Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΑΓΡΙΑΔΕΣ
Σενάριο/Kείμενα:
Γιώργος Μελισσαρόπουλος
Σχέδιο:
Γιώργος Μελισσαρόπουλος
Hμερ. έκδοσης:
07-04-2017
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
16.5 x 24.0
Σελίδες:
36
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-618-5115-13-5
Ονομαστική τιμή:
3,99€

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94919
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 
Ο Γιώργος Μελισσαρόπουλος (Meliss) αφήνει πίσω του τις διάσημες κατσαρίδες του και τους μπατίριδες Θεούς του Ολύμπου και μπαίνει σε ένα πολύ παράξενο δάσος,όπου βρίσκονται τα πιο καμμένα ζώα...!
 
Η έκδοση έχει γυαλιστερό χαρτί κι όμορφα χρώματα που έχει επιμεληθεί ο/η Jesusgone...!Στην αρχή υπάρχει μία εισαγωγή από τον Πάνο Κρητικό...!
 
Αντιγραφή από το οπισθόφυλλο...!
 
Παράθεση
Ένας Λαγός πρεζάκι κάνει άνω κάτω τη ζούγκλα πουλώντας σπηντάκια σ’ένα μανιακό Πάντα. Ένας Αγριόγατος παίρνει εκδίκηση για την απαγωγή της αρραβωνιαστικιάς του. Μια νευρωτική Χελώνα μπλέκει σε επικίνδυνες περιπέτειες και… η Κοκκινοσκουφίτσα το παίζει μπόντιγκαρντ. Μα τι συμβαίνει επιτέλους σε αυτό το δάσος;

 

 

Και λίγα λόγια από τον εκδότη...!

 

Παράθεση
Ο Γιώργος Μελισσαρόπουλος (Θεοί σε Κρίση, Τέζα) συνεργάζεται για πρώτη φορά με την Ένατη Διάσταση και παρουσιάζει ένα εξαιρετικά αστείο και εντελώς «καμένο» κόμικ που κινείται στα όρια της πολιτικής ορθότητας. Παίζοντας με οικίες αισθητικές φόρμες και με εκκεντρικό χιούμορ, οι ΑΓΡΙΑΔΕΣ καταγράφουν μια παράλογη διαδοχή σουρεαλιστικών καταστάσεων όπου τα πάντα μπορούν να συμβούν. Και συμβαίνουν!  

 

 

Τέλος,να πούμε ότι ο εκδότης μας συνιστά προσοχή,μιας και περιέχεται ενήλικο περιεχόμενο...!

 

 

Αφιέρωμα στον Γιώργο Μελισσαρόπουλο

 

 

:beer:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Από την πρώτη σελίδα με το "πάει ο λαγός να πιει νερό" γέλασα δυνατά. Το φχαριστήθηκα. Στέκει να βγει και δεύτερο  :clap2: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94919
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μου άρεσε το συγκεκριμένο άλμπουμ...! :best:

 

Ο Μελισσαρόπουλος κάνει χρήση της εμπειρίας του στο ΤΕΖΑ και μας προσφέρει ένα άκρως κουφό και καμένο κόμικ...!Η υπόθεση διαδραματίζεται στο ζωικό βασίλειο,το οποίο γίνεται μπάχαλο,προς τέρψιν του αναγνώστη...!Το σενάριο χαρακτηρίζεται από καλής ποιότητας,κάφρικο χιούμορ,ενώ κάπου μέσα κάνει και την εμφάνισή της και μία έγχρωμη αξύριστη κοκκινοσκουφίτσα...! :P Ό,τι να'ναι καταστάσεις δηλαδή...! :lol:

 

Το σχέδιο έχει γελοιογραφική υφή,είναι ατημέλητο,αλλά εκφραστικότατο...!Σε αρκετά καρέ έπιασα τον εαυτό μου να γελάει απλά κοιτώντας το,χωρίς καν να διαβάσω τα μπαλονάκια...!Πολύ όμορφα ήταν και τα χρώματα...!

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Το μονο αστειο (δεν ειμαι και σιγουρος για το ποσα ειχε μεσα) που μου αρεσε ηταν εκεινο που επαιξε με την εννοια του χρονου στα κομικς δειχνοντας ταχα χελωνα και λαγο να αργουν να φτασουν σε καποιο σημειο αλλα ο λαγος λεει στη χελωνα "εσυ αργησες,εγω ειμαι εδω κανα τεταρτο".Ως εκει ομως..

Ακυρη αρχη ακυρη μεση ακυρο τελος, μου θυμισε κατι κομικς τυπου "αστυνομος Μυστηριος" στα παλιά Σαίνια. Το κακο ειναι οτι δεν ξερω σε ποιον απευθυνεται; Νοητικά ειναι αρκετα παιδικο, καποιες σκηνες ομως με τα ναρκωτικα κλπ το αποκλειουν. Οποτε; :thinking:

 

Σχεδιαστικα του ταιριαζει αυτο το στυλ και ο χρωματισμος ειναι καλος οποτε 4/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θα συμφωνήσω με τον από πάνω, αν και νομίζω μου άρεσε λίγο περισσότερο. Δεν υπήρχε συνοχή, καθώς μου έδωσε την εντύπωση μονοσέλιδων στριπ που απλά συλλέχθηκαν σε έναν τόμο. Βασικά έπασχε από αυτό που πάσχουν πολλά ελληνικά κόμικς, κυρίως χιουμοριστικά. Υπάρχουν οι (ωραίες) ιδέες, υπάρχει η ικανότητα να αποτυπωθούν καλά (το σχέδιο του Meliss παρότι δεν είναι κάτι διαφορετικό, είναι καρτουνίστικο και αρκεί), αλλά δεν υπάρχει το μεράκι να αναπτυχθούν σε κάτι παραπάνω από ένα τυπικό άλμπουμ των 30 σελίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.