Μετάβαση στο περιεχόμενο

Comicdom Con Athens 2017 [ 7 - 9/4/2017 @ Ελληνοαμερικάνικη Ένωση ]


adams

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

ahahahahahahahahahaha. άφησα και εγώ 2 καταλόγους στη λέσχη αν και δεν θυμόμουν ποιος δεν θα πήγαινε και είχε ζητήσει, οπότε υπάρχουν αρκετοί για όσους θέλουν και δεν κατάφεραν να πάνε

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Άλλο ένα κομικντομ τελείωσε... Πήγα μόνο την Κυριακή το πρωί και συμπεραίνω πως τελικά δεν φτάνει μόνο μια μέρα για κάποιον που ασχολείται με το σπορ.

 

Νομίζω πως πήγε πάρα πολύ καλά καθώς είχε αρκετό κόσμο. Μέχρι και την μπάντα του δήμου είχε :)

 

Έκανα αρκετές αγορές κυρίως από fanzine και μερικά καινούργια. Αλλά φυσικά τα περισσότερα καινούργια θα αγοραστούν από τα γνωστά καταστήματα με το 40% γιατί αλλιώς δεν βγαίνει.

 

Πολλές νέες εκδόσεις, πολλά αμφιβόλου ποιότητας αλλά και αρκετά υποσχόμενα.

 

Και του χρόνου.

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πάντα χαίρομαι να πηγαίνω στο Comicdom, ειδικά μιας και δεν έχω την ευκαιρία να επισκέπτομαι τα άλλα 2 αντίστοιχα φεστιβάλ της χώρας.

 

Νομίζω φέτος ήταν η πρώτη φορά που δεν πέρασα το Σάββατο. Η πρώτη μου επίσκεψη ήταν την Παρασκευή το μεσημέρι, που ναι μεν είχε κίνηση αλλά ήταν πολύ μικρότερη από τις επόμενες 2 μέρες, οπότε είχα την άνεση να τσεκάρω με την ησυχία μου τις νέες εκδόσεις και να μιλήσω με 2-3 ανθρώπους. Η δεύτερη επίσκεψή μου ήταν την Κυριακή το απόγευμα, που σαφώς είχε περισσότερο κόσμο αλλά δεν γινόταν ο χαμός που φαντάζομαι θα είχε νωρίτερα την ίδια μέρα. Χαίρομαι που συνάντησα κάποια λίγα εξέχοντα μέλη του forum και είπαμε τα νέα μας, και κρίμα που δεν πέτυχα παραπάνω κόσμο. Για υπογραφές δεν το πολυκυνήγησα, αλλά αφενός τους Έλληνες καλλιτέχνες μπορούσες να τους βρεις σχεδόν ό,τι ώρα ήθελες, τον δε Rob Davis που ήταν ο μόνος ξένος από τον οποίο ήθελα τζίφρα τον βρήκα πολύ εύκολα στο artist alley, οπότε σχεδόν ό,τι αγόρασα είναι υπογεγραμμένο. Όλα καλά, και του χρόνου με το καλό! :)

 

:cheers2:

 

YΓ.: Πήρα κι εγώ κατάλογο για τον Αντρέα, αλλά ενώ μεν πέρασα από τη Λέσχη Φίλων Κόμικς το βράδυ, ξέχασα να τον αφήσω  :D  

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Κάνα λόττο έπρεπε να ζητήσεις Αντρέα. :P

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Συγχαρητηρια σε οσους βραβευτηκαν. Το καλυτερο σεναριο της 9ης τεχνης για φετος που δοθηκε σε μια διασκευη ειναι κατι περα απο τη λογικη μου. Με το καλο να δουμε και τηΦονισσα του Παπαδιαμαντη, και κατοπιν τη Μικρη Πρασινη Θαλασσα. Δινεται ενα λαθος μηνυμα προς τα εξω.

 

Οπως ειπε και ο τρελος του σαιτ μας 'μου αρεσε εκει που ο ταξιτζης δεν τους πηρε κουρσα' :D

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Λοιπον μετα απο 4 χρονια καταφερα να ερθω κι εγω! Και πετυχα μ'ενα σμπαρο,τρια τρυγονια.Comicdom,Vintage Toys και επισκεψη στη νεα λεσχη. :yahoo:

Με τον Βασιλη (το ετερον ημισυ) φτασαμε Αθηνα το μεσημερι.Ειχαμε λιγες ωρες μπροστα μας,και πολλα μερη να παμε.

Νωρις το απογευμα,μαζι με εναν φιλο που μας συνοδευε φτασαμε στην Ελληνοαμερικανικη Ενωση.Γινοταν της μουρλης απο κοσμο.Το αδιαχωρητο.Πραγματικα αρκετες στιγμες ενιωσα να ασφυκτιω και μ'επιασε κι ενας πονοκεφαλος,λες και καποιος με χτυπουσε με το σφυρακι. :bash:

Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειδα ουτε τα μισα πραγματα απ'οσα υπηρχαν εκει.Δεν γινοταν,με τοσο στριμωξιδι. :P

Χαρηκα που ειδα μελη απο το forum καποιους τους γνωρισα χθες πρωτη φορα.Μεταξυ αυτων τον Phantom Duck.Ε,αναμενομενο,αφου πηγε η Μαρβελ Ντακ εκει,επρεπε να γινει η γνωριμια! :lol:

Στενοχωρηθηκα γιατι δεν μπορουσα ν'αγορασω ολα τα πραγματακια που ηθελα.Ζηλεψα πολλα,αλλα ημουν πολυ περιορισμενη οικονομικα,και πηρα μονο ενα κομικ.

Πηγαμε και στο αλλο κτιριο,και εκει πολυ στριμωξιδι.

Χαρηκα που ηρθα αλλα,θα ηθελα να εχω πολυ περισσοτερο χρονο μπροστα μου για να δω τα παντα με την ησυχια μου.Οταν ερχεσαι σε τετοια φαση,περαστικος δεν το απολαμβανεις,οσο πρεπει.

Και σιγουρα πρεπει να σκεφτουν ενα νεο,πολυ μεγαλυτερο  χωρο για να γινεται το φεστιβαλ.

Περασα ωραια παντως παρα την ταλαιπωρια.

Και μια φωτογραφια που εβγαλα με τους Power Rangers. :P

post-12750-0-15998400-1491827733_thumb.jpg

 

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Και μ' αγκαλιάζει και με φιλάει μια κοπέλα και λέω ποια είναι;;

 

Η Πάολα, λέει.

 

Η Πάολα; αναρωτιέμαι. Ούτε τσιγγάνα δείχνει, ούτε το Μάικλ Τζάκσον μοιάζει... :lol:  Δεν είναι η τραγουδίστρια.

 

Εμ, άμα σε βλέπουμε κάθε 7ετία έτσι γίνεται :flowers7: 

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αναρτήθηκαν όλα τα βραβεία, οπότε πάμε ένα ρηπήτ όσα ξέραμε και μια σε αυτά που δεν ξέραμε :)

Ελληνικά Βραβεία Κόμικς 2017
Καλύτερο ΚόμικΕρωτόκριτος (Εκδόσεις Polaris)
Καλύτερο Σενάριο – Δημοσθένης Παπαμάρκος & Γιάννης Ράγκος (Ερωτόκριτος)
Καλύτερο Σχέδιο – Γιώργος Γούσης (Ερωτόκριτος)
Καλύτερο Εξώφυλλο – Γιώργος Γούσης (Ερωτόκριτος)
Καλύτερη ΑυτοέκδοσηΗ Δανάη στο Στόμα του Λύκου (Σενάριο, Σχέδιο & Εξώφυλλο: Σιαδώρα Παπαθεοδώρου)
Καλύτερη Καλλιτεχνική Επιμέλεια – Γιώργος Γούσης (Ερωτόκριτος)
Καλύτερο Διαδικτυακό Κόμικ – Τhe Working Dead (Σενάριο & Σχέδιο: Πάνος Ζάχαρης)
Καλύτερη Μεταφρασμένη ΈκδοσηMezolith: Όνειρα Και Εφιάλτες Στην Εποχή Του Λίθου (εκδόσεις Jemma Press, Μετάφραση: Βασιλεία Βαξεβάνη)
Καλύτερος Νέος Καλλιτέχνης – Κωνσταντίνος Μοσχονάς (Ρώτα τον Νικήτα)
Καλύτερο Ένθετο – Σπλατς! (Σενάριο: Σταύρος Ντίλιος, Σχέδιο: Γαβριήλ Παγώνης) για την ΕΦ.ΣΥΝ.
Βραβείο ΚοινούGRamers: The Comic (εκδόσεις Webcomics, Σενάριο: Δημήτρης Παπαδόπουλος & Θεόδωρος Παπαδάκης, Σχέδιο & Εξώφυλλο: Νικόλας Στεφαδούρος)

:cheers5:

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σάρωσε εφέτος ο Ερωτόκριτος...! :wow::respect::best:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Δυστυχώς ούτε γω μπόρεσα να παρευρεθώ φέτος στο Comic Dom :( Το είχα στο πρόγραμμα μέχρι πρόσφατα αλλά μετά την επιστροφή από την πενταήμερη του σχολείου τα κατάλοιπα της κούρασης ήταν μεγάλα και τελικά δεν ήρθα Αθήνα :P Από την αρχή ετοιμάζαμε να εκδώσουμε με τα παιδιά του ΚΟΜΙΞ Wiki! Fanzine το 2ο φανζινάκι μας στο event, οπότε θα ερχόμουν στάνταρ, αλλά δεν επιλεχθήκαμε δυστυχώς :( Θέλω να ελπίζω ότι η επιλογή έγινε αντικειμενικά και δε μας απέρριψαν λόγω της γενικότερης αντιπάθειας των διοργανωτών για τα Disney, αν και ποντάρω σίγουρα στο δεύτερο. 

 

Από του χρόνου με το καλό ελπίζω να είναι πιο ευνοϊκές οι συνθήκες για να δω από κοντά τι εστί Comic Dom! :D

 

Προς το παρόν, περιμένω φωτορεπορτάζ από τους συνήθεις ύποπτους του φόρουμ που παρευρέθηκαν! :P

 

 

 

 

 

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Από την αρχή ετοιμάζαμε να εκδώσουμε με τα παιδιά του ΚΟΜΙΞ Wiki! Fanzine το 2ο φανζινάκι μας στο event, οπότε θα ερχόμουν στάνταρ, αλλά δεν επιλεχθήκαμε δυστυχώς :( Θέλω να ελπίζω ότι η επιλογή έγινε αντικειμενικά και δε μας απέρριψαν λόγω της γενικότερης αντιπάθειας των διοργανωτών για τα Disney, αν και ποντάρω σίγουρα στο δεύτερο. 

 

 

Στανταράκι το πρώτο.. Μην τα ρίχνουμε πάντα όλα στους άλλους.. :beer:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3099
  • Reputation:   23541
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Σάρωσε εφέτος ο Ερωτόκριτος...! :wow::respect::best:

Όαση επαγγελματισμού σε μία σκηνή που ο ερασιτεχνισμός και η τσαπατσουλιά κοντεύει να μας πνίξει. Λογικό ήταν.

Επεξεργασία από Kurdy Malloy
  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Παρασκευη μεσανυχτα εφτασα Αθηνα, Κυριακη ξημερωματα εφευγα, η επισκεψη στο comicdom επιβεβλημενη! Δε μπορω να πω οτι το χαρηκα οπως τα προηγουμενα και για αυτο φταιει το γεγονος οτι δεν το χορτασα. Καποτε με ενα διωρακι-τριωρακι το ξεπεταγες. Τωρα θελει να κατσεις ωρες,εχει τοσα πραγματα να δεις,σε τοσους παγκους να κοντοσταθεις κλπ κλπ. Κατα τα αλλα η οργανωση νομιζω μονο βελτιωνεται.

Παλι φισκα η Ελληνοαμερικανικη, ευτυχως που πλεον υπαρχει και το Γαλλικο, οχι μονο για τις ανασες που δινει αλλα κυριως επειδη πλεον υπαρχει το artist alley και ετσι εχουμε περισσοτερες ευκαιριες για υπογραφες και κουβεντα με τους δημιουργους.

Παρα πολλες οι εκδοσεις, σε σημειο που μεχρι να φτασεις στο 3ο-4ο περιπτερο εχεις ξεμεινει απο λεφτα :P Μόνη "παραφωνία¨το περιπτερο της Giganto του Κυριαζη. Τοοοοοοσα χρονια τα ιδια κομιξ που στα χάπι Άουρ τα δινουν για 1€ και πάλι μενουν και τις αλλες ωρες καθονται περιμενοντας να έρθει το χάπι Άουρ. Πλεον μου θυμιζει αυτα τα μπαζαρ βιβλιου με τα ιδια βιβλια, στις ιδιες τιμες και στις ιδιου υψους ντανες.. Και πιανουν και ωραια γωνια στο ισογειο :P Θα προτιμουα απειρως περισσοτερο ενα περιπτερακι απο τις εκδοσεις "Οξυ" εκει περα, ειναι και μπολικα τα κομιξακια που εβγαλε και δεν εχω προλαβει να τιμησω..

Τωρα για το βραβειο σεναρίου στον ερωτοκριτο ειναι λίγο "κάπως" αλλα απο την άλλη ισως το πηρε με το σκεπτικο της καλης προσαρμογης/καλού ντεκουπάζ γιατί σενάριο στα κόμικς δεν είναι μόνο η ιστορία-"κόνσεπτ" αλλα και το στησιμο της.. Ω γουέλ!

Και του χρονου :) 

:beer:

 

υγ: τικ αν το διαβαζεις να ξερεις οτι μολις μπηκα σπιτι σκεφτηκα οτι ισως μπορεσω να ειμαι πανω στο the con και οτι ισως επρεπε να ειχα κρατησει τον ρολο μου ως αποκλειστικου σου ανιχνευτη αμφιβολου ποιοτητος φανζινακιων :( Ελπίζω να βρηκες καποιον αλλο για φετος, αλλιως συγνωμη :(

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εντυπώσεις; Φέτος είχα πολλή όρεξη για το Comicdom και περίμενα ότι με ένα δίωρο κάθε μέρα θα το ξεπέταγα και θα έβλεπα όλα όσα ήθελα. Λάθος μεγάλο. :P 

Τώρα συνειδητοποιώ πόσα υποσχόμενα φανζίν δεν τσέκαρα, πόσες επιπλέον κουβέντες με δημιουργούς θα μπορούσα να κάνω. Όπως είπε ο dimious μόνο βελτίωση βλέπω στη διοργάνωση. Κι αν ακόμα την έχουν ξεπεράσει τα άλλα φεστιβάλ, έχει ιδιαίτερη θέση στην καρδιά μου (πόσο μελό...) λόγω του πιο φλου χαρακτήρα της. :)

Όσο για την Giganto, ο Παπαϊωάννου ανακοίνωσε ότι θα σταματήσει τη δραστηριότητά της, οπότε θα δούμε ποια εκδοτική θα πάρει τη θέση της. :)

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ανέβηκε βίντεο της απονομής των Ελληνικών Βραβείων Κόμικς στο Spoiler Alert gr.

https://www.youtube.com/watch?v=1t8KwoMgUeA

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το εφετινό ComicDom κατάφερα να το επισκεφτώ τις δύο από τις τρεις ημέρες διεξαγωγής του...!Την Κυριακή,εκτός ότι είχα δουλειές,ήμουν και ψόφιος από την κούραση...! :(

 

Την Παρασκευή,μετά το στήσιμο του πάγκου της Λέσχης στο Vintage Toys,έκανα την πρώτη μου αναγνωριστική βόλτα και μπορώ να πω ότι την ευχαριστήθηκα περισσότερο,μιας και δεν είχε πολύ κόσμο και μπόρουσες να χαζέψεις άνετα,με την ησυχία σου...!Αγόρασα αρκετά κόμικς,τα πιο πολλά από τις νέες κυκλοφορίες,συνομίλησα με αρκετούς δημιουργούς και πήρα μερικές υπογραφές και σκιτσάκια...!

 

Το Σάββατο πήγα πιο οργανωμένος (είχα μαζί μου σακίδιο πλάτης) και ήταν και η ημέρα που επισκέφθηκα το Γαλλικό Ινστιτούτο...!Παρακολούθησα το Q&A του Ross και του Davis (οι οποίοι ήταν ανοιχτόκαρδοι και γεμάτοι κέφι και διάθεση να απαντήσουν στα πάντα) και στη συνέχεια πέρασα από τα φανζίν...!Αγόρασα μερικά νέα και παλιά,αλλά άρχισα να ξεμένω από λεφτά οπότε δεν κατάφερα να πάρω όλα αυτά που ήθελα...!Γενικα όμως με τα φανζίν είμαι αρκετά προσεκτικός...!Συνήθως περιμένω να διαβάσω τις κριτικές των ενημερωμένων συμφορουμιτών και μετά μπαίνω στη διαδικασία αγοράς...!Αύτη την ημέρα γινόταν το αδιαχώρητο και στους δύο χώρους της έκθεσης...!Από την μία ήταν πολύ κουραστικό,αλλά από την άλλη χάρηκα που υπάρχει μεγάλη κίνηση κι ενδιαφέρον...!

 

Με το καλό να τα ξαναπούμε και στο επόμενο ComicDom...! :yes:

 

 

:beer:

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

υγ: τικ αν το διαβαζεις να ξερεις οτι μολις μπηκα σπιτι σκεφτηκα οτι ισως μπορεσω να ειμαι πανω στο the con και οτι ισως επρεπε να ειχα κρατησει τον ρολο μου ως αποκλειστικου σου ανιχνευτη αμφιβολου ποιοτητος φανζινακιων :( Ελπίζω να βρηκες καποιον αλλο για φετος, αλλιως συγνωμη :(

 

 

Έφυγες και πήγες μακριά, τώρα ποιος να μου φέρει φωτοτυπίες και τετρασέλιδα των πέντε ευρών;  :sad1:

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μην μου το κανεις πιο δυσκολο απο οσο μου ειναι ηδη :( Ελπιζω καποια μερα να με συγχωρεσεις

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Merrie Melodies από την Φιλαρμονική του Δήμου Αθηναίων σε δικό μου video. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oW3pSY5bLY0

 

Επί τη ευκαιρία, βρήκα σήμερα το εισιτήριο του Athens Con και θυμήθηκα το 7 ευρώ που έδωσα και μου φάνηκε υπερβολικά πολύ τελικά.

 

Ξέρω πως δεν είναι, αλλά όταν κάτι σου το δίνουν τσάμπα και μετά για κάτι παρόμοιο σου ζητάνε χρήματα τότε είναι λογικό.

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μάκη,το βίντεο το έχεις απόρρητο...! :)

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

χμ για δες τώρα :)

 

Μάκη,το βίντεο το έχεις απόρρητο...! :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Άψογος...! :best:

 

Και η Φιλαρμονική έπαιζε "καρτουνίστικες" μελωδίες...!Ό,τι πρέπει για ένα συνέδριο για τα κόμικς...! :P

  • Like 5
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32036
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  16
  • Reputation:   78
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2565 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Έτσι από περιέργεια να ρωτήσω κάτι. Πήρε κανείς σκίτσο η υπογραφή από τον Sokal? Εγώ  πήγα για μια μερα το  Σάβατο ( από Θεσσαλονίκη ήρθα ) και αν και πέρασα καλά  και αγόρασα διάφορα  Sokal δυστυχώς  δεν συνάντησα.

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Merrie Melodies από την Φιλαρμονική του Δήμου Αθηναίων σε δικό μου video. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oW3pSY5bLY0

[...]

 

Ωραίο αυτό, χαμπάρι δεν πήρα, πολύ ενδιαφέρον. Αυτοί ήταν τώρα έξω από το κτήριο της ένωσης υποθέτω; Πρώτη φορά το βλέπω, ξέρεις άλλες πληροφορίες; Π.χ. ποια ημέρα ήταν; Αν έπαιξαν κι άλλα τραγούδια; Αν ήρθαν λόγω της εκδήλωσης και έπαιξαν μόνο τραγουδάκια σχετικά με καρτούν κλπ;

 

@gsideris. Ο Sokal αν δεν απατώμαι είχε παρουσίαση / ομιλία Παρασκευή & Κυριακή, επομένως μάλλον ατύχησες. Υπογραφή δεν πήρα, όμως έβγαλα φωτογραφία μαζί του.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

όχι δυστυχώς δεν πήρα σκίτσο.Πήρα το αριθμημένο print της ένωσης όμως δημιουργία Sokal από Syberia που είχε υπογραφή του Sokal με μολύβι.

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι ήταν έξω από το κτήριο της ένωσης. Δεν χωράει αμφιβολία πως ήρθαν λόγω της εκδήλωσης. Υπήρχε και σχετική οργάνωση με εμπόδια στη Μασσαλίας για να μην διέρχονται αυτοκίνητα.

 

Εγώ τους είδα την Κυριακή το μεσημέρι κατά τη μια και τους πέρασα για cosplayers :P Μετά κατάλαβα.

Σχετικά με τα τραγούδια, δυο ακόμα τα έχω βγάλει. Στο δεύτερο όσο και αν σπάω το κεφάλι μου δεν μπορώ να τo βρω. Έπαιξαν και άλλα αλλά δεν έκατσα να τα ακούσω, έπρεπε να πάμε στο Γαλλικό.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CmwKdaVTx4k

 

https://www.youtube.com/watch?v=CzYHwM9xy2o&t

 

 

Ωραίο αυτό, χαμπάρι δεν πήρα, πολύ ενδιαφέρον. Αυτοί ήταν τώρα έξω από το κτήριο της ένωσης υποθέτω; Πρώτη φορά το βλέπω, ξέρεις άλλες πληροφορίες; Π.χ. ποια ημέρα ήταν; Αν έπαιξαν κι άλλα τραγούδια; Αν ήρθαν λόγω της εκδήλωσης και έπαιξαν μόνο τραγουδάκια σχετικά με καρτούν κλπ;

 

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30205
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  83
  • Reputation:   535
  • Achievement Points:  98
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3562 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτσι από περιέργεια να ρωτήσω κάτι. Πήρε κανείς σκίτσο η υπογραφή από τον Sokal? Εγώ  πήγα για μια μερα το  Σάβατο ( από Θεσσαλονίκη ήρθα ) και αν και πέρασα καλά  και αγόρασα διάφορα  Sokal δυστυχώς  δεν συνάντησα.

 

Ναι... και υπογραφή το Syberia και σκίτσο την Kate!   :sun3:  

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3018 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Ναι... και υπογραφή το Syberia και σκίτσο την Kate!   :sun3:  

Πότε έγινε αυτό??? :trixes::sad1::Ungry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εκεί που κάθομαι έρχεται σε μένα μια μάνα με το γιόκα της. Μου δείχνει ένα σωρό σκιτσάκια του γιου της στο κινητό. Μου λέει ότι έχει μεγάλη όρεξη να ζωγραφίζει και τι μπορεί να κάνει παραπέρα. Σαν καθηγητής της λέω ότι πρώτα πρέπει να διαβάζει τα μαθήματά του για να αποκτήσει πειθαρχία και συγκροτημένη σκέψη. Βασικά το παιδί ήταν πέρα βρέχει και δεν έδινε σημασία τι έλεγα και τα σκίτσα του χειρότερα από τα δικά μου αλλά δεν πειράζει :) Τους στέλνω στο διπλανό μου που σπούδαζε σε κάποια σχολή για περισσότερα και έτσι τους φορτωσα σε άλλον :P

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.