Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Comic Con 3 [ 5 - 7/5/2017 @ Θεσσαλονίκη ]


ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Δεν θα μακρυγορήσω, μιας και ο christs, νομίζω κάλυψε το θέμα.

Να προσθέσω για Yildiray Cinar : Τον έβρισκες στο τραπέζι του, οχι βέβαια για πολλες ώρες όπως Achde-Keramidas που έσπασαν τα κοντέρ, αλλά γενικά δεν είχε κόσμο. Μου υπέγραψε μεγαλοπρεπώς, για καδράρισμα. Για σκιτσάκι μου είπε πως δέχεται μόνο commissions και μου έφτιαξε αυτό post-31289-0-15681900-1494226695_thumb.jpg, αρκετά ακριβό, αλλα χαλάλι. Ίσως γι αυτό δεν είχε κοσμο.

 

Ο Mckean πολύ λίγος χρονικά. Νομίζω οτι μιας και ήταν από τις κύριες "attraction", εδικαιούμεθα αρκετά περισσότερο χρόνο, αφού και το signing ολοκληρώθηκε με άγχος (sandman θα σου ξερριζώσω τα γένια).

 

Ως προς το χώρο, νομίζω είναι οριακός και δεν θα μπορέσει να καλύψει την επέκταση που επιβάλλει η αναμφισβήτητη επιτυχία της οργάνωσης. Αν και ο χώρος ειναι ιδιαίτερα γραφικός και το εξωτερικό περιβάλλον όμορφο και λειτουργικό (καφετέρια δίπλα),νομίζω οτι και με την παρούσα κατάσταση η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική, το απόγευμα.

 

Tελική προσωπική εκτίμηση : Ευχαριστήθηκα περισσότερο από κάθε προηγούμενο con  και σ' αυτό συνέβαλλε,πέραν της διοργάνωσης, η ιδιαίτερα καλή παρέα που δημιουργήθηκε. Νομίζω οτι η έννοια των εκδηλώσεων αυτών, είναι να φέρνει κοντά και τον κόσμο, μιας και τα υπόλοιπα είναι πλέον προσιτά και από τις αγορές.

 

Οι επόμενοι στόχοι: Για τον κ. Πεφάνη να διοργανώσει ένα ακόμη καλύτερο con και για εμάς του forum να βρεθούμε με ακόμα μεγαλύτερη παρέα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32429
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καταρχάς μπράβο στα παιδιά που πήγατε αλλά και στην οργάνωση, που απ΄ό,τι κατάλαβα ήταν και φέτος πολύ καλή :)
Αν και Θεσσαλονικιός και μεγάλος φαν του Λούκυ Λουκ, δεν πήγα φέτος στην έκθεση(είχα πάει στην περσινή).
Αφενός δεν είχα πολύ χρόνο λόγω υποχρεώσεων, αφετέρου επειδή δεν ήθελα ν΄αγοράσω κάτι.


Mε τον Achde τι είπατε; Έχουμε κανένα νέο για Λούκυ Λουκ που αξίζει ν΄αναφερθεί;
Και βασικά μιλάει αγγλικά; Επειδή ξέρω οι Γάλλοι είναι λίγο σοβινιστές.
Ο μόνος λόγος να πήγαινα φέτος θα ήταν να συναντήσω τον Achde και να πιάσουμε συζήτηση για τα ΛΛ και τι πλάνα υπάρχουν για το μέλλον.
Με κίνδυνο βέβαια να τον έφερνα σε κάπως αμήχανη θέση, ίσως τον ρωτούσα και για ποιο λόγο κατά τη γνώμη του δεν βγαίνουν το ίδιο ωραίες ιστορίες με παλιά, όπως και ποιον θεωρεί σπουδαίο σεναριογράφο και θα ήθελε να συνεργαστεί μαζί του.
 

Κι ένα ωραίο σκιτσάκι του απ΄τη σελίδα της Μαμούθ


post-31613-0-83835900-1494240613_thumb.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

laz, κάκιστα έκανες τότε που δεν ήρθες, βλ ποστ # 229  :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Να γράψω και εγώ συνοπτικά την εμπειρία μου, μιας και συνοπτική ήταν δυστυχώς και η παρουσία μου στο con.

 

Φτάσαμε οικογενειακώς στο Con το Σάββατο απόγευμα. Μάλλον η χειρότερη στιγμή για να το επισκεφτείς με ένα τρίχρονο κοριτσάκι. :P Η ουρά για τα εισιτήρια τεράστια και φοβερός συνωστισμός μέσα. Κάναμε μισή γύρα στο ισόγειο και βγήκαμε έξω, όπου και συνάντησα αρκετούς από εδώ. ;) Ευτυχώς είχε αρκετούς cosplayers, οπότε όσο συζητούσαμε με τα παιδιά, η μικρή χάζευε τους Power Rangers. :gif_comics:

 

Απόπειρα δεύτερης επίσκεψης, την Κυριακή μεσημέρι, όπου τα πράγματα ήταν σαφώς πιο χαλαρά. Είχα σκοπό να είμαι από νωρίς για να πετύχω και τα παιδιά που είχαν κανονίσει για καφέ, αλλά μαντέψτε ποιος τελικά κανονίζει το πρόγραμμα... :pinokio: Ευτυχώς μπορέσαμε να γυρίσουμε λίγο και τον πάνω όροφο αλλά τροχάδην λόγω πίεσης χρόνου για το ταξίδι της επιστροφής.

 

Αποτίμηση? Μηδέν σκιτσάκια, μηδέν υπογραφές. Αν και πιο πολύ στεναχωρήθηκα που δεν μπόρεσα να γνωρίσω και τα υπόλοιπα παιδιά και να τα πούμε από κοντά. Ελπίζω του χρόνου να καταφέρω να ξανάρθω για  το χορτάσω. :)

 

Αν δεν είχαμε μαζί το παιδί, σίγουρα θα μπορούσα να περάσω περισσότερο χρόνο στο con. Αλλά όσα σκιτσάκια και να έπαιρνα δεν νομίζω να χαιρόμουν περισσότερο από τη μικρή, αφού μέχρι και σήμερα για το ότι είδε τους Power Rangers από κοντά μας λέει!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3101
  • Reputation:   23548
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αν άξιζε για κάτι το προαγορασμένο εισιτήριο τριημέρου ήταν για τη μαγική αποφυγή της τεράστιας ουράς το Σάββατο. Θεϊκό!  :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32429
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

laz, κάκιστα έκανες τότε που δεν ήρθες, βλ ποστ # 229  :lol:

Tην είδα, γι΄αυτό ρώτησα με τον Achde τι είπατε :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4443 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

@christs

 

Μην ανησυχείς. Το διάβασα όλο το "σεντόνι"-post :P

Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξουν και άλλες ευκαιρίες και συγκυρίες στο μέλλον για συνάντηση μελών.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

dionik το ξέχασα εντελώς ότι ανέβηκες! 2012.gif

 

Η πλάκα είναι ότι την Κυριακή έμεινα από το πρωί μέχρι το απόγευμα και δεν το πήρα χαμπάρι ότι ήσουν εκεί, δεν το ανέφερε και κανείς.  :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4237 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήρθε η ώρα να πω και εγώ δυο λόγια για φετινό The Comic Con. Γενικά η ατμόσφαιρα ήταν πολύ καλή και μου φαίνεται ότι έκανε λιγότερη ζέστη από πέρσυ αλλά πρέπει οπωσδήποτε από του χρόνου να βρουν νέο μεγαλύτερο χώρο έτσι ώστε να είμαστε όλοι μας ευχαριστημένοι. Το Κον γεμίζει εύκολα! Αυτό φαίνεται και από την τεράστια ουρά που είχε το Σάββατο κατά τις επτά το απόγευμα. Δεν το είχα δει αυτό πέρσυ. :) Οπότε καλό θα είναι οι διοργανωτές να λάβουν σοβαρά υπόψιν τους το χώρο για του χρόνου. Μου άρεσε πολύ ο Λούκυ Λουκ που είχαν ως έκθεμα για να βγάλουμε φωτος αλλά θα συμφωνήσω με το συμφουρομίτη που είπε πως φέτος δεν ήταν όπως πέρσυ που είχαμε και άλλα ωραία εκθέματα να διακοσμούν το χώρο όπως ο Iron-Man και ο Captain America που είχαν πέρσυ στην είσοδο και με είχαν ενθουσιάσει. Ήταν πιο φτωχό συγκριτικά σε αυτόν τον τομέα. 

 

Υπήρχαν αρκετά μαγαζιά και πράγματα να ψωνίσει κανείς. Υπήρχαν και καλές προσφορές σε ορισμένα (πχ είχαν 2 ευρώ πρόσφατα τευχάκια της Idw, Μαρβελ κλπ. Παρακάτω θα δείτε φωτο με τα 6 Uncle Scrooge που αγόρασα διότι έκαναν 2 ευρώ το ένα και μου φάνηκε μεγάλη ευκαιρία καθώς συνήθως τα βρίσκουμε 4 με 4,50 ευρώ) και αλλού όχι κάτι το ιδιαίτερο ως καθόλου... Γενικά αγόρασα διάφορα που θα σας τα δείξω παρακάτω ;)

 

Ας πάμε τώρα στους σχεδιαστές. Προσωπικά φέτος ένιωθα λες και είχα κανονίσει που θα κάτσουν οι σχεδιαστές οι οποίοι με ενδιέφεραν. Για το λες αυτό θα μου πείτε. Το λέω διότι τα τραπεζάκια όλων όσων ήθελα σκιτσάκι και υπογραφή ήταν στη σειρά!! Οπότε δεν κουράστηκα ώστε να τρέχω σε διάφορα σημεία. Θα μιλήσω πρώτα για τον Κεραμιδά και τον Achde. Ο Κεραμιδάς έχει ένα περίεργο στυλ και οπότε ήμουν περίεργος να δω τι θα μου σχεδιάσει, στο τομάκι Mickey Craziest Adventures. Του ζήτησα τον Σκρουτζ και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά και είχε και χρωματισμό! Πήρα το σχεδιάκι δωρεάν αφού είχα τον τόμο αλλιώς εάν ήθελες σε χαρτί σχέδιο τότε πλήρωνες 15 ευρώ. Πάντως και εγώ απογοητεύτηκα που δεν ήξερε καθόλου ελληνικά. Τον Achde τον συμπάθησα πάρα πολύ! Πολύ καλός και να μιλήσει και να σχεδιάσει σε όλους. Του ζήτησα να μου κάνει έναν Λούκυ Λουκ στο τεύχος No 79 και να μου υπογράψει το νέο τομάκι "Η Γη της Επαγγελίας" και το σχεδιάκι του που είχε στον κατάλογο. Μιλούσε αρκετά καλά αγγλικά και έβγαλα και φώτο μαζί του. :) Γενικά είναι ομιλητικός και χάρηκα που ήρθε και έκατσε μαζί στον καφέ που ήπιαμε τα μέλη της Λέσχης την Κυριακή :D

 

post-25682-0-25868600-1494325476_thumb.jpgpost-25682-0-59341900-1494325500_thumb.jpg

 

Ας πάω τώρα στους Ντισνεικούς. Οφείλω να ομολογήσω που παρόλο που την Perissinoto δεν την είχα σε μεγάλη εκτίμηση, αυτό άλλαξε παντελώς. Η γυναίκα ήταν πολύ ομιλητική, ευγενική, ενθουσιώδης και έκανε σε όλους δίχως παράπονο full body σκιτσάκια! Όλα της τα σκιτσάκια ήταν φοβερά και εντυπωσιάστηκα πιο πολύ από το σκίτσο που έκανε στον Γιάννη (Alucard) το οποίο είναι πιστεύω το καλύτερο και αυτό που ξεχώριζε περισσότερο. Του σχεδίασε την Χρυσή Γκόλντυ την οποία δεν ήξερα η σχεδιάστρια αλλά βλέποντας μια εικόνα της, την έκανε και πολύ ωραία σας πληροφορώ. Της είπα κιόλας ότι με εντυπωσίασε που την έκανε τόσο καλά ενώ δεν την έχει ξανασχεδιάσει και χάρηκε. :blob7: Ο Παστροβίκιο και αυτός ευγενικός, χαρούμενος, έτοιμος να σου σχεδιάσει ότι του πεις. Προσωπικά του ζήτησα τη στολή/πανοπλία που φόραγε το Μαύρο Φάντασμα ως Μαύρο Κεραυνός. Του είπα εάν μπορεί να το κάνει και δεν είναι του είναι δύσκολο διότι η στολή είναι πιο περίπλοκη από το να σχεδιάζεις ένα απλό χαρακτήρα. Αλλά ευτυχώς δέχτηκε και μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα. Την Κυριακή, έβγαλαν και prints από τα οποία αγόρασα ένα. Δεν τα είχαν το Σάββατο και νόμιζα ότι δεν θα έχουν κάτι αλλά τελικά διαψεύθηκα και ευτυχώς πρόλαβα να πάρω ένα. :P Πολύ καλό ντουέτο :best: Είναι και ζευγάρι κιόλας από ότι μάθαμε. Ενάμισι χρόνο για την ακρίβεια :P Όπως θα δείτε παρακάτω ο Γιάννης (Alucard) μου έκανε ένα σκιτσάκι και συγκεκριμένα τον Χιούη :) Μου άρεσε πολύ και έτσι πήρα 3 σκιτσάκια από Ντισνεικους χαχα

 

post-25682-0-17709900-1494325431_thumb.jpgpost-25682-0-78481000-1494325450_thumb.jpg

Να τονίσω ότι χάρηκα πολύ που είδα και άτομα που γνωρίζω από το φόρουμ και γνώρισα καινούργια. Στον καφέ που ήπιαμε πέρασα πολύ ωραία  :up: Θα ήθελα να ξανακάνουμε την συνάντηση του χρόνου με το καλό. :) Με κάποιους θα ήθελα να είχαμε προλάβει να μιλήσουμε περισσότερο αλλά δεν πειράζει. Την επόμενη φορά ;) Ο MZ για άλλη μια φορά ήταν καταπληκτικός και μπράβο του για τις ερωτήσεις και τις μεταφράσεις που έκανε στα Q&A. Το παρεάκι με το οποίο ήμουν τις περισσότερε ώρες ήταν ο Φάντομ (Γιώργος), Alucard (Γιάννης), AxelMage (Άλεξ) και Monkey D. Luffy (Χρήστος) και αρκετές φορές στο Κον βρισκόμασταν με τον JohnnyMz. Η Θεσσαλονίκη πάντως είναι υπέροχη και φέτος που είχα πιο πολύ χρόνο από πέρσυ (αφού πήρα τα περισσότερα πράγματα την πρώτη μέρα) το διαπίστωσα περισσότερο!

 

Τέλος πάμε να δούμε τα αποκτήματα (εκτός από σκιτσάκια :P) από το Κον :mafia: : 

post-25682-0-58394600-1494325382_thumb.jpgpost-25682-0-04862600-1494325353_thumb.jpgpost-25682-0-85820400-1494325409_thumb.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Για άλλη μια φορά κατάφερα να μη δω κανέναν από το φόρουμ (εκτός από τον christs για 2 λεπτά). Αλλά έχω την τιμή να ομολογήσω ότι έριξα από μέσα μου κατάρες στον dimious χωρίς να ξέρω ότι είναι αυτός. Ήταν ψηλός, όμορφος, φαινόταν να είχε έρθει με κοπέλα, κέρδισε στο φερεντίνο και μετά ξανακέρδισε το καλύτερο δώρο όλου του con. 40 ευρώ γεύμα στα Friday's. Οπότε ναι.

 

Θα ερχόμουν στον καφέ αλλά ήθελα να παρακολουθήσω τα workshop που είχε. Γενικά όλη την Κυριακή την πέρασα στην αίθουσα εκδηλώσεων με ένα διάλειμμα 4-5. 

 

Όλοι οι δημιουργοί μου άφησαν τέλειες εντυπώσεις και ο καθένας είχε τον χαρακτήρα του. Ο Ασντέ στο Q&A είμαι σίγουρος πως άμα μιλούσε γαλλικά δε θα σταματούσε ποτέ. Φαίνεται ωραίος τύπος με πολύ χιούμορ. Ο Cinar ο πιο κουλ και άνετος απ'όλους. O Κεραμιδάς έχει ωραία προσωπικότητα στη δουλειά του (δε συζητήθηκαν πιο γενικά θέματα για να βγάλω συμπέρασμα). Ο Simpson έχει ξεκάθαρα τον περισσότερο χαβαλέ. Ο Manco υπερ-ευχάριστος άνθρωπος με χιούμορ και ατάκα. Ο McKean μου άρεσε που είχε έρθει με όρεξη να μιλήσει για τα πρότζεκτ που ασχολείται τώρα. 

 

Στο κον τώρα πια πάω για να λιώσω τις εκδηλώσεις μιας και μου αρέσουν πάρα πολύ οπότε ούτε έξοδα έχω ούτε κάτι άλλο κάνω ιδιαίτερα. Πήρα σκιτσο από Achde γιατί το είχε μόνο 10 ευρώ και κατέληξε να έχει και ωραία ιστοριούλα(Θα το ανεβάσω στο αντίστοιχο τόπικ με τα 3 σκίτσα που μου έκανε ο McKean στα βιβλία που του πήγα. (Στο "Η Μαγεία της Πραγματικότητας" σχολίασε πόσο χάλια είναι ο σχεδιασμός του εξωφύλλου. :lol: ))Το ότι κλείνομαι στην αίθουσα βοηθάει να γλυτώσω τον άπειρο κόσμο που έχει το απόγευμα. 

 

Ωραία ήταν και φέτος. Και περιμένω να αρχίσουν να εμπλουτίζονται σιγά σιγά και οι εκδηλώσεις. 

 

(Επίσης, όχι να το παινευτώ, αλλά άνετα έχω βγάλει την πιο κουλ σέλφι με φερεντίνο.)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  756
  • Content Count:  12913
  • Reputation:   94410
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

(Επίσης, όχι να το παινευτώ, αλλά άνετα έχω βγάλει την πιο κουλ σέλφι με φερεντίνο.)

Ε,για να δούμε κι εμείς...! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Για άλλη μια φορά κατάφερα να μη δω κανέναν από το φόρουμ (εκτός από τον christs για 2 λεπτά). Αλλά έχω την τιμή να ομολογήσω ότι έριξα από μέσα μου κατάρες στον dimious χωρίς να ξέρω ότι είναι αυτός. Ήταν ψηλός, όμορφος, φαινόταν να είχε έρθει με κοπέλα, κέρδισε στο φερεντίνο και μετά ξανακέρδισε το καλύτερο δώρο όλου του con. 40 ευρώ γεύμα στα Friday's. Οπότε ναι.

 

Δημήτρη, βάλε μπλέ χάντρα, κάνε ευχέλαιο ή δεν ξέρω τι άλλο, γιατί με τόσους που ματιάζουν το ΚΟΜ βλέπω να σου πιάνουν υγρασία τα κόμικς, να παίρνουν φωτιά τα σκιτσάκια....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ε,για να δούμε κι εμείς...! :P

 

Μόνο με πμ και με αντάλλαγμα.  :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  756
  • Content Count:  12913
  • Reputation:   94410
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόνο με πμ και με αντάλλαγμα.  :SmokingDevil:

Θα ξεπαραδιαστώ πάλι ο παπαράτσι...! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31022
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  131
  • Reputation:   795
  • Achievement Points:  131
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είχα γράψει ένα τεράστιο κείμενο και λόγω ενός υπέροχου Refresh σβήστηκε, οπότε θα τα πω συνοπτικά.

 

Ήταν ωραία. Στοπ. Θα ξανάρθουμε του χρόνου. Στοπ. Με το καλό. Στοπ. (Κακός αστεϊσμός)

 

Αφού πήρα τους Μυθοναύτες του Ρουμπούλια

post-31022-0-58143500-1494354963_thumb.jpg

(αρκετά καλό στήσιμο, λίγο καλύτερο σχέδιο είχε το πρώτο, αλλά το δεύτερο έθεσε βάσεις για ωραίο σενάριο), έτρεξα στους Ντισνευκούς. Δεν μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα, μάλλον το αντίθετο. Και οι δύο δημιουργοί ευχάριστοι και καταπληκτικοί στη δουλειά τους, αλλά θεωρώ ότι η Perissinotto έλαμψε με τα σχέδιά της. Όταν της ζήτησα Γκόλντι, δεν την ήξερε, αλλά είχα έτοιμη την εικόνα από την ιστορία του Μπαρκς και τη σχεδίασε με βάση τα ρούχα της από κει. Το αποτέλεσμα τέλειο :yahoo: :yahoo:

post-31022-0-76073200-1494354967_thumb.jpg

Μου άρεσε και ο Παστροβίκιο (όταν του είπα ότι θέλω το Μαύρο Φάντασμα, του έδειξα το εξώφυλλο του Μαύρου κεραυνού, και μάλλον παρεξήγησε γιατί το έκανε όπως στο εξώφυλλο :lol: ), αλλά η Giada απέκτησε τουλάχιστον δύο θερμούς θαυμαστές μετά από το Κον :D

 

Μετά πήγα στον ΑσΝτέ. Ήταν η στιγμή που μας κατέβασαν κάτω γιατί δε χωράγαμε πάνω και είχαμε κλείσει τον Κεραμιδά. Μαύρο χάλι, να φωνάζει ο Κεραμιδάς ότι αυτό είναι αδικία και όταν ήρθαν οι υπεύθυνοι να μας απομακρύνουν να ακούγονται ορισμένες φωνές να λένε "εσύ να φύγεις". Να τραβάς τα μαλλιά σου για την κατάντια δηλαδή.

 

Πήρα δύο σκιτσάκια από τον Ασντέ

post-31022-0-52742200-1494354965_thumb.jpgpost-31022-0-61943900-1494354964_thumb.jpg

, γιατί ο Λούκυ Λουκ βγήκε μισός λόγω του λίγου χώρου που είχε το τεύχος μου, και έτσι του πήγα και το "Ο Αστερίξ και οι φίλοι του". Το ότι έκανε 2 φορές λάθος την υπογραφή του δείχνει ότι ο άνθρωπος κλάταρε. Αλλά ήταν πάντα φιλικός και πολύ καλός στη δουλειά του. Και στην ομιλία του, αχτύπητος :lol:

 

Περιμένω πώς και πώς το AthensCon και το επόμενο Comic Con :D

 

 

Btw, πάει το Alucard φίλε Κώστα, τώρα αναδείχθηκε η διάνοιά μου :lol: :lol: :lol::ego:

post-31022-0-28118400-1494353848_thumb.jpg

post-31022-0-30323900-1494353849_thumb.jpg

post-31022-0-26462500-1494353850_thumb.jpg

post-31022-0-96132600-1494353851_thumb.jpg

Επεξεργασία από Αλβέρτος Αϊνστάιν
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

α ρε Blackbeard,ποσα θα κερδιζες αν ησουν σε εκεινον τον καφε!πριβε διπλο Q&A&τσαι&συμπάθεια !! 

 

@ikaruukani ελαβα τα μετρα μου,ποτε δεν ξερεις με αυτους!!  :Suspicious:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Να ρωτησω, ξερει κανεις ή ακουσε κανεις τι δωρα ειχαν οι κληρωσεις που εγιναν ανα ημερα?? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εμείς κερδίσαμε ένα τευχάκι, το παρέλαβε το μωρό, αλλά μου είπαν να μην το διαβάσει γιατί έχει κάτι εξορκισμούς και τέτοια μέσα, για να μην παίρνει ιδέες για το μέλλον, κατάλαβες ε;

 

Ο ντίμιους κέρδισε 40 ευρώ φαϊ.

 

Είχε επίσης κάτι αντικείμενα, πιάτα κι έτσι νομίζω, κομιξάκια από του εκδότες, φαγητά, να κάτι τέτοια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εμείς κερδίσαμε ένα τευχάκι, το παρέλαβε το μωρό, αλλά μου είπαν να μην το διαβάσει γιατί έχει κάτι εξορκισμούς και τέτοια μέσα, για να μην παίρνει ιδέες για το μέλλον, κατάλαβες ε;

 

Ο ντίμιους κέρδισε 40 ευρώ φαϊ.

 

Είχε επίσης κάτι αντικείμενα, πιάτα κι έτσι νομίζω, κομιξάκια από του εκδότες, φαγητά, να κάτι τέτοια.

Ναι ε?

Εγω μολις τωρα ειδα οτι κερδισα στην κληρωση του Σαββάτου!

Οπότε απο Δευτέρα που λεει οτι θα παραλαμβανουμε απο το Cosmic Realms, θα σας πω! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μερικά δώρα (π.χ. κουπόνια για έκπτωση σε φαγητό) αν δεν κάνω λάθος ήταν μόνο για το τριήμερο. Παίζει να κέρδισες κάνα τέτοιο. Από την άλλη παίζει να κέρδισες και καμιά σούπερ ντούπερ κλασάτη και ακριβή φιγούρα, κανείς δεν ξέρει, μόλις μάθεις πες μας :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τις 2 πρωτες μερες τα δωρα ηταν τα κλασικα: μπλουζακια,τομακια outcast,εισιτηρια,40ευρα fridays. Εδιναν και καποια καταστηματα απο ενα δωρακι (χαλακι σταρ γορς,μικρο επιτραπεζιο,κομιξακι jemma κλπ)

την 3η μερα ο παρουσιαστης ελεγε οτι τα δωρα θα ηταν πολυ πιο "χοντροειδη". Δεν ξερω τι εννοουσα αλλα φανταστηκα οτι θα εννοουσε καλυτερα. Αλλα δεν ειπε περισσοτερα. Απο περιεργεια θα ηθελα να ηξερα μηπως ηταν καμια υπεργαματη φιγουριτσα κλπ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μία φιγούρα Assassin's Creed πάντως αν δεν κάνω λάθος, που κλήρωσαν την τρίτη ημέρα, πολύ την λιγουρεύτηκα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καταρχάς, πάμε να δούμε τι αποκομίσαμε  εγώ κι ο αδελφός μου από τις εισόδους μας στο κον:

 

post-30150-0-09210400-1494509990_thumb.jpgpost-30150-0-43648200-1494510078_thumb.jpg

Αφού πέτυχα το Dragon Ball ήξερα ότι όλα θα πήγαιναν καταπληκτικά!!!  :D Κολυμπώ, βέβαια, στα τευχάκια της εκδήλωσης...  :lol:

 

Φέτος στο κον είχαμε 3 ντισνεϋκούς δημιουργούς οπότε και το κυνηγητό για υπογραφές και σκιτσάκια ήταν εντονότερο από άλλες φορές!!!  :hunting:  :hunting:

 

Εδώ είναι τα σκιτσάκια και υπογραφές που ψάρεψα. Η Περισσινότο μου έβγαλε το λάδι για το σκίτσο, μιας και το Σάββατο, αφότου περίμενα ένας θεός ξέρει πόσο για να πάρω σχέδιο, έριξε άκυρο σε μένα και τους άλλους που περίμεναν και μας είπε να ξαναπεράσουμε αύριο...  :gun2:

 

post-30150-0-31636800-1494509070_thumb.jpgpost-30150-0-20636100-1494509089_thumb.jpgpost-30150-0-04670300-1494509107_thumb.jpgpost-30150-0-88594800-1494509117_thumb.jpgpost-30150-0-16349200-1494509129_thumb.jpgpost-30150-0-53408400-1494509160_thumb.jpg

 

Φάντομ και Νούμερο Ένα, λοιπόν, το αχτύπητο δίδυμο!!! Μια πετυχημένη Μάτζικα και ένας Ντόναλντ με νέο στυλ! Και τρεις αφιερώσεις σε κάποιον CRIS, γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν ξέρουν τι είναι το Έιτς (H)...  :lol:  Θα το υιοθετήσω για καλλιτεχνικό μου όνομα, φαίνεται!

Γενικά, με άφησαν απόλυτα ικανοποιημένο και οι τρεις!

 

Φυσικά, δεν μπορούσα να μην πάω και στους αχτύπητους mangatellers με το καινούριο τους tankobon S.O.S. Βέβαια, πέρασα και από τους πάγκους με τα κόμικς στο ισόγειο.  ;)

 

post-30150-0-76667800-1494510729_thumb.jpgpost-30150-0-52326700-1494510737_thumb.jpg

 

Δυστυχώς, δε βρήκα την ευκαιρία να πάω στον πάγκο του Ασντέ και δεν είχα την υπομονή να περιμένω στην ουρά του signing, οπότε την άλλη φορά...  :sad1:

Τα αγγλικά του είχαν πολλή πλάκα (δες Κλουζώ-Ρωζ Πάνθηρας) και στο Q & A του αρχικά δεν καταλάβαινα χριστό και σε κάποιες φάσεις κρατιόμουν να μην ξεκαρδιστώ με κάποιες λέξεις που πετούσε με τη γαλλική προφορά του!  :notalk:

 

Το Q&A του Παστροβίκιο και της Περισσινότο άκρως χορταστικό!

Και του Κορδέλα ωραίο ήταν!

 

Βρέθηκα και πέρασα τον περισσότερο χρόνο του κον με κάποια παιδιά από εδώ (γνώρισα και κάποια καινούρια) και περάσαμε φανταστικοκαταπληκτικά!!!

 

Αυτά!

 

Και του χρόνου (σε μεγαλύτερο χώρο πρέπει)!

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Εγώ δεν ανέβηκα Θεσσαλονίκη και μπορεί να μην απόλαυσα την εκδήλωση αλλά από το προηγούμενο Σάββατο είμαι κάπως έτσι :D

Σκιτσάρα Death από τον McKean και όσο υπάρχουν καλοί φίλοι όλα μπορούν να συμβούν (και σιγά μην ανέβω ποτέ στο Con τώρα που βρήκα αντιπρόσωπο :P). 

 

 

post-9879-0-20207800-1494580672_thumb.jpeg 

 

:wow:  και  :div:για τον McKean, πολλά  :div: και :respect: στον christs. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  36
  • Content Count:  703
  • Reputation:   5976
  • Achievement Points:  723
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3019 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Όσοι δεν πήγατε, τελικά πήρατε καλύτερο σκετσάκι από μένα, απ' τον  McKean.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ που δεν πήγα είναι σαν να πήγα. :) Πολλά ευχαριστώ σε PhantomDuck, dimious και GeoTrou που ο καθένας με τον τρόπο του βοήθησαν για να πάρω σκιτσάκια από τον achde και τον Keramidas. Ειδικά στον PK που περίμενε, το δίχως άλλο, ώρες στις ουρές και παρόλα αυτά με σκέφτηκε. 

 

:clap2:  :clap2:

 

Τα σκιτσάκια δεν τα έχω στα χέρια μου, όταν τα πιάσω θα ανέβουν και στο κατάλληλο θέμα. Και πάλι ευχαριστώ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν δεν ήταν ο Achde δίπλα στους Ντισνεϊκούς, και αν δεν αργούσαν οι Ντισνεϊκοί να εμφανιστούν, σκίτσο από εμένα δεν θα υπήρχε :P. Αλλά οκ, μας βοήθησε η τύχη, τόσο εμάς, όσο και τον dimious αφού έφαγα την ταλαιπωρία που θα έτρωγε αυτός την επόμενη μέρα. Αλλά αυτός είπαμε, όλο το τριήμερο ήταν υπερτυχερός, όλο το Con δούλευε για αυτόν, σιγά που δεν θα γλίτωνε την ουρά στους σχεδιαστές :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Άκου  άλλο περιστατικό  με τον Ντίμιους Γκάντερ:

 

Την Κυριακή το μεσημέρι καθόμαστε στα σκαλάκια απέναντι από την Αποθήκη για καμιά ώρα και τα λέμε και έχει αφήσει δίπλα το κινητό του.

 

Σε κάποια φάση φεύγουμε για νa ξαναμπούμε μέσα και στην είσοδο συναντάμε κάποιον (ποιον; δε θυμάμαι) και σταματάμε.

Εκεί που μιλάμε τρώω μια φλασιά και του λέω "το κινητό σου το πήρες;",

"Ναι" μου λέει, "νάτο".

Γυρίζω αντανακλαστικά να δω εκεί που καθόμασταν και από μακριά βλέπω κάτι στο σημείο.

Εκείνο του λέω τι είναι;

Α!, μου λέει, είναι τα γυαλιά μου.

 

 

 

Kom  :wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τα γεγονοτα των ημερων μου εμαθαν να λεω οτι αν δεν το εχεις το συμβαν σε βιντεο δε συνεβη :)  :sun3:

αλλα εστω ΕΣΤΩ οτι εχεις δικιο! πως να εβλεπα οτι ξεχασα τα γυαλια μου αφου δε φοραγα τα γυαλια μου;; :thinking:  εσυ που φοραγες τα δικα σου ειδες τα δικα μου 

 

υγ ηταν τα ηλιου  :sun:  δεν ειμαι τοσο  :confuse:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εγώ που δεν πήγα είναι σαν να πήγα. :) Πολλά ευχαριστώ σε PhantomDuck, dimious και GeoTrou που ο καθένας με τον τρόπο του βοήθησαν για να πάρω σκιτσάκια από τον achde και τον Keramidas. Ειδικά στον PK που περίμενε, το δίχως άλλο, ώρες στις ουρές και παρόλα αυτά με σκέφτηκε. 

 

σιγα που τον ταλαιπωρησες! εγω που τον εβλεπα να στηνεται στις ουρες για να παρει τα σκιτσακια σας, ξερεις σε τι τρελη χαρα ηταν?? μην τον πιστευετε λοιπον :PPP:

 

Άκου  άλλο περιστατικό  με τον Ντίμιους Γκάντερ:

 

Την Κυριακή το μεσημέρι καθόμαστε στα σκαλάκια απέναντι από την Αποθήκη για καμιά ώρα και τα λέμε και έχει αφήσει δίπλα το κινητό του.

 

Σε κάποια φάση φεύγουμε για νa ξαναμπούμε μέσα και στην είσοδο συναντάμε κάποιον (ποιον; δε θυμάμαι) και σταματάμε.

Εκεί που μιλάμε τρώω μια φλασιά και του λέω "το κινητό σου το πήρες;",

"Ναι" μου λέει, "νάτο".

Γυρίζω αντανακλαστικά να δω εκεί που καθόμασταν και από μακριά βλέπω κάτι στο σημείο.

Εκείνο του λέω τι είναι;

Α!, μου λέει, είναι τα γυαλιά μου.

 

:Ungry: :Ungry: :Ungry: :Ungry: :Ungry: :Ungry: :Ungry: :Ungry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.