Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτάσεις ιστοριών για το signing του Lorenzo Pastrovicchio


PhantomDuck

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Όπως είχαμε κάνει και για τους υπόλοιπους Disney σχεδιαστές, νομίζω πως ήρθε και η ώρα να πούμε μερικές κουβέντες για τον Lorenzo Pastrovicchio που θα μας επισκεφτεί στο TheComic Con 2017 στην Θεσσαλονίκη από τις 5 έως 7 Μαΐου. Αυτήν την φορά θα προσπεράσω τα δυο λόγια για τον δημιουργό και θα σας παραπέμψω σε αυτήν την πολύ καλή παρουσίαση που έγινε πρόσφατα στο φόρουμ από τον Θρηνωδό. Όποιος ενδιαφέρεται, εκεί θα βρει τις σημαντικότερες πληροφορίες για το πρόσωπό του. Πάμε επομένως τώρα βουρ στο ψητό. Αυτές είναι όλες οι επιλογές μας (πάντα για ελληνικά τεύχη). Πατώντας τον κάθε σύνδεσμο, βλέπετε δίπλα την αντίστοιχη συντομογραφία (ΜΜ = Μίκυ Μάους, ΝΤ = Ντόναλντ, ΚΧΒ = Κόμιξ Β' περίοδος, κλπ). Και τώρα μερικές προσωπικές επιλογές, πάντα με σειρά προτεραιότητας.

 

 

 

Εξώφυλλά του που έχουν δημοσιευτεί στην Ελλάδα

Εικόνες σε μικρό σχήμα | Εικόνες σε μεγάλο σχήμα

 

 

Ιστορίες του που έχουν δημοσιευτεί στην Ελλάδα με βαθμολογική σειρά

Εικόνες σε μικρό σχήμα | Εικόνες σε μεγάλο σχήμα

 

 

 

 

1) Μαύρος Κεραυνός (ΜΜ 2443, 2444 & 2445)  & Μαύρος Κεραυνός 2.0 (Κόμιξ Β7 & Β8)

post-2414-0-52260800-1490913399_thumb.jpg

Ο πρώτος κύκλος δημοσιεύτηκε στο Μίκυ Μάους (Τερζόπουλου), ενώ ο δεύτερος στο Κόμιξ Β' περιόδου της Καθημερινής. Εκτός του ότι είναι από τις καλύτερές του ιστορίες και τις πιο άρτιες γενικά που έχω διαβάσει, είναι και η επιτομή του στυλ του Pastrovicchio. Βάλτε τώρα ότι όλα τα παραπάνω εκτός από ένα ΜΜ έχουν και εξώφυλλο δικό του και έδεσε το γλυκό. Πιστεύω πως θα βαρεθεί να βλέπει τέτοια τεύχη, και όχι χωρίς λόγο.

 

 

 

2) Οι άρχοντες των Μάγων (Μεγάλα Σήριαλ 15, 16, 22 & ΜΜΒ 6)

post-2414-0-72654800-1490913307_thumb.jpg

Σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει η σειρά, για άλλους δεν είναι του γούστου τους, όμως όπως και να το κάνουμε, ο τύπος έχει δώσει ρέστα σχεδιαστικά μιλώντας πάντα. Για τα πρώτα δύο τεύχη δεν θυμάμαι ποια μέρη έχει σχεδιάσει, όμως σίγουρα περιλαμβάνονται μέσα και όταν του τα δείξουμε από κοντά, πιστεύω πως θα μας διαφωτίσει σχετικά με το τι έχει φτιάξει αυτός και τι οι συνάδελφοί του. Για όσους θέλουν να πάνε ένα μόνο τευχάκι τιμής ένεκεν που είναι και εύκολα διαθέσιμο, το ΜΜΒ 6 είναι ταμάμ.

 

 

 

3) Double Duck (Μυστικός Πράκτωρ Ντακ) - Η αποστολή των τριών  ημερών (ΜΜ 2404, 2405, 2406, 2407)

post-2414-0-15019700-1490913214_thumb.jpg

Η συγκεκριμένη ιστορία είναι η μόνη της υποσειράς του μυστικού πράκτορα σχεδιασμένη από τον Pastrovicchio. Και μάλιστα εξ ολοκλήρου, όχι μόνο ένα κομμάτι της όπως συνηθίζεται. Δύο από τα τέσσερα τεύχη έχουν και δικά του εξώφυλλα σχετικά με την σειρά, επομένως είναι κι αυτή πολύ καλή επιλογή, αφού και η ιστορία είναι πολύ καλή.

 

 

 

4) Οι νέες περιπέτειες του Φάντομ Ντακ

post-2414-0-09862900-1490913117_thumb.jpg

Έχει μία στο 14 (Τερζόπουλου) και πέντε ακόμα στα 20, 23, 30, 36 & 42 (Καθημερινής) που αξίζει περισσότερο λόγω του μεγαλύτερου μεγέθους και της καλύτερης συνολικής ποιότητας. Εξ αυτών, μόνο στο 23 - Απόλυτο Μηδέν  έχει σχεδιάσει και το εξώφυλλο και την ιστορία, το οποίο θα είναι και το μόνο που θα του πάω αφού έχω την πολυτέλεια της επιλογής.

 

 

5) Λοιπές αυτόνομες ιστορίες που αξίζουν

  • Τα μυστικά της περιοχής 52 (ΜΜΒ 119). Αν θέλετε απλά ένα πρόσφατο, φθηνό και εύκολα προσβάσιμο θεματικό τευχάκι με εξώφυλλο και ιστορία δικά του χωρίς πολλά πολλά, αυτή είναι η επιλογή σας.
  • Το μάτι του φαντάσματος (ΜΜ 2294). Από τις πολύ καλές ιστορίες του Μαύρου Φαντάσματος, όπως πρέπει να εμφανίζεται. Επιβλητικός και όχι βλακώδης, ένας σωστός villain που σέβεται τον εαυτό του. Είναι η ιστορία που με έκανε να  παρακολουθώ τον Lorenzo και να τον έχω από κοντά από όταν κυκλοφόρησε από τον Τερζόπουλο το 2010. Προτείνεται σε όλους.
  • Λεπτή υπόθεση (ΜΜ 2253). Πολύ καλή ιστορία κι αυτή, πολύ καλό σχέδιο σε σενάριο Casty. Και έχουμε και πάλι Μαύρο Φάντασμα και μάλιστα σε πολύ καλή εμφάνιση. Γενικά, ο Pastrovicchio το έχει το Μαύρο Φάντασμα όσο κανείς άλλος αυτήν την στιγμή νομίζω.
  • Η τύχη του Γκούφυ (ΜΜΒ 8). Ακόμα μία, τιμής ένεκεν, μιας και είναι και πολύ καλή ιστορία, και πρόσφατη σε τευχάκι Καθημερινής που πιστεύω πως βρίσκεται εύκολα. Η ιστορία πάλι σε σενάριο Casty, πραγματεύεται την αγαθή πτυχή του Γκούφυ (που τον εκμεταλλεύονται όλοι) αλλά στο τέλος αυτός το μόνο που σκέφτεται είναι οι φίλοι του. Και το σχέδιο του ταιριάζει γάντι.
  • Συσκότιση στο Μίκυ Σίτυ (Μεγάλα Σήριαλ 41). Καλή ιστορία που ξεχωρίζει από τον σωρό. Την αναφέρουμε μιας και υπάρχει και σε τομάκι Μεγάλων Σήριαλ που είναι πιο προσβάσιμο στον πολύ κόσμο. Συν του ότι έχει Μαύρο Φάντασμα άρα παίρνει επιπλέον μπόνους πόντους.
  • Τέλος, να πούμε πως έχει κάνει μερικά επεισόδια της σειράς «Μίκυ Σίτυ 20802», όμως δεν έχουν κυκλοφορήσει σε έναν τόμο, ούτε τα έχω μπροστά μου εύκαιρα για να τσεκάρω ποια επεισόδια έχει κάνει αυτός και ποια όχι. Γι' αυτό απλά το αναφέρω, πληροφοριακά για το ιστορικό, για το σπάνιο ενδεχόμενο αν δεν έχετε κάποιο από τα παραπάνω τεύχη.

 

 

 

 

Τεύχη της Καθημερινής μπορείτε να προμηθευτείτε από το μαγαζί της στο κέντρο της Αθήνας, Πανεπιστημίου 49 Στοά Αρσακείου. Τηλ 210.33.16.825. Τεύχη Τερζόπουλου μπορείτε να προμηθευτείτε από το Άργος, όπως και από το online μαγαζί του ίδιου.

 

 

Προτάσεις ιστοριών για το signing του Giorgio Cavazzano

Προτάσεις ιστοριών για το signing του Paolo Mottura

Προτάσεις ιστοριών για το signing της Silvia Ziche

Προτάσεις ιστοριών για το signing του Fabio Celoni

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Aντε και το περιμεναμε! :D Τελικα οσο περναν τα χρονια , τοσο πιο διαβασμενος ειμαι απο μονος μου, και το διαπιστωνω απ το γεγονος οτι ξεχωρισα ηδη ακριβως τα ιδια τευχη να του παω.

Δηλαδη εχουμε και λεμε για μενα:

 

1) Μαυρος Κεραυνος . εχουμε ηδη 5 τευχη. Θα βαλω και τον κολλητο μου να παρει υπογραφες αναγκαστικα :P

2) Οι αρχοντες των μαγων στο ΜΜ6 , που ειναι ολο δικο του το σχεδιο.

3) Η τυχη του γκουφυ στο ΜΜ8

 

και

4) το ματι του φαντασματος + 5) λεπτη υποθεση , σε περιπτωση που καταφερω και τα βρω τα συγκεκριμενα τευχη, γιατι μου λειπουν :( :sad:

 

9 τευχη συνολο! βαλτε και το σχεδιο για το con, που κλασικα παιρνουμε υπογραφουλα, και κλεισαμε :PPP::D

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το μάτι του φαντάσματος δεν χάθηκε και ο κόσμος να μην το βρεις τώρα, κι εγώ δεν ξέρω αν θα του το πάω, όμως η απεικόνιση του Μαύρου Φαντάσματος είναι ό,τι καλύτερο έχω δει τα τελευταία χρόνια πραγματικά. Αξίζει να βάλεις το τευχάκι στις αναζητήσεις σου και να το διαβάσεις κάποια στιγμή. Αυτήν την στιγμή έχω πρόχειρο μόνο ένα ολλανδικό σκανάρισμα, όμως και χωρίς να διαβάζεις τα μπαλονάκια, καταλαβαίνεις πως τον έχει πάρει στα σοβαρά τον χαρακτήρα. Το Φάντασμα είχε γελοιοποιηθεί αρκετά από πολλούς Ιταλούς, και αυτές οι λίγες ιστορίες του Pastrovicchio είναι όαση πραγματικά.

 

post-2414-0-97273100-1490914715_thumb.jpeg post-2414-0-81331300-1490914720_thumb.jpeg

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μία ακόμα πρόταση για όσους δεν έχουν κανένα τεύχος του και τους είναι πολύ πιο εύκολο να του πάνε ένα τυχαίο τευχάκι Μεγάλων Σήριαλ.

 

 

Συν τα 15, 16 & 22 που είπαμε πως έχουν Άρχοντες των μάγων.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Και η Giada που είναι?? Εεεε... Που είναι?????

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

post-23613-0-18158000-1493293700_thumb.jpg

 

 

Τι ειναι αυτο???

 

Αυτο ειναι το μοναδικο ιταλικο τευχος που διαθετει η συλλογη μου.

Δωρο ενος εκ των κολλητών μου, μετά απο ενα ταξιδι του στη Ρωμη. Βλεπετε, ολοι ξερουν την ασθενεια μου και με θυμουνται όπου και αν πάνε. :P

 

Μαζι ειχε και ενα υπεροχο νεροπιστολο / οπλο του ΡΚ.

 

Ε λοιπον, σκαλιζοντας το προφιλ του Pastrovicchio στο επισημο site του Comic Con, βλεπω οτι μια απο τις 4 φωτογραφιες που ανεβασαν οι διοργανωτες, εχει το συγκεκριμενο εξωφυλλο. Λεω εχει γουστο....

 

Παω βρισκω το τευχος μου, το ξεφυλλιζω και τι βλεπω?? εχει μεσα μια σημαντικη μεγαλη ιστορια του Pastrovicchio, σε σεναριο του Artibani !!!!

 

Η χαρα μου ηταν σε φαση "δεν περιγράφω άλλο" . Θα παω και θα του πω , 1 ιταλικο τευχος εχω, δικη σου κεντρικη ιστορια και εξωφυλλο εχει. Ε δε θα κολακευτει? :xm: :xm:

 

:beer:

Επεξεργασία από christs
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

...1 ιταλικο τευχος εχω, δικη σου κεντρικη ιστορια και εξωφυλλο εχει.

 

Τώρα μην σου πω πως λέγεται αυτό και μου κόψεις και την καλημέρα...! :lol:

 

 

Εννοείται πω κάνω πλάκα,ε...! :beer:

 

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.