Μετάβαση στο περιεχόμενο

Hubris. Έρχεται από τις εκδόσεις Webcomics.


Gaidjin

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6239 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

HubrisCover_web.jpg?w=675

 

Οι εκδόσεις Webcomics σε συνεργασία με την Ευγενία Κουμάκη, θα παρουσιάσουν το έργο τρόμου επιστημονικής φαντασίας Hubris μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2017.

 

Λίγα λόγια για το έργο:
Σε ένα όχι τόσο μακρινό μέλλον, η Δρ Ολίβια Μάρτεν των εργαστηρίων H.B.R.S. ανακοινώνει τηλεοπτικά η μετενσάρκωση αποδεικνύεται επιστημονικά μέσω της δουλειάς της πάνω στα πεδία Κλέιτον. Όταν δε το παρουσιάζει στο κοινό, όλος ο κόσμος μένει αποσβολωμένος, και ένα κύμα αυτοκτονιών και ανεξέλεγκτης βίας κατακλύζει τον κόσμο. Ο Τζέις, αστυνομικός στην πόλη όπου έγινε η αποκάλυψη, προσπαθεί να φτάσει στη σύζυγό του, τη Σάνι, η οποία είναι έγκυος και περιμένει να γεννήσει δίδυμα ανά πάσα στιγμή. Όταν το μονοπάτι του διασταυρώνεται με αυτό της Δρ Μάρτεν, αρχίζει να ξετυλίγεται ένα κουβάρι αποκαλύψεων που θα φέρει το ζευγάρι σε πολύ περίεργες καταστάσεις. 

“Και τώρα που γνωρίζουμε ότι δεν βρίσκεται σε κάποιο καλύτερο μέρος, πώς θα ζήσουμε με τον εαυτό μας;”

 

Λίγα λόγια από τη δημιουργό για τον εαυτό της:
“Γεννήθηκα το 1990. Οι γιατροί άργησαν να καταλάβουν πως στις φλέβες μου κυλούσε μελάνι αντί για αίμα, και όταν το συνειδητοποίησαν, ήταν ήδη πολύ αργά. Είχα αποφασίσει να γίνω καλλιτέχνης. Μετά από πολύ μελάνι, δάκρυα και ιδρώτα, έχω στο ιστορικό μου ένα πτυχίο της ΑΚΤΟ, ιστορίες σε φανζίν, ιστορία στην ανθολογία Womanthology της IDW, ιστορία μου αμαρτία μου, παρουσία σε live sketching events της Comicdom, συμμετοχές σε εκθέσεις και μηχανορραφίες, σχεδιασμό σκηνικών στο Μέγαρο Μουσικής για την παράσταση “Kiss me Kate” και ένα ατομικό τεύχος με τίτλο Η μεγάλη συνομωσία του καφέ, από τις εκδόσεις Comicdom Press. Για την ώρα, κάνω σχέδια σε στρατσόχαρτο δίπλα σε σχέδια για παγκόσμια κυριαρχία, ενώ πίνω καφέ και αναρωτιέμαι γιατί περισσότερος κόσμος δεν ξέρει τα flamboyant cuttlefish.”
https://www.facebook.com/KoumakiComics/?fref=ts
http://koumaki.deviantart.com/

Επεξεργασία από Gaidjin
  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ωραία νέα! Καιρό ήθελα να δω κάτι μεγάλο από την Κουμάκη. :best:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολύ καλά νέα...!Δείχνει ενδιαφέρουσα υπόθεση...! :best:

 

Ελπίζω να υπάρξουν περισσότερες πληροφορίες το επόμενο διάστημα,όπως και να έχει πάντως,εμπιστεύομαι τις επιλογές της Webcomics...! :yes:

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.