Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΟΜΙΞ

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
ΚΟΜΙΞ WIKI! FANZINE
Σενάριο/Kείμενα:
ΚΟΜΙΞ, PhantomDuck, JimR, Qui-Gon Jinn, Darrell, Sans the Skeleton
Σχέδιο:
JimR, Qui-Gon Jinn, Darrell, Sans the Skeleton
Σχέδιο εξωφύλλου:
JimR
Εκδοτική:
ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ Λίστα εκδόσεων
Hμερ. έκδοσης:
07-2016
Εξώφυλλα:
4 + 4 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
2
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
15.0 x 21.0
Σελίδες:
40
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση:
Ελληνική
Ονομαστική τιμή:
3,50€

  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

KOMIXWIKIFANZINE_0001.jpg  KOMIXWIKIFANZINE_0001x.jpg  KOMIXWIKIFANZINE_0002.jpg  KOMIXWIKIFANZINE_0002x.jpg

 

Το πρώτο φανζινάκι με ιστορίες Disney είναι γεγονός! :D Η ομάδα της ΚΟΜΙΞ Wiki παρευρέθηκε στο Φεστιβάλ Πενάκι & Σκαπάνη 3 και είμαστε πολύ χαρούμενοι που έγινε η πρώτη κυκλοφορία εκεί :):yahoo: Και στο dionik_inducks_small.png παρακαλώ! :spidey_yeah_that: 

Αρχικά να σας δείξουμε το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο από τον JimR :D
 

Πριν πάμε όμως στις ιστορίες κλπ ας πιάσουμε πρώτα κάποιες ερωτήσεις μαζί με τις απαντήσεις τους :)

Πως άρχισε το εγχείρημα;
Η ιδέα μας μπήκε στο μυαλό όταν λέγαμε ότι πρέπει να γίνει κάτι για τα 5 χρόνια της ΚΟΜΙΞ Wiki! Η σελίδα έκλεισε 5 χρόνια τον Ιανουάριο οπότε σκεφτήκαμε να κάναμε κάτι που θα το θυμόμασταν για καιρό. Στην αρχή λέγαμε για κάποια εκδήλωση αλλά μετά από συζήτηση και με τον φίλτατο Φαντομ καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι το καλύτερο θα ήταν κάτι το πιο χειροπιαστό, Και έτσι οργανωθήκαμε όλοι σαν ομάδα και αποφασίσαμε να φτιάξουμε φανζίν. Νομίζω δύσκολα θα βρει κάποιος φανζίν με ιστορίες Ντισνεϋ στη χώρα μας. Και όπως λέω στην αρχή πρέπει να είναι το μοναδικό.

Ποιο Τυπογραφείο;
Πέρασε καιρός για να βρούμε τυπογραφείο με καλή προσφορά αλλά τελικά βρήκαμε! Το typografos (που ήταν και σε εκδόσεις φανζιν στο ComicDom) έκανε άψογα τη δουλειά του όσον αφορά και το τεύχος και τις αφίσες. Πραγματικά το τεύχος σαν έκδοση ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. :D

Στην Εκδήλωση Πενάκι & Σκαπάνη;
Θέλαμε να βγάλουμε κάπου το φανζιν το Καλοκαίρι και αυτή η εκδήλωση μας ήρθε κουτί :P Αρχικά ήταν να κυκλοφορήσει το δεύτερο τεύχος αλλά τελικά μπήκε το πρώτο. Το δεύτερο έχει κάποιο καιρό ακόμα. Και θα ενημερωθείτε σύντομα για το πως πάει.

Ομάδα του Φανζίν :blob3:

  • ΚΟΜΙΞ
  • PhantomDuck
  • Qui-Gon Jinn
  • JimR
  • Sans the Skeleton/Angel.tze
  • Darrell

Τι ανέλαβε ο καθένας;
Τα άρθρα και την επιμέλεια του περιοδικού τα αναλάβαμε εγώ και ο Φαντομ (βέβαια ο Γιώργος έγραψε τα περισσότερα και εάν τον άφηνα θα είχαμε άλλες 10 σελίδες άρθρα αλλά δεν θα χώραγαν να βάλουμε ιστορίες :P ). Τα υπόλοιπα παιδιά ανέλαβαν ιστορίες που ήταν σε δικό τους σχέδιο και σενάριο. Κεντρική ήταν Το Καπέλο Φωλιά του JimR! Μια δεκασέλιδη ιστορία με ξεκαρδιστικά καρέ με τον Ντόναλντ και τον μισητό κατά εκείνο τυχερό ξάδερφο του Γκαστόνε :lol: Ενώ ο Qui-Gon Jinn δημιούργησε μια όμορφη Post Credits σκηνή που συνδέει το Καπέλο Φωλιά με μια γνωστή ιστορία που ίσως έχετε διαβάσει στο Ηλεκτρονικό περιοδικό μας. Ποια άραγε; :fiou: Η δεύτερη πιο μεγάλη ιστορία μας ήταν Η Τηλεοπτική Αποτυχία του Darrell με τον Θείο Σκρουτζ να γκρινιάζει γιατί το κανάλι του Ρόμπαξ να είναι καλύτερο και να προσπαθεί να κάνει το κανάλι του καλύτερο αλλά... Οι υπόλοιπες ιστορίες μονοσέλιδες αλλά με αρκετό χιούμορ. Τελικά αρέσει στο Θείο Σκρουτζ ο Πατσάς και η Νταίζυ βγάζει DuckSelfie; Ηδού η απορία :lol:

Όσον αφορά το design έλεγα στην αρχή να μοιάζει με του ηλεκτρονικού περιοδικού αλλά τελικά έφτιαξα κάτι παρόμοιο αλλά πολύ καλύτερο. Ευχαριστώ και το Γιώργο διότι με τις διευκρινίσεις και ιδέες του όχι μόνο διόρθωσα πράγματα αλλά έγινα καλύτερος και βγήκε και όμορφο το τελικό αποτέλεσμα.

Σχέδιο από τον Μοττούρα
Μέσα στο τευχάκι θα βρείτε και αποκλειστικό σχέδιο του εκπληκτικού Πάολο Μοττούρα. :blob7: Του προτείναμε εάν μπορεί να μας ζωγραφίσει κάτι για το φανζίν και τελικά μας έστειλε σκαναρισμένο ένα εκπληκτικό σχέδιο με τον Σκρουτζ. Είναι full page και θα σας αρέσει πολύ. Μαζί και εντυπώσεις από το The Comic Con όσον αφορά τον Μοττούρα.

Συνέντευξη με το Μαρκο Τζερβαζιο
Μίλησα μέσω φβ στο Τζερβαζιο και με χαρά δέχτηκε τις ερωτήσεις μας. Του είπα κιολας να γράψει τις απαντήσεις στα Ιταλικά. Και εδώ μας βοήθησε πολύ ο JohnnyMz που έκανε τη μετάφραση και το ευχαριστώ πολύ και ελπίζουμε και σε άλλες τέτοιες μεταφράσεις στο μέλλον.

Προσωπικά ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά! Εάν και ήταν δύσκολο στην αρχή τελικά η δουλειά μας απέδωσε και το φανζιν της ΚΟΜΙΞ Wiki έγινε πραγματικότητα :D:beer:

Με το καλό σιγά σιγά για το δεύτερο τευχάκι :mafia::dance:

 

Ευχαριστούμε για το εξώφυλλο του πρώτου τεύχους τον Indian.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 98
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλοριζικο, θα το τιμησω αμεσα :best:

αλλα...

αλλες παρουσιασεις στα ελληνικα κομικς  δεν εχεις δει πως γινονται; :)

 

 

:out:διαβασε τις οδηγιες και προσθεσε αυτα που χρειαζονται για το πινακακι όπως και σωστες διαστασεις στο εξωφυλλο :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

καλοριζικο, θα το τιμησω αμεσα :best:

αλλα...

αλλες παρουσιασεις στα ελληνικα κομικς  δεν εχεις δει πως γινονται; :)

 

 

:out:διαβασε τις οδηγιες και προσθεσε αυτα που χρειαζονται για το πινακακι όπως και σωστες διαστασεις στο εξωφυλλο :beer:

Άμα κάνεις παρουσίαση 2 ώρα το βράδυ μετά από μία πολυ κουραστική μέρα είναι λογικό να ξεχάσεις πράγματα :P Θα βάλω το πίνακακι και την τιμή άμεσα. Λένα σε περιμένουμε :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Να βοηθήσω με το πινακάκι και τα εξώφυλλα,για να ξεκουράσουμε λίγο και τα παιδιά από το τρέξιμο που τραβάνε αυτόν τον καιρό...! ;)

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Τίτλος: ΚΟΜΙΞWIKI! FANZINE
Σενάριο/Kείμενα: Διάφοροι
Σχέδιο: Διάφοροι
Εκδοτική: ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ
Hμερ. έκδοσης: Ιούλιος 2016
Τεύχη: 1
Κατηγορία: Αυτοτελές
Είδος εντύπου: Άλμπουμ με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο: Χιουμοριστικό
Μέγεθος: 15.0 x 21.0 (Μικρό)
Σελίδες: 40
Χρώμα: Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση: Ελληνική
Ονομαστική τιμή : 3,50 €
 
 
:beer:
 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Να βοηθήσω με το πινακάκι και τα εξώφυλλα,για να ξεκουράσουμε λίγο και τα παιδιά από το τρέξιμο που τραβάνε αυτόν τον καιρό...! ;)

 

attachicon.gifComicsWiki_Fanzine_01_F.jpg   attachicon.gifComicsWiki_Fanzine_01_B.jpg

 

 

Τίτλος: ΚΟΜΙΞWIKI! FANZINE
Σενάριο/Kείμενα: Διάφοροι
Σχέδιο: Διάφοροι
Εκδοτική: ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗ
Hμερ. έκδοσης: Ιούλιος 2016
Τεύχη: 1
Κατηγορία: Αυτοτελές
Είδος εντύπου: Άλμπουμ με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο: Χιουμοριστικό
Μέγεθος: 15.0 x 21.0 (Μικρό)
Σελίδες: 40
Χρώμα: Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Προέλευση: Ελληνική
Ονομαστική τιμή : 3,50 €
 
 
:beer:

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια Indian. Η αλήθεια είναι ότι πέρα από το Πενάκι έχω και άλλα πράγματα και δεν πολυπρολαβαίνω να μπω στο φορουμ για πολύ :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

dionik_inducks_small.png  για το πρώτο ποστ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συγχαρητήρια για το πρώτο σας μη-ηλεκτρονικό fanzine, ξέρω ότι σας τυραννούσε το όλο εγχείρημα για αρκετό καιρό. :)

 

Και εις ανώτερα! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Συγχαρητήρια για το πρώτο σας μη-ηλεκτρονικό fanzine, ξέρω ότι σας τυραννούσε το όλο εγχείρημα για αρκετό καιρό. :)

 

Και εις ανώτερα! :beer:

Σε ευχαριστούμε πολύ Φαίδωνα! Σύντομα, θα έχουμε κάποιες πληροφορίες και για το δεύτερο. Ελπίζουμε να άρεσε το πρώτο :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και η πρώτη κριτική για το τευχάκι μας από τον Κρίτωνα! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

dionik_inducks_small.png  για το πρώτο ποστ.

en DD and GL are competing in getting the hat nest

https://coa.inducks.org/story.php?c=Qgr%2FKWF+++1F

 

Εσωτερικές πηγές μου έχουν επιβεβαιώσει ότι το Καπέλο-Φωλιά μεταφράζεται "Nest-Hat" στα Αγγλικά. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

https://coa.inducks.org/story.php?c=Qgr%2FKWF+++1F

 

Εσωτερικές πηγές μου έχουν επιβεβαιώσει ότι το Καπέλο-Φωλιά μεταφράζεται "Nest-Hat" στα Αγγλικά. ;)

ΩΩΩ υπέροχος! Θα το δείξω και στον Δημήτρη να χαρεί ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Τελικά η ποιότητα εκτύπωσης, το χαρτί και το όλο στήσιμο της έκδοσης ξεπέρασε τις προσδοκίες μας... Θα εμπιστευτούμε σίγουρα το συγκεκριμένο τυπογραφείο και για το 2ο φανζίν :D

 

Το μόνο που θα έπρεπε να βάλουμε είναι το εξής: στην ιστορία Το Καπέλο Φωλιά, μιας και ο Δημήτρης βάζει πολλές αναφορές σε προηγούμενες ιστορίες του, εκεί που κάνει αναφορά στο Θησαυρό του Μαυροφτέρη και το Μυστικό της Σονόρα, θα ήταν καλό να βάζαμε μια παραπομπή κι από κάτω στο περιθώριο μια υποσημείωση που να λέει πού μπορεί ο αναγνώστης να δει αυτή την ιστορία... Το συζήτησα και με το Γιώργο και συμφώνησε, από εδώ και πέρα να το κοιτάμε αυτό :)

Επεξεργασία από Darrell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τα παιδιά που μας στήριξαν με την αγορά του φανζίν και των αφισών. Εύχομαι να τους άρεσε το φανζινάκι μας :) Όντως και η ποιότητα εκτύπωσης ξεπέρασε τις προσδοκίες μας και αυτό είναι πολύ καλό! Και μελλοντικά τεύχη του φανζίν θα έχουν παρόμοια δομή με το πρώτο. 

 

Να δώσουμε μια πληροφορία που τη γνωρίζετε ήδη όσοι έχετε το φανζίν ή έχετε δει τις αφίσες. Το εξώφυλλο του δεύτερου τεύχους (Textless) για την ιστορία Το Μυστικό Βασίλειο των Γοργόνων! :D

 

post-25682-0-16115600-1467669573_thumb.jpg

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και μια φωτο από το http://anthem.gr/ :)

 

post-25682-0-55786500-1467982120_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31652
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  53
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν... Ώρα να γράψω και εγώ την γνώμη μου!
Θα θελα και να το συγκρίνω με το τεύχος 24 του περιοδικού ΚΟΜΙΞ. Να αναφέρω ότι αγόρασα 3 αντίτυπα του φανζιν και 1 του ΚΟΜΙΞ.
Στην ποιότητα. Στο σακίδιο που είχα και τα δύο τεύχη το ΚΟΜΙΞ γύρισε σπίτι με ένα σκίσιμο στο εξώφυλλο ενώ το φανζιν είναι τόσο καλά τα υλικά του που θα αντέξουν καμιά 10 αιώνες. Ακόμα και αν βράχηκε το ένα αντίτυπο από τα τρία που αγόρασα μετά από λίγο ήταν μια χαρά. Μία από τις διαδικασίες ανακύκλωσης του χαρτιού είναι να το βρέχουν και να το κάνουν πολτό. Άμα λοιπόν είχε βραχεί το ΚΟΜΙΞ θα ήταν έτοιμο για ανακύκλωση.
 

Η σελίδα με τα περιεχόμενα του Φανζιν μου φαίνεται πιο ωραία από ότι στο ΚΟΜΙΞ. Μετά ακολουθεί κάτι ενδιαφέρον στο ΚΟΜΙΞ που είναι τα γράμματα στη σύνταξη μα ενδιαφέρουσα είναι και το άρθρο για τη συνάντηση με το Μοττουρα παρόλο που εγώ είμαι κυρίως του Μπαρκς και του Ρόσα. Μου αρέσει και η αποκλειστικότητα του φανζιν έχοντας ένα σχέδιο του Μοττούρα, σε αντίθεση με το κόμιξ που στην επόμενη σελίδα ξαναβάζει απλώς μεγενθυμένο το εξώφυλλο.

 

Στη συνέχεια οι ιστορίες. Άμα τώρα συγκρίνω τις ιστορίες του φανζιν με του ΚΟΜΙΞ το φανζινάκι τις κερδίζει όλες πλιν του Ρόσα.

Πρώτη ιστορία του Γιάννη Αράπη που μου άρεσε πολύ και ήταν πολύ καλό και το σχέδιο. Στο χρωματισμό υπήρχε ένα λαθάκι που στο 5 καρέ ο Μπάτμαν λέει «You will bleed!» και δεν φαίνεται παρά μόνο αν κοιτάξεις προσεκτικά.

Μετά είναι το Καπέλο-Φωλιά. Και αυτή μου άρεσε καθώς βγάζει γέλιο σε πολλές σκηνές! Και μόνο η ιδέα ένα καπέλο φωλιά γελοιοποιεί όλες της τρέλες της μόδας. Και χάρηκα που διάβασα επιτέλους χρωματισμένη την ιστορία! Το μόνο πρόβλημα εδώ είναι το πρόβλημα χρόνου. Κατανοώ πλήρως το JimR που δεν έχει χρόνο και εξαιτίας της βιασύνης οι γραμμές που χωρίζουν τα καρέ είναι στραβές. Αυτό ψιλοαδικεί την ιστορία. Κάτι που με χαροποιεί ακόμα στις ιστορίες του JimR είναι ότι πάντα κάτι γίνετε στο εξώφυλλο που μου θυμίζει το στυλ του Ρόσα.
 

Μετά είναι μια ακόμα μονοσέλιδη του Γιάννη Αράπη που συνδέει πολύ καλά τις δύο ιστορίες και με πολύ καλό σχέδιο και πρωτόγνωρη μορφή! Δεν έχει κανένα διαχωρισμό στα καρέ και ούτε περιθώρια μα μπορώ να πω ότι δείχνει υπέροχο!
 

Στη συνέχεια ακολουθεί άλλη μια αποκλειστικότητα της ΚΟΜΙΞ WIKI! Μια συνέντευξη με τον Μάρκο Τζερβάζιο. 

Αν μετρήσω το σκορ ως τώρα είναι ΚΟΜΙΞ WIKI: 7 - ΚΟΜΙΞ: 1

Μετά ακολουθεί μια ιστορία του Darrell που βγάζει πολύ πλάκα, ενώ ο τρόπος άφηγησης μου θυμίζει μερικές ιστορίες 1951 με 1953 του Μπαρκς όπου ο Σκρουτζ ζητάει συμβουλές από τον Ντόναλντ για να προστατεύσει το θησαυροφυλάκιο και τελικά όλα τα χρήματα του καταλήγουν στους Μουργολύκους. 
 

Και η επόμενη ιστορία του Darrell βγάζει πολύ γέλιο! Και σε πολλά σημεία το σχέδιο είναι τρομερό!

Μετά είναι τα 2 άρθρα του Φάντομ Ντακ. Τα δύο αυτά άρθρα μου δημιούργησαν μεγάλη περιέργεια να μάθω παραπάνω για τα φάνζιν και πιστεύω πως ο Γιώργος (?έτσι δεν σε λένε?Δεν θυμάμαι καλά?) θα μπορούσε να φτιάξει ένα δικό του φάνζιν μόνο με πληροφορίες για τα φάνζιν και θα ήταν τρομερά ενδιαφέρον! Ίσως θα πρεπε να βγάλει και ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια! Εγώ θα τη διάβαζα με χαρά!

Μετά η μονοσέλιδη του JimR που συνεχίζει να μας «τάιζει» γέλιο ο JimR. Θα έλεγα ότι αυτό είναι το επιδόρπιο! Και πολύ πλάκα είχε και η εμφάνιση του καθηγητή των παιδιών (αλήθεια πως τον λένε τον καθηγητή; Έχει όνομα;   )Και πάλι στο background με λίγη προσοχή μπορείς να σκάσεις από τα γέλια! Και πάλι όμως το αδικούν οι στραβές γραμμές στο διαχωρισμό των καρέ...

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του John Aro που θα μπορούσα άνετα να πω πως ο σχεδιασμός είναι επαγγελματικός και συνεχίζει να βγάζει γέλιο. Μόνο μια απορία; Άμα ήταν να δημοσιευτεί κάπου στο εξωτερικό πως θα μετέφραζες τον πατσά?

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του JimR ! Ελά ρε JimR θα σκάσουμε! Πήραμε επιδόρπιο! Μήπως στο τέλος θα μας φέρεις και ντεπόν για το στομαχόπονο που προκάλεσαν τα γέλια;

Μετά είναι η μονοσέλιδη του Angel.Tze που ήταν η πιο έξυπνη μονοσέλιδη, κατ' εμε, από πλευράς σεναρίου. Μόνο ο διαχωρίσμός των καρέ την αδικεί την ιστορία πιστεύω.

Τα αφιερώματα και αυτά πολύ ωραία! Και από όσο συζήτησα με τον Γιάννη η ιστορία που περιμένουμε για το επόμενο φανζιν είναι εκπληκτική.

Για τα επόμενα φανζιν. Όταν πρωτοπήγα στο φεστιβάλ έκανα γκάφα και δεν αγόρασα αφίσες οπότε θεωρώ καλή ιδέα να συνεχίσετε να βγάζετε αφίσες. Στη γενική εικόνα το μόνο που δεν μου άρεσε είναι που η κύρια ιστορία είναι μια δεκασέλιδη. Θα προτιμούσα δηλαδή να είχα δει χρωματισμένη την ιστορία «Το Μυστικό της Σονόρα» που ξεπερνά τις 20 σελίδες αν θυμάμαι καλά. ίσως σε ένα από τα επόμενα φανζιν!

Και θα ήθελα να δω και τα άρθρα του Φαντομ που κόπηκαν! Σε συνέχειες! Όχι όλα μαζί!

Εύχομαι τα καλύτερα στη ΚΟΜΙΞ WIKI! 

Επεξεργασία από K.Orfan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Λοιπόν... Ώρα να γράψω και εγώ την γνώμη μου!

Θα θελα και να το συγκρίνω με το τεύχος 24 του περιοδικού ΚΟΜΙΞ. Να αναφέρω ότι αγόρασα 3 αντίτυπα του φανζιν και 1 του ΚΟΜΙΞ.

Στην ποιότητα. Στο σακίδιο που είχα και τα δύο τεύχη το ΚΟΜΙΞ γύρισε σπίτι με ένα σκίσιμο στο εξώφυλλο ενώ το φανζιν είναι τόσο καλά τα υλικά του που θα αντέξουν καμιά 10 αιώνες. Ακόμα και αν βράχηκε το ένα αντίτυπο από τα τρία που αγόρασα μετά από λίγο ήταν μια χαρά. Μία από τις διαδικασίες ανακύκλωσης του χαρτιού είναι να το βρέχουν και να το κάνουν πολτό. Άμα λοιπόν είχε βραχεί το ΚΟΜΙΞ θα ήταν έτοιμο για ανακύκλωση.

 

Η σελίδα με τα περιεχόμενα του Φανζιν μου φαίνεται πιο ωραία από ότι στο ΚΟΜΙΞ. Μετά ακολουθεί κάτι ενδιαφέρον στο ΚΟΜΙΞ που είναι τα γράμματα στη σύνταξη μα ενδιαφέρουσα είναι και το άρθρο για τη συνάντηση με το Μοττουρα παρόλο που εγώ είμαι κυρίως του Μπαρκς και του Ρόσα. Μου αρέσει και η αποκλειστικότητα του φανζιν έχοντας ένα σχέδιο του Μοττούρα, σε αντίθεση με το κόμιξ που στην επόμενη σελίδα ξαναβάζει απλώς μεγενθυμένο το εξώφυλλο.

 

Στη συνέχεια οι ιστορίες. Άμα τώρα συγκρίνω τις ιστορίες του φανζιν με του ΚΟΜΙΞ το φανζινάκι τις κερδίζει όλες πλιν του Ρόσα.

Πρώτη ιστορία του Γιάννη Αράπη που μου άρεσε πολύ και ήταν πολύ καλό και το σχέδιο. Στο χρωματισμό υπήρχε ένα λαθάκι που στο 5 καρέ ο Μπάτμαν λέει «You will bleed!» και δεν φαίνεται παρά μόνο αν κοιτάξεις προσεκτικά.

 

Μετά είναι το Καπέλο-Φωλιά. Και αυτή μου άρεσε καθώς βγάζει γέλιο σε πολλές σκηνές! Και μόνο η ιδέα ένα καπέλο φωλιά γελοιοποιεί όλες της τρέλες της μόδας. Και χάρηκα που διάβασα επιτέλους χρωματισμένη την ιστορία! Το μόνο πρόβλημα εδώ είναι το πρόβλημα χρόνου. Κατανοώ πλήρως το JimR που δεν έχει χρόνο και εξαιτίας της βιασύνης οι γραμμές που χωρίζουν τα καρέ είναι στραβές. Αυτό ψιλοαδικεί την ιστορία. Κάτι που με χαροποιεί ακόμα στις ιστορίες του JimR είναι ότι πάντα κάτι γίνετε στο εξώφυλλο που μου θυμίζει το στυλ του Ρόσα.

 

Μετά είναι μια ακόμα μονοσέλιδη του Γιάννη Αράπη που συνδέει πολύ καλά τις δύο ιστορίες και με πολύ καλό σχέδιο και πρωτόγνωρη μορφή! Δεν έχει κανένα διαχωρισμό στα καρέ και ούτε περιθώρια μα μπορώ να πω ότι δείχνει υπέροχο!

 

Στη συνέχεια ακολουθεί άλλη μια αποκλειστικότητα της ΚΟΜΙΞ WIKI! Μια συνέντευξη με τον Μάρκο Τζερβάζιο. 

 

Αν μετρήσω το σκορ ως τώρα είναι ΚΟΜΙΞ WIKI: 7 - ΚΟΜΙΞ: 1

 

Μετά ακολουθεί μια ιστορία του Darrell που βγάζει πολύ πλάκα, ενώ ο τρόπος άφηγησης μου θυμίζει μερικές ιστορίες 1951 με 1953 του Μπαρκς όπου ο Σκρουτζ ζητάει συμβουλές από τον Ντόναλντ για να προστατεύσει το θησαυροφυλάκιο και τελικά όλα τα χρήματα του καταλήγουν στους Μουργολύκους. 

 

Και η επόμενη ιστορία του Darrell βγάζει πολύ γέλιο! Και σε πολλά σημεία το σχέδιο είναι τρομερό!

 

Μετά είναι τα 2 άρθρα του Φάντομ Ντακ. Τα δύο αυτά άρθρα μου δημιούργησαν μεγάλη περιέργεια να μάθω παραπάνω για τα φάνζιν και πιστεύω πως ο Γιώργος (?έτσι δεν σε λένε?Δεν θυμάμαι καλά?) θα μπορούσε να φτιάξει ένα δικό του φάνζιν μόνο με πληροφορίες για τα φάνζιν και θα ήταν τρομερά ενδιαφέρον! Ίσως θα πρεπε να βγάλει και ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια! Εγώ θα τη διάβαζα με χαρά!

 

Μετά η μονοσέλιδη του JimR που συνεχίζει να μας «τάιζει» γέλιο ο JimR. Θα έλεγα ότι αυτό είναι το επιδόρπιο! Και πολύ πλάκα είχε και η εμφάνιση του καθηγητή των παιδιών (αλήθεια πως τον λένε τον καθηγητή; Έχει όνομα;   )Και πάλι στο background με λίγη προσοχή μπορείς να σκάσεις από τα γέλια! Και πάλι όμως το αδικούν οι στραβές γραμμές στο διαχωρισμό των καρέ...

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του John Aro που θα μπορούσα άνετα να πω πως ο σχεδιασμός είναι επαγγελματικός και συνεχίζει να βγάζει γέλιο. Μόνο μια απορία; Άμα ήταν να δημοσιευτεί κάπου στο εξωτερικό πως θα μετέφραζες τον πατσά?

 

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του JimR ! Ελά ρε JimR θα σκάσουμε! Πήραμε επιδόρπιο! Μήπως στο τέλος θα μας φέρεις και ντεπόν για το στομαχόπονο που προκάλεσαν τα γέλια;

 

Μετά είναι η μονοσέλιδη του Angel.Tze που ήταν η πιο έξυπνη μονοσέλιδη, κατ' εμε, από πλευράς σεναρίου. Μόνο ο διαχωρίσμός των καρέ την αδικεί την ιστορία πιστεύω.

 

Τα αφιερώματα και αυτά πολύ ωραία! Και από όσο συζήτησα με τον Γιάννη η ιστορία που περιμένουμε για το επόμενο φανζιν είναι εκπληκτική.

 

Για τα επόμενα φανζιν. Όταν πρωτοπήγα στο φεστιβάλ έκανα γκάφα και δεν αγόρασα αφίσες οπότε θεωρώ καλή ιδέα να συνεχίσετε να βγάζετε αφίσες. Στη γενική εικόνα το μόνο που δεν μου άρεσε είναι που η κύρια ιστορία είναι μια δεκασέλιδη. Θα προτιμούσα δηλαδή να είχα δει χρωματισμένη την ιστορία «Το Μυστικό της Σονόρα» που ξεπερνά τις 20 σελίδες αν θυμάμαι καλά. ίσως σε ένα από τα επόμενα φανζιν!

 

Και θα ήθελα να δω και τα άρθρα του Φαντομ που κόπηκαν! Σε συνέχειες! Όχι όλα μαζί!

 

Εύχομαι τα καλύτερα στη ΚΟΜΙΞ WIKI! 

Κωστή σε βλέπω πολύ ενθουσιασμένο :lol: Καλό αυτό... Στην ουσία, όμως, νομίζω πως οποιαδήποτε σύγκριση με το ΚΟΜΙΞ δεν ωφελεί, καθότι σαν ομάδα δεν έχουμε κι ούτε ποτέ θα έχουμε πρόθεση να συγκριθούμε με επίσημο περιοδικό, για το χαβαλέ μας το κάνουμε και απλά ελπίζουμε σε μια αναγνώριση της δουλειάς μας μέσω της προώθησης των φανζίν σε εκδηλώσεις κτλ... Σε κατανοώ, πάραυτα, καθώς το ΚΟΜΙΞ δεν δημοσιεύει συνεντεύξεις από διάσημους δημιουργούς ούτε κάνει αποκλειστικά αφιερώματα πολλές φορές. Εμείς τα εντάξαμε αυτά στο περιοδικό, προκειμένου να δώσουμε μια άλλη πνοή στο όλο concept, αλλά υπενθυμίζω πως δεν επιδιώκουμε κανενός είδους σύγκριση με επαγγελματικές δουλειές...  Ούτε προσπαθήσαμε να αντιγράψουμε κάτι από το ΚΟΜΙΞ για να δώσουμε δήθεν κύρος στη δουλειά μας... Το design και η προσαρμογή που κάναμε είναι πρωτότυπες δημιουργίες...

 

Για να μην τα πολυλογώ, σε ευχαριστούμε που τίμησες τη δουλειά μας και προσωπικά νιώθω μέγιστη ευχαρίστηση που συμβάλλαμε στο να περάσεις ευχάριστα το χρόνο σου με το φανζίν :)  Σε διαβεβαιώ πως το τεύχος που κρατάς στα χέρια σου είναι απλά μια εισαγωγή, ένας προάγγελος για άλλες δουλειές που θα ακολουθήσουν  στο μέλλον...:) Θα συμφωνήσω ότι η έλλειψη κύριας πολυσέλιδης ιστορίας ήταν εμφανής, αλλά τα μελλοντικά project και οι ιδέες που ετοιμάζουμε είναι πέρα για πέρα συναρπαστικές και συνάμα φιλόδοξες, απλά κάνε υπομονή και είμαι σίγουρος πως τα καλύτερα έρχονται...:) Το πρώτο, αυτό, φανζίν ήταν κάτι που οραματιστήκαμε χωρίς να ονειροπολούμε, ήταν κάτι που από την αρχή το πιστέψαμε πως θα βγει και το αποτέλεσμα ήταν κάτι που μας χαροποίησε ιδιαίτερα κι άνοιξε, παραδόξως, ένα νέο μονοπάτι για τα Disney φανζίν στη χώρα μας... Το κύριο μας μέλημα δεν είναι να βγάλουμε κέρδος, δεν είναι να συγκριθούμε με επίσημα περιοδικά, αλλά είναι να ανοίξουμε ένα νέο δρόμο δημιουργίας...:)

 

Υ.Γ: Σου άρεσε το σχέδιό μου;  :shit2: Έλα, ας είμαστε αντικειμενικοί...:lol: Το έχω δουλέψει περισσότερο από εκείνη την ιστορία και θα σου αρέσει περισσότερο στα επόμενα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31022
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  131
  • Reputation:   795
  • Achievement Points:  131
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πρώτη ιστορία του Γιάννη Αράπη που μου άρεσε πολύ και ήταν πολύ καλό και το σχέδιο. Στο χρωματισμό υπήρχε ένα λαθάκι που στο 5 καρέ ο Μπάτμαν λέει «You will bleed!» και δεν φαίνεται παρά μόνο αν κοιτάξεις προσεκτικά.

Σε ευχαριστούμε γενικώς για τα καλά σου λόγια :D

ΑΛΛΑ πρέπει να το τονίσω αυτό. Όταν το χρωμάτισα το έβαλα επίτηδες να φαίνεται ίσα ίσα (πες το easter egg :P ), δεν υπάρχει κανένα λάθος ;)

Επεξεργασία από Qui-Gon Jinn
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30826
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  1210
  • Reputation:   11286
  • Achievement Points:  1210
  • Days Won:  15
  • With Us For:  3292 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λοιπόν... Ώρα να γράψω και εγώ την γνώμη μου!

Θα θελα και να το συγκρίνω με το τεύχος 24 του περιοδικού ΚΟΜΙΞ. Να αναφέρω ότι αγόρασα 3 αντίτυπα του φανζιν και 1 του ΚΟΜΙΞ.

Στην ποιότητα. Στο σακίδιο που είχα και τα δύο τεύχη το ΚΟΜΙΞ γύρισε σπίτι με ένα σκίσιμο στο εξώφυλλο ενώ το φανζιν είναι τόσο καλά τα υλικά του που θα αντέξουν καμιά 10 αιώνες. Ακόμα και αν βράχηκε το ένα αντίτυπο από τα τρία που αγόρασα μετά από λίγο ήταν μια χαρά. Μία από τις διαδικασίες ανακύκλωσης του χαρτιού είναι να το βρέχουν και να το κάνουν πολτό. Άμα λοιπόν είχε βραχεί το ΚΟΜΙΞ θα ήταν έτοιμο για ανακύκλωση.

 

Η σελίδα με τα περιεχόμενα του Φανζιν μου φαίνεται πιο ωραία από ότι στο ΚΟΜΙΞ. Μετά ακολουθεί κάτι ενδιαφέρον στο ΚΟΜΙΞ που είναι τα γράμματα στη σύνταξη μα ενδιαφέρουσα είναι και το άρθρο για τη συνάντηση με το Μοττουρα παρόλο που εγώ είμαι κυρίως του Μπαρκς και του Ρόσα. Μου αρέσει και η αποκλειστικότητα του φανζιν έχοντας ένα σχέδιο του Μοττούρα, σε αντίθεση με το κόμιξ που στην επόμενη σελίδα ξαναβάζει απλώς μεγενθυμένο το εξώφυλλο.

 

Στη συνέχεια οι ιστορίες. Άμα τώρα συγκρίνω τις ιστορίες του φανζιν με του ΚΟΜΙΞ το φανζινάκι τις κερδίζει όλες πλιν του Ρόσα.

Πρώτη ιστορία του Γιάννη Αράπη που μου άρεσε πολύ και ήταν πολύ καλό και το σχέδιο. Στο χρωματισμό υπήρχε ένα λαθάκι που στο 5 καρέ ο Μπάτμαν λέει «You will bleed!» και δεν φαίνεται παρά μόνο αν κοιτάξεις προσεκτικά.

 

Μετά είναι το Καπέλο-Φωλιά. Και αυτή μου άρεσε καθώς βγάζει γέλιο σε πολλές σκηνές! Και μόνο η ιδέα ένα καπέλο φωλιά γελοιοποιεί όλες της τρέλες της μόδας. Και χάρηκα που διάβασα επιτέλους χρωματισμένη την ιστορία! Το μόνο πρόβλημα εδώ είναι το πρόβλημα χρόνου. Κατανοώ πλήρως το JimR που δεν έχει χρόνο και εξαιτίας της βιασύνης οι γραμμές που χωρίζουν τα καρέ είναι στραβές. Αυτό ψιλοαδικεί την ιστορία. Κάτι που με χαροποιεί ακόμα στις ιστορίες του JimR είναι ότι πάντα κάτι γίνετε στο εξώφυλλο που μου θυμίζει το στυλ του Ρόσα.

 

Μετά είναι μια ακόμα μονοσέλιδη του Γιάννη Αράπη που συνδέει πολύ καλά τις δύο ιστορίες και με πολύ καλό σχέδιο και πρωτόγνωρη μορφή! Δεν έχει κανένα διαχωρισμό στα καρέ και ούτε περιθώρια μα μπορώ να πω ότι δείχνει υπέροχο!

 

Στη συνέχεια ακολουθεί άλλη μια αποκλειστικότητα της ΚΟΜΙΞ WIKI! Μια συνέντευξη με τον Μάρκο Τζερβάζιο. 

 

Αν μετρήσω το σκορ ως τώρα είναι ΚΟΜΙΞ WIKI: 7 - ΚΟΜΙΞ: 1

 

Μετά ακολουθεί μια ιστορία του Darrell που βγάζει πολύ πλάκα, ενώ ο τρόπος άφηγησης μου θυμίζει μερικές ιστορίες 1951 με 1953 του Μπαρκς όπου ο Σκρουτζ ζητάει συμβουλές από τον Ντόναλντ για να προστατεύσει το θησαυροφυλάκιο και τελικά όλα τα χρήματα του καταλήγουν στους Μουργολύκους. 

 

Και η επόμενη ιστορία του Darrell βγάζει πολύ γέλιο! Και σε πολλά σημεία το σχέδιο είναι τρομερό!

 

Μετά είναι τα 2 άρθρα του Φάντομ Ντακ. Τα δύο αυτά άρθρα μου δημιούργησαν μεγάλη περιέργεια να μάθω παραπάνω για τα φάνζιν και πιστεύω πως ο Γιώργος (?έτσι δεν σε λένε?Δεν θυμάμαι καλά?) θα μπορούσε να φτιάξει ένα δικό του φάνζιν μόνο με πληροφορίες για τα φάνζιν και θα ήταν τρομερά ενδιαφέρον! Ίσως θα πρεπε να βγάλει και ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια! Εγώ θα τη διάβαζα με χαρά!

 

Μετά η μονοσέλιδη του JimR που συνεχίζει να μας «τάιζει» γέλιο ο JimR. Θα έλεγα ότι αυτό είναι το επιδόρπιο! Και πολύ πλάκα είχε και η εμφάνιση του καθηγητή των παιδιών (αλήθεια πως τον λένε τον καθηγητή; Έχει όνομα;   )Και πάλι στο background με λίγη προσοχή μπορείς να σκάσεις από τα γέλια! Και πάλι όμως το αδικούν οι στραβές γραμμές στο διαχωρισμό των καρέ...

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του John Aro που θα μπορούσα άνετα να πω πως ο σχεδιασμός είναι επαγγελματικός και συνεχίζει να βγάζει γέλιο. Μόνο μια απορία; Άμα ήταν να δημοσιευτεί κάπου στο εξωτερικό πως θα μετέφραζες τον πατσά?

 

Μετά μία ακόμα μονοσέλιδη του JimR ! Ελά ρε JimR θα σκάσουμε! Πήραμε επιδόρπιο! Μήπως στο τέλος θα μας φέρεις και ντεπόν για το στομαχόπονο που προκάλεσαν τα γέλια;

 

Μετά είναι η μονοσέλιδη του Angel.Tze που ήταν η πιο έξυπνη μονοσέλιδη, κατ' εμε, από πλευράς σεναρίου. Μόνο ο διαχωρίσμός των καρέ την αδικεί την ιστορία πιστεύω.

 

Τα αφιερώματα και αυτά πολύ ωραία! Και από όσο συζήτησα με τον Γιάννη η ιστορία που περιμένουμε για το επόμενο φανζιν είναι εκπληκτική.

 

Για τα επόμενα φανζιν. Όταν πρωτοπήγα στο φεστιβάλ έκανα γκάφα και δεν αγόρασα αφίσες οπότε θεωρώ καλή ιδέα να συνεχίσετε να βγάζετε αφίσες. Στη γενική εικόνα το μόνο που δεν μου άρεσε είναι που η κύρια ιστορία είναι μια δεκασέλιδη. Θα προτιμούσα δηλαδή να είχα δει χρωματισμένη την ιστορία «Το Μυστικό της Σονόρα» που ξεπερνά τις 20 σελίδες αν θυμάμαι καλά. ίσως σε ένα από τα επόμενα φανζιν!

 

Και θα ήθελα να δω και τα άρθρα του Φαντομ που κόπηκαν! Σε συνέχειες! Όχι όλα μαζί!

 

Εύχομαι τα καλύτερα στη ΚΟΜΙΞ WIKI! 

Καλά εντάξει δε νομίζω ότι ξεπερνάει τόσο πολύ το ΚΟΜΙΞ :P αλλά κρίνοντας από το ηλ. περιοδικό σίγουρα βγήκε πολύ καλό το φανζίν!

 

Το καπέλο φωλιά ήταν πράγματι πολύ καλή ιστορία και το σχέδιο μου άρεσε, ενώ την Τηλεοπτική Αποτυχία αρχικά η αλήθεια ήταν την έγραψα έχοντας στο μυαλό μου ιταλικές ιστορίες και όχι του Μπαρκς όπως λες. Άλλωστε και το σχέδιο του Χάρη (3 γραμμές και όχι 4 ανά σελίδα) παραπέμπει πιο πολύ σε ιταλική ιστορία αλλά έχει προσθέσει και κάποια χιουμοριστικά στοιχεία που αντιστοιχούν πιο πολύ στον Ρόσα (δλδ τα διάφορα γκαγκς πίσω από τον ομιλητή που πραγματικά ήταν πολύ πετυχημένα στην ιστορία). Το σχέδιο του Χάρη χωρούσε κάποιες βελτιώσεις σε ορισμένα σημεία είναι η αλήθεια, τις οποίες όμως έχει πραγματοποιήσει με την πολλή εξάσκηση που έχει κάνει με σκιτσάκια τον τελευταίο καιρό  :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ ενδιαφέρον το αποτέλεσμα! :)

 

ήμουν λίγο επιφυλακτική στην αρχή, καθώς υπήρχαν αρκετά λάθη στην ηλεκτρονική έκδοση του κομιξ wiki fanzine, αλλά η έντυπη μορφή αποδείχτηκε πολύ προσεγμένη :)

 

και τα κομικς και τα κειμενα και η έκδοση μου εκαναν  πολυ καλή εντυπωση! :)

 

καλη συνεχεια παιδια! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31652
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  53
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΚΟΜΙΞ Θέλω πολύ να δω την ιστορία «Το μυστικό της Σονόρα» χρωματισμένη στο fanzine! Είναι πολύ καλή ιστορία και ταιριάζει στο fanzine! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

ΚΟΜΙΞ Θέλω πολύ να δω την ιστορία «Το μυστικό της Σονόρα» χρωματισμένη στο fanzine! Είναι πολύ καλή ιστορία και ταιριάζει στο fanzine! 

Αν δεν κάνω λάθος, είχε βγει σε φανζινάκι από τον JimR και τον Tightwad με αφορμή τον ερχομό του Ρόσα πριν λίγα χρόνια, οπότε λίγο δύσκολο να ξαναβγει... Υπάρχουν άλλα πρότζεκτ που θα δείτε, μη βιάζεσαι :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπήρχαν σχέδια για να βγει ως φανζίν αλλά δεν έγινε ποτέ.

Πρέπει να βγήκαν 2 ή 3 αντίγραφα το πολύ, και το ένα εξ αυτών πήγε στον Ρόσα. Ούτε εγώ δεν έχω αντίγραφο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολύ ενδιαφέρον το αποτέλεσμα! :)

 

ήμουν λίγο επιφυλακτική στην αρχή, καθώς υπήρχαν αρκετά λάθη στην ηλεκτρονική έκδοση του κομιξ wiki fanzine, αλλά η έντυπη μορφή αποδείχτηκε πολύ προσεγμένη :)

 

και τα κομικς και τα κειμενα και η έκδοση μου εκαναν  πολυ καλή εντυπωση! :)

 

καλη συνεχεια παιδια! :best:

Χαίρομαι που σου άρεσε Λένα και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Πιστεύω ότι το δεύτερο θα σου αρέσει ακόμα περισσότερο.

ΚΟΜΙΞ Θέλω πολύ να δω την ιστορία «Το μυστικό της Σονόρα» χρωματισμένη στο fanzine! Είναι πολύ καλή ιστορία και ταιριάζει στο fanzine! 

Θα δούμε αλλά είναι λίγο δύσκολο   :)

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31652
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  53
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα δεν κατάλαβα ΚΟΜΙΞ. Η κυκλοφορία του Φανζιν σημαίνει το θάνατο του ηλ. περιοδικού;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  841
  • Reputation:   6106
  • Achievement Points:  841
  • Days Won:  3
  • With Us For:  3198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  22

Ένα δεν κατάλαβα ΚΟΜΙΞ. Η κυκλοφορία του Φανζιν σημαίνει το θάνατο του ηλ. περιοδικού;

Σε καμία περίπτωση :) Το ηλ. περιοδικό καθυστέρησε λόγω της προετοιμασίας του φανζίν, κάτι που δε σημαίνει πως δεν θα συνεχήσει την κυκλοφορία του... :)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα δεν κατάλαβα ΚΟΜΙΞ. Η κυκλοφορία του Φανζιν σημαίνει το θάνατο του ηλ. περιοδικού;

Δεν μπορούμε να τα κάνουμε όλα μαζί... Άνθρωποι είμαστε :P Απλά το ηλεκτρονικό δε θα βγαίνει το ίδιο συχνά όπως πριν. Αλλά ναι θα συνεχιστεί.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Επιτέλους το διάβασα! :)  Πολύ ωραία συλλογική δουλειά! Από την πρώτη μέχρι την τελευταία σελίδα, φαίνεται διάχυτη η μπόλικη ενέργεια που διοχετεύσατε στο project! :clap2:  Περιθώρια βελτίωσης για το μέλλον υπάρχουν σίγουρα, αλλά με τόσο μεράκι και ζήλο που έχετε, είμαι σίγουρος ότι η ποιότητα θα ανέβει ακόμη περισσότερο στα επόμενα τεύχη! Και η εκτύπωση πολύ καλή, όπως επίσης και η ποιότητα του χαρτιού...Χαίρεσαι να το ξεφυλλίζεις, πραγματικά! :best: 

 

Καλή συνέχεια - την οποία αναμένω με ενδιαφέρον! :beer:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Επιτέλους το διάβασα! :)  Πολύ ωραία συλλογική δουλειά! Από την πρώτη μέχρι την τελευταία σελίδα, φαίνεται διάχυτη η μπόλικη ενέργεια που διοχετεύσατε στο project! :clap2:  Περιθώρια βελτίωσης για το μέλλον υπάρχουν σίγουρα, αλλά με τόσο μεράκι και ζήλο που έχετε, είμαι σίγουρος ότι η ποιότητα θα ανέβει ακόμη περισσότερο στα επόμενα τεύχη! Και η εκτύπωση πολύ καλή, όπως επίσης και η ποιότητα του χαρτιού...Χαίρεσαι να το ξεφυλλίζεις, πραγματικά! :best:

 

Καλή συνέχεια - την οποία αναμένω με ενδιαφέρον! :beer:  

Σε ευχαριστούμε πολύ comicos! Χαίρομαι που σου άρεσε η έκδοση μας και αναμένω κριτικές και από τα υπόλοιπα παιδιά. Όσον αφορά για το νέο τεύχος σιγά σιγά θα σας έχουμε νέα και μπορεί κάτι σαν preview. 

 

Μείνετε συντονισμένοι  ;):beer:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31652
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  53
  • Reputation:   214
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΚΟΜΙΞ Σε πόσους μήνες θεωρείς ότι θα ναι έτοιμο το επόμενο;   ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΚΟΜΙΞ Σε πόσους μήνες θεωρείς ότι θα ναι έτοιμο το επόμενο;   ;)

Δεν μπορώ να δώσω ακόμα ακριβή απάντηση σε αυτό αλλά να πω ότι θα πάρει χρόνο. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.