Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι είδα και τι μου άρεσε . Η γνώμη σας


ΤασίαΚούτ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το βάρυνα τελευταία. Και φοβάμαι ότι σας προβλημάτισα περισσότερο από ότι πρέπει με τα σχόλιά μου .Ίσως ήμουν περισσότερο αυστηρή με κάποιους ήρωες και εκεί ζητώ ταπεινά συγνώμη από τους φίλους μου που είναι φαν τους Και είπα να σας αποζημιώσω .Και δη να το ελαφρύνω. ;)  :D

Οπότε κοίταξα στις Ιστοσελίδες, όπου μπορεί κάποιος να διαβάσει κόμικς δωρεάν . Και αυτό που είδα μου άρεσε πολύ . Είναι το τεύχος Wolverine First Class, The Rookie. Έχει πολύ, μα πολύ γέλιο. Για όσους δεν γνωρίζουν, η Κίττι μια νεαρή εφηβη μεταλλαγμένη, στο σχολείο του Ξαβιέ είναι μόνη. Αλλά, ερωτεύτηκε τον Wolverine Και όπως συμβαίνει, με εμάς τις κοπέλες στην εφηβεία μας, ο έρωτας είναι αγνός και ρομαντικός, Όμως ο τραχύς λυκάνθρωπος είναι λίγο τι άγαρμπος. Και εκεί πέφτει το μεγάλο γέλιο . Οι διάλογοι μεστοί έξυπνοι και ευρηματικοί. Στο τέλος επειδή η μικρή κοπέλα έσωσε τον Wolverine και την φιλενάδα του. Του ζήτησε μια χάρη. Να συνοδέψει αυτήν και τις φίλες της στην αγαπημένη της τραγουδίστρια . Και αυτό ήταν το αποκορύφωμα της φάσης .post-31587-0-94568900-1490656817_thumb.jpg

      Αυτό το κόμικς μάλιστα. Ο ήρωας ώριμος που την λέει χωρίς να προσβάλει ,ξεκαρδιστικές καταστάσεις χωρίς να οδηγούνται στο γελοίο . Το ανάλογο ξύλο μεταξύ κακών χωρίς αυτό να κουράζει – συνοδευμένο με το ανάλογο καυστικό χιούμορ. Οι ατάκες φοβερές .Όλα δένονται κατά εμέ σε μια θεσπέσια ισορροπία . :D

            Περικλείω και ένα άλλο κόμικς με τον Spiderman μαζι με τον Wolverine και έναν άλλο κακό αντίπαλο του συμπαθή Αραχνανθρώπου . Η φοβερή φάση από όλες;–Όταν πάνε σε ένα Fastfood να ζητήσουν κάτι να φάνε. Και εδώ όλα τα λεφτά. Και αυτό είναι πολύ ωραίο κόμικς.post-31587-0-27735100-1490656906_thumb.jpg

 

 

Το τρίτο κόμικς που διάβασα είναι πάλι με τον Wolverine με έναν άλλο τύπο ονόματι  /Punisher του 2004 .Εκεί ο Λυκομάτης  μαζί με τον Τιμωρό πάνε στην ζούγκλα προκειμένου να αντιμετωπίσουν ένα μάτσο παρανοϊκούς βλάκες .Τα σχόλια περιττεύουν μιλάμε για άρτια σύνθεση σε όλαpost-31587-0-73265300-1490656982_thumb.jpg   post-31587-0-23733300-1490657033_thumb.jpg

 

            Το τέταρτο κόμικς που διάβασα είναι το Origin εκεί αν είναι όλα τα λεφτά  παιδιά. Πιστή αναπαράσταση των γεγονότων , τα οποία οδήγησαν τον ήρωα να είναι αυτός που ξέρουμε . Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η απεικόνιση του πατέρα του .post-31587-0-33931300-1490657167_thumb.jpg Δηλαδή του Τόμας Λόγκαν. Αν δείτε προσεκτικά την εικόνα θα καταλάβετε  Ωραίος αλλά διαβολικός. Κοινώς επικίνδυνος . Συν των άλλων σας παραθέτω και τις σκηνές όπου η διαταραγμένη από το σοκ μητέρα του Wolverine ξεσπά στον γιό της όταν βλέπει αυτήν την φρίκη .post-31587-0-82872200-1490657290_thumb.jpg

 

 

              Και τα τέσσερα  κόμικς είναι άψογα . Τα σχόλια περιττεύουν . Μακάρι να βγαίνουν τέτοιες δουλειές προκειμένου να τις απολαμβάνουμε όλοι μας . Ελπίζω με τις εικόνες που σας έστειλα να σας διαφώτισα. Και σε όσους φίλους μου δεν τα έχουν διαβάσει ακόμη τους τα συνιστώ. Ανεπιφύλακτα . Καλή απόλαυση σε όλους .

           

 

Επεξεργασία από ΤασίαΚούτ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3478
  • Reputation:   20253
  • Achievement Points:  3535
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βασικά τα κόμικς δεν τα βλέπουμε. Τα διαβάζουμε, θα έλεγα......... :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2887 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Βασικά τα κόμικς δεν τα βλέπουμε. Τα διαβάζουμε, θα έλεγα......... :up:

Ναι και πολύ σωστά το αναφέρατε κύριε Bonadrug αλλά επειδή το κατεβασα απο το Ιντερνετ,  για αυτό ανάφερα την εικόνα Και συν των άλλων δεν κοιτώ μονάχα διότι τα κόμικ είναι και εικόνα αλλά και τα διαβάζω Και οι διάλογοι μιας μορφής εικόνας είναι. Πάντως σας ευχαριστώ για το σχόλιο σας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.