Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΗΝΑΣ JEMMA PRESS ΣΤΗ ΛΕΣΧΗ ΦΙΛΩΝ ΚΟΜΙΚΣ, Φεβρουάριος 2017


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μακάρι να μπορούσα να παραβρεθώ κι εγώ στη Λέσχη αυτή την περίοδο, αλλά ακόμα και έτσι τα ψώνια μου τα έκανα τηλεφωνικά. Αγόρασα 2 κομικσάκια που τα είχα στη wishlist μου, και άλλα 2 των οποίων οι τιμές ήταν υπερβολικά χαμηλές για να τις αγνοήσω. Μην ξεχάσετε να τσεκάρετε και τα βιβλία, καθώς η Jemma έχει εκδώσει πολύ ωραία πραγματάκια. Εγώ προσωπικά τίμησα το "Σκιές πάνω απ' το Ίνσμουθ", που το ήθελα εδώ και καιρό.

 

:cheers2:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ήγγικεν η ώρα! :) Επιτέλους :D

 

Ποστ χαράς αλλά και υπενθύμισης ότι σήμερα θα έχουμε τον Σταυριανό στη Λέσχη :) Τρελή ευκαιρία να κάνουμε ερωτήσεις αλλά και να ακούσουμε απαντήσεις και πράγματα από έναν εκδότη που έχει κατορθώσει εν μέσω όλης αυτής της ιστορίας που ζούμε τα τελευταία χρόνια να βγάζει κόμικ. Τρελή ευκαιρία :)

 

:cheers5:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δικαιώθηκα στο πενηνταράκι όσον αφορά τις εκτιμήσεις μου για την ποιότητα της χτεσινής παρουσίασης/συνέντευξης/Q&A. Ξεκίνησε με μπόλικα (όχι μερικά :) ) λόγια από τους ομιλητές του πάνελ. Μέχρι εδώ κυριλέ, το έχω ξαναδεί το έργο :)  Μετά ήρθε το "άμα έχει κάποιος ερωτήσεις". Αυτό είναι το "make it or break it" σημείο :) Συνήθως ο κόσμος είναι κλειστός, είναι κουμπωμένος, δεν κάνει ερωτήσεις. Όχι αυτή τη φορά :) Αυτή τη φορά έπεφταν ερωτήσεις πανταχόθεν. Όλο το πάνελ ήταν εξαιρετικό. Δεν ήξερα πως θα ήταν ο εκπρόσωπος από την Ιον, αλλά μέχρι και αυτός ήταν ένας down to earth, no nonsense, cool guy. :best:

 

Με αυτά και με τα άλλα, γυρνάει σε κάποια στιγμή η Λένα και μου λέει ότι είχαμε χτυπήσει 1 ώρα και 40 λεπτά... Δεν υπάρχει αυτό :) Συνήθως αυτά τελειώνουν σε λιγότερο από ώρα.

 

Είχα καμπόσες ερωτήσεις από πριν στο μυαλό μου, αλλά δεν μπόρεσα να κάνω ούτε τις μισές μιας και έπρεπε να "παίξουμε" όλοι :)

 

Τι να μεταφέρω από τη κουβέντα? Την εκτίμηση ότι υλικό από τα αγγλικά δεν περπατάει τόσο καλά διότι μάλλον το αγοραστικό κοινό το έχει στο πρωτότυπο. Πολυσέλιδα πονήματα περπατάνε καλύτερα εάν βγούνε σπασμένα σε τεύχη αντί για μια συνολική έκδοση εξ'αρχής. Το κόμικ που δεν είναι για περίπτερο (ως μέγεθος, ως έκδοση) μπαίνει σε ελάχιστα βιβλιοπωλεία στην επικράτεια (όχι ότι έχουν μείνει και πολλά :) ). Έχει παίξει η σκέψη για έκδοση μη Disneyικου υλικού φτιαγμένου από δημιουργό που έχει γίνει γνωστός στη χώρα από τα Disney (δεν θέλησε να πει λεπτομέρειες. Ξέροντάς τον όμως, μην περιμένετε απαραίτητα κάτι από την Ziche. Μάλλον κάτι μπονελοειδές τρόμου :) δική μου αίσθηση αυτό :) ). Ετοιμαζόμαστε για BD από τη Jemma :) (να σημειώσω ότι μέχρι στιγμής αυτό είναι ένα είδος που το έχει πλησιάσει πολύ περιφερειακά. Η Μεγάλη Απάτη πρωτοκυκλοφόρησε στη Γαλλία, μπορεί κάποιος να την πει BD, αλλά ουσιαστικά είναι από την Λατινοαμερικάνικη σχολή). Το τιράζ των εκδόσεών τους είναι ως επί το πλείστον στο 1000αρικο. Στο κόμικντομ θα δούμε κάτι από Ιταλία. (Magnus Alan Ford καταστάσεις :) ) Ο Κόκομπιλ δεν έχει πεθάνει :) 

 

ω γουελ. Ελπίζω να γίνει η ψηφιοποίηση του βίντεου. Για να είμαι ειλικρινής δε νομίζω ότι θα κάτσουν να το δούνε πολλοί, αλλά υπάρχουν 2-3 ψυχές εδώ μέσα που θα το κάνουν και που θα το εκτιμήσουν φουλ :)

 

Επόμενη στάση τώρα το signing. Κοινωνικές υποχρεώσεις θα με αναγκάσουν δυστυχώς να λείπω στην επαρχία το άλλο ΣΚ, αλλά θα είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να δει κάποιος σε ένα ζεστό περιβάλλον κάποιους ανθρώπους. Που αξίζει τον κόπο να τους δει κανείς στο χαλαρό :) Για πάρα πολλούς λόγους :)

 

:cheers5:

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104531
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6044 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Θα μπορούσε να κρατήσει κι άλλο τόσο, αλλά πλέον, όσο καλοπροαίρετοι να ήμασταν κι εμείς και οι άνθρωποι του πάνελ, θα ήταν ασέβεια απέναντί τους. :)

Η χτεσινή εκδήλωση μου θύμισε σε μεγάλο βαθμό και μπορώ να πω με συγκίνηση, την πρώτη εκδήλωση στην παλιά λέσχη το 2009, επ' ευκαιρία της έκδοσης του Ετερνάουτα, Το ίδιο ζωντανή και μεστή. Τα 2/3 του πάνελ ήταν τα ίδια. Μιά ακόμα ένδειξη της διαχρονικής προσφοράς κάποιων ανθρώπων προς τα κόμικς, αλλά και το πόσο σέβονται αυτό που κάνουν. :)

Η αγάπη τους για τα κόμικς ήταν διάχυτη και δεν χρειαζόταν να το πούνε, φαινότανε από μακριά. :)

Όσοι δεν ήρθατε χάσατε. Χάσατε μια ειλικρινή ανταλλαγή απόψεων και μιά ευκαιρία να δείτε πως κάποιες εκδηλώσεις πραγματικά αναβαθμίζουν τον χώρο των κόμικς. :)

Μπράβο στην λέσχη για την συγκεκριμένη εκδήλωση και μακάρι να πάει καλά και αυτή του επόμενου Σαββάτου. :) Τις έχουμε όλοι ανάγκη αυτές τις εκδηλώσεις. Λέσχη, εκδότες δημιουργοί και εμείς που αγαπάμε τα κόμικς. :)

Και τέλος ένα μεγάλο μπράβο στο Λευτέρη Σταυριανό, για την μακρόχρονη προσφορά του. :best:

 

:valtnino:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολυσέλιδα πονήματα περπατάνε καλύτερα εάν βγούνε σπασμένα σε τεύχη αντί για μια συνολική έκδοση εξ'αρχής

 

Σε αυτό υπήρξε κάποια αιτιολόγηση; Κάποια παραδείγματα; Αν και σίγουρα παίζει ρόλο ποιο είναι το πόνημα κάθε φορά, εμένα μου φαίνεται εντελώς παράλογο.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12983
  • Reputation:   95087
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ειλικρινά είμαι πολύ στενοχωρημένος που δεν κατάφερα να έρθω στην χθεσινή εκδήλωση,μιας και είμαι (ακόμα) εκτός Αθηνών...! :(

 

Ανυπομονώ να δω φωτογραφίες και βίντεο από την χθεσινή βραδιά στην Λέσχη...!

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4554
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

 Ο Κόκομπιλ δεν έχει πεθάνει :)

Μήπως θα μπορούσες Νίκο να μας πει λίγο πιο αναλυτικά γτ θα με ενδιέφερε? είχε τα δικαιώματα και το 2016 από ότι ξέρω..οπότε για να είπε ότι δεν πέθανε μάλλον θα τα έχει ακόμα..μήπως είπε τίποτα για τον τόμο που σκέφτεται να εκδώσει με τα άπαντα του? μήπως είπε στο περίπου πότε το σκέφτεται να υλοποιηθεί ή παραείμαι αισιόδοξος?

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Δεν είπε κάτι πιο συγκεκριμένο σε σχέση με το χρονικό ορίζοντα. Σε θέμα μεγέθους, 380κάτι σελίδες, με υλικό που θα καλύπτει από το ξεκίνημα (που δεν θα αναγνωρίζουμε καν τον χαρακτήρα) μέχρι ότι πιο πρόσφατο. :)

 

:cheers5:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  348
  • Reputation:   4554
  • Achievement Points:  355
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Δεν είπε κάτι πιο συγκεκριμένο σε σχέση με το χρονικό ορίζοντα. Σε θέμα μεγέθους, 380κάτι σελίδες, με υλικό που θα καλύπτει από το ξεκίνημα (που δεν θα αναγνωρίζουμε καν τον χαρακτήρα) μέχρι ότι πιο πρόσφατο. :)

 

:cheers5:

Αυτά είναι..ελπίζω να τα καταφέρουν και να το υλοποιήσουν φέτος ,,είμαι σίγουρος ότι θα είναι άλλο ένα διαμαντάκι όπως μας έχει συνηθίσει η Jemma όσο αφορά έκδοση κλπ..ανυπομονώ :dance:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

Επεξεργασία από Maniac
  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Σχετικά με τον Κοκομπίλ είπε ότι τα δικαιώματα έχουν λήξει και τα επαναδιαπραγματεύεται. Δύσκολο δηλαδή να βγει σύντομα. Για την έκδοση, ότι είπε ο germanicus + ότι θα έχει αρκετά άρθρα κλπ.

 

Σε αυτό υπήρξε κάποια αιτιολόγηση; Κάποια παραδείγματα; Αν και σίγουρα παίζει ρόλο ποιο είναι το πόνημα κάθε φορά, εμένα μου φαίνεται εντελώς παράλογο.

 

Αναφερόταν κατά βάση σε νέες δημιουργίες ελλήνων δημιουργών. Είπε συγκεκριμένα ότι οι δημιουργοί αμείβονται επί των πωλήσεων και όχι προκαταβολικά, επομένως δεν είναι εφικτό οικονομικά να κάτσει κάποιος να κάνει ένα πολυσέλιδο κόμικ μια φορά στο τόσο.

Επιπλέον αναφέρθηκε και στη χαμηλότερη τιμή που έχουν τα μικρά τεύχη που τα καθιστά πιο προσβάσιμα στο κοινό. :beer:

Επεξεργασία από saveapenguin
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό ναι, είναι λογικό και κατανοητό. Αλλά κυρίως θα αφορά τις μέτριες ποιοτικά δουλειές (π.χ. homo, ξέρω εσένα σ' άρεσε :P). Oταν υπάρχουν αξιόλογες ολοκληρωμένες δουλειές η εμπειρία λέει πως αγκαλιάζονται αμέσως από τον κόσμο, όπως το omnibus του δρακοφοίνικα. Για σκέψου να έβγαζε μόνο τα τευχάκια που έλειπαν για να ολοκληρωθεί το έργο, ή να τα έβγαζε λίγα λίγα από την αρχή. Δεν θα είχε κάνει τόση αίσθηση.

 

 

Αναφερόταν κατά βάση σε νέες δημιουργίες ελλήνων δημιουργών. Είπε συγκεκριμένα ότι οι δημιουργοί αμείβονται επί των πωλήσεων και όχι προκαταβολικά, επομένως δεν είναι εφικτό οικονομικά να κάτσει κάποιος να κάνει ένα πολυσέλιδο κόμικ μια φορά στο τόσο.

Επιπλέον αναφέρθηκε και στη χαμηλότερη τιμή που έχουν τα μικρά τεύχη που τα καθιστά πιο προσβάσιμα στο κοινό. :beer:

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85721
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4211 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ωραία εκδήλωση και η αποψινή στη Λέσχη !!!  :)

Το signing   γίνεται σε χαλαρή και παρεϊστικη ατμόσφαιρα !

Αρκετός κόσμος, εκδότες και πολλοί δημιουργοί μαζεμένοι να χαρίζουν απλόχερα αφιερώσεις και σκίτσα .

 

Μέχρι την ώρα που έφυγα είχε ακόμα αρκετό κόσμο .

Να και μερικές φωτό :

 

20170218_210147.jpg 20170218_210234.jpg

 

20170218_210243.jpg 20170218_210254.jpg

 

20170218_210157.jpg

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12983
  • Reputation:   95087
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτά είναι τα ωραία...! :best: Ζηλεύω...!  :crying:

 

Το ότι η ατμόσφαιρα είναι παρεΐστικη είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο...!Δεν θυμάμαι εκδηλώσεις στην Λέσχη που να μην έχουν παρεΐστικο χαρακτήρα...! :yes:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Όμορφη βραδιά η χτεσινή. Πολλοί Έλληνες δημιουργοί, πολλές υπογραφές και σκίτσα! Όσοι περάσαμε από τη λέσχη χθές, περάσαμε καλά!

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήταν μια ωραία βραδιά στη λέσχη. Με αρκετό κόσμο, αλλά σε βαθμό που μπορούσες άνετα να πάρεις υπογραφές σε ότι είχες

 

Τώρα τα μέτρησα και συνολικά πήρα 22+ υπογραφές με σκιτσάκι σχεδόν σε όλα (σε Jemma κομικς) + 4 στους Φανούρηδες που ήταν ευκαιρία μιας και ήταν ο Δερβενιώτης εκεί.

 

Γενικά δεν είμαι των υπογραφών, ενώ ειδικά στα φεστιβάλ δεν μπορείς να κουβαλάς ότι έχεις + δεν αγοράζω τόσα πολλά στα φεστιβάλ. Έτσι τώρα ήταν μια πραγματικά καλή ευκαιρία.

 

Τέλος, μου λύθηκε και η απορία εάν οι δημιουργοί έχουν βαρεθεί τις σοκοφρέτες τόσο καιρό. Η απάντηση είναι όχι. Τις τσάκιζαν :P (μαζί και εγώ)

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πέρασα πολύ ωραία χθες, και το κυριότερο για πρώτη φορά πήρα τον χρόνο μου με 2-3 δημιουργούς που ήθελα να μιλήσω. Πολύ σημαντικό, πολύ περισσότερο από μερικές τζίφρες και ντουντλάκια. :)

 

Και γι'αυτό το λόγο δεν μπορώ να πω αρκετά έντονα πόσο καλή ευκαιρία ήταν η χθεσινή για όλους αυτούς (στους οποίους ανήκω και γω) που δεν είναι της πολλής βαβούρας των φεστιβάλ ή δεν θέλουν να πάνε σε έναν δημιουργό γιατί "ντάξει ευκαιρία είναι, κάπου τον ξέρω". Μακάρι να ερχόντουσαν περισσότεροι, περίμενα να έρθουν περισσότεροι. Τέτοια σκηνικά δεν συμβαίνουν συχνά. Σαφώς να πετύχεις ατομικά τον χ,ψ καλλιτέχνη είναι πανεύκολο, όλους μαζί στην ηρεμία τους δεν. 

 

Ελπίζω να μην τύχει ν'ακούσω παράπονα του στιλ "είναι απροσπέλαστοι, είναι αδιάφοροι και διαδικαστικοί όταν τους πλησιάζουμε", γιατί θα αρχίσω να κατασκευάζω γνωμικά του γέροντα παυλίσιου και να τα εκτοξεύω προς πάσα κατεύθυνση. ;)

 

Δεν ήξερα φατσικά τους περισσότερους οπότε ρώταγα μία τον GeoTrou μία τον AndreasD "ποιος είναι ο τάδε;". Πάλι καλά που δεν με δούλεψαν να πάω με χαμόγελο κόμικ του Τόμεκ στον Βαβαγιάννη για τζίφρα.  :lol:  Παρόλα αυτά μίλησα αρκετά και συμπάθησα την Οθωναίου, τον Χριστούλια, τον Τόμεκ, τον Δερβενιώτη και τον Βαβαγιάννη και έμαθα διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα και γούσταρα. Πήρα και τα ευρηματικά σκιτσάκια μου, πληροφορήθηκα και για νέες σειρές στα σκαριά. 

 

Αφού γούσταρα, το event ήταν κάτι παραπάνω από επιτυχημένο. Για μένα. Να είμαστε καλά και στα επόμενα, να είναι ακόμα καλύτερα αυτοί που βάζουν πλάτη για να είναι εφικτό.  :clap2:

 

Edit: Ο σκλαβενίτης μου υπέγραψε το "εικόνες στα σύννεφα" με ημερομηνία 18/2/2016. :P Έχοντας το μοναδικό αντίτυπο με αναχρονιστική υπογραφή, ακούω προσφορές :D

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Ο Φεβρουάριος είναι μήνας JEMMA και ......φαίνεται !!!!

 

attachicon.gif20170131_175009.jpg

 

 

Πέρασα σήμερα από τη Λέσχη και είδα τα πάντα ετοιμα για την εκδήλωση .Ο χώρος πολύ όμορφα διακοσμημένος με υλικό της JEMMA (flyers,αφίσσες) .Τα τραπέζια γεμάτα από λαχταριστες εκδόσεις  σε παρα πολύ καλές τιμές . :rainbow:

 

Σπεύσατε !!! :obelix:

 

Δυστυχώς το κινητό μου έπαθε κοκομπλόκο μετα τις πρώτες φωτο που τραβηξα και δεν μπορώ να σας δείξω περισσότερα ....

 

Μια βόλτα από τη Λέσχη θα σας δώσει πλήρη εικόνα

 

Να και κάποιες αγορές που έκανα .Ηταν κομικς που ήθελα καιρό να αποκτήσω και τώρα τα βρήκα στις κατάλληλες τιμές ..... :)

 

tn_Grandville_0001.jpg   tn_MEZOLITH_0001.jpg  tn_DylanDogDampyr_0007.jpg

 

 

Δεν το αναδημοσιεύω επίτηδες. Αλλά αυτά ακριβώς τα τεύχη κατέληξα να αγοράσω και εγώ, κατά την επίσκεψή μου - αστραπή εχθές το βραδάκι στη λέσχη (επιτέλους!!!) και μάλιστα επειδή το ένα (του Τάλμποτ) το προορίζω για δώρο, θα ήθελα να το ξαναγοράσω και για μένα, οπότε θα φροντίσω να ξαναπεράσω σύντομα να σας δω και να το πάρω, αν υπάρχει ακόμη.

 

Υ.Γ. Μπορείτε μήπως να μου κρατήσετε ένα τευχάκι ακόμα, για τις επόμενες δυο τρεις ημέρες ας πούμε; Να μην σας το κρατάω και καιρό, αν το θέλει κάποιος άλλος... Αν όχι, δεν πειράζει. Ευχαριστώ πάντως.

Επεξεργασία από Marvel Duck
  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πάρε τηλέφωνο στην λέσχη Κατερίνα να μας πεις τι θέλεις να σου κρατήσουμε. :)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12892
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  378
  • Reputation:   3411
  • Achievement Points:  378
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πάρε τηλέφωνο στην λέσχη Κατερίνα να μας πεις τι θέλεις να σου κρατήσουμε. :)

ok! Ευχαριστώ!

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

:aria: LAST CALL  :aria:

 

Το Σ-Κ ξεκινάει το πακετάρισμα των εκδόσεων της Jemma. Όποιος θέλει να κάνει κάποια κράτηση της τελευταίας στιγμής έχει μέχρι και αύριο να μας πάρει στην λέσχη ή να γράψει εδώ για ότι θέλει να του βάλουμε στην άκρη.  :)

 

:beer:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

πήρα τα ντύλαν ντογνκ και Dampyr που μου έλειπαν, στεναχωρήθηκα όταν σχεδόν επιβεβαιώσα αυτό που ήξερα (ότι δεν θα συνεχίσει η σειρά) , πήρα και τον Τεξ γιατί έχω ακούσει όοοολους εσάς να λέτε τι καλό που είναι, και τελικά ήθελα να πάρω και το Ετερναούτα, αλλά ήδη είχα βγει εκτός budget (κάτι που παθαίνω πάντα) οπότε το άφησα για το μέλλον.

 

Ας ευχηθούμε λοιπόν καλή επιτυχία στην επόμενη λεσχίτικη εκδήλωση.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Βγήκε λέει εκτός προϋπολογισμού και άφησε πίσω του τί; ΤΙ;

 

Το Ετερνάουτα... :moutra2:

 

ΤΟ ΕΤΕΡΝΑΟΥΤΑ :out:

 

ΤΟ ΕΤΕΡΝΑΟΥΤΑ :trixes:

 

ΤΟ ΕΤΕΡΝΑΟΥΤΑ ! ! ! :slap: 

 

:wall:  :wall: :wall: :wall: :wall: 

 

:boom:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.