Μετάβαση στο περιεχόμενο

Rick and Morty (2013- )


DaDiRa

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

889.jpg

 

Υπόθεση
 
Πρόκειται για ένα animation με πρωταγωνιστές έναν ιδιοφυή επιστήμονα, τον Rick και τον (σίγουρα όχι ιδιοφυή) εγγονό του. Οι δύο τους βιώνουν διάφορες περιπέτειες που λαμβάνουν χώρα οπουδήποτε μπορείτε να φανταστείτε - από το σαλόνι του σπιτιού τους μέχρι κάποια παράλληλη διάσταση, κάποιο άλλο ηλιακό σύστημα ή στην μπαταρία του οχήματος τους.
 
Ο Rick Sanchez επέστρεψε στο σπίτι της κόρης του, όπου ζει με τον σύζυγο της Jerry και τα δύο τους παιδιά, την Summer και φυσικά τον Morty. Ο Rick διαθέτει ένα "portal gun" το οποίο του επιτρέπει να μεταφέρεται σε διαφορετικές διαστάσεις, χωρίς κάποια ιδιαίτερη εξήγηση για τη λειτουργία του.
Από εκεί και πέρα, η σειρά δεν ακολουθεί κάποια βασική υπόθεση και το πόσο παράξενο και ταυτόχρονα σπαρταριστό θα είναι το κάθε επεισόδιο αφήνεται στη φαντασία των δημιουργών Dan Harmon και Justin Roiland. 
 
Screenshot 05.png  Screenshot 06.png
 
Η άποψη μου
 
Νομίζω πως παρακολουθείται πανεύκολα, λόγω των ανεξάρτητων ιστοριών σε κάθε επεισόδιο (μάλιστα, εδώ να πω πως μια από τις αμέτρητες θεωρίες για τη σειρά υποστηρίζει πως κάθε επεισόδιο είναι και σε διαφορετικό σύμπαν). Προσωπικά βρήκα το χιούμορ του πολύ έξυπνο και οι ιστορίες είναι τελείως απρόβλεπτες και πολύ ευφάνταστες. Μπερδεύει όμορφα pop αναφορές και γνωστά στοιχεία της επιστημονικής φαντασίας που μας αρέσει με τελείως καινούρια concepts και αυτό είναι που το καθιστά τόσο καλό στα μάτια μου. Το animation μου αρέσει εξίσου. Πέρα από ορισμένες κινήσεις και εκφράσεις των χαρακτήρων που συμβάλλουν πολύ στο να κάνουν μια κατάσταση ακόμα πιο αστεία, δεν έχω κάτι να παρατηρήσω. Το voice acting, ιδιαίτερα των δύο πρωταγωνιστών που έχει αναλάβει εξ ολοκλήρου ο Roiland, είναι κορυφαίο.
 
Screenshot 09.png
 
Λοιπές λεπτομέρειες
 
Προβάλεται από το AdultSwim και προήλθε από μια παρωδία του Roiland για το Back to The Future με όνομα "Doc and Mharti". Η σειρά αποτελείται από δύο seasons. Η πρώτη προβλήθηκε από τον Δεκέμβρη του 2013 μέχρη τον Απρίλιο του 2014, ενώ η δεύτερη από τον Ιούλιο μέχρι τον Οκτώβριο του 2015. Αναμένουμε την 3η season το 2017.
 
Σύνδεσμοι για IMDb και reddit. Επίσης, ένα από τα αγαπημένα μου κανάλια στο youtube έχει δημιουργήσει ένα αναλυτικό βίντεο για "τη φιλοσοφία" της σειράς. Αν και στο συγκεκριμένο βρίσκω μερικές υπερβολές, θεωρώ πως οι περισσότεροι από τους fans θα ταυτιστούν με το μεγαλύτερο μέρος του.
 
Οι χαρακτήρες

Κανονικά εδώ θα τελείωνε η παρουσίαση μου, αλλά απ' ότι βλέπω συνηθίζεται να γίνεται και μια παρουσίαση των χαρακτήρων, οπότε θα το ακολουθήσω και εγώ. Αυτοί είναι οι 6(!) βασικοί μας χαρακτήρες.
 
 
Rick Sanchez:
Rick.png
Αλκοολικός, αθυρόστομος, κοινωνιοπαθής και ιδιοφυία. Ο συνήθης ύποπτος όταν κάτι από άλλη διάσταση ή πλανήτη βρίσκεται στις οθόνες μας. Ο πατέρας της Beth.
 
Morty Smith:
Morty_Interested_S1E11.JPG
Αν και δεν συμμερίζεται τον ενθουσιασμό του παππού του για περιπέτειες, τον ακολουθεί ακόμα και όταν δεν θέλει, ενώ δεν έχει πάρει ούτε από την νοημοσύνη του. Είναι στην εφηβία με όλα τα προβλήματά και τις ανησυχίες της και αυτό φροντίζουν να μας το δείχνουν συχνά...
 
Summer Smith:
Summer_Wide-mouth_S1E11.JPG
Η αδερφή του Morty. Θα έλεγα πως αντιπροσωπεύει τη μέση 17χρονη, τόσο στη συμπεριφορά, όσο και στις ιδέες της. Μερικές φορές, όμως, ίσως κάνει κάτι απρόβλεπτο.
 
Beth Smith:
Beth_Smith.png
Η κόρη του Rick εργάζεται ως χειρούργος σε μια κλινική για άλογα. Θεωρεί τον εαυτό της προορισμένο για μεγαλύτερα πράγματα και τσακώνεται συχνά με τον σύζυγό της, κυρίως για την κακή επιρροή του πατέρα της στον γιό τους.
 
Jerry Smith:
Jerry_S01E11_Sad.JPG
Τουλάχιστον ξέρουμε από που κληρονόμησε τα επίπεδα εξυπνάδας του ο Morty. Δουλεύει ως όχι και τόσο επιτυχημένος διαφημιστής. Είναι ανασφαλής, κάνει γκάφες, φοβάται την αποτυχία, είναι αφελής και προσπαθεί μάταια να διατηρήσει τη ακεραιότητα του. Προσωπικά μου μοιάζει ως μια καρικατούρα του Morty.
 
Και για το τέλος, ας μην ξεχάσουμε...
(Spoiler για το 4ο επεισόδιο της 2ης season, "Total Rickall")
 

 

Μr. Poopybutthole:
Mr_poopy_butthole.png
Σταματά να είναι πολύ καλός φίλος της οικογένειας, όταν, μετά από μια επέλαση παράσιτων στο εν λόγω επεισόδιο. Όντας ικανά να αλλάξουν τις αναμνήσεις των ξενιστών τους η Beth τον μπερδεύει για ένα από τα παράσιτα και τον πυροβολεί.
(τελευταία προειδοποίηση: SPOILERS)
 

Ο συγκεκριμένος χαρακτήρας αποτελεί ένα από τα μυστήρια της σειράς, και σίγουρα θα εμφανιστεί το μέλλον. Δεν ξέρουμε αν είναι ένα από τα παράσιτα (αν και προσωπικά τείνω προς τα εκεί) ή "κάτι άλλο". Μπορείτε απλά να googlάρετε το όνομά του και θα βρείτε πολυάριθμες θεωρίες για το τι πραγματικά συμβαίνει. Αν σας έχει τραβήξει την προσοχή προτείνω να δείτε το επεισόδιο σαν αυτοτελές, και μετά να διαβάσετε τις θεωρίες.

 
 
 
Αυτή ήταν η πρώτη μου παρουσίαση. Οποιεσδήποτε παρατηρήσεις ή διορθώσεις θα ήταν χρήσιμες. Προσπάθησα να ακολουθήσω τη φόρμα που ακολουθούν οι περισσότεροι.
Δεσμεύομαι να παρουσιάσω και το κόμικ κάποια στιγμή, αλλά θα πρέπει πρώτα να το διαβάσω προσεκτικά, καθώς άσχετα από την προθυμία μου, υπάρχουν σχετικά λίγες πληροφορίες για τα τεύχη στο internet παρά την αποδοχή της σειράς.
 
Edit: Είναι μη δεσμευτώ εγώ. :P Κλικ για την παρουσίαση του κόμικ.

 

Screenshot 03.pngScreenshot 04.png

 

Screenshot 06.pngScreenshot 07.png

 

Screenshot 08.pngScreenshot 02.png

 

Screenshot 03.pngScreenshot 09.png

 

Screenshot 07.pngScreenshot 08.png

 

 

[imdb=tt2861424]

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

10/10 δειτε την σιγουρα, αν δεν εχετε θεμα με το μαυρο χιουμορ που εχει συχνα πυκνα.
Πολυ καλη παρουσιαση επισης!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χου γουι! Μοναδικη σειρα, πραγματικα! Συνδυασμος καμμενιας, μηδενισμου/κυνισμου και πολυ καλου και καλομελετημενου Sci-fi. Την εχω δει ολη 2 φορες και τις τελευταιες μερες σκεφτομαι οτι πρεπει να αρχισω και μια 3η! Χοοουυυυυ γουιιιι !

 

Πολυ ωραια η παρουσιαση σου,μονο μια παρατηρηση:μηπως αμα βαλεις τις εικονες των χαρακτηρων μονες τους σε μια σειρα με κεντρικη στοιχιση και απο κατω την περιγραφη τους δειξει καλυτερα;

 

Χου γουί !

 

:beer:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Χου γουι! Μοναδικη σειρα, πραγματικα! Συνδυασμος καμμενιας, μηδενισμου/κυνισμου και πολυ καλου και καλομελετημενου Sci-fi. Την εχω δει ολη 2 φορες και τις τελευταιες μερες σκεφτομαι οτι πρεπει να αρχισω και μια 3η! Χοοουυυυυ γουιιιι !

 

Πολυ ωραια η παρουσιαση σου,μονο μια παρατηρηση:μηπως αμα βαλεις τις εικονες των χαρακτηρων μονες τους σε μια σειρα με κεντρικη στοιχιση και απο κατω την περιγραφη τους δειξει καλυτερα;

 

Χου γουί !

 

:beer:

2iuz0k6.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έβαλα μια φορά να δω ένα επεισόδιο.

 

Είδα χαρακτήρες που φώναζαν συνεχώς ενώ δεν υπήρχε λόγος, χιούμορ που δεν μπορούσα να το καταλάβω και τελικά δεν μπόρεσα να βρω κι εγώ αυτό που βρίσκουν όσοι ξετρελαίνονται με τη σειρά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Έβαλα μια φορά να δω ένα επεισόδιο.

 

Είδα χαρακτήρες που φώναζαν συνεχώς ενώ δεν υπήρχε λόγος, χιούμορ που δεν μπορούσα να το καταλάβω και τελικά δεν μπόρεσα να βρω κι εγώ αυτό που βρίσκουν όσοι ξετρελαίνονται με τη σειρά.

Θελει 2-3 επεισοδια για να περασει αυτο που θελει να πει. Το σημαντικοτερο ειναι να μην το παιρνεις πολυ στα σοβαρα τις περισσοτερες φορες, απλα να εισαι ανοιχτος οταν το βλεπεις, σε αυτην την περιπτωση ειναι πολυ διασκεδαστικο για μενα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   857
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κυκλοφόρησε την πρωταπριλιά, στο νετ, ένα ύποπτο 1ο επεισόδιο της 3ης σεζον. Δεν το έχω δει ακόμα, οπότε δεν έχω άποψη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ειναι κανονικο το επεισοδιο. :D
Το Adult Swim το εκανε live stream (που λειτουργουσε ακομα και στην Ελλαδα ολως περιεργως), και στα torrent sites υπαρχει απο χθες. Γενικα ενα πολυ καλο επεισοδιο, αξια επιστροφη της σειρας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Χόλι σιτ, σε ένα ΣΚ επέστρεψαν δύο από τα αγαπημένα μου animations και ήταν το ίδιο επικά όσο τα θυμόμουν!

Από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς και δεν το λέω αυτό λόγω hype. Να δω με τι θα σβήσω την κάψα τώρα που έχω τελειώσει και το comic.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

το εμαθα και γω σημερα οτι βγηκε καινουργιο επ,μαλιστα υπο τη μορφη πρωταπριλιατικου αστειου απο οσα διαβασα, επαιξε την ωρα που ακι καλα ειχε ανακοινωθει να παιξει επεισοδιο samurai jack. Η κοπελα μου μου ζητησε να το δουμε μαζι σε 3 (τρεις) μερες. Σημερα δεν ειναι καλη μερα για να εχω κοπελα :( Παλι καλα που εχω να δω τα τελευταια επεισοδια του gravity falls και καπως θα αντισταθω!

 

@δαδηραθυμε: μιας και τα γουστα μας ταιριαζουν ποιο ειναι το 2ο animation που ξαναξεκινησε;;  ουφ πρεπει καποαι στιγμη να δω/διαβασω attack on titan damn it..

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βρε, παραπονιέσαι ενώ έχεις κοπέλα που της αρέσει έστω και ένα πράγμα που γουστάρεις και εσύ; O tempora mores!  :poke:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12955
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Βρε, παραπονιέσαι ενώ έχεις κοπέλα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Βρε, παραπονιέσαι ενώ έχεις; :thinking:

Και γω το ίδιο με τον GreekComicFan σκέφτηκα. :lol:

Το Attack On Titan είναι φυσικά τελείως άλλη φάση από τούτο, αλλά και τα δύο 9αράκια κατά μέσο όρο για τα γούστα μου. Οπότε δες το/διάβασέ το όποτε μπορείς και φαντάζομαι πως θα συμφωνήσεις με την πλειοψηφία. Αν έχει κάποια σημασία για σένα να πω ότι το αποκαλούν " το Ιαπωνικό The Walking Dead" (τότε που δεν είχαν αρχίσει ακόμα να το κράζουν :P ) - είναι πραγματικό quote από οπισθόφυλλο μεταφρασμένου τόμου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μολις συνειδηοποιησα οτι πρεπει να περιμενουμε μεχρι καλοκαιρι για οτιδηποτε νεο απο την σειρα.  :sad1: 

Το Attack on Titan (χωρις να ειμαι ιδιαιτερος fan του anime) ειναι σιγουρα στις 5 σειρες anime που 'πρεπει' να δεις πριν δεις οποιαδηποτε αλλη οντως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Νέο trailer και realase date για τις 30 Ιουλίου.  :yahoo:

https://www.youtube.com/watch?v=DeAw6aXHzcY

Επεξεργασία από ΔαΔηΡάθυμος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Σήμερα τελείωσε η 3η σεζόν. Εμφανώς εστιασμένη στους χαρακτήρες πλέον, κρατώντας ίδια ποιότητα στο χιούμορ και το sci-fi για εμένα (γιατί είδα αρκετούς να παραπονιούνται). Την θεωρώ ξεκάθαρα καλύτερη από τις προηγούμενες δύο, αλλά μόνο επειδή υπήρξαν οι προηγούμενες δύο για βάση. Σκηνικά Mr. Meeseeks, microverses σε μπαταρίες αυτοκινήτων και παράσιτα που σου αλλάζουν τις αναμνήσεις δεν παίζουν τόσο εδώ - τουλάχιστον όχι σε έκταση επεισοδίου, πιο πολύ μπαίνουν τέτοια πράγματα σαν αναφορές σε σενάριο που αφορά περισσότερο τη σχέση των χαρακτήρων. Είχε και λίγο (αλλά σημαντικό) multiverse και Citadel of Ricks.

 

4η σεζόν είναι άγνωστο πότε θα έχομε. Μέχρι τότε λέω να αρχίσω το BoJack Horseman που το σπαμάρατε και εδώ μέσα λίγο. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εστιασε λιγοτερο σε φανταχτερες ιδεες και concepts και εμεινε στους χαρακτηρες οπως ειπες.

Δεν ξερω τι προτιμω ακομα, αυτη η σεζον προσπαθησε να περασει πιο καθαρα μηνυματα αντι για αλληγορικα.

 

Το Bojack γινεται πολυ καλο απο την 2η σεζον, η 1η αν και οχι κακη ειναι η χειροτερη σεζον με διαφορα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είδα το πρώτο επεισόδιο, έτσι για να δω επιτέλους τι σόι πράγμα είναι. Πολύ κοντά στο γούστο μου και γούσταρα που ήταν τόσο πυκνογραμμένο (μία φίλη το είχε αναφέρει ως αρνητικό και την καταλαβαίνω). Προς το παρόν πάντως θα μπει στο ράφι ένεκα εξεταστικής και άλλων προτεραιοτήτων. :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το λάθος σου ήταν που το ξεκίνησες πάνω στην εξεταστική. Αφού σου άρεσε το πρώτο επεισόδιο, πλέον δεν έχεις σωτηρία, θα σε κυνηγάει στον ύπνο σου μέχρι να τα δεις όλα :P.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μπααα :antekale: 

Δε βλέπω γενικά σειρές, οπότε δεν έχω αυτό το σαράκι. Μετά από αυτή την εξεταστική, θα έχω όοολο το χρόνο να δω ότι θέλω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

13 hours ago, GeoTrou said:

Είδα το πρώτο επεισόδιο, έτσι για να δω επιτέλους τι σόι πράγμα είναι. Πολύ κοντά στο γούστο μου και γούσταρα που ήταν τόσο πυκνογραμμένο (μία φίλη το είχε αναφέρει ως αρνητικό και την καταλαβαίνω). Προς το παρόν πάντως θα μπει στο ράφι ένεκα εξεταστικής και άλλων προτεραιοτήτων. :P 

Η πυκνότητα (και η ταχύτητα του λόγου) και εμένα με ενοχλούσε αρχικά... το πρώτο επεισόδιο το έκλεισα στη μέση πριν επιστρέψω να το ξαναδώ κανονικά. Αλλά συνηθίζεις σιγά σιγά - προσωπικά αυτό το πάθαινα και στο Futurama κάποιες φορές αν ήμουν αφηρημένος.

Επεξεργασία από DaDiRa
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

μια η παρουσιαση, μια οτι το εβλεπα συνεχεια μπροστα μου και κοσμος να ασχολειται.. ψηθηκα..

 

εχω δει τις 2 πρωτες σαιζον και μου μενει αλλη μια.. δηλωνω φαν!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

27972560_1815626868468469_6648127652870274320_n.thumb.jpg.28b17e19e6b56e9c77c1ba0c1b0b5d55.jpg27972718_1815621895135633_6667132336272581567_n.thumb.jpg.64ea38fbe55c39fd1e5d4298c18c2979.jpg

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15086
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3153 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Άσχημα νέα για τους fans της σειράς.
Dan Harmon Confirms ‘Rick and Morty’ Has Not Been Renewed for Season 4

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ο ρικ και ο μορτυ παίζουν στο τελευταίο βίντεο κλιπ των run the jewels.. yo!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

@DaDiRa Δες εδώ. Από τον Roiland :D 

 

rm.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κυκλοφορεί εδώ και δυο χρόνια, αλλά εγώ τώρα το πήρα χαμπάρι: Pocket Mortys :D Παιχνιδάκι για κινητά και τάμπλετ, βασισμένο στη σειρά. Παίρνεις τον Ρικ και τσιπάρεις Μόρτηδες από διάφορες διαστάσεις και κάνεις μάχες ωσάν τον Ash Ketchum :D Το έχω κάψει λιγουλάκι :D 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

  • 8 months later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.