Μετάβαση στο περιεχόμενο

SKULLS AND COINS [ ADRIAN ] ( 2016 - )


DaDiRa

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15093
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

0.png


 


 


Το αγαπημένο μου από τα webcomics που παρακολουθώ και με το πιο ιδιαίτερο σχέδιο. Το Skulls and Coins έχει (lovecraftian φαίνεται να αποκαλείται) horror, αλλά αφηρημένη θεματολογία.


 


1.png2.png3.png4.png


 


Η ηρωίδα που εμφανίζεται πιο συχνά στο comic πουλά κρανία ανθρώπων σε ακέφαλους χαρακτήρες - αν και ανθρωπόμορφη δεν γνωρίζουμε ούτε το όνομά της. Έχει ένα σχετικό continuity, αλλά εκτός από τις ιστορίες που χωρίζονται σε μέρη δεν υπάρχει κάποια βασική υπόθεση που να εξελίσσεται.Πιστεύω πως έτσι δουλεύει καλύτερα, αφού τίποτα δεν φαίνεται βεβιασμένο και ο δημιουργός είναι ελεύθερος να πει ότι ιστορία θέλει, χωρίς περιορισμό στους χαρακτήρες ή την έκταση.


 


5.jpg6.jpg7.jpg


 


Από το εικαστικό, τη γλώσσα του σώματος των χαρακτήρων και τις εκφράσεις τους, μέχρι τον τρόπο που σχεδιάζονται τα speech bubbles και το lettering συμβαδίζουν άψογα στα μάτια μου και αν μη τι άλλο, δίνουν την ατμόσφαιρα που περιμένεις (και θέλεις, ακόμα και αν δεν το ξέρεις!). Δεν έχω δει κάπου αλλού τόσο έξυπνη αξιοποίηση των χαρακτηριστικών "μηχανισμών" των κόμικς και είμαι ενθουσιασμένος γι' αυτό - πόσο μάλλον όταν μου προσφέρεται δωρεάν για οφθαλμόλουτρο. Ωστόσο θα ήθελα πολύ να μπορώ να το έχω και στη φυσική μου βιβλιοθήκη.


 


8.png9.png10.jpg


 


Το webcomic ξεκίνησε 15 Νοεμβρίου αυτού του έτους και έχει διαθέσιμα 8 ακανόνιστου μεγέθους επεισόδια για ανάγνωση. Το φτιάχνει ο Adrian Miguel και βρίσκεται σε ένα σύντομο hiatus μέχρι τον νέο χρόνο. Δημοσιεύεται στο tapastic και το facebook του δημιουργού.


 


Webcomic: tapastic.com/series/SkullsandCoin


Facebook: www.facebook.com/pg/theartofadrian


Tumblr: artofadrian.tumblr.com


Instagram: instagram.com/theartofadrian

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ω ρε φίλε, πόσο μαγάτο φαίνεται!

Δε μας έφταναν τα κατεβασμένα, τώρα έχουμε και τα webcomics. Όλο στο pc θα είμαστε. :P

Ωραίος ΔαΔηΡάθυμε! :best:

 

edit: έκατσα και τα διάβασα. Παράξενο όσο δεν πάει, αλλά ωραία παράξενο. Και εξαιρετικό σχέδιο. Δεν ξέρω τι έχει στο μυαλό του ο δημιουργός, αλλά έχει κερδίσει το ενδιαφέρον μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • DaDiRa changed the title to SKULLS AND COINS [ ADRIAN ] ( 2016 - )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.