Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητώ τον Μίκυ τον Μυστήριο τον δευτερόκυκλο...


Christaras

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Καλησπέρα καλησπέρα, όπως λέει και ο τίτλος (περίπου xD ) ζητώ τα τεύχη 9 και 10 του Μίκυ Μυστήριο β' κύκλου προς αγορά. :)

Επίσης μήπως κάποιος ξέρει αν υπάρχουν αυτά τα τεύχη έστω online (ελληνικά ή αγγλικά) ώστε τουλάχιστον να μπορέσω να τα διαβάσω;

 

(Άρε Τερζό μας τον αφήσες στη μέση τον Μίκυ τον Μυστήριο...)

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15090
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τυχαίνει να έχω το 10 και δεν με ενδιαφέρει να το έχω στη συλλογή μου. Ούτε με ενδιαφέρει να βγάλω χρήματα, οπότε θα στο δώσω δωρεάν. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει η κατάσταση, μπορώ να σου στείλω φωτογραφίες.

Αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει το ταχυδρομείο, οπότε αν είναι μεγάλος μπελάς (θα πρέπει να με ενημερώσει κάποιος για τη διαδικασία), θα έλεγα να περιμένουμε λίγο μήπως το βρεις εύκολα (δεν έχω ιδέα για τη σπανιότητα του - οι υπόλοιπο γνωρίζουν καλύτερα). Αν, όμως, σου πάρει καιρό να το βρεις ή το θες οπωσδήποτε το συντομότερο δυνατό, ενημέρωσέ με. :beer:

 

Edit: Πάω να το βγάλω από τη βιβλιοθήκη, να το διαβάσω πρώτα αν είναι να το αποχωριστώ, να δω και την κατάστασή του. :best:

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τυχαίνει να έχω το 10 και δεν με ενδιαφέρει να το έχω στη συλλογή μου. Ούτε με ενδιαφέρει να βγάλω χρήματα, οπότε θα στο δώσω δωρεάν. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει η κατάσταση, μπορώ να σου στείλω φωτογραφίες.

Αλλά δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει το ταχυδρομείο, οπότε αν είναι μεγάλος μπελάς (θα πρέπει να με ενημερώσει κάποιος για τη διαδικασία), θα έλεγα να περιμένουμε λίγο μήπως το βρεις εύκολα (δεν έχω ιδέα για τη σπανιότητα του - οι υπόλοιπο γνωρίζουν καλύτερα). Αν, όμως, σου πάρει καιρό να το βρεις ή το θες οπωσδήποτε το συντομότερο δυνατό, ενημέρωσέ με. :beer:

 

Edit: Πάω να το βγάλω από τη βιβλιοθήκη, να το διαβάσω πρώτα αν είναι να το αποχωριστώ, να δω και την κατάστασή του. :best:

Ωωωω είσαι φοβερός!!!! Ας δούμε αν βρεθεί και κάποιος άλλος που ίσως να έχει και τα δυό τεύχη και το εξετάζουμε.

Δεν με ενδιαφέρει η κατάσταση αρκεί να μην είναι σκουπίδι βέβαια. :P

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4707 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Θα σου πρότεινα να κάψεις την επανέκδοση και να ψάξεις να βρεις τον Β' κύκλο στη μεγάλη, πολυτελή έκδοση όπως εκδόθηκε τη περίοδο 2002-2004.

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Θα σου πρότεινα να κάψεις την επανέκδοση και να ψάξεις να βρεις τον Β' κύκλο στη μεγάλη, πολυτελή έκδοση όπως εκδόθηκε τη περίοδο 2002-2004.

Τρελέ μου αν σου πω ότι μια εποχή πριν καμιά 8ια χρόνια σε όοοολα τα περίπτερα που πήγαινα έβρισκα Μίκυ Μυστήριο β κύκλο και λόγο του στυλ που είχε, σαν παιδάκι είχα αμφιβολίες αν θα μου άρεσε και από τότε είχα τσιμπήσει μόνο τα τεύχη (ΕΥΤΥΧΩΣ) 7, 8, 11 και 12. Λες και το 'ξερα ότι ο Τερζό θα έβγαζε μέχρι το 6. :P Το σκυλομετάνιωσα που δεν τα είχα πάρει όλα τότε ήταν και φθηνά.

Μια φορά πάντως που κατέβηκα μοναστηράκι πρόσφατα μόνο ένα τεύχος βρήκα από το Μίκυ Μυστήριο και αυτό σε άθλια κατάσταση και το είχα ήδη, άσε που φαντάζομαι πως αυτή η σειρά θα έχει ακριβύνει και το πορτοφόλι μου δεν αντέχει και πολύ οπότε προς ώρας ψάχνω μόνο τα δύο που μου λείπουν και μετά βλέπουμε και για τα υπόλοιπα.

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3577 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δε φαίνονται ωραία τα καρέ στο μεγάλο μέγεθος.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Παιδιάααααα η "αγγελία" ισχυεί ακόμα! Άντε και θέλω να διαβάσω τον Μίκυ Μυστήριο β' κύκλο πριν γεράσωωωω.

Βοηθήστε!!!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  42
  • Reputation:   270
  • Achievement Points:  42
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3474 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

μιας και ειναι λιγο δυσκολο να τα βρεις,οχι ακατορθωτο,αλλα θα σου παρει λιγο χρονο ...

 

μια λυση που μπορω να σου δωσω ειναι απο εδω

 

http://arxeiokomikgr.boards.net/thread/681/disney

 

 

θα βρεις τα τευχοι που σου λειπουν ,οπου μπορεις να τα διαβασεις ή αν θες να τα εκτυπωσεις , μεχρι να κατορθωσεις να βρεις τα original

 

προσωπικα εχω καταφερει να βρω και τους 2 κυκλους και το μονο που μου λειπει ειναι το τευχος 5 του β ' κυκλου,οποτε κατεφυγα στην παραπανω λυση και εγω μεχρι να το βρω

 

ελπιζω να σε βοηθησα

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4707 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Παιδιάααααα η "αγγελία" ισχυεί ακόμα! Άντε και θέλω να διαβάσω τον Μίκυ Μυστήριο β' κύκλο πριν γεράσωωωω.

Βοηθήστε!!!

 

Που μένεις; Α σου είναι εύκολο να πας Πειραιά θα σου πω που μπορείς να βρεις τα τεύχη που ψάχνεις

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

μιας και ειναι λιγο δυσκολο να τα βρεις,οχι ακατορθωτο,αλλα θα σου παρει λιγο χρονο ...

 

μια λυση που μπορω να σου δωσω ειναι απο εδω

 

http://arxeiokomikgr.boards.net/thread/681/disney

 

 

θα βρεις τα τευχοι που σου λειπουν ,οπου μπορεις να τα διαβασεις ή αν θες να τα εκτυπωσεις , μεχρι να κατορθωσεις να βρεις τα original

 

προσωπικα εχω καταφερει να βρω και τους 2 κυκλους και το μονο που μου λειπει ειναι το τευχος 5 του β ' κυκλου,οποτε κατεφυγα στην παραπανω λυση και εγω μεχρι να το βρω

 

ελπιζω να σε βοηθησα

Η ατυχία είναι ότι τα τεύχη 9 και 10 που θέλω δεν έχουν ανεβεί ακόμα (αλλά θα ανεβούν στο μέλλον όπως λέει και ο admin του site). Μακάρι! Δεν είμαι ο μόνος που ψάχνει τα δύο αυτά τεύχη φαίνεται... Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25517
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Παιδιάααααα η "αγγελία" ισχυεί ακόμα! Άντε και θέλω να διαβάσω τον Μίκυ Μυστήριο β' κύκλο πριν γεράσωωωω.

Βοηθήστε!!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=d2-gjMCpcTw

 

:sun:

Επεξεργασία από archon
  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15090
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λοιπόν, να σε ενημερώσω ότι το κόμικ είναι άρτιο εσωτερικά, ενώ το εξωτερικό έχει υποστεί αποχρωματισμό και άλλες μικροφθορές από τον καιρό. Ο τίτλος στη ράχη του είναι στραβά τυπωμένος και όταν ανοίγει κάνει μερικές φορές αυτά τα οριζόντια σπασίματα (θαρρώ από την υγρασία) λόγω της ράχης με κόλλα - τίποτα το τραγικό, όμως. Όπως είπα, μπορώ να τραβήξω και φωτογραφίες αν κάτι από αυτά σε ανησυχεί. Σύμφωνα με αυτό είναι ένα αυστηρό 7, αλλά ίσως και να τείνει στο 8, δεν έχω ξαναμπεί στον κόπο να βαθμολογήσω τεύχη.

Αυτό που δεν σκέφτηκα την προηγούμενη φορά είναι τα έξοδα αποστολής. Δηλαδή αν το βρεις (που απ' ότι βλέπω δεν είναι και πολύ εύκολο) με 2-3 ευρώ καινούριο μπορεί να το προτιμάς από το να πληρώσεις 2-3 ευρώ(? δεν έχω ιδέα πόσο πάνε τα έξοδα αποστολής) για να σου στείλω το δικό μου μεταχειρισμένο.

Κατά τα άλλα, όμως, όποτε το θελήσεις να ξέρεις ότι αρκεί να με ενημερώσεις να ξεκινήσουμε τη διαδικασία. :beer:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5039 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Λοιπόν, να σε ενημερώσω ότι το κόμικ είναι άρτιο εσωτερικά, ενώ το εξωτερικό έχει υποστεί αποχρωματισμό και άλλες μικροφθορές από τον καιρό. Ο τίτλος στη ράχη του είναι στραβά τυπωμένος και όταν ανοίγει κάνει μερικές φορές αυτά τα οριζόντια σπασίματα (θαρρώ από την υγρασία) λόγω της ράχης με κόλλα - τίποτα το τραγικό, όμως. Όπως είπα, μπορώ να τραβήξω και φωτογραφίες αν κάτι από αυτά σε ανησυχεί. Σύμφωνα με αυτό είναι ένα αυστηρό 7, αλλά ίσως και να τείνει στο 8, δεν έχω ξαναμπεί στον κόπο να βαθμολογήσω τεύχη.

Αυτό που δεν σκέφτηκα την προηγούμενη φορά είναι τα έξοδα αποστολής. Δηλαδή αν το βρεις (που απ' ότι βλέπω δεν είναι και πολύ εύκολο) με 2-3 ευρώ καινούριο μπορεί να το προτιμάς από το να πληρώσεις 2-3 ευρώ(? δεν έχω ιδέα πόσο πάνε τα έξοδα αποστολής) για να σου στείλω το δικό μου μεταχειρισμένο.

Κατά τα άλλα, όμως, όποτε το θελήσεις να ξέρεις ότι αρκεί να με ενημερώσεις να ξεκινήσουμε τη διαδικασία. :beer:

Ο Jim μου είπε για ένα παλαιοβιβλιοπωλείο στον πειραιά που έχει τα τεύχη που μου λείπουν οπότε κάποια στιγμή θα κατέβω και θα τα προμηθευτώ αν είναι, οπότε και δεν χρειάζετε να μπεις σε κόπο.

Σε ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για την προθυμία και το ενδιαφέρον σου.  :div:  ;)

  • Like 3
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.