Μετάβαση στο περιεχόμενο

x for xepeta

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

11.jpg

 

Το Iron Fist είναι η τέταρτη σειρά του Netflix που θα μας οδηγήσει στο σίριαλ Defenders. To Punisher τους βγήκε στην πορεία και ήταν εκτός προγραμματισμού. Ο χαρακτήρας είναι σχετικά αδούλευτος, όχι όσο η Jessica Jones, αλλά δεν έχει αναλωθεί στα χέρια διαφόρων όπως ο Daredevil και ο Punisher. Δεν έχει οριστεί ημερομηνία προβολής αλλά μάλλον στις αρχές του 2017 θα έχουμε την ευκαιρία να το παρακολουθήσουμε.

 

post-3787-0-44090300-1469296892_thumb.jpg

 

Ο χαρακτήρας είναι δημιούργημα των Roy Thomas και Gil Kane. Το 1970 ήταν αρκετά της μόδας οι εισαγόμενες ταινίες καράτε, και αφού η MARVEL είχε δικαίωμα να βγάζει περισσότερα των 8, όπως υπήρχε κανόνας του πρακτορείου διανομής τύπου, δοκίμασε την τύχη της σε κόμικς τρόμου, διαστημικά, επικής φαντασίας και ανατολίτικων πολεμικών τεχνών. Δεν είχε την ίδια επιτυχία με το Master of Kung-Fu αλλά τον τίμησαν το χαρακτήρα σημαντικοί καλλιτέχνες όπως Len Wein, Doug Moench, Tony Isabella,  Chris Claremont, Larry Hama, Arvell Jones, Pat Broderick, και John Byrne. Ο Iron Fist ή Danny είναι ένας δάσκαλος των πολεμικών τεχνών που ορφάνεψε όταν ο συνεργάτης του πατέρα του και ερωτευμένος με τη μητέρα του σκοτώνει τους γονείς του μικρού Danny  κατά τη διάρκεια της αναζήτησής τους μιας μυθικής πόλης μοναχών της Άπω Ανατολής. Εκεί οι μοναχοί υιοθετούν το Danny και αυτός ασπάζεται τον τρόπο ζωής τους.

 

Συνήθως παρουσιαζόταν σαν συνεργάτης του Luke Cage, και υποθέτω δε θα αφήσουν κάτι τέτοιο ανεκμετάλλευτο στις τηλεοπτικές σειρές. Στην Ελλάδα το γνωρίσαμε στο περιοδικό Μαστερ Κουνγκ Φου με το όνομα Σιδερογροθιάς, σε σκίτσο του υπέροχου Rudy Nebres. Οι περιπέτειες εκείνες είχαν πρωτοδημοσιευτεί στο αμερικάνικο Deadly Hands of Kung Fu.

 

post-3787-0-18496300-1469296894_thumb.jpg

 

Το χαρακτήρα θα υποδυθεί ο Finn Jones, γνωστός από το Game of Thrones ως Loras Tyrell

 

Σελίδα του χαρακτήρα στο Wikipedia εδώ.

Μίνι τρέιλερ εδώ.

 

[imdb=tt3322310]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

:new:   Πρεμιέρα: 17.03.2017                 :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Marvel's Iron Fist ( NYCC Trailer )           :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν περίμενα τρέιλερ με τόσο πολλές σκηνές από τώρα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3088 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Marvel's Iron Fist | Official Trailer [HD] | Netflix


https://www.youtube.com/watch?v=f9OKL5no-S0


 


:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ξεκίνησαν οι διανομές. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

επέστρεψα κουρασμένος και βλέπω το post σου. τι να σου πω τώρα? πάει το βράδυ μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πάντως μέχρι στιγμής έχει φάει πολύ θάψιμο.  Για δύο λόγους. Τον έναν τον βρίσκο χαζό, τον άλλο απόλυτα δικαιολογημένο.

 

1)Δεν άρεσε λέει γιατί ο Iron Fist είναι ένας λευκός και έπρεπε να είναι ασιάτης.... Οκ Αμερική, παράτα μας με το diversity.

 

2)Δεν έχει καθόλου καλές χορογραφίες kung fu. Αυτό δυστυχώς χτυπάει καμπανάκι και σε μένα.

 

Δεν είναι ότι δεν θα το δω, αλλά όσο να 'ναι , ξενέρωσα κάμποσο αυτή τη στιγμή... όχι για τον πρώτο λόγο, αυτός με αφήνει παγερά αδιάφορο. Αλλά για τον δεύτερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Eιδα τα τρία πρώτα και φυσικά μπορεί να βγει μάπα στην συνέχεια, αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους χάπια παίρνουν αυτοί οι κριτικοί που το θάβουν τόσο πολύ όλον αυτόν τον καιρό.Για το ότι ήθελαν ασιάτη ηθοποιό αντιλαμβάνομαι ότι δεν έχουν καν ανοίξει κόμικ του ήρωα ποτέ. Η ένσταση μου ήταν από την αρχή στο κάστιγκ του πρωταγωνιστή, αλλά μου βγαίνει μια αίσθηση αλά Τζέσικα Τζόουνς.Στα πρώτα μου ξένιζε, αλλά μετά άρχισα να την γουστάρω. Μια χαρά ενδιαφέρουσα σειρά είναι και μου φαίνεται πολύ καλύτερη από το δεύτερο μισό του Κέιτζ που ενώ ξεκίνησε στα πρώτα 6 γ@μ@τ@, μετά βούλιαξε...Δεν ξέρω, ίσως τα χάπια να τα χρειάζομαι εγώ ,αλλα μου κρατάει προς στιγμήν αμείωτο το ενδιαφέρον . Θα δούμε, στο τέλος ξυρίζουν τον.... Ντάνυ;  :hug2: Coleen Wing

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5025 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

 

 

2)Δεν έχει καθόλου καλές χορογραφίες kung fu. Αυτό δυστυχώς χτυπάει καμπανάκι και σε μένα.

 

 

 

Τελειώνω το 4ο επεισόδιο. Αν το βλέπεις χωρίς να πειράξεις την ταχύτητα ναι είναι άσχημες. Αν το βλέπεις με x1,5 όπως εγώ τότε φαίνονται καλύτερες. Το βλέπω έτσι γιατί από πλευράς υποκριτικής απλά δεν...Μόνο ο Faramir ξεχωρίζει λίγο παραπάνω. Οι υπόλοιποι ηθοποιοί συμπεριλαμβανομένου και του Danny μου φαίνονται αδιάφοροι.. Ειδικά τα αδέρφια Meachum είναι λες και βγήκαν από ισπανική σαπουνόπερα. Ελπίζω να βελτιωθεί αλλά δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος...

Επεξεργασία από Ironhide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5025 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ένα 7/10 από μένα και η "χειρότερη" μέχρι τώρα σειρά των Netflix/Marvel. Σε σχέση με αυτά που έγραψα από πάνω βελτιώνεται κάπως από το 7 επεισόδιο περίπου με το τέλος όμως να είναι μετριότατο. Η παραγωγή μου θύμισε ένα πιο προσεγμένο Arrow στις πρώτες καλές σεζόν του. Ο Iron Fist είναι ένας ιδιαίτερος χαρακτήρας κατά την άποψη μου και η επιλογή του Finn Jones  με είχε προβληματίσει από όταν ανακοινώθηκε. Δεν με ενθουσίασε τελικά ολοκληρώνοντας την σειρά αλλά τα όποια λάθη δεν πέφτουν μόνο πάνω σε αυτόν. Θα μου πείτε αφού δεν σου άρεσε γιατί την τελείωσες σε μία μέρα; Την είδα πρώτον γιατί όλες τις σειρές του netflix τα τελευταία χρόνια τις βλέπω με αυτόν τον τρόπο, δεύτερον γιατί αφότου είδα τα πρώτα επεισόδια περίμενα βελτίωση και να ανταποκριθεί στις προσδοκίες μου τουλάχιστον στα τελευταία και τρίτον γιατί ήθελα να δω πως θα χτίσουν και άλλο το έδαφος για τους Defenders. Αναφορές στις άλλες σειρές και easter eggs έχουμε σε κάθε επεισόδιο σχεδόν και κάποια γνώριμα πρόσωπα παίζουν για παραπάνω από 2 επεισόδια. Ο κακός της υπόθεσης κινείται στα επίπεδα του κακού του Luke Cage. Δηλαδή καμία σχέση με το ωραίο γράψιμο των Kingpin και Killgrave. Σε σχέση με τις άλλες τρεις που τις έχω ξαναδεί ήδη, αυτή δεν με βλέπω να την ξαναδώ στο μέλλον. 

 

 

(Αν υπάρχει θέμα με τα 2 ποστ πείτε μου να κάνω edit στο προηγούμενο.)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

δεν ξέρω ρε παιδιά γούστα είναι αυτά αλλά με τα 4 πρώτα επεισόδια που έχω δει μου αρέσει αρκετά μέχρι στιγμής. ναι δεν είναι daredevil 1 αλλά το τόσο θάψιμο είναι επιεικώς ανόητο . μόλις την ολοκληρώσω θα κάνω συνολική κριτική.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ειμαι στο 6ο επεισοδιο.
Αρκετα χαζα (και απλα) λαθη απο αποψη σκηνοθεσιας, οι διαλογοι και οι σκηνες μαχης αρκετα "cheesy" και μη πειστικες και το σεναριο σε αρκετα σημεια κανει εμφανη κοιλια(για να μη μιλησω για τα κλισε plot devices). Παρολα αυτα, συμφωνω οτι δεν της αξιζει τοσο "κραξιμο", ειναι μια αρκετα καλη σειρα, τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο. Στην κατακραυγη απο το κριτικους ισως παιζει ρολο το οτι αρκετος κοσμος κατηγορησε την σειρα για white washing, αλλα οσοι εχουν εστω και μια πολυ μικρη ιδεα για τον χαρακτηρα ξερουν οτι κατι τετοιο δεν ισχυει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Νομιζω οτι το Νετφλιξ καλο θα ηταν να αναθεωρησει το φορματ των 12-13 επεισοδιων για αυτες τις σειρες.Νομιζω οτι 8 επεισοδια ειναι το ιδανικο, πιο σφιχτοδεμενα σεναρια, καλυτερες σκηνες δρασης,πιο πολλα εφε και γενικοτερα λιγοτερο filler.Δουλεψε για το Stranger Things, δε βλεπω το λογο να μη λειτουργησει για τις Μαρβελ σειρες.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

εχω δει τα 2 πρωτα και ειμαι ενθουσιασμενος! :D

 

make mine marvel hahahaha 972d3193b1c8dbb177696613a8e948e4fd0366ef

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Έχοντας δει 2,5 επεισόδια έχω να πω ότι έχει ζητήματα. Με κυριότερο το σενάριο το οποίο έχει περισσότερες τρύπες και ευκολίες από ένα κεφάλι τυρί.

 

Συνεχίζω και το βλέπω γιατί είναι Marvel και γιατί είμαι περίεργος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6421
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3898 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το είδα. Ηταν καλό. Οχι εξαιρετικό, ούτε απαίσιο, και συνολικά με τα προβλήματα του μου άρεσε λίγο περισσότερο από Κέιτζ, λίγο λιγότερο από Τζόουνς.Συμφωνώ απόλυτα με Jimtsel, αν κατεβάσουν τα επεισόδια σε 6-8, οι συγκεκριμένες σειρές θα ανέβουν 2 επίπεδα σε όλα.. Anyway, πέρασα αρκετά καλά, αναμένω με τρελή ανυπομονησία το Defenders. 
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

5 episodes in και αρχίζει να γίνεται κάτι.....

 

Για να δούμε  :pray:  :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελειωσα και το 9ο και εχω να πω οτι τα επεισοδια 8 και 9 ειναι απο τα πιο κακογραμμενα και βαρετα επεισοδια που εχω δει. Αντι να φτιαχνει, χαλαει...

 

Θα το τελειωσω ομως, πεισμωσα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Το τελειωσα. Το μεγαλυτερο του μειονεκτημα ειναι οι (πολλες φορες) παιδικοι και τετριμμενοι διαλογοι, οι χαρακτηρες που ανα 3 επεισοδια αλλαζουν συμμαχιες και αποφασεις και το προχειρο στησιμο ολου του σεναριου. Δεν σημαινει αυτο οτι σαν σειρα δεν βλεπεται, αλλα ειναι πραγματικα οτι πιο αδυναμο εχει κανει η Marvel μεχρι τωρα.

 

Αν δεν ημουν Marvelακιας θα της εβαζα 5/10. Αφου ειμαι, της βαζω 6/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Στα όρια του απάλευτου. Μετά από πάνω από 250 ώρες παραγωγής τηλεοπτικού και κινηματογραφικού υλικού η MARVEL είχε δικαίωμα για κάτι πολύ κάτω του μετρίου. Αλλά με έσκασε μέχρι να το τελειώσω.

 

Ίσως κάποιοι περιμέναμε στη γωνία να της βάλουμε τρικλοποδιά έτσι για το @#$%^&*! αλλά αυτό το 13ωρο θέαμα δεν αγαπιέται εύκολα. Νομίζω όλα τα αρνητικά σημειώθηκαν από τους προηγούμενους. Δε με ένοιαζε τίποτα. Δε με ενθουσίασε τίποτα. Το ξύλο για γέλια, η ηθοποιία της πλάκας σε πολλά σημεία, το σενάριο έκανε κύκλους από το ατέλειωτο χτίσιμο συμμαχιών που διαλύονταν αμέσως, Τα ψυχολογικά των γόνων του κακοποιού επιχειρηματία ήταν σχεδόν αστεία.

 

Μια μεγάλη αδικία έγινε που πολλοί μίσησαν το χαρακτήρα επειδή ήταν πλούσιος και λευκός. Κάποιοι το δικαιολόγησαν ότι είναι της μόδας να μισείς λευκούς πλούσιους επιχειρηματίες και γι' αυτό φταίει το φαινόμενο Τράμπ. Αυτά είναι σαχλά σχόλια τύπου facebook δημοσιογράφων που πρέπει να παράξουν άρθρο χωρίς να σηκωθούν από τον υπολογιστή τους. Τέτοια σχόλια βρίσκετε σε άρθρα για το Survivor.

 

Χαιρόμουν όταν κόντευε στο τέλος όχι για να δω πού θα πάει αλλά για να ξεφορτωθώ την υποχρέωση να δώ κάτι για έναν χαρακτήρα που με ενδιέφερε, αλλά δεν κατάφερε με τίποτα να κερδίσει το ενδιαφέρον μου.

 

Ούτε μια σελίδα σχόλια. :P

Επεξεργασία από x_for_xepeta
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Iron Fist: The 15 Biggest (And Worst) Changes From Comics To Netflix

 

Κλικάρετε το άρθρο μόνο αν έχετε δει την σεζόν ή δεν έχετε πρόβλημα με τα σπόιλερς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

λοιπόν το θάψιμο ήταν δικαιολογημένο. Κρίμα γιατί όταν το άρχισα μου άρεσε αλλα......Οι διάλογοι ρε παιδί μου ήταν πράγματι τραγικοί. Ναι η υπόθεση κα η πλοκή έμπαζε αλλά αυτοί οι διάλογοι ήταν.......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Το γράφω τώρα επειδή τώρα είδα τα πρώτα δύο επεισόδια της σειράς. Το Iron Fist το κόμικ πρωτοκυκλοφόρησε το 1974. Όσοι θέλετε, ρίξτε μιά ματιά στην υπόθεση του πρώτου επεισοδίου της τηλεοπτικής σειράς The Champions. Κυκλοφόρησε 1 σεζόν τα έτη 1968-1969. Οι περισσότεροι από σας δεν είχατε γεννηθεί ακόμα. Εγώ σαν παιδάκι την έβλεπα φανατικά στην τότε ΕΡΤ. Ήταν πρωτοποριακή για την εποχή της. :) Οι ομοιότητες της απόκτησης των υπερδυνάμεων είναι εκπληκτικές. Μέχρι εκεί βέβαια. :)

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτό που δεν πάλευα ήταν το Luke Cage. Αυτό, παρόλο που έχει πολλά από τα προβλήματα του, βλέπεται πιο ευχάριστα και το τέλειωσα γρήγορα. Ναι, έχει κατά στιγμές κακή ηθοποιία, αλλά όταν υπάρχει σημαντική εξέλιξη στην πλοκή και ο σκηνοθέτης είναι ικανός στο να εκμαιεύσει ερμηνεία, όλα τα μέλη του καστ μπορούν να αποδώσουν, άρα δεν θεωρώ πως είναι αυτοί το πρόβλημα. Ναι, η βασική πλοκή είναι μπλαζέ και επαναλαμβανόμενη αλλά όταν το θέμα γυρίζει στην Χείρα (the Hand για όσους δεν μιλούν Ελληνικά :P ) η σειρά ανεβάζει στροφές και κάνει την ύπαρξη αυτής της σειράς πιο ουσιαστική. Εδώ συνεχίζονται οι αποκαλύψεις για την οργάνωση που θα γίνει αφορμή για την ίδρυση της ομάδας των Defenders.

 

Σίγουρα πάντως δεν είναι σειρά που μπορεί να σταθεί και σε σταδιακή θέαση. Μόνο μαζεμένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

λοιπόν, την είδα χαλαρά και σιγά σιγά όποτε είχα όρεξη, όχι όλη με τη μια και μου άρεσε

δεν είναι τόσο κακή όσο την παρουσιάζουν, απλά λίγο πιο αδύναμη από τις υπόλοιπες "μαρβελ" του νετφλιξ

και μάθαμε αρκετά πράγματα για τον μύθο του iron fist αλλά και πολλά περισσότερα για το hand και την μαντάμ γκαο που μας

έχει απασχολήσει και στις προηγούμενες σειρές, συνολικά δίνει πληροφορίες που θα μας βοηθήσει πιστεύω στο defenders

 

προσωπικά πιστεύω ότι ο μαραθώνιος όλα τα επεισόδια με τη μια μπορεί και να κουράζει και να θέλει λίγο πιο χαλαρά 

για να την απολαύσεις..

 

πλέον αφού τις είδαμε όλες τις σειρές μπορώ να πω οτι η σειρα που μου άρεσαν ειναι:

 

daredevil 1 + 2

luke cage

iron fist

και τελευταία το jessica jones (θυμάμαι ότι την είχα βαρεθεί περισσότερο απ όλες χαχα, παρόλο που οι "κριτικοί" την βάζουν ψιλά)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24985
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  1017
  • Reputation:   6579
  • Achievement Points:  1018
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ολοκλήρωσα και το Iron Fist. Συγκριτικά με τα άλλα υπερηρωικά, οι σειρές του Netflix είναι οι μόνες που μου κρατούν το ενδιαφέρον αμείωτο για όλη τη σεζόν. Αυτό σίγουρα δεν άλλαξε. Παρ' όλα αυτά το Iron Fist ήταν μάλλον η λιγότερο ενδιαφέρουσα μεταξύ των 4, με τον Deardevil να βρίσκεται πάντα στη κορυφή. Ο Σιδηρογροθιάς στο μεγαλύτερο μέρος ήταν ένας αγαθιάρης που τον έπαιζαν όπως ήθελαν. Σε κάποια φάση του είπαν "είσαι ο χειρότερος Άιρον Φιστ που έχω δει" και είχαν απόλυτο δίκιο. Ελπίζω στο Defenders να αποδείχθει καλύτερος και επιτέλους να φορέσει στολή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Teaser για την δεύτερη σεζόν από τον Quesada.

 

Iron Fist S02 Quesada teaser.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Άλλη μια σειρά που είναι σε διαδικασία γυρισμάτων με πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας το 2019.

Νέα προσθήκη στο καστ η Alice Eve. Εδώ φαίνεται σε σκηνές από τα γυρίσματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.