Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτασεις για ιστοριες σε μικυ μαους


Taki79

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  42
  • Reputation:   270
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3484 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλησπερα σε ολους,

οπως λεει και ο τιτλος θα ηθελα να μου προτεινετε καποιες ενδιαφερουσες ιστοριες ή καποια ''ιδιαιτερα'' τευχοι σε περιοδικα  μικυ μαους μικρο.

 

Κατα πλειοψηφια εχω μικυ απο το νουμερο 900 - 2000+  (800-900 τευχοι περιπου) οποτε θα με ενδιεφερε καποιος που εχει μια καλη και πλουσια συλλογη στα τευχοι κατω του 900 να με συμβουλευε ή να μου προτεινε καποια τευχοι με ομορφες ιστοριες με κυριους πρωταγωνιστες τους γνωστους (σκρουτζ-ντοναλντ-ρομπαξ-φαντομ-μικυ-γκουφυ)

 

Δεν με ενδιαφερει αν η ιστορια ειναι σε ενα μονο τευχος ή αν σπαει σε πολλα επεισοδια - τευχοι

 

Σας ευχαριστω και αναμενω την πολυτιμη βοηθεια σας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Προσωπικά έχω περάσει τη συλλογή μου στο inducks, οπότε του ζήτησα σε κάποια φάση να μου εμφανίσει τις ιστορίες άνω των 20 σελίδων που δεν έχω, οι οποίες να έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα, σε ποιο τεύχος έχουν δημοσιευθεί και να μου τις ταξινομήσει σύμφωνα με τη βαθμολογία τους. Εν συνεχεία, κρίνοντας ποια τεύχη είναι σε καλή τιμή, τα έβαλα στις αναζητήσεις μου και σιγά-σιγά τα μαζεύω :)

 

Το λινκ που παράθεσα δουλεύει για τον κάθε έναν, υπό την προϋπόθεση ότι έχει λ/σμο στο inducks.

 

To αντίστοιχο λινκ για κάποιον που δεν έχει λ/σμο στο inducks, οπότε θα του δείξει ποιες ιστορίες έχουν δημοσιευθεί στην Ελλάδα, σε ποιο τεύχος, ταξινομημένες σύμφωνα με τη βαθμολογία τους στο inducks είναι αυτό εδώ. Για να βρει μόνο ιστορίες που έχουν δημοσιευθεί στο Μίκυ Μάους θα πρέπει να ψάξει για MM μέσα σε αυτό που θα του βγάλει. Η πρώτη που μου βγάζει υπήρχε στο Μίκυ Μάους 100, με επαναδημοσίευση στο Μίκυ Μάους 657, αλλά από τη στιγμή που είναι Carl Barks, εκεί είχε δημοσιευθεί η μισή α/μ και η άλλη μισή έγχρωμη και εκείνα τα τευχάκια δεν είναι και τόοοοσο φτηνά, δεν βλέπω το γιατί να μη δώσει κάποιος 1-2-3-4 ευρώ και να πάρει ως μεταχειρισμένο το τομάκι MVD7 (Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney 7) που είναι σκληρόδετο, την έχει έγχρωμη και συν τοις άλλοις έχει κι άλλο εξαιρετικό υλικό μέσα :) Εάν τυχόν δεν το έχει ήδη... :)

 

Προσωπικά μου είναι από δύσκολο, έως ακατόρθωτο το να γυρίσω και να πω οι ιστορίες τάδε, τάδε και τάδε. :) Ακόμα πιο δύσκολο το να κάτσω και να βρω ποιες είχαν δημοσιευθεί στο εβδομαδιαίο Μίκυ Μάους... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Οι ΤΟΡ 500 ιστορίες του Inducks είναι η αφρόκρεμα, αρκετές εκ των οποίων παίζουν στα τεύχη που ζητάς.

https://coa.inducks.org/recommend.php?top100=1

 

Από εκεί πέρα τώρα, μπορείς να βάλεις διάφορους περιορισμούς που μπορεί να σε βολεύουν. Προσωπικά για εσένα θέλουμε:
Α) Ιστορίες σε Μίκυ Μάους (Τερζόπουλου)

Β) Ιστορίες πάνω από 10 σελίδες (υποθέτω)

Γ) Ταξινομημένες ανάλογα με την βαθμολογία (καλύτερη προς την χειρότερη)

 

Επομένως εδώ είναι ό,τι σε ενδιαφέρει. Σε περίπτωση που θέλεις να αποκλείσουμε τον Καρλ Μπαρκς επειδή λίγο πολύ είναι γνωστός και διαθέσιμος σε όλους, εδώ είναι μία αντίστοιχη λίστα, απλά χωρίς τις δουλειές του, ώστε να παραμείνουν οι υπόλοιποι δημιουργοί.

 

Δίπλα από κάθε όνομα ιστορίας, θα δεις διάφορες συντμήσεις. Αυτές υποδηλώνουν σε ποιο τεύχος δημοσιεύτηκε. Π.χ.

ΜΜ = Μίκυ Μάους

ΜΜΤ = Μίκυ Μάους Τόμος

KL = Κλασικά

MS = Μεγάλα Σήριαλ

KX = Κόμιξ

κλπ

κλπ

κλπ

 

Αν θέλεις κάτι άλλο, ρώτα ελεύθερα. Μπορείς να κοιτάξεις και τα links της υπογραφής μου που έχουν πληροφορίες πάνω σε τέτοια θέματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  42
  • Reputation:   270
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3484 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

παιδια σας ευχαριστω για την βοηθεια σας και τα λινκ που μου δωσατε,πραγματικα εντυπωσιαστηκα...

 

επειδη απο συλλογες οπως βιβλιοθηκη κομιξ,βιβλιοθηκη ντισνευ,κομιξ τερζο ειμαι υπερπληρης στο τοπικ που εθεσα κυριως αναφερομουνα σε τευχοι ιστοριων που να ειναι σε μικυ μαους μικρο κυριως κατω του Νο 900 καθως ο αριθμος σε αυτα τα νουμερα που εχω στην κατοχη μου ειναι απειροελαχιστος (περιπου 20 -30 τευχοι κατω απο το 900)

 

σκοπος μου ειναι καποτε να ολοκληρωσω και αυτα τα νουμερα αλλα για αρχη θα ηθελα να κυνηγησω καποια τευχοι που να ειχαν μια ιστορια ευχαριστη ανεξαρτητου δημιουργου

 

το γνωριζω οτι ειναι δυσκολο αυτο που ζηταω γιατι ειναι αδιανοητο καποιος να θυμαται ιστοριες τοσο παλιες και μαλιστα να θυμαται και νουμερο τευχους και επισης τα γουστα του καθε αναγνωστη ειναι διαφορετικα.

 

θα ακουσω ομως προσεκτικα ολες τις προτασεις και μετα αφου βρω την ιστορια μεσω google θα αρχισω το ψαξιμο για το τευχακι

και παλι σας ευχαριστω για την ανταποκριση σας

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.