Μετάβαση στο περιεχόμενο

MEMBER OF THE YEAR 2015-2016 (MOY) - Συγχαρίκια!


Kabuki

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:congrats:: ngramm!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:


 


:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:  :respect:  :respect:  :respect:


στον αφανή ήρωα και στυλοβάτη του φόρουμ μας!


 


post-5259-1220700726.gif


 


 


 


:congrats: και σ' όλα τα υπόλοιπα παιδια, πόσο μάλλον σ αυτους που αρχικά ισοβαθμισαν


Sandman & PK!


 


post-5259-1222878483.gif

  • Like 44
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολλά-πολλά :congrats: και από εμένα στον άνθρωπο -κρυφή δύναμη του forum. Που χάρη στις γνώσεις του, στον κόπο του και στην αγάπη του για αυτό το διαδυκτιακό χώρο κοπιάζει ώρες κάποιες φορές για να μπορούμε πολλοί μουρλοί να κάνουμε το κέφι μας και να μιλάμε για όσα μας μεγάλωσαν!!! Φίλτατε Νίκο μακάρι να σε δούμε στα εγκαίνια για την την βράβευσή σου και να τα πούμε και από κοντά. Είσαι η τρανή απόδειξη ότι η συχνή παρουσία εδω μέσα και η καλή συμμετοχή (και στην Λέσχη) είναι μόνο μία πτυχή που αξίζει κάποιος να βγει MoY!!!

:cheers4:  :awesome:  :beer6:  :beer:  :rainbow:   



 

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28905
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μπορώ απλά να υποκλιθώ;;;; :D Μπορώ;;;;;;;

index.php?app=core&module=attach&section

 

index.php?app=core&module=attach&section

 

Και πολλά πολλά ευχαριστώ! Και ας μην σου αρέσει να τα ακούς! :P

 

:flowers9:

 

 

post-13440-0-58686500-1475480651_thumb.gifpost-13440-0-37407800-1475480683_thumb.gif

 

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολλά συγχαρητήρια κι από εμένα στον αφανή και σεμνό ήρωα του φόρουμ...!Νομίζω ότι άργησε αρκετά η επιλογή του σαν το καλύτερο μέλος του χρόνου,αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ...! :best:

 

Σίγουρα όλα τα παιδιά που ήταν και στην εφετινή λίστα ήταν πολύ αξιόλογα και άξιζαν 100% να βρίσκονται εκεί,αλλά χωρίς τον Νίκο πιστεύω ότι απλά δεν θα υπήρχε αυτό το όμορφο και οργανωμένο τοπίο που απολαμβάνουμε όλοι εμείς οι κοινοί θνητοί σε κάθε μας επίσκεψη στο GC...! :respect:

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μάρτιος 2012. Πέφτει η πρόταση ανάμεσα στους Admin να αναβαθμιστεί από GCForces σε Moderator στους Δημιουργούς η Kabuki. Η Λένα ήταν από τότε κολλητή φίλη. Η απάντησή μου ήταν ναι, αλλά ήθελα πρώτα να ξεδιαλύνω το εάν με παρέσυρε η προσωπική μου σχέση ή εάν ήμουν αντικειμενικός. Οπότε ρώτησα τους υπόλοιπους:
 
“Λένα δημιουργοί διότι ενδιαφέρεται για δημιουργούς ή διότι γίνεται mod και πρέπει να πάρει κάτι? (υπεραγαπάω Λένα, κολλητάρι μου, αλλά μιλάω ελεύθερα εδώ και όχι ως Νίκος αυτή τη στιγμή :) ) (δε διαφωνώ. Απλώς ρωτάω για να δω το σκεπτικό :) )”
 
3 είναι οι Αθηναίοι με τους οποίους έχω και στενές εξωφορουμικές σχέσεις :) Να τους πάρω τηλ να τους πω τον πόνο μου, να τους πω τη χαρά μου, να βρεθούμε να πιούμε μπύρες και να μιλήσουμε για τη ζωή, το σύμπαν, τα πάντα :) Ο Valtasar, η Kabuki και ο Paingiver. (με αυτούς από την επαρχία, υπάρχει ένα μικρό τεχνικό πρόβλημα :) ) Δεν ψήφισα για ΜοΥ ούτε την Kabuki, ούτε τον Paingiver τις χρονιές που βγήκαν :) Εκείνες τις χρονιές το έριξα στο μέλος στο οποίο πέφτει ψήφος μου κάθε χρονιά στις τελευταίες 7 ψηφοφορίες :) (στις πρώτες 3 δεν μου δείχνει το σύστημα το τι ψήφισα. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι την πρώτη χρονιά δεν ψήφισα τον εαυτό μου :) )
 
2011-2012.jpg 2012-2013.jpg
 
Αυτό έχει την πλάκα του, διότι άλλες χρονιές ήμουν πιο “ελαστικός” και πέραν του ngramm, ψήφιζα κι άλλους... Και δεν το έκανα στους 2 κολλητούς μου. Wow... :) Βέβαια, υπήρξαν χρονιές που κάποιοι έκαναν γιγαντοτεράστια πράγματα. Όπως λχ το 2014 όταν ο PK ήταν απολύτως instrumental στο να έρθει ο Don Rosa και πέραν τούτου να κατορθώσει για πρώτη φορά να μηδενίσει τα χρέη της η Λέσχη.

2013-2014.jpg
 
Ναι. Τα τελευταία 3 χρόνια ψηφίζω και τον άνθρωπο που ομορφαίνει τη ζωή μου :love4: Η μόνη "πουλημένη" ψήφος μου :)
 
Όλοι όσοι είναι στην ψηφοφορία και ακόμα περισσότερο όλοι όσοι παίρνουν και πολλές ψήφους, έχουν κάνει πράγματα. Πολλά πράγματα. Κρίμα που δεν υπάρχει ασημένιο και χάλκινο ώστε να μένει σε μια λίστα, κάπου, πέραν από τη καρδιά μερικών εξ'ημών, ότι κάποιοι ακόμα έχουν καταθέσει τη ψυχή τους εδώ μέσα επί σειρά ετών :thanks::respect:
 
Ελπίζω ο Γιώργος/PK βλέποντας το πόσο πολύ τον αγαπάμε για τις φορές που γύρισε και κατέθεσε την εκτενή και συγκροτημένη άποψή του να ενδώσει στο μαν-του-μαν που τρώει εδώ και δύο χρόνια και να δεχτεί επιτέλους να γίνει moderator όχι απλά σε μια ενότητα, αλλά σε οτιδήποτε αφορά τα Disney :pray:
 
Το τι έχει κάνει και συνεχίζει να κάνει ο ngramm για το φόρουμ είναι δύσκολο να το χωνέψουν όσοι δεν το έχουν ζήσει από την αρχή και ξέρουν μόνο ότι βρήκαν έτοιμο και ότι βλέπουν να ποστάρεται :) Είναι σα να προσπαθείς να εξηγήσεις σε ένα 20χρονο σήμερα ότι τη δεκαετία του 80, όταν έπαιρνε μέχρι και 2 χρόνια να σου βάλει γραμμή ο ΟΤΕ (παλιότερα έπαιρνε και 10...) για να μιλήσεις στο φλερτ σου, έπρεπε πρώτα να μιλήσεις με τους κέρβερους γονείς της... “ναι, γεια σας. Θα μπορούσα να μιλήσω με την *? Είμαι ένας συμμαθητής της και την θέλω για μια εργασία”. Ή να προσπαθεί να εξηγήσει σε εμένα ο πατέρας μου ότι έτρωγαν ξύλο όταν “χάλαγαν” τα παπούτσια της χρονιάς παίζοντας μπάλα. Παπούτσια που τα πρωτοφόραγαν τον Σεπτέμβρη και από Δεκέμβρη έβαζαν χαρτιά από κάτω γιατί είχαν ήδη τρυπήσει οι σόλες :) Γιατί τα παπούτσια ήταν μόνο για να πηγαίνουν σχολείο και εκκλησία. Οι πατούσες ήταν μια χαρά για τα υπόλοιπα. Εξηγούνται? Δεν εξηγούνται :) Το χωνεύει σήμερα ο πιτσιρικάς που ζηλεύει το Iphone ή τα Air Jordan του διπλανού του? Δεν το χωνεύει :) Ίσως μια βόλτα από το Ιστορικό Εκδοτών ή από τις Λίστες Κυκλοφορίας που έχουν ξεμείνει από την εποχή που όλα τα ενημερώναμε με το χέρι, να δείξει/θυμίσει 2 πράγματα. :)
 
Μόνο ένας μπήκε στην ΔΟ χωρίς να έχει γίνει πρώτα ΜοΜ. Όταν είδε κι αποείδε ο Valtasar με τα χαΐρια των υπολοίπων που δεν λέγαμε να τον ψηφίσουμε για ΜοΜ, έκανε τον Paingiver moderator και τελείωσε η υπόθεση :) Κάπως έτσι πριν από 5 (?) χρόνια γύρισε και τίμησε τον ngramm για την προσφορά του. Χαίρομαι που επιτέλους αποφάσισε να το κάνει και το υπόλοιπο φόρουμ :)
 
:cheers5:

  • Like 35
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα.

Πάντα πρέπει να τιμούμε τους αφανείς ήρωες.

 

 

Και προσωπικά ευχαριστώ πάρα πολύ για το ΠΡΟΝΟΜΙΟ που έχω, να είμαι μέρος αυτής της κοινότητας. 

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Συγχαρητήρια στον ngramm, γι'αυτή τη δύσκολη επικράτηση, καθώς πάλεψε με μεγαθήρια!  :congrats:

 

Με έχει καλύψει απόλυτα με αυτά που έχει γράψει ο Θρηνωδός στο thread της ψηφοφορίας! :)

 

Congrats και πάλι!!!

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αντιγράφω και εδώ αυτό που έγραψα και στο άλλο θέμα. :)

 

 


 

Μια που η ψηφοφορία έληξε και επίσημα. Πέρα από τα συγχαρητήρια που αξίζουν σε όλους της λίστας ανεξαιρέτως.  Πέρα από τις δικές μου προσωπικές ευχαριστίες σε όσους με επέλεξαν και μου έδειξαν ότι γουστάρουν αυτό που προσφέρω εδώ (οπότε μια επιλογή μου μένει, να συνεχίσω να προσφέρω, και ως άνθρωπος των άκρων μόνο προς τα πάνω θα πάει).

 

Επειδή δεν είμαι φτιαγμένος για διθυράμβους και λοιπά.  :) Είναι για άλλους αυτά, όχι για μένα. Θα πω μια ιστορία μικρή. Αρχικά δεν ψήφισα τον Νίκο (ngramm). Δεν συμμετείχε στο φόρουμ, δεν φαινόταν πουθενά. Με τα κριτήρια μου δεν "άξιζε" την ψήφο. Λογική σκέψη για κάποιον που δεν ξέρει. Γιατί εγώ δεν ξέρω από προγραμματισμό ιδιαίτερα, δεν ξέρω από στήσιμο φόρουμ. Κόμικς γουστάρω και διαβάζω. Έτυχε λοιπόν αυτό τον πολυτάραχο μήνα που μας πέρασε να βρεθώ με φίλους από εδώ και να τα πούμε. Για τα άλλα. Για αυτά. Για εκείνα. Για ότι. Και με έκατσε ο θείος κάτω και τα μιλήσαμε. Ποιος είναι ο θείος; Ο πρόξενος του γερμαγεδώνα είναι ρε  :D. Και μου είπε ποιος είναι ο ngramm και τι έχει κάνει για αυτό το φόρουμ. Τι δουλειά έχει ρίξει. Ότι το 80% των λειτουργιών που όλοι μας, και τονίζω το όλοι, απολαμβάνουμε ως δεδομένες, κάποιος άτιμος έκατσε νύχτες, μέρες, χειμώνες, καλοκαίρια και σπατάλησε αφιλοκερδώς τον χρόνο του για να τις φτιάξει. 

 

Οκ, και εγώ αφιερώνω χρόνο εδώ. Και ο οποιοσδήποτε λίγο πολύ. Αυτό όμως γιατί πάνω από όλα κάνουμε αυτό που γουστάρουμε. Όσο και να γουστάρεις όμως, δεν είναι το ίδιο να κάθεσαι να γράφεις σελίδες επί σελίδων κώδικα για να λειτουργήσει ένα κουμπάκι που εγώ και εσύ θεωρούμε δεδομένο. Όσο και να γουστάρεις δεν είναι το ίδιο να τρέχεις ανά πάσα στιγμή να ισιώσεις την κατάσταση επειδή το φόρουμ έπεσε (θυμόμαστε όλοι τις φορές που δεν μπορούσαμε να μπούμε και χτυπιόμασταν τι έγινε) και να το έχεις όρθιο σε 2-3 ώρες. Δεν είναι το ίδιο να κάθεσαι και να ικανοποιείς το κάθε καπρίτσιο του εκάστοτε αντμιν/μοντ/δενξερωτι επειδή πρέπει να φτιαχτεί κάτι. Δεν είναι το ίδιο πάνω από όλα να τα κάνεις όλα αυτά χωρίς δραχμή στην τσέπη απλά γιατί γουστάρεις. Και γιατί έτσι.  :) Ε αυτός το κάνει. Επειδή αυτός το κάνει, μπορώ εγώ να γράφω την μ@λ@κία μου αυτή τη στιγμή. Επειδή το κάνει, μπορείς να την γράψεις και εσύ. 

 

Δεν τα ήξερα όλα αυτά, μην παρεξηγηθώ ως ετερόκλητος προστάτης. Γιατί δεν το χρειάζεται κιόλας. Μου τα είπανε, τα σκέφτηκα, τα απορρόφησα, κατάλαβα και έπραξα. Μου τα είπε ο θείος, μου τα είπε η Καμπούκ,μου τα είπε ο Δήμος, μου τα είπε ο πρόεδρος και ξέρετε τι; Είχαν δίκιο. Όταν τα έμαθα, αναθεώρησα. Τα λάθη για να διορθώνονται είναι. Και πολλοί εδώ έπραξαν ανάλογα και χαίρομαι γιατί δεν πάει πάντα η προσπάθεια χαμένη. 

 

Δεν χρειάζονται πολλά πολλά. Έπρεπε να γίνει, το άξιζε και με το παραπάνω. Πολλά μπράβο στον Νίκο, ελπίζω κάποια στιγμή να γνωριστούμε και από κοντά να σου πω μερικές τρελιάρικες ιδέες μου.   :mafia: Μέχρι τότε post-30604-0-96089800-1475451876_thumb.p 

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η αξία του ngramm δεν μπορεί να αποτυπωθεί απλά τιμώντας τον ως μέλος της χρονιάς. Το ότι υπάρχουν όλες αυτές οι extra λειτουργίες του φόρουμ, η βάση κτλ, είναι αποτέλεσμα της κοπιαστικής εργασίας του. Δεν μπορώ να κατατάξω λοιπόν τον ngramm ως μέλος της χρονιάς στα δικά μου μάτια. O ngramm είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο. Το ότι τον τιμήσαμε τον Δεκέμβριο του 2014 σίγουρα δεν ήταν αρκετό, αλλά ούτε τώρα είναι αρκετό. Νομίζω πως δεν θα έπρεπε καν να μπαίνει σε ψηφοφορία.

 

Για τους λόγους αυτούς και σύμφωνα με τον τρόπο που έγινε η ψηφοφορία (έκλεισε και άνοιξε (δις), ασάφια σε περίπτωση ισοβαθμίας, αλλαγές ψήφων κτλ) θεωρώ πως έπρεπε να κερδίσουν και οι τρεις το βραβείο επειδή ισοβάθμησαν. Διαφορετικά, (εκτός του ngramm) και επειδή ο τίτλος της ψηφοφορίας είναι "Μέλος της Χρονιάς" (και όχι "Καλύτερο μέλος έως τώρα από αυτούς που δεν έχουν βγει") θεωρώ πως ο μοναδικός από τους παρόντες υποψηφίους που έπρεπε να κερδίσει ήταν ο Sandman και πιστεύω πως αδικήθηκε σφόδρα. Πέρα από τους υποψηφίους νομίζω πως υπήρχαν μέλη που άξιζαν να μπουν στη λίστα υποψηφίων και κατά την άποψη μου κάποιοι άξιζαν εξίσου με τον Βασίλη να βγουν.

 

Τέλος, ελπίζω όλοι όσοι ήταν / είναι / θα είναι υποψήφιοι να συνεχίζουν να προσφέρουν το ίδιο σε όλες τις περιόδους και όχι μόνο σε περίοδο εκλογών όπως έχει παρατηρηθεί...

 

Συγχαρητήρια λοιπόν από καρδιάς στο Νίκο, στον Γιώργο και στον Βασίλη που για μένα είναι και οι τρεις νικητές. :)

Επεξεργασία από totally_wired
  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5169
  • Reputation:   55361
  • Achievement Points:  5340
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Συγχαρητήρια στον ΑΞΙΟ νικητή. :congrats:

 

Η πανάξια νίκη του είναι ευκαιρία και για εμάς τους πιο έξω να μάθουμε τι προσφέρει αυτός ο αφανής ήρωας του φόρουμ και της ΛΕΦΙΚ.

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Όμως πρέπει να αναφέρω και κάτι που προσωπικά με στενοχώρησε.

 

Στη σελίδα της ψηφοφορίας γράφτηκε:

 

"Στην λίστα μπαίνουν όλα τα ψηφισμένα Μέλη του Μήνα του προηγούμενου χρόνου, η Διοικητική Ομάδα και κάποια από τα πιό ενεργά μέλη. Εξαιρούμαι εγώ και αυτοί που ψηφίστηκαν ΜΟΥ τα προηγούμενα χρόνια. Τα Νέα Μέλη δεν έχουν δικαίωμα ψήφου.

Άσχετα από το αποτέλεσμα είναι ΤΙΜΗ για όποιον μπει σε αυτή τη λίστα καθώς αυτά τα ονόματα ήταν η αφρόκρεμα της Κοινότητάς μας για τον τελευταίο χρόνο. Τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ από καρδιάς που μας τίμησαν με την προσφορά και την συμμετοχή τους."

 

Εγώ είδα αρκετά μέλη του φόρουμ που ήταν πολύ ενεργά το χρόνο που μας πέρασε και θα άξιζε να μπουν στη λίστα των υποψηφίων, όχι για να κερδίσουν, αλλά για να ΤΙΜΗΘΟΥΝ μέσω της υποψηφιότητας τους.

 

Δυστυχώς η λίστα των τιμημένων περιορίστηκε στην Διοικητητική Ομάδα και στους περσινούς ΜοΜ.

 

Ίσως οι ιθύνοντες, λόγω και του φόρτου εργασίας από την αλλαγή έδρας, δεν είχαν διαθέσιμο το χρόνο που έπρεπε να καταναλωθεί για να επιλεγούν υποψήφιοι και από τα "πιο ενεργά μέλη" του χρόνου που πέρασε, ώστε να ΤΙΜΗΘΟΥΝ για το χρόνο που έδωσαν στο φόρουμ.

 

Ίσως θα ήταν προτιμότερο να είχε καθυστερήσει λίγο η ανακοίνωση της ψηφοφορίας για να υπάρξει ο χρόνος ώστε να επιλεγούν και να περιληφθούν σε αυτή όλοι όσοι πραγματικά το άξιζαν.

Ή ίσως είμαι απλά ένας γέρο-παράξενος και να με συγχωρείτε που χρειάστηκε να διαβάσετε το παρόν ποστ.   :sorry:

Επεξεργασία από constantinople
  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

 

Δυστυχώς η λίστα των τιμημένων περιορίστηκε στην Διοικητητική Ομάδα και στους περσινούς ΜοΜ.

 

 

 

Δεν είσαι γεροπαράξενος, έχεις απόλυτο δίκιο και το έγραψα και εγώ παραπάνω (Μάλλον είμαστε και οι δύο γεροπαράξενοι). Αλλά και το ότι μπαίνουν οι MoM της χρονιάς ως υποψήφιοι για μέλη της χρονιάς ούτε αυτό ισχύει πάντα  :fiou:

  • Like 10
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Συγχαρητήρια και στους τρεις. :angel:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα σε όσα έγραψαν οι προηγούμενοι. Συγχαρητήρια, Νίκο, ό,τι και να γράψω, είναι λίγο. :) :) :) 

 

Εγώ φυσικά το είχα προβλέψει θα παραδώσω τη σκυτάλη σε κάποιον πολύ πιο άξιο, από εμένα. :) Αλλά αυτό θα ίσχυε και στην περίπτωση που έβγαινε ΜοΥ  είτε ο Sandman είτε ο PhantomDuck.

 

Συγχαρητήρια και στους δύο λοιπόν, αλλά και σε όλα τα άξια μέλη που συμμετείχαν στην ψηφοφορία και που κάνουν το φόρουμ μας πολύ ομορφότερο.  :congrats:

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Συγχαρητήρια σε ΜΕΝΑ!

 

Είμαι ο καλυτρξσφε. Σορυ για πριν, αλλά μου φιλουσα το χέρι την ώρα που έγραφα. Δεύτερος καλύτερος ο Zade.

 

Ισχύς μου, η αγάπη του λαού μου.

 

Με εκτίμηση,

 

ΕΓΩ

 

ΥΓ. Πολλά μπράβο στο Νίκο. Το αξίζει ενα τσικ παρα πάνω απ όλους μας/σας. Συγχαρητήρια και σε όλους εμάς που 10 χρόνια τώρα φτιάχνουμε το καλύτερο φόρουμ του κόσμου.

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πολλά  :congrats:  στον ngramm, τον άνθρωπο που έχει εκτοξεύσει στα ύψη την λειτουργικότητα του αγαπημένου μας forum!!  Δεν τολμώ να σκεφτώ πώς θα ήταν το GC, χωρίς τις υπερπολύτιμες γνώσεις του...Η υπογραφή του υπάρχει παντού εδώ μέσα, παρόλο που είναι "αόρατη" στους περισσότερους από μας και δεν γνωρίζουμε ούτε στο ελάχιστο την φοβερή "κρυφή" δουλειά του..! Σε ευχαριστούμε για όλα απίστευτε Νίκο, είμαστε τυχεροί που σε έχουμε στην τρελο-παρέα μας!  :cheers3:

 

 

Ένα μεγάλο μπράβο επίσης στο Βασίλη και το Γιώργο, που το πάλεψαν μέχρι το τέλος! Δυο παιδιά που, εκτός από την τεράστια προσφορά τους, διακρίνονται επίσης για τον εξαιρετικό τους χαρακτήρα - όπως τους ζω καθημερινά και μέσα από τη Δ.Ο.!  :respect:

 

 

Όσον αφορά τη λίστα, που ανέφεραν κάποιοι πιο πάνω, συμφωνώ ότι θα μπορούσε να ήταν ακόμα μεγαλύτερη, μιας και διανύσαμε μια πολύ παραγωγική χρονιά! :rainbow: Αυτοί που πρόσφεραν στο forum ήταν πάρα πολλοί και αυτό είναι το πιο ευχάριστο απ' όλα : που η κοινότητα αυξάνεται και πληθύνεται από δημιουργικά μέλη! :yes:  Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ από μένα, σε όσους και όσες μας χάρισαν απλόχερα την ενέργειά τους - εντός και εκτός λίστας! :thanks:

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Και μενα με καλυψαν οι προλαλησαντες (ή οι προποσταροντες :P ) για την αξια επιλογη του ΜΟΥ. :)

 

Πολλα πολλα συγχαρητηρια στον ngramm που εχει ξοδεψει πολλες εργατοωρες σε παρασκηνιακη δουλεια για να εχει το φορουμ μας ολες αυτες τις λειτουργιες :congrats: :congrats:

 

Πολλα μπραβο και σε Sandman και PK που ηταν κοντα καθως και σε ολα τα παιδια που ηταν υποψηφιοι :)

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Εγώ θα πω λίγα πράγματα. Συγχαρητήρια και στο Sandman και στον Phantom Duck για την επιτυχία τους, γιατί επιτυχία είναι, τίποτε άλλο.  :congrats:

Όμως ειλικρινά αισθάνομαι ανακούφιση για το τελικό αποτέλεσμα. :) Επιτέλους δικαιώνεται ο ngram για την πολύχρονη και αφανή προσφορά του. :div:  Το φόρουμ χωρίς τον ngram θα ήταν άλλο φόρουμ, όχι αυτό που γνωρίζουμε όλοι.  :respect:

Ίσως φταίμε και μεις στην ΔΟ, που τόσα χρόνια δεν καταφέραμε να το περάσουμε αυτό σε όλους τους υπόλοιπους.  :(

 

Θα χαρώ το μεθεπόμενο Σάββατο να παρευρίσκονται και οι τρεις στη μεγάλη γιορτή. :)

 

 

:valtnino:

  • Like 27
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2097
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  961
  • Reputation:   13933
  • Achievement Points:  1006
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολλά συγχαρητήρια Νίκο :congrats:, το άξιζες και με το παραπάνω για όλα όσα έχεις προσφέρει και συνεχίζεις να προσφέρεις στο forum.

ΠΑΝΑΞΙΟΣ MOY  

 

 

:congrats: και στους Sandman και PK που αρχικά ισοβαθμισαν :clap2: :clap2:

:beer: :beer: :beer:

 

 

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Επιτέλους :) Συγχαρητήρια! 

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26034
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  762
  • Reputation:   10806
  • Achievement Points:  771
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4177 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

:congrats:ngramm,

 

Παναξιος ΜΟΥ  :respect:  :respect: 

 

:congrats: και στα αλλα 2 μελη που ισοβαθμησαν,οπως επισης και σε ολα τα μελη που λαβατε μερος στην ψηφοφορια

 

Ειστε ολοι Νικητες :respect:

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Θερμά συγχαρητήρια και από εμένα. Δεν μπορώ να προσθέσω κάτι σε όσα ειπώθηκαν παραπάνω, απλά ένα μεγάλο  :efxaristo:  που κάνεις αυτό το μέρος να τρέχει και να είναι τόσο όμορφο. :congrats:

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Θα γράψω βιαστικά ,γιατί βρίσκομαι σε μέρος με πολύ περιορισμένο internet.Αλλα με είχε φάει η αγωνία για το αποτέλεσμα και καταφερα να συνδεθώ ....

 

Πραγματικά δεν έχω λόγια να περιγράψω τη χαρά μου για το αποτέλεσμα.

Για μια ακόμα φορά αποδεικνύεται οτι αυτό το φορουμ απαρτίζεται από κόσμο με αποψη ,συναίσθηση ,από ανθρώπους που ξέρουν να εκτιμούν την αληθινή προσφορά ,έστω κι αν δεν είναι προφανής καποιες φορές.

 

Πρώτα απ όλα λοιπόν ,συγχαρητήρια σε ολους όσους ψήφισαν  μ αυτα τα κριτήρια . :respect:

 

Συγχαρητήρια επίσης σε όλους όσους ήταν σ αυτή τη λίστα της τιμής όπως την αποκαλώ .Είσασταν όλοι ΑΞΙΟΙ να τιμηθείτε και έχετε προσφέρει πολλά στο GC. :respect: :respect: :respect:

 

Βασίλη και Γιώργο καλοί μου φίλοι ,το οτι κάθε χρόνο  απο το 2012 και μετα που παρακολουθώ την ψηφοφορία, είσαστε σταθερα  στις πρωτες θέσεις ,νομιζω  οτι λέει παρα πολλά για την αξία και την προσφορά σας.Μπραβο σας και πάλι :respect: :respect: :respect:

 

Νίκο (ngramm)  έφτασε επιτέλους η στιγμή της "επίσημης" αναγνωρισης ,(ανεπίσημα υπήρχε πάντοτε πιστεύω) .

Εχεις  την απέραντη ευγνωμοσύνη μου για τα όσα μας προσφέρεις και τον απεριόριστο σεβασμό μου.

 

ΑΞΙΟΣ φίλε :respect: :respect: :respect::div: :div: :div::cheers3:

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17595
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολλά συγχαρητηρια ngramm!!

Πολλα συγχαρητηρια και στα υπολοιπα αξιολογα παιδια!!

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πολλά :congrats: και :thanks: σε όλα τα παιδιά που ήταν υποψήφια!

Περισσότερα :congrats: :congrats: και :thanks: :thanks: στον Βασίλη και τον Γιώργο!!

Και ακόμα περισσότερα :congrats: :congrats: :congrats: και :thanks: :thanks: :thanks: στον Νίκο!!!

 

Η παρουσία και προσφορά όλων σας έχει κάνει το GreekComics αυτό που είναι και όσα :thanks: και να βάλουμε δεν φτάνουν. :)

 

 

:beer:

  • Like 25
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ένα από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει. Όχι μόνο από δω μέσα. Γενικά. Από τους ανθρώπους που πραγματικά χαίρομαι που είναι φίλοι μου.

 

Νικόλα το βράδυ τις μπύρες τις κερνάς εσύ :) Να ξέρεις :)

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον Νίκο, ήταν άλλωστε long overdue που λένε στο χωριό μου. Επιπλέον, εδώ ταιριάζει γάντι και η φράση ότι η αξία του "ηττημένου" δίνει ακόμη μεγαλύτερη αξία στον νικητή. Μπράβο στην σιωπηλή και αόρατη δύναμη του φόρουμ μας, ο δικός μας κρυφός σούπερ ήρωας. Ελπίζω μιας και αυτός ο μήνας ήταν πολύ σκληρός και δύσκολος ο ανταγωνισμός τα υπόλοιπα παιδιά να έρθει η σειρά τους να εκλεγούν σύντομα, γιατί τους αξίζει.

 

Συγχαρητήρια μίστερ ngramm. :respect:

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5028 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πολλα συγχαρητηρια Νικο!!! :clap2::congrats::respect: 

Επισης πολλα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που ηταν υποψηφια για ΜΟΥ!! :congrats: 

  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2472
  • Reputation:   9467
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6270 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Μέλος της χρονιάς; Εγώ;; Μάλλον κάποιο λάθος θα έγινε! 

 

Αρχικά πρέπει να ομολογήσω ότι, δυστυχώς και παρά τη θέλησή μου, το τελευταίο διάστημα μπαίνω μόνο πολύ σπάνια και κοιτάω μόνο τα τεχνικά θέματα (και πάλι ούτε αυτά προλαβαίνω συχνά να τα αντιμετωπίσω εγκαίρως).

 

Ούτε εγώ με ψήφισα και ούτε καν το φίλτρο για να ΜΗΝ επιτρέπεται να ψηφίζουν τα νέα μέλη εγκατέστησα (όπως είχα κάνει πέρσι-δεν ξέρω αν μου το γράψατε κάπου κάπου να το κάνω-αν το γράψατε, συγνώμη δεν το είδα).

Αρχικά όταν είδα την ψηφοφορία έλεγα να ψηφίσω λευκό (αφού δεν παρακολουθώ τα δρώμενα και όσους διακρίνονται με τη συνεισφορά τους στο forum) αλλά τελικά μπήκα και ψήφισα 2 καλούς φίλους που νομίζω όντως προσέφεραν πολλά! Μετά δεν παρακολουθούσα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, ακόμα και τις σπάνιες φορές που έμπαινα στο forum, οπότε το βράδυ στις 11 το βράδυ που διάβασα τα περί παράτασης και μετά έριξα μια ματιά δεν πίστευα στα μάτια μου! :)

 

Σας ευχαριστώ λοιπόν όλους πολύ (όπως και την μαμά μου, τον μπαμπά μου, τους φίλους μου και την Ακαδημία :)) και μπορώ να πω ότι αισθάνομαι λίγο σαν τον Ντι Κάπριο, αφού πριν 4-5 χρόνια και πολλά scanlation έκανα και πάρα πολύ κώδικα έγραφα για το GreekComics και έβρισκα και καιρό να παρακολουθώ και το forum αρκετά (για τα δεδομένα μου τουλάχιστον!). Βέβαια ο Ντι Κάπριο έκανε τουλάχιστον και μια ωραία ταινία με την αρκούδα, ενώ εγώ ήμουν απόλυτα ανενεργός φέτος ... :lol:

 

Κλείνοντας να πω ότι βλέπω ότι γράφτηκα εδώ τον Ιανουάριο του 2007 άρα κλείνω αισίως σύντομα μια δεκαετία σε αυτή την τόσο όμορφη κοινότητα - 

ίσως τα παλιά καλά χρόνια να ήταν καλύτερα (και πιο εύκολα), αλλά και τώρα παρατηρώ πολλά posts και πολύ ενθουσιασμό κάτι που με γεμίζει χαρά!

Στην κοινότητα αυτή με έφερε το κέφι, τα σπαρταριστά αστεία, οι γνώσεις και οι σουρεαλιστικές συζητήσεις μερικών (you know who!) και λιγότερο τα κόμικς αλλά εντυπωσιάστηκα στη συνέχεια με την εμμονή σας για να συλλέξετε σπάνια τεύχη και να κάνετε καταλογογράφηση (χωρίς μάλιστα να υπάρχει κάποιος με εμπειρία για να μας οργανώσει σωστά ή έτοιμα δεδομένα από εκδοτικές ή συγγραφείς - όπως είχαν στο INDUCKS). 

Με εντυπωσίασε ο Valt όταν ξαφνικά μια μέρα χωρίς καλά-καλά να με ξέρει  μου εμπιστεύθηκε πλήρως την τεχνική διαχείριση αυτού του forum. Ας σημειωθεί ότι -αν και ήξερα προγραμματισμό από μικρός- οι γνώσεις μου από web development (php/mysql) που απαιτεί η δουλειά με αυτό το forum ήταν σχεδόν ανύπαρκτες), οπότε ίσως δεν καταλάβαινε πόσο μεγάλο ρίσκο έπαιρνε με την απόφασή του αυτή.

Όμως πραγματικά ήταν τυχερός γιατί είχα μεγάλη όρεξη να μάθω και πραγματικά νομίζω βελτιώθηκα πολύ όταν πήρα στα σοβαρά τη δουλειά και φυσικά το πιο ενδιαφέρον κομμάτι είναι η συζήτηση με την διαχειριστική ομάδα που μπορεί να μην είχε εμπειρία σε βάσεις δεδομένων και προγραμματισμό, ήξερε όμως πολύ καλά πως θα ήθελε να οργανώσει αυτήν την κοινότητα και την πολύ δύσκολη/φιλόδοξη προσπάθεια καταλογογράφησης ολόκληρων των Ελληνικών εκδόσεων κόμικς. Μπράβο λοιπόν σε όλους και θα ψηφίσω πάρα πολλούς στην ψηφοφορία για το μέλος της δεκαετίας γιατί το αξίζουν πραγματικά με τις άπειρες ώρες που αφιέρωσαν σε αυτή την κοινότητα.

 

Να κλείσω απολογούμενος για αυτή την αναβάθμιση που λογικά ζητάτε πάρα πολλοί (και από την Δ.Ο. και εκτός φαντάζομαι) και εγώ την καθυστερώ:

α) έχω πολύ δουλειά και οι δουλειές μου δεν πάνε και τόσο καλά τελευταία για να έχω την άνεση να δουλέψω για 1-2 βδομάδες εντατικά για να κάνω όλες τις αλλαγές στα scripts που χρειάζονται. 

β) Όποτε πάω να ξεκινήσω με απογοητεύει και ο όγκος δουλειάς που θέλουν οι μετατροπές και το τι θα ακούω από τον ένα και τον άλλον αφού πράγματα που χτίστηκαν με πολύ προσπάθεια (και παρατηρήσεις) και σε διάστημα αρκετών χρόνων, θα πρέπει να ξαναγίνουν πλέον από την αρχή.

γ) Με τρομάζει το ότι το sphinx search, ένα σύστημα που χρησιμοποίησα κατά κόρον για διαδικασίες αναζητήσεων για διάφορα πράγματα, πλέον καταργείται και θα πρέπει να γραφεί εντελώς νέος κώδικας για αντικαταστήσει όλες αυτές τις (πολλές) φορές που το χρησιμοποίησα :(

δ) Πιο πολύ από όλα με τρομάζει η γκρίνια που με το δίκιο σας θα εκφράσετε όταν δείτε ότι κάποια πράγματα που τώρα δουλεύουν καλά και θεωρείτε αυτονόητα, θα σταματήσουν να λειτουργούν σωστά (μέχρι νεωτέρας δηλαδή να ξανα-γραφτούν). Για να μην αναφερθώ και στην πιθανότητα να γίνει κάποιο σοβαρό λάθος στην μετατροπή που μετά ούτε εγώ να μπορώ να το αντιμετωπίσω οπότε μετά θα μας σώζει μόνο η επιστροφή σε κάποιο παλιό backup!

 

Αρκετά σας ζάλισα όμως, ευχαριστώ όλους τους καλούς μου φίλους της κοινότητας που μου έκαναν παρέα όλα αυτά τα χρόνια, ραντεβού με όλους σας στην εκδήλωση του Σαββάτου και ελπίζω ειλικρινά να υπάρχει κάποιος πιο νέος με γνώσεις και όρεξη για web development που να θέλει να με βοηθάει αρχικά και κάποια στιγμή στο μέλλον να με αντικαταστήσει στον πολύ μοναχικό αυτό "πορτοκαλί" ρόλο στην επόμενη δεκαετία του GC που ελπίζω να είναι ακόμα περισσότερο πετυχημένη από την πρώτη! 

Όποιος τυχόν ενδιαφέρεται, πολύ ευπρόσδεκτος!

 

:beer:

  • Like 29
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:love4:

 

edit οι ιώδεις εσπερινές καμηλοπαρδάλεις ωοτοκούσες και αειθαλώς μυρικάζουσες σου στέλνουν ευδιάθετο χαμπέρι :)

 

edit2 :thanks::respect::cool::best::love4: 

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

 

δ) Πιο πολύ από όλα με τρομάζει η γκρίνια που με το δίκιο σας θα εκφράσετε όταν δείτε ότι κάποια πράγματα που τώρα δουλεύουν καλά και θεωρείτε αυτονόητα, θα σταματήσουν να λειτουργούν σωστά (μέχρι νεωτέρας δηλαδή να ξανα-γραφτούν). Για να μην αναφερθώ και στην πιθανότητα να γίνει κάποιο σοβαρό λάθος στην μετατροπή που μετά ούτε εγώ να μπορώ να το αντιμετωπίσω οπότε μετά θα μας σώζει μόνο η επιστροφή σε κάποιο παλιό backup!
 
 

 

 

Μην σε τρομάζει τίποτα Νικόλα, εμείς δεν γκρινιάζουμε ποτέ. Οι όποιες φήμες κυκλοφορούν είναι αβάσιμες. :D

 

:valtnino:

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.