέρωμα ήταν "μαχαιριά στην καρδιά"!! Είχα μαζέψει πάνω από 50 τεύχη και τα έχασα λόγω πλημμύρας πριν δυο χειμώνες...λες και πέρασε τσουνάμι!! Πρόλαβα και έσωσα μόνο πέντε... :crying: :crying: :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5016
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα πρώτα τεύχη παρουσιαζόντουσαν πιο αραιά και έτσι το #1 κυκλοφόρησε τον Ιούλιο του 1995. Από το 1 έως το 7 το περιοδικό είχε 196 σελίδες και μετά πήγε στις 100.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το τεύχος 138 μέσα έχει και μία διαφήμιση για το επόμενο τεύχος.

Διπλάσιο μέγεθος με αύξηση της τιμής από 2 στα 3 ευρώ.

Δεν διευκρινίζει εάν θα είναι έτσι όλα τα επόμενα τεύχη ή μόνο το 139...

 

post-189-1203979563_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Κυκλοφόρησε το καινούργιο ( νο. 139 ) τεύχος του περιοδικού Minni,με πάρα πολλές αλλαγές. Καθιερώνεται πλέον υπότιτλος ''Χρυσή έκδοση'', αύξηση σελίδων στις 164, αύξηση τιμής στα 3€, αλλά και τριμηνιαία στο εξής κυκλοφορία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η μόνη μου επαφή με το περιοδικό αυτό ήταν πριν καμιά δεκαριά χρόνια όταν έπεσε ένα τεύχος στα χέρια μου εντελώς τυχαία, αλλά ξενέρωσα τη ζωή μου καθώς οι ιστορίες ήταν απολύτως κοριτσίστικες αλλά και περιείχε ένα σωρό κοριτσίστικα θέματα και άρθρα. Εννοείται ότι δεν ξανατόλμησα να το αγοράσω.

 

Τώρα όμως που διακατέχομαι από καταναλωτική μανία στα κόμικς και αγόρασα το τελευταίο τεύχος που κυκλοφόρησε, διαπίστωσα ότι έχει αναμορφωθεί πλήρως. Πολλές σελίδες, λείπουν τα άρθρα για κορίτσια, ενώ και οι ιστορίες δεν είναι τόσο κοριτσίστικες ή παιδικές όσο τα παλιά τεύχη. Απλά οι πρωταγωνιστές στις ιστορίες είναι οι ηρωίδες του Ντίσνεϋ (Μίννι, Νταίζη, Τζένυ, Μάτζικα κλπ) ενώ οι άλλοι ήρωες έχουν δευτερεύοντα ρόλο. Σίγουρα όμως πλέον διαβάζεται άνετα, απλά όχι με τόσο ενθουσιασμό όσο οι λοιπές εκδόσεις του Τερζόπουλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το είδα που ήταν πιο παχουλό σε σχέση με παλιά και για μια στιγμή νόμιζα ότι είναι καμιά ειδική έκδοση, όμως από ότι φαίνεται το αγοραστικό κοινό δεν είναι αρκετό για να το συντηρήσει και από το να το κόψουν τελείως προτίμησαν να γίνει τριμηνιαίο. Διόλου άσχημη κίνηση να πω, από το να σταματήσει τελείως η σειρά σαφώς είναι προτιμότερο μία καλή - χορταστική έκδοση σε πιο αραιά διαστήματα. Να αναφέραμε ίσως στο αρχικό πότε ακριβώς και από ποιον αριθμό τεύχους έγινε η αλλαγή στην περιοδικότητα της κυκλοφορίας;

 

:thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τώρα όμως που διακατέχομαι από καταναλωτική μανία στα κόμικς και αγόρασα το τελευταίο τεύχος που κυκλοφόρησε, διαπίστωσα ότι έχει αναμορφωθεί πλήρως. Πολλές σελίδες, λείπουν τα άρθρα για κορίτσια, ενώ και οι ιστορίες δεν είναι τόσο κοριτσίστικες ή παιδικές όσο τα παλιά τεύχη. Απλά οι πρωταγωνιστές στις ιστορίες είναι οι ηρωίδες του Ντίσνεϋ (Μίννι, Νταίζη, Τζένυ, Μάτζικα κλπ) ενώ οι άλλοι ήρωες έχουν δευτερεύοντα ρόλο. Σίγουρα όμως πλέον διαβάζεται άνετα, απλά όχι με τόσο ενθουσιασμό όσο οι λοιπές εκδόσεις του Τερζόπουλου.

Φαντάσου τώρα εμένα που για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν έπαιρνα καν κόμιξ της "Disney" (και τώρα τα κυνηγάω και δεν μαζεύονται με τίποτα...). Υπήρχε περίπτωση να το αγοράζω; Δύσκολο... Το πήρα κι εγώ όπως κι εσύ από περιέργεια (με την διαφορά ότι εγώ πριν κανένα χρόνο έμαθα την ύπαρξή του (!?) κι όχι όπως εσύ που το ήξερες χρόνια) και δεν είδα να είναι κοριτσίστικο ή κάτι τέτοιο. Απλά έχει ηρωίδες, όντως και όχι αρσενικούς πρωταγωνιστές. Μάλλον πως εξαντλήθηκαν οι άλλες ιστορίες που λες και ξεκίνησαν νέα σειρά, πιο unisex. Μια χαρά μου φάνηκαν οι ιστορίες και το αγοράζω αραιά. Αν πετύχω και παλιά τεύχη μάλλον πως θα αγοράσω αλλά κυρίως με τραβάνε άλλοι τίτλοι κι εμένα περισσότερο... Τώρα που έγινε τριμηνιαίο παίζει να μην χάνω τεύχος μιας και δεν επιβαρύνεται το κόστος. Κάτι "νέα" και λοιπά αφιερώματα πάντως δεν τα μπορώ με τίποτα... Εκεί είναι λίγο άσχετα (για να μην το θέσω αλλιώς) με τις προτιμήσεις μου. Και σε μουσική και γενικά. :beer: Ευχαριστώ για την παρουσίαση! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το καινούργιο τεύχος #144 της Μίννι.......

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

 

....περιλαμβάνει ένα sticker album και αυτοκόλητα της Hanna Montana.

HannaMontana.jpg

 

 

Κορίτσια τρέξτε :praff:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5491 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

...Γμχ... γκμχ... ναι! Να ενημερώσω κάθε κομικσόφιλο/μπαρκσόφιλο/καβατσανόφιλο πως το χειμωνιάτικο τεύχος Μίννι δημοσιεύει μια ιστορία του Καβατσάνο, η οποία είχε αναφερθεί πιο παλιά και στο ΚΟΜΙΞ, γιατί κάνει την εμφάνισή της η πανοπλία της ιστορίας του Μπαρκς "Σιδηρόφρακτο Παπί" (Καρλ Μπαρκς 10x10). Εγώ προσωπικά θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και θα δώσω ένα 3€ γι' αυτό...

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Η μόνη επαφή μου με το συγκεκριμένο περιοδικό, ήταν από κάποια τεύχη που έπαιρνε η αδερφή μου παλιά.Γενικά νομίζω ότι σαν περιοδικό και σαν περιεχόμενο ειδικά παλιότερα εμπόδιζε τους αρσενικούς κομικσόφιλους να το αγοράσουν, επειδή τα θέματα ήταν άκρως κοριτσίστικα.Τώρα τα νέα τεύχη είναι όντως πιο unisex,αλλά και πάλι νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν οι ιστορίες που δημοσιεύονται στο συγκεκριμένο περιοδικό να δημοσιεύονταν στο Μίκυ Μάους,ώστε να διαβάζονται οι συγκεκριμένες ιστορίες από περισσότερους φανς,αλλά και τα χρήματα που δαπανούνται για την συγκεκριμένη έκδοση, να χρησιμοποιηθούν για την βελτίωση ή έκδοση νέων με πιο πολύ ενδιαφέρον τίτλων.Σύντομα θα ποστάρω κάποια εξώφυλλα από τα τεύχη της αδερφής μου,γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχουν στην λίστα εξωφύλλων, αλλά ούτε και στο inducks. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γενικά νομίζω ότι σαν περιοδικό και σαν περιεχόμενο ειδικά παλιότερα εμπόδιζε τους αρσενικούς κομικσόφιλους να το αγοράσουν, επειδή τα θέματα ήταν άκρως κοριτσίστικα.Σύντομα θα ποστάρω κάποια εξώφυλλα από τα τεύχη της αδερφής μου,γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχουν στην λίστα εξωφύλλων, αλλά ούτε και στο inducks. :thinking:

Eγώ φίλε μου τους λέω στενόμυαλους αυτούς τους τύπους :p3: ,ασε που μπορει να τα διαβαζουν κρυφά,εγω τοσες Μανινοκατερινες εχω και ενα απο τα καλυτερα μου η Παττυ.

Αντε να σαρωσουμε μερικα εξωφυλλα να κλεισουμε την σειρα μικρη ειναι θα τα καταφερουμε.ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΜΙΝΝΙ :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12158
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5289 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Προσοχή προσοχή ένα τσουνάμι από Μίννι εξώφυλα πλησιάζει τις ακτές του GreekComics City.Παρακαλούμε τους κατοίκους της πόλης να απομακρυνθούν από την περιοχή ώστε να μην έχουμε απώλειες. :efxaristo:

Τα τεύχη #63,#94 περιέχουν 2 καταπληκτικές ιστορίες του Καβατσάνο και του Ντε Βίτα αντίστοιχα.Η μια με τον Οράτιο και την Κλάραμπελ δημοσιογράφους και η άλλη, με τα ερωτοχτυπημένα ανιψάκια του Ντόναλντ και οι 2 ιστορίες είναι φοβερές,αλλά φυσικά πως να μην είναι, αφού είναι δημιουργήματα 2 μεγάλων ιταλών δασκάλων της ένατης τέχνης. :cheers3::respect: :respect: :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΤΑΡΑΤΑΤ! Η Αυτου Υψυλοτάτη COMICSQUEEN με την γνωστή μεγαλοκαρδία της χαρίζει στο πιστο της κοινο αλλα 2 εξωφφυλα.Με συγκινησε :crying: η ατιμη :oops: συγνώμη Μεγαλειοτάτη το θέλω το κεφάλι μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μαντέψτεεεεεε!!! Πήρα σκάνερ!!!!! ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!! :yahoo:

 

Τρέμε λάμπα σκαναρίσματος! Μου χα χα χα χα χα! :mafia:

 

Πάρτε ένα δωράκι!

 

τα εξώφυλλα από τα τεύχη: 17, 18, 20, 28, 38, 39, 42, 52!

Τα εξώφυλλα μεταφέρθηκαν στην παρουσίαση.

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Κοίτα είμαι ψείρας και μυγιάγγιχτος με τα περιοδικά μου και δεν θέλω να έχουν την παραμικρή φθορά αν και αναπόφευκτα μέσα στον χρόνο κάνεις και τις όποιες μικρές παραχωρήσεις. Τα Μίννι (και τις Πριγκίπισσες λιγότερο) που παίρνω για την μικρή τα βλέπω μετά από καμιά εβδομάδα και τα λυπάμαι το πως γίνονται, αλλά από την άλλη τα χαίρομαι κιόλας να την βλέπεις να κάθεται και να τα διαβάζει με προσήλωση και ευλάβεια σχεδόν. Κάθε βράδυ μετά το μπάνιο της και το γάλα, μας παρακαλάει να της δώσουμε την άδεια να διαβάσει 10 λεπτά - μία ιστορία κάθε φορά και μόλις φέτος έμαθε ουσιαστικά να διαβάζει, πρώτη δημοτικού πάει. Όμως της αρέσει πολύ - και εμένα φυσικά - το ότι βρίσκει την χαρά μέσα από το διάβασμα των κόμικς ή και των άλλων βιβλίων - παραμυθιών που έχει, αλλά κυρίως των κόμικς. Να της άρεσε πάντα τόσο πολύ να κάνει και τα μαθήματα της θα ήταν τέλεια, αλλά σιγά όλα τα παιδιά έτσι δεν είναι; Πάντως μου θυμίζει ώρες - ώρες τον εαυτό μου στα παιδάτα μου, που διάβαζα και εγώ ό,τι κόμικ βρισκόταν μπροστά μου, ελλείψει μάλιστα άλλων ενδιαφερόντων τότε (τηλεόραση, υπολογιστές, ηλεκτρονικά, κλπ). Ωστόσο, ανάθεμα και αν έχω διαβάσει ούτε μία ιστορία από τα Μίννι (καλά δεν μιλάω για τις Πριγκίπισσες), ευκαιρία είναι να τα παίρνω για "συνοδεία" στο φαγητό και έτσι όπως έκανα μικρός (τα Μίννι εννοώ έτσι, μην παρεξηγηθούμε). :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εχω αρκετα τευχη απο "ΜΙΝΝΙ".Ειναι σιγουρα κοριτσιστικο περιοδικο,αφου συγκεντρωνει ιστοριες απο τους θηλυκους χαρακτηρες του κοσμου της Ντισνευ.Αρκετα χαριτωμενο περιοδικο με διαφορα και ενδιαφεροντα θεματακια και συνενευξεις ενδιαμεσα,τουλαχιστον παλια.

Ειναι χρονια που σταματησα να το αγαραζω,αλλα καμια φορα που το κανω βλεπω οτι ανακυκλωνει τις παλιες ιστοριες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν παιδιά, επικοινώνησα σήμερα τηλεφωνικά με εκδόσεις Τερζόπουλου και με ενημέρωσαν ότι τελικά η ημερομηνία κυκλοφορίας τού Μίννι # 154 μεταφέρθηκε από την Τετάρτη 29 Φεβρουαρίου στην Τετάρτη 28 Μαρτίου.

 

Το τηλεφώνημα το έκανα γιατί δεν είχα προσέξει την αναγγελία που περιέχει το ΜΜ #2381 για την οποία μάς μιλάει και ο Νεκτάριος αμέσως παραπάνω, μόνο που δεν ξέρω γιατί, μολονότι είναι πολύ νεότερος από την ηλικία της πρεσβυωπίας, το 28 το διάβασε 29. Φαίνεται όμως ότι κάποιο πρόβλημα έχει ο καλός μου φίλος με αυτά τα δύο νούμερα γιατί και το 29 Φεβρουαρίου (αρχική ημερομηνία κυκλοφορίας που περιέχεται στο Μίννι # 154) το διάβασε 28 Φεβρουαρίου (βλ. post #46)

 

Καλέ μου Yoshi, ελπίζω να μην παρεξηγήσεις τα πειράγματα αγάπης και φιλίας που σου κάνω.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  318
  • Reputation:   1653
  • Achievement Points:  318
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4592 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λενε οτι μια εικονα αξιζει οσο χιλιες λεξεις, ποσο μαλλον δυο εικονες.

Ιδου η αλλαγη στη διαφημιση.

 

post-22310-0-78278300-1331118446_thumb.jpg post-22310-0-92500600-1331118533_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν, αυτή την φορά τα πράγματα ήταν πιο απλά. Το τσίμπησα σήμερα και ανεβάζω και αποδεικτικά στοιχεία, οπότε όσοι πιστοί μπορείτε να πάτε στο πλησιέστερο σας περίπτερο για αγορά. Το περιβόιτο τεύχος #155 ολοζώντανο:

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Ιστορίες:

Ταξίδι στον χρόνο - με την Μίννι (Ι.Μ.51 / 05955) 32 σελ.

Το ρομαντικό κυνήγι του θησαυρού - με την Τζένυ (3-2160-2 / 06671) 24 σελ.

Λαμπρή Άνοιξη - με την Μίννι (Ι.Μ.21 / 06353) 26 σελ.

Απαιτητική δουλειά - με την Νταίζυ (Ι.Μ.63 / 03044) 15 σελ.

Λευκή απειλή - με την Μίννι (Ι.Μ.27 / 06375) 14 σελ.

Τα άνθη της Ελπίδας - με την Νταίζυ (Ι.Μ.33 / 03085) 19 σελ.

Δώρο γενεθλίων - με την Μίννι (Ι.Μ.31 / 06380) 18 σελ.

 

 

Το επόμενο λένε ότι κυκλοφορεί Τετάρτη 27 Ιουνίου (αλλά εγώ πλέον το χέρι μου δεν το βάζω στην φωτιά). Έτσι, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πια που μπορεί να χρειαστεί (για να μην σε λένε και τρελό δηλαδή) σκάναρα την διαφήμιση για να υπάρχει.

 

post-5-0-98093900-1332912579_thumb.jpg

 

Αν τα θέλετε και κάνουν για το inducks τα "πρωτοσέλιδα" των ιστοριών, παρακαλώ ελεύθερα...

 

post-5-0-64984200-1332912812_thumb.jpg post-5-0-23611700-1332913299_thumb.jpg post-5-0-80356900-1332913612_thumb.jpg post-5-0-82356800-1332914120_thumb.jpg post-5-0-01240200-1332914270_thumb.jpg

post-5-0-66472800-1332914385_thumb.jpg post-5-0-14450200-1332914520_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εχω παρα πολυ καιρο να παρω "Μιννι" αφου ουσιαστικα ανακυκλωνει παλιες ιστοριες.Τα εξωφυλλα του παντως παραμενουν ομορφα! :ballet:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το εξώφυλλο του τεύχους #160, ανέβηκε στην παρουσίαση.

 

tn_Minni_0160.jpg

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το οποίο (#160) ήταν και το τελευταίο τεύχος της σειράς. Βάζω την ανακοίνωση από το fb για ιστορικούς λόγους:

Φίλες μου,
Σε αυτό το τεύχος της Μίννι η Μίννι και η Τρούντυ ετοιμάζονται να κάνουν σούπερ τροπικές διακοπές με το νέο σκάφος του Μαύρου Πητ, την Ζαργάνα! Αλλά, εκπλήξεις τις περιμένουν…

Ακόμη... Η Νταίζυ και ο Ντόναλντ θα δειπνήσουν στην πιτσαρία του Νίνο του Ονειροπόλου, που είναι τόσο παθιασμένος με την δουλειά του και συνεχώς ονειρεύεται νέα είδη πίτσας, ώσπου θα ερωτευθεί ένα πανέμορφο κορίτσι.

Τέλος... Η Κλάραμπελ αναλαμβάνει να γράψει ένα άρθρο για έναν κλέφτη με πολλά πρόσωπα και ο Ορατιος προθυμοποιείται να την βοηθήσει.

Ένα τεύχος για να διασκεδάσετε και να περάσετε χαρούμενες διακοπές!

Κυκλοφορεί: Πέμπτη 27 Ιουνίου σε όλη την Ελλάδα

 

  :holidays3: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

:ballet:Α, παιδιά θα πάρω οπωσδήποτε, μικρά κοριτσάκια είμαστε ακόμα τι και αν πιασαμε τα πρώτα αντα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κάπου μέσα μας υπάρχει το παιδί ,και εδω που τα λέμε ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει και κάπου-κάπου να βγαίνει έξω.

Επεξεργασία από Φούφης ο....Βάρβαρος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ετσι ακριβως :blob3::valt:και δη τα Χριστούγεννα, πρέπει να κάνει την εμφανιση του οπωσδήποτε

Επεξεργασία από arianna
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25993
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  15
  • Reputation:   80
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Συμφωνώ απολύτως,κάθε χρόνο μια φορά ας κάνουμέ την χάρη αυτή στον εαυτό μας.Ο αδερφός μου κάνει σαν μικρό παιδι,ολόκληρος γαίδαρος στολίζει την κάθε γωνιά του σπιτίου και όλη την μέρα  βάζει χριστουγεννιάτικη μουσική και τραγούδια και κάθε βράδυ με καλεί σπίτι για να μας βάλεί  χριστουγεννιατική ταινία.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΙΑ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1430
  • Reputation:   7176
  • Achievement Points:  1430
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

οφ τοπικ αλλά δειτε την υπέροχη ζωή , την παλια ταινια !!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κάπου μέσα μας υπάρχει το παιδί μέσα μας,και εδω που τα λέμε ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει και κάπου-κάπου να βγαίνει έξω.

 

Παναγιώτη μου, αν δεν υπήρχε μέσα μας αυτό το σκανταλιάρικο παιδί, θα γράφαμε, στην ηλικία μας, ποστ σ' αυτό το φόρουμ και θα συχνάζαμε στη Λέσχη, παρέα με -ηλικιακά- παιδιά μας και -για μένα τουλάχιστον- ακόμη και πολύ μικρότερα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.