Μετάβαση στο περιεχόμενο

Comicdom Con Athens 2017 [ 7 - 9/4/2017 @ Ελληνοαμερικάνικη Ένωση ]


adams

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Να σημειωθεί ότι έστω και άτυπα, έχουμε άλλον έναν ξένο καλεσμένο. Είναι ο Vincenzo Balzano, σεναριογράφος του «Το Σύννεφο» σε σχέδιο του Κώστα Ζαχόπουλου που θα θα δούμε από την Webcomics :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7515
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  247
  • Reputation:   2147
  • Achievement Points:  249
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5602 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  6

Μια μικρή διόρθωση είναι ακριβώς το ανάποδο, ο Ζαχόπουλος έχει γράψει το σενάριο, o Balzano είναι σχεδιαστής.

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:oops:

 

Δεν το είχα καταλάβει. Ευχαριστώ :beer:

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Δεν ξέρω εάν έχει ανέβει πουθενά,αλλά μιας και δεν το βρίσκω ας το ποστάρω...!

 

Ανακοινώθηκαν τα signings των δημιουργών των εκδόσεων της JEMMA στο CCA 2017...!

 

post-20685-0-28394200-1491501571_thumb.jpg   post-20685-0-84227600-1491501572_thumb.jpg

 

 

Καθώς επίσης και τα πακέτα που θα έχει σε προσφορά η εκδοτική...!

 

Το SoComic Fan Pack ---> post-20685-0-74898700-1491501574_thumb.jpg

 

Το Action-Mystery Fan Pack ---> post-20685-0-60914600-1491501567_thumb.jpg

 

Και το Hardcore Fan Pack ---> post-20685-0-34822000-1491501569_thumb.jpg

 

 

Επίσης δημιουργήθηκαν και δύο συλλεκτικές τσάντες - ταγάρια,όπως μας έχει συνηθίσει τα τελευταία χρόνια η JEMMA...! ;)

 

post-20685-0-94996100-1491501575_thumb.jpg

 

 

:beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

Μόνο καλό...? :best:

 

Να είχαμε και μία συγκεντρωτική λίστα με το τι έχει εκδοθεί στην Ελλάδα από τον κάθε ξένο δημιουργό που θα έρθει,πολύ θα μας βόλευε...! :P 

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κρίμας. Πολύ κρίμας. Προφανώς δεν χωράνε όλοι. Μακάρι όμως να χώραγαν. Τα φανζίν είναι για εμένα το πιο ζωντανό και το πιο ενδιαφέρον κομμάτι του Comicdom. Για εμένα. Αυτή τη δυνατότητα του να δεις όλους τους Έλληνες δημιουργούς, είτε μιλάμε για φτασμένα ονόματα, είτε μιλάμε για 10χρονα που σκάρωσαν κάτι και είχαν τα άντερα και το θράσος (με την καλή έννοια) να το μοιράσουν, την καραλατρεύω. 

 

Ίσως να συσχετίζεται και με ένα "δεν θέλουμε κοσμήματα και μπιχλιμπίδια. θέλουμε μόνο κόμικ, άντε και αρτ-μπουκς/σχέδια"... Μπορεί να είναι και αυτό. Δεν το γνωρίζω.

 

Όσο όμως περισσότεροι δημιουργοί, όσο περισσότεροι κομίστες, όσο περισσότεροι άνθρωποι που θέλουν να μοιραστούν με εμάς αυτό που μπορούν να δημιουργήσουν, τόσο το καλύτερο. Και χθες, και σήμερα, και αύριο :)

 

Προφανώς θα τιγκάρει ο χώρος, που πλέον (εάν ξανασυμβεί στη Γαλλική Ακαδημία) είναι μεγαλύτερος, αλλά μακάρι το θέμα να λυνόταν με ακόμα μεγαλύτερο χώρο και με ακόμα περισσότερους δημιουργούς :) Στην απολύτως τελική ονοματάκια που είδα σε φανζινοτραπεζάκια το 2008, αυτή τη στιγμή βγάζουν κομιξάρες. Και κάθε χρόνο εμφανίζεται και κάποιος/α που μου είναι συγκλονιστικά άγνωστος/η, αλλά η δουλειά του/της με εκπλήσσει.

 

:cheers5:

 

Συμφωνω απόλυτα μαζί σου για αυτο μαζεύω τα πάντα απο φανζιν εδω και χρόνια απο κάθε τραπέζι.Μου αρέσουν δε με αρέσουν,μου αρέσει το θράσος και η τρέλα που εχουν τα παιδια ,με την καλή έννοια να εξωθουν  τον εαυτό τους.Περσι αν προσθέσουμε και τις 5 εκδηλώσεις στην Αθηνα ειχαμε και τις περισσοτερες εκδόσεις.Τιγκα το κομικςφυλάκιο μου,και αρκετα που εχω να παρουσιασω και δεν το εχω κάνει ακόμα.Και εμενα δε μου αρέσει πάγκοι με διάφορα χειροτεχνήματα,στάμπες σε μπλουζάκια,και τραπέζια με μόνο πόστερ.(Ειναι ενας τ'υπος τον εχω δει σε πολλές εκδηλωσεις που φτιαχνει μονο πόστερ που εχει δει να αγοράζω απο ολους εκτος απο αυτον .Του είπα οτι αγοράζω μονο κομικς αλλα αυτος με κυνηγα να του πάρω κατι.Ολο του αρνουμαι,στο Αθενς κον που με ξανάδε μου γυρισε τα μουτρα,επιτελους το καταλαβε.)

Ελπιζω φετος να εγινε καποια ξεκαθάριση και να δουμε μονο κομιξάκια,για οσους κομιξάδες δεν μπορεσαν ελπιζω να γινει δευτερο φανζιν φέστιβαλ να μπορεσουν να μαζευτουν εκει.

 Πάντα ηθελα μια τέτοια λίστα ειδικα των αυτοεκδωσεων ,ευχαριστω Γιωργο να σε έχει καλά ο Θεος των κομικς.Θα την τυπώσω να μη ξεφύγει καμμια.

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

Ωραία καταγραφή, αλλά δεν είναι πλήρης :) Φαντάζομαι ότι εστιάζει σε πράγματα που θα κυκλοφορήσουν για πρώτη φορά στο κόμικντομ, έχει όντως μπόλικα, δεν τα έχει όμως όλα. Στα σίγουρα λείπουν οι νέες Πηνειάδες (καθώς και άλλα πραγματάκια από τις Εκδόσεις του Κάμπου) και λείπει και αυτό εδώ που κυκλοφορεί αύριο.

 

17522677_10154617873683666_2344814768276292582_n.jpg

 

δεν θυμάμαι τώρα τι άλλο έχει σκάσει στο wall μου στο φβ :) η λίστα καταγράφει 22 νέες αυτοεκδόσεις. στο self publishers alley θα είναι 60 συμμετάσχοντες (πέραν των32 που θα είναι στο artists'alley). Φυσικά δεν θα έχουν καινούργιο φανζίν και οι 60, αλλά σίγουρα θα είναι πάνω από 22. :)

 

:cheers5:

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Καλημέρα! Μία χάρη θα ήθελα. Φέτος για πρώτη φορά δε θα μπορέσω να παρευρεθώ στο Κομικντομ λόγω ενός προβλήματος με τη μέση. Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος μπορέσει/το θυμηθεί να μου πάρει ένα πρόγραμμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μετα απο διαλειμμα 5 ετων, ειχα την ευκαιρια να ξαναβρεθω στο Comicdom. :)

 

Ειχα την ευκαιρια να ξαναδω καποια παιδια απο τα παλια που τα ηξερα και να τα πουμε.

 

Στα του event....

 

Εφτασα νωρις ( με το καλημερα δηλαδη.... :D ) και ετσι ειχα ολη την ανεση να περιηγηθω σε ολους τους χωρους.

Στην εισοδο μοιραζαν την γνωστη σακουλα της Ενωσης με διαφορα καλουδια μεσα, συν κανα-δυο που μαζεψα απο χορηγους. :)

 

 

post-31159-0-77282800-1491568644_thumb.jpg

 

 

Στα περιπτερα η κινηση ηταν χαλαρη, αν και σε καποια αρχισαν δειλα-δειλα να μαζευονται και να ριχνουν μερικες ματιες.

Οι πραγματιες πολλες και για ολα τα βαλαντια, λεφτα να εχεις να ξοδευεις. :D

 

Ιδιαιτερο ενδιαφερον ειχε το artists alley, ωπου τα παιδια ξεκινησαν να στηνουν την πραγματια τους απο νωρις,

γυρω στις 11:45.και ετσι ειχα την ευκαιρια να δω πολυ καλες δουλειες, μαλιστα δυο απο αυτες τις τιμησα. :)

 

Μαλιστα στην περιπτωση του Παντούλα, επειδη ημουν ο πρωτος του πελατης, μου εκανε το print δωρο!!! :dance:

 

Μακαρι να φερω τυχη στο παληκαρι και να ξεπουλησει!!! :)

 

Δυστυχως το πενιχρο μου budget με περιορισε μονο στο να αγορασω μονο ενα κομιξακι.... :(

 

Τα μοναδικα μου 2 "λαφυρα".... :)

 

post-31159-0-80851700-1491568583_thumb.jpg

 

Και σκιτσακι Ποναν δια χειρος Ρουμπουλια.... :)

 

post-31159-0-99949600-1491568617_thumb.jpg

 

 

Αντε και του χρονου!!! :cheers5:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

όπως ειπώθηκε σήμερα ήταν χαλαρή μέρα.Την Κυριακή φαντάζομαι θα γίνεται με πατείς σε πατώ. Και εγώ τσίμπησα τον Πόναν και έχω να πω πως μα τα μάρμαρα πρέπει όλοι να το πάρετε. Μου φάνηκε προσωπικά τρομερά καλοφτιαγμένο και διασκεδαστικότατο. Ίσως να είναι και του γούστου μου δε λέω.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Έκανα κι εγώ μια αναγνωριστική βόλτα σήμερα, αλλά έκατσα λιγότερο απ' όσο υπολόγιζα, λόγω κούρασης. Ήταν άδεια, οπότε κινήθηκα άνετα, είδα γνωστά ρεμάλια του φόρουμ και σταμπάρισα κομιξάκια. Έγιναν και αγορές, αλλά αυτά την Κυριακή το βράδυ. :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

το τραγικό είναι πως δεν ξέρω τις μάπες σας. την Κυριακή η λέσχη θα είναι ανοιχτή? Λέω να περάσω μετά από το comicdom και το vintage toys που είναι δίπλα

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

το τραγικό είναι πως δεν ξέρω τις μάπες σας. την Κυριακή η λέσχη θα είναι ανοιχτή? Λέω να περάσω μετά από το comicdom και το vintage toys που είναι δίπλα

 

άμα πας στο Vintage Toys, γκαραντί θα δεις τον Πρόεδρα :) και λογικά θα δεις και μερικούς ακόμα. 

 

Κυριακή σαφώς και θα είναι ανοικτή η Λέσχη. Με το σύνηθες ωράριο του ΣΚ (10:00-14:00 και 18:00-22:00). Τι δεν ξέρω? Δεν ξέρω πόσοι θα είναι εκεί... Έχω την αίσθηση ότι στα Κόμικντομ, Σάββατα είναι που μαζεύεται κόσμος μετά στη Λέσχη. Αίσθηση αυτό όμως :) δεν ξέρω τι θα γίνει αύριο :) Η αλήθεια είναι πως ο καλύτερος τρόπος για να γνωρίσεις πολλούς είναι να έρθεις σε μια εκδήλωση. Αυτό όμως δεν είναι το "ποιοτικότερο" διότι με ποιον να πρωτομιλήσει κάποιος. Το ιδανικό είναι να σκάσει μύτη κανείς σε κάποια φάση που θα τύχει να είναι 5-6 νοματαίοι, οπότε γίνεται και μια πιο-σε-βάθος γνωριμία :) Λες 5 κουβέντες, απομυθοποιούνται πράγματα, εξανθρωπίζονται άβαταρ :) Πότε είναι τέτοια φάση?... έλα ντε :lol: 

 

Πέρασα σήμερα. Είπα να πάω (α) για να προλάβω πράματα πριν εξαντληθούν, (β) να έχει λιγότερο κόσμο και (γ) να κάνω λίγη ψυχοθεραπεία γιατί αυτή η εβδομάδα με πήγε κάπως :) Σαξές και τα 3 :) Είδα και διάφορους σεσημασμένους. Δεν περίμενα να δω τόσες γνωστές φάτσες :) Εάν πάντως σήμερα ήταν ο λιγότερος κόσμος, δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει αύριο. 

 

τρελός πανικός στα φανζινάκια. Τρελός :) Δυστυχώς όμως πλέον δεν παίζουν λεφτά σε μένα, οπότε περιορίστηκα. Αλλά ακόμα και με τον περιορισμό μου, μου έφυγαν λεφτά. Συνέχεια ξεπηδάνε όλο και καλύτερα ταλέντα, και κάποιες φορές δεν μπορείς να αντισταθείς. Ο βασιλιάς πάντως (ένας είναι ο βασιλιάς :) ) κατέβαινε τη Σίνα σέρνοντας ένα τρέηλερ από πίσω. Και είχε ***μόνο*** τα μισά φανζίν. Τα άλλα μισά είπε ότι θα τα πάρει με άλλο τρέηλερ. :)

 

:cheers5:

  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Τελικά είναι στανταράκι .

Οι Παρασκευές είναι οι καλύτερες μέρες για να επισκεφθείς το Comicdom. :spidey_yeah_that:

Εχει κόσμο τόσο όσο πρεπει για να μπορείς να κινηθείς άνετα στο χώρο ,να χαζεψεις με την ησυχία σου τους πάγκους και να τα πείς με τους (πολλούς) γνωστούς και φίλους που σίγουρα θα συναντήσεις .

 

Βέβαια ακόμα κι έτσι η ζέστη είναι αφόρητη :heat:, ειδικά στον πάνω όροφο που είναι το artists alley .Δυστυχώς δεν μπορείς να μείνεις στο χώρο για πολύ .

 

Πάντως ήταν καλά αυτή τη μια ώρα που βρέθηκα στο χώρο και απ ότι είδα παίζουν αρκετές νέες κυκλοφορίες Ελλήνων δημιουργών .

 

Ελπίζω να μπορέσω να περάσω και την Κυριακή το πρωί για καφεδάκι με τους "γνωστούς -άγνωστους " φίλους και να επισκεφθώ και το χώρο των φανζίνς στην Γαλλική Ακαδημία . :)

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ζηλεύω ρε γνωστοί άγνωστοι! Να περάσετε όλοι τέλεια :) :)

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Και εγω ολα τα χρονια παρασκευες πηγαινα (για να προλαβω!!) αλλα σημερα δεν μπορεσα. Αυριο το μεσημερακι θα ροβολησω προς το κεντρο της Αθηνας και ελπιζω να μου αρεσει.

 

Προπερσυ (ή παραπροπερσυ, καπου εκει) ηρθε πρωτη φορα μαζι μου και η συμβια μου (και εκτοτε ερχεται για βολτα καθε χρονια) και της αρεσε αρκετα. Δεν ειχε ιδεα ποσο μεγαλο ειναι και ποσα ατομα το εχουν σαν χομπι και αρχικα πιστευε ιατι θα δει καμια 10αρια geeks σε καμια υπογα και εντυπωσιαστηκε με τον κοσμο κτλ Το αστειο ηταν οτι δεν ειχε ξανακουσει για cosplay κτλ (καλα και εγω απο χωριο απο ειμαι, τα τελευταια χρονια το εμαθα!) και φτανοντας εκει βλεπει κατι ψηλα παλικαρια που ηταν ντυμενα στρατιωτες (ή κατι τετοιο με μπλε στολες δεν θυμαμαι απο πιο manga ηταν) και μου λεει "γιατι εχει ματατζηδες εδω??  τοσο αγρια γιορταζετε οι κομιξαδες??"

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τελικά ποιοι ήταν οι νικητές των βραβείων; :)

  • Like 4
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ervtokritos.jpg

 

Ερωτόκριτος φβ

Γούσης -> Σχέδιο, εξώφυλλο, επιμέλεια

Γούσης+Παπαμάρκος -> Σενάριο

Ερωτόκριτος -> Κόμικ

 

 

Siadora.jpg

Δανάη στο στόμα του Λύκου + Σιαδώρα -> Αυτοέκδοση φβ

 

 

Mosxonas.jpg

Μοσχονάς -> Νέος καλλιτέχνης φβ

 

 

Gramers.jpg

GRamers -> Κοινού φβ

 

 

Μεταφρασμένη?

Διαδικτυακό?

 

:cheers5:

 

 

edit

Πάνος Ζαχάρης - The workind dead -> διαδικτυακό

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  839
  • Reputation:   6490
  • Achievement Points:  852
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μία ερώτηση για όποιον φίλο ξέρει.

 

Τι ώρα ανοίγουν αύριο το πρωί;

  • Like 6
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

11:00

 

:cheers5:

  • Like 7
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήγα χθες και σήμερα και μπορώ να πω ότι πέρασα ευχάριστα. Βέβαια, δεν είναι σαν το AthensCon ή το The Comic Con αλλά είναι μια όμορφη εκδήλωση όπου μπορείς να βρεις διάφορα κόμικς και να περάσεις καλά. Φέτος ήταν καλύτερη από πέρσι θαρρώ.  

 

Βρήκα διάφορα άτομα από εδώ όπως τον Germ και γνώρισα τον Melandros αλλά το παρεάκι μου ήταν ο Φάντομ (Γιώργος) και ο Alucard (Γιάννης) :D Οι αγορές που έκανα είναι αυτές οι δυο. :P

 

post-25682-0-59788500-1491691484_thumb.jpg

 

Τα περισσότερα στο The Comic Con ;) Πάντως να πω ένα ευχαριστώ στον Άγγελο από το Star Comics που έφερε τα τομάκια με το Disney's Inferno (σκληρό εξώφυλλο). Μια πολύ όμορφη έκδοση. Πάντως από την Jemma μου άρεσε πολύ το σχέδιο του Σκλάβου και κάπως μου κίνησε την περιέργεια το σενάριο :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10466
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  265
  • Content Count:  3512
  • Reputation:   36502
  • Achievement Points:  3528
  • Days Won:  88
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

.............. Ο βασιλιάς πάντως (ένας είναι ο βασιλιάς :) ) κατέβαινε τη Σίνα σέρνοντας ένα τρέηλερ από πίσω. Και είχε ***μόνο*** τα μισά φανζίν. Τα άλλα μισά είπε ότι θα τα πάρει με άλλο τρέηλερ. :)

 

:cheers5:

  Aγορίνα μου εσυ !Να ξέρεις οτι είσαι απο τα λιγα ατομα που χαίρομαι που γνωρισα στην 50 χρονη ζωή μου και οταν σε βλεπω με χαροποιει ιδιαιτερα.

 Αλήθεια νομίζω οτι φετος είχαμε τα περισσότερα φανζινακια απο καθε άλλη φορα.Εγω δεν καπνίζω εκοψα τα μπυρόνια που επινα,κανω οικονομια στο φαί για να μπορω να μαζεψω το χρονο το ποσό που ξοδευω σε κομικς.Φετος πιο δυσκολα,περασα μονο απο τα φανζινακια δεν μπορεσα να περασα απο πουθενα λογω οικονομικης ανέχειας,αλλα χαλάλι στους φανζιναδες.Δευτερα κανω απογραφη και αναφερω ποσα φανζιν ειχε φετος.

Υ.Γ. Ποσο δυσκολο να κουβαλας τοσο βαρος στην ανηφορα της Μασσαλιας.

Επεξεργασία από Βασιλεύς των κόμικς
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Μαγκες καλημερα. Πηγα και εγω χθες Σαββατο και μου αρεσε σαν εμπειρια και σαν βολτα οπως και καθε χρονια εξαλλου. Τυχαινει και μενω στην Αθηνα απο το 2001 οποτε ειμαι απο τους τυχερους και εχω καταφερει να παω σε ολες τις χρονιες τις διοργανωσης (ακομα και την χρονια που ημουν φανταρος μου εκατσε και πηγα). Δυστυχως η τσεπη μου δεν σηκωνει για να στηριξω πολλους δημιουργους και ειδικα φανζινακια (ελπιζω του χρονου να μαι καλυτερα οικονομικα) οποτε περιοριστικα σε πιο γνωστα κομικ (ας το πω ετσι) αλλα χαρηκα πολυ που ειδα (ή ξαναειδα) απο κοντα μερικους δημιουργους και κακα τα ψεμματα ειναι ωραιο συναισθημα να αγοραζεις κατι και να εχεις μεσα και ενα σχεδιακι και μια αφιερωση προσωπικη! Αυτα απο μενα. Να πατε ολοι να περασετε καλα!

 

ΥΓ Πολυ ωραιες αρκετες στολες cosplay που ειδα.

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλημέρα! Μία χάρη θα ήθελα. Φέτος για πρώτη φορά δε θα μπορέσω να παρευρεθώ στο Κομικντομ λόγω ενός προβλήματος με τη μέση. Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος μπορέσει/το θυμηθεί να μου πάρει ένα πρόγραμμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

Περαστικά Ανδρέα! Σου πήρα ένα πρόγραμμα/κατάλογο και τo παρέδωσa στα ασφαλή χέρια του GCF για να στο δώσει στη Λέσχη, όποτε ανεβείς. Ελπίζω να τα πούμε από κοντά την Τετάρτη.  :flowers7:

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Σου πήρα πρόγραμμα αλλά όπως βλέπω έχει ήδη φροντίσει ο Γιάννης !

Σε βλέπω να μαζεύεις φέτος πιο πολλά από κάθε άλλη χρονιά .

 

Περαστικά και γρήγορα ! :)

 

Καλημέρα! Μία χάρη θα ήθελα. Φέτος για πρώτη φορά δε θα μπορέσω να παρευρεθώ στο Κομικντομ λόγω ενός προβλήματος με τη μέση. Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος μπορέσει/το θυμηθεί να μου πάρει ένα πρόγραμμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

  • Like 9
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Φωτορεπορτάζ της Lifo από το διαγωνισμό cosplay:

 

 

http://www.lifo.gr/articles/urban-art_articles/140344

 

:cheers5:

  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Καλημέρα! Μία χάρη θα ήθελα. Φέτος για πρώτη φορά δε θα μπορέσω να παρευρεθώ στο Κομικντομ λόγω ενός προβλήματος με τη μέση. Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος μπορέσει/το θυμηθεί να μου πάρει ένα πρόγραμμα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Σε περιμένει ένας κατάλογος στο ράφι της λέσχης, μιας και το θυμήθηκε ο jpentz. :)

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σας ευχαριστώ πολύ και τους τρείς! Λίγο δύσκολο να έρθω την Τετάρτη, αλλά ελπίζω σύντομα! :)

  • Like 8
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Comic Dom 2017 τέλος και για φέτος. Αν και ήμουν απ' αυτούς που έκαναν πολλές γκριμάτσες απογοήτευσης, πήγα και τις τρείς μέρες και  θα έλεγα ότι πέρασα καλά.

 

Νομίζω οτι σαν εκδήλωση έχει γίνει πολύ ακαδημαική, πολλή συζήτηση, πολλά πάνελς, που δεν ξέρω αν είναι το ζητούμενο για ένα Comic Con, συν το γεγονός οτι φέτος πολλοί guests ήταν κομματάκι απροσπέλαστοι.

 

Στην τελική αυτό που μου έμεινε, ήταν μια καλή μάζωξη Comic καλλιτεχνών που άλλως πως, δεν μπορείς να τους βρείς μαζεμένους. Watercolor σχέδιο από Ortego και σκιτσάκι από Davis στο βιβλίο μου (γι' αυτό το τελευταίο στήθηκα ένα γεμμάτο τριωράκι αλλά άξιζε) πολλά τευχάκια full υπογεγραμμένα.

 

Σε ένα μήνα στη Θεσσαλονίκη λοιπόν για το εγγονάκι Con - Συγγνώμη παπού Dom αν ήμουνα αγενής τις προηγούμενες εβδομάδες.

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.