Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΚΟΜΙΚΣ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ (genres edition)


DaDiRa

Comic Genres  

49 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Βασισμένος στο θέμα της Kabuki, το οποίο αφορά τα είδη γενικά, είπα να γίνω πιο συγκεκριμένος ως προς το περιεχόμενο των κόμικς που διαβάζετε. Όπως γράφω και στην δημοσκόπηση, η ερώτηση αφορά το τι προτιμάτε, γιατί πολλοί θα έχουν διαβάζει τα περισσότερα από αυτά.

Πολλαπλής επιλογής και ανοιχτή. Κάποια genres τα έβαλα μαζί χωρίς απαραίτητα να είναι το ίδιο επειδή θεώρησα πως ταιριάζουν ή είναι πολύ κοντά. Αν υπάρχει κάποιος που θεωρεί πως δύο genre βρίσκονται κακώς στην ίδια θέση , ας με ενημερώσει να το αλλάξω. Το ίδιο και αν έχω παραλείψει κάτι.

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3994
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5042 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μπορώ να διαβάζω οτιδήποτε σε κόμικ αρκεί το story να είναι καλό με ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Από όλα έχει ο μπαξές. Ποτέ δεν θα πω "α είναι ρομάντζο δεν θα το διαβάσω π.χ". Οπότε τα ψήφισα όλα στο poll. :P
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τα υπερηρωικα πουθενά η εγω δεν τα βλέπω; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μπορώ να διαβάζω οτιδήποτε σε κόμικ αρκεί το story να είναι καλό με ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Από όλα έχει ο μπαξές. Ποτέ δεν θα πω "α είναι ρομάντζο δεν θα το διαβάσω π.χ". Οπότε τα ψήφισα όλα στο poll. :P

 

Ναι βρε, αλλά διευκρινίζω πως αφορά το τι προτιμάτε, ή αν θες το τι διαβάζεις πιο συχνά (δεν θα πω σε καθημερινή βάση, αλλά σε μια βάση ανάλογα με το πόσο συχνά διαβάζεις). Αλλιώς είναι σαν μην έχεις ψηφίσει καθόλου. Εκτός αν σε περίοδο ενός χρόνου (περίοδος αρκετά μεγάλη για να το θεωρήσω με σχετική ασφάλεια μια καλή βάση) έχεις διαβάσει σοβαρή ποσότητα από κάθε ένα τους, τότε πάω πάσο! :beer:

Edit:

Τα υπερηρωικα πουθενά η εγω δεν τα βλέπω;  :P

 

Τα θεώρησα υποκατηγορία της επιστημονικής φαντασίας. Όχι; :oops:

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11291
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

α) Χιουμοριστικά

β)Αστυνομικά / Μυστηρίου / Εγκλήματος

γ) Περιπέτειας / Δράσης 

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τα θεώρησα υποκατηγορία της επιστημονικής φαντασίας. Όχι; :oops:

 

Μάλλον όχι. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Οκ, λοιπόν, το πρόσθεσα. :best:

Αλλά να εξηγήσω πως δεν το έβαλα για να μην αλλοιωθούν τα αποτελέσματα. Τι εννοώ; Ότι κάποιος που διαβάζει π.χ. Superman ή Justice League θα μπορούσε να ψηφίσει Sci-fi μαζί με Δράση. Κάποιος που διαβάζει Detective Comics ή Green Arrow (που δεν έχουν υπερδυνάμεις) θα μπορούσε να το καλύψει με Δράση ή/και Αστυνομικά (δεν έχω διαβάσει, υποθέσεις κάνω... καταλαβαίνετε). Πέρα από αυτό, κάποιοι μπορεί να ζητήσουν να προστεθεί Disney, γιατί δεν είναι όλα χιουμοριστικά (π.χ. έχει και περιπέτειες, απ' όσο ξέρω). Μετά κάποιος άλλος να ζητήσει manga, ενώ π.χ. διαβάζει shonen, που ταιριάζει ίσως στη δράση και στην περιπέτεια ή/και στο χιούμορ. Και θα καταλήγαμε στην ίδια δημοσκόπηση με την Kabuki.

Δεν αμφισβητώ πως τα παραπάνω είναι genres, απλώς ήθελα να αναφερθώ στα "συστατικά μέρη" των ιστοριών που διαβάζει ο καθένας μας - όχι στα είδη, για τα οποία ψηφίσαμε ήδη (*ba dum tss*). :cool:

Τέεελος πάντων... ελπίζω να ψηφίσετε όσοι δεν βρήκατε τα υπερηρωικά πριν και να μου γράψετε ξανά αν χρειάζεται να προσθαλλάξω κάτι. Σκεφτόμουν αν πρέπει να βάλω και τα Noir. Δεν τα κατέχω και δεν ξέρω καν αν θεωρείται genre ή κάτι άλλο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δώσε μου εγκλήματα+φόνους, βάλε και sci-fi/fantasy ή ιστορία/εποχής, πάντρεψέ τα και με ωραίο σκίτσο και είσαι στα γούστα μου :)

 

Διαβάζω από οτιδήποτε, αλλά τα παραπάνω είναι αυτά που κυνηγάω :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4390 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Αστυνομικα/Μυστηριου/Εγκληματος. Αγαπημενη κατηγορια. :)

 

Τρομου/Μεταφυσικα. Πιο παλια διαβαζα πιο πολυ απο αυτα. Αγαπημενη κομικσοσειρα παραμενει το Hellblazer (το original ετσι, οχι τα μετεπειτα ντεμι στην καλυτερη πονηματα) :D

 

Slice Of Life + Κοινωνικά/Δράμα. Ε ειναι ωραια και τα alternative :)

 

Υπερηρωικα. Πλεον ενιοτε. Αν ειναι κατι καλο που θα συζητηθει πολυ, θα το τσεκαρω. Ειδικα αν ειναι τυπου Hawkeye ή Vision.

 

Φυσικα εχω διαβασει και απο αλλες κατηγοριες κομικς και μου αρεσαν αλλα αυτα θα ελεγα οτι ειναι κυριως τα γουστα μου :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Λίγο πολύ έχω διαβάσει τα πάντα. Αλλά οι κατηγορίες που προτιμώ είναι:

  • Φαντασίας/Επικής Φαντασίας/Μεταφυσικά: είμαι πολύ του fantasy και των τριγύρω.
  • Επιστημονικής Φαντασίας: γουστάρω πολύ sci-fi, ίσως είναι η κατηγορία με τα περισσότερα κόμικς που έχω διαβάσει.
  • Περιπέτειας/Δράσης: μα φυσικά. Υποθέτω όλοι διαβάζουμε λίγο-πολύ.
  • Αστυνομικά/Μυστηρίου/Εγκλήματος: συνηθίζω να φοράω την ξεφτισμένη μου καπαρντίνα και να κυκλοφορώ στα κακόφημα σοκάκια, διαβάζοντας νουάρ.
  • Slice of Life: θα μπορούσε να θεωρηθεί κλισεδιάρικο είδος, αλλά όσα έχω διαβάσει μου αρέσουν και το ψάχνω.
  • Πολιτικά/Ιστορικά/Επιστημονικά: επιστημονικά δεν έχω διαβάσει και δε νομίζω να διαβάσω και ποτέ, αλλά μου αρέσουν αρκετά τα ιστορικά. Φαντάζομαι εδώ μπαίνουν και τα βιογραφικά, που μου αρέσουν σε γενικές γραμμές.
  • Κοινωνικά/Δράμα: ε ναι. Ίσως όχι όσο άλλα είδη αλλά ναι. :P
  • Western: δεν έχω διαβάσει όσα θα ήθελα, αλλά γενικά είναι ένα genre που μ' αρέσει πολύ και στο σινεμά, οπότε όποτε μπορώ διαβάζω με ευχαρίστηση.
  • Χιουμοριστικά: ποιος δεν διαβάζει χιουμοριστικά κόμικς;
  • Δυστοπικά/Post-Apocalyptic: αγαπημένο είδος, που θα μπορούσε να ενταχθεί και στα sci-fi. Καραγαπημένο όμως.
  • Υπερηρωικά: εντάξει, όχι εντατικά, αλλά υπάρχουν ηπερηρωικά που με διασκέδασαν πολύ και γενικά τσεκάρω τους γνωστούς τίτλους. :)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3418 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

Λίγο πολύ έχω διαβάσει τα πάντα. Αλλά οι κατηγορίες που προτιμώ είναι:

  • Φαντασίας/Επικής Φαντασίας/Μεταφυσικά: είμαι πολύ του fantasy και των τριγύρω.
  • Επιστημονικής Φαντασίας: γουστάρω πολύ sci-fi, ίσως είναι η κατηγορία με τα περισσότερα κόμικς που έχω διαβάσει.
  • Περιπέτειας/Δράσης: μα φυσικά. Υποθέτω όλοι διαβάζουμε λίγο-πολύ.
  • Αστυνομικά/Μυστηρίου/Εγκλήματος: συνηθίζω να φοράω την ξεφτισμένη μου καπαρντίνα και να κυκλοφορώ στα κακόφημα σοκάκια, διαβάζοντας νουάρ.
  • Slice of Life: θα μπορούσε να θεωρηθεί κλισεδιάρικο είδος, αλλά όσα έχω διαβάσει μου αρέσουν και το ψάχνω.
  • Πολιτικά/Ιστορικά/Επιστημονικά: επιστημονικά δεν έχω διαβάσει και δε νομίζω να διαβάσω και ποτέ, αλλά μου αρέσουν αρκετά τα ιστορικά. Φαντάζομαι εδώ μπαίνουν και τα βιογραφικά, που μου αρέσουν σε γενικές γραμμές.
  • Κοινωνικά/Δράμα: ε ναι. Ίσως όχι όσο άλλα είδη αλλά ναι. :P
  • Western: δεν έχω διαβάσει όσα θα ήθελα, αλλά γενικά είναι ένα genre που μ' αρέσει πολύ και στο σινεμά, οπότε όποτε μπορώ διαβάζω με ευχαρίστηση.
  • Χιουμοριστικά: ποιος δεν διαβάζει χιουμοριστικά κόμικς;
  • Δυστοπικά/Post-Apocalyptic: αγαπημένο είδος, που θα μπορούσε να ενταχθεί και στα sci-fi. Καραγαπημένο όμως.
  • Υπερηρωικά: εντάξει, όχι εντατικά, αλλά υπάρχουν ηπερηρωικά που με διασκέδασαν πολύ και γενικά τσεκάρω τους γνωστούς τίτλους. :)

 

 

 

Το αυτό. Με διαφορά ότι με απωθεί οτιδήποτε sci-fi, ενώ τα western δεν μου κάνουν κλικ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το ήξερα ότι είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον...  :flower2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Γενικά είμαι ανοιχτός να διαβάσω σχεδόν το οτιδήποτε, αλλά ιδιαίτερη προτίμηση έχω στα:

 

αστυνομικά/μυστηρίου/εγκλήματος,

χιουμοριστικά εννοείται,

τρόμου/μεταφυσικά(αν και εκτός από Ντικ Χέρισον δεν βρήκα κάτι άλλο να με τραβήξει).

Επίσης μ'αρέσουν τα μεσαιωνικά, φάση Lord of the Rings, που φαντάζομαι κατατάσσονται στην κατηγορία επική φαντασία.

Ενίοτε και καμιά πολεμική ιστορία.

Α μ´αρέσουν επίσης κι αυτά που έχουν εξερευνήσεις, κυνήγι θησαυρού κτλ που μάλλον κατατάσσονται στη δράση/περιπέτεια, αν κι έχουν στοιχεία κι από άλλες κατηγορίες.

 

Βασικά καλή ιστορία να έχει ένα κόμικ κι ας είναι ό,τι κατηγορία θέλει :)

Καλύτερα να έγραφα ποια δεν μ'αρέσουν.

Δεν μ'αρέσει η ακραία επιστημονική φαντασία, δεν τρελαίνομαι για western και πολεμικών τεχνών.

 

Αλήθεια, τα δυστοπικά και slice of life τι είναι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δυστοπία είναι μια μελλοντική κοινωνία που είναι τρομακτική και «σκοτεινή», το αντίθετο ουσιαστικά της ουτοπίας. Φυσικά δεν αναφέρεται μόνο σε κόμικς, αλλά και σε βιβλία (π.χ. 1984) και ταινίες (π.χ. Blade Runner). Σε γενικές γραμμές εντάσσεται στην επιστημονική φαντασία, αλλά συχνά χωρίς τις υπερβολές της. Ίσως το πιο γνωστό δυστοπικό κόμικ είναι το V for Vendetta.

Slice of life λέμε κόμικς τα οποία ασχολούνται με την καθημερινή ζωή. Κλασικά παραδείγματα τα Manifesto και Το Μπλε είναι το πιο Ζεστό Χρώμα. :)

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιστημονικής Φαντασίας
Αστυνομικά/Μυστηρίου/Εγκλήματος
Τρόμου/Μεταφυσικά
Slice of Life
Κοινωνικά/Δράμα
Χιουμοριστικά
Δυστοπικά/Post-Apocalyptic
Υπερηρωικά

 

αυτες ειναι οι κατηγοριες που επιλεγω συνηθως, αν και το κυριο μελημα μου ειναι οι δημιουργοι και το αποτελεσμα :P

αν θεωρω καποιο κομικ καλό, θα το διαβασω κι ας μην ανηκει στις θεματικες που προτιμω :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πραγματικά δεν μπορώ να επιλέξω. Όπως και στη λογοτεχνία, έχω διαβάσει όλα τα είδη και θα διαβάσω οτιδήποτε μου κινήσει την προσοχή.

 

Μέχρι και Άρλεκιν έχω διαβάσει. Προφανώς και δεν είναι το αγαπημένο μου, αλλά για την ώρα και την διάθεση, το σκοπό του τον επιτέλεσε ;)

 

Οπότε μάλλον πρέπει να τα ψηφίσω όλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ξέχασα ν΄αναφέρω ότι προτιμάω κόμικ που η ιστορία διαδραματίζεται σε παρελθοντικούς χρόνους(τώρα που το σκέφτομαι όλα όσα διαβάζω τέτοια είναι).
Δεν τρελαίνομαι για όσα διαδραματίζονται στη σύγχρονη εποχή(ένας απ΄τους λόγους που δεν έχω ξεκινήσει ακόμα να διαβάζω τα Largo Winch, που τα έχω κατεβάσει από καιρό).
Ενώ σιχαίνομαι αυτά που διαδραματίζονται σε μελλοντικούς χρόνους(φουτουριστικά).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15091
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Αφού πέρασε το πρώτο μεγάλο κύμα ψήφων, ώρα να βγάλω το τεφτέρι μου.

Στη δημοσκόπηση συμμετείχαν 26 μέλη με 143 ψήφους, άρα κατά μέσο όρο ο καθένας μας διαβάσει πεντέμισι κατηγορίες από τις παραπάνω.

Στην πρώτη θέση είναι αναμενόμενα τα χιουμοριστικά μαζί με τα αστυνομικά (πράγμα που με εκπλήσσει), στην δεύτερη η περιπέτεια και η δράση και στην τρίτη οι φαντασιές με ισοβαθμία. Από τα υπόλοιπα προσωπικά δεν περίμενα τόσο ψηλά τα slice of life και τόσο χαμηλά τα western.

Έχουμε και μια επιλογή στην 3η θέση από το τέλος, που εκτός του jpentz που εξήγησε πως τα ψηφίζει όλα (και παρατηρώντας πως τα άλλα τρία μέλη που το ψήφισαν δεν έχουν ψηφίσει ομοίως όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες) παραμένουν ανεξήγητες.

Είχα σκοπό να φτιάξω κάποια πίτα, αλλά απογοητεύτηκα από τις online υπηρεσίες και με τα sheets δεν το έχω. Ελπίζω να αρκεί μια λίστα με ταξινομημένες τις κατηγορίες σε φθίνουσα σειρά με βάση τις ψήφους τους! :beer:

Screenshot_1.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μην απορείς και τόσο για τα western. Τέτοια κόμικς βγάζουν κυρίως οι γαλλόφωνοι, αλλά έχουν εκδοθεί ελάχιστα στα ελληνικά ή τα αγγλικά. Μάλλον αναμενόμενο θα το έλεγα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5050 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αν εξαιρεσω κομικς καθαρα πολιτικα,επιστημονικα,ιστορικα και πολεμικα,διαβαζω ολες τις υπολοιπες κατηγοριες. :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4193
  • Reputation:   32855
  • Achievement Points:  4372
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2872 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

On 21/1/2017 στο 1:56 ΠΜ, laz33 είπε:

Γενικά είμαι ανοιχτός να διαβάσω σχεδόν το οτιδήποτε, αλλά ιδιαίτερη προτίμηση έχω στα:

 

αστυνομικά/μυστηρίου/εγκλήματος,

χιουμοριστικά εννοείται,

τρόμου/μεταφυσικά(αν και εκτός από Ντικ Χέρισον δεν βρήκα κάτι άλλο να με τραβήξει).

Επίσης μ'αρέσουν τα μεσαιωνικά, φάση Lord of the Rings, που φαντάζομαι κατατάσσονται στην κατηγορία επική φαντασία.

Ενίοτε και καμιά πολεμική ιστορία.

Α μ´αρέσουν επίσης κι αυτά που έχουν εξερευνήσεις, κυνήγι θησαυρού κτλ που μάλλον κατατάσσονται στη δράση/περιπέτεια, αν κι έχουν στοιχεία κι από άλλες κατηγορίες.

 

Βασικά καλή ιστορία να έχει ένα κόμικ κι ας είναι ό,τι κατηγορία θέλει :)

Καλύτερα να έγραφα ποια δεν μ'αρέσουν.

Δεν μ'αρέσει η ακραία επιστημονική φαντασία, δεν τρελαίνομαι για western και πολεμικών τεχνών.


Aυτά έλεγα πριν σχεδόν 10 μήνες.
Πλέον τα western είναι απ΄τις αγαπημένες μου κατηγορίες(να ΄ναι καλά ο Μπλούμπερυ... και όχι μόνο), οπότε το προσθέτω κι αυτό ως απάντηση :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.